jijo, 157T3 Vrijdag 12 Mei. A°. 1911. /Deze i€ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Coder onze Vroede Vaderen, FEUILLETON. Een moderne vrouw. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regel» ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17 Orootere letter» naar plaatsruimte. - Kleine edrertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oente. Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cedta; per 3 maanden i l 2 f 1.10, Buiten Leiden, per looper-en waar agenten gevestigd zijn 1.30, Franco per post 1.G5. Jachtakten. De Burgemeester van Leiden herinnert aan hen, die zich voor het aanstaande sei zoen 1911—1912 in het bezit wenschen te zien van J achtakten, dat de blanco- yerzoeksch'riften ter bekoming daarvan gra tis verkrijgbaar zijn ter Gemeente-secreta rie, alwaar zij, behoorlijk ingevuld en on derteekend, vóór den löden Mei a. a. moe iten zijn terugbezorgd, ten einde aan den Commissaris der Koningin in deze provin- de te worden ingezonden. Tevens wordt belanghebbenden herinnerd, Üat blanoo-verzoekschriften tot het beko men van buitengewone machti ging tot het) verdrijven van eck'adelijk gevogelte, door middel van pistoolschoten en het schieten van kon ij nen en ander schadelijk gedierte, mede gratis ter Gemeente-Secretarie ter invulling verkrijgbaar zijn gesteld De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 8 Mei 1911. De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijn vergadering van den 9den Maart 1911, is vastgesteld de volgende verordening: VERORDJ?NTNQ. houdende wijziging van de verordening van den 19den April 1900 (Gemeenteblad No 10), regelende de heffing -an schoolgelden aan de openbare scholen voor Lager On derwijs te Leiden, gelijk deze laatstelijk gewijzigd is bij verordening van 10 D«o. T.903 (Gemeenteblad No. 43.) Artikel 1. In de 2do alinea van het tweede onder deel van artikel 2 van bovengenoemds ver ordening wordt gelezen in plaats van „der school voor Jongens en Meisjes": „der bei de scholen voor Jongens en Meisjes." Artikel 2. Deze verordening treedt in werking op 1 April 1911. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden in zijn openbare vergadering van den 9den Maart 1911. De Burgemeecter, N. O. DE GIJSELAAR. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde de heffing van deze belasting goedgekeurd bij Kon. Besluit -an den SBsten April 1911 no. 48, waarbij tevens ia aangehaald de verordening regelende do invordering dier belasting van den 19don 'April 1900. En '8 hiervan afkondiging gesohied, wasr bet behoort, den 12den Mei 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. De agenda voor de Raadsvergadering van gistcmamiddag zag er al weer weinig be langwekkend uit. Er komen in den laatsten tijd niet veel groote zaken aan de orde. Toch was er één punt op, waarvan ver wacht kon worden dat er een principieel© stemming over zou plaats hebben en wel licht bobben sommige Raadsleden om clib punt alleen er den mooien Meidag, die veel eer tot een uitstapje in de natuur, dan naar een gang naar het Raadhuis uitlokte, aan gegeven. Nadat een lange, doch ook weinig aan dacht trekkende reeks ingekomen stukken, was medegedeeld, kwam een zoogenaamd spoedeischend verzoek aan de orde: het ver doek n.l. van de Commissie tot huldiging van het Bestuur der 3-October-Vereeniging cm het kosteloos gebruik van de Stadsgehoor zaal op den avond van 13 Mei. Het was, dunkt ons, goed gezien van B^ en Ws. om, ten einde geen precedent te stellen, nipt ge heel kosteloos de zaal af te staan. Een be drag van f 10 kan er wel af en de Raad blijft voor latere gelegenheid op een zui verder standpunt. De benoemingenbij het lager onderwijs, die nu volgden, leverden ook geen moeilijk heden op en de tijd, die daarvoor noodig