a°. mh |f». T57tH5 Donderdag 4 Mei. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Biad. 10 GEHTS Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Een dorpsgeschiedenis. LEIDSCH PRUS DEK ADYERTENTIEN: Van 18 regeli ƒ1.06. Iedere regel ineer ^O.lTJ. Groetere letter, naar plaatsruimte, Kleine adrertentien ran 30 woorden 40 0«»tse#ntant; elk tiental woorden meer 10 Oenta. Yobrïet incaweeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Yoor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden i f 1.10. Buiten Leiden, per loopar en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. PREMIE. PRINSES JULIANA. In dit nummer bevindt zich het Bewijs, waarop het portret tegen betaling van jwordtafgegeven. Een exemplaar is in de Vestibule opge hangen ter bezichtigingvoor wie niet in de gelegenheid is dit goed te zien, deelen we mede dat dit portret op dezelfde wijze is uitgevoerd als de andere portretten, die wij reeds vroeger voor onze abónnés be schikbaar stelden. Leiden, 4 Efóei. „Wat behooren onze kinderen te lezen?" ia de door den heer Koops gisteravond in het .Volkshuis in zijn laatste bespreking ge stelde vraag, Allereerst hebben kinderen behoefte aan jen recht op poëzie, die zij moeten leeren op merken en gevoelen in de natuur, in hun zang, in hun lectuur. Kinderboeken belioo- len frisch, rein genot te verschaffen. Met nuttige en stichtende boeken zij men voor zichtig een kind grijpt er niet naar. Het kind noemt piooi de boeken, waarin het meeleeft met de personen, hoeken, die zijn Verbeelding voedsel geven en verrijken. Men boude ver van het kind al wat ruw, grof, plat is. Evenzeer wat overspant, uitge werkte rooversgeschiedenissen, detective-ver halen zijn uit den booze. Andersen's sprookjes leze men met hen. Tal van kostelijke sprookjes geve men het kind zelf gerust in handen- Ook met andere verhalen dan sprookjes leide men zq het rijk der verbeelding binnen men denke aan Robinson Crusoë, Don Quichote, Gullives' reizen. Kinderen lezen met hun hart: het is niet erg, wanneer zij piet alles begrijpen. Onder reisverhalen en reisbeschrijvingen die men kinderen in handen geeft, zijn er .yelc die boven hun bevatting gaan, omdat zij kennis onderstellen die er niet is Jules Verne b.v., en ze daarom vervelen- Dit is Voor later, op vijftien- of zestienjarigen leef tijd. Voor ouders, die niet in staat zijn zeiven ide lectuur hunner kinderen te controleeren, zijn van groote waarde „Bibliotheken" als die van Stamperius, Nellie, Been, Ida Heyer- pians De uitgave van het Ned. Onderwijzetrsge- pootschap: „Wat mogen onze kinderen le zen?" kan uitstekende diensten bewijzen. Het aankweeken van vroegrijpheid werd een der grootste gevaren genoemd van ver keerde lectuur- Op de groote beteekenis van goede lec tuur voor den wordenden mensch werd tot slot met klem en nadruk gewezen- Voor de tweede opvoering alhier door „Het Nederlandsch Tooneel" van het blij spel in vier bedrijven, door mej. J. Pabst bewerkt naar den roman van Betje Wolff en Aagje Deken ,,Sara Burgerhart" was de belangstelling gisteravond bijzonder groot: de schouwburg was nagenoeg geheel bezet. Stuk en spel ondervonden weer veel waardeering, welke telkens en vooral aan het slot tot uiting ':wam. In de vergadering der Geh. Onth. Zangvereenigiug Nieuw Leven" zijn tot definitief bestuur gekozen de volgende hee- ren: J. H. Schnijder, voorzitter; G. J. Selier Jr., secretaris; F. Musegaas, pen ningmeester; M. A. A. Leget, commissaris. Directeur is de heer J. J. H. v. Rosmalen. Hedenmorgen werd door den minister van waterstaat een bezoek te Leiderdorp gebracht, ter bezichtiging van de -werken der Holl. Electrische Spoorweg-Maatschap pij. De heeren Yan Oijen en 's Jacob, direc teuren dier Maatschappij vergezelden Z.Exc. —Door het provinciaal kerkbestuur van Friesland is tot de Evangeliebediening in de Ned.