H". 15724 "Vrijdag 26 Mei. A0. 1911. <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Kunst, ietteren, enz. FEUILLETON. Door eigen schuid. LEIBSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regel» 1.06. Iedere regel meer A0.17J. Groote» letter» naar ptoattruimt». Kleine advertentiën Tan 80 woorden 40 Cents eontanti elk tiental woorden meer 10 Cent».—Voor het inoasseeren wordt/10.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenti; per 8 maanden 2 2 2 2 f 110. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sija I 1.30. Franco per post2 2 1.65. Leiden, 26 Mei. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen 't arrondissement 's-Gravenfo&ge, ter standplaats de gemeente Leiden, mr. H. M. A. Coebergli, candidaatinotarisadvo caat en procureur te Leiden. De uitslag der gehouden stemming tot benoeming van 7 notabelen bij de Neder- duitsch Hervormde Gemeente alhier, ie als volgt: Herkozen, de navolgende 5 hee- xen, die met 1 Juni a.s. periodiek moesten aftreden, namelijk: H. Kokkedee met 829, G. Los met 829, J. B. Meynen met 823, P. J. Cloos met 768, A. Wiggers met 758, en gekozen de heer C. J. Kromwijk met >439 stemmen. Voorts werden uitgebracht op de heeren G. J. v. d Berg (1872) 398; P. Verhoog 398.; W. Wiethoff 389; Jan de Nie 02, H. van Leeuwen (1873) 61G. J. v. d. Berg 41 iM. Jouscra 7; B. D. Eendmans 4; L. Fon tein 4; K. Sijtsma 3; J. Draayer 2; A. v. d. Glas 2; H. O. do Nie 2; J. M. Vos 2; en P. T. d. Wal 2 stemmen, terwijl 12 personen elk één stem verkregen, één stembiljet van jHiwaarde werd verklaard en 7 blanco bil jetten uit de bus kwamen. Aangezien 849 stemmen werden uitgebracht (vaarvan ais voormeld 7 in blanco en 1 van onwaarde waren, bedroeg de volstrekte meerderheid 421, zoodat er een herstem ming moet plaats hebben tusschen de heeren G. J. van den Berg (1872) en P. J. Ver- Koog. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Oosterwierum de heer A. G. Kloots, oan<L be Leiden. Aangenomen is het beroep naar de NecL- Herv. Gem. te Dordrecht door ds. A. van Iterson, te Grootebroek. Beroepen is bij de Gëref. Kerk te Char- lois, ds, G. v. Reenen, te Leiden. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Oss ds. J. F. L. Boonadker, te Oudshoorn. In de op 24 dezer gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders der Hol- landsche Electrische Spoorweg-Maatsohap- pij werd de balans per 31 December 1910 goedgekeurd. De heer N. H. Nierstrasz, die aan de beurt van aftreding was, werd tot Commis saris der Maatschappij herbenoemd. Op de voordracht van een onderwijzer aan de sohool voor g. L o. 3de klasse No. 44, te 's-Gxavenhage de heer G. Kamp, te Bodegraven; J. A. Bijloo, te Schiedam; A. J. M. Jansen Den Haag. Door vrouwe A. C P. de Gyselaar, douairière jhr. E. de Gyselaar te 's-Graven- bage, is aan bet Ned. Hervormd Diaconie huis te Gorkum f 4000 gelegateerd. Aan den gemeenteraad van 's Gravsn- hage zijn voorgedragen voor de benoeming van leerares in de Hoogduitsohe taal en letterkunde aan de H. B. S. voor meisjes aldaar, 1. mej. I. A. Tbomése, leerares aan de H. B. S. voor meisjes te Leiden; 2e. mej. E. A. W. Broes van Dort, leerares aan het gymnasium en aan de H B. S. te Sn eek. Naar aanleiding van de door het Haag- eohe gemeenteraadslid mr. M. baron Mackay, gestelde vraag om inlichtingen omtrent de resultaten der kostelooze toela ting van leerlingen tot het gymnasium te 's-Gravenhage, hebben B. en Ws. het advies van curatoren ingewonnen. Uit dat advie© blijkt, dat de ervaring, welke met bedoelde kostelooze toelating is opgedaan, nog zeer gering is. Curatoren meenen daarom, dat de tijd, voor