eheele wegens Sterfgeval en Boedelscheiding. Algelieelen Uitverkoop Te koop gevraagd: Donderdag 25 Mei, Haarlemmerstr. 26-30. Vrijdagmiddag 5 uur tot Zaterdagmorgen 9 uur. Vragen en Antwoorden. Wa)««tHkenkanht Voor is je adres bij J. KAüBlEfSy Pelikaanstr.vjh. Bakkerssteeg Zde-flands Pianino te koop gevraagd. Wasch- en Strijkinrichting, SLOEÜl's loekhande! uw P. J. tffiH OBEOA V Ureesiraai !5@. Tot sluiting der Opruiming, alle voorhanden Boeken voor hal ven prijs. ■V Niet Hemelvaartsdag DE GRASIEUSE, f 1.371a per Kwartaal. Alle tsoesieren zullen tegen taxatie- prijs worden verkocht. Hiermede berichten wij, dat de Magazijnen na 12 uren gesloten zijn. Tot regeling van den Inventaris zijn wij ge dwongen onze Magazijnen te sluiten van Al onze sinds jaren zoo gunstig bekende solide Artikelen zullen tegen zeer lage prijzen in dezen begrepen zijn. Vraag: Heeft iemand,- 'die ergens in 'den kost is en per maand betaalt, het recht, om eerst 11 dagen van te voren op te zeggen? Antwoord: Neen, tenzij uitdrukkelijk een anders opzegtermijn dan van een maand is overeengekomen. Vraag: Zoudt u mij kunnen zeggen Koe het komt,- dat des Zondags het wa ter in N. Rijn,- Gangetje en Steenschuur zoo vuil is Staat dit ook in verband met fabrieken,- die in de buurt zijn? A n t w o o r dIs 't bij u alleen 's Zondags vuil? Zeg u dan maar niets over die fa- briken en wees blij toe. .Want overal elders is het de geheele week Vraag: Kunt u mij ook zeggen hoe oud een meisje moet wezen om mondig te zijn Antwoord: 21 jaar. Vraag: Wat beteekent 'op het spoor-: lijstje L'. Dagblad Z. v. 2 J.3 S.; Leiden Rotterdam 9.23 a. Z. d. Antwoord: Z. v. 2 J.3 S. betee kent: Zondags van 2 Juli3 Sept. 9.23 a. Z. d. beteekent: 9.23 alleen Zondags. Vraag: Hoe lang is het loopen van Katwijk naar Noordwijk langs het strand?1 Antwoord: Een uur. Vraag: Naar aanleiding van de ge stelde vragen der 7,Vredesbeweging," wil de ik ook eens een vraag stellen, n.m.Er zijn menschen die beweren,- oorlogvoeilen is oen noodzakelijk kwaad. Waarom Vloeit alles niet voort uit een en dezelfde bron van hartstocht en begeerte? Waarvoor dient dan een Vredespaleis? Is dat niet een symbolische voorstelling voor den vrede? Laten wij voor een oogenblik aannemen dat de oorlog noodzakelijk is,- waarom sprak dan de groote Meester7,Gij zult niet dood slaan?" De vredesbeweging wordt ook ten halve laf en wansmakelijk genoemd. Waaiw om? Getuigt zoo'n uitspraak niet van een pessimistische' levensbeschouwing Antwoord: Ge hebt uw vraag aan het verkeerde adres gericht. Niet wy hebben die vredesvragen beantwoord, maar 'de pro fessoren Bolland en Groenewegen. U ge lieve zich dus tot deze hoogleeraren te wenden. Vraag Ik krijg van iemand de som-- ma van 2 gulden en 50 cent voor gelever-; de waar. Ik ben by hem aan huis geweest doch hij wenscht mij niet te betalen om reden dat het al een jaar geleden is. Zou ik een deurwaarder daarmede kunnen be lasten, en wie betaalt de kosten? Antwoord: Zeker kunt gij een deur waarder in den arm nemen. Deze zal dan wel tevens zorgen dat veroordeeling in de kosten wordt gevraagd. Maar is er iets te verhalen? Vraag: Bestaat de pen si oen vereerd - ging van Rijksambtenaren (afd. Leiden) nog? Zoo ja, wanneer is haar laatste ver gadering gehouden en waar? Antwoord: Wij meenen van wel, doch weten het niet goed. In het Adresboek voor Leiden werd de afdeeling ook