Uit de „Staatscourant". Champagne HENRI ABELE - Reims. PREMIE-UITGAVE Agenda van de week: Marktberichten. Kerkelijke Berichten. Ingezonden. Ien die nakomelingen onder de leden ver loot worden. De fokkond Besta", eigendom van een fcovental afdeelingsleden en gestationneerl bij den heer L. J. v. d. Berg, zal bij dezen blijven, omdat een voorstel, dezen hond voor rekening der afd. van de zeven eige naars te koop en, met op twee na algemee- he stemmen verworpen werd. De heer L. J. v. d. Borg, bracht het nogmaals ter ken nis, dat afd.-leden, wier hond op een ge geven oogenblik ziek of ongeschikt mocht eijn, „Besta" in bruikleen kunnen krijgen. Tot afgevaardigde naar de Algemeene Bondsvergadering werd gekozen de heer Caspers Herm.zn., tot plaatsvervanger de beer A. Caspers P.zn. Door de zorgen van den inspecteur Van. der Kley waren er hondentuigen te bezich tigen, vervaardigd naar de voorschriften, door de nieuwe trekhondenwet voorgeschre ven. Gisteravond zijn de stembiljetten ge- 'opend van de „kermisstemming," door de anti-revolutionnaire kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" op touw gezet. De opening hal plaats in tegenwoordigheid van het bestufcr. van „Nederland en Oranje," twee bestuursleden van de R.-K. en twee bestuursleden van de Protestant- sche kiesvereeniging. Er waren uitgebracht' 711 stemmen, .waarvan 298 voor algeheele afschaffing, 98 voor inkrimping en 178 voor behoud in den tegenwoordig en vorm. Er waren 80 geheel bfemco biljetten, en 30 van onwaarde, terwijl er nog 27 onge- teekende waren, waarvan er 6 voor afschaf fing, 6 voor inkrimping en 15 voor behoud golden. Vermelden wij nog, dat er 856 kie- aers voor de stemming in aanmerking kwa men, dan volgt uit bovenaangegeven cijfers, dat 145 kiezers hun stem niet hebben uit gebracht, als „Nederland en Oranje" er ten minste zeker van is, dat bij alle kiezers een biljet is bezorgd en weder afgehaald. Het schijnt thans zeker te zijn, dat Graaf en Gravin Van Limburg Stirum Noordwijk Dinsdag 9 Mei a.s. te Noordwijk Bullen komen. Men weet, welke plannen .van feestelijke ontvangst er gemaakt zijn. VOORSCHOTEN. In het „Wapen van Voorschoten' hield de „Coöperatieve Boe renleenbank" gisteravond haar jaarverga dering. Nadat de heer E. Vernède de ver gadering geopend en de secretaris de no tulen had voorgelezen, werden de heeren L. H. van Wissen met 28 van de 34 uitge brachte stemmen en J. C. de Graaf met 26 van de 81 stemmen als bestuurslid herkozen. Hierna werd rekening en verantwoording over 1910 gedaan. Bedroeg het aantal leden op 31 Dec. 1909 60, dit aantal was op 31 Dec. 1910 tot 68 geklommen. Op 1 Jan. 1910 was in de Spaarbank inge legd f 26,240.57. In het afgeloopen jaar is ingelegd en aan iöterest bijgekomen f 77,409.17, terwijl aan inleggers is terug betaald f 54,451. Aan het einde van 1910 bedroeg do gezamenlijke inleg dus f 49,198.74. De grootste inleg bedroeg op 1 Jan. 1911 op één boekje f 21,006.25; de kleinste inleg f 1.31. In 1910 waren de spaargelden voor 51 boekje-s verdeeld. Aan rente werd ge kweekt f 647.67. Op 1 Jan. 1910 was er aan voorschotten aan leden verstrekt f 10,150. Gedurende 1910 werden 17 voorschotten verstrekt tot een gezamenlijk bedrag van f 22,480, ter wijl werd terugbetaald f 7705. Op 31 Dec. 1910 was aan voorschotten te vorderen f 