Ingezonden. Marktberichten. Vragen en Antwoorden. Burgerlijke Stand. Faillissementen. rt iHÏiïïiiïii~ i' .frail het kantoor van den procureur-generaal iSieenvtel en terecht kwam in liet lokaal van jde a Meeting armenzorg." V ,,Ecii nationale ramp" was de opmer king van gouverneur Dix, toen hij het too- iieel van de ramp in oogenschcuw nam jpna&r hij putte troost uit de overweging, (jdat een paar van de kostbaarste historische (relieken, zcoals het origineel van Washing- (ton's Afscheids-rede en ook het zwaard, dat ijdeze van Ffederik den Grooten had. gekre- /Jgen, gespaard zijn' gebleven. Zij waren nl. ivoor eenigen tijd uit de bibliotheek over gebracht naar de brandkluis. De „Times"-berichtgever vermeldt bepaal delijk het verbranden van documenten uit 'jden Engelschen én Hollandschen kolonialen itijd. Gemeenteraad van Koordwijk. ^T" Voorzitter: Jhr. "V. C. van Panhuys, bur- ^-c mees ter. Afwezig: de hoer J. P. Barnhoorn. Op voorstel van den Voorzitter wordt be sloten, dat de notulen voor de Raadsleden iter lezing zullen worden gelegd. I Ingekomen 1 stukken b.a. Staande hoorden daarop de leden de me- pedeeling van den Voorzitter aan. van het overlijden van mr- Patijn, wien hij waar- ideerende woorden wijdde. Verzoek van II. W. Doomeveld, om zijn Jnanslag in denhoofdei, omslag overeen komstig zijn verhoogd inkomen te willen Ijveadioogen. '1 In handen der Commissie voor den H. O. Verzoek van do A. R. Kie.sverecniging Nederland én Oranje', om do kermis af to fcehaffen. In handen van B. cn "Ws- om advies. De Raad. besloot daarop zonder hoofde lijke- stemming en zonder' discussie tot aan- tkoop van een elftal stukjes grond, noodig ;voox ,do ver breeding van de Woensdagsclio (Watering, tot een gezamenlijk bedrag van Ï1318.08V2. Nadat de Raad eenigen tijd in geheime fitting had beraadslaagd, keurde hij een over eenkomst goed met den heer G- J. G. van (Parijs, die grond, afstaat voor de vaart- (verbetering, indien de gemeente een sloot (dempt, die langs zijn érf en tuin loopt- Op voorstel van B. en^Ws. werd besloten, (afwijzend te beschikken op het verzoek van [M- Verloop, die het strookje grond tusschen zijn pand en dat van den lieer S- van [Ruiten wenschte te koopen. Daarop stelden B. en Ws- voor, ruiling Van grond met de lieeren S. van Ruiten en (Jan van Kan, hetgeen wordt aangenomen. Omtrent het verzoek der heeren Van Ruiten, M. Verloop en de firma Erven W. H. van Konijnenburg, om den Noordbou levard bij de aanstaande verbreeding Sop een afstand van 3 Meter van hun pan- 'den af te leggen, opdat de passage niet Vlak 'langs bun huizen worde geleid, advi seerden B. en Ws., de beschikking hierom trent nog aan te houden to^ na het bad seizoen. Een gedeelte van het Dagelij'ksch Bestuur heeft bij de vaststelling van het praeadvies de vrees geuit, dat bestrating van don boulevard, als deze zeewaarts ver legd wordt, gevaar loopt, door hoogen wa terstand weggespoeld te worden. B. en Ws. Btellen zich voor, de verbreeding van den Noordboulevavd tot stand te brengen op de wijze, als door den Raad werd besloten, en dan dezen zomer eens te bestudeeren, in hoeverre het' verzoek van adressanten voor inwilliging vatbaar is. Zender hoofdelijke stemming ging de Raad met het adres van B. en Ws. mede. Tot nu toe ging het zoozeer van een leien dakje, dat dr. A. Kervel de opmerking ïnaakte: „We zijn nog nooit zoo zoet ge weest als vandaag." Een voorstel van B. en Ws. om 15 exem