N°. 15675 Maandag a7 ]>faart, A0. 1911. $eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. LEIDSCH DAftBIAJ PBIJS DER IDYERTENTIEN: ■Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer ƒ0.17}. Grootere lettere naar plaatnnimte. - Kleine edvertentiëa ran 30 woorden 40 Oentscontant; elk tiental woorden meer 10 Oents.—Voor iet inoaeieeren wordt 0.05 berekeid. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 0ent6| per 3 maandenf 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten- gevestigd tijn 1.30. Prance per posti 1.65. Voorfaarasclionw. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien artikel 17 der verordening van den fcden Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15), laat stelijk gewijzigd bij de verordening van (den 3den Juni 1909 (Gemeenteblad No. 9) Brengen ter kennis van belanghebbenden, Jdat te beginnen met Maandag 3 April e.k. pullen geschouwd worden: adle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, ste gen, sloppen of poorten en gangen, bene- fvens de daarin gelegen of daartoe behooren- ide bruggen en andere kunstwerken, voor Soover die bijzonder eigendom zijn en met jgedoogen van de rechthebbenden voor het publiek verkeer openstaan; en alle wate ringen en slooten en de riolen, ter vervan ging daarvan gemaakt, benevens de daartoe Kehoorende sluizen, duikers, buizen, toe- gangskokers en derglijko werken, voor zoo ver die bijzonder eigendom zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wethr. Looo Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 16 Maart 1911. I, Het vraagstuk der vnil- ver wij «lering. Nu de provincie ten behoeve van het Rijn- hick anaal de hand heeft gelogd op het arc-in waar do stad haar aschstalen heeft nu tegelijk hot contract met de Gebrs. |51ok inzake de gemeentereinigmg wéldra ten nde loopt, is het vuil ver wijderingsvraag- frtnk ook voor Leiden aotueel geworden. De vraag rees of wij de oude methode nu kveder zouden blijven volgen en weder rond- tóen naar andere terreinen dan wel het Jsysteem van vernietiging door verbranding Me anderszins zouden toepassen. De gemeenteraad besloot om haar licht op ie steken bij twee deskundigen, de directeu ren der reinigingsdiensten te 's-Gravenhage pn te Zutphen, die belast werden met een pnderzoek dienaangaande, ten cande daarna rapport daarover uit te brengen. Inmiddels zat de gemeenteraad ook niet Ëoni klaar te zijn, onverschillig of men ks 't eene of het andere systeem koos. rapport der deskundigen is nog altijd biet verschenen, maar het ia niet twijfel achtig meer tot welke oonclusdën het zal fomen. Het departement Leiden der Maatschappij \an Nijverheid heeft in zijn vergadering ^an Vrijdagavond het vraagstuk ook aan de fcrde gebracht en doen bespreken- Bijzon- Ier gelukkig is zij in de keuze van den persoon of de personen, die het onderwerp ^ebben ingeleid, niet geweest Ongetwijfeld jiocft de-heer Van Reesema veel studie van let vraagstuk gemaakt en weet hij er heel reel vanmaar met groot© overtuiging on klemmende argumenten luaeft hij voor zijn behoor, waaronder verscheidene Raadsleden, tijn f! enk beelden niet blootgelegd en ver dedigd. j Het was in hoofdzaak een op zichzelf niet bnverd i ens tel ijk overzicht van den stand van het \aii lverwijderingsvraagstuk, waarop ten Motto de conclusio volgde, dat vuilverni'öti- jffing door middel van verbranding speciaal taoor de Hollandsohe steden, geen aanbeve ling verdient- Een der deskundigen der gemeente, de heer DDe Groot, directeur van den gemeen tere ink Jgingsdienst te 's-Gravenhage, is hoewel hij biet meende te mogen vooruitloopen op het (dezer da-gen te verschijnen rapport, togen jdeze conclusion te velde getrokken, in het [bijzonder wat Leiden betreft. Heb is dus biet een gewaagde veronderstelling, als wij ials onze meaning uitspreken, dat het rap- jport der hoeren liet verbrandingssysteem zal {aanbevelen. Wij zijn waarlijk benieuwd naar dit rap port en zullen or met belangstelling kennis {van nemen. Maar toch willen we wel zeggen, dat Sn do door den heer Van Reesema in de {Vergadering van Nijverheid verkondigde (denkbeelden wel ©en en ander voorkwam, jdat ons sympathiek voorkwam. 