a\ ton. Dinsdag 3 Mei. geze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Oe ware schuldige. Ra, 15704 LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DEB ADVERTENTIEN: Tan 16 regels f\.06. Iedere regel meer f 0.171. Qrootere letter» naar plaatsruimte. Kleine advertentiên Tan 30 woorden 40 0»nt»nitant| elk tiental woorden meer 10 Oentg.Voor het inoasseeren wordt/'O.OS berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenta per 3 maanden 1 l f L10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per poet1.65. Leiden, 2 iföeï. Gisteravond boden de hier ter stede gevestigde notarissen hun scheidenden ambtgenoot, mr. J. A. F. Coebergb, een diner aan. Bij gelegenheid daarvan is aan mr. Coebergh het eerelidmaatschap der vereeniging van notarissen aangeboden. Bij beschikking van den minister van Biimenlandsche Zaken, is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan L. Otten, als Assistent voor de hygiëne en bacteriologie ft-n-Ti de Rijksuniversiteit te Leiden. De 1ste luit. A. G. J. O. Wilkens van het 1ste reg. veld-art. is ontheven van zijn detacheering bij de rijschool en overge plaatst bij het 4de reg. veid-art. te Leiden. Op den 2den Pinksterdag hoopt de Ned.-Herv. Zcndingsvereeniging te Voor schoten in de Lindemlaan bij het Kinder tehuis „Nieuw Voordorp" haar 3de Zen- dingsfeest te vieren. De heer N. Vos, t« Alphen, slaagde voor heb examen voor gemeente-secretaris of ambtenaar ter secretarie afgenomen vanwege de Nederlandsohe Vereeniging voor Gemeentebelangen. De geslaagde heeft zijn opleiding geno ten van den heer K. de Haan, commies ter secretarie, alhier. De Koningin-Moeder heeft, gister namiddag te 2 uren een bezoek gebracht aan het gebouw van de Roomsch-Katholie- ke Wijkverpleging St.-Raphael in de Hek- feelaan in Den Haag en aan de daarnaast gelegen Willebrordus-school. "In bet gebouw der wijferverpleging werd H. M. ontvangen en rondgeleid door den deken, mgr. Wytenburg, en eenige andere bestuursleden der vereeniging. In een wel komstwoord betuigde mgr. Wytenburg har-~ telijken dank voor het bezoek; hij schetste vóórts de beteekenis van den naam, dien de vereeniging voert. Nadat Koningin Emma uit handen van het dochtertje van het bestuurslid den heer Penn een bloementuil had aanvaard, ver volgde Zij langs de binnenplaats Haar rond gang naar de Willebrordus-school, waar H. M. door de kinderen werd verwelkomd met een toepasselijk lied. Met groote belang stelling volgde de Koningin-Moeder daarna in verschillende leerlokalen de lessen in rekenen, schrijven en lezen, daarbij tot vele scholieren een vriendelijk woordje tishtend. Ook in het schoolgebouw kreeg H. M. een ruiker. Bij herhaling prees Koningin Emma- de doelmatige inrichting van de lokalen. Toen even 3 uren H. M. het schoolge bouw verliet, werd Zij door de op straat wachtende talrijke menigte met gejuich be groet. Ds. G. B. Oorthuys, te Rotterdam, is ernstig ongesteld. Ter gelegenheid van den 2den verjaar dag van Prinses Juliana heeft de Bond van onderwijzeressen bij het Fröbelonderwijs IL K. H. een volledig stel Fröbel-materiaal aangeboden, welk geschenk door H. M. de Koningin welwillend is aanvaard. Dat de lust om voor de Joodsche theo logische studie te worden opgeleid hier te lande sterk vermindert, blijkt wel daaruit, dat zich voor het toelatings-examen aan het Ned. Isr. Seminarium geen enkele can- didaat heeft aangemeld. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Overschie (vac.-ds. Ros- cam Abbing, naar Leiden vertrokken) door ds. G. A. v. d. Hooft, te Domburg. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Kerk te Rotterdam door dr. J. Rid derbos, te MeppeL Woensdag worden ten paleize Het Loo verwacht hertog en hertogin Johan Al- brecht van Me oklenburg-S chw erinf regent van Brunswijk. De aankomst aan het sta tion Apeldoorn is op 5 u. 36 bepaald. Hunne Hoogheden zijn vergezeld door hofdame gravin Van Wedel en kolonel adj. Freiherr Knigige, Waarschijnlijk zal het hertogelijk paar den 9den Mei naar Den Haag vertrek ken. De minister van koloniën, de heer De Waal Malefijt heeft heden volkomen her steld van zijn lichte ongesteldheid zijn ambtsbezigheden aan zijn departement her vat. In de gisteravond te Dordreoht gehou den vergadering van het kiescollege ter be- ro- ping van een predikant in de vacature- da. Slagmolen rijn de moderne candidaten, gesteld door de vereeniging „Godsdienst en Leven" en gesteund door de „Vereeniging voor Evenredige Vertegenwoordiging," met vrij groote meerderheid gekozen. Op het zestal zijn geplaatst ds. E. J. van de Brugh, Tiol; dr. A. van Iterson, Groctebroekds. F. H. G. van Iterson, Wirdum; dr. G. D. Goedhuis, Hoogkarspel; ds. L. Offerhaus, Meedc, en ds. H. J. S. Verwey, Twisk. Bij resolutie van den niinister van koloniën is mr. dr. D. Talina ter beschik king van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië gesteld, om te worden benoemd 4x>fc referendaris ter Algemeene Secretarie te Buitenzorg. De gewone audiëntie van den minis ter van financiën zal op Donderdag 4 dezer niet plaats hebben. 'ALPHEN Gistermiddag had de inwijding plaats van het nieuwe gebouw der „Martlia- Stichtdng" en de eebste-steon-l egging van het Juüanadrinderhuis. In een der zalen van het nieuwe gebouw, hetgeen keurig en doel matig is ingericht, waren vele genoodigden bijeengekomen. Dr. De Visser, de voorz. van het bestuur der Stichting, heette allen wel kom, onder wie de burgemeesters der drie gemeenten, het bestuur van de classis Lei den en het bestuur van den Voogdijraad te Rotterdam- Naar aanloiding van 1 Petrus 2 sprak dr. De Visser oen openingswoord, waarna het kinderzangkoor der Stichting een feest zang aanhief. De directeur, ds. A. W. Voors, deed nu eenige mededeelingen omtreut do inrichting van dit nieuwe gebouw en het doel der ver schillende zalen. Het karakter van dit huis wilde spr. wel in drieeën onderscheiden, n.l. reinheid, zorg en trouw, daar dit nieuwe gedeelte zal worden gebruikt voor badhuis, voor het bewaren der levensmiddelen en ter opkweoking dor meisjes tot nuttige leden der maatschappij. Verder dankte ds. Voors jonk heer v. <L Berohman Heemstede voor al zijn zorg om dit gedeelte voltooid te zien, ter wijl hij tevens don wensch uitsprak, dat de penningmeester ook nog het uitgestippelde bouwplan geheel voltooid mag zien. Ook ar chitecten en aannemer, bracht ds. Voors een woord van dank. De eerste-sfceen-ligging van het Juliana- kindorhuis geschiedde door de jongejuffrouw Lydia Kooijman, uit Rotterdam. Na het werk dankte ds. De Heer de jeugdige steen- legster, tevens den wensch uitsprekende, dat zij ook in haar later loven veel tot nut der menschhedd mocht doen. Na het zingen van Ps. 7211 ging do vergadering uiteen. BODEGRAVEN. Bij gelegenheid, dat het gisteren vijftig jaren geleden was, dat de heer J. Goldschmidt, onderwijzer aan de DarCosta-scbool alhier, in dienst trad bij het Christelijk Onderwijs, werden hem bij de receptie, die de nog zoo krasse' jubilaris hield, talrijke bewijzen van belangstelling gegeven. KAAG. Gisteren rijn onder den veestapel van W. Nell, alhier, verschijnselen waarge nomen van mond- cn klauwzeer. Zij zijn nog niet door den districts-veearts gecon stateerd. Een tiental pinken en twee koeien zouden reeds zijn aangetast. KATWUK AAN DEN RIJN. In haar kwistig met groen en bloemen versierde tent, extra verlicht door kleurige ballons, gaf Fan fare Katwijk gisteravond een uitvoering. Het was een concert ter cere van Prinses Juliana, dat hoel wat publiek naar do Turf markt had gelokt. Lustig bliezen onze muzi kanten er op