N*. 15702 Zaterdag Üf) April. A*. 1911, <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". LEIISCH DAGBLAD FEUS DEB JlDYERTENTIEN j Yan 16 regel» /'LOB. Iedera regel meer /0.17J. Grootere lettere naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Oenttsontant; elk tiental woorden meer 10 Oente.-Voor het inoaaseerenwordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Yoor Leiden per week 9 0ente| per 8 maanden i i Buiten Leiden, per looper en waar agenten gereetigd sijn France per poit ;/l.io. i.3o. 1.65. J*| Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvan ger der Directe Belastingen is. ter hand gesteld het kohier der Personeele belasting (No. 1*1 van den dienst 1911, executoir verklaard den 28sten April jl. en herinnert toorts den belanghebbenden aan hun ver plichting om den aanslag op ui_n bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR Leiden, 29 April 1911. loeiden, 29 April. Gisteravond werd in het Nut-sgebouw gehouden de 76ste jaarlijksche algemeene vergadering der Leidsche Maatschappij yoor Toonkunst. Door den secretaris werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat de toestand der Maatschappij en van de Muziekschool gunstig zijn; het ledental bedraagt 385. Het batig 6aldo der rekening concerten bedraagt 419.20i, het batig saldo der Muziekschool is gestegen tot f 1783-25.1. De Tekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd en liem décharge verleend. Als commissaris was aan de beurt van aftreding de heer Vijgli, in wiens plaats werd gekozen mr. C. H. Beekhuis. Aangenomen werd een wetswijziging, waardoor voor het vervolg het bestuur zal bestaan uit negen commissarissen. Als negende commissaris .werd daarop gekozen de heer A. D. Vijgh. De voorzitter deelde ten slotte mede dat krachtens besluit van commissarissen in de voorzorgskas voor het onderwijzend- perso neel en in het Piano-reserve-fonds ieder f 100 zijn gestort. Wederom heeft Vrijdagavond de fees telijke sluiting plaats gehad van den win- tercursus der Leidsche Fabrieksschool, en rijc een 70-tal jongens van 12 tot 17 jaar "onthaald op chocolademelk met krenten brood en sinterklaas. Een der leden van het bestuur sprak de jongens toe; prees den ijver, waarmee ze .woer zooveel nuttige dingen hadden vèr- vaardigd, en wekte hen tevens op, om als met September de Fabrieksschool weer de deuren voor hen open zet, te zorgen er vlug bij te zijn, daar het aantal liefhebbers altijd veel grooter is dan dat er plaat sen zijn. ^Nu werden aan de boste werkers prijzen uitgereikt, bestaande uit een blokschaaf, zaag, booromslag of ander stuk gereed schap. Ook mochten de jongens weer de door hen vervaardigde werkstukken niee naar Kins nemen. Menig huismoeder zal weer gelachen hebben als ze haar zoon met 'een mooien eiken stoof, een sierlijken kap stok of strijkplank zag thuiskomen. Voor het akte-examen 1. o. is te Haar lem geslaagd de heer A. A. L. van den Ho ven van Genderen, van Leiden. Naar ,,Het Vad." verneemt, zal aan den kolonel H. Oolgaardt, commandant) van het 4de regiment veld-artillerie, eer- lang het bevel over een cUvisie worden op gedragen. Tot onderwijzeres aan de R.-K. bijzon dere school, de St.-Janasriiool aan de Over- 8chieschestroat, te Schiedam hoofd mej. 'W. M. Heurkens, is benoemd mej. B. J. A. M. "Van Oorsprong te Voorschoten. Bij de administratie der directe belas tingen en accijnzen zijn verplaatst: met in gang 1 Mei, J. A. van der Werf,, rijkski. 