24,925. De rente daarover gekweekt be droeg f 749.99. Op 1 Jan. 1910 was van de Centr. Bank te Utrecht in loopende rekening te voTderen f 3816.72. Gedurende 1910 werd naar Utrecht verzonden f 52,836.64, en van Utrecht ontvangen f 55,555.78, zoodat het saldo-tegoed op 1 Jan. 1911 bedroeg f 1097.58. Aan interest werd aan de Centrale Bank betaald f214.06 en van haar genoten f 26.64. Het kasboek wijst; over het afgeloopen boekjaar een totale ontvangst aan van I 172,610.70 en een totale uitgaaf van f 162,910.002, terwijl een winst werd ge maakt van f 228.85^. De voorzitter zeide met genoegen te kunnen oonstateeren, dat de toestand der Bank zoo gunstig is, dat de Bank vooruit'- gawt en in een behoefte blijkt te voorzien. Spr. knoopte hieraan vast den wensch, dat er meer spaargelden op de Bank zou den gebracht worden. Een commissie van oontröle, de heeren W. G. Duynisveld, C. C. Breukink en M. de Graaf, werd aangewezen, om de reke ning na te zien. Bij monde van den heer Rveuldnk stelde de commissie voor de reke- goed te keuren en den kassier dank te brengen voor het gehouden, nauwkeurig beheer. De vergadering stelde de Tekening, overeenkomstig het advies, aldus vast'. Naai* aanleiding van het gunstige finan- ci ele resultaat, stelt de voorzitter, namens het bestuur voor, het salaris van den kas sier met f 50 te verhoogen en dus te bren gen op f 150. Hiertoe werd besloten. Verder besloot de vergadering de ge maakte winst in de kas van het Reserve fonds te storten. De voorzitter sloot de vergadering, waar hij hij de hoop uitsprak, dat de Bank ook in 1911, ten zegen moge zijn voor allen, die in de land- of tuinbouw hun bestaan vinden. WARMOND. Gistermorgen vond alhier de veehouder P. J. van Rijn een rund dood in het land liggen. Het heest is voor de onsumptie afgekeurd en onder toezicht der politie onschadelijk gemaakt Voor den veehouder een grootc schadepost. Bij Kon. besluit is: lo. met 1 Mei 1911 aan de officieren-machinist 1ste kl M. Griek en H. J. W. Grimberg op hun ver zoek wegens langdurigen ékasiï eervcj} oaè- de® diw-nst bij de asem acht ver leend, onder toekenning van pensioen en het bedrag van he^ pensioen voor ieder hunner bepaald op f 2350 's jaars; 2o. zijn met dienzelfden datum bevorderd bij den Marinestoomvaartdienst tot officier-machi nist 1ste kl. de officieren-machinist 2de kl. J. de Winde en H. C. But; benoemd tot vice-president der arr.- rechtbank te Breda, mr. W. P. A. Helle gers, thans rechter in gemeld college. benoemdbij het wapen der genie, bij den staf van het wapen tot kolonel, de luit.- kol. M. Onnen, van dien staf, commandant in het 1ste genie-commandement; voor den tijd van 5 jaren, benoemd bij bet personeel van den geneesk. dienst- der landmacht, tot reserve-off. van gez. 2de kl-, de heer P. H. Olivier, arts. KEGLAMES, 5485 4 h 40 Centa per regal. American flag. Depot: Mersie Bruijn, Nieuwe Eijn LEIDEN. BET NIEUWSTE NUMMER VAN IS 'WEDEROM AAN-ONS BUREEL VERKRIJGBAAR Vr^das: Foyer Stadszatl. Liederonavond Elena Gerhardt. Zangeres en Coenr. V. Bos Pianist. 8 a u r. Circus Schimaon. 8 nor. Katwijk a/d Rijn ©n Katwijk o/Zee. Ned.-Herv. Kerk. Openb. Uitvoering ZnngveroamgingeD liallelujah". duur. Zaterdag: Stad*gehoorzasl. Bal Leerlingon Dans-Instituot J. de Lange, li a 1 f a o h t. Dn Nord. Uitvoering Tooneel- en Zangvereaoig. „A.D.V.E.N.DO." Halfnegen. Graacbeurs. Soirée Leiteche Operette Verg. „Offenbach". 