-Herv. Kerk toegelaten de heer F. C. M. Boenders te Oegstgeest (Z.-H.). De „Staatscourant" bevat de statuten der „Vereeniging van Snijbloemen-Expor teurs" to Aalsmeer. Voor het akte.exara.en 1. o. is te Haar lem geslaagd de heer J.. van Keulen, van Aalsmeer. Bij het Visscherij-examen te 's-Gra- venhage zijn geslaagd, als schipper op Zeil- zeevisscliers-vaar tui gen de heeren L. Guyt en M. Plug, van Katwijk. In de tweede helft van October zal te 's-Gravenhage een vergelijkend examen wor den gehouden voor Nederlanders, ten minste 20 jaar oud zijnde en den leeftijd van 80 jaar nog niet bereikt hebbende, die gene gen zijn op de dn de „Sfc.ct." (No. 104) aangekondigde voorwaarden te worden aan gesteld tot militair-opzichter der genie, 3de klasse bij het Nederlandsch-Tndisch leger. Aan de Vereeniging voor H. O. op Ge- ref. grondslag, is, naar „De Stand." ver neemt, gelegateerd door wijlen den heer G. van Egmond, overleden te Koudekerk (Z.-H.), de gom van f 3000, -vrij van rechten en kosten. - Het Paleis van Justitie te 's.Graven- hage in het Korte Voorhout, waarin het gerechtshof en do arrondissements-rechthank gevestigd zijn, zal worden uitgebreid en wel door bijtrekking van een gedeelte van den tuin, achter het gebouw gelegen, of door bebouwing van een gedeelte van het terrein, waarop vroeger de verbindingsgang stond tusschen het paleis van Prins Fnede- rik en dat van den Prins van Wied- Precies half vier gisterna-middag zijn de Koningin en Prins Hendrik in open rijtuig door de Paileislaan naar het station Apeldoorn gereden ter ontvangst van her tog Johan Albrecht van Mecklenburg- Sohworin, regent van Brunswijk, en zijn gemalin. Een vrij talrijke, steeds aan groeiende menigte bleef voor het paleis de terugkomst afwachten. De trein, waarmede de hooge gasten kwamen, had 14 minuten vertraging. De achterste wagon werd afgehaakt en naar het eerste perron gereden. Na een hartelijke begroeting reden de Koningin en de Hertogin in het eerste rijtuig, en in het tweede rijtuig, met twee schimmels bespannen, de Prins en de Her tog paleiswaarts. Een zeer talrijk publiek juichte het Ko ninklijk en het hertogelijk echtpaar harte lijk toe. De koninklijke trein, waarmede de Koningin en Prins Hendrik morgen, Vrij dag, naar Amsterdam gaan, zal bestaan uit 5 wagens. Hij vertrekt 's namiddags te 6 u. 22 min. van Het Loo, aankomst te Am sterdam 7 u. 45 min. Vertrek van Amster dam 11 u. 45 min.aankomst aan het paleis Het Loo 1 u. 8 min. Heden vertrekt baron Taets van A me- rongen, opperkamerheer van H. M. de Ko ningin, naar Bueckeburg, om Hare Ma jesteit te vertegenwoordigen bij de begra fenis van den vorst van Schaumburg-Lippe. De kapitein-luitenant ter zee jhr. Hooft Graafland vertegenwoordigt bij deze be grafenis Z. K. H. den Prins der Neder landen. ALPHEN. Ter eero van den verjaardag van Prinses Juliana gaf de toon cel voreeni- ging „A. D. V. E N. D. O." gisteravond een uitvoering in hotel „De Vergulde Wa gen" alhier. Door den voorzitter werd een openings woord gesproken, een felicitatie tot het pu bliek gericht en weiden eenige mededeelin- gen betreffende de Vereeniging gedaan. Een paar dames-loden voorzagen de aanwezigen van een Juliana-blocm. Het programma bevatte twee blijspelen, een kluchtspel, een voordracht voor zes per sonen, benevens een spectacie-scène. Alles liep flink van stapel en den geheclcn avond heerschto Cr oen vroolijke stemming. Het leukste