No. 156*75. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag* 27 Maart. Tweede Blad. Anno 1911 Buitenlandsch Overzicht FEUILLETON. Kort g el uk. so Uit de „Staatscourant". Gemengd Nieuws. 'De benoeming van den Engelsohen mi nister van oorlog H a 1 d a n e, tot peer heeft bij alle partijen een gunstigen indruk gemaakt. Haldane die oorspronkelijk jurist was, is als minister van oorlog, een uitstekend organisator gebleken en hij heeft al heel wat aan het Engelsche leger verbe terd. Lord Haldane gaat nu naar het Hoo- gerhuis en hij zal daar spoedig voor heete vuren komen te staan als het veto-ont werp daar in behandeling komt. Maar de taak is hem toevertrouwd; hij is een kalm, bekwaam debater; hij is een /nan^ doorkneed in politiek, krachtig voe lende voor de liberale denkbeelden. Boven dien, hij is een man, die niet gedrukt zal .worden door huiselijke zorgen ongehuwd ais hij is en iemand van wonderbaarlijk stevige constitutie. Hij is de man, die de Regeering naast mannen als Lord Morley en Lord Crewe in het Hoogerhuis behoeft. En als er ooit sprake zou kunnen zijn, dat de groote politieke kwestie nog op te los- aén is langs vreedzamen weg, dan is de taak zeker toevertrouwd aan een man als Lord Haldane, iemand met breeden kijk op de za ken, gematigd in zijn beoordeelingen on van phyloeophischen aanleg. Inderdaad schijnt de Regeering in Hal dane een gelukkige keuze te hebben gedaau. De nieuwe Fransohe onder staatssecretaris Malvy heeft rijn eerste regeeringsdaad verricht, en het is een daad van genade geweest. De spoor wegbeambten, die wegens stakingsdelicten zijn gevangen genomen, zullen worden be schouwd als politieke gevangenen, aldus sprak de heer Malvy. Een politieke gevan gene behoort tot de netste klasse der govan- genen. Hij is meer logé dan gevangene en geniet veel voorreohten. Het Assizenhof heeft dan ook dadelijk na Malvys decreet, vier spoorwegarbeiders en twee redacteuren van de „Guerre Sociale" voorloopig op vrije voeten gesteld. De ontslagen gevangenen hebben dadelijk na hun vrijlating deel genomen aan twee door de Confédération générale du travail belegde vergaderingen en daar betoogd, dat de strijd tegen de spoorweg-maatschappijen krachtig hervat moest worden. Dat was nu niet aardig tegenover Malvy. Gekalmeerd zijn de hèerea blijkbaar niet in de gevangenis. De ministeri eeleorisis in Ita lië heeft ditmaal bijzondere belangstel ling, omdat de formateur Giolitti voorne mens is eenige sooialisten in zijn kabinet op te nemen. Hij is met enkele hunner o.a. met Bissolatti in onderhandeling. Zij stellen tot voorwaarde invoering van algemeen kiesrecht voor alle staatsburgers, die hun naam kunnen schrijven ;~arbeiderB- wetten, ouderdomspensioenen voor de arbei ders en een belastinghervorming. In ruil daarvoor zullen zij stemmen vóór de begroo ting van oorlog en alle beslist noodige nieu we uitgaven voor het leger goedkeuren. De ,0amere della Sera" is allesbehalve ingenomen met- den koers, dien Giolitti wil inslaan. Het blad acht het niet denkbaar, dat de uit de jongste verkiezingen voortge komen nieuwe conservatieve Kamer genoe gen zal nemen met een kabinet, waarin so cialisten zitten en het vreest voor een anti- olerieale politiek zooals in Frankrijk. Eigenaardig is dat het orgaan van het Vaticaan, de „Osservatore Romano" geen gevaar ziet in ©en eenigszins socialistisoh getint ministerie. De Italiaansche sociaal- democratie, zegt het Mad, is zoodanig van aard veranderd, dat zij voor de staatsorde geen gevaar oplevert. Het blad zou zioh relfs verheugen over invoering van algemeen kiesrecht, mits op goeden grondslag, en voor een verstandig toegepast verplicht ■cheidegerecht. En voor een anti-oïericale