plaren aan te schaffen van de „Handelin gen van den Gemeenteraad'' (uitgever: [Nieuwsblad „De Noordwijker") werd ver worpen. Conform het voorstel van B. en Ws. be sloot de Raad, een subsidie van f 50 te ver- üeenen aan de landbouwtentoonstelling, die Sn Sept. a. s. te Leiden zal worden gehou den. Een voorstel van B. en Ws., om spuit II paar Noordwijk-aan-Zee te verplaatsen, en spuit III naar Noordwijk-Binnen, werd aangenomen. Dr. Kervel vroeg, of B. en Ws. genegen Waren, het vraagstuk der brandblusohmid- delen eens in studie te nemen. De Voor zitter zegde dit toe. De heer Van Beelen wees in dit verband op de wensehelijkheid van een waterlei ding, terwijl bij het aanschaffen van een ltoombr andspuit zeer zou toejuichen. Strand kwestie. Gelezen werd het Rapport van de Raads commissie, welke op den voet, als door dr. A. Kervel aangegeven, trachten zou, de strandkwesfcie tot een bevredigende op lossing te brengen. Wij hebben in ons num- ïner van 20 Maart een uitvoerig schrijven tpgenomen en in ons nummer van 21 d.a.v. Ben nader bericht, waardoor de opneming Van bedoeld rapport (of een extract daar uit) onnoodige herhaling zou worden. Wethouder Van der Meer zei daarop Getterlijk) het volgende: Mijnheer de Voorzitter: Het heeft al gemeen do aandacht getrokken, dat men nu algemeen en niet het. minst van de zijde der concurrenten van Vink naar een vreed zame oplossing zoekt op het strand. Doch het zal tevens ieders aandacht getrokken hebben, dat die goede oplossing slechts van één kant geëischt wordt, namelijk Vink maar liet uiterste eindje of kan het nog liever geheel van het strand verdwijnen, getuigen de verschillende plannen en voor- Btellcn, die er reeds beraamd, zijn om daar toe- te gerakenmaar men deed geen voor stel, waar Vink iets aan zou hebben, dan deze ééne kale belofte: als Vink zijn bad- bedrijf zou voortzetten voorbij Pension Hoek (daAr, waar van tijd tot tijd nog eenï- «o schelpenvisschers komen), dan is hem beloofd, dat zij hem daar zullen begunsti gen. Nu, dat willen we.-ssaker wel geloo- ven, men draagt dien man toch zoo'n warm hart toe, dat,- heeft hij op eik gebied ondervonden. M. de V., aan dergelijke beloften heeft Viuk niets, en toch, dit moet tot zijn eer gezegd, heeft die man verleden jaar en zelfs nu weer getoond, in alle opzichten wel willend te zijn; hij heeft alweer het be wijs geleverd, dat hij wil meewerken tot een vreedzame oplossing; hij toch heeft to ken nen gegeven, dat hij, om des lieven vredes- wille, naar het bij-na uiterste eindje van Noordwijk aan Zee's strand wil gaan, om zijn bedrijf voort te zetten, - en hij eischte daarvoor' sleohts, dat men hem één duizend gulden zou waarborgen in zijn bedrijf, en nu kunnen alle hem goedgezinde heeren als deskundigen narekenen, dat, wanneer Vink tot een bedrag van één duizend gulden zou gedekt zijn, er nog geen cent verdienste voor hem bij is; ook dat is hun te veel, men wil hem met een paar honderd gulden op den loop jagen. M. de V., uit alle onderhandelingen is ge bleken, dat hun leuze is: „Geen cent en vertrekken op 't end." Ja, M. de V., als men het zou zeggen, zooals men het den mail werkelijk gunt, dan laat men in den laatsten zin de letter t uit één van de woorden weg en dan "heeft men de zuivere waarheid. Ondanks dat alles mag ik na- m e n s V in k bij u een voorstel indienen, ook alweer om te toonen, dat hij niet kop pig of onwillig is. En wel dit: lo. De gemeente