1 Het huis- en straatvuil heeft ontegenzeg lijk veel bcmostingswaarde en het is inder daad in strijd met een goede orde der din- feen dit niet weder aan den bodem ten goede te doen komen. En wanneer het waar is, {wat de heer Van R. opmerkte, dat ten lopziehte van het gebruik daarvan weer een kentering ten goede komt, dan mag daar- jnede wel rekening worden gehouden- In de tweede plaats lijkt ons demping van poelen en plassen met nietswaardig straat- Vuil, waardoor men, zij het dan ook lang haam, tot grondaamwinning komt, in 't al- feeniecn productief en dup aanbevelingöwaor- dig. Natuurlijk hangt hier veel, zoo niet alles van plaatselijke omstandigheden af. Eindelijk zullen de kosten van bedde sys temen beslissend zijn. We weten nu onge veer wat de oude reinigingsdienst de ge meente koet, het eerstdaags te verschijnen rapport zal ons omtrent de kosten van de vernietiging door verbranding wel nader in lichten. Leiden, 27 Maart. De volledige uitslag van de in ons vo rig nummer reeds in 't kort meegedeelde aanbesteding van het maken van den op bouw van een administratiegebouw op het terrein der Stedelijke fabrieken van Gas en Electridteit is als volgt: Joh. Chris- tiaanse, Leiden, f 46,752; Joh. Diets, Lei den, f 44,000; Jam Kok, Utrecht, f 43,834; H. Korswagen, Leiden, f 42,115; H. J. en A. Planjer, Leiden, f 41,736; Gebr. DesBing, Gouda, f 41,500; H. van der Wiel en Co., Den Haag, f 41,338; L. Boele en B. van Eesteren, Alblasserdam, f 40,200; J. W. Vreeswijk en Jao. van Riet, Leiden, f 39,940; H. J. Sloots, Leiden, f 38,828; J. van Behan gen, Haarlem, f 35,997. De gunning zal later bekend gemaakt worden. In de opgaaf van de aanbesteding voor het bouwen van een zeepfabriek aan don Zoeterwoudschen weg voor de firma Dros en Gebr. TieJeman was de heer Jao. Zit man vermeld als derde van de laagste in schrijvers voor f 27,950; dit moest zijn als tweede voor f 27,470. Aan hem is het werk opgedragen. In de vergadering van de afdeeling Leiden en Omstreken der Ned. Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde, waarin aan den heer Joh. J. Lagerherg de zilveren medaille der afd. met eere-diploma werd uitgereikt voor 25-jarigen trouwen dienst bij den heer G. F. Hemerik, werd tevens besloten om uit het Tentoonstellingsfonds der afdeeling voor een honderd gulden deel te nemen in het waarborgfonds van de Tentoonstelling dóór de afd. Leiden der Hollandsche Maatschappij voor Landbouw te houden en een bedrag van vijftig gulden voor prijzen voor deze Tentoonstelling be schikbaar te stellen. De Voorzitter vestigde de aandacht er op, dat op deze Tentoonstelling voor de afdee ling „Groenten, Vruchten, Bloemisterij en Bloembollen" een groot© plaats was inge ruimd. Bij Kon. Besluit van 25 dezer is be noemd tot lector in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Groningen, tot het geven van onderwijs in de nieuw-Hoogduitsche taal en letterkunde, de heer H. H. Breuning, leeraar aan het gymnasium te Leiden, tevens belast met de leiding der oefeningen in het omgangsge- bruik van de Duitsche taal aan de Neder- landsch-Indische Bestuursacademie te 's-Gravenhage. Ds. J. Douma, predikant bij de Geref. Kerk alhier, die korten tijd geleden voor een beroep naar Arnhem heeft bedankt-, is gisteravond beroepen naar de Geref. Kerk te Alphen aan den Rijn. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Waddingsveen ds. J. G. Dekkiüg, te Mon ster. Bedankt is voor de Chr. Geref. Kerk te Woorden door ds. G. Beekamp, te Arnhem. Naar gemeld wordt, ligt het in het voornemen van de Koningin en den Prins in de maand Juli van dit jaar een bezoek te brengen aan den Koning en de Koningin der Belgen. De hertogin van Albany wordt 31 dezer te 's-Gravenhage verwacht. Zijn wij wel ingelicht, zoo schrijft het „Hdbl.", dan moeten B. en Ws. van Am sterdam voornemens zijn opnieuw een vol ledig annexatie-plan van Watergraafsmeer en gedeelten van Sloten, Zaandam Buik sloot, Nieuwendam, Diemen, Ouder- en Nieuwer-Amstel bij Gedeputeerden aanhan gig te maken, maar niet dan nadat men zich vooraf van de medewerking van Ged Staten verzekerd heeft. Daarop moet kans bestaan. De heer B. J. van Stapele, redacteur van „De Postbeambte," is dooT de afdee ling Rotterdam I van de S.