5 Geslagen Fornuizen „lercorios". HOEK'S KENNISGEVING. KEIiDEBS KOFFIE i warden daar ons in alle afmetingen vervaardigd. een Huis met Tuin, GEBR. STRAATSBURG, Ho. 15678. LEID SCH DM3LAB, Don&ordag 30 Maart. Tweeio Blad. Anno ST^Tf. Kamers en Suite, met dul>t>ele Oircolatie, PRIJSOPGAAF GRATIS. Kort-Rapenburg ÏO. -s- Boommarkt 3. Grootste Verhuur- en Reparatie-Inrichting. Fieterskerkgracht 2a, dicht bij het Postkantoor. Elecfrische Glasslijperij. W. DE KATER Co. Gasfornuizen, Gasovens, enz., voorradig bij Gebr. STRAATSBURG, Bij besluit van heeren Fabrikanten en Handelaren is da Beurs, vroeger plaats hebbende des Zaterdags in het Café de Gouden Leeuw verplaatst naar het Café Oen Burcht, Burgsteeg 14. 42i5 si Lijst v. H.H; Fabrikanten ter inzage Den Burcht. TE KOOPa Koks- en Banketbakkersbui{en, Slagers- jassen, Kruideniers']assen, Stofjassen, BI. Werkpakken en\. worden ponder prijsverhooging naar maal geleverd binnen 24 uur door „de Bijenkorf' Hoogewoerd }i, Leiden. Spoi'twijn. Bruiloftswïju. 6EEÜ KOFFIE evanaardt in GEUR, SMAAK, en PRIJS, 52'!2 S21|2 90 Cents per half KILO. Overal VerlArijgbaar ESeotHsche Tisnmei'fahrlek. Zagerij. Schaverij. Utrechtsche Veer 27, LEIDE&. P. J. VAN DER WAALS. Openbare Vrijwillige Verkooping No. 18, uit de band verkocht. Buitenlandsch Overzicht Te Hour met Hel, of eerder, In 't midden der etsd, twee keu rig lemeibileerde I Voor eenlg Heer of Verne, met I riant uttriaht (hoekhuis) en nog apar- ;te Slaapkamer zonder Pension Voor 46 per maand. Br. Bur. t. d. 10 (Blad N». 1382. Weer voorhanden: Groote voorraad lata klas Rijwielen, alle prijzen oontant en op afbetaling, ruims voorraad Onderdeelen en Banden. D.B. Eenlge «eer solide 2de-hendi KIj wielen voor lagen prijs. 4385 88 inrichting tot het slijpen van Htalageglazeu, Deurplaten, Lantaarn- en B|jtnigglazen, enz. 875 24 Glas in Lood en Koper. Geornamenteerd en geëtst Glas. PRIJZEN BILLIJK. Aanbev.lend: Hoefkade 251, OEN HAAG. Handel in Spiegel- en Vensterglas. Kort-Rapenburg (0. 4379 20 D«#r d.l Hwr Rechter Commissaris ia het faillissement ran A. P. jr. VAN BRUSSEL, to Lelden, It bepasld: 4358 14 Dtt de Indiening dar eckuldrorderingen by den ondorgeteekeids meet pleete hebben, Toor 10 Vel 1811. Dai 4» VerlAeatie-TergtderlGg zal geheudea werden, In het gebouw der Arrendlieements-Reektkenk te 'a-Qra- ▼eahage, den 104»» Juni 1811, dee voormiddag. te 101/, uur. De Ooretor, Mr. H. H. A. COE8ERGH. Se BURflEMSeSTHR ran OEGST- GBBST, gelet op Art. 27, 6e Lid der Woningwet, Brengt ter algemeene kennie dat het Raadsbesluit dd. 2( Maart 1811 met uitvoerige kaarten en grend- toekeuingen houdende verbod - tet bouw ef herbouw op de daarby aan- gegeven gronden op de Qemeente- Saoretarle ter inzage ligt. 4388 18 De Burgemeester, VAN GRIETHUIJSEN. OiosTasasT, 30 Maait 1911. Te Hnnr, a. d. Ouden Singel 8-13, het Huis bevatt.7 Kamers, Keuken, Zolders, voorzien vau alle gemakken, Gas en Duinwater. Huurprijs f300 'e jears. Te aanvaarden primo Mei as, en te bevragen by de Directie der Leiduche Zoutkeet, Oude Sin gel 250 of by den Bouwkundige N. DE ZWART, Geeregracht. 4370 12 een nieuwe Winkelbak, 3 M. lang, 4 bakken hoog, 1 Brandkast, 6 Knssenstoelen, 1 Vlltreer, 1 Pendule, Ledikanten, een Solilpperazeil, enz. enz. 4361 8 Til. OPSTAL, Llisar'oroek. Haarloamermier. 4374 42 Per PI. f 0.65. Per Anker „27.— Doze zaclit'zoete Wyn wordt by bruiloften en partijen byzonder aanbevolen, dlonsterfleschje op aanvraag gratia thuisgebracht. Huis „DE VLIJT", Voorschoten. 3787 10 4225 26 Levert en bewerkt alle voorkomende WERKEN, LIJSTEN en ARCHITRAVEN. TlföftlER. 