los, menig opgewekte marscii weerklonk over de menigte tot te ruim tien uren werd besloten met liet „Volkslied", waarna het talrijke publiek spoedig huis waarts keerde en woldra alles in rustige rust was. OEGSTGEEST. Aan den heer A. Juf fermans, ongeveer veertig jaren kerkmees ter der Parochiekerk «ailiier, is eervol ont slag verleend als zoodanig, met dankbe tuiging voor de workzaamheden, door hem in die qualiteit in het belang van Kerk en Parochie verricht. OUDEWETERNIG. Onze dorpsgenoot de heer J. van Berkel, die de vorige week te Haarlem voor het akte-examen L. O. slaagde, is met ingang van l Mei benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Heemstede. Gistermiddag was aan den Lisserweg bij Oudewetering een dronken man in een hoop stroo gekropen, om zijn roes uit te slapen. Toen hij nu door eenige joDgens ge heel onder het stroo gestopt was, is door zijn brandende sigaar het stroo in brand gevlogen. Door ijlings toegeschoten hulp is de man, die reeds aan den schouder brandde, in de Ringvaart ondergedompeld, waardoor hij meteen van rijn dronkenschap bekomen was., RIJNSBURG. Benoemd is tot tijdelijk on derwijzer aan de School met don Bijbel, hoofd de heer W. v. d. Weg, de heer W. Hoge- woning Jr., alhier. SASSENHEIM. De Raad vergadert Woensdagavond te halfacht, ter behande ling van Ingekomen Stukken en Warmon- derdamsclien Weg. VALKENBURG. De heer W. Groot, tot nog toe hoofd der school alhier, nam gis teren in bet schoollokaal afscheid van zijn werkkring. Dat afscheid zou niet plaats hebben zonder dat openlijk hulde en dank werd gebracht aan den man, die met zoo veel toewijding en ijver gedurende bijna 34 jaar hier werkzaam is geweest. Daartoe hadden zich dan ook met de leerlingen vele oud-leerlingen en belangstellenden in het solioollokaal vereenigd. Nadat de heer Groot met zijn echtge- noote docr een tweetal kinderen was binnengeleid, zongen de leerlingen een toe passelijk lied, waarna de heer Du Saar den scheidenden onderwijzer namens leerlingen en personeel hartelijk toesprak, waarbij rich de onderwijzeres mej. O. Kuyk, onder aanbieding van bloemen, aansloot. Namens de oud-leerlingen bracht hem de heer J. Varkevisser Czn. dank, die boven dien nog vertolkt werd door een geschenk, bestaande uit twee serrestoelen. Ds. Koek sprak namens de ouders, die, wat betreft het onderwijs en de opvoeding hunner kinderen, zooveel aan het echtpaar Groot hebben te danken, en wenschte hun toe, dat hun levensavond langdurig en njk gezegend moge rijn. Eindelijk sprak nog de districts-school- opziener, de heer Kielstra, een woord, dat van groote waardeering getuigde, en dat niet naliet indruk te maken op allen, die het hoorden. Ten slotte nam „Meester" Groot zelf het woord cm alle te danken, die hem en zijn echtgenoote, hoe weemoedig ook gestemd, dit afscheid zoo treffend en aangenaam hadden gemaakt. Maar bovenal bracht hij dank aan God, Die hem door heel het leven had geleid en ook te Valkenburg zooveel goeds te genie ten had gegeven. Noode-rien wij den man vertrekken, die bier zoo lang zulk een bijzondere plaats innam. Onze beste wenschen vergezellen het echtpaar Groot" hij hun vertrek naar Oegstgeest, en wij hopen, dat zij daar lan gen tijd zullen gemeten van him welver- diendo rust. Valkenburg zal hen niet ver geten. VOORSCHOTEN. Gisteren had in „Het Wapen van Voorschoten" de aanbesteding plaats voor den bouw van een villa, op het terrein van „Klein-Stadwijk", voor reke ning van dén heer K. F. van Bijleveldt, te 's-Gravenkage. Er werden 11 biljetten ingeleverd. Laag ste inschrijver was de heer A. J. Turion, alhier, voor f 19,522; hoogste inschrijver de heer C'. Slootjes, te 's-Gravonhage, voor f 26.980. De gunning heeft later plaats. Architect is de heer H. Kuiper Czn., te 's-Gravenhage. B. en Ws. h ebben het verzoek der firma J. M. van Kempen en Zn. om ver gunning voor idtbreiding der fabriek van gouden en zilveren werken ingewilligd. De R.