was wol liet kluchtspel „In naam der Koningin"; het werd goed gespeeld, ter. wijl de aanwezigen vaak schaterden van lachen. Ook het laatste nummer, „De match van Allerhande", een komische verhandeling van oen match te Moskou, gaf aardige too neel tj es te zien. Een mooi stukje muziek, piano, viool en piston, gaf een prettige af wisseling, terwijl een gezellig bal het 6loi vormde van den goed geslaagden avond, waarop menigmaal een „Juliaantje" was aan geheven. LISSE. Onder directie van de heeren H. Homan on Zonen, t© Noordwijk, en P. van der Veld en Zonen, alhier, on ten overstaan van notaris J. Tnymelaar werd gisteren een belangrijke bloemlx)llen vei ling gehouden, bij den heer Hugo van Graven, op „Dubbolho- ven." Do belangstelling was bijzander groot en de handel vlug. Voor onderstaande soorten noteerden wij de volgende prijzen, welke verhoogd moe ten worden met 10 pCt. kestenE. B. Ger. trudo f 12 per 52 rogels a 7 bollen, f13 per 63 r. a 8 b.E. G. Yellow, Hammer f 29 per 56 r- a 7 b.f 35 a f 44 per 63 r. a 8 b.E. R. Lady Derby f 42 a f 46 per 50 r- a 7 b.f43 per 58 r. a 8 b.; f45 per 66 r. a 9 b.E. W. 1'Innooenoe f 25 per 50 r. a 7 b.f 28 per 59 r. a 8 b!\; f 26 per 66 r. a 9 b.f 31 a f 33 peer 70 !r. a 9 b.E. B. Queen of the Blues f 26 per 55 r. a 7 b.f 30 a f 35 per 60 tr. a 8 b.f27 a f 30 per 74 r. a 9 b.E. R. Moreno f 27 a f 30 peir 50 r. a 7 b.f 21 a f 26 per r- a 8 [b(.E. W. Mons. Van der Hoop; f20 a f24 per 65 r. a 8 b.f25 per 60 r. a 7 b.E. R. Potgieter f 14 a f 16 per 51 r. a 7 b.f.14 a f 17 per 65 r. a 8 b.E. W. Anegenis Christina f12 por 55 r. a 7 b.f 12 a f 13 per 65 r. a 8 b.E. B. Grand Maïtre f10 per 54 r. i 7 b. Voor Tulpen werd besteed per bed van 3 roeden: MurilLo f 5.50 a f6; Witte Due Max f 3Mon Trésor f 8.50 a f9; Cramosie Brillont f 10 a f 11Prins van Oostenrijk f 10 a f 13Couleur Cardinal f20 a f21; Roso Gris de Lin f 3Couxonno d'Or f 13 a f 15 Salvator f10 a, f 12Vuurbaak f 16 a f24; Rose Luisante fll a f 14; Thomas Moor© f3.50; Frederik Mooore f4 a f5; Theeroos f34 a f35. NOORDWIJKERHOUT. Onder directie van de heeren H. Bader, te Sassenheim, en A de Mooy Jr., te Rijnsburg, cn ten over staan van notaris G. ten Bruggencate, werd gister alhier de eerste groene veiling van bloembollen gehouden. Do belangstelling was groot en voor best gewas werden flinke prijzen besteed. Over 't algemeen was de handel levendig. Voor onderstaande soorten noteerden wij de volgende prijzen, welke vorlioogd moeten worden met 10 pCt- kosten. De bedden had den een verschillende lengte cn deze varieer de van 10 tot 140 regels- Golden Spur flO per bed van 61 r.Rose Gris do Lin f9 p. b. van 63 r.La Reine f7 p. b. van 83 r.Prins van Oostenrijk f10 p. b. van 42 r.Parma fll p. b. van 75 r.Rose Queen f5 p. b. van 100 r.Olair- mont f 6 p. b. van 37 r.Rose Due f 14 p. b. van 48 r.Murillo f 60 p. b. van 60 r. Chrysolora f 4 p. b. van 66 r.Thomas Moor© f9 p. b. van 140 r. Op den tuin van den heer E. Oostdam waren verschillende bloembollen geteeld, af komstig van verscheiden bloemisten. De op brengst er van zal dienen ten bate der R.-K. Missie en voornamelijk tot steun van onzen vroegeren dorpsgenoot, den eerw- heer G. Ver min, thans missaonnaris in Voor.Indië. Deze bloembollen brachten niet minder op dan f319. VOORHOUT. Gisteravond hield de ondcr- afdoeling Ziekenfonds der R.