8nur. Kantoor N. V. Hooge*straaten Co Algem. Vergadering Aandeelhouders, 'u M i d d. 2 uur. Pract. Ambachtschool. Tentoonstelling Voor werpen Verloting. 912, 24 uur. Bioscope-Tbeater. 2 en 8 uur. Zondag: Leidsche Schouwburg. The Merchant of Venice. 8 u n r. Foyer Stadszaal. Soirée Dansanto Dansclub Mignon". 8 uur. Pract. Ambachtschool. Tentoonstelling Voor werpen Verloting. 14 uur. Theetuia Witte Singel. Muziok. 8 uur. Bioscope-Theater. 8 uur. 't Posthof. Concert K.K. 8 uur. Du Nord. Bal. Dagelijks: Leidsche Kunst vereeniging. Tentoonstelling Schilderijen en Teekeningen. 12-—4 uur. MENU. Varkenskarbonade, Raapstelen, Karne- melkpap. Verloting Ambachtsschool. Tot nog toe werd, der traditie getrouw, aan het einde der jaarlijksche ledenverga dering met daaraan verbonden uitreiking van diploma's enz., der „Practische Am bachtsschool'' een tentoonstelLng van tee keningen en werkstukken, in het laatste jaar vervaardigd, geopend. Dit geschiedde gisteravond niet. Verleden jaar reeds had de voorzitter er met een enkel woord op gezinspeeld hoe noodig 't is die tentoonstellingen met groo- ter tusschenruimte te houden, b. v. voor een ambachtsschool om de drie jaar, hoe verderfelijk het is voor het onderwijs, tel ken jare met het werk der leerlingen uit te komen, omdat elk jaar voor zco'n ten toonstelling wordt gewerkt, om toch maar een goed figuur te maken, zonder daarbij te letten of het in het kader van goed ge regeld onderwijs past. Dat is niet noodig als men om de dne jaren met het werk uitkomidan kan men van de leerlingen het beste uitzoeken wat zij gemaakt heb ben, en men geeft toch te gelijkertijd een beeld van het werk van alle leerlingen. Toch is er een tentoonstelling en ook van de door de leerlingen vervaardigde voorwerpen, maar het zijn niet speciaal construcliedeelen, maar de gebruiksvoor werpen, die in de laatste jaren gemaakt zijn, en die men niet kan opzamelen of vernietigen, omdat zij een waarde verte genwoordigen. Zij moeten daarom van de hand worden gedaan, om weer geld te krij gen voor het materiaal, waarvan zij ge maakt zijn. De voorwerpen kunnen niet verkocht wor den om den fabrikant of magazijnhouder geen concurrentie aan te doen. Daarom werd door de vereeniging de toevlucht ge nomen tot een veTloting, welke ko ninklijk is goedgekeurd omdat hier niet be doeld wordt winst te maken, maar 't bevor deren van het vakonderwijs, het mogelijk maken dat dergelijke werkstukken, vooral bij de meubêlmakoraleerlingen, op de ware grtKrr'te kunnen worden gemaakt. Daarom kan deze verloting niet genoeg worden aanbevolen, want ieder, die een lot koopt, heeft kans om een mooi meubel te winnen. Er zijn inderdaad zeer fraaie en kostbare prijzen bij. Men ga zichzelven overtuigen 1 De rechtspositie der ambtennreu. In het Nutsgebouw werd gisteravond een vergadering gehouden van de Vereeniging van Ambtenaren in dienst der gemeente Lei den, waarin als spr. optrad de heer M. J. H. Badour, uit 's.Gravenhage. De vergade ring werd bijna uitsluitend door ambtenaren bijgewoond. Burgemeester en Wethouders, de leden van den gemeenteraad en de hoofd ambtenaren waren, zooals de voorzitter, de heer W. F. Schutter, in het openingswoord mededeelde, tot deze bijeenkomst