nog genoemd, en nis voorzitter en secretaris werden respectievelijk .opgegeven de hee- ren F. Kooistra en G. J. van den Berg. Doch dat is nog geen bewijs. Er zijn sinds het adresboek werd gedrukt al weer eenige jaren verloopep. Beide personen zijn in genoemd adresboek aangegeven als assis tenten bij de Posterijen. Vraag: Mijn zoon moest een bewijs van zijn gedrag overleggen, nu komt hij op de secretarie der gemeente Oegstgeest; daar Werd hem gezegd dat hij daar f 0.75 voor moest betalen, hetgeen hij niet bezit. Hoe moet ik daar mee aan om dat gratis te verkrijgen? Of is dat altijd gratis te ver-, krijgen? Antwoord: Die f0.75 zijn zegelkos- ten, die altijd moeten worden betaald met hier en daar nog legeskostjen bovendien. In Leiden bijv. wordt' voor zoodanig be wijs f 0.95 gevraagd (zegelkosten f 0.75,- lcges f0.20). Personen, die een akt-e van onvermogen kunnen overleggen, g-etleekend door den burgemeester, wordt zulk een bewijs gratis uitgereikt indien ze er overigens recht pp hebben. Vraag: Kunt' gij mij ook zeggen wat het beduidt' als 'n jong meisje 'n pas ontloken viooltje op haar blouse bevestigd heeft, pf is daar geen be teekenis aan te hechten? Antwoord: Ja, zeker, heeft dat een diepe beteekenis. Maar deze zaak is van te teederen aard om haar in deze rubriek te behandelen. Vraag: Ik woon ruim 4 jaar in een huis, en heb tot op heden aan alle mijn Verplichtingen voldaan, doch eenige da- gen geleden, zegt mijn huisheer, dat ik met 1 Juni e.k. moet vertrekken. Ben ik nu nog verplicht tot en met dien datum huishuur te betalen? Antwoord: Natuurlijk, indien ten min ste uw huisbaas den voorgeschreven ter- piiin van opzegging heeft in acht genomen. V raag: Zou het mogelijk zijn de be woners van den Ouden Rijn helder stroo- jnend water te bezorgen? Het water is vrceselijk vuil en er is bijna geen stroo- piing. Hoe komt het, dat terwijl er een stre ven is naar verbetering der volksgezonde heid, in dezen toestand geen verandering bordt gebracht. Door de gesloten ramen komt de bedorven lucht naar binnen. Antwoord: Helder en stroomend wa iter in den Ouden Rijn, zeker daar is wel [aankomen aan. Telephonecr u even naar Ket bureau van Gemeentewerken. Tegen hoe laat zoudt ge het zoowat willen heb ben? Vergeet vooral niet de stroomsnel heid op te geven, die u het meest wensclie- lijk voorkomt. Maar moet u nu voor zoo'11 bagatel onze machtige voorlichting inroe pen? V raag: Hoe moet men per spoor rei ken den kortsten weg van AlphenOuds hoorn naar Eibergen en wat zijn de kosten Antwoord: De kortste weg is via Utrecht en Apeldoorn. De afstand is 155 K M. Enkele reis 3e kl. kost f2.55. Vraag: Wie is de uitgever van de Drogisten-Courant Antwoord: Uitgever is de Naaml. Venn. 7,Lourens Coster",- Directeur J. C. Peereboom te Haarlem^ Vraag: Ik ben in Mei 1909 ingedeeld als loteling van de lichting 1908 (4 maan- der) bij het 10e reg. inf. te Haarlem en einde September 1909 met groot verlof gegaan, daarna ben ik van 16 Augustus tot 10 September 1910 voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen geweest. Zoudt u mij s.v.p. kunnen inlichten of ik dit jaar nog moet opkomen of aan de groote ma noeuvres zou moeten deelnemen? Antwoord: Neen, gij moet tegelijk met de. lichting 1909 uwe herhalingsoefe ningen volbrengen; deze lichting komt dit jaar niet op. Vraag: Zijn er in Deiden nog H uza- *en? In welke kazerne liggen die? Wordt de Wittepoprtskazerne niet meer ge-, bruikt Antwoord: Een detachement van Het 2de depdt huzaren, in de Doelenkazerne. De Wittepoortskazerne is bij de infanterie; in gebïuik. Vraag: Iemand, die zijn militieplicht vervuld heeft bij het 9de reg. infanterie} 4de bat'. 