4344 26 Aanbevelend, in het Notarishuis aan Den Bïtrcht te Leiden, bij opbod op Zaterdag 1 April, bij afslag op Z a- terdag 8 April 1911; beide dagen des avonds te h a 1 fa acht ten overstaan van Mr. C. H. P. KLAVERWIJDEN Notaris te Leiden, van Nrs. 1 tot en met 12. Twaalf perceelen BOUWTERREIN te Leiden, aan den Heerenweg, res pectievelijk groot 2 aren, 79 cen tiaren, 1 are, 75 centiaren, 1 are, 74 centiaren, 1 are, 74 centiaren, 1 are, 73 centiaren, 1 are, 73 een- tiaren, 1 are, 73 centiaren, 1 are, 72 centiaren, 1 are, 72 centiaren, 1 are, 72 centiaren, 1 are, 73 .centi aren, 1 are, 26 centiaren. No. 13. Een perceel WEILAND gelegen naast en achter de voor gaande perceelen, groot 44 aren,- 24 centiaren. No. 14. De BOUWMANSWO- NING naast de perceelen Nos. 1 en 13 aan den Heerenweg Nos. 100 en 102, bevattendeVoorka mer, Zijkamer, met Bedstede, Keu ken, Keldertje, ruime Wagen schuur, Paardenstal, Stal voor 30 koeien. 6 roeden Hooiberg met werf, Koebocht én eenige percee len Weiland, samen groot 65 arcii; 78 centiaren. No. 15. Een perceel WEILAND en WATER achter de perceelen Nos. 13 en 14 samen groot 1 Hec tare, 19 uren, 72 centiaren. Alles breeder bij biljetten om schreven. No. 16. Het HUIS, SCHUUR; ERF en TUINGROND te Leider, dorp, aan den Lagen Rijndijk, De perceelen zijn te bezichtigen daags vóór en op de dagen van vei ling en afslag van 102 uren. De perceelen zij'n te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen den 15en Mei 1911. Op de perceelen Nos. 1 tot en met 15 kan '/3 der koopsom als eer ste hypotheek tegen 41/» °,'o rente 's jaars gevestigd worden. Meerdere inlichtingen zijn te be komen ten kantore van genoemden Notaris Klaverwijden, Plantsoen 45 alwaar op iederen werkdag tus- schen de vejjing en den afslag van 10—2 uren, verhoogingen kunnen worden g"edaan tegen genot van één vijfde gedeelte van elke verhoogsom, en alwaar ter inzage ligt de kadastrale kaart der percee len Nos. 1 tot en met 15. 3730 72 Het is vandaag Euaïand, vanwaar Eet meeste gerucht tot ons komt, en dat) J&us gevoeglijk aanspraak maakt om het feerst- ia deze rubriek te worden behandeld. Wij hebben ons gisteren de vrijheid ver oorloofd achter het telegram-hoofd,,Sbo- jïypin triumfeert" een vraagteeken te plaat sen. Naar wat thans nader vernomen Svoidt, schijnt dat vraagteeken niet mis plaatst. Het gaat in Rusland hard tegen bard. Stolypin in de volheid van des Tsaren jjunst zich verheugende, met dictatoriale inarht bekleed, en de Doema en Rijksraad, 'anders niet bang voor reactie en absolutis me, tegen hem over. Wij hebben dezer dagen al reeds een ver klaring gegeven van dit scherp en plotse- TBng conflict, dat in Russische politieke leringen met groote spanning wordt ge- ftrolgd. De Doema heeft niet onduidelijk ge zegd, hoe zij over Stolypin's manier van idoen denkt. Reeds lang voor de opening der Doema- Sitting van Dinsdagmiddag was de geheeie ptal bezet. De Octobristen waren blijkbaar teruggekomen op hun oorspronkelijk voor nemen om hun mandaten neder te leggen; teïj waren althans in grooten getale aan wezig. Een hunner, Ausep, wist de vergadering te bewegen onmiddellijk een einde te maken iaan de debatten over de militaire kredieten bij wijze van betooging tegen de onderbre king van haar werkzaamheden. Een andere Octobrist, Sjrdlowaki, sprak kijn leedwezen uit over de wetssohending, flvaara-a* Stolypin zich had schuldig ge- tnaakt. Ook prof. Miljoekof oefende scher pe kritiek op de handelwijze van den minis- kei'-president. Pourisjkevitsj verklaarde, 'dat deze slechte zijn wraak