-K. „Jonge Garde" heeft haar vijf-jarig bestaan^ in het Patronaatsge bouw feestelijk herdacht. De heer C. D. Wesseling van Den Haag, sprak de feestre de uitt waarin het doel en het nut van een R.-K. „Jonge Gardo" wouden toegelicht. Het verdere deel van den avond werd door de talrijke aanwezigion onder het aanhoo- ren van muziek, zang en voordrachten ge zellig doorgebracht. WASSENAAR. De verjaardag van Prin ses Juliana zou zeker onopgemerkt voorbij zijn gegaan, als „Excelsior" niet een con cert had georganiseerd. De leden hadden de muziektent fraai versierd en van acht uren tot halfelf werd een mooi programma afgespeeld. De „rondmarschen" na de pau ze vielen best in den geest, een joelende menigte bewoog zich rondom de muziektent en na het oude „Wilhelmus" keerde men in d© beste orde zeer voldaan huiswaarts. Vereeniging ,,Oad-Lei<len." In de Maandagavond gehouden al gemeend ledenvergadering werd door den voorzitter, prof. dr. L. Knappert, het jaarverslag ge memoreerd, dat verschenen is in het LcidscK Jaarboekje voor 1911. Vervolgens werd door den pemiingmceoiv den heer D. Hartevelt H.Cz., rekening en verantwoording afgelegd- Do rekening sluit - met een batig saldo van f S63.5072. In plaats van den heer Hartevelt, die zich tot leedwezen van het bestuur wegens drukke bezigheden genoopt zag zijn functie als be stuurslid en penningmeester neer te leggen werd benoemd de heer H. Th. van Steeden. Militair©- en Julinna-feesten. Er heerschte gisteravond in de verschil lende deelen der stad een levendige opge wekte feeststemming. Terwijl de officieren der veld-artillerie met de reünisten in het café-restaurant ,,In den Vergulden Turk" aanzaten aan den gemeensohappelijken feestdisoh, genoten onderofficieren en manschappen van een voorstelling in het Bioscope-theater, hun door de feestcommissie aangeboden. Tegen kalfnegen werden de duizenden electrische gloeilampjes aan het Stadhuis ontstoken, terwijl reeds „De Vergulden Turk" daarin was voorgegaan. Ook do booglampen van verschillende winkels ver spreidden veel licht over de menigte. Vooral de verlichting van het Stadhuis, wat tot 11 uren duurde, leverde een schit terend effect op en trok zeer de aandacht der feestvierende menschen, die steeds vroolijker en meer ongedwongen weer de liedjes van den dag aanhieven. Op de Korenbeurs gaf „Orpheus" een concert. Het was in den omtrek er van al vroeg druk, en dat bleef zoo den geheelen avond doorgaan. Het zal er sommigen wel te druk geweest zijn. Nu ch'e hadden dan maar eens moeten gaan naar de Nieuwe Beestenmarkt, waar het „Leidsch Muziek korps" zijn opgewekte tonen liet hooren. Ook daar waren er wel veel menschen, maar zoo woelig als in den omtrek van de Korenbeurs was het er lang niet. Er viel daar voot liefhebbers van muziek onge stoord te genieten. In de verschillende café's en koffiehuizen was het eveneens druk. Deze hebben goede zaken gemaakt, waarschijnlijk ook omdat er heel wat buitenlui in de stad waren- Er heor8chte den geheelen avond een goede geest en ordeverstoringen hadden niet plaats. Waar dit een oogenhlik dreig- de, zooails onze lezers onder het verslag der 1-Mei-demonstratie kunnen zien, daar werd dit mede door de kalme houding der 1-Mei-betoogers en door het tactvol optre den der politie voorkomen. Leiden heeft zijn Julianafeest op schit terende wijze gevierd, waartoe echter de Slot) Ik maakte met Paula sleutel de deur open. Ik wist, dat er niemand thuis was, als de doove, oude juffrouw Jessop, die vermoe delijk reeds sliep. De vertrekken mijner tante bevonden zich, zooals ge weet, gelijk vloers, vlak bij de huisdeur. In de woon kamer brandde geen