Faillissementen. Agenda van de week: Uit de Rechtzaal. in hotel Drouot te Parijs, te zamen ruim teestigduizend gulden besteed. Het zijn: '„PAtelier de la Modiste," Premier Su jet," „Le Ballet, „Danseuses" en ,,Le pas battu." Aquarellen en pastels van Daumier, De camps en Chéret veranderden eveneens ivoor liooge sommen van eigenaars. De plechtige consacratle Tan <le R.-K. kerk te Katwijk aan den Rijn. 1 'Al diegenen, die te Katwijk aan den Rijn lEcnigszins bekend zijn, en de R.-K. Kerk en pastorie, in het smalle, al is het een net istraatje, eens nader mochten beschouwen, feullen niet kunnen ontkennen, dat de on- iooglijkheid het hier van den eenvoud ver $vint. Elk was er van overtuigd, jaren al, dat hierin verandering diende gebracht te wor den. Eerst nu echter is aan het verlangen idaarnaar gevolg gegeven, en zijn waardi ger gebouwen verrezen, die, tevens als een sieraad voor de gemeente, aan den Zee- >veg gebouwd zijn. Op den mooi beschaduwden Zeeweg, Even voorbij het „Koningshof", diir, waar het rijwielpad een begin heeft, liggen de terreinen, aan de R.-K. Kerk behoorend, waarop reeds vroeger een begraafplaats •was aangelegd, en die bestemd waren voor fecn eventueele nieuw te bouwen kerk. En op den tot stand gekomen bouw kan èn elk parochiaan, èn elk gemcentenaar trotsch zijn, elk van zijn standpunt. Een eigenaardigheid springt hierbij in het oogwant terwijl men op andere plaat sen naar den gewonen loop van zaken eerst de kerk bouwt, om later daarbij een kerk hof nan te leggen, heeft men hieT de kerk '.bij het kerkhof gebouwd. Doch het brengt toch het vereischte geheel, al ging het 'in tegenovergestelde volgorde er mee, bij een. Langs het rijwielpad is het tamelijk uitge strekte terrein afgezet met hekwerk, waar achter voor een gedeelte open terrein ligt, voor een ander gedeelte de kerk en de pas torie zijn verrezen. Een kloek vierkant opgetrokken toren !met een vlug-opgaande spits, die 't kruis draagt, geeft van den weg de voorzijde te zien, en is tevens de toegang tot het kerk gebouw, dat geheel in streng Gothischen Stijl is opgebouwd. In goede proportiën is het gebouw in wendig een stemmige dorpskerk, en blijkt alle eenvoud betracht. De togen en bogen, alle van „schoon metselwerk" in rood en geel uitgevoerd, geven een aangename stemming, die ver hoogd wordt door de ruime, goede belich ting, welke uit hoofd-, zij- en bovenheuken pvervloedig binnenvalt. De pilaren zijn van zwart Belgisch mar mer met kapiteelen van Savonière, waar op zelfs op bladornamenteering in de Go thischen stijl is gehouden. Naast den hoofdingang bevinden zich 'twee nissen ingebouwd, die voor doopvont jen St.-Jeroen-kapel zullen moeten dienst (doen. Van de drie altaren is nog alleen het hoofdaltaar gereed, op een paar later nog aan te brengen eiken paneelen na. Do hardsteenen plaat rust hier op een geel grijs marmeren tombe, waarvoor donker gekleurd marmeren kolommen met Savo nière kapiteeltjes. De treden zijn van zwart Belgisch mar mer en het loopvlak is van eiken-parket. De midden op het altaar staande „taber- nakelkast" met ;,uitstellingkoepbl," die in de rustig opgaande booglijnen een sieraad is voorliet