overwege zijn verzoek om restitutie van verleden jaar; 2o. de ge meente ontslaat Vink van zijn pacht voor een jaar; 3o. de gemeente verpacht aan Vink voor een jaar de twee perceelen in de Zuid, opi daarop strandstoelen te plaat sen tegen den minimum prijs van f 404o. de gemeente verpacht aan Vink zes per ceelen ten Noorden van Hoek, voor zijn badkoetsen en stoelen, voor den prijs van f60; 5o. hierdoor ontstaat voor de gemeen te een schade van pl.m. f 500; 6o. de ge meente verhuurt dio opengekomen percee len vóór de pensions der heeren Den Hol lander en Hoek aan deze heeren tegen den minimum prijs van f 120dan blijft de scha de voor de gemeente nog pl.m. f 380. Hierdoor toont de gemeente, dat ook zij voor den lieven vrede aan het strand een offer over heeft. En nu een offer van .die heeren, die Vink zoo gaarne naar het einde zien vertrekken 1 Die heeren hebben onder elkander niets anders te doen dan Vink f400 te garandeeren, nadat hij onder goede con trole f 600 aan baden ontvangen heeft, en mochten die heeren dan hun woord houden, dat ze hem daar willen begunstigen, en dat zij daar goed voor hem* willen zor gen, wel, dan doen zij dat voor zich zei ven, want zij zullen dan niets te betalen hebben- Div A. Kervel wijst er op, dat Vink in het Noorden geen bovenstaand heeft, om zijn badkoetsen eventueel in veiligheid te bren gen, zoodat, als do Maatschappij ,,Do Toe komst" aan Vink het gebruik van het bo venstaand voor genoemd doel niet wil afstaan, er van het voorstel-Van der Meer zeker niets kan komen. Ook wijst spr. er op, da.t heb voorstel van wethouder Van der Meer ge baseerd is op de medewerking der pension houders, waarvan de heer Van der Aleer zich vooraf wel niet verzekerd zal hebben. Do lieer Van der Aleer is vau meening, dat, als do gemeente concessie doet in den vorm van pachtverlies, de pension houders en „De Toekomst" ook wel genegen zullen zijn, eenigo oonoessies te doen. Nadat nog wethouder Alkemade in gelijken geest als dr. Kervel gesproken heeft, voegt de lieer Van der Aleer aan zijn voorstel toe: „Behoudens verlof van do Maatschappij „De Toekomst", dat Vink zijn koetsen togen het bovenstaand mag optrekken tot daar, waar deze veilig staan." Bovendien stelde wethouder Van der Aleer nog voor, zijn voorstel in handen van de Raadscommissie te stellen. De heer Van Beelen zegt, dat wethouder Van der Aleer in den aanvang van zijn rede gedoeld heeft op de onwelwillende hou ding van do andere pachters- Spr. is zich' van dio onwelwillendheid niets bewust. "Wel is hij zich er van bewust, dat Vink steeds onwelwillend optrad. Daarvan zijn zegt spr, do schriftelijke bewijzen voorhanden- De gezamenlijke pachters hebben eertijds hun grieven en klachten togen en over pach ter Vink bij den Raad ingediend. Niemand kan liet den anderen pachters kwalijk nemen, dat zij Vink liever niet als buurman hebben. Spr. zeg!, hoe Vink zich niet stoort aan de rechten, die do andere pachters op heb strand hebben. Niettegenstaande de onwelwil lende houding van pachter Vink, is men tóch genegen, hem ta steunen, indien hij mee gaande is, en Noordwaarts gaat. Velen on zer vervolgt de heer Van Boelen vragen zich wel eens af, waarom men eigen lijk steun toezegt aan pachter Vink. Het dringen van sommige Raadsleden en van pachter Vink, om dezen een goede plaats op het strand te bezorgen, is be grijpelijk, doch allerminst goed te keuren. Het is van belang, dat iemand, die te