licht meer. De deur der kamer van mijn brcer was gesloten; die mijner tante stond half aan. Ik stiet die met den voet open en zag bij het schijn sel van een kaars, dio op het toilettafeltje stond, mijn tante geheel gekleed op den vloer liggen, vlak voor dc deur, die naar Pauls kamer Loc gang gaf. Zij was voor over gevallen en had vermoedelijk haar hoofd gestootcn tegen de leuning van de sofa. Later begreep ik, dat Paid haar uit zijn kamer gestooten en tegelijkertijd de deur met' kracht toegeslagen had, zoodat hij het geraas niet kon hooren, dat haar val ver oorzaakte. Waarschijnlijk was zij met den 'roet in haar japon of aan het karpet blij ven haken. Ik trad op haar toe. Zij ademde nog en bewoog zich onrustig. Ik zag. dat zij spoe dig tot bewustzijn zou komen. Ik beschouw de haar een oogenblik en dat oogenblik wa3 mijn verderf. Het misdadige plan schoot ge lijk een straal door mijn brein. Ik legde mijn oor tegen de deur van Pauls kamer en hoorde zijn zware ademhaling. Ik wist, dat ®r chloroform op rijn waschiafel stond en ®k)op naar binnen. Hij lag aangekleed te tel en sliep. Hij moet zich hemmeren, dat hij 's morgens aangekleed wakker gewor den was, en dat vermeerderde nog zijn onzekerheid. Ik greep het fleschje chloroform, verliet het vertrek zonder gerucht te maken, be sprenkelde den zakdoek mijner tante met de vloeistof en spreidde dien over haar go- laat. Binnen eenige minuten was alles afge- loopen. Edith was de mijneMaar nu moest ik mij dekken en de verdenking op Paul doen vallen. Dit was de eenige weg, wilde ik mij voor altijd verzekeren van Ëdith. En Paul verdiende het. Waarom had hij gepoogd, mij haar te ontrukken? De omstandigheden waren mij gunstig. Ik trok Pauls koffer uit zijn kamer, maak te dien haastig leeg, deed de boeken in de eerste de beste kast en legde vervolgens het lijk er in. Ik geloof stellig, dat er geen leven meer in het lichaam was", voegde hij er bij en huiverde even. „Ik sloot den kof fer en bond er een touw om, juist zooals Paul had gedaan. Den sleutel nam ik mee, en den volgenden dag gaf ik voor, hem te heben gevonden in de kamer van tante. Den huissleutel stak ik weer in Pauls zak. Daarna woelde ik het bed om, trad in do woonkamer en dronk het gkis melk uit, dat op de tafc-1 voor tante gereed stond. Het was in elk geval zekerder, den-schijn te doen ontstaan, alsof die moord 's morgens gepleegd was Ik sloop naar builen en fietste als de wind naar huis. Toen ik do trap opging, vestigde ik de aandacht mij ner hospita op het feit, dat het neg geen halfelf was. Desvsrlangd had ik ook kun nen bewijzen, dat ik den geheelen nacht mijn kamer niet', meer had verlaten. Den volgenden morgen vergezelde ik Paul naar Londen Men meende, dat juffrouw Pfcaynell reeds met eeD vroegeren trein daarheen vertrokken was. Na den moord te hebben gepleegd, was ik in 't oog loopend kalm en bedaard. Mijn eenig streven, ik b©_ ken het, was er enkel op gericht, Paul te belasten. Bij onze komst ie Londen ging ik naar de bagage zien, en daar ik aan het station toevallig naast den koffer van Paul stond, merkte ik dien met de letters P H, waarbij ik zoo goed mogelijk uit het geheu gen het schrift van Paul nabootste, zocdat niemand er verschil in kon zien." Ik zou in staat geweest zijn, hem het tegendeel te bewijzenmaar ik wachtte mij er wel voor, dat te doen 1 „Tevens", ging Arthur voort, „scheurde ik van den koffer het bagagebriefje, dat zooeven 1^ Southend daarop was geplakt en reeds half losgelaten had. Ik deed dit met het oogmerk, dat de letters eer zouden gezien worden, als er minder etiquetten zich op den koffer bevonden. Als ik gekund had, zou ik Pauls naam met groote, witte let ters er op geschilderd hebben, om ieders aandacht te trekken. Het oude plakbrief je wierp ik weg." Weder