kerkgebouw, en een kunstwerk in uitvoering, wordt geflankeerd door in kleuren geschilderde symbolische voorstel lingen van het H. Misoffer in het Oude Testament; n.I. links Abraham's offer" (en rechts ,-,het offer van Melchisedech." Dat tot in .kleinste kleinigheid zoo stren ge „in stijl" dwingt vaak bewondering af, en daarvoor geven ook de keurig bewerkte biechtstoelen alle aanleiding. Tot zelfs de ruime sacristie, links van het altaar, bevat kasten en kastjes voor kerkgewaden, enz., die in eiken en Ameri- kaansch-grenen, een even fraaie als kost bare en kunstige bewerking hebben onder gaan. De vloeren in het kergeboüw zijn van ge kleurde cementsteen gelegd, en voor ver lichting is gasleiding aangebracht. Uitgenomen deze laatste, welke geleverd ,werd door een ingezetene, is kerk en pas torie de eerste met al wat inwendig reeds is aangebracht, onder toezicht en voor re kening van den aannemer en architect, den heer J. H. Groenendaal, geschied. Wat hier i s gebouwd voor ruim zestig duizend gulden, en de korte tijd, waarin het tot gereedheid kwam, mogen elkeen .verbazen. In circa acht maanden tijds is onder de jopzichters, de hceren E. Haaker en Van d. Pluim een werk uitgevoerd, dat nu reeds opgeleverd kon worden; en waar van de, aan alle eischen eener moderne woning beantwoordende pastorie, die met haar hoog opgaanden trapgevel een vroo- lijker indruk geeft dan dat wel meer het geval is, reeds in gebruik kon worden ge nomen. Hoewel geheel afgescheiden van de kerk, is zij echter toch met een gang !er aan verbonden, zoodat de kerk binnen door van de pastorie te bereiken is. Is na dat alles, het nog te verwonderen, dat het katholieke gedeelte van Katwijks ingezetenen door het heuglijk feit, dat he den het nieuwe bedehuis werd gewijd, en voor zijn bestemming in gebruik genomen, jn feeststemming was gebracht? Was het te verwonderen, dat van vele "woningen het dundoek uithing, en velen tot hijwoning van de plechtigheden naar het nieuwe, kerkgebouw opgingen Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, die ïceds gisteravond hier was aangekomen, be gon hedenmorgen te halfacht met de plech tige consacratie, die volgens voorschriften in afgësloten ruimte geschiedt, waarna te tien Uren de plechtige H. Mis door Z. D. H. werd opgedragen. Hierbij werd Z. D. H. bijgestaan door zijn secretaris, den zeereerw. heer Meulcman; ge assisteerd door de _zeereerw. hceren H. J. P. Thoman en W. 3". J. van Straelen, resp. pastoor te Voorschoten en te Oud-Ade, als diaken en sub-diaken. Als prc-sbyter-assistent fungeerde de zeer eerw. heer deken P. L. Dessens, van Leiden, en als troon-diaken de hoogcerw. heer H. J. M. Taskin, president van het Seminarie te "Warmond, en de zeereerw. pat-er Beukers, directeur van het gymnasium te Katwijk. Verder waren nog aanwezig de paters v. d. Scheer, Dekker, Sonneville, Notermans e. a., a'lsook rector Beukers, van Voorschoten, en de weleerw. heer P. Kemper, van Oegst- geest. 