Noordwijk-aan-Zee een bedrijf uitoefent, niet iemand, vóór zich heeft, zooals nu het geval is met Den Hollander en Hoek, die Vink (beneden den hoogwaterlijn) vóór hun eigendommen moeten dulden. Spr. zou wen- schcn, dat, indien aan Vink schadeloosstel ling wordt gegeven, dat ook aan anderen wordt verleend. Dr. Kervel zegt, dat het voorstel-Van der Meer hetzelfde is, wat de commissie (zij 't niet langs streng officieelen weg) aan de gezamenlijke pensionhouders heeft gedaan als laatste poging, om tot oplossing te ko men. Een verschil was er: de. commissie wilde dat de pensionhouders ds eerste f 400 zouden garandeeren, de heer Van der Meer spréékt in zijn voorstel vau de laatste f 40O. Het voorstel der commissie was dus meer aannemelijk. De heer Van Beelen had namens de gezamenlijke pen sionhouders meegedeeld, dat zij op het voor stel der commissie niet wenscliteh in to gaan. Dr. Kervel verwachtte dus weinig heil van het voorstel-Van der Meer. Spr.. zegt, dat hij die ontnuchterende mededeeling den Raad niet onthouden kon. - De-heer Kervel onderlijnt een paar pun ten uit het voorgelezen rapport der Raads commissie, waartoe hij ook behoorde. De firma Konijnenburg en Bedijn, namens wie de heer Bussinck als gevolmachtigde op trad, heeft liet in haar uitvoerig schrijven aan do Raadscommissie onomwonden, er kend, dat zij thans feitelijk maar over tien perceelen beschikt, dat zij n.l. 6 per ceelen exploiteert voor koetsen en 4 voor stoelen. De eind perceelen toch, ook door haar gepacht wórden uit courtoisie tegen over de buren niet gebruikt. Niettegen staande de firma. Konijnenburg en Bedijn volgens de regeling van jdr. Kervel wèèr 10 perceelen in gebvuiik zou gekregen heb ben, oordeelde zij het plan-Kervél tóch voor zich .onaannemelijk. De heer Tappenbeck toch verklaarde bij de onderhandelingen, dat hij, nu door de weigering der firma Konijnenburg en Bedijn niet alle pachters door het plan-K er vel bevredigd werden, ook in beginsel niet genegen ^v^s, gepachte perceelen af te staan. Ware dus de firma Konijnenburg en Bedijn wèl op. het plan- Kervel ingegaan, dan was de heer Tappen beck althans in beginsel vóór afstand van perceelen geweest. Verder wees dr. Kervel er nog op, dat, toen Vink verklaarde, om des lieven vredes wille naar het Noorden te willen gaan, de heeren Tappenbeck en Van Beelen als hun meening te kennen gaven, dat hij in het Noorden in goede zoo niet in betere condi ties zou komen, wat betreft de inkomsten van zijn bedrijf. Viutk betwijfelde dit en vorderde, dat niet hij alleen, maar de geza menlijke pensionhouders, die zulke goede gedachten hadden omtrent het baden in do Noord, de risico zouden dragen, die Vink zou kunnen loopen, als hij werkelijk öaar het Noorden ging. De heer Van Beelen zegt, dat het toch niet te vorderen wras, dat de firma Konij nenburg en Bedijn perceelen zou afstaan aan haar concurrent'. Spr. betoogt, dat de firma. K. en B. geen vaste, standplaats had gekregen, als de perceelen zuidwaarts wa ren opgeschoven. De heer Yan Beelen ver klaart nogmaals, dat hij allerminst over tuigd is van de medewerking van pachter Vink. Integendeel: ook de eisch van Vink, om f 1000 of 1200 te ontvangen, v a-s over dreven. De heer Van der Méér verdedigt, de hou ding van Vink, die evenals een muis in een hoek wordt gedreven. Het kan best gebeu ren, zegt' wethouder Van der Meer dat Vink wel eens gebeten heeft naar die groote heeren, maar zij waren niet