2do kL, van Alkmaar naar Haarlem (2de ■afd.); J. Hartkamp, id., van Alphen naar "Leiden (2de afd.); W. A. r. Ginkel, id., van Hilversum naar Amsterdam (b. g.) Mevrouw de wed. Boekwijt—Lijbering, adjunct-directrice van hcfc Stedelijk Armen huis, te Amsterdam, heeft tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag uit haar betrekking aange vraagd. Met een meerderheid van 110 stem men is in de Ned. Herv. gemeente te Sche- veningen beslist, dat de benoeming van predikanten en verdere leden van den ker kraad in de eerstvolgende tien jaren zal geschieden door een kiescollege. Tot dus verre geschiedde het door den ke-rkeraad. De uitslag van de stemming over de vraag kiescollege of fcerkeraa-d in de Ned. Herv. gemeente te Utrecht is geweest, dat er 3151 geldige stemmen zijn uitgebracht-, ^aarvan voor behoud van den kerkeraad <5/ en voor een (kiescollege 1394. Het aan- stemgerechtigde lidmaten is 7579, Door B. en Ws. is bij den Rotterdam- sohen gemeenteraad een voorstel ingediend om de Waalhaven nog te vergrooten met 93 H.A., waardoor deze een oppervlakte zal beslaan van 133 H.A. en ligplaate zal bieden voor 33 groot'e en 35 kleine zeesche pen. De kosten zijn geraamd op f 4,450.000. De Koningin heeft toestemming ver leend aan de Apeldoornsche Padvinders- vereeniging om hedenmiddag te 3 uren op Het Loo voor Prinses Juliana te defileeren. Thans ia officieel borioht ontvangen, dat de Koningin en de Prins-der Nederlan den van 6 tot 12 Juni e.k. het jaarlijksch be zoek aan Amsterdam zullen brengen. De heer J. Th. Delemarre, onderwij zer aan de R.-K. Par. Jongensschool te Loos duinen, is benoemd tot hoofd der Par. school te Aarlanderveen. Men schrijft uit Dordrecht: De kerke lijke kiesvereeniging „Ernst en Vrede" heeft Donderdagavond besloten, bij het a.s. Maandag te houden beroepen van een predikant eigen candidaten te stellen, zoo dat thans vier verschillende zestallen zullen worden ingediend. „Onze Hulp is van den Heere" komt met zes ultra-orthodoxen, „Ernst en Vrede" met zes evangelischen en „Godsdienst en Leven", gesteund door do „Vereeniging tot Evenredige Vertegen woordiging", ï^eb zes modernen. De candidaten w.n „Ernst en Vrede" zijn ds. J.Hoogenraad te Meppel, ds. S. H. J. James te Lage Zwaluwe, ds. H. J. Roose boom to Delft, ds. P. Vermeulen te Moer dijk, ds. E. Raams te Hoek (Z.) en ds. J. A. v Leeuwen te Bloemendaal. Door het samengaan van „Evenredige Vertegenwoordiging" met „Godsdienst en Leven" was de veiikieziDg van een modern predikant zoo goed als verzekerd, nu ech ter „Ernst en Vrede", van wier leden ve len bij „Evenredige Vertegenwoordiging" zijn aangesloten, met eigen candidaten kómt, is de uitslag der stemming niet te voorspellen. Verder heeft ook de vereeniging „Schrift en Belijdenis'", besloten candidaten te stel len voor het beroepen van een predikant in de vacature-ds. Slagmolen. Het door haar te stellen zestal bestaat uit: ds. Jac. Erin- ga, Woerden; ds. E. D. G. van der Horst, Nieuwpoort; dr. F. J. Los, Koudekerk; ds. J. Luurmg, Gorkum; ds. J. Magendans, Lexmond; ds. G. Tb. Smit, Poederooyen en Loevesteyn. AARLANDERVEEN. De Raad verga dert Woensdag, 3 Mei a. s., des morgens te tien uren. Op de agenda komen o. m. voor: voorstel bepaling jaarwedde gemeente ontvanger, volgens den door Ged. Staten in het Provinciaal verslag vastgestelden norm; voorstel wijziging art. 30, alinea's 1 en 5, van de regeling van het gemeenschap pelijk beheer van de gasfabriek der ge meenten Alphen, Aarlanderveen en Ouds hoorn; vóorstel intrekking verordening art). 114bis Gemeentewet, betreffende be- grafenisreóhtenvoorstel verbreeding straat Lage Zijde bij het Kuis van den heer A. Qualm, ên aankoop benoodigden grond; voorstel verleehing va<n vergunning tot aan leg straa.t aan den heer W. C. v. Giessen voorstel tot het verleenen van een voor schot ad f 2500 aan de Bouwvereeniging /.Volksbelang." BODEGRAVEN. Het Bodegravensoh Mu ziekgezelschap heeft zijn vierde uitvoering gegeven en aan het opgekomen publiek la ten hooren, dat het steeds vooruitgaat. De nieuwe directeur, de heer J. M. Spaander man, te Gouda, blijkt volkomen berekend