een be oordeeling der resultaten daarvan nog niet daar is en B. en Ws. willen derhalve hun oordeel voorloopig nog opschorten. Do Koningin-Moeder zal Donderdag 8 Juïii 2.54 uur nam. te Amsterdam aanko men. Het vertrek is bepaald op Zaterdag 10 Juni te 3.51 uur, head© aan het Cen traalstation. Voor de aanbesteding voor rekening van den heer W. Rijnsburger te Sassen- heim van het bouwen eener boerderij te Hoogeveen, waren ingekomen 15 inschrij- vingsbiljetten. Laagste inschrijver R. Vos, te Hoogeveen voor f 11.350, aan wien het werk is gegund. Door het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegiraphie is aanbesteed: het bijspan- nen van draden aan de telephoonlijn Haar lemIJmuiden en het uitvoeren van daar mede in verband staande werken. Laagste inschrijver H. Baas, te Waddingsveen, voor f 1137. Met buitengewone felheid is te Alk maar de verkiezingsstrijd gevoerd, die thans in de NecL-Herv. kerk de aandacht der lidmaten vraagt. Vergaderingen en huisbezoek zijn dagen van te voren gehou den en verkiezingsoouranten en strooibib jetten werden in massa's verspreid. Nooit heeft voor een politieke verkiezing zooveel belangstelling bestaan als voor dezen kerk strijd. Honderden verdrongen zich den g®- heelen dag voor het stembureau. Voor de vrijzinnigen traden in vergaderingen op prof. Eerdmans, ds. Melchers en de heer Aalbers, voor de rechtzinnigen dr. Krom ligt, da. Karres en ds. Doevendans. Nog aan den vooravond werden voor stamp volle zalen twee bijeenkomsten gehouden. De uitslag der stemming is, dat voor het kiescollege de eisch der modernen 748 stemmen werden uitgebracht, voor den kerkeraad. 629. 26 biljetten waren van on waarde. Niet minder dan 1403 stemgerech tigde lidmaten hadden van hun recht ge bruik gemaakt. Het aantal kiezers is ruim 1800. Van Hét Loo wordt gemeld dat de Ko ningin Woensdagmiddag een autorit maak te met haar beide nieuwe auto's. De Ko ningin was vergezeld van haar adjudant, Graaf tSchimmelp enninck, de hofdame, freule Sloet van Marxveldt en mej. Van Steijn, dochter van den Intendant der Kon. paleizen. De rit ging over Arnhem, Yelp, Hozend aal. De Koningin noodigde gedurende een paar weken te gast freules De Cock, waar van de oudste der dames Hofdame van H.M. was in den tijd Harer Prinsesse jaren. De dames zijn tot einde Mei gelogeerd in de villa van H. M. nabij het Paleis. Gistermorgen is te Maastricht na lang durige ziekte overleden de pastoor, deken van de hoofd-parochiale kerk Servaas al daar, mgr. Leonard Sevriens. Na zijn stu dies volbracht te hebben, werd de overle dene benoemd tot kapelaan te Roermond, daarna tot pastoor te Nederweert, tot de ken der wijk Maastricht en sinds 1893 tot dek der hoofd-parochiale kerk Servaas. De overledene was proost van het kapittel van Roermond, huisprelaat van Z. H. den P" en officier in de orde van Oranje-. Nassau. De Londensche correspondent van „De N. Ort." schrijft: Prins Hendrik der Nederlanden zal ge du ren- 2 zijn aanstaand verblijf te Londen te zijner beschikking krijgen het huis der douairière Lady Hindlip, in 33 Hill Street. Hill Street is een sta-aat in een zeer aristocratisch deel van Mayfair. Zij ver bindt Berkeley Square met South Audley Street. In Berkeley Square woont onder an- d Lord Rosebery. Lady Hindlip is de moeder van den te gen woordi gen baron die dien titel draagt. De familienaam is Alsopp, die der beroem de bierbrouwers. ALPHEN. De leer H. Overes, van 1881 lid van den Gemeenteraad en sedert 1890 te vens wethouder, wenecht bij de a.s. perio dieke aftreding niet voor een herbenoeming als Raadslid in aanmerking te ik omen. BODEGRAVEN. De heer G. Kamp, al