1 In de eerste banken van het schip der kerk hadden plaats genomen het dagelijksch bestuur der gemeente en de gemeente-secreta ris, de architect de heer J. H. Groenendaal, en echtgenoote, en de beide opzichters, de heeren v. d. Pluim en Haaker. Het koor voerde niet onverdienstelijk de vierstemmige mis van M. Haller „Assumpte est" uit. Aan het einde der H. Mis las de zeereerw. deken Dessens de oorkonde voor, waarna, na afloop, Z. D. H. in een kort woord de aan wezigen toesprak, waarvoor hij als tekst koos de eerste woorden van den Introitus der Mis van dezen dag: „Terribilis locus isto", Hoe eerbiedwaardig is deze plaats." Z. D. H. schetste het groote voorrecht der parochie en het geluk van het betrek ken van dit nieuwe bedehuis, waarhij hij allen aanbeval vaak dit God^hpis te betre den. Na afloop der plechtigheden ging Z. D. H., de kerk zegenend verlatend, "achter het gebouw uit, reeds direct gebruik makend van do verbindingsgang, waarmede de pasto rie te bereiken is. Nog zij hierbij vermeld, dat het uurwerk in den toren reed9 is aangebracht, en het orgel uit de oude kerk zal worden overge bracht, evenals het preekgestoelte en moge- gelijk nog meer kerkmeuhelen. De bocht by het „Groene Kerkje" te Oegstgeest. Men schrijft ons Zaterdag is hij het „Groene Kerkje" een der wagens van „de Rijksdriehoekmeting" ge arriveerd, en naast de kosterswoning stand plaats gegeven. Dit moet in verband staan met wederom en vollediger opmetingen te doen, voor do wegverlegging, en tevens om nog eenige uitbreiding aan het plan te geven. Was volgens het oorspronkelijk plan, zoo als ook destijds in het „Leidsch Dagblad" de situatie-teekening aangaf, een geheel rechte weg te verkrijgen, als men als eind punt paal 6, 200 Meter voor den Vinken- weg nam; er wordt nu over gedacht, nog ruim 200 Meter, tot hij den Vinkenweg het verleggen te verlengen Hiermede zou het voordeel behaald wor den, dat ook de flauwe bocht tussehen paal 6 en 8 eveneens kwam te vervallen. Dat met genoegen van het voort werken aan dc voorbereidende werkzaamheden zal kennis genomen geworden, is ontwijfelbaar vaststaand; echter minder bemoedigend is het naar ons ter kennis kwam, dat de uit voering van het plan nog vier jaren zal moeten wachten. Dit zou in verhand moeten staan met de concessie aan de trammaatscha-p- pij verleend. Wij willen hier echter dc opmerking aan vastknoopen, dat o. i. dat wachten daarom gee.n reden van bestaan heeft. 't I9 in 't minst geen eisch, dat gelijk tijdig de nieuwe verkeersweg ook voor de trambaan dienst heeft te doen, als er daar voor ten minste zooveel aan vast is. 't Kan niet anders dan voordeel geven, waar de tram, dan zonder het overige ver keer te stremmen, daar zoo vaak kan de- railleeren als haar lief is, en de verlegging der straat kan zonder de trambaan te scha den toch plaats hebben. Bovendien de tram wijkt wel meer, 0. a- te Heemstede, van den weg. Intusschen hoorde men reeds dat onder handelingen met de Set-rokken eigenaars be reids hebben plaats gehaden dat dezen, naar verwacht kan wórden, geen onbillijke eischen stellen, welke de uitvoering van het plan in den weg zouden kunnen staan. Wed. S. ten Bosch, geb. Hamburger, winkelierster, te 's Heerenberg. IJ. B. van der Moulen, handelaar onder de firma. Wed. Rouwe van der Meulen, te Franelker. Surséance van betaling verleendvan J. do Jong R.Mzn., handelende onder de firma G. S. Ruiter, sdbaatsenfabrikant, te Akkrum, tot 1 September 1912. Maandag: Katwijk a/Zee Gemeentezaal. Vergadering Kiezers Gemeenteraad. 