15726 geze <€ourant wordt dagelijks, met nitiondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. [Dit nomtner bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. Maandag 29 3lei. A° 1911. LEIDSCH DAGBLAD PRL'S DEB AD VERTENTIEN t Vm 1—8 «gel» ƒ1.06. Iedere «gel meer /"0.17J. - Grootere letter» naar jUatsrnimte. Kleine tdvertentiën Tin 30 woorden 40 Oents contant) elk I Dental woorden meer 10 Oente.—Voer het lnouseeren wordt/0.06 bewkani PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oente; per 3 maanden i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. lfoorjaarswenschen. D© beeteUöns van het „Leidsch Dagblad" begonnen, aan de abonnee kun vootr- auiaswensck te brengen. Zonderlinge speling wan de natulirl Dm ben dm beaten keer, dat dit zal geschie- k| heeft moeder natuur er voor gezoTgd, ^a.t het voorjaar al lang voorbij is. Crewoonlijk, ten minste nu al sedert jaren, Jiegint het eciirte voorjaarsweer eerst in Juni i Meidoom b.v. houdt zich daaraan stipt, bloeit gewoonlijk eerst in die maand I aar nu, 29 Mei, hebben we al een zomer iter den mg, de Meidoorn heeft zijn naam aangedaan en is bijkans uitgebloeid 1 Toch wensohen de bestellers van het sch. Dagblad" oen goed voorjaar; het toch is niet van bet wéér afhanke- Wij hopen dat onze abonnés onze bestel- [fera goedgezind mogen zijn, waar door hen spoedige bestelling van ons blad steeds brg wordt gedragen en zij bovendien nu eon wensch aankomen, die iedereen in ontvangst zal nemen, in tegen- van het „Kermiswenschen", dat ge- kkigerwijze tot de geschiedenis behoort. „goed voorjaar", lezers van het eidsch Dagblad Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Lei- den, brengen in herinnering dat 31 Mei e.k. 'de late termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1911, en dat mlzoo op den lsten Juni minstens één acht ste gedeelte van den aanslag moet zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden tit can, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 Mei 1911. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de firma P. W. M. Trap om vergunning tot uitbrèiding van de boek- en steendrukkerij in het perceel Pa- pengracht no. 32, Sectie G no. 1302, door plaatsing en in-werking-stelling van een electromotor van 3 p.k. ter vervanging van den bes taanden gasmotor; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag 12 Juni aanst. des voormiddags te elf uren, óp het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren teaen dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voort gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 Mei 1911. Leiden, 29 Mei. In verband met het vuilverwijderings- vraagstuk, dat ook in deze gemeente eer- tang aan de orde zal komen, hebben onze burgemeester, de wethouder van Fabricage de heer Korevaar en de directeur van ge meentewerken een bezoek gebracht aan de ^rbrandingiiistallatie te Bannen (Duitsch- tand), om zich persoonlijk van de werking te overtuigen. De matinée op Musis Sacrum", waar- jtede dit seizoen gisteren werd geopend, is bijzonder goed geslaagd. Er was vrij veel publiek, meer dan men anders op matinées aldaar gewend is. Daartoe heeft z_'er eens deels het fraaie zomerweder medegewerkt, terwijl aan den anderen kant ook de mu- Qok van bet Vierde" er toe zal bijgedra gen hebben. En het programma was bijzon der mooi en werd, zooals men dit van het 0rPS, door den heer Van Erp gediri geerd wordt, kon verwachten, onberispelijk Uitgevoerd. Elk nummer verwierf warmen b'jval en de velen, die in het Plantsoen en den Singel stonden te luisteren, hebben °°k genoten. Als een kleine attentie van het bestuur ontvingen de aanwezige dames bij het heen gaan een aardig ruikertje. De uitslag der heien door B. en Ws. van Leiden gehouden openbare aanbeste ding van bestek No. 14: „het rioleeren van de Raam steeg van af de Garenmarkt tot de St.