politiek vreest het ook niét. Mocht bet daartoe komen, dan zullen de cloricalen zich natuurlijk ver dedigen. De oppositie in de OoBtenrijksohe Kamer maakt, het weer zoo bont, dat de Welk recht kon Har ra hebben om de be zoekers van mevrouw Daguerre onder haar eigen dak uit te noodlgen te blijven dinee- ren Verbaasd en vragend keek hij dan ook Pauline aau, die hartelijk aandrong. „Och ja, blijf eten, je behoeft niet meer te eten dan je wilt, natuurlijk is het voor jou een heel ongewone tijd; maar wij, too- neelspelers, moeten den tijd gebruiken, die ons overblijft." Zij scheen dus werkelijk te wenschen, dat hij bleef, en hijzelf wilde ook gaarne weten wat dit alles hier eigenlijk beteekende. Zij had gezegd, dat zij niet vrij was, en hier was Harra, een getrouwd man (Nevile wist nog niet, dat hij sinds eenigen tijd we duwnaar was), die zichzelf met haar ver eenzelvigde en die deed alsof hij in zijn eigen huis was. Nadat zij vrij haastig gezamenlijk het mid dagmaal hadden gebruikt, gaf Harra aan Pauline het sein, ja bijna het bevel van ver trek. „Ik hoop, dat mijnheer Amott mij zal .willen verontschuldigen, en jij gaat zeker mee, Harra?" ,,Ik dacht er over, om hier met onzen gast mijn sigaar even te blijven oprooken, daar, zooals je weet, die eerste acte me nooit pleizierig aandoet." Hoewel Pauline deze regeling niet scheen te staan,. zag zqj_ zich wel genoodzaakt. regeering vermoedelijk weldra weer zonder kalmer de zaCken zal gaan doen. Reeds gexuimen tijd is elke arbeid onmo gelijk door de obstructie der Tsechen en Slowenen. Ellenlange redevoeringen worden gehouden. Nauwelijks heeft de een vier uur lang over een aangelegenheid van onderge schikt belang gesproken of de ander volgt) hem en nog 15 sprekers staan ingeschreven. Men schiet zoodoende mets op en Vrijdag gaf dan ook de minister-president von Bie- nerth op geprikkelden toon te kennen, dat de heeren maar een votum van wantrouwen moesten aannemen, wanneer zij van oordeel waren, dat het ministerie geen meerderheid meer in de Kamer heeft. Spoedig zal dan ook de Kamer wel wor den ontbonden en de proef met deze eerste, door het algemeen kiesrecht gekozen Ka mer, schijnt niet gunstig te zijn Het slot zal wel wezen dat de regeering haar toe vlucht moet nemen tot paragraaf 14 der grondwet en buiten het parlement om, de begrootihg tot stand brengt.. Rusland zet China het mes op de keel. Uit St.-Petersburg toch komt het volgende bericht. De waarnemende minister van bui- tenlandsohe zaken heeft; op 23 dezer aan den Russischen gezant te Peking telegra- phisoh opgedragen aan de Chineesehe re geering mede te deelen, dat de Russische regeering zich wegens de ontwijkende wijze, waarop van Chineesehe zijde de onderhan delingen worden gevoerd, genoodzaakt ziet een einde te maken aan deze wijze van doen en ie eischen, dat de Chineesehe regeering formeel erkent, dat de voorstellen, door Rusland gedaan in de nota van 16 Februari in overeenstemming zijn met de verdragen. Wanneer voor 28 Maart geen bevredi gend antwoord mocht zijn ontvangen, her neemt de Russische regeering Kaar vrijheid van actie en stelt zij de Chineesehe regee ring verantwoordelijk voor de gevolgen van haar halsstarrigheid. Het lijdt geen twijfel of China za! wel moeten toegeven. Het heeft geen leger en zou dus, als het meenens werd, gauw het onderspit delven. Daartegenover staat dat Rusland weinig geld heeft, maar tooh nog genoeg voor de eerste kosten. Het heeft allang geprobeerd weer een groote leening te sluiten, maar Frankrijk, waar het zijn millioenen vandaan zou moeten halen, voelt er weinig voor. Na de overeenkomst van Potsdam, is het tus- soKen Rusland en Frankrijk niet meer zoo dik aan. Feestavond van ..All Right." Niet lang geleden gaf de Leidsohe wiel- rijdersvereeniging ,,A1J Right" in de groote zaal der Stadszaal een bal masqué. Het stond toen reeds bij haar vast, dat dit spoe dig zou gevolgd worden 'door een soirée in den Foyer. En dit voornemen werd jl. Za terdagavond werkelijkheid. Op de verheven heid voor het tooneel stonden plantengroe pen, voor éón waarvan zich verhief de met zegeteekenen behangen banier. Te negen uren ongeveer lieten de musici den „All Right"-marsch van L. H. Feen- ders Jr. hooren; daarna de ouverture „Dichter und Bauer" van F. van Suppé. Toen sprak de voorzitter, de heer B. de Koning Jr., een woord ter opening van de zen feestavond met bal. Reeds enkele jaren, zei hij, was het gele den, dat hij liet voorrecht had gehad een avond als deze van All Right" te openen. Met zeer veel genoegen echter deed hij het thans weer, waar hij stond voor zulk een groot aantal belangstellenden. In de laatste jaren had „All Right" enkel gemaskerde bals gegeven. Dit jaar had het bestuur evenwel den moed gehad om te besluiten behalve zulk een bal nog een avond als deze te geven. Even na het vallen van dat be sluit kon van moed geen sprake meer zijn, daar het aantal leden, der Vereeniging sterk was toegenomen. De voorzitter wees vervolgens op de in gezonden stukken in het „Leidsoh Dag blad" met een reohbstreekschen aanval op „All Right." Deze hadden als reclame voor de Vereeniging ten gevolge een flinke stij- zick er bij neeir te leggen, daar Harra op haar gaan bleef aandringen. Deze verge zelde haar tot aan het rijtuig, maar ter wijl Pauline reeds haar voet op de trede had, deed zij alsof zij- haar handschoenen had vergeten en in een oogwenk had zij de kamer bereikt, waar Nevile peinzend op en neer liep. „Maak geen ruzie met hem," fluisterde zij bijna ademloos. „Ik geloof, dat hij van plan is twist met je te zoeken, maar zorg vooral, dat dit niet gebeurt. Kom me gauw weer eens opzoeken of anders zal ik je wel schrijven. Maar laat er vooral geen ruzie komen, wat bij je ook mag zeggen." Zonder zijn antwoord af te wachten, was zij reeds weer verdwenen, en eer Nevile de beteekenis barer woorden tot zioh had kun nen laten doordringen, was Harra reeds binnen getreden. „Ziezoo, nu zullen wij dat zaakje samen eens even dienen uit te maken." „Je bedoelt, dat je toevallig het een en ander hebt gehoord, toen je daar straks zoo kwam binnensluipen. „Ja, ik hoorde jou beweren, dat jij en zij elkander eens hadden bemind. Dat zal toch zeker wel een leugen zijn geweest, niet waar?" „Dat was geen leugen en ik verzoek tl, dat woord ook niet weer te gebruiken" „Ik zal woorden gebruiken, die mij goed lijken. Maar ik wilde je dan verder vertel len, dat het een feit is hetgeen zij zeide, dat jullie geen van beiden meer vrij waart, want zij heeft beloofd met mij te zullen trouwen; de tijd ontbrak haar echter om jou deze heerlijke tijding mede te deelen." Deze bekentenis overviel Nevile dermate, ging van haar ledental in de laatste weken. Daarvoor bracht hij dank aan „Justitia," zooals bekend de schrijver der stukken tegen „All Right." En daarom was dezen schrijver door middel van de redactie van het „Leidsch Dagblad" namens de Ver eeniging een uitnoodigmg voor dezen avond gezonden. De voor hem vooraan in de zaal gereserveerde stoel met „Justitia"? op de leuning gemerkt was echter nog on bezet; maar de voorzitter hoopte, dat hij dezen avond nog door den rechthebbende zou worden in gebruik genomen (hetgeen eohter niet is geschied). Wat de laatste jaren met „AU Right" was gebeurd zou spreker met opsommen. Hij bracht enkel in herinnering de gemas kerde bals, waarvan het laatste zeer gezel lig was geweest, al ware dan ook het