8 u u r. Donderdag: Nutsgeboaw. Vereenig. Bevord. Bouwkunst. Buitengew. Vergadering. Spreker de heer H. Bijles. 8 uur. Zaterdag Bioscope-Theater. 2 en 8 nor. Zondag: Bioscope-Thoater. 8 u n r. Dagelijks: Leidsclie Knnstvereeniging. Tentoonstelling Schildoryen T. W. Ouwerkeik. 125 uur. MENU. R under rib, postelein, Spaan sche rijst. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 15 Mei Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut De te Bilt. Hoogste barometerstand 766.0 te Sey- disfjord; laagste 751.8 te Shields.^ Verwachting tot den avond van 16 Mei: Zwakke tot matigen zuidoostelijken tot zuidwestelijken wind. Veranderlijke bewol king. Waarschijnlijk regen of onweers buien. Dezelfde temperatuur. RECLAMES, 6040 5 h 40 Cents per regel. Mooie witte tanden door oen geregold gebruik van O0I0 T andpasta uiet pcpornuintsmnak. Overal verkrijg baar 15, 25 cn 30 et. per «looa. Kantongerecht te Leiden. Heden waren aan de orde voor openbare behandeling 71 zaken en bovendien 17 kin derzaken ter behandeling met gesloteQ deuren. H. van G., een koopman, klom op 12 April over bet hek der opengedraaide Marebrug en begaf zich zóó op een varende boot. Deswege werd bij verstek tegen hem geëiseht drie gulden of een dag. Een zoontje van juffrouw M., geboren G. M. H., sneed op last zijner moeder gras aan de Medusastraat. Tegen den zin van den pachter van het gras wordt daar veel gras van een land gesneden. Bij verstek werd tegen haar geëiseht drie gulden of drie dagen. Ter zake het in-werking-brengen en-hou den van een electro-motor van vijf paarde- krachten in 't Centraal-telefoonbureau op de Papengraoht te Leiden zonder vergun ning stond terecht W. v. B., directeur der telephoon-maatschappij, wonende te- Am- sterdam. Bekl. meende daarvoor geen vergunning noodig te hebben, hetgeen bestreden werd door den inspecteur van: politie E. Het O. M. eisoht-e zes gulden boete of drie dagen hechtenis. Mr. E. N. de J. en mr. G. D.a uit Am sterdam waren niet verschenen Op 11 Maart hadden die heeren, eerste-klasse- reizigers op het traject Hollandsche Spoor tussehen Rotterdam en Amsterdam, de aar digheid toen de trein in gang was hun coupé te verlaten en zich op de treeplank langs den trein te bewegen. De Amsterdam- sCbe restaurateur J. de V., bemoeide zich met de heeren, die nogal ïa-stig waren en den restaurateur noopten van den noodrem gebruik te maken. Het O. M eisehte tegen elk der beklaag den vijf gulden of drie dagen. C. J. M., landarbeider te Katwijk-aan-Zee, reed op 31 Mrt. op de Voorstraat aldaar een kind omver, hoewel hij genoeg ruimte had om uit te wuken. Het meisje had een neusbloeding gekregen. 