-Jacobsgracht en van de Burgsteeg" (in 2 perceelen) is als volgt: T. Bedee en J. Kraayeveld, te Sliedrecht, perceel 1 f 780 en perceel 2 f 740; P. Koo reman Jr. en G. van Meygaarden, te Lei den, 1 1325 en 2 f 1590; P. L. Neuteboom, te Leiden, 1 f 1196 en 2 f 1654; J. Knijnen- burg, te Scheveningen, 1 f 124o en 2 f 1553. Bestek No. 16het ophoogen en aJwerken van een terrein bestemd voor acht vloeivel- den ten dienste der gestichte „Voor geest" en „Endegeest", te Oegstgeest, met bijkomende werken: M. Konings. te Sloter- dijk, voor f9380; P. 0. Langeveld, te Har dingsveld, f 10,184; D. R. de Jong, te Haar lem, f 10,777T. H. Swets, te Hardingsveld, f 10,868; A, van 't Verlaat^ idem, £10,968; J. D. A. Kraayeveld, te Haarlem, f 10,999, Gebrs. Goossens, te Haarlemmermeer, f12,095; J. van den Gevel, te Warmond, f12,195; T. Bedee en J. Kraayeveld, te Sliedrecht, f 12,385 0. Oldenburg Cornz.zn. Den Haag, f 16,721, en H. van Osch, idem, f 16,85a Op het dnetal voor predikant bij de Vereenigde Doopsgezinde Gem. te Am sterdam komt voor dr. W. J. Kühler, te Leiden. Ter beroeping van een dertigste predi kant bij de Ned.-Herv. Gem. te Amster dam hebben de „Gezamenlijke Vrienden kringen" o.a. ^andidaat gesteld mr. dr. J. Schokking, te Leiden. Aangenomen is het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Ose door ds. J. F. L. Boon- acker, te Oudshoorn. De Kweekschool voor Zeevaart alhier werd heden geïnspecteerd door den schout- bij-nacht J. B. Snethlage, uit Hellevoet- sluis. Hij was vergezeld van den chef van den staf, den dirig. off. van gezondheid, den intendant en zijn adjudant. De heer A. N. Visser herdacht giste ren den dag, waarop hij 25 jaar geleden tot regent van het Pie ter Loridanhofje werd benoemd. In de door de Ingelanden keurig met bloemen versierde Regentenkamer, werd hij door zijn mede-regenten, bij monde van den regent-voorzitter, den heer W. F. Ver- hey van Wijk, hartelijk met zijn jubileum gefeliciteerd, terwijl de gezamenlijke Inge landen van het Hofje, hém een prachtig bloemstuk, in kristallen vaas, op zilveren voet vereerden. De heer Visser dankte den voorzitter voor zijn hartelijke woorden en betuigde rijn dank aan de Ingelanden door een stof felijk ^bewijs zijner waardeering voor hun attentie. Voor het akte-examen lager onderwijs id te Haarlem geslaagd mcj. O. L. M. Scia- roni, Van Leiden. Thans kunnen we officieel een en an der mee doelen over de feestviering bij het gouden jubileum van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging Prediker 12 vers la. Op Maandag 12 Juni zal 's avonds in de Hoogdandsche Kerk een Dank- en Bede stond worden gehouden, waar ieder vrijen toegang heeft. Daar treedt als spreker op: ds. G. W. C. Vunderink, pred. der Nèd.