hier komt voor als nummer een op een voordracht voor onderwijzer aan een der openbare lagere scholen te Rotterdam. Het alhier bestaande harmoniekorps gaf gistermiddag in de buitenlucht een uit voering, die door zeer velen werd bijge woond. Dr. Hugo Belle, die zich gedurende zijn verblijf alhier zeer voor dit muziek gezelschap heeft geïnteresseerd, trad bij deze uitvoering als dirigent op, zeker wel voor de laatste maal, want de heer Belle vertrekt binnenkort als geneesheer naar Britse h-Indië. LISSE. Het ia nog niet gelukt de iden titeit van het lijk der in een sloot ver dronken gevonden landloopster vast te stel len. Het signalement is als volgt: Leeftijd 50 k 55 jaren, middelmatige lengte, donker blond haar, rond breed aangezicht, zwarte wollen kleeding, +el met kap, waarin roode voering, hooge dichte laarzen en zwarte kousen. Bij het lijk werden twee wandelstokjes gevonden, waaruit wordt op gemaakt, dat de overledene slecht ter been was. Gisteren heeft het Leger des Heils op het terrein voor de Rijkstuinbouwwinter- school, aan de Jannetjesbrug, een open luchtmeeting gehouden, welke door zeer veel belangstellenden werd bijgewoond. LEIDERDORP. Tot voorzitter van het bestuur van den Zijllaan- en Meyepolder is met 51 van de 67 stemmen gekozen de heer J. Buijs J.zoon 16 stemmen waren van on waarde. Ingelanden van den Kalkpolder hebben de rekening over 1910 vastgesteld in ont vang op f 451.11, in uitgaaf op f275.82, en alzoo met een batig saldo van f 175.29. De begrooting voor 1911, werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 489.63^, met een omslag van f 3.50 per hectare. NOORDWIJKERHOüT. De muziek- vereenigi'ng ,,De Echo der Duinen,' welke op Hemelvaartsdag deel nam aan het con cours te Oud-Beierland, onder leiding van den directeur, den heer M. Boldexdijk, van Leiden, heeft zich kranig gehouden. Zij be haalde n.L den eersten prijs in de derde aid. marschwedstrijd en den derden prijs in de derde afd. fanfaTe. VOORSCHOTEN- Te ongeveer halfzes arriveerde op Hemelvaartsdag de vereenig- de korpsen Den Haag 1 en 2 van het Leger Hes Heüs op het terrein naast het gesticht „Voordorp." De optocht met -muziek, ge ëscorteerd door agenten, had veel bekijks. Voor de woning van den burgemeester werd even halt gehouden en' speelde de muziek eenige...liederen De openluohtsamenkomst w.rd door ongeveer 400 bezoekers bijge woond. VALKENBURG. Tot voorzanger en rent meester de Ned.-Herv. Gem. is benoemd de heer F. Kool het aanstaand hoofd der openbare lagere school alhier, thans nog als zoodanig werkzaam te Lange Ruige Weide. WADDINGSVEEN. „Corcordia," alhier, directeur de heer M. Bolderdijk, te Lei den, verwierf te Oud-Beierland een derden prijs in de tweede afd. fanfaTe en een eer sten prijs derde afd. marschwedstrijd. 's Rijks Ethnographisch Museum te Lei den heeft van den heer Oh. L. J. Palmer van den Broek, assistent-resident met ver lof te Amsterdam, een verzameling van 57 voorwerpen van de Kaxo-Bataks ten ge schenke ontvangen, bestaande uit speelgoed, bainboekoketrsmuziekinstrumenten, huisraad, amuletten, brieven op hamboe, enz. en een instrument voor het maken van gambir- koekjee uit de Boven Batamg-Hari districten. De waarde van deze schenking wordt nog verhoogd door de belangrijke en uitvoerige toelichtingen van den schenker. Aan den schenker is de dank der Regee ring betuigd. (Stiet.) Op uitnoodiging van de Medische Facul teit der Leidsche studenten, hield prof. dr. G Jelgersma, hoogleeraar in de psychiatrie aan de Universiteit alhier, voor een druk bezochte vergadering in het Klein Audito rium der Academie Woensdagavond een voor dracht