't Was zijn schuld niet, zei beklaagde. Het kind liep plotseling van het trottoir de straat op, verschrikt door bekls. geschreeuw en zijn bellen. Getuige M. P. had het omrijden gezien, vond dat bekl. wel wat te veel vaart had, waar veel kinderen op straat waren, had hem ofschoon wel mogelijk was, dat hij ge beld had, niet hooren bellen, en zien door rijden zonder zioh met het kind, dat ook wat kreupel was, te bemoeien, De gemeente-veldwachter H. v. D. kende bekl. als een in 'hoo^e mate zenuwachtig persoon. Fietsrijden is voor hem zeer ge vaarlijk. De ambtenaar van het O. M. wilde de zaak een weck uitstellen, hetgeen geschied de. A. P., een electricien uit Den Haag, reed met een motorrijtuig op 9 April onder Zoeterwoude op den Hoogen Rijndijk met te groote snelheid, van 38 K. H. per uur. Zoo snel heeft hij nog nooit gereden, zei bekL Zijn patroon is daartegen, vooral, als in dit geval, wanneer kinderen zich in het rijtuig bevinden. De gemeente-veldwachters van Zoeter woude deden mededecling van huil bevin ding, maar volgens bekl. klopte het tijdstip van het gebeurde niet met dat, waarop bekl. zich ter plaatse zou bevonden hebben. Toen was hij nog in Leiden. Getuigen kon den dat verklaren. Die getuigen wilde hij opgeroepen zien tegen over veertien dagen, wanneer hij weer most voorkomen. Deze bekeuring gold een tocht naar Bos koop; die, over veertien dagen vooitkomen- de, gold den todht van Boskoop. Ook stond er niet in zijn dagvaarding, dat hij had gereden. Hij kon wel gevlogen of ge kropen hebben. Het werkwoord stond er niet in. Dit gaf de ambtenaar toe: 1 t was er uitgevallen. Daar had u mee moeten beginnen, zei de kantonrechter en het O. M. vroeg vrij spraak. Drie gulden of drie dagen eisehte het O. M. tegen den niet versdbenen reizend koopman J. v. B., die zonder vergunning van B. en Ws. van Oegstgee^ sen woonwa gen had geplaatst op den openbaren weg onder die gemeente. Ter zake van het hebben Eggen van mest op een paar perceel en land onder War mond, in strijd met de poEtie-verordening en zonder vergunning van B. en Ws. had den zich te verantwoorden J. H. K. en CL M. O. M., bloemkweekers te Warmond. De beklaagden deelden mede, dat de zaak betrof het laden en lossen van mest, waarvoor zij in het aanvankelijk huur contract het recht hadden verkregen. La ter was het land eigendom van de gemeen te geworden, gemeentelijke laad- en los plaats. Beklaagden beschouwen 'do plaats dan ook niet als opslagplaats. Maar de werk zaamheden kunnen meebrengen, dat de mest een paar dagen kan moeten blijven %g*m. De burgemeester van Warmond, als ge tuige gehoord, gaf toe, dat het hier ging om het begrip los- en laadplaats of opelag- .Blaatsu Het O. M. was van oordeel, dat beklaag den van den grond geen gebruik als op slagplaats maakten en drong aan op een duidelijker definitie omtrent het begrip opslagplaats in de Warmondsche verorde ning. Het vroeg vrijspraak. Wegens verboden vervoer in Warmond en Sassenheim van vee bij heersohen van mond- en klauwzeer stonden terecht H. D., J. D. en W. v. d. V. Zij bleken niet goed op de hoogte van de bepalingen. Te gen elk vroeg het O.. M. twee gulden of één dag. J. do H., chauffeur te Heemstede, had ook op 9 April ender Zoeterwoude op den Hoogen Rijndijk te hard gereden. Hij was zich daarvan niets bewust en had gere kend op een „toeslag", zooals deze in an dere gemeenten wel wordt gegeven. Van zoo'n toedag wisten de gemeente-veldwach ters en de kantonreditors niets. Het O. M. eisehte een gulden of