voor zijn taaie. Zijn uitmuntende leiding zal het gezelschap ten goede komen. Het pro gramma, dat negen mooie nummers bevat te, werd uitstekend uitgevoerd, waardoor de liefhebbers van muziek een genotvollen avond gehad hebben. De solo voor fluit door den heer Verhoef en de soli voor violoncel door den jongeheer Spaanderman werden zeer toegejuicht. Bij de herstemming van een hoofdin geland van het Grootwaters lap Woerden (2de distriot Bodegraven) is gekozen de heer W. Kok, met 209 stemmen. Op den heer W. F. Brunt waren 100 stemmen uit gebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. De uit voering ter gelegenheid van de verjaring van Prinses Juliana, in het koor der Ned.- Iierv. kerk alhier, gegeven door de Chr. Zangvereenigingcn „Halleluja van Kat- aan-Zee, en Katwijk aan den Rijn, mag uit stekend geslaagd heeten. Nadat ds. Meye- ring het samenzijn met gebed had' ge opend, viel het koor in met het Bondslied van Graaf Van Hogendorp, dat als zoo danig een krachtige, forsche inzet der uit voering was,- en waaruit reeds was af te leiden, dat de samenzang goed was, zooals trouwens later in den avond bij alle koor nummers werd bevestigd. De heer P. van der Hoeven lief zich als bas- en bariton solist m'eermalen hooren.Altijd op zeer gurv stige wijze, het schoonst echter in een aria uit het oratorium 7,Dié Schöpfung", van J. Hay dn. By dit wisten we niet',- wat meer te bewonderende keurige; onberispelijke voordracht van den directeur yan Katwijk aan den Rijn dan wel de schoone piano-begeleiding van den. heer Th. Enderle, directeur van Katwijk-aan- Zeé. Het applaus, dat hierop volgde,- was dan ook wel verdiend. Het kwartet, dat vervolgens een drietal nummers ten gehoo- re bracht, mocht eveneens veel bijval oog sten; hoe onberispelijk ook hierbij de orgel begeleiding van den heer P. Segaar, móge geweest zijn, ware volgens onze meening, de piano ten deze beter op haar plaats ge weest. Een oogenblik stilte, en daar trad voor-: waarts mej. S. Parlevliet, die zich weder in drie solo's gaf en dat wel zooals we dat van haar gewoon zijn: lieflijk, krach tig, onberispelijk! Dat ook zij een warm applaus oogstte, behoeft geen 'betoog. We der een paar koor-nummers en eindelijk liet glanspunt van den avondde Oranje- Nassau-cantate van den heer M. H. van 't Kruis; de koren en solo's, dc laatste andermaal door den heer Van der Hoe-i ven. klonken heerlijk door het ruime gé- welf, lieflijk klonken de kinderstemmen,- het geheel maakte een machtigen indruk en was een succes voor den heer Enderle, die hiermede een spontane bijvalsbetuiging voor zichzelf en zijn koor verwierf. De pianobegeleiding' was den geheelen avond bij den heer Joh. Kres in goede handen. Aan het slot sprak ds. Mcyering een woord yan dank, ongetwijfeld was hij de tolk van allen, toen hij directeur, zangers en zangeressen complimenteerde met het behaalde succes, en de uitvoering stem pelde als een deugdelijken inzet der feest viering voor Prinses Juliana. Na gemeen schappelijk gezang van Ps. 72 11 sloot zijneerw. met dankgebed. NOORDWIJKERHOUT. Het bloembol lenland, behoorende aan de firma Berbée, gelegen aan den Zeeweg, dat onlangs te Piet-Gijzenbrug publiek verkocht werd, .3 thans wederom ondershands verkocht aan de firma A. Guldemond Ezn. NOORDWIJK. Gistecen is een koe van den landbouwer C. Morbus op last van de po-" li tie verbrand, omdat het bèes6 gestorven was aan miltvuur. Gisteravond was eir in café „Levens lust" van den heer Th- van Darn verga dering van aandeelhouders in de coöpera tieve hrood bakker ij ,,De Verbe tering". De Voorzitter, de lieer Th- van Dam, deel do mede, dat de oven gereed is, en dat Maandag morgen a.s. het eerste brood zal bezorgd worden bij hen, die hun brood van ,.Do Ver betering" wenschen te betrekken. Morgen is er