te won- den, want ze waren het met' elkaar eens. De heer Van Beelen legt er den nadruk op, dat de hoofdoorzaak van de str andkwestie gelegen is in h eb verkeerde optreden van een paohter op de publieke verpachting, Al e i 1910. D i e pachter joeg perceelen vóór „Huis ter Duin" met groote .sommen op, perceelen, die voor he min geheelgeen waar de hadden. De heer Van Beelen besloot niet te zeg gen: „De heer Van der Meer weet wel, wie die. pachter was. (Ter verduidelijking voor onze lezers voegen wij hieraan toe, dat liet wethouder Van der Aleer was, die indertijd de prijzen opjoeg Verslaggever). De wethouder Alkemade adviseert het voorstel-Van dor Meer aan to houden „omdat er meer aan vastzit." De lieer A. v. d. Berg Gz. vindt het on- noodig, dat do Raadscommissie het voor stel-Van der Meer in behandeling neemt, omdat het z. i. geen nieuwe lichtpunten aangeeft-. Ook de heer Van Beelen ziet het nut er niet van in. Dr. Kervel zegt, dat ook hij het verreweg het beste zou vinden, dat er een punt gezet werd achter al die onderhandelingen, en het eenvoudig te betreuren, dat er van de on derhandelingen, die de Raadeommissie met de betrokkenen hield, niets kon komen. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel-Van der Meer in handen van B. en Ws. gesteld om advies. Nadat de Raad ten tweeden male in ge heime zitting was gegaan, deed dr Ker vel het voorstel, dat de gemeente rechtskun dig advies zal inwinnen van een door den Raad te benoemen deskundige omtrent de afrasteringen op het strand. De bedoeling van dit voorstel bleek te zijn, te weten te komen, welke gevolgen er uit zouden voortvloeien, wanneer de ge meente de draadversperringen van het strand liet wegnemen, en wat de gevolgen zouden kunnen zijn, van een mogelijk daar uit voortvloeiend proces. Dit voorstel werd na ampele bespreking met op één na algemeene stemmen aange nomen; de heer W. van Beelen stemde te gen. Daarna werd de vergadering gesloten. Mijnheer de Redacteur 1 De Raadsvergadering van hl. Maandag Leeft, zooals te verwachten was, bi en bui ten Warmond veel belangstelling verwekt, en terecht, zoowel om de wijze van bijeen roeping als om de besluiten die daar ge nomen werden was zij merkwaardig. Een motie in de voorlaatste bijeenkomst van den Raad met algemeene stemmen aangenomen, waarin betreurd wordt dat de Burgemees ter niet in deze gemeente woont en waarin verzocht wordt dat Z.Edelachb. te War mond zich zou vestigen, wordt nu met. 5 tegen 2 stemmen ingetrokken. Indien het doel der motie was bereikt-, nl. dat de bur gemeester toezegging hadde gedaan gevolg te zullen geven aan den lief sten wensch van den Raad en de burgerij, gewis ieder Raads lid zou er totsoh op geweest zijn door vóór de motie te hebben gestemd, daartoe te hebben meegewerkt. Nu echter de toezeg ging uitbleef en de burgemeester liever ont slag neemt dan zich hier te vestigen, nu -schuift bijna ieder Raadslid dc verantwoor delijkheid van zich' af. De een zegt overrom peld te zijn, een ander heeft niet alle ge volgen voorzien, kortom men zoekt argu menten om zicli te verontschuldigen. Dit is onbillijk. Het indienen en het met algemee ne stemmen aannemen der motie had mijns inziens hetzelfde doel, nl. den burgemees ter,. algemeen geacht cn geëerd, zich in ons midden te zien vestigen, niets meer, niets anders, en alle misverstand en moeilijkhe den die zicli later voordeden, waren te voor komen geweest indien de