een dag, onder reeds vroeger gemaakte opmerkin gen omtrent het ruim nemen van het be grip „bebouwde kom" te Zoeterwoude, en het weinige gevaar, dat daar bestond. J. W., vrouw van W. S., uitdraagster aan de Haarlemmerstraat, had op 15 April kleedingstukken buiten hangen te gen den gevel van haar winkel op verboden wijze. Zij hingen te laag. Eisch: twee gulden of een dag. C. H. N.» een Amsterdamsch rijwielfa brikant, had onder Sassenheim zonder hel der verlicht nummer gereden met een mo torrijtuig. De zaak werd aangehouden, om den verbalisant to hooren. Bekl. vond, dat het licht nogal helder had gebrand, want de verbalisant had het nummer kunnen zien. Telkens controleeren naar achteren kan hij niet, want dan loopt hij van voren gevaar. L. B., winkelier aan de B reestraat, had zich te verantwoorden wegens het op 4 April, zonder dat hij vergunning had tot den verkoop van sterken drank in het klein, aanwezig hebben van flacons fijne li keuren. Hij bekende. Eisch: tien gulden of vier dagen. Juffrouw C. L., vrouw van H. van G., was er niets over te spreken, dat een agent van politie, die vroeger naast haar had gewoond, naar die op hooger last had moeten verhuizen waarom wilde zij niet zeggen haar op straat als het ware tel kens uitdaagt, haar zoekt. Een vorigen keer had hij haar al bekeurd en was rij gestraft, maar nu wilde zij zich een tweede bekeuring zoo maar niet laten aanleunen. Volgens den vroegeren buurman zou zij op Tweeden Paaschdag een mat hebben uitgeklopt. Dat was niet waar: 't was een tafelkleed met kruimpjes 'geweest. Het O. M. vroeg vrijspraak voor de mat, maar veroordecling voor het kleed van 50 oents of een dag. De juffrouw bleek ontstemd. Dit was ook in hooge mate het geval met een Amsterdamsch automobilist, bekeurd wegens te snel rijden onder Zoeterwoude en van wien een zaak was ingetrokken zon der dat hem daarvan was kennis gegeven. Hij had nu vandaag door zijn komen hier, zijn voor-niet-komen, groote schade. Kon nu zijn andere zaak ook maar vandaag be handeld wordenMaar dat ging niet. En over de bekeuringen zeiven was hij niet te spreken èn over zijn vergeejfache reis. Hij eischt daarvoor schadevergoeding en vroeg hoe hij die krijgen moest. De amb tenaar van het O. M. ried hem zioh schrif telijk tot hem te wenden. Wegens overtreding der Arbeidswet, het niet doen genieten van rust op de daarvoor bestemden tijd, werd bij verstek tegen den heer A. B. T„ te Leiden, voor veertien dagen geëiseht zesmaal tien gulden of zes maal twee dagen. De inspecteur van politie E. merkte toen op, dat A. B. T. feitelijk niet het hoofd van deze hoedenzaak is, maar dat de verant woordelijkheid daarvoor berust bij een juf frouw. Daarop werd de zaak uitgesteld. Thans werd gehoord de modiste mej. E. M. Th. D., hoofd van het atelier, uit wier verklaringen bleek, dat mej. De G. chef is. Tegen dezx? zal nu een strafvervolging wor den ingesteld, terwijl het O. M. voor den heer T. vrijspraak vroeg. Uitspraak over veertien dagen. ïiitspraken van het Kantongerecht te Leiden. De kantonrechter veroordeelde heden: Wegens dronkenschap: C. K. tot f 1 of 1 d.A. B. tot f 2 of 2 d.H. v- d. K. tot f 2 of 2d.J. L. tot