-K. BI-, Land en Tuinbouw.Werkliedenvereemging „PJicht en Recht" ©en vergadering in café „Flora." Wegens ongesteldheid des voorzitters, open de het bestuurslid G. Witteman met een kort woord. Do notulen werden onveranderd goedgekeurd. Uit de rekening en verant woording van den penningmeester bleek, dat er November 1910 in kas was f215.21. Van November 1910 tot 1 April 1911 is ont vangen aan contribution f257.51. Te zamen f 472.72 Uitgegeven aan ziekengeld f 254.40. Aan bodeloon en verdere onkosten f 37-33. Zoodat het batig saldo was op 1 April 1911 f 185.19. Door do heeren W. Warmonhoven en Th. de Roode werden kas en boeken in orde be vonden. Do heer Waxmenhoveu bracht zijn dank aan den penningmeester O- Does. Nu volgdo punt 2 der agenda: bespreking Noordwijkcrhcut- Nadat het bestuur en de leden hun mccning te kennen gegeven hadden aangaande hun voorstel, om een zeker bedrag uit te keeren om op Noord wijkerhout ook 'n Workl.-Vereeniging op te richten (waar de afdeeling Noordwijkerhout op tegen was), deed de heer C. van Werkhoven een voorstel, dat allen bijval vond onder voorwaarde, dat de afdeeling Noordwijkerhout (na een ge houden ledenvergadering) er genoegen mee nam. Do aftredende bestuursleden, C. Does, secre taris-penningmeester, on G. Witteman, com missaris, werden bij acclamatie herkozen. Dc heer Warmenlioven bracht dank aan het bestuur en de leden voor de medewer king, welke zij verleend hebben aan de afdeeling Noordwijkerhout. De waarnemend de voorz. beantwoordde dit. De heer C. Hoger vorst vraagt lid te ino* gen blijven van do Vereeniging, wat met handgeklap werd beantwoord. Do heer O. van Werkhoven doet een voor stel om bij een volgende vergadering twee verificateurs te benoemen cm kas en boe ken bij den secretaris-penningm. aan huis na te zien, daar dit in de vergadering bal veel tijd veredscht. Dit werd met algemeen© stemmen aangenomen. De collecte in de bus bracht op f 1.40. Bij. Kon. besluit is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Roermond, mr., A M. E. H. Janssen de Limpens, advocaat en procureur, te Roermond. bepaald dat de in de arr.-rechtbank to Roermond en Breda door de benoeming respectievelijk van mrs. G. R. A Lemmens en W. P. A. Hellegers tot vice-president opengevallen rechtersplaatsen niet zullen worden vervuld; met 1 Juli 1911, aan den arts M. H. Co hen, wegens opheffing zijner betrekking,, eervol ontslag verleend als tweedo genees heer aan het rijkskrankzinnigengesticht te Medembliik; bevordérd tot hoofdcommies der telegra phi© J. J. Hettersohy, B. van Dijck, M. C. Kuyper, P. H. Groenemeijer en D. B. Joch ems, allen thans commies der telegra fie lste kl. benoemd tot commies der posterijen er telegraphie 4de klasse J. H. D. de Laa thans surnumerair der posterijen en telc-i graphie toegekend de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden eore-medaillc in zilver aan Th. W. Grond, 50 jaar baas bij Blan- kenheym en Nolet's distilleerderij te Rot terdam C. F. Julius, lid der Algemeene Reken kamer van NecL-Indië, op zijn verzoek met ingang van 3 Juli 1911 eervol rit 'a lands dienst ontslagen, onder dankbetuiging voor de langdurige diensten dcoi- hem aan den lande bewezen en hem benoemd tot ridder in do orde van den Nederlandschen Leeuw. Japaiische prenten-teutoous telling; gebouw Rapenburg; v.h. Etlinogr. Museum. Van de hervormingen in liet Ethno- graphisch Museum is hier al meermalen gek' waagd. Het algemeen beleid van het te genwoordig museumbestuur kenmerkt zich' onder moer door oen vriendelijke houding tegenover die velo buitenstaandenhet pui- bliek. De ordening der zalen, do aanwinst van vertrekken, maakte oen hetero uitstal-: ling der opgehoopte ethnographica mogelijk.: Bijsohriftcn stellen den leek verder op do hoogte. Thans hoeft do nog niet lang aan het Museum verbonden oonservator dr. M. W.: de Visser in een van doze ingeruimde vers trekken een zeer bezienswaardige tento