uitgenoo- digd. Twee raadsleden, de heeren Van der Eist en Sijtsma, hadden aan deze uitnoodi- ging gevolg gegeven. Bericht van verhin dering hadden gezonden: de burgemeester, de secretaris, do raadsleden mr. E. de Vries, mr. Briët, mr. Eokker en prof. Carpentier Alting, de directeur van „Endegocst" en de directeur van het Openhaar Slachthuis- De Voorzitter merkte op, dat de regeling van den rechtstoestand der ambtenaren een zaak is, die in verschillende gemeenten aan de orde wordt gebracht. Ook in onze ge meente is deze in staat van wijzen. Wat het echter zal inhouden, is voor de amb tenaren zelf nog een geheim. Dit is vooral de reden waarom het bestuur den spreker heeft uitgenoodigd. Deze zou dan kunnen uitleggen hoe een ambtenaren-reglement er moet uitzien. Men kan aan deze beginselen dan straks het Leidsche ontwerp toetsen- Aan het einde der rede zou er gelegen heid zijn tot het stellen van vragen en het voeren van gedachtenwisseling. De spreker ving aan met te zeggen, dat hij met eenige aarzeling dit onderwerp koos, omdat er geen nieuws van te vertellen valt- Reeds langer dan vijftig jaren is deze vraag aan de orde. Mr. Thorbecke wees er reeds op 4at do ambtenaren in openbaren dienst., recht hebben op een arbeidscontract. En alle Staatspartijen zijn het er over eens, dat zoodanige regelingen er moeten zijn- On danks dit, bestaan ze in de verschillende ge meenten nog slechts sporadisch. Spr- wijt dit aan de ambtenaren zelf en vooral aan hen, die zich niet organiseeren- Dr. Kuyper gaf op een vraag waarom er nog niet een zoodanige rechtsregeling voor de ambtenaren was ingediend, dan ook ten antwoord, dat het nog niet zeker was of de ambtenaren zulk een regeling begeerden. Komende tot de gemeente-ambtenaren vroeg spr. of in het hijzonder deze een regeling der rechtspositie noodig Jiebben- En zijn antwoord luidde toestemmend. De bestaans- onzekerheid is hij gemeente-ambtenaren niet zoo groot als bij hun collega's in parti culieren dienst, maar zij bestaat, wat spr- nader aantoonde met o.a. te wijzen op het ontslag aan dr. De Gelder te Amsterdam en aan een secretarie-ambtenaar te Kcrkradc- Zonder een regeling van den rechtstoestand liangt alles af van de verhouding tusschen dc overheid en den ambtenaar. Spreker neemt gaarne aan dat de verhouding op hot oogen blik in Leiden zeer goed is en dat de amb tenaren zich mogen verheugen in een plaat selijke overheid, die het wél mot hen meent. Maar daarin kan verandering komen- Het zou dwaas zijn, te beweren dat de rechts positie niet noodig is, omdat de verhou ding tusschen overheid en ambtenaren goed is- Verschillende gemeenten besloten tot het in het leven roepen van een regeling en in dit stadium verkeert ook Leiden, dank zij de aanneming der motie-Aalberse in 1906. Spr. gaat het pra-eadvios van B. en Ws. op deze motie na, alsmede dat, welk uitge bracht werd op het voorstel van de heeren Fokker, Sijtsma en Van der Eist inzake het toekennen van periodieke verhoogingen aan dc ambtenaren en onderwerpt beide aan een ernstige critiek. Vooral in het beroep op $en gemeenteraad, waarnaar B. en Ws- verwijzen, ligt voor de ambtenaren een groot gevaar. Zij zullen daartoe niot licht overgaan. En als B. en Ws. op het voorstel - Fokkcr c.s. zeggen, dat hun college veel beter weet wat ieder ambtenaar