finan cieel resultaat voor een liefdadige bestem ming niet zooals men het gehoopt en zich voorgesteld had. Spreker hoopt' op een later beter resultaat voor zulk een doel. En ook herinnerde hij aan de deelneming aan den optocht met de geboorte van prinses Juliana en den 3-October-optooht, Ook moest hij .er melding van maken, dat er een tijd was geweest, dat het ledental onrust barend afnam. Maar thans is dit weer alles zins naar wensch. Moge deze avond tot meerderen steun van de Vereeniging op wekken Ten slotte bracht de voorzitter onder de aandacht, dat die ingezonden stukken in hst vindingrijk brein van den heer H. W. Ca- hen het denkbeeld hadden doen rijzen er munt uit te slaan voor. dezen avond. Hij toch had in elkaar gezet het tooneelspel „Justitia-," episode uit het Leidsohe Ver- eenigingsleven, dat straks zou opgevoerd v orden en waarover de aanwezigen dan een ooi-deel zouden kunnen vellen. Verzocht werd daarbij te bedenken, dat die opvoe ring geschieden zou door dilettanten, le den niet van een tooheel-, maar van een wielrijdersvereniging, die maar veortien dagen voorbereiding hadden gehad. Een aangename avond vol amusement, een pret tige stemming onder het bal en als resul taat een schitterend nieuw ledenaantal wa ren de wenschen van den heer De Koning aan het einde zijner rede. Afgewisseld door muziek vergastte daar na de heer Louis Contran de aanwezigen op leuke voordrachten en toen ging „Justi tia-," tooneelspel met zang in één bedrijf door H. W Cahen, regie: C. M. Steffelaar (die tevens de piano-partij, vervulde) en H. W. Cahen; personen: de ware Justitia, de pseudo idem, „All Right", de liefdadig heidsfee, de Leidsohe Stedemaagd, koren van „All Right's" vrienden en tegenstanders drie rechters, twee rijksveldwachters, bene- \ens een 'n zeer groote rol vervullend reu zen-,,Leidsch Dagblad." Het aardige stuk was zeer goed ingestu deerd; er werd uitmuntend gezongen en geacteerdhet had eeii welverdiend succes. Den dames, die de hoofdrollen vervulden, werden bloemstukken aangeboden nadat de Stedemaagd „All Right" had bekranst. De heer Steffelaar ontving van de dame, die „All Right" had voorgesteld, namens haar mede-dilettanten ook een krans, welke met een toespraak werd overhandigd. De voorzitter dankte de heeren Steffelaar en Cahen, welke laatste voor alle eventueelo tastbare hulde had bedankt, en de heer Cahen dankte allen, die medegewerkt had den aan de voortreffelijke verwezenlijking van zijn denkbeeld, inzonderheid den heer Steffelaar, buiten wiens bijstand niet tot 6tand had kunnen komen wat nu volbracht was, en wien hij succes toewenschte op de verdere werkzaamheid op operette-gebied, waaraan hij zich bij aanvang heeft gewijld en waaraan hij zich in de toekomst wil blij ven wijden. Een bal onder leiding van den heer H. J. van Leeuwen Jr. mocht zioh verheugen in zeer groote deelneming en gezelligheid. Deze avond van het opbloeiende „AU Right" is een ware feestavond geweest. De vereeniging geve nog vele dergelijke avonden 1 dat hij ongeloovig uitriep: „Maar jij bent toch immers getrouwd „Mijn vrouw is eenigen tijd geleden ge storven. Ik heb jarenlang geduldig daarop gewacht; maar dat is mijm zaak. Van jou echter moet ik weten of het. waar is, dat zij ooit van jou heeft gehouden. En in de tweede plaats zou ik je willen vragen hoe jij haar adres bent te weten gekomen, terwijl je dat toch niet aan mij hadt gevraagd?" „Ik zou niet weten, waarom ik jou dat al les aan den neus zou hangen," antwoordde Nevile. „Ik heb toch zeker evenveel recht als iedere andere oude Triend om mevrouw Daguerre een bezoek te brengen. Hetgeen jij toevallig daar straks hebt opgevangen, was misschien een beetje overdreven. Het