bleek, werd door de Raadsleden ouder ge woonte, benut voor het houden van onder linge gesprekken. Tegen wijziging dei* verordening regelende invordering dor belastingen voor het gebruik van hèt Openbaar Slachthuis, in dién zin, dat voortaan do wegens het gebruik van het koelhuis verschuldigde gelden in plaats van in twee termijnen, iu vier gelijke ter mijnen te betalen zijn, had natuurlijk nie mand bezwaar. Het wordt daardoor den ge bruikers iets gemakkelijker gemaakt en de gemeente lijdt er geen schade bij. De conrector van het Gymnasium kreeg ook, zonder dat er tegengestribbeld werd, een gratificatie van f 200 voor de waarneming van het rectoraat gedurende de vacature van deze betrekking. Bij vorige gelegenheden is wel eens tegen het verleenen van zoodanige extra-bezoldiging door enkele leden bezwaar gemaakt. Vastgesteld werden de minimum loonen voor het werklied e n pers on eel van de ge stichten „Endegeest" en „Rhyngeest", om daarmede ook dit personeel onder het Regle ment voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden te brengen. De voorgestelde loonen zijn zooveel mogelijk ontworpen in overeenstemming met de tegenwoordig ge bruikelijke loonen, zoodat in den feitelijken toestand geen verandering is gekomen. Ook het aantal werkuren moest daarbij worden vermeld. Bij de rondvraag maakte-de heer Fokker %en aanmerking op het groot aantal uren van den machinist, den stoker en den portier. De Voorzitter merkte er tegen op, dat deze menschen niet al die uren inten- sieVen arbeid verrichten. Ze moeten af en toe eens wat kolen opscheppen of een rij tuig doorlaten en kunnen dan weer uit rusten. De heer Fokker was daarmede te vreden gesteld. Deze regeling zal de ge meente dus weinig of geen geld kosten, wat -er evenwel verder omtrent dit gestich ten-complex besloten- werd, zal dit wel. Men weet dat voor de faecaliën en het menage water der gestichten voor een groot deel wordt weggevoerd naar zoogenaamde bevloei- ingsvelden. Alleen de hoof da fvoerled din g van „Endegeest" stroomt tot dusverre nog in een sloot tusschen de terreinen van „Ende- geest" en „Voorgeest", wat .op den duur aanleiding geeft tot groote -vervuiling dier sloot. Aansluiting op de bevlpeiingsriolee- ring zal echter f 4500 kosten. En nu men eenmaal hiermee begon, waren er ook nog twee paviljoens, die noodig moesten wor den aangesloten en. daarvoor is nog f 2600 noodig, zoodat deze geheele verandering een bedrag van f 7100 zal kosten. De Raad heeft geen bezwaren geopperd. Er is ook geen andere weg mogelijk. Laat men alle faecaliën en menagewater in de slooten weg- loopen, dan zou men er op den duur een overgroote vervuiling krijgen. Het systeem van wegvoering naar: bevloeiing-svelden door do Nederlandsche Heidemaatschappij aan de hand gedaan, is de eenigo rationeele, hoe wel kostbare oplossing. Het voorstel van B. en Ws. om zich aan te sluiten bij de Vereeniging van Neder landsche gemeenten, ontmoette geen enkel bezwaar, wat ons wél ©enigszins verwonderde nu verschillende andere gemeenten en niet alleen de allergrootste een tegenoverge steld besluit hebben genomen. Wij gcloo- vcn ook dat aansluiting wel gewcnscht is en dat alleen uit materieel oogpunt bezien, liet voordeel verre het contributiebedrag van ongeveer f 300 per jaar zal overtreffen. Het bestuur van de Vereeniging van Ambtenaren in dienst der gemeente Leiden, had in een adres aan het voorstel tot aansluiting haar adhaesie betuigd. Men schijnt voor den amb tenaarsstand dus ook eenig heil in do aan sluiting te zien en met het oog op bezoldi ging en pensionneering zeker terecht. Bij het punt, dat nu aan de orde kwam, zou het debat beginnen Het bestuur der Vereeniging Openbare Leeszaal en Biblio theek, dat bij de ^oprichting der Leeszaal een subsidie in