individueel waard is, dan moge dit waar zijn, maar zij kunnen dit toch niet toepassen- In elke gTOote gemeente zullen er ambtenaren zijn, ook wel hoofdambtenaren, die nog te duur zijn, al gaven ze geld toe, terwijl anderen met het hoogste salaris nog niet voldoende betaald worden. Het argument dat Leiden een te kleine gemeente zou zijn» vervalt zeker nu Maastricht, Enschedee, Vlissingen en Delft reeds zijn voorgegaan. Trouwens oen .werk- liedenreglcment heeft Leiden reeds; als dit noodig en nuttig was, is een ambtenaars- reglement evenzeer noodig en nuttig. Spr. ging na aan welke voorwaarden een goed arbeidscontract voor de ambtenaren meet voldoen en hesprak achtereenvolgens de pun ten. die er in moeten voorkomen, n-1-do duur van het ambt, benoeming en ontslag, tijdelijke aanstelling, 't overwerken, 't ver lof de regeling bij ziekte, straffen, enz. en wees ten slotte op de noodzakelijkheid van een scheidsgerecht met bindende rechtspraak, waaraan heide partijen zich hebben te hou den. Een oommissie van advies kan niet aan de eischen van een goed scheidsgerecht voldoen- Volgens spr. moet ex evenredigheid zijn in de samenstelling, in dien zin, dat beide partijen op gelijke wijze daaraan mede werken. Spr. zou echter niet ambtenaren zelf in het scheidsgerecht willen doen opne men. Hij keurde het ten slotte af dat B. cn Ws. >yan Leiden ge-en gelegenheid hebben willen geven aan de organisaties der amb tenaren zelf, om vooraf hun oordeel over het ontwerp-reglement te doen uitspreken, wat in het belang van een goede regeling had kunnen zijn. Debat op do rede had niet plaats. De heer J. A. Verhoog nam het met enkele woorden op voor de ongeorganiseerden en meende dat reglemontearing niet noodig is, waar èn overheid èn ambtenaren toch hun plicht kennen en daarnaar behoor en te handelen. De heer Sijtsma metende dat de heer Ver hoog zich' een idealen ambtenaarsstand en overheid droomde, waarmede d,e werkelijkheid in strijd i& Mr. Van der Eist betreurde hot dat er zoo weinig raadsleden gebruik hebben kun nen maken van deze uitneodiging en had ook liever gezien dat B. en Ws. aan de besturen der ambtenaars-organisaties advies over het ontwerp hadden gevraagd, doch hoopt nu dat tusschen het verschijnen van de voordracht en de behandeling er van in den Ra2d, tijd genoeg zal zijn voor de ambtenaren om hun moening nog kenbaar te maken waar het behoort. Nadat de spreker kort had geantwoord sloot de voorzitter de vergadering met een hartelijk opwekkend woord, waarbij hij op aaneensluiting aandrong. Leiden, 28 April. Ter markt werden heden aan gevoerd: Stieren 14 stuks 133 a ƒ274. Kalf- en Melkkoeien 472 stuks 1*3 a f345. Varekoeien 768 stuks f 119 a ƒ269. Vette Ossen en Koeien 145 stuks 197 a 354. Graskalveren stuks a Kalveren (vette) 55 stuks 72 a 132. Kalveren (magere) 116 stuks 6.a f 16. Hamels (vette) stuk9 a Hamels (magere) stuks f a Schapen (vette) stuks a Schapen (weide) 366 stuk9 18.— a f 25.Lammeren 108 stuks /"6.50 a ƒ9.Varkens (magere) stuks fa Varkens (vette) stuks fa fVarkens (biggen) stuks/" af.Paarden stuk-tf af Veulens stuk fa fBokken of Ueiteo 5 stuks /Sa/' 11. Vette Ossen en Koeien f a f Vette Kalveren f a f Vette Schapen f a f Magere Varkens f a per kilo. Ter markt aangevoerd 139-9 runderen, 171 kal veren, 366 schaden, 108 lammeren, varkens, biggen, 5 bokken of geiten, paarden, veulen. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 90 pa» tijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van ƒ22.tot f 30.Derby-Kaas van ftot fLeidsche Kaas de 150 KG. /60.tot f 78.—, Edammer Kaas 2de qnal. f tot f Aan de Stadswaag gewogen 60 partijen, 2279 stuks kaas, wegende 14845 KG. Hoofddorp (Graanbeure) De aoteeriDgen waren 27 dezer als volgt: Witte Tarwe f 8 a 8.25 per 80 KG., Essex-tarwe f6 a f .-.50 per 80 KG Roode tarwe r 7 a f 7.75 per 80 KG Rogge /5a/" 5.30 per 65 liG., tlaver 7.25 a/"8.10 per 100 KG., Paarden- boonen f 7.25 a f 7.40 per 80 KG., Dnivenboonen 9.50 a f 10 per 85 KG., Broioeboonen 16.25 a f\l per HL., Karwijziad f 11.75 per 50 KG., Kanariezaad f6 a ƒ8.50 per HL. l.treoüt, 28 April. Op de kaasmarkt waren bsdsn aangeroerd 5J wagsus. te zamsn wegende 10920 KG. Prijzen warsn: late qual. f 28.a 30.60, 2de qual. f 26.— a f 27.per 60 kilo. Handel traag. Wassenaar. Kalverveiling van 26 April. Bij tamelijken aanvoer en vluggen handel werden heden pr zen besteed van f tot 10. Woerdeli, 26 April. Kaas. Op de kaasmarkt waren heden 801 partijen aangevoerd. Men be steedde voor üoudsche 1ste soort f 29.— a 31.60, 2dé soort ƒ26.a ƒ28.id. zwaaidere a id. gestempelde 29.— a Edammer 2de soort per 00 kilo. H itidel traag. Op do lammermarkt waren he len pl.m. 350 jonge lammeren aangevoerd. De prijs liep van ƒ9 tot 13 per stuk. Delft. 26 April O.) de vette varkensmarkt waren aangevoerd 161 stuks. Prij9 per kg. 1ste sooit 52 c., zde so rt 48 c. Maastricht, 26 April. Eieren. Aangevoerd 297,280 stuks Ljagsta prijs 2.90, hoogste prijs ƒ4.10, middel prijs 3.65 per 109. Delft, 27 April. lie Jen waren do veeorijzen als volgt: vette koeien 1ste kw. /'200 a 300, dito 2de kw. f 150 a 200, k lfkoeien 1ste kw. f200 a 300, dito 2de kw. 150a 200, vaarkoeien 1ste kw. 160 a 240, dito 2de kw. ƒ100 a 160, vette kalveren ls'okw. 70 a 100, dito 2de kw. f 50a 70, weilammeren 8 a 12 magere varkens 16 a 46, biggen 7 a 15, nnch'ere kalveren 5 a 26, paardon ƒ50 a 160, ïundvleesch 82. 76 a 70 c., vet kaltsvleesch 115, 105 a 95 calles per kilo. Op de veemarkt waien uangevoe.d 634 runderen, 3 paardeD, 12 vette kalveren. 451.magere dito,'2189 schapen of lammeren, 273 varkens, a03 biggen en 12 geiten en bokken. De prijzen der boter waren heden M6 a 62 per 1/4 vat van 40 kilo. Aanvoer 637/8 en 90/16 vaten, wegende te zamen 13,640 kilogram. Jt)uaiu; 27 April. Op de heden alhier gehouden markt zijn aangevoerd: 120 partijen bo'er. Hoogste Ïrijs ƒ0.65 Der i kg. Kipeieren 3.25 a ƒ3.50 de 00 stuks. Moppel, 27 April. Aan de markt van heden was d« aanvoer van boter 1300 kilo; 1ste soort per 1/4 vat ƒ25, 2de soort 24, 3de soort 23, stukken van i kilo ƒ1.90 a 2.15. üounu, 27 April Kan* Aangevoerd 127 partijen. Handel traag, lsto qual. 29.a ƒ31,2de qual. 25.a ƒ28.zwaardore a Noord-Hollandsche Boter. Aangovoeid 1667 st. van kg., handel vrijwel; prijs der goe ƒ1.10 a 1.26, wei- ƒ0.95 a 1.05. Vette Varkens met goeden aanvoer, handel traag, 23 a 26 c. per 4 KG.' Biggen voor Engeland met red. aanvoer, handel matig, 22 a 23 c. p. k KG. Magere biggen met goedeu aanvoer, handel zeer matig, ƒ1.