ra- stelling ingericht. De prachtige verzameling) Japansoho prenten, waarvan het aantal op, 'toogenblik tot over de drie duizend is ge- stegen is, thans geheel geordend, gerang schikt volgens scholen en meesters. Elke drie maanden zal oen nieuwe vooiik 8) Toen Anna tegen tien uren thuis kwam, had zij Albert beloofd zijn vrouw te worden; maar om den grooten tegenstand, waarop tij zouden stuiten, als hun plan bekend werd, vooreerst te ontgaan, wilden zij nog wachten met er over te spreken. Men kon ©lkaar immers zoo vaak zien en spreken als men wilde 1 Voor Anna was deze winter een tijd van geluk. Om geen achterdocht te wekken, sprak zij overdag niet veel met Albert; maar ais zij 's avonds in de kamer zat en huitetL zacht hoorde fluiten, dan wist rij, dat hij haar wachtte, en onder het een of ander voorwendsel verdween rij dan even later uit de kamer. Dan konden zij een oogenblik van eikaars bij rijn genieten, maar steeds moesten zij op hun hoede zijn niet bemerkt te worden, wat evenwel geen af breuk deed aan hun geluk. Op een avond, toen de ooms alleen thuis waren, kwam de oude Vermark op bezoek, kr werd over het weer, het vee en de ver dere boerderij gepraat, zooals dat gebeurt, als boeren bij elkaar komen. "^s Anna uit?" vroeg de bezoeker, na dat men een poosje gezwegen had. Ja, zij rnoest nog eenige boodschappen doen," luidde het antwoord. Als de meisjes graag 's avonds bij de 1raat loopen, weten rij altijd wel iets te bedenken, maar op Anna moogt ge toch wat meer acht geven. Ik zeg je. dat als buurman en omdat je zelf wel het laatst zult hooren, wat er in het dorp gepraat wordt 1" „Wordt er dan over Anna gepraat? En wat dan wel? Wij weten van niets," zei de oudste der ooms. „Ik heb het vandaag ook voor het eerst geboord," zei Vermark." „Er wordt gezegd, dat men Anna al eenige keeren 's avonds met Albert Korenhof heeft gezien, en dat die heide trouwplannen hebben. Mij dunkt, het was het beste, dat ik het dadelijk kwam zeggen, wanj; dat het iets wordt tusschen die twee, zal jullie toch wel niet naar den zin wezen 1" „Wel zeker Diet. Zouden wij h'et goed vinden, dat onze boerderij in handen kwam van zoo'n jongen, die zelf niets heeft?" vroeg de eene oom verontwaardigd. „Je weet wel, buurman, hoe wij denken over een huwelijk van het meisje met je zoon Ger- rit. Die past beter bij haar, omdat hij, zoo als je vroeger gezegd hebt, heel wat mee brengt, en dat is toch het voornaamste." „Ja, ja, dat plan lijkt mij ook heel goed, en Gerrit wil ook wel, maar in den laatsten tijd behandelt Anna hem zoo uit de hoogie, dat de jongen ten slotte wel eens naar een andere kon rondzien, en een jongen als Gerrit zou niet lang behoeven i'e zoeken," voegde Vermark er niet zonder bedoeling aan toe. „Dan zullen wij Anna onderhanden ne men, zoodra zij terug is, want die praatjes moeten ophouden, en laat dan over een dag Gerrit maar eens komen aanloopen, dan zal alles wel in orde komen, want Anna ig altijd een gehoorzaam kind geweest." „Nu, aan den jongen zal het niet liggen. want hij is gek genoeg op het meisje. Hij zal blij zijn te hooren, dat het zoo ver is," zei Vermark, terwijl hij opstond. „Goeden avond." „Goeden avoncl, buurman,zeiden de oude mannen, en bleven een poos stil bij de kachel zitten om over het gehoorde na te denken. Daar kwam Anna binnen. Vroolijk blikte zij rond. „Waar ben je zoo lang geweest?" vroeg de oudste der beide mannen, die bij zulke gelegenheden het woord moest doen. „k Heb een poosje met Mina gpraat," zei het meisje, zonder te begrijpen, waar om oom daarnaar vroeg. Anders gebeurde dat nooit. „En zeker ook met Albert Koronhof?" Zij schrikte. Hoe