Voorzitter, vóór de stemming, deze motie, alhoewel het be lang dér gemeente bedoelende, nl. inwo ning van den burgemeester, voor zich per soonlijk onaannemelijk hadde Verklaard en op de gevolgen, n.l. zijn a.s. ontslagaan- vragCj hadde gewezen. Voorzeker ware dan de motie gewijzigd en niet in den oorspron- kelijken vorm aangenomon met algemeene stemmen. Hoe menigmaal ziet men hetzelfde niet geschieden wanneer bijv. een minister een wetsontwerp verdedigende, bezwaar maakt tegen een voorgestelde motie van een der leden der. Kamer. Aldus behandeld zou deze zaak niet zulk een omvang hebben gekregen en ware voortkomen, dat een bil lijk verzoek eh een ernstige wensch van Raad' en burgerij kon leiden tot, ontslag aanvrage van onzen burgemeester. Dat de ze ontslag-aauvrage thans ingetrokken is, doet mij genoegen en daarvoor ben ik Z.Ed.Acotb'. dankbaar, doch dankbaar en voldaan zou ik zijn en voorzeker de geheele gemeente met. mij, indien bovendien onze burgemeester in ons midden woonde. Moge dit nóg eenmaal geschieden. U danJkend, AI. de R., voor de verleende plaatsruimte, te eken ik, Hoogachtend. Uw Dw. Dr. X. Warmond, 1 April 1911. Zwolle, 31 Maart, Aangevoerd ter veemarkt 2216 stuks, als: 784 runderen, 174 kalveren, 29 schapen en lammeren, 131 varkens eu 1098 biggen. Alles at-tionair. Men besteedde voor neurende en verach gekalfde koeien f 120 a 280, dito vaarzen en schotten f 120 a 240, gustelcoeien voor de vetweide 120 a 190, dito vaarzen ƒ110 a 180, voorjaarakalvende koeien ƒ110 a 210, ossen voor de vetweide ƒ135 a 200, lVo-jaiigespringstieren f 75 a 130,1 Val arige pinken 50 a 95, jarige fokkalveren ƒ40 a 100. nuchtere kalveren /7 a 20, vette koeien en ossen aao bouten 62 a 73 c., dito stieren 60 a 70 c, dito kalveran 80 a 96 c., dito schapen 40 a 80 c. per kilo, lammeren 8 a 20. ü-weeksehe biggen f6 a 9. 10-wecksche dito ƒ12 a 18, drachtige varkens 45 a 70, magere dito /35 a 55 por stuk; vette dito 52 a 53 c.. dito voor Londen 46 a 47 0. per kilo- Aardiippeleu: ƒ3.a /3 75 per H.L. Boter. Aanvoer 10,655 KG., prijs/1.10 a f 1.25per kilo, per 1/3 vat van 20 kilo, prima 25.50 a 25.75, afwijkende 24.50 a 25.—,2de soort 24.a 24.50, por 1/16 vat van 10 kilo f 11.50 a 1.250 naar qual. flandel tamelijk willig. Kipeieren f 3.24 a 3.75 per 100 stuks/ Huiden. Koehuiden 25 a 27 c., pinkenvellea 28 a 30 c., rttarenvellen 24 a 25 c., vette kalfsvellen 40 a c. per l kg, nuchtere kalfsvelen ƒ3.— a3.20, paardevellen (met haar) /r11.50a geitevellen f 2.20 a 2.50. lamsvellen 4 a 4.50 per stuk. 11 nd 1 onverandeid. Anotiaar, 31 Maart. Kaas. Aangevoerd 70 stapels, wegoude 100,000 KB. Prijs voor kleioe fabrieks- ƒ33.boeren- ƒ33.50, volvette fcommissie boerenkaas 29.—, middelbare dito f 30 50. Handel in alle soorten matig. Leeuw arden, 31 Maart. Boerenboter. Aanvoor 2/4 1,8 en /16 vn. Prijs 1ste soort/' a tF. boter. Aan oer 20,3, 62/6 eu—/li v. Prij» 49.a 60. Noteering van de Comm. 1stequal. Fabriekab. 62. Noieering van de Commissie der Ver. van Botei- en Kaashandelaren in Friesland 1ste seort Fabrieks- boter f 53*. Nagelkaas Boeren-: aangevoerd kilo, prijs f a fabriéks-: aangevoeld 22,196 kilo, prijs f 30 a 44.