- Herv. Kerk te Haarlem. Den volgenden avond is er een openbare Feest vergadering in de Stadsgehoorzaal, waar ds. G. Wisse Jr., van Kampen, de feestredenaar zal zijn. Een tableau en eenige marmergroepen worden dan ver toond, die verband houden met het feest en den arbeid der vereeniging. Dan zal ook het onlangs gevormde feestkoor, onder lei ding van den heer J. Henri Berkeljon, eenige nummers ten gehoore brengen, ter wijl ook. eenige muziekstukjes voor piano en fluit worden uitgevoerd. Voor deze verga dering zullen spoedig toegangskaarten wor den verkrijgbaar gesteld. Woensdag 14 Juni is de feestdag voor leden en oud-leden, welke laatsten bij dit jubileum reeds van veel belangstelling blijk gaven, 's Morgens is er dan een vergade ring in het nieuwe gebouw in de Janvos- se nsteeg, waar ©en onderwerp met betrek king tot den vereenigingsarbeid zal wor den behandeld; 's middags wordt met de leden en oud-leden een boottocht gehouden, en 's avonds wordt met een onderlinge feestviering in het nieuwe gebouw besloten. Nog kan worden gemeld, dat Dinsdags middags den leden van knapen- en jonge- liedenvereeniging en den kinderen der Zon dagsschool een Bioscoopvoorstelling wordt aangeboden. Te rekenen naar het enthusiasm©, dat rich thans reeds onder leden, oud-leden en belangstellenden openbaart, bestaat er goe de hoop, dat alles uitnemend slagen zal. Vooral van het welslagen der openbare ver gaderingen zal voor de vereeniging, in ver band met de groote kosten, die gemaakt worden, veel afhangen. Te 's-Gravenhage is op 56-jarigen leef tijd overleden mi\ A. M. Pleyte, raadsheer in dén HoogcntRaad der Nederlanden. Do overledene had eerst sedert Juli van het vorige jaar in dit college zitting, na van 1899 het ambt van advocaat-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam te heb ben bekleed. Hij was geprombVeetrd in 1879 op een proefschrift: „Over den Regtstoestand der Mairken. in Nederland*' aan do universiteit te Leiden, werd ruim een jaar daarna amb tenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Hoeren Veen; in het bogin van het jaar 1887 volgde zjfn benoeming tot substituut officier van justitie te Amsterdam, om in 1890 in gelijk ambt te worden benoemd bij de rechtbank to 's-Gravenhage- Zeven jaar later zag mr. Pleyte zich geplaatst aan het hoofd van het parket to Roermond. In 1882 bracht mr. Pleyte met prof. De Geer van Jutfaas aan do Maatschappij van Nijverheid con rapport uit over den rechts toestand der Veluwsche bosschen bewijs dat hij bij de beslommeringen van zijn ambt nog tijd en gelegenheid wist te vinden tot bestudeering van vraagstukken, die hem bij het kiezen van zijn proefschrift reeds had den aangetrokken. Den 5den Augustus 1910 werd mr. Pleyto eindelijk als raadsheer in den Hoogen Raad geïnstalleerd. Een kortstondig lijden, gevolg van een gevatte koude, maakte een einde aan dit werkzame leven, waarvan nog zooveel werd verwacht- Het stoffelijk overschot zal a.8. Woens dag op Oud-Eik en Duinen ter aarde wor den besteld. De stoet verlaat te 12 uren het sterfhuis aan de Laan van Meerdervoort Hot voornemen bestaat, bij do komst van den president der Fransche republiek te Amsterdam ter reedé aldaar aanwezig te doen zijn Hr. Ma. oorlogsschepen „Heems- kerok", „Kortenacr" en „Evertsen." Te IJmuiden zal gestationneerd worden Hr. Ms, „Gelderland." Verder bestaat het plan, dat bij de nade ring van de Fransoho oorlogsschepen een flottielje van onze marine president Fal- lières ter begroeting té gemoet zal stoo men, welke flottielje zal bestaan uit de torpedo-jagers „Wolf" en „Fret" en twee groepen torpedobooten. De begxoetingsflottialje zal achter de Fran sche schepen mode naar Arasterdam op- stoomen en eveneens ligplaats nemen op het IJ. Het „N. v. d. D." meldt, dat Prins Hen drik mot de statige Koningssloop den pre sident van boord zal afhalen en brengen naar den eersten steiger bewesten de stei gers van den West-Ind. Maildienst. Deze steiger wordt keurig versierd en in ge reedheid gebracht voor