over: „Waandenkbeelden." De afdeeling der Koninklijke Academie van Wetenschappen, bestemd voor de wis- en natuurkundige wetenschappen, zal op Zaterdag a.s. haar gewone vergadering hou den. De agenda vermeldt o-m. een mededeeling van prof. K. Martin te Leiden, over dei geologie van Java. De terp bij het dorp Wassenaar, de z-g. „Burcht," waarschijnlijk het overblijfsel vqp. den burcht Wassenaar, eigendom van baron R. T. van Hoeckeren Wassenaar te Twickel bij Delden, zal dezen zomer worden af gegraven onder leiding van dr. J. H. Hol- werda te Leiden- In het, in het jaar 1840 verschenen Aard rijkskundig Woordenboek van Van der Aa, wordt omtrent dezen burcht het volgende vermeld „Sommigen hebben beweerd dat op den heuvel het huid of kasteel van de oud© beeui ren van Wassenaar gestaan zou hebben- OnH derzoekingen echter door peiling, boren 6$ graven hebben getoond, dat geen funded ringen van eenig gebouw zijn te ontdekken* Hier id te vermoeden dat deze heuvel ié overgebleven bij de af zanding van bet landt waarin bij gelegen is, en waarin men henj liet staan, ten einde van die afzanding té doen blijken, en waardoor eertijds vrijdom! van verponding verkregen werd." Hen kalender door Hahn. Bij' de firma Dieren en Co. Wordt een kaj4 lender voor 1912, bestaande uit 4 bladen,, geteekend door Albert Hahn uitgegeven. Goethe- en Sohiller-curiosa. De Berlijnsohe universiteit hooft van mTsfc Lears, te Boston, ten geschenke ontvangen! handschriften van Goethe en Schiller uit verschillende perioden van hun leven (ook lokken haar van beide dichters 1) Deze curio! sa mogen niet worden weggeborgen, want dé voorwaarde is gesteld, dat ze voortdurend' vertoond moeten worden. Mevrouw Paton Fleming, sterrenkundigé aan het Harvardohservatori,um, is, 53 jaar; oud, overleden. Zij waa een Schotsche vaT geboorte. Van Arthur Schnitzler komt het volgend seizoen een nieuw tooneelstuk in vijf bo4 j drijven op de markt,„De eenzame weg*2 geheeten. Wij vinden melding gemaakt van een wed* strijd, die nabij Bonden, tusschen twee elf* tallen kolfepelers, auteurs en uitgevers zal gehouden worden, onder leiding van Sir Arthur Conan Doyle. Een toekomstbeeld voor Nederland: uitgen vers en auteurs tegenover elkander, kolvend^ in 't veld. (Nbl. v. d. Boekh.h Ee n Frans ch hl ad in de Re si dentin Naar men uit Den Haag meldt, zijn dé pogingen tot oprichting van een in de Fraiv< sche taal geschreven blad, dat aanvankelijk tweemaal per woek aldaar zou verschijnen^ met succes bekroond. Als directeur-hoofdren dacteur zal optreden jhr. O. van Bcresteyn; en het voornemen, is het eerste nummer eind© Juni te doen verschijnen. Het blad stelt zich tot taak de publieke opi-i nie in het buitenland, waar de Nederlandn sche taal nagenoeg onbekend is, betere en[ juistere informaties te verschaffen omtrent Nederlandsche en Nederlandsoh-koloniale to<* standen en aangelegen dan tot dusver gen 6chiedti De heer J. Hobbel vierde zijn zilveren! jubileum als redacteur van het „Rott. Nieuwfw blad Nadat hii in zjin fraai versierd bureaé met- ziin gezin onder fanfares binnenleid was, bood de directeur, de heer Sijthoff^ hem met gevoelvolle en waardcerende woorw den een salon-ameublement aan- Namens dé redactie werd hij toegesproken door den iw dacteur G. J. van Daalen, onder aanbieding van een boekenkast, voorts bood het perso^ neel der [drukkerij hem een gaskroon cni; het dames personeel bloemstukken aan. Ook] van de zijde van andere collega's ontving hij vele gelukwenschen- 8) „Gij, ondeugend kind, wat moet ik nu met je doen?" zeide hij sohertsend; „tot straf moest gij mij eigenlijk een kus ge ven 1" En toen