f 2 of 2 d.H. A. B. K. tot f 1 of 1 d.; P. B. tot f 2 of 2 cl; D. G. K. tot f 1 of 1 d.; P. H. K. tot f 1 of 1 d.; E. de P. tot 2 m. f 2 of 2 m. 2 d. P. v. d. B. tot f 2 of 2 d.H. v. d. B. tot 2 m. f 2 of 2 m. 2 d.Z- M. v. S. vr. van IJ. H. tot f 2 of 2 d.; H. K. tot 2 m. f 2 of 2 m. 2 d.J. P. tot f 2 of 2 d.P. M. tot f 1 of 1 d.J. v. K. tot f 2 of 2 d.; W. v. E. tot f 2 of 2 d.D. J. G. tot f 1 of 1 W. F. P. tot f 1 of 1 d.J. R. tot f 1 of 1 d.P. Z. tot f 1 of 1 d.; R. M. tot f 2 of 2 d.P.N. tot f 2 of 2 d.H. v. E., tot f 1 of 1 d., allen te Leiden; W. Z. tot f 2 of 2 d.H. J. T. tot f 2 of 2 d.B. P- tot f 1 of 1 d.P. J. tot f 2 of 2 d., allen zonder domicilie; B. S. tot f 1 of 1 d., te Noordwijk; E. B. B., te 's-Hage, tot f 2 of 2 d.A. W-, te Hillegom, tot f 1 of 1 d. H. H., te Rijnsburg, tot f 2 of 2 d.; L. S., te Katwijk aan den Rijn, tot f 2 of 2 d.J. P., te Katwijk-aan-Zee, tot f 1 of 1 d. Wegens in staat van dronkenschap de orde verstoren M. v. d. B., te Sassenheim, tot f 3 of 2 d. Wegens dronkenschap bij eerste herha ling W. H., tot 2 hechtenisstraffen elk van jdrie dagen W_. J. v.. d. Z. tot idem. Wegens loopen op verboden grond W. H. tot f 1 of 1 d.; K. D. en A. v. d. B. J.jzn. tot 2 m. f 1 of 2 m. ld., allen te Noordwij- kerhout; J. D. Pzn., te Noordwijk, tot f 2 of 2 d.W. G., te Katwijk-aan-Zee, tot f 1 of 1 d. Wegens zonder verlof van het bevoegde gezag den openbaren weg versperren: T. de V., te Amsterdam, tot f 3 of 2 d.J. G., te Rijp wetering, tot f 2 of 2 d. Wegens burengerucht: S. W. tot f 3 of 2 d.O. H. v. G. tot f 3 of 2 d.N. fv. tot f 3 of 2 d.j W. de R. tot f 3 of 2 d.j W. J. W. tot f 3 of 2 d.; C. S. tot f 3 of 2 d. W. O. L. tot f 3 of 2 d., allen te Leiden; A. K., te Leiderdorp, tot f 3 of 2 d. Wegens het onbeheerd laten staan van een trekdier P. R., te Voorschoten, tot f 2 of 2 d. Wegens visohen zonder vergunning: A". W., te Leiden, tot f 3 of 2 d. Wegens zonder vergunning naar eieren van kievittên zoekenD. v. cL K. en H. de M., te Rijnsburg, tot f 2 of 1 d. en f 2 of 1 w. t.; P. R, to Rijnsburg, tot f 2 of 2 d. J. H. C. tot f 1 of 1 d.J. Z. Szn. en J. v. d. W. tot f 2 of 1 d. en f 2 of 1 w. kt allen te Noordwijk. Wegens strikken stellen P. v. d. A., te Haarlem, tot f2 of 2 d.; 0. G.t te Kat wijk-aan-Zee, tot f 1 of 1 clt Wegens overtreding der Arbeidswet: M. M., te Leiden, 2 m. f 2 of 2 m. 2 d.0. M. B., idem, tot 3 m. f 2 of 3 m. 1 d.A. A. M., te Rijnsburg, tot 2m f 3 of 2 m. 2 d.; H. J. G., te idem, tot r 3 of 2 d. Wegens rijden met rijwiel zonder licht: W. S., te Leiden, tot f 1 of 1 w. t. A. v. M. tot f 2 of 2 d.; 0. J. v. H. en G. tot f 2 of 2 d., beiden te Leiden; M. R. tot f 2 of 2 d.A. J. T. tot f 2 of 2 d.J. J. v. W. tot f 2 of 2 d., allen te Voorschoten; W. K-, te Zaandam, tot f 2 of 2 d.; A. H. V. tot f 2 of 2 d.H. B. tot f 2 of 2 d., beiden te Warmond; G. v. d. N., te Noordwijk- aan-Z;, tot f 2 of 2 d; J. P. T. tot f 2 of 2d.; K. H. Jac.zn. tot f 2 of 2 d-, beiden te NoordwijkF. M. H., te Zoeterwoude, tot f 2 of 2 d. Wegens het hebben van motorrijwiel zonder ïioht A. R. F., te Leiden, tot f 5 of 2 d. Wegens het geleiden van een koe over het