zou ik den man hebben kunnen zeggen, dat hij zich vergiste, maar wederom gaf ik er de voorkeur aan, te zwijgen. „En nu kom ik aan de eene groote fata liteit van de heele geschiedenis. De koffer van mijn broer en die van mejuffrouw Simpson werden op liet station verwisseld en mejuffrouw Simpson kreeg de politie op den hals. Hoe dat gebeuren kon, is mij een raadsel. Wij hadden de dames van het ho tel afgehaald, waar zij overnachten, en alle koffers, doozen en valiezen waren op den zelfden omnibus weggebracht. Waarschijn lijk heeft het dienstmeisje den verkeerden koffer ais dien barer meesteres aangewe zen. Mijn broeder zou de dames vergezellen tot aan Dover en daar achterblijven. Een ongelukkig toeval de beste bondgenoot der politie wilde, dat de koffer, die het lijk mijner tante bevatte, met de overige bagage van mejuffrouw Simpson naar Frankrijk ging en daar geopend werd. Ik had gehoopt, dat mijn broer hem mee naar Dover zou genomen hebben en dat het lijk in zijn bezit zou gevonden worden. TJ zult schrander genoeg rijn, in te zien, waartoe ik u gebruikte. Uw aanbod kwam mij zeer gelegen maar je gingt verder dan ik bedoeld had. Je kwaarna meer te weten dan mij lief was. Maar al dat gepraat is nu tamelijk wel overbodig. Ik zweer u, dat ik van de begin ne af hoopte, Paul vroeg genoeg in veilige heid te brengen. Daarop was al mijn stre ven gericht, en de Hemel weet, hoeveel moeite ik mij deswege gegeven heb. Gij moest hem het vuur aan de schenen leggen, opdat hij vrijwillig vluchtte. Dan zou voor mij de baan vrij zijn geweest en ik zou het hem ginds aan niets hebben laten ont breken. Maar door zijn arrestatie valt de heele boel in duigen. Ik kan niet dulden, dat hij aan de galg komt. In elk geval ïs Edith voor mij verloren. In den brief, gis teren van Laar ontvangen, bekent zij rond borstig, dat haar liefde nooit mij, maar steeds Paul heeft toebehoord, en dat' rij thans, nu hij zich in nood bevindt, hem des te vuriger bemint en dat zij hem altijd trouw zal blijven. Zoo, dat is mijn bekentenis. Ik ga nn naar Scoiland Yard om mijzelven aan te geven; ik houd het Diet langer uit. Wan neer Paul gered wordt, is mij aan al het andere bitter weinig gelegen. Zegt gij even- jgel aan Edith, dat ik haar altijd heb lief gehad; ja, dat ik nog haar bemin." Deze laatste woorden bad Arthur letton- lijk uitgeschreeuwd. Toen hij geëindigd had, ging hij, waggelend als een dronkaard, de deur uit en liet mij liggen. Ik was ver suft... Daar opeens, een halve minuut later mischien, hoorde ik een doffen slag, nog één, en nog één, gevolgd door een korten, knetterenden knal Toen kwamen er menschen, die mij be vrijdden, en ik hoorde, dat Arthur plotse ling een beroerte had gekregen, dat hij van de trap was gevallen en dat bij dien val een revolver was afgegaan, die hem in de borst had getroffen. Hij was plotseling op geroepen, om rekening af te leggen daan- boven. Mijn verhaal is ten einde. De feiten spra ken voor zich'zolven en de heer en van Scot land Yard zagen met weerzin, wat zij ge noodzaakt waren te zien. De heele zaak werd de kop ingedrukt. Mejuffrouw Simp son huwde met haar lichtzinnigen, maar goedhartigen aanzoeker en vergezelde hem naar Australië. Zooals ik later vernam, moet hij, ten gevolge van die schokkende gebeurtenis, een ander en beter mensch geworden zijn. Natuurlijk viel hem, na Arthurs dood, het kleine vermogen van zijn tr? ten deel. Weinige maanden na de boven verhaalde gebeurtenissen verliet ik den detective- dienst. In mijn heel© praktijlk was mij nooit een geval voorgekomen, dat in belangrijk* heid ook maar in de verste verte kon wor den vergeleken met het treurspel, dat bij een klein aantal ingewijden bekend staal als „de zwarte-koffer-moord.'*

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1