voor de aandeelhouders met hun familie leden en ook wel voor andere helaugstel lenden gelegenheid de bakkerij te bezichtigen- Het bestuur, dat collectief aftrad, uu dè statuten Koninklijk goedgekeurd zijn, werd in zijn geheel herkozen. Het bestaat uit de heoren Th. van Dam, voorzitter; B- Smit, secretaris-administrateur; A. Caspers, pen ningmeester; li. Salman en A. de Haas. Ook de commissie van toezicht, de heo ren W. L. Benschop, H. B. J. Haanappel, J. van Konijnenburg Gz., S. A. van Ko nijnenburg en Alt van Schie, werd herkozen. Een huishoudelijk reglement werd vast gesteld, nadat er in het ontwerp een ge ringe wijziging was gebracht- Wij hebben een kijkje genomen in de ruime bakkerij, waarin door de firma Den Boer, uit Rotterdam, een dubbele hoeteluchtovcn is geplaatst, die aan hooge eischen voldoet. De inventaris dor bakkerij is compleet en ziot er keurig uit Een mooie, nieuwe brood wagen staat reeds klaar, om de klanten te bedienen. De bakkerij is een inrichting, waar op het bestuur trotsch mag zijn. Degenen, die over vele jaren nog brood, zullen be trekken van de „Coöperatieve" zullen elkaar bij een bezoek aan de bakkerij wijzen op den gedenksteen, ingemetseld in den oven, waarop de namen der bestuursleden gebei teld staan. Nadat door het bestuur nog eenige vragen beantwoord waren, en de leden, voor zoover aanwezig, hun handteekening geplaatst had den in een daarvoor bestemd, en door de wet voorgesclircven register, werd de ver gadering gesloten- NOORDEN. De twee sollicitanten naar de betrekking voolr onderwijzer aan de Chr. schooi alhier, de eenige, hebben zich terug getrokken. OUDEWETERING. De heer F- ten Kaaté, onderwijzor aan de bijzondere school alhier, is als zoodanig benoemd te Axel, en heeft die benoeming aangenomen. Als een bewijs, dat de verbinding met naburige gemeenten hier nogal wat te wen- schen overlaat, diene, dat de commissie voor het stichten eener Electrisclio Centrale uit dc gemeenten Alphen, Aarlanderveen en Oudshoorn, gisteren kwam rijden over Wou- brugge, Hoogmado en Rijpwetcring naar Rcelc'farendsveenomdat zij het gevaarlijk vond zich hier met de pont te doen over zetten. TER-AAR. De ingelandenvergadering van. den Uiteindsohen- en Middelpolder werd gisteren alhier gehouden. De penninga&ees- ter van dien polder deed rekening ovor het afgeloopen jaar en er bleek, dat de ont vangsten bedroegen f 005.65, de uitgaven f 774.16, het batig saldo f 131.49. Afdeeling droogmakerij-ontvangsten f 89.56J, uitga ven f75.53; batig saldo f 14.0ÖJ. Voor het jaar 1911 was de begrooting aan ontvang sten en uitgaven voor den geheelen polder f 938.94, lasten per H.A. f3. Droogmakerij f 80.38, lasten per H.A. f4. Do heer W. Hoogstraten werd als bestuurslid herkozen. Met betrekking tot de machinale bemaling werd na langdurige en ernstige besprekin gen besloten in werking te treden met het bestuur van den Oudshoomschen polder of het bereid is het water over te nemen, en zoo ja, onder welke voorwaarden. VALKENBURG. Ten raadhuizé alhier,- hebben in de burgemeesterskamer met den burgemeester eenige ingezetenen, de hee- ren A. Peet Azn.7 C. Barnhoorn, C. Varke- visser en A. Bol Azn. Jr., die zich tot een commissie hadden gevormd, aan het bin nenkort vertrekkende schoolhoofd, den heer W. Groot en diens echtgenooté, een geschenk namens de burgerij aangeboden. De voorzitter der commissie, de hoer P. Lotsy, hield Oen toespraak, tot den heer Groot, die niet minder dan 33 jaren als hoofd der school in deze gemeente werk zaam was en zijn beste krachten aan het onderwijs gaf. Bij woorden namens ge meentebestuur en ingezetenen bkcf het niet, maar den heer Groot en diens echt genoote werd een tweetal etsen van Dake naar schilderijen van Weissenbruch aange-: boden. Nu hij op het punt stond van Val kenburg te gaan scheiden, zei spr. den heer Groot en diens echtgenoote, die gedurende 30 jaren onderwijzeres in de handwerken is geweest, dank voor het vele, dat zij bei den alhier hebben gedaan. 