eens |iad ontvangen van f 1000 en ook toen in de; meening verkeerde niet weder bij don Raad- te behoeven aan te klop pen, omdat een Rijkssubsidie van f 800 a f 900 in uitzicht werd gesteld, vroeg nu weer f 450 en dit hoofdzakelijk omdat het Rijk aan subsidieering van zijn kant deze voorwaarde stelde. Geeft de gemeente niets, dan geeft het Rijk het ook niet. De hoer Meuleman heeft deze methode als een het oefenen van pressie gisteren gewraakt, doch hij weet dat zij al lang wordt toegepast en inderdaad is er ook wel heel wat voor te zeggen. B. en Ws. wilden de subsidie verleenen, maar tevens de eenmaal ontvan gen f 1000 doen restitueeren. De gemeente* zou dan twee jaar met gesloten beurs kun nen betalen en het derde jaar maar f 350 aan de Vereeniging behoeven te betalen. Zoo iets stuitte den heer Rei'meringer tegen de borst. Eens gegeven, blijft gegeven- De Lees zaal is een hoogst nuttige instelling en kan het geld zeer, zéér goed gebruiken. Voor- en tegenstanders lieten zicli nu hooren. De heer Fockema- Andrcae meende dat men in elk geval niet meer dan f 1000 f 450 moest terugeischen. Wanneer de Ver eeniging niet een subsidie in eens, maar dadelijk een jaarlijksch subsidie van f 450 verleend was, zou ze dit toch reeds eenmaal hebben genoten. De heer Van der Eist bedierf het tot op zekere hoogte voor den lieer Rcimeringer en later ook voor den lieer Carpenticr Al- ting, die het denkbeeld van zijn collega Fockema Andrcae in een amendement be lichaamde, door op te merken, dat het be stuur der Leeszaal zich met de condities door B. en Ws. gesteld wel kon vereenigen. Beide amendementen vielen nu met vrij groote meerderheid en ook het voorstel zelf, door dr. Meuleman op principieele gronden bestreden, ging er maar juist door. Hert/ ging bij deze stemming rechts tegen links, waarbij do heeren Wildeboer en Van der Lip zich. onder dc voorstemmers schaarden. De Lecs'zaal zal, als het Rijk nu ook f 450 wil verleenen, er dan toch met dit bedrag op vooruitgaan. De twee volgende punten hadden betrek king op de bezoldiging van het personeel van het Openbaar Slachthuis, waarbij het rapport van de bijzondere Slachthuiscommis- sio even om den hoek kwam kijken. Voorgesteld werd de salarissen dor keur meesters in overeenstemming te brengen met dia van iden keuringsdienst van eet- en drink waren en om aan den lsten machinist nog een verhooging van f 100 toe te kennen. De Raad ging daarmede aocoord en verleende aan den 2den machinist op voorstel van den heer Pera ook nog een verhooging van f 50. De Commissie voor het Slachthuis wilde aan deze verhoogingen terugwerkende kracht verleenen en ze met 1 Januari 1911 doen ingaan, waarmede B. en Ws. zich niet vereenigen konden, die deze termijn op Juli wilden stellen De Raad sloot rich aan hij het gevoelen van B. en Ws. Ook de loo nen der werklieden aan het Slachthuis wer den een weinig verhoogd, waarbij, evenals bij de werklioden in dienst der gemeente, kleino periodiek® verhoogingen zijn toege kend. Daarmede was men aan het einde der agenda gekomen. Do -lieer Sijtsma vroeg daarop verlof den Voorzitter, als hoofd der politie, een drietal vragen te mogen stellen, naar aanleiding van de volksverzamelingen voor do Stadsgehoorzaal, op den avond van 1 Mei toen de Leidsche Bestuurders bond en dc bij den Bond aangesloten vereen i gingen in do zaal eon feestvergadoring hielden. Hij had deze vragen den Voorzitter vooraf doen toekomen, doch deze maakte bezwaar daarop antwoord te geven. Hij meende daarop geen verantwoording schuldig te zijn aan den Raad, De heer Sijtsma betreurde dit. Hij erkende dat des burgemeesters voorgan gers ook op 'dit standpunt rich plaatsten, doch liij had van dezen burgemeester libe raler opvatting verwacht. De Voorzitter had gezegd dat hij geen