is eohter een feit, dat ik ben gaan houden van iFauline Daguerre gedurende den tijd, dat we in Vulpera waren; maar zij heeft me tot nu toe niet bekend, dat ook zij van mij hield." „Zij heeft jou zelf zeker haar adres ge schreven en bovendien 'haar haastig terug gaan naar jou heeft haar alleen al verraden. Uit dit alles blijkt maar al te duidelijk, dat er op deze wereld geen plaats is voor ons beiden." „Och kom, onzin wij duelleereD hier niet, mijnheer Harra." Harra staarde zijn vriend verbaasd en ver schrikt aanZou de man werkelijk een laf aard zijn? En eer de ander er op verdacht kon zijn, had hij hem reeds een slag in zijn gezicht gegeven. Het resultaat was, zooaÏB zich wel denken laat, afdoende. Nevile beantwoordde dezen aanval met een hevigen stomp, zoodat Har ra aan het andere einde der kamer achter- Bij Kon. besluit is aan mr. D. Fock, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli, eer vol ontslag verleend uit het ambt van gou verneur van Suriname en zulks onder dank betuiging voor de door hem in die betrek king bewezen diensten; De De-Ruyter-medaille in goud toegekend aan den heer D. Mars, leeraar in de wis kunde bij het middelbaar onderwijs te Am sterdam; benoemd tot adjunct-commies ter secre tarie van den Raad van State, J F. Nuijens, than 3 eerste-klerk; benoemd tot leeraar aan de Rijks- hooge- re burgerschool te Groningen: lo. J. B. Besan^on, te Amsterdam, en 2o. voor het tijdvak van 1 Mei tot en met 15 Juli, J. J. Stratingh, te Groningen; overgeplaatst: a. in zijn rang en ouder dom van rang, bij het leger hier te lande, en wel bij het 6de reg. inf., de eerste luit. der inf. J. J. H. Vink, van het leger in Nederlandsch-Indië b. in zijn rang, bij het leger in Ned-Inclië, de eerste luit. L. H. Leclercq, van het 7de reg. inf., van het leger hier te lande; met 1 Mei, bij den dienst der posterijen benoemd tot adjunct-directeur, D. van der Hoek, thans hoofdcommies dor posterijen; met 1 April, bij het dep. van landbouw, nijverheid en handel, benoemd tot adjunct- oommies, mr. H. H. A. Oosterhoff, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. met den tweeden Dinsdag van Mei, be noemd tot leden van den Kolonialen Raad der kolonie Curasao, H. A. de Gasseres, B. E van der Veen Zeppenfeldt en dr. J. P. Evertez Hz.; tot ambtenaar bij den algemeenen dienst van den rijkswaterstaat der 1ste klasse, P. van Voorthuysen, thans ambtenaar bij den algemeenen dienst van den rijkswaterstaat 2de klasse bepaald, dat Hr. Ms. torpedoboot jagers „"Wolf en „Fret", aangebouwd bij do fa briek der Koninklijke Maatschappij „De Schelde", 11 April te Vlissingcn zullen wor den in dienst gesteld, en het bevel over voormelde bodems met clien datum opgedra gen respectievelijk aan de luitenants ter zee lste klasse A. J. Breda Kleynenberg en J. L von Leschen. Men meldt ons uit Valken burg: De eerste ooievaar werd hier gezien in den polder op 25 Maart. Arme ooievaar op zoo'n ruwen Zaterdag! De h' e e r J, N. v. H a n j a, d i r e c- teur van de Wageningsohe Berg heeft het hotel „Zeer ust" te Scheve rungen gekooht. Indemagazijnen der firma Th. van Heemstede Obelt, De Ruijterkade 106, te Amsterdam, brak gisteravond, om streeks zeven uren, voor de tweede maal brand uit in den (koker voor de centrale ver warming. Evenals den eersten keer, een paar maanden geleden, ontstond de brand ook ditmaal in het golijkvloersche gedeelte van den koker, dat tevens voor kast ge bruikt wordt en weldra was het vuur tot de derde verdieping omhoog gezsogen. Toen de brandweer er in geslaagd was met een paar stralen der Vechtwaterleiding den brand te blusschen, bleek de koker met ouu geving over alle verdiepingen vrij ernstige brandschade te hebben