7,Geniet, mijn heer Groot," sprak de heer Lotsy,- ,,na bijna 40 dienstjaren, nog lang aan de ?iidc van uw echtgenoote van uw welverdiende rust. .Wees er van verzekerd, dat wij .u niet zullen vergeten en dat uw naam in de rij der onderwijzers van Valkenburg steeds in cere zal worden genoemd." Hierna over-, handigde dc burgemeester den heer Groot nog een enveloppe met verzoek den inhoud te willen bestemmen yoor een liefdadig doel. De heer Groot bedankte en verzocht den commissieleden, zooveel mogelijk ieder in eigen kring, de ingezetenen namens hem hartelijk dank te zeggen. Het geschenk aanvaardde hij gaarne, omdat hij er in zag, dat zijn verricht werk wordt op prijs ges steld. VOORSCHOTEN. Wij vernemen, dat heb invitatie-ccncert van „Benvcnuto," ter viering van het 121-jarig bestaan dezer Vereeniging, slechts voor enkele weken is uitgesteld. Het uitstel had plaats wegens een sterfgeval in de familie van den be schermheer; den heer J. M. van Kempen. Het bericht in het „Leidsch Dagblad," dat het heffingspercentago R. O. evenals verleden jaar slecKts l£ zal bedragen,, dus niet hooger dan verleden jaar, is dopr de H. O.-betalende ingezetenen met begrijpe lijke blijdschap begroet. De verwachting van velen was, dat, in verband met den aanleg dor Waterleiding, hef percentage wel met A zou verhoogd worden. Een mee valler dus Volgens geruchten, ons ter opren ge komen, kunnen sommige ongeorganiseerde kiezers zich met de onderlinge afspraak der vier kiesyereenigingen, ten aanzien van het bezetten der vier nieuwe raads- zetels, niet vereenigen. Volgens diezelfde geruchten zouden die kiezers voornemens zijn in Juli a. s. gedeeltelijk met andere candidaten uit te komen. Daardoor, zou een stemming niet vermeden kunnen worden. In alle bescheidenheid wenschen wij op te merken, dat hef voornemen dezer kiezers practisch onuitvoerbaar zal blijken. En wel, omdat de mannen, clie voor een Raadszetel in aanmerking komen en belangstellen in gemeentezaken, bijna allen lid zijn eener kiesvereeniging en dus geen candidatuur buiten hun organisatie om kunnen aan vaarden. WARMOND. Naar aanleiding van hei' af wijzend besluit van B. en Ws. inzake reclame tegen de kiezerslijst van den heer J. H. ICruseman, zal deze in hooger be roep gaan. Door de vermeerdering van het aantal leerlingen aan de R.-K. bijz. school alhier, is een vijfde lokaal in orde gemaakt. Tot onderwijzeres, in verband met die vermeer dering, is benoemd mej. Joh. van Eliinck- huyzen, uit Woerden. WASSENAAR. Bij 't lossen van cement> ringen, alhier, brak gisteren een der ringen, en nog wel een van de grootste, waarbij de schipper, Verhoog, uit Warmond, zóó aan de beenen gewond werd' dat zijn overbren ging naar het Academisch' Ziekenhuis te Leiden noodig werd geacht. WADDINGS VEEN. Op 3 Mei zal de wed. Van Veen, alhier, het feit herdenken, dat zij onafgebroken 50 jaar lang in dienstbe trekking ia geweest bij de familie Van Eeuwen. WOUBRUOGE. In plaats van den heer A. Roodenbcrg, die eervol ontslag ontving, ia door kerkvoogden der Ned.-Herv. Kerk:) alhier benoemd tot (kerkelijk ontvanger do postbode W. Buns ma. Dat de landerijen in waarde stijgen", j bleek weer enkele dagen geleden. Een hof-, stede met ruim 2&£ H. A. wei- en hooiland bracht bij publieke verkooping in verschil lende perceelen even een halve ton op. Bij Kon. besluit is: met 1 Mei 1911, aan den luit-koL A. C. van Altena, van heft 4de reg. veld-artillerie, t'er zake van I lichaamsgebreken, onder toekenning van pensioen, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, en het bedrag van het pen sioen vastgesteld op f 1560 's jaars; lo. overgeplaatst in zijn rang en ouder», dom van rang, a. bij bet wapen der artillerie, en wel bij het 2de reg. veld-artillerie, de kapitein F. Aronstein, van den gen. staf, adjunct-chef van de staf der 3de divisie; b. bij den plaatselijken staf, en benoemd tot plaatselijke-commandant te Utrecht, d® luit.