had willen koele*. In het algemeen heerschte er een buiten gewoon verbitterde stemming tegen Stoly pin en deze werd herhaaldelijk als „tucht huisboef" en „wetsverkr achter" betiteld. Zooals wij reeds meedeelden, werd het tonden eener interpellatie door de Octo bristen omtrent het beleid van Stolypin tnefc groote meerderheid van stemmen toe gestaan. Tusschen al deze bedrijven door heeft 'de Doema ook nog over de man'ne-begroo- ffcing gesproken. In het debat verklaarde «Ie rapporteur Sawifcsj te betreuren, dat Rusland in de laaste drie jaar in vergelij king met zijn naburen ongeveer niets gedaan heeft. Bij het departement van marine ont breekt het aan een vasten wil om tot een besliste reorganisatie te komen. De aanbouw van nieuwe schepen kost Rusland meer en gesohiedt langzamer dan in andere landen, door het ontbreken van een program van aanbouw, dat aan de scheepswerven van tevoren werk verzekert, en ten gevolge van den eisoh, dat de sche pen van Russische materialen en door Rus sische arbeiders moeten gebouwd worden. Desniettegenstaande zullen de in het vo rige jaar in dienst gestelde twee Dread noughts in den herfst door twee andere worden gevolgd. De onbevredigende staat der geldmiddelen houdt overigens de reor ganisatie van de vloot tegen. In Spanje weet men op het oogenblik weinig meer te vertellen dan van het Fer- rer-proces. In aansluiting op ons berioht van gisteren het volgende Bij de voortgezette besprekingen in de Kamer over de Ferrer-zaak trachtte So riano aan te toonen, dat eenige getuigen verklaringen ten ongunste van Ferrer wa ren afgedwongen en dat in het proces-ver baal van de huiszoeking bezwarende docu menten waren genoemd, die eohter door de politie in het huis waren gedeponeerd. Bij een bediende van Ferrer was etr op aangedrongen, dat hij tegen Ferrer zou ge tuigen, waarvoor hem vrijstelling van den militairen dienst werd beloofd. Een officier, die daarop den spreker in de rede viel, werd de zaal uitgezet. Soriano vroeg revisie van het prooes en een onderzoek naar het optreden van den minister-president en den minister van bin- neniandsche zaken, die destijds in functie waren. De minister van justitie verklaarde, dat vonnissen van de roohtfoanken alleen dan voor herziening in aanmerking komen, wan neer de wet willens en wetens geschonden is. De zaak-Ferrer viel wel onder de militaire rechtspleging, daar hieT quaestie was van een oproer. Mochten enkele voor Ferrer gunstige ge tuigenissen niet gehoord zijn, dan is dit daaraan te wijten dat de getuigen zich eerst opgaven na den wettelijk gestelden termijn of dat het vreemdelingen waren, die bij het gebeurde niet tegenwoordig waren geweest. Alle wettelijke formaliteiten zijn stipt in acht genomen. De republikein Alvarez zeide, dat men rondom Ferrer een atmoeplieer ran wilden haat had doen ontstaan, die van invloed was geweest op den krijgsraad. Uit M e x i o o komt thans eenig lioht uit het kamp der opstandelingen. De corres pondent van de „Köln. Zeitung" heeft met Gustavo Madero, den broeder van den lei der der opstandelingen gesproken. Deze heeft hem verteld, dat hij en de zijnen al leen strijden voor beginselen en niet ter wille van personen. Wij zullen de wapenen niet neerleggen, voor wij den door ons gewensohten vrede hebben afgedwongen. Van een ingrijpen door de Vereenigde Staten willen wij niet» weten. Spoortreinen frullen wij niet vernie len, behalve wanneer zij wapens of munitie vervoeren. Liman tour, het nieuwe hoofd van het mi nisterie, is de eenige man van beteekenis, op wien Mexico rich sedert 15 jaren kan