verkregen. Zondagmorgen tusschen h a 1 f- acht en acht uren werd te Koog aan de Zaan brand ontdekt in het woonhuis van den heer J. H. de Boer, graanfactor al daar. In aanmerking nemende de plaats, waar het vuur het eerst ontdekt werd, meent men, dat een ijzeren bus, loopende door het plafond, waardoor de kachelpijp liep, te heet is geworden, of versleten is geweest en dientengevolge h'et dubbel pla fond en wat zioh claartussohen bevond, heeft doen vlam vatten. Aangezien de heer De Boer reeds eenigen tijd ziek is, was de eerste zorg dezen te redden, wat nog zeer geschikt ging. Intussohen woedde het vuur voort en toen de eerste spuit verscheen, over op den grond viel. In een oogenblik was hij weer op de been en zijn gelaat stond niet alsof hij van plan was zich gauw terug te trekken Een hernieuwde aanval vond dan ook weldra plaats, waarbij beiden als wilde tijgers op elkaar aanvlogen; hun kan sen stonden in den aanvang vrij wel gelijk, want terwijl Neville zijn jeugd voorhad, be zat Harra reuzenkracht, doordat hij als waanzinnig zioh op den ander wierp. Nevile gevoelde zijn krachten verminde ren Er was niet langer aan te denken den man te overweldigende kans om hem de baas te worden verminderde naarmate de worsteling voortduurde. De tweede meid en de keukenmend wa ren verschrikt door het lawaai komen bin- nenloopen, maar wat zouden die anders kunnen doen dan handen win ngend rondloo- pen en giUen! Geen der beide partijen nam dan ook eenige notitie van hen. Ten slotte viel den jongen man het ge luk te beurt er in te slagen om zijn beide handen vrij te krijgen. Van die gelegenheid maakte hij gebruik om zijn tegenpartij bij de keel te pakken. Door zioh vervolgens met zijn gcheele gewicht op hem te werpen dwong hij hem achteruit te gaan tot tegen de tafel aan. Zoodra eohter Harra- gevoelde, dat hij geen vasten grond meer onder de voeten had, stak hij zijn armen uit, greep een zware karaf van geslepen glas en sloeg daarmee met zoo'n geweld op het hoofd van den ander, dat een os er door geveld zou rijn. Onmiddellijk lieten Neviles vingers los en rolde deze bewusteloos en bebloed op den grond. stonden reeds een paar kamers in lichter-» laaie. Krachtig trad de brandweer op en ondanks den hevigen wind en het feit, dat het perceel geheel van hout was en het vuur begon aan den windkant, slaagde zij er in nog een groot deel van het perceel, twee kamers en de keuken te behouden. Ook hot belendende kantoor, dat reeds geheel ont ruimd was, bleef gespaard. De schade wordt door assurantie gedekt. Den heer De Boer heeft het ongeval schijnbaar nieb gehinderd. Zijn toestand is naar omstandig heden zeer bevredigend. („0.") Een axmemet geld. ln aanslub ting aan een vorig bericht meldt de 's-IIcx, togonb. Ot." Dondordagnamiddag werd het onderzoek voortgezet. Uit alle mogelijke lompen en voorwerpen kwam no£ geld te voorschijn. In de zakken van de kleeding van den man, die reeds een jaar in het krankzinnigenge sticht is opgenomen, in oude knipbdurze.il, verrotte zakken en van vuil en vocht ver- gano lompen, in oude schoenen, enz., in alles was geld verborgen- Een zak was er o.a. bij, die zooveel kwartj-es, dubbeltjes en koperen muntstukken bevatte, dat hij bij aanraking scheurde. Deze geldstukken waren groen van de schimmel. Thans staan reeds vier groote balen meb lompon opgepakt, die men al heeft onder zocht. De luoht, die deze lompen versprei den, is bijna ondraaglijk. Het juiste getal van de som, die gevonden is, is ons niet bekend, doch wel weten we, dat ze ver over de twee duizend gulden gaat- Tocn men den man, die steeds door hard werken gezorgd heeft voor het levensonder houd voor zich en zijn levensgezellin, mede deelde, dat in de