-kol. I. Francois, van het 1ste reg. veld» artillerie; 2o. benoemdbij het wapen der artillerie, bij den staf van het wapen, tot luit.-kol. de majoors W, F. van Hoogstraten en A* J. de Booy, beiden van dien staf, onder- soheidelijk toegevoegd aan den insp. der' vesting-art. en eerste-off. bij de Kon. Mil., Academie; tot majoor, toegevoegd aan den insp. der vesting-artillerie, de kap. J. S. Tromp, van het korps pantserfort-artillerie, zulks met'" afwijking in zooverre van de bestaande organisatie: tot hoofden, onderscheidenlijk van de munitiefabriek, van de constructie-werk- plaatsen en van de werkplaatsen voon draagbare wapenen, de majoor J. H. A- Mijsberg, van dien staf, onder eervolle ont heffing uit zijn betrekking van hoofd der werkplaatsen voor draagbare wapenen, ea de kapiteins J". C. ten Noever de.Brauw ea G. T. van Dam, belden van dien staf, on-j derscheidenlijk lid der commissie van proef neming en werkzaam bij de werkplaatsen voor draagbare wapenen; tot kapitein, de lste-Juits. D. Rijndera en W. H. C. A. Seyn, beiden Van dien staf, werkzaam onderscheidenlijk bij de munitie fabriek en bij de Kon. Mil. Academie; bij het 3de reg. veld-art., tot lsten-luit., de 2de-luit. A. V. M. J. M. Goulmy, van het korps; bij het 4/de reg. veld-art., tot majoor, dé kapitein L. J. Kuyck, van het 1ste reg» veld-artillerie tot lsten-luit. de 2de-luit. C. J. A. Snorn, van het korps; bij het 1ste reg. vesting-artillerie, toft lsten-luit., de 2de-luit. D. Crok, van Kei korps; bij het 2de reg. vesting-artillerie, toö lsten luit., de 2de-luit. J. G. M. de Groot, van het korps: bij hef 3de reg. vesting-artillerie, tot kapitein de lste-luits. W. M. Beije- rinck, H. A. Seyffardt en A. H. van Andel, onderscheidenlijk van den staf der artille^ rie, werkzaam bij de constructie-werk-* plaatsen van het 2de en van het 4de reg#., veld-artillerie tot lsten-luit., de 2de-luit"s. G. WegoriE ettl J. H. C. Smeltzer, beiden van hot korps; bij het 4de reg. vesting-art., tot kap dé le-luit. H. J. Verhuist, van het 4e rog*) veld-artillerie bij het korp3 pantsertfort-artillerio. tot luit.-kol. de majoor W. L. G« A. Schwartz, commandant' van het korps; tot len-luit., de 2e-luit. G. Fabius, van het korps bij de instructie-compagnie, tot len-luit./ de 2e-luit. J. H. A. Krediet, van die com pagnie bij het korps torpedisten, tot luit.-kol., de majoor J. E. FaOms, o nmandant van het korps; tot kapitein,, de le-luit. J. F. O* Verhoeff. van het korps; 3o. onder eervolle ontheffing uit hun te* genwoordige betrekking, in hun rang over geplaatst respectievelijk bij hef 3de en bij! het 4de reg. vesting-artillerie de luit.-lco< lonels L. C. van Kuyk en J. E. RannoftJ beiden van den staf der artillerio, hoofdeuf' onderscheidelijk der munitiefabriek cn de4 constructie-werkplaatsen 16 Mei 1911, benoemd: tot directeur van het telegraafkantoor 's-Gravenhage W. P. Zeilmaker, tlians adj.«} directeur bij de dienst der telegraphic; tot adjunct-directeur bij den dienst deflj telegraphie, J. J. do Regt, thans hoofdoora* mies der telegraphie; met 1 Mei 191], benoemd tot buitenge^ woon geëmployeerde bij de Rijkstelegraaf^ H. van Ouwcrkerk, thans op tijdeLijkeni, voet in dienst; met 1 Mei 1911, bevorderd tot comroieft, der posterijen le kl. J. P. J. de Kleyn, J.,j F. H. Heidenrijk, E. G. Rijstenbil, mej.jl D. E. Waltheer en J. A. Feickcns, alloA' thans oonuiii3» der posterijen 2e kl.tolp

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1