do ontvangst van den president, die daar zal worden ontvan gen door do Koningin. Er bestaan plannen voor een schittermde illuminatie van het gebouw aan den kop van do Handelskade en van de schepen op het IJ. De 1ste luit. L. J. Schmidt, van het 4de reg. infanterie, wondt 1 Juni a.s. ge detacheerd bij de lste mitrailleur-afdeeling te 's-Gravenhage. Dr. Timmor, lid van den Raad der ge meente Haarlem, heeft 14 December 1910 een voorstel ingediend om eon nieuw te bouwen school aan de Parklaan zoodanig in te rich ten, dat zij geschikt zou worden voor twee scholen met 7 klassen, waarbij dan aan elke school het hoofd het onderwijs in eon der klassen zou worden opgedragen- Na am polei - overweging zijn B. en Ws. tot de meening gekomen, dat dit voorstel moet worden ontraden. De berichten over dergelijke proefnemingen in andere plaatsen luiden niet gunstig. De Ned. Vereeniging van Spoor- en tramweg- ersoneel zal in Juli haar 25-jarig bestaan feestelijk herdenken. Dezelfde vereeniging organiseert een demonstratie van spoorwegpersoneel naar Den Haag, tegen den tijd der behandeling van de Wa ter staatsbegroo ting 19111912. BODEGRAVEN. Door de afdeeling van het „Groene Kruis" alhier zijn 45 stuks lammeren aangekocht, die ten bate van het Ziekenhuisje gratis bij verschiilei de land bouwers geweid zullen worden. HAARLEMMERMEER. Te Nieuw-Ven- nep werd Zaterdagnamiddag onder buiten gewone belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Huibert Verbeek, die op zoo noodlottige wijze door een ge weerschot gedood werd. Aan de groeve spraken ds. Van den Bosch, te Nieuw-Ven- nep, en de heer Van Yeèn, evangelist aan den Aalsmeerder weg. De laatste sprak ook namens den heer G. B. 't Hooft, patroon van den overledene. In zijn rede herdacht (bij o.a. het zeldzame feit, dat de familie 't Hooft en Verbeek, tot in het vijfde ge slacht terug, elkaar als patroon en arbeider hadden gekend. Zeer onder den indruk der droeve plechtigheid verliet men het kerk hof. KATWIJK-AAN-ZEE. In de Geref. Kerk werd Zondagavond bidstond gehou den voor de visscherij. Aan de hand van Jacobus 1 vers 16 en 17 bepaalde de leera-ar zijn aandahtig gehoor bij de drie volgende punten: lo. Er is een schat van zegenin gen. 2o- Al die zegeningen dalen af van den Vader der lichten. 3o. De Gever dier gaven is onveranderlijk. Deze week vertrekt weer een groot deel van het personeel van de stoomtram, t. w.de halte-chef, de heer J. A. v. d. Bent, standplaats Rotterdam (Bergweg), de besteller R. Varkevisser (Scheveningen), de oonducteurs J. Hakker (Alkmaar), B. ran Rhijn en N. Schipper ('s-Gravenhage). Laatstgenoemde zal dus rijn 25-jarig ambts- jubiló in een heel vreemde omgeving moe ten vieren. Door den heer M. den Duik alhier ls aan B. en Ws- vergunning gevraagd tot het in werking stellen van een gasmotor van 6 P.K. in één zijner werkplaatsen aan de Zuidstraat. KATWIJK AAN DEN RIJN. Zaterdag was voor ons dorp een dag van ongeluk ken; toen de landbouwer J. v. d. G. zich des morgens vroeg met paard en kar op den Achterweg bevond kreeg hij van het paard een zoodanigen klap tegen het rech terbeen, dat hij een wond bekwam, die door dr. Hueting moest worden verbonden. Eeni- gen tijd daarna ging de groentenhandelaar De J. met wagen en paard geladen met groenten naar Noordwijk; een zak aard appelen viel van het voertuig, de wielen gingen er over, met het gevolg dat de wa gen omsloeg en De J. eenige schade beliep. Eindelijk ging het knechtje van M. met kar en paard naar het veld, een wiel liep van de as, waardoor