-16 a ƒ1.70 per week. Lammeren met goeden aanvoer, handel z&er matig, 9 a 13, Nuchtere kalveren met goeden aanvoer, handel zeer matig, 7 a 10. tok kal veren 8 a 18. scUiedam, 27 April. Noteeriug Beuraeommiasie. Moutwijn 7.per Ned. vat, zonder fust «n zorder de belasting. Moutwijn willig. Spoiling per ketel 1. Giaau-Spiritus ƒ14.a Melaese-Spiritus ƒ11.75 a ƒ12.ruwa Spiritus ƒ6 a f 6J. Loosduinou, 27 April. Groenten veiling. De vol gende prijzen werden betaald: Bloomkool lste soort ƒ12.a 15.,2de soort ƒ5.a ƒ9.— per 100 stuks. Komkommers (Eng.) lste soort 12 20 a 15.50, '2de soort 7.80 a 11.90, 3de soort a per 100 stuk3. Balade lste soort ƒ2.10 a ƒ3.90, 2de soort ƒ0.50 a ƒ1.40 per' 100 krop. Peon lsto soort 20.90 a 26.50,2de soort 12.30 a 18.per 100 bos. Prei ƒ1— a ƒ1.30. Radijs 1.40 a 2.10 per 100 bos. Raapstelen ƒ0.60 a 1.10 per 100 bo3. Rabarber 0.50 a 3.40 per 100 bos. Peterselie /2.-30 a ƒ2.60 per 100 bas. Spipazie ƒ0.04 a ƒ0.15 per mand. Postelein ƒ0.55 a ƒ0.75 per mand. Waalwijk, 27 April. Er is op het gebied van den huidenhaodel weinig nieuws msde te deelen. Inlaudsche huiden en velleu stationnair, eet der aan de flauwen kont. Hot i9 niet te verwonderen, dat na h?t in dea laatsten tijd aanhoudend op drijven der prijzen, de markt eeos tot rust komt. Op de Java-huidenmarkt te Amsterdam en Rot terdam is het ook stil. Niet zondei belangstelling wordt de a. s. veiling van ongeveer 3G0D Zuid- Amerikaao8che huiden tege dato 10 Mei a.s. te Rotterdam door de Amerik. Handels Compagnie te houden, tegomoet gezien. Deze nieuwe proef neming van verkoop van exotische huiden wordt met ingenomeuheid door de looierij begroet. In La Plata huiden ging ook niet veel om, het rebijot, dat de ingetreden slapte sedert do Paaschfeesten haar einde nog niet i9 genaderd. De voorraad op de Europeasche hoofdmarkten is benodea het middelmatige. De leermarkt is vooral voor goede toorten zwaar en licht gunstig gestemd. Er bestaat ook meer vraag voor gelooide afval, halzea. liezen enz. Vreemde looimiddelen mot tenige afdoeningen tegen weinig veranderde prijzen. Zilveren »lubiteam <ler 3-October- Vereeniging. Ei' is door een groot aantal Veïeemgin gen flink voor do a-s. huldiging der 3-Oct- Ver. gewerkt- De Huldigings-Gommissie be. richt ons, dat echter nog niet aan alle in gezetenen van Leiden lijsten konden worden aangeboden. Er wordt thans een alphabo- tische naamlijst van allen, die bijdragen ge schonken hebben, saamgesteldzooveel mo gelijk zullen dan dengenen, die daaïrop nog ontbreken, d© lijsten ter' teekening worden aangeboden. Waai* nog slechts weinige dagen vóór de huldiging resten, zal het echter onmogelijk zijn, allen te bezoeken- De Com missie houdt zich daarom dringend aanbe volen voor spoedige toezending van bijdra gen aan 't adres van het secretariaat Haar lemmerstraat, hoek Donkersteeg. lil j«] Aan deleden dor 3-October-Vereeniging wordt een rondsclirijven verzonden, waarin dezen verzocht wordt, aan de Commissie mode to deelen of zij al of niet genegen zijn, de contributie voor het jaar 1911 te verdubbelen. Mogen velen op dit verzoek een gunstig antwoord zenden Oegstgeest. Zondagmorgen om tien uren cloopsbedieniiig. Ds. A. J. Ruys. R ij n s b u r g. Chr. Ger. Gem. Zondag morgen te tien en 's avonds te vijf uren, de heer G. Baas, theoL student te 's-Gra- venhage. Valkenburg. Ned.-Herv. Gem. Zon dag a.s., en vervolgens tot na-dore aankon diging vangen de avondbeurten niet meer aan te halfzeven, maar te zes uren. Warm o n d. Ned.