woning van zijn echtge noot© zooveel geld was gevonden, zed ie hij, dat hij zulks niet kon gelooven, want hij had nooit een rooien oant er van gezien- Verschillende vrouwen uit de buurt, dis voor de „arme zieke vrouw" wat gedaan hebben, komen zich thans aanmelden om een belooning te ontvangen. Zaterdagmorgen is uit <lo Zuid-Wdlemsvaart te 's-Hertogenbosch opgevischt het lijk van den sedert Carnaval vermisten milicien-veld-artillerist Alphons Lamers, uit Den Dungen. De justitie stelt een onderzoek in naar de omstandigheden, waaronder de jongeman is te water geraaikt daar heb lijk de sporen vertoont van zware mis/handeling. Treinramp. Een telegram uit Ocilla (Georgia), meldt, dat een snel trein van den Atlantisehen kustspoorweg van de schraagbrug over de Alapaha is gevallen. Vijf wagons zijn gederailleerd, 40 reizigers werden gedooi Inde „L okalAnzeiger" wordt gemeld, dat aan de Zuidkust van IJsland eenige dagen geleder. 5 visschersbooten meb te aamen 57 opvarenden door een plotseling opgestoken sneeuwstorm in zee zijn gedre ven. Nadat, zij den geheelen dag en don daarop volgenden nacht in den geweldigen, sneeuworknan op zee hadden rondgedreven, konden zij in verbinding komen met een stoomschip, dat 56 vissohers aan boord kon nemen De 57ste is tusschen een boot en den stoomer doodgedrukt. De booten zijn aan haar lot overgelaten. Te R ij s s e 1 is in een gebouw, dat vroeger ook wel als kerk heeft, dienst gedaan en dat in den laatsten tijd voor kinematograaf voorstellingen werd gebmikt. brand uitgebroken. Een gezin met drie kin deren, dat op de tweede verdieping woon de, is in de vlammen omgekomen. Een medewerker aan een dei Berlijnsohe bladen heeft een gesprek gehad met den heer David, uit Parijs, den uitvin der von de rokbroek. Hij is niet weinig trotsoh op zijn uitvinding. „In den herfst van het vorig jaar," zoo vertelt hij, „begon me de gedachte te kwellen, wat er toch wel ui'fc den steeds nauwer wordenden rol: zou worden. liem eenvoudig weer in breedte te doen groeien, leek me vanwege de simpel heid der gedachte wat al te banaal. Ik zon op oen „clou" en op een goeden dag kwam ik op de idóe van de jupe-oulotte. Zoo schonk ik de wereld deze mode-sensatri Hij is zeer voldaan over het groot, aantal blijken van instemming, die hij uit alle dee len der wereld heeft mogen ontvangen. B—MHWMII rr TT Harra stond nu op, gaf een trap tegen het lichaam op den grond en barstte in eea schel triomf gel ach uit. De dienstmeisjes riepen moord en brand, zij deden een zwakke poging, om den moor denaar tegen te houden, die hen echtei op zij wierp't huis uit en t park doorvloog als een haas, onder den invloed van z:' eerste vrees; maar zijn neiging tot zelfbe houd, die hem eerst op de vlucht had ge dreven, deed hem spoedig stilstaan, im mers: het was onmogelijk om te ontsnap pen. Verfomfaaid, zonder hoed en met bloed bevlekt, zou hij al heel weinig kans hebben om te ontkomen aan het leger van opgetele- foneerde politiemannen, dat hem al spoedig zou omsingelen. Terwijl hij zich dat niet anders dan Keel vaag duidelijk maakte (want hij was zelf ook hard aangepakt cv verkeerde in groote opgewondenheid, zoo dat zijn hersenen niet normaal werkten), bleef hij onder een boom staan en trachtte hij na te denken. Het was begonnen te regenen; met een fijnen motregen om zich heen kon hij niets onderscheiden, behalve een stuk open gazon ook bereikte geen ander geluid zijn oor da*i dat van het aanhoudende gerommel van verkeer in de verte. Er bleef hem nog maar, heel weinig tijd over, om over zijn toestand na te denken en na te gaan of er een mid del was uit zijn moeilijke positie te komen* (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 5