de wagen viel en de ^KATWIJK AAN DEN RIJN. Benoemd is tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school alhier, de heer O. van Oostenhoud, te Leiden. NOORDWIJKERHOUT. Alhier is opge recht een onderaf deeling van de Vereeni ging „Oud papier." Zij noodigt alle R-K. ingezetenen uit, alle soorten van oud pa pier te bewaren en te bezorgen bij één der heeren: v. d. Berg, v. Steyn en Nulkes, die rich bereid hebben verklaard voor de ver dere bestemming'er van zorg te dragen. Zooals men weet, rijn overal zulke on derafdelingen werkzaam. De gelden, die aldus voor het verzamelde papier ontvan gen worden, vertegenwoordigen jaarlijks een heele som, welke wordt overgemaakt aan Z. H. den Paus. Men is bezig het houten hek langs het gesticht „De Voorzienigheid" te vervangen door een nieuw ijzeren; wat een groote verfraaiing zijn zal. Verschillende R.-K. ingezetenen dragen i'n de te maken onkosten naar vermogen bij. NIEUWERBRUG. Bij de landbouwer F. Moons is in den nacht een afgevilde koe, welke tengevolge van het mond- en klauw zeer gestorven was, uit de weide gestolen. Toen men den volgenden morgen onder poli tie-toezicht het dier wilde begraven, was er geen spoor meer van te vinden. Een on derzoek wordt ingesteld. WAARDER. Na een herhaalde oproeping van sollicitanten naar de betrekking van Hoofd aan de Opengare School alhier, hebben zich 5 sollicitanten aangemeld. WARMOND. Voor de gasverlichting van de R.-K. kerk, die als feestgeschenk bij ge legenheid van het gouden pnestei feest van den pastoor, hem zal worden aangeboden, is men heden begonnen met het leggui van de leiding. Kon. Academie van Weten schappen. In de te Amsterdam gehouden vergade ring van de afdeeling der Kon. Academie van Wetenschappen, bestemd voor de wis- en natuurkundige wetenschappen, heeft prof. dr. K. Martin, uit Leiden een mede- deeling gedaan over de geologie van Java. Spr. bracht verslag uit over een gedeelte zijner onderzoekingen, in 1910 op Java ver richt, en wel in Jogjakarta en in de Pre au ger Regentschappen. De voorzitter prof. dr. H. A. Lorentz. herinnerde er in zijn woord van dank aan, dat prof. Martin voor 'het eerst na zijn lange reis weder een vergadering van de Academie bijwoont; en hij gaf de verze- zering dat de afdeeling er den spreker zeer erkentelijk voor is, dat deze van de uit komsten zijner wetenschappelijke onder zoekingen in- deze vergadering mededeeling heeft willen doen. In het begin der vergadering deelde de voorzitter voorts mede, dat reeds voor ge- ruimen tijd door den minister "an binnen- landsohe zaken het oordeel der Academie is gevraagd over een aansluiting van Ne derland bij de Internationale Meter-con ventie. Op zijn verzoek verklaarden zich thans de heeren prof. dr. H. G. van de Sande Bakhuyzen, prof. dr. Haga en prof. dr. Zeeman bereid, om te dezer zake te dienen van prae-advies. Daarna had de installatie plaats van het nieuw benoemde lid ^.rof. dr. J. P. Kuenen, uit Leiden. De voorzatte, riep hem een harte lijk welkom toe, sprak de hoop uit dat het nieuwe lid in de/en kring van rijn verdere wetensohappelijike onderzoekingen mede deeling zal doen en wees op het verheu gend feit, dat tl_ans opnieuw de naam Kuenen aan de Academie verbonden is. Op de tentoonstelling van den overleden schilder Ouwerkerk zijn verscheidene doek- jee verkocht. Een achttiental werkjes op de tentoonstelling, terwijl de onderhandeling van nog eenige studies voortduurt. Er blij ken dus nog men sok en te zijn, getuige dit ongewone suoces, die voor een schilderwerk- je, zij