1ste comp. lichting 1906 (viermaan- 'der) te Utrecht, waar, wanneer en hoe lang moet die dit jaar voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen? Antwoord: De lichting 1906 bij de infanterie, komt dit jaar niet voor herha-: lingsoefeningen onder de wapenen. Vraag: Kunt u mij ook inlichting ge ven om les te nemen op schrijfmachine en welke kosten het zijn? Antwoord Op den handelscursus 7,Kennis is Macht"- wordt les in machine-: schrijven gegeven. Directeur is, zooals gij, weet, de heer De Hondt. Vraag: Voor een sollicitatie naar een betrekking aan de Staatsspoorwegen in Ned.-Indië, zou ik gaarne het adres willen weten van den chef van den uitvoerenden dienst der Staatsspoorwegen in Ned.-Indië, welke chef onlangs met 1/a jaar ver lof naar Holland was teruggekeerd. Antwoord: Hoofdinspecteur, chef van den dienst der Staatsspoorwegen op Java is de heer H. F. van Stipriaan Luis-: cius. Of deze met verlof is, zouden wij niet kunnen zeggen. Vraag: Daar mijn dochter geen be trekking in Leiden kon krijgen, is zij naar Overijsel bij de boeren gegaan. Nu bevalt het haar niet en zij wil weer naar huis, want zij verdient geen cent, en die boer, waar zij is, zegt dat zij niet naar huis mag. Kan ik haar terugeischen, want zij schreef mij een brief: 7,Moeder, ik loop weg of verdrink mij." Zij is to,ch niet verplicht om daar te blijven? Zeg mij s.v.p. waar ik mijn aanklacht moet doen? Antwoord: Uw dochter is niet be paald in een royalen dienst terechtgeko men, als zij geen cent verdient. Maar waar om zegt zij tie betrekking niet op den ter plaatse gebruikelijken termijn of hoogstens zes weken op? De boer kan haar toch niet gevangen houden. Mocht 1iij dat doen, dan mo.et gij u tot de politie in Overijsel wenden, want dan maakt de boer zich schuldig aan wederrechtelijke vrijheidsbe- rooving. Vraag: Is hot Lisserbosch hetzelfde als het Reigerbosch? Zijn daar publieke wan delwegen in en hoe is het te bereiken Antwoord: Hetzelfde, ja- Het bosch is particulier "bezat en thans voor 't grootste deel voor 't publiek afgesloten- Vroeger mocht men er vrij wandelen, doch er werd in het bosch te veel vernield. En nu moeten de goeden liet met de kwaden ontgelden niemand mag er zonder toestemming van den eigenaar meer wandelen- Vraag: Waai" en wanneer is het hoofd van den gemeentelijken keuringsdienst van genot- en voedingswaren te spreken Antwoord: Op het bureau van den gemeentelijken keuringsdienst in het Phar- maceutisch Laboratorium in de Hugo-de- Grootstraat, alle werkdagen des voor- en des namiddags. Vaste spreekuren zijn aan gegeven. Vraag: Ik ben aangeslagen voor fl.95 in den hoofdelijken omslag, cn heb niet op tijd betaald. Nu heeft mijn patroon Zater dagavond f 5.25 van mijn f 9.00 loon af gehouden. Nu is mijn vraag of die daar recht toe heeft? Antwoord: Uw patroon heeft daartoe het recht niet. De gemeente kan u voor achterstallige belasting vervolgen en zoo noodig beslag leggen op uw loon, maar dat gaat hui ten den werkgever om. Het zou bovendien nog geen zin hebben voor f 1.95 f 5.25 in te houden. Vraag: Kunt u ook zeggen of 't lied