hij haar zag achteruitwij ken. schoot bij in den lach. „In Wusterode zou ik je willicht zoo gestraft hebben, maar bier in mijn huis zijt gij veilig voot zulke overrompelingen, ofschoon ik geloof, dat mijn voorouders er voor twee eeuwen an- **ers over dachten. Wat gelooft gij?" „Ik geloof niets," zeide zij, „maar ben mat de veranderde toestanden tevreden, en geef mij nu maar spoedig een krachtigen slok, zooals papa zou zeggen, anders beleeft gij nog, dat ik van zwakte omval I" Hij had haar door zijn schorts over het pijnlijke der situatie heengeholpen en zij was hem hartelijk dankbaar daarvoor: Terwijl hij haar bediende, zeide hij: „Ik heb een bode naar Wusterode gezonden. Over drie uren kan het rijtuig hier zijn. Waarschijnlijk haalt Jobst je af en gij bei den moet dan bij mij blijven dineer en. Maar tot zoo lang wil ik je den tijd ver drijven, zoo goed het gaat." Hij keek haar teeder aan. „Gij ziet er zoo eerwaardig uit in dat zwart fluweel, dat gij nu voor alle minder eerbiedige uitingen veilig zijt. Want gisteren, dat weet ik, heb ik je weer ten diepste gegriefd. Maar, wat mij an ders nooit overkomt, deze Wilke zette mij fciet zijn gedweep ten opzichte van alles, wat Aiuerikaansch is, tot tegenspraak aan en je instemming maakte de zaak nog erger-" Zij lachte vroolijk en gelukkig. Het was dus niet slechts spot geweest, maar een soort ijverzucht en toorn! En dat hij dit zoo openhartig bekende I Het bloed steeg Kaar van het hart in de oogen en brandde in haar wangen. En in een soort schalk- schen overmoed zeide zij: „Deze Wilke is anders een net mensch, vindt ge niet? En zoo vele millioenenl" Hij dreigde haar glimlachend met den vinger. „Doorzien," zeide hij en greep haar hand, welke hij liefkoozend in de zijne hield. „Maar, in ernst, deze Wilke is merkwaardig weinig bedorven door zijn geld." „Bederft het bezit den mensch? Ik dacht juist omgekeerd. Door het bezit krijgt men zoovele plichten, welke men moet ver vullen, en plichten maken toch het leven ernstig en mooi, ja, rijker aan inhoud dan eenig ander." „Zoo moest het zijn, zeker," stemde hij toe. „Maar bedenk, hoe weinig menschen hun plichten erkennen. En nog wel zulk een arme rijkeGewoonlijk krijgt hij door handige, hebzuchtige lieden, die zich aan hem opdringen, ten einde iets van den glans op te vangen en in hun eigen leven te brengen, een bepaald onzinnig respect voor zijn geld: Ja, ten laatste is het geld alles; de eenige macht, welke bij erkent. F - wanneer het eens zoo ver is, wanneer de mammon hem regeert, dan is het mis. T is hij een bedorven mensch, slechter dan vele armen, die wij wegens een on- dei.gd in den kerker stoppen." Bella's gelaat was met een uitdrukking van gespannen opmerkzaamheid naar den geliefde toegekeerd. Haar oogen hadden een diepen glans, als van innerlijke vreug de. Gm haar mond en op haar voorhoofd zetelde diep nadenken. Rudiger voelde bet: bij maakte haar met zijn ernstige redeneeringen gelukkig, met zijn kameraadschappelijke wisseling van ge dachten. Zij wilde geen kind, geen bekoor lijk stuk speelgoed zijn. En hoe moeilijk was het toch wederom voor hem, zoo ernstig te blijven en haar niet in zijn armen te nemen, te klissen en te liefkoozen, zoo als men gaarne met mooie kinderen doet. Aoh, niet alleen met kinderen, moest hij denken, en bijna had hij gelachen. Maar nu haalde hij de groote portefeuille met platen uit Florence en begon haar de gebouwen, gedenkteekens en fresco's te wijzen "en uit te leggen. En daarop "feen portefeuille met platen uit Rome, met tafe- reelen uit "Venetië, Cairo, Tunis en Kon- stantinopel. Met gloeiende wangen zag en hoorde