het een studie, zonder speculatie-be doeling iets over hebben. De heer J. baron van Wassenaer van Ca^wijck, te 's-Gravenhage, heeft aan 's Rijks Museum van Oudheden geschonken een belangrijke verzameling Frankische oudheden opgegraven in het Klein-Duin bij Katwijk. Aan den schenker is de dank der Regeo- ring betuigd. Naar „Het Vad." verneemt, is Vanny Marcoux Woensdag jL bij eer repetitie var Puccini's „Girl cf the Far West" in Covent Garden te Lond -< met zijn paard gegtor; van een ruim 3 meter hooge stellage. Marcoux heeft zich bij dien val zeefl ernstig bezeerd. Het Koloniaal Muse m. Op het paviljoen in Den Hout tj Haar lem vergaderde de raad van het Koloniaal Museum, In d^_e vergadering vond de be spreking plaats van den overgang van heft museum aan 'bet Koloniaal Instituut en werd het volgende besluit genomen: „De raad van hét Koloniaal Museum té Haarlem verleent machtiging aan dc Maat schappij van Nijverheid om het Koloniaal Museum over te drag a n-a-n het Koloniaal Instituut op voorwaarden, die aan de Maatschappij v helijk en noodig voor komen." i Hiermede is dus de maatschappij ge machtigd, op de eerstvolgend© algemeen© vergadering, te Haarlem te houden, de overeenkomst met de vereeniging „Hc* Koloniaal Instituut", te Amsterdam, aan te gaan. Tot leden der commissie van ad vies rijn benoemd de 'hoeren A. Stoop, te Bloemendaal H. D. Tjeenk Willink, te Haarlem» ©n C. N. J. Moltaer J.E.zn.^ te Amsterdam. Als secretaris van den Raad werd benoemd dr. J. Dekker, in den loopj van 1910 opgetreden als directeur van het museum. Een boekje: „Humanitaire ethiek," uit gegeven door den Nederi. Vegetariërsbond, wijst op het verhand tusschen al de ethische stroomingen, aan welke onze tijd zoo rijk is. „Evenals de alooholbestrijders kunnen wij vooral ook destrijders voor rechtvaardiger sociale toe standen van de boteekenis der dieren bescherming overtuigen, wanneer wij er hen op wijzen, dat de oorsprong van het recht vaardigheidsgevoel het medelijden is en de dierenbescherming het gewichtigste middel tot ontwikkeling van Let medelijden. Den aanhangers van de arbeiders beweging kunnen wij voorhouden, dat een mensch zich verachtelijk maakt, wan neer hij met zedelijke verontwaardiging over een aan hemzelf gepleegd onrecht klaagt, terwijl hij aan zijn eigen ondeTge- 8C hik ten dat recht op eerbiediging ontzegt. D&t is een van de hoofdverschillen tusschen den gemeenen en den edelen mensch, dat de eerste door eigen leed meedoogenloos, de laatste door eigen leed meedoogender wordt. De heele leer der menschen-Tech'ten valt in elkaar, wanneer wij niet aan alle voelende wezens het recht toeken nen om voor alle nooctelooze leed gespaard te* blijven." Met een pleidooi voor het vegetarisme eindigt het geschriftje. Het is een vertaling nrar Magnus Sch wantje. Het Rembrandthuis zal tijdens het aan staand bezoek \an de vorstelijke familie aan de hoofdstad worden geopend. „Het> Leven" brengt goede afbeeldingen van den voor- en achtergevel. De Gonestotbank. De afdeeb'ng Haarlem van het algemeen Nederlandsoh Verbond heeft thans f 1425 voor de De-Genestet-bank ingezameld; eu moet evenwel f 2900 bij elkaar komen. Tolstoj's weduwe is naai' Petersburg ge» weest om haar belangen te bepleiten te genover haar oudste dechter. De weduwe houdt vol het bestaan van een testament^ waarin zij tot algemeen erfgenaam wordt benoemd. Dit zou door de cxecu«| teuren. worden verborgen. Verder trachtte! mevrouw Tolstoj opheffing te krijgen vaij

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1