beroemen. Wij zouden gaarne zien, dat hij tot vioe-president benoemd werd. De New-Yorksohe financiers zouden gaar ne willen, dat de vrede hersteld werd, want het geld kent geen vaderland. Het nieuwe Mexioaansche ministerie zal niet lang leven. Voor zulk een kabinet heb ben wij niet gestreden. Wij willen ook geen herkiezing van een president, maar wensohen, dat deze slechts voor één keer en wel voor een periode van zee jaren gekozen zal worden. Drie Mexi can nsohe Staten hebben in de laatste dagen wetten aangenomen, waarbij de herkiezing van ambtenaren verboden wordt. Dat is een concessie aan ons program. Mijn broe der Francisco (de leider der opstandelin gen) is onze candidaat. Sinds 1^ dagen heb- ben wij niets van hem vernomen, maar wij zeggen, „geen tijding, goede tijding." Waar de onderhandelingen tusschen de opstandelingen en de Mexio&ansohe regee ring plaat-? vinden, wilde Madero niet zeg gen, wel liet hij doorschemeren, dat dit niet in Mexico geschiedt. Hij verklaarde overigens overtuigd te zijn, dat de vrede weldra hersteld zou zijn. Gemeenteraad van Katwijk. De Katwijksche 'Raad was gisteravond op oen voor don Raad ongewoon uur half zeven opgeroepen. Drie van de 13 hee ren waren afwezig n.I. J. A. de Best, N. Parlevliet en P. A Meerburg, de laatste wegens voortdurende ongesteldheid. Nadat men een korte poos met gesloten deuren had vergaderd werden de verelag- gevere binnengelaten. Naar aanleiding van de mededeeling van Ged. Staten van het overlijden van den Voorzitter van dat college, zeide. de Voor zitter ongeveer het volgende, dat door de raadsleden staande werd aangehoord t Ik breDg hier hulde aan de nagedachtenis van wijlen onzen hooggeachtea Commissa ris der Koningin in de Provincie, zijne Ex cellentie Mr. J. G. Parijn, Staatsraad in buitengewonen dienst. Wij missen hem met groot leedwezen. Hij was een hoogstaand en wed will end leider in alles, wat hij gaf aan hen, die met hem mochten samenwerken. Zijn helderheid, rijn lust om het ware te willen, inspdreerde ons. Hij kon iemand naast zidh velen, wanneer edele drijfveeren voorzaten. Hij was een voorbeeld van ijver en talent, wilde veel doen, óók voor den voorspoed van Katwyk, wat bij zoo dikwerf verzekerde doch hierin niet in alle» helaadl mocht slagen. Wij zeggen hem hartelijk dank voor alles, wat hij voor Katwijk deed. De voorzitter deelde daarna mede dab door den Insp. ?un Pol. in verband met de opmerkingen van den heer Zijlker, in de vorige vergadering met betrekking tot het onhygiënisch slachten van va/rkens in deze gemeente, een onderzoek daarnaar inge steld was, dat dit had bevestigd. Er zullen maatregelen tegen worden genomen. Het is aan de varkenshouders, die deze dieren slachten om aan derden te verkoopen, aan gezegd, dat zij vergunning daarvoor moe ten vragen, en zoo dit mei gesokiedt, pro ces-verbaal zal volgen. Naar a-aal eidmg van de vraag in de vo rige vergadering door den heer Aamdewiel gedaan of B. en Ws. een werkman in ge meentedienst wegens lïoogen leeftijd had den ontslagen, en dit terwijl het) korps met twee moest worden uitgebreid, merkte de voorzitter op dat de bedoelde werkman J. van Duyvenvoonde in lossen dienst bij de gemeente is. En B. en Ws. achtten het niet in het belang van de gemeente iemand van 63 jaar in vasten diensi aan te stellen. De man kan eohter evenals te voren in lossen dienst blijven, als bij dit verlangt. Beide interpeUanton legden zich' bij deze mededeeling neer. Verder gaf de Voorzitter nog oonige oijfers inzake het gebruik van duinwater en gas. Op 1 Jan, 1910 ware met de Leidsche