verlof had je geven tot hot stellen der vragen en de heer S. zou van den Raad in dezen geen beslissing inroepen en dus de vragen, zooals ze waren geformuleerd niet doen, doch. een uiteenzetting van de zaak geven, zooals hij die zelf had waargenomen en zooals deze bleken uit door hem ontvan gen schriftelijke verklaringen van den voor zitter en secretaris van den Leidsclien Be- stuurdersbond. Hij kwam tot de conclusie!, dat het de plicht van de politie ware ge weest, de volksoploop voor de zaal te doen verwijderen, opdat de vergadering ook de vrouwen en kinJeren zonder gevaar en zojider te worden lastig gevallen, door den hoofdingang de zaal hadden kunnen ver laten. De heer Pera, die zicK in het debat mengde, wat blijkbaar de Voorzitter niet had ver wacht, merkte op, dat het niet Zoo erg was geweest als de heer Sijtsma ter goeder trouw meende. Hij had zich daarvan over tuigd en ook wel andere klanken dan anti socialistische gehoord. Hij meende, dat men op feestdagen, als deze 1 Mei ook iets doop de vingers moest zien. De Voorzitter sloot zich daarbij aan en karakteriseerde de mededeclingen van den heer Sijtsma op grond van de politierapport ten als niet juist. De politic heeft er steeds volkomen voor ingestaan dat de vergadering* geen overlast zou geschieden en dat een deel den achteruitgang verliob was uit vrijen wil. Trouwens de interpellanfc had zelf ver klaard, dat het beleid der polotio, nadat de vergadering op straat was, viel te prijzen., Hij waarborgt echter ieder, zonder onder scheid van partij of richting, als hoofd der politie, gelijk recht en dezelfde bescherming.. De heer Sijtsma repliceerde, nam dank baar akte van d»zo laatste verklaring on zei do trouwens niet anders te verwachten. Ook do socialisten zijn burgers van den. Staat. (Hierop volgden interrupties als: Zij erkennen geen Vaderland! e. a.). Hij zou deze interpellatie trouwens evengoed gehouden- hebben als het de Christelijke Oronje-Vex- ceniging had gegolden en hield vol, dat het? betèr ware geweest dat de politie de samen-, scholing voor de Gehoorzaal had verwijderd,. Hiermede was deze interpellatie, die eenigo animositeit verwekte, afgeloopen. Do heer Fokker wilde B. en Ws. ook:, een tweetal vragen stellen, n.l- deze: Is er bij de uitvoering van een werk op de tars reinen der gasfabriek, terwijl er in de txy stekken portland-cement was voorgeschreven, ij zer-por tl and-cement gebruikt? en zoo jar Waarom is niet aan de voorschriften in hot? bestek de hand gehouden? De wethouder van fabricage, do heer Ko' revaar, beloofde hierop later te zullen ant woorden. Leiden, 12 Éftei. Het provinciaal kerkbestuur van Overijsel heeft tot de Evangeliebediening in de Ned.-Herv. Kerk toegelaten de hee ren O. G. Heldring en J. N. Pattist, can- didaten in de godgeleerdheid aan de uni versiteit te Leiden. -Voor het akte-examen lager onderwijs zijn geslaagd te Haarlem, do heer O., Rientsma van Leiden; te Utrecht, de! heeren E. J. Kerkhoven en O. Ketel, van Oudshoom. Het diploma voor stenographic, metho-. de Riënts Balt, werd verworven door Chr., J. Minnée, te Katwijk-aan-den-Rijn.. Prins Hendrik is gisteravond te 6 iL 54 min. van Amsterdam aan het station} Apeldoorn aangekomen. Hij ging per auto; naar het paleis Het Loo. De Koningin-Moeder heeft gisteravond) het concert van hot Amsterdamsche A-Cap-s pellakoor in de Groote of St.-JacobslcerhJ' in Den Haag bijgewoond. De Koningin heeft aan jonkvrouw© H.' L .W. J. baronesse Taets van Amerongen, op verzoek, eervol ontslag verleend als hof-/ dame, met ingang van 1 Augustus 1911. De burgemeester van Haarlem stelt uitbreiding voor van het politiepersoneel met aanspraak op pensioen op het 55sfej levensjaar. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft te Sloterdijk bij Amsterdam een nieUK we parochie opgericht onder den titel van den H. Franciscus van Assisië en daarvan tot eersten pastoor benoemd den weleerw.. »i „Dan zal ik voor afwisseling eens op de piano gaan spelen," zei ze. Zij speelde niet onberispelijk, maar met veel gevoel. Rudolf dacht onder het luis teren, terwijl zijn gedachten van het een op het andere zweefden, dat Margo zoo wat alle eigenschappen in zich vereenigde, om een huis vroolijk en gezellig te maken. En toen zij een paar dagen later vertrok ken was, omdat zij thuis niet langer gemist kon worden, nu de bruiloft van haar zus- tor al spoedig g:vierd zou worden, gevoel de hij pas, hoe hij zich aan haar gehecht had. Eén van de laatste dagen van de vacan tie moest Herman van Dongen naar Zutfen, en er werd besloten, dat Rudolf moe zou gaan, om samen hom ouden vriend Karei olders op te zoeken, omdat zij dien van daar uit per spoor in een halfuur konden bereiken. Dc dne vrienden genoten van 't weerzien. 3® Biet naar een stad solliciteer en informeerde Kronenberg eens. V?ailk moest wel gek rijn, als dat deed. Hier hebben we een groot nis met een kolossalen tuin, e>n in de d zouden wij misschien op een boven woning moeten ritten en dat hielden wij °ooit uit. Wat in het hier ook niet heerlijk voor een n Als onze jongen loopen kan, is hij en tuin zoo veilig, als men maar wen- wfn ,n' ^oodat Rij den geheelen dag 1 ea kan zijn; en kom daar nu in een stad. eens om! Neen, hoor! het leven bevalt ons hier Best. Mijn vrouw zou zich er ook nooit thuis gevoelen, want zij beweert al tijd dat men evengoed in een gevangenis kan zitten, als op een bovenwoning." „Maar er zijn in een stad toch vele din gen te genieten, waar men op het platte land niet eens aan denkt." ,,Daar tegenover staat weer, dat men in den zomer hier buiten alles frisch en luchtig heeft, terwijl de stadsbewoners Ibaast omkomen van hitte en stof." ,,Nu, ik hoor welzei Herman, .,je denkt er niet aan, hier weg te gaan." Op dit oogonblik kwam de huisvrouw bin nen, om haar jongen van een halfjaar te laten bekijken. Van Dongen bewonderde den kleinen dikzak als iemand, die er ver-" stand van heeft. Het moedertje bloosde van genoegen, want zooals alle vrouwen was zij heel trotsch op haar eersteling. Zij zag er zoo fleurig en vroolijk uit, dat Kronen berg onwillekeurig dacht, dat het huwelijk zeker vrij wat beter ging dan hij eerst ge dacht had. Sinds de deceptie, die 'hdj on dervonden had, bestudeerde hij de verhou ding tusschen man en vrouw, zoo vaak hij in de gelegenheid was een echtpaar gade te slaan. Toen rij later weer naar het station gin gen, bracht Karei hen weg. „Ik zou je graag eens wat willen vragen," zei Rudolf opeeng tegen hem. ,,Als je het te indiscreet vindt, moet je het maar ge rust zeggen." „Is het dan zoo iets bijzonders? V-raag in elk geval maar op," lachte de gastheer. „Herinner je je nog, dat je, toen ik den vorigen keer hij je was, Tortelde, dat je vrouw wel wat heel onontwikkeld was? Ik beklaagde je toen; want ik dacht, dat je het nooit met zoo'n vrouw zou uithouden, maar nu ik jullie weer samen gezien heb, lijlkt me de verhouding zóó harmonisch, dat dat ik graag weten wou, hoe dat kan. Ik zeg je nog eens, wil je liever niet'op die vraag antwoorden, doe het dan niet, hoor, want ik ben erg onbescheiden; maar het interesseert me bijzonder." „Ik kan gelukkig heel best aan je ver langen voldoen", zei Karei met een te vreden gelaat. „In de eerste plaats komt onze goede verstandhouding natuurlijk daar uit voort, dat we werkelijk heel veel van elkaar houden. Intussohen heb je wel ge- lijk, dat ongelijke ontwikkeling licht .aan leiding kan g:ven tot wanklanken. Mijn vrouw heeft dat gelukkig zelf ook dade lijk ingezien; zij heeft dan ook geen moeite ontzien, om steeds meer kennis op te