het meisje. En voor haar geestesoog dook de zee op, zooals zij die heden gezien had, met den in een nevel gehulden horizon, welke op haar te wachten, haar te wenken scheen. En zij zag de stoomboot al varende, steeds kleiner worden en verdwijnen; een beeld van verlangen, van trekken en reizen. „Ach, Rudiger, ik kan er niets aan doen, maar ik zou ook gaarne de wereld in." Dat kwam als een bange bede van haar lip pen. Zij zag hem smeekend aan. „Voor altijd?" vroeg hij zacht, bedrukt. Zijn donker gelaat was een weing bleeker geworden. Dat was geen kinderlijk begee- Ten meer, wat hij op deze hartstochtelijke trekken las; neen, een vurig verlangen van een op avonturen belust vrouwenhart. „Neen, niet voorgoed. Slechts voor een tijd." Nu greep hij haar hand. „En dan terug, ja? Terug naar het eemge vaderland, daar heen, waar gij thuis behoort, naar Hohen- Daohau 1" Zij bloosde en wilde zich voor zijn armen reduen. Hij had haar echter reeds omvat eu fluisterde: „Wij maken een huwelijks reis van een jaar lang. Vindt bij dat vol doende?" Hij boog zich over haar heen en zijn kussen slototi haar den mond. Toen hij haar losliet, had zij tranen in de oogen, en nu verzocht hij om vergiffenis. „Nu ben ik toch nog volgens de manier der oude roofridders te werk gegaan; ver geef me 1 Maar gij zijt vrij, Hella, vrij tot aan het voorjaar, zooals je strenge moeder dat wenscht. Gij kunt zelfs nog de veertig millicenen van Wilke in overweging ne men." Zij glimlachte gelukkig hij zichzelve. Het was stil binnen in haar geworden, zonder ling stil en feestelijk tevens. Ach, al dat kwellende zou nu verdwijnen; zij voelde dat haar geluk eens in Hohen-Dachau moest wortelen. Buiten woedde h<-t onweer, doch hier in de groote sofa* welke ruim als een klein vertrekje was, voelde men zich des te be haaglijker. Nog steeds zoemde de theema chine in haar vroolijke taal en de lamp met haar groentijden kap verlichtte vrien delijk He groote, ronde tafel, terwijl het overige van het vertrek in duister was ge huld. Slechts hior en daar vertoonde zich aan den muur een licht punt, het gelaat van een afgestorvene in breede vergulde lijst, of er blonk ergens een koperen knop, een slot van een kast, er werd een lat ofi lijst zichtbaar, om plotseling weer in het donker weg te doezelen. De groote New foundlander voor de deur van Rudigei* studeervertrek rekte zioh behaaglijk uit ei£ kwam naar Hella toe, zette zich als een ga lante, oude heer voor haar, legde den kop op haar knie en keek haar ernstig aan. Rudiger beschouwde met een onbescihrijf-. lijk zalig geivoel de bekoorlijke groep. „Van; mij, van mij," fluisterde het in hem ala met engelenkoren. In zijn studeervertrek hing de buitein landsche wapenverzameling. Hella bezich tigde elk stuk met groote belangstelling. „Ah, een vergiftige pijl; werkelijk?" „Hella, neem je in acht!" „Dat had gij niet moeten zeggen, Rudi ger; nu moet ik hem na>ar beneden halen en! nauwkeurig bekijken." Zij was reeds op dé met luipaardvellen overdekte chaise longué geklauterd en trachtte den pijl van den muur los te krijgen. Maar hij bood weerstand. Hoe zonderling^ zoo onschuldig en toch zoo gevaarlijk. Zij sprong van den ruststoel en trad op dé schrijftafel toe. Daarop stond onder anderé portretten dat van een mooie, donkeré vrouw, in een zeer laag uitgesneden japon* „EUa" stond er zeer familiaar onder. „Wie is dat?" vroeg zij; haar hart bogoal sneller te kloppen, het portret miahaagA# haar en toch kon zij haar oogen er niet af 'houden. „Gravin Reichenau, over wie Jobst bue| ook altijd heeft." (Wordt vervolgd.).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1