van heolslag dat wij thans door het klok kenspel van den Stadhui storen hooren spe len, voor eenige jaren voor heelslag ook reeds heeft dienst gedaan Antwoord: Naar ons verzekerd werd, ja! Vraag: Bestaat er een middel om geel- geworden witte verf weer wit of witter te jjiaken? A n t w o or dDat gelooven we niet- Er zit niets anders op dan opnieuw verven- Vraag: Zoudt u mij eenige inlichtin gen willen geven op welken tijd en uur een dienstbode een winkel mag schoonma ken, aangezien mij gezegd is dat de wet bepaald heeft dat er geen winkel mag ge daan worden door vrouwelijk personeel, of wordt soms in aanmerking genomen de leef tijd van de dienstbode en het uur waarop het werk geschiedt Antwoord: Het is vergund voor elk bedrijf, waarin het reinigen van werktui gen, toestellen of gereedschappen, of van werklokalen en toebehoorem bezwaarlijk kan geschieden gedurende de gewone bcdrijfswerk- zaamheden, die reiniging door een vrouw, dio haar 23ste jaar voleind heeft, te doen geschieden tusschen 7 en 10 uur des na middags onder voorwaarde dat de vrouw geen andere werkzaamheden in of vóór de onderneming verricht- leder winkel is evenwel geen werkplaats, een slagerswinkel wel. Fietsen kunnen niet in onze Vestibule worden toe gelaten, maar men vindt buiten ons gebouw fietsrekken met ketting en slot. Bij het binnenkomen waarschuwt men dan portier en bij het weggaan vraagt men het slot te willen openen. Terstond gevraagd: een bij P. KNIP, Mr. Wag-enmaksr, te Katwjjk aan Zee. 7119 6 Sport, en Kinderwagens, Fornuizen, Ledskanten, Wiegen, Gaslampen en Gas-Comforen, 7120 13 Br. met prijsopgave onder No. 7086 Bur. van dit Blad. 7 Ter overneming aangebo den: een die een goed bestaan oplevert. Br. Bur. van dit Blad No. 7134. 6 (ARABISCHE WINDHONDEN). De eenige Hond, die met gemak uren lang de flets bijhoudt (Zie brochure Nederl. SI. Club). Prachtige raszuivere Jongen van bekroonde ouders te koop. 7140 10 Plantsoen 37, alhier. 7187 20 Antieke Meubelen, geheele ol gedeeltelijke Inboedels, Winkelinventarisson, onverschillig van welken aard. Fr. br. No. 19687 aan hot Algem. Z iid-Holl. Adv.-Bureau 0. BROUWER, Den Haag. TAXATIE VBIJ. 7133 20 Is lie Goedkoope Beddenwinkel in de Janvossensteeg 65, tot 6 uur GEOPEND. Dan moet u beslist eens komen kijken naar die reuzenpartij Karpetten, die daar zoo mirakel goedkoop verkocht worden, dat mijn concurrenten er verbaasd van staan. Het ia dan ook maar tydeljjk, dat se zoo mirakel goedkoop zjjn. Onthoudt de prijzen: de 6-els of 2 by 8 van ƒ4.00 voor f 3.35, de volle 9 els of 2J bi) 3| van 6.00 voor ƒ8.60, de heel groote 12-els of 3 bij 4 van ƒ6.50 voor 4.65 en dan die heel groots 16 els of 8J by 4J van ƒ11.00 voor ƒ6.40. Nog duizenden en duizenden rollen Behangselpapier, de nieuwate patronen reeda van af li Cts. per rol, de beste papieren 46£, 6J en 8 Cts., de allernieuwste patronen 9, 10, 11, 12, 14 en 16 Cts. Prima bebangllnnen van 8 el breed voor 10 Cta. per El. GIrondpapier Cts. per boek. 3ptjkera 7£ Cts. per heel pak. Deze week opruiming van Veeren- en Kapokbedden, vooral Veerenbedden extra goedkoop. Dan nog partijen wollen en gestikte Dekens, allemaal half geld. Eenlg adres: „DE GOEDKOOP E BEDDENWINKEL", 65 Janvossensteeg 65, bjj de Haarl.str., Gaat nergens anders. 7132 40 Verloop afsluitend a Contant. 7130 300 nyfhooft

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 14