doen en daar zij een heel goed verstand heeft, begreep en onthield zij alles, wat rij las. Zoo heeft zij de eerste jaren van ons hu welijk heel wat schade ingehaald. Nu, met den kleinen jongen, komt er natuurlijk niet zoo veel meer van, maar rij kan nu toch heel goed over alles meepraten. In een stad zou zij zéker nog geen goed figuur makenmaar daar vind ik haar niet minder om. Heb ik nu voldoende aan je verlangen voldaan? Anders 'heb je het maar te zeg gen!" „Ik weet nu gtnoég; wel bedankt, hoor 1" zei Rudolf, die heel opmerkzaam had toe geluisterd. Men was ondertusschen bij het station ge komen en daa* de trein al in aantocht was en maar even ciilbteld, er haastig af scheid genomen en afgesproken, dat men elkaar in den zomer weer zou ontmoeten. In den tuin verzonk Kronenberg dade lijk in een diep gepeins over hetgeen Karei Voldors hem had verteld. Deze vrouw had in haar groote liefde de kracht gevonden, zich op te werken om nader in ontwikke ling tot haar man te komen. En nu begreep hij, dat dit een eerste vereischte in een hu welijk was: zich zooveel mogelijk inspan nen om elkaar steeds nader te komen en te begrijpen. In zijn eigen leven was het juist andersom gegaan; zij waren telkens verder geschei- den geworden, en het was dus eigenlijk een logisch gevolg, dat zij nu weer ieder hun eigen weg gingen. Na de vacantie woonde doctor Kronenberg weer op kamers, maar den meesten vrijen tijd bracht hij bij zijn vrienden door. Ge durig informeerde hij met de grootste be langstelling naar Margo van Dongen, en wanneer hij hoorde, dat er een brief van haar was gekomen en zij de groeten aan hem liet doen, deed hem dat wezenlijk veel genoegen. Soms maakte haj zichzelf wijs, dat het alleen, door de groote tegenstelling met rijn eigen thuis in dien tijd gekomen was, dat zij zoo'n goeden indruk op hem gemaakt had, en dan kwam dikwijls de wensoh bij hem ap; haar nog eens te ontmoeten, nu hij veel kalmer was en daardoor meer ob jectief zou oordeelen, Op een keer, dat hij weer bij de Van Dongena was, waagde hij het zelfs aan Jeanne te vragen: „Komt Margo nog niet eens weer hier Iogeeren?" „Ik heb haar tegen het voorjaar wel ge vraagd; maar ik ben bang, dat zij het te I druk zal hebben," luidde het antwoord. En toen Rudolf na dit antwoord oen g3< voel van teleurstelling in zich voelde op-/ komen, verweet hij zich, dat hij net zijn gedachten te veel bij Margo was. Eenigen tijd later, toen de scheiding tus- s'chen -hem en rijn vrouw reeds uitgesproken was, en hij hoe langer hoe meer rijn oude opgeruimdheid voelde terugkeeren, vertelde Jeanne hem, dat Margo met haar moeder toch nog eenigo dagen zou komen. Hij ver-, heugde zich van harte over dit bericht, en' daags na de komst der dames maakte hij dan ook dadelijk zijn opwachting. Margo scheen verrast hem zoo opgewekt terug te zien. Mevrouw Van Dongen was een deftige, bejaarde weduwe, die een heel aangenamen indruk op Kronenberg maak te. Hoe meer hij Margo leerde kennen, des te meer leerde hij haar degelijk, eenvoudig karakter waardeeren. Het speet hem dan ook zeer, dat het bezoek zoo kort duurde, en de dames den derden dag alweer vertrok-/ kon; maar -toch was het voldoende geweest, om den goeden indruk, dien zij reeds in; het begin op hem gemaakt had, te verster-' ken. Nadat het voorjaar erg koud en guur wa' geweest, kwam eindelijk de zomer in '1 land en daarmee ook de groote vacantie..' Gm zooveel mogelijk te profiteeren, had Kronenberg met een collega, doctor Van Bergen, overlegd) om samen een voetreis* langs den Rijn te maken. Zij hadden geen? van beiden iets, dat hun belette, al hui*- vrijen tijd er aan te bes+eden. Met volkh teugen genoten zaj dan ook van het V-eei^ lijk© leven. Cfilot volgt>.;

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1