-Herv. Gem. Zondag morgen ds. D. J. Peterse, van Nesch en Wierum; 's avonds te zes uren, ds. Rut gers. Telegrafisch weerbericht, nanr waarnemingen in den morgen van 28 April Medegedeeld door het Kod. Ned. Meteor. Instituut De te Bilt. Hoogste barometerstand 767.4 te Biar ritz, laagste 740.9 te Kopenhagen. Verwadhting tot den avond van 29 April: Meest stormachtige tot ikrachtigen weste lijken tot zuid westelijken wind. Zwaar be wolkte tot betrokken luoht. Regenbuien.; Dezelfde temperatuur. SPORT. Sportagenda. Zondag 30 April- Voetb&L Leidsche Voetbal-Bond. Promotie-Competitie Eerste Klasse. VoorschotenBeresteyn IIAja*- lil- D^rdo Klasse B- Leiden: D. O. S. L. LH—L. F. C. (L. F. C-terrein). Voetbal. Do eindstrijd om den Lcidechen Beker zal op 7 Mei op Bcrestayn-terrein te Voorscho ten' tusschen Do {Sportman' en Beresteyn plaats vinden. Men overweegt een wedstrijd van Bestuurs- en oud-Bestuursleden en officials van den L. V. B. tegen een dergelijke combinatie van den Goudschen Voetbal-Bond. Het plan bestaat deze ontmoeting vóór den G. V. B L. V. B. ontmoeting te laten plaats vinden. Beide wedstrijden worden waarschijnlijk op 14 Mei a.s. te Alphen of Woerden gespeeld. Mijnheer de Redacteur I Ik heb het stukje gelezen, dat gister avond in uw blad stond op de eerste pagi na, over de sloot op den Manesingel. Vol gens mijn opinie heeft u daarover een veel te lang stuk geschreven. Aaji wi© behoort de sloot! Uitgemaakt is dat deze behoort aan de gemeente. Is het nu niet ab surd dat een ander moet dempen aan wien do sloot niet behoort?' Ilk heb nog nooit op de viool hooren spe len dat een ander voor iemand anders eigendom moet zorgenDie eene eigenaar heeft groot gelijk dat hij niet mede wil wer ken en hij kan gerust blijven weigeren^ want B. en Ws. kunnen hem nooit verhinderen in den eenmaal te maken beerput uit to loozen. Alleen kan ik mij vereenigen met het denkbeeld aangegeven op het einde van dit stukje, waarin de raad wordt gegeven, dat de eigenaars een adres aan den Gemeente raad richten; ik hoop dan van harte dat de leden eens een hartig woordje mee zullen spreken ook de leden, die gewoonlijk niet spreken, want dit onderwerp is niet zoo in gewikkeld en dat ze allen nullen opko men voor de rechten der inwoners van Lei den niet alleen, maar dat zij B. en Ws. eens opmerkzaam zullen maken, dat B. en Ws. in de eerste plaats moeten voorgaan om slooten te dempen, die aan de gemeente be- hooren en dat hot niet aangaat dat ande ren te laten betalen. Dat is mijn idee en ik raad den eigenaars er geen dubbeltje aan bij te dragen. Als het eenmaal te erg wordt, dan zal de gemeente er wel toe gedwongen worden om te dem pen. Achtend, X. Y. Z. Houd- ou klauwzeer. Men meldt ons uit Gorkum: In de ge meenten Sieeuwijk en Werkendam, is op en kele boerderijen het mond- en klauwzeer uitgebroken. Er zijn strenge maatregelen genomen om uitbreiding te voorkomen. Te Werkendam zijn drie koeien en een schaap afgemaakt en begraven. Op de weekmarkt te Gorkum werd een koe afkomstig uit. de gemeente Dewerken en lijdende aan mond en klauwzeer in Jbeslag genomen en afge maakt. 6 nevenstaande runderen werden medo onteigend en te Dcrdr-cht geslacht en verkookt.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 2