rijwielpad J. K., te Wassenaar, tot f 1 of 1 d. Wegens het hebben van voertuig zonder licht: S. T., zonder domicilie, tot f 1 of 1 dag. Wegens het te snel rijden met een vier- wieligen motor: J. H. C. H., te Leiden, tot f 1 of 1 d.J. F. K., te Schiedam, tot f 1 of 1 d. Wegens overtreding der Leerplichtwet: H. S. te Sassenheim, tot f 2 of 2 d.W. v. d. Z. te Noordwijk tot f 2 of 2 d.M. S. te Leiden, tot f 3 of 2 d. Wegens overtreding van het prov, regle ment op wegen en voetpaden: J. K. te Katwijk-aan-Zee, tot f 2 of 1 dag; T. v. d. H. te Noordwijk-aan-Zee, tot tweemaal f 3 of tweemaal 1 dag. Wegens te Leiden een rijwiel berijden over de hulpbrug: H. C. N. te Leiden, tot f 1 of 1 dag; P. de M., te Rijnsburg, tot f 1 of 1 dag; J. C. J. baronesse v. T. v. S., te Noordwijk-aan-Zee, tot f 1 of 1 dag. Wegens het te Leiden op ïondag een rijmiel berijden op den Witten Singel: J. A. v. E., tot f 1 of 1 w. t.H. S., tot f 1 of 1 w. t., beiden te Leiden. Wegens te Leiden een rijwiel berijden door de Donkersteeg: B. J. v. d. S., te 's-Gravenhage, tot f 1 of 1 dag. Wegens het te Leiden zonder vergun ning liedjes zingen: W. v. d. N., te Leiden, tot f 1 of 1 w. t.; H. J., zonder domicilie, tot f 1 of 1 dag. Wegens te Leiden zonder vergunning muziek maken met een draaiorgeltje: A Ni, zonder domicilie, tot f 1 of 1 dag. Wegens het te Leiden een handwagen la ten staan op de klinkerstraat: K. C., tot f 1 of 1 dag. Wegens het hebben van een aan gespan nen hond zonder muilkorf: A. F. v. d. H„ tot f 1 of 1 dag. Wegens ten eerste te Leiden in het plant soen op de grasperken loopen en ten twee de vuil in het water gooien: J. B., tot twee maal f 1 of tweemaa ll w. t., allen te Lei den. Wegens te Leiden zonder vergunning van B. en Ws. een beerput ledigen: P. G-, te Rijnsburg, tot f 1 of 1 dag. Wegens het rijden met een handwagen in verboden richting: W. P., te Leideb, tot f 1 of 1 dag. Wegens te Leiden op een één-persoons rijwiel nog een persoon vervoeren: J. M. te Leiden, tot f 2 of 2 dagen. Wegens te Katwijk aan Zee melk on deugdelijk van samenstelling afleveren: C. v. R. te Katwijk-aan-Zee, tot f 5 of 2 d. Wegens het te Leiden op een in be weging zijnde hondenkar zitten: J. P. v. d. L., te Leiden, tot f 3 of 1 dag. Wegens het te Leiden eetwaren voorhan den hebben van ondeugdelijken toestand. L. v. D., te Leiden, tot f 10 of 2 dagen. Beklaagd van dronkenschap"G. v. d. AL te Leiden, vrijgesproken. Beklaagd van overtreding der drankwet: R. H., te Leiden, ontslagen van rechtsver volging. Haagsche Rechtbank. Deze rechtbank, heden uitspraak doen de in de zaak van A. van Q., te Alphen, die 1 Mei jl. terecht stond wegens mishan deling, ontsloeg hem van alle rechtsvervol ging, aannemende, dat bekl. gehandeld heeft uit wettige zelfverdediging, daar zijn tegenstander met een geopend mes op hem afkwam. Wat in het vat zit, verzuurt niet. Zekere C. O-, wonende te Breda, werd in 1905 veroordeeld tot een maand gevan- genistraf, wegens diefstal van bloemen onder W assenaar. Bij de behandeling van deze zaak destijds heeft O. voor den recht er-commissaris bekend, dat hii niet

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 2