—. Handel in kaai vlugger, in boter flauwer. Leeuwarden, 31 Maart. T. veemarkt waren aange voerd 138 stieren 80 a 255,12 ossen 175 a f 220, 304 vette koeien 165 a 270, per 4 kilo 25 a 37 c., 1447 melk en kalfkoeien 155 a 270,67 pinken 40 a 75, 256 vette kal eren 25 a 50, por kilo 36 a 49 c., graskalveren a 322 nuchtere dito 3 12, 213 vette schapen f 22 a 27,52 weide schapen 10 a 13, 11 lammeren, fa 308 vette varkens, ƒ75 a 95, per kilo 24 a 26 c., 96 magere varkens 30 a 35, 5S6 vette biggen ƒ25 a 40, ide 11 voor de Londensclio markt per kilo 23 a 24 c., 200 kleine biggen /4a 12, 12 paarden 80 a 125. Totaal aangevoerd 4024 stuks vee. De h-mdel in runderen was boven verwachting. Er waren vele koopers uit andere provinciën, doch door geconstateerd mond- oo klauwzeer in Friesland gingen zij. zeer voorzichtig te werk. Handel in wolvee redelijk. Varkens voor export gewild. Pluimvee. Aanvoer 100 slachtkippen la 1.10, 50 piepkuikens l a 1.30. ftcluedain,31 Maart. Noteering Beursoommiasie. Moutwijn f 6.75 per Ned. vat, zonder lust en zoi/der de belasting. Moatwgu prjjsh. Spoeling per ketel 1.60. Ciunu-Spiritus 14J a 14.75, Melaese-Spiritus ƒ12.50 a ƒ13.ruwe Spiritus 6# a Vraag: Waai* moet ik mij vervoegen om een klacht in te dienen voor de ondraag lijke lucht yan een particulier slop 1 A n t w o o rdBij den secretaris der Ge zondheidscommissie, den heer J. Pohlman, Hoogen Rijndijk 108. "Vraag: Weet iemand ook een middel tegen het voortdurend ruien van een fox- terrier Antwoor d: Dit ongemak heeft waar schijnlijk een inwendige oorzaak, die het best geconstateerd zal kunnen worden door een veearts. Indien ge hot er voor over hebt, zouden wij u raden dezen te raad plegen. Vraag: Wat waren de uitslagen van de volgende voetbalwedstrijden der Tweede Klasse A van den N. V. B.V. U. C'.D. V. V.D. V. Y.—V. U. O.Concordia—D. Y. S.; NeptunusD. Y. S. en D. Y. S. Neptunus. Antwoord: De bedoelde uitslagen zijn: V. U. C.— D. Y. V. 0-3; D. V. V.—V. U. O. 2—4; ConcordiaD. V. S. 14; Neptunus D. Y. S. 20; D. Y. S.Neptunus 53.- Y r a a gKunt u mij zegigen bij welke ge legenheid deze penning gemaakt ia: op de eene zyde Zeelandia I730t op de andere zijde Luctor et Emergo, Zeeuwsch wapen, en welke waarde er aan gehecht wordt'? Antwoord: Wij weten het niet. Op het Munt- en Penningkabinet in het Mu seum van Oudheden- Breestraat 18 Leiden, zal men u de noodige inlichtingen kunnen geven. V raag: Daar wij al meermalen aan don huisbaas gevraagd hebben om beter drink water, wordt er geantwoord „dat zal wel wennen", zouden wij ons willen vervoegen tot de Gezondheidscommissie, van Alphen. Kunt 11 mij zeggen hoe die personen hee- ten en waar zij wonen, wij wonen op het Utreehtsche jaagpad even buiten de grens van Leiden onder Zoeterwoude? Antwoord: Wend u tot den secreta ris dier commissie, den heer K. J. E. Ko ning te Alphen. V raag: Zoudt u mij ook kunnen zeggen waar ik mij het beste kan vervoegen om te solliciteeron voor brugwachter, persoonlijk of schriftelijk 1 Antwoord: U persoonlijk aanmelden bij den Algemeenen Markt- en Havenmeester den heer Romanesk0, en hem uwe belangen voordragen. Hij zal u nadere inlichtingen kunnen geven. V raag: Zoudt,11 mij ook een middel aan de hand kunnen doen om regenvlekken doen verdwijnen uit een stoel met rood trijp, die nu geheel geplet is, liefst zonder do stof van den stoel te verwijderen? Antwoord: Voorzichtig afboenen met water en zachte zeep. HAARLEMMERMEER Bevallen: G. J. Silvis geb. Van Tol L>. J. van Werkhoven geb. Van Klaveren D G. Coater geb. Hulsburgen Z. A Hendriksen seb- Hooiveld levenl. D. S. M. Sprengers geb. Rusman D Overleden: H. van Braa'c 61 j. J. Vonk 4 m. A. Kroes# geb. Man* 38 j, NOORDWIIKERHOÜT. Geboren: Helena Cor- ne'ia, D. van C. Zuideruuin en A. van den Berg. NIEUWKOOP. Bevallen: EL de Lange geb- de Vos D. C. v d Voorn geb. v. d. Weijde Z. Overleden: G. Bon D. IJ j. REEUWLJK. Bevallen: T. Slappendel gob. Verwaal, N. Boere geb. van Dam D. RMNSBURG. Geboren: Uendrik Willem, Z. van J. Glasbergen en A. H. Arink. Overleden: Jacob, 16 mZ. van J. van Nieuwkoop en J. v. d. Meij. RIJNZATERWOUDIS. Bevallen: L. v. d. Zwan geb. lansen D. SAS>ENHEIM. Geboren: Geertje, D. van C. Batenburg en J. Helmus. Clasina Maria, D. van P. C L. Huisman en J. v. d Berg. tlubertus Johannes Josephus, Z. v$n P. Langeveld en A. C. v. d. Vooreo. Ondertrouwd: P. Es^eveld 26 j. en M. P. van Velzen 25 i. TER-AAR. Bevallen: M. M. van Dam geb. Yan der Vlugt D. Overleden: P. de Jong Ij. G. Keijzer 88 j. wedn. van A. B. Holswildèn. VOORSCHOTEN. Geboren: Margje Cornelia en Maria Helena, Dochters van A. C. Dijkmanen E. van Dorp. Overleden: Levenloos aangegeven kind van C' A. van deii Bos eu A. Lelieveld. WARMOND Geboren: Johanoes Cornells, Z. van D. Kóndijs en N. Qualm. WOUBRUGGE. Bevallen: A. van der Neut geb. de Brujjn L.. Overleden: J. Moarkeik, 77 j., man van 0. M. Koot. ZEVENHOVEN. Bevallen: A. Koeleraangtb Dom de D. ZWAMMERDAM. Overleden: J. ten Brum melen, 72 j., wedn. van 8. Verweij. De ©vea* het Indische leger.' De Matin" van 28 dezer weet, naar aan leiding van hetgeen in den Duitschen Rijks dag over het Vreemdenlegioen is te doem geweest, te berichten, dat het Nedev- landsoh-Inddsoh leger, zoowel wat officieren als soldaten betreft, voor een derde uit Duitscheirs is samengesteld. Daaruit blijkt weer voor de zooveelste maal dat men in vele buitenlandsche bla den er maar op los schrijft waar het onze koloniën betreft. Het is dan ook een onbe- gonnenwerk om alle onwaarheden die men al zoo onder do oogen krijgt, tegen te spreken. Hier zij slechts herinnerd dat het leger in Nederlandsali Indië ulto 1909 op 1333 offioieren onderluitenants en adj. ond., d.d. off. 17 Duitsohers en op 34097 onder officieren en minderen, o.w. 11,173 Euro peanen, 965 Duitschers telde. (Hbld.) N. W. van Woudenberg, schoenmaker en winkelier, te Amersfoort. J. Postema, smid, te Niekerk. De nalatenschap van C. D. Fetter, laatst gewoond hebben te Amsterdam. A. B. J. Centen, Kandelaar in rijwielen, Crooswijksche weg te Rotterdam. Y. Zendijk en H. Zendijk, samen hande lende in manufacturen, kant, enz. als Go-» zusters Zendijk, van Alkemadeplein te Rot-' ter dam. Gemeenteraad en algemeen kiesrecht. In den gemeenteraad van Zaandam kwam Donderdagavond biet voorstel van den heer Duys in behandeling} belichaamd in een motie, om de regeering te verzoe ken, ten spoedigste algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen in te voeren eiï daardoor den toestand van onmondig ver klaring, waarin een zoo groot deel van het Nederlandsche volk vertkeert, op te (heffen. Nadat een voorstel, om over dit voorstel niet te discussieeren, met ll tegen 4 stem men was aangenomen, werd de motie zelf met 9 tegen 6 stemmen verworpen. Yóór 8temden 2 Unie-liberalen, 2 vrij zinnig-democraten en 2 sooiaal-democrateiï., Tegen stemden 3 anti-revolutionnairen, 3 Roomsch-Katliolieken en 3 liberalen. Bezoek vati aartshertog Frans Ferdinand. De „N. R. O." verneemt nader, dat aarts hertog Frans Ferdinand en zijn gemalin de. bloemententoonstelling te Boskoop zullen bezoeken,.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 10