zouden de oudo mannen opeens achter het geheim zijn gekomen? „Hoor eens, Anna; we hebben je wat te zeggen. Je kleur verraadt genoeg, dat je weor bij dien jongen geweest bent, en dat mag niet meer gebeuren. Je bent oud genoeg om to begrijpen, dat hij geen par tij voor je is, en als j© j© mot iedereen afgeeft, zal je andere jongens, die je be ter passen, maar afschrikken. Daarom moet je zorgen, dat het praten met Albert achterwege blijft." „Maar waarom?" vroeg zij, een weinig driftig geworden. „Op Albert valt toch niets aan te merken!" „Albert is wed een goede jongen," zei oom, maar niet voor jou; jij kunt iemand krijgen, die geld heeft. Dan kun jij de rijkste boerin uit het dorp worden." „Waarom zal ik nog om geld geven, wij hebben toch zelf ad genoeg! En boven dien, van Albert houd ik nu eenmaal. Een ander wil ik niet hebben," verweerde het meisje zich. „Als er maar eerst een ander komt, zoo als Gerrit Vermarlc, dan zal je wel anders praten," bracht oom er tegen i. „Gerrit Vermark, die drinker?" riep Anna kwaad. „Dien neem ik nooit. Verle den Zondag had hij Albert bijna met bet mes gestoken, als de andere jongens er niet bij gekomen waren, om hem vast te houden. En met zoo iemand zou ik trouwen? Dui zendmaal liever een die arm, maar oppas send is." „Dat Gerrit nu en dan te veel drinkt, is meest jouw sohuld," zei de oude man, die ook driftig werd door den tegenstand, dien hij ondervond. „Je weet beat, dat hij al lang achter je aangeloopen heeft; als jij hem maar wat beter behandelde, zou hij wel oppassen, en daarom moet je nu maar naar ons luisteren: wees vriendelijk tegen hem, dan zal hij binnnkort wel komen om je te vragen en dan kun je in 't voorjaar trouwen. Zijn vader is hier geweest; wij zijn het volkomen eens met elkaar gewor den." „Ik wil niet, ik wil niet!" riep Anna, terwijl zij met den voet op den grond stampte; „ik heb Albert beloofd zijn vrouw te worden, en een ander neem ik niet." De jongste der ooms had tot nog toe ge zwegen, maar nu begreep hij, dat rijn broe der in rijn drift iets zou zeggen, waar hij later berouw over had. „Laat mij eens met haar praten, Harm," zei hij. „Hoor eens, Anna, dat je zoo iets achter onzen rug gedaan hebt, is niet goed maar ik geloof, dat de meeste meisjes wel evenzoo zullen handelen; daarom is het dan ook niet zoo org; maar als wij graag vree met de buren houden, kun jij daar wel aan meewerken door wat vriendelijker te gen Gerrit te wezen, want de oudo men saken hebben er last vaD, dat je zoo bent tegen hun zoon. Wij zouden ook wel graag zien, dat je met hem trouwde, maar je bent nog jong; daar kunnen we later wel eens over spreken; er is nog tijd genoeg om je te bedenken. Beloof ons nu alleen maar, dat je wat vriendelijker zult worden tegen de buren." Onder deze kalme woorden was de drifti van het meisje bedaard. „Dat wil ik wel doen," zei ze, „maar vraag me dan ook niets meer." „Dan is 't goed," vond oom; „ga nu maar naar bed." Toen Anna de kamer uit was, zei hij le gen rijn broeder: „Het is beter niet dade lijk meer over trouwen te spreken, want zij is een stijfkopje. We moeten haar er lang zamerhand toe brengen. Daarom moet zij ook '8 avonds niet meer zooveel de deur uit, dan zal zij Albert wel vergeten." Zijn broeder stemde toe cn daarmee was voor de beide oude mannen de zaak voor eerst afgedaan. Den volgenden middag was Anna in de schuur bezig. „Dag, Anna," klonk het vroolijk^ en daar stond Gerrit Vermark na^st haar. Zij schrikte, maar gedachtig aan het verzoek van de ooms, zei' ze vriendelijker dan an* ders: „Dag Gerrit.'* ISloé volgt)*

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1