Duinwafcermaatsahappij afgesloten 211 ftboniL -oontra-cten en 157 meter-contracten. Op 31 Dec. 1910 waren deze oijfers 243 en 166, terwijl ze op l Maart al we»er gestegen waren tot 248 en 194. Aan de gasleiding waren 1 Jan. 1910 aan gesloten 678 gewone meters, 8 motoren en 19- muntgasmeters. Op 31 Deo. 1910 waren de»e gestegen tot 633, 9 en 19, terwijl er in 1911 al weer 15 gewone meters bijgekomen zijn. Tevens deelde hij nog mede, dat B. en Ws. besloten hebben in de Zuidstraat tot de lange Dwarsstraat van gemeentewege de keien te doen vervangen door klinkers. Ingekomen was nog een verroek van de Vereeniging voor Ziekenverpleging om een verhoogd subsidie te ontvangen, welk ver zoek in handen van B. en Ws. werd gesteld om preaeadvies. Zoo kwam men eindelijk tot de punten der agenda. Allereerst werd vastgesteld een nieuw rooster van aftreding dor Raadsleden in verband met de mededeeling, dat door de bij de laatste volkstelling gebleken vermeer dering der bevolking het getal raadsleden bij de eerstvolgende verkiezing van 13 op 16 moeten worden gebracht. Vervolgens werd vastgesteld het kohier der belasting op de honden tot een bedrag van f 759. Ook kwam aan de orde de beslissing om trent de gunning van den boorw der nieuwe fcohool en de levering van schoolbanken en meubelen dezer dagen aanbesteed. De Raad had in een vroegere vergadering het recht van gunning aangehouden. De Voorzitter deelde mede, dat voor den sohoolbouw de laagste inschrijvers waren do heoren Wassenaar en Van Velzen voor f 17,800. De daarop volgende inschrijver was L. de Best te Katwijk aan Zee voor f 20,030. B. en Ws. hebben aangaande de. laagste inschrijvers inlichtingen ingewonnen die alleszins gunstig waren. De Raad moet ech ter weten of Iiij den bouw aan deze heoren of aan een ingezetene wil gunnen, wat ech ter de gemeente ruim f 2000 meer zal kos ten. Voor de levering der schoolbanken waren de laagste inschrijvers A. P. de Snaycr en A. van der Jagt te Spijkenisse voor f 1625 en voor de verdere meubelen, borden, enz., P. J. Lugtigheid te Leiden voor f 495. Er werd met briefjes gestemd. De uit slag was dat het werk met algemeene stem men aan de laagste inschrijvers werd ge gund. Hiermede was de agenda afgehandeld. Bij de rondvraag herinnerde de heer De Ruiter Zijlker dat h:j indertijd bij B. en Ws. had aangedrongen op verbetering van den toestand van het Parlevlietslop, Lom bok en van den Sluisweg bij de Fransohe school. De Voorzitter had toen toegezegd overleg te plegen met de betrokken eige^ naren. Hij vroeg nu of dit overleg reeds was gepleegd en zoo ja, tot welk resultaat dit had geleid. De Voorzitter beloofde hierop in een vol gende vergadering antwoord. Hierna werd de vergadering gesloten. Gemeenteraad van Rijnsburg* Aanwezig alle leden. Voorzitter de bur gemeester, de heer R. van Ham. Na opening der vergadering deelde de Voorzitter mede, dat deze vergadering uit sluitend was belegd om de geloofsbrieven te onderzoeken van het jongst gekozen Raads lid, den heer K. van Delft Nz. Daarvoor werden aangewezen de heeren H. G. Jonker, J. van Iterson en S. Schono- veld. Na onderzoek der geloofsbrieven adviseer de deze commissie tot toelating, waarna conform dit advies werd besloten. Met het oog op het nog niet vast te be palen bedrag benoodigd voor krankzinni genverpleging, werd nog besloten het per centage voor den hoofdelijken omslag te bepalen in de eerstvolgende vergadering. Niets meer te behandelen zijnde, werd hierop de vergadering door den Voorzitter gesloten»-

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 5