-D. A.-P. candi- daat gesteld voor den gemeenteraad. „Het Yolk" verneemt nu, dat de direc teur-generaal der posterijen aan de directie van het postkantoor te Rotterdam heeft medegedeeld, dat hij het lidmaatschap van den gemeenteraad van Rotterdam met de eventueele bijwerkzaamheden als lid eener commissie, niet ver eenigbaar acht mef de betrekking vanas- sistentbij de poster ij en, welke functie thans de heer Van Stapele bekleedt. De Commissaris der Koningin in Dren te, mr. J. Linthorst Homan, is naar Gro ningen vertrokken om aldaar een operatie te ondergaan. De arr. -rechtbank te 's-Gravenhage heeft ter benoeming van een 2den kanton rechter aldaar, de volgende alphabetische lijst van aanbeveling opgemaakt: mr. J. H. Boudewijnse, adv. en proc. en kantonr.-plaatsv. te 's-Gravenhage; mr. E. S. Hollander, adv. en proc. en kantonr-- plaatsv. te Rotterdam; mr. J. M. van Rh'ede van der Kloot, rechter in. de arr.- reohtbank te Dordrecht. De Nationale Vrouwenraad van Neder land zal zijn 12de algemeene vergadering houden op 20 en 21 April te Middelburg. Op Donderdag 20 April zal ei* 's avonds een openbare bijeenkomst, zijn, waarin zal wor den gesproken over het onderwerp: „Be roepskeuze en beroepsopleiding der vrouw in verband met den arbeid der gehuwde vrouw." Sprekers en spreeksters zullen zijn: dr. D. Bos, lid der Tweede Kamer; de heer Herman Snijders, leeraar aan de rijks hoo- gere burgerschool te Middelburg; mevrouw N. van Italh'e-Van Embden, te Leiden, en mevrouw L. J. Hissmk-Snellehrand, onder wijzeres bij het o. 1. onderwijs in Ned.- Indië. Door den Zendingsstudieraad is een speciale onder wijs-commissie benoemd om weiikzaam te zijn voor de verbreiding van Zendingskennis op de Ohr. scholen en be vordering van Zendingsstudie bij de onder wijzers en onderwijzeressen. Zij bestaat uit de heeren: J. W. Gunning J.Hzn. gedele geerde van den Z. S.-R, voorzitter; Be rends ten Kate, te Leiden, secretaris; A. J. Drewes, K. van Dijk en J. F. Wiohard. De directeur-generaal van den land bouw brengt ter kennis van belanghebben den, dat eerlang, en naarmate de behoefte daaraan blijkt, bij den veearts enijkundigen dienst veeartsen zullen kunnen worden ge plaatst, die belast zullen worden met de be strijding van de tuberculose onder het rund vee, en zoo noodig, met andere werkzaam heden den veeartsenijkundigen dienst be treffende. Voor bijzonderheden zie men de ,,Sts.-Ct." no. 72. Beroepen is bij de Oud-Geref. Kerk te Amsterdam ds. H Roeïofseri, te BruinLse. Bedankt ïs voor het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Zutfen, door ds. J. 0. Voor duin, te Naarden. ALPHEN. De heer J. Bluemink organist der Ned.-Herv. Kerk aliiierf heeft, wegens benoeming te Leiden,- als zoodanig ontslag genomen. Naar wij vernemen is de heer P. Muller als organist aangesteld. In de gehouden vegadering dei* Wil- helminavereeniging ia besloten o.m. pogin gen in het werk te stellen om op 31 Aug. een fee6t te organiseeren in combinatie met de vereeniging „Volksweerbaarheid'', „Hou-Vast" en de voetbalclub „D. V. S." Op de vastgestelde kiezerslijst zijn ge plaatst 950 namen van kiezers voor de Tweede Kamer, 948 voor de Prov. Staten en 879 voor den Gemeenteraad. HAARLEMMERMEER. De Burgemees ter van Haarlemmermeer heeft de leden van den Gemeenteraad opgeroepen tot het houden van een vergadering op Donderdag, den 303ten Maart 1911, des voormiddags te elf uren precies. Agenda: 1. Vaststelling der notulen der vergadering van 23 Februan 1911. 2. Me- dedeeling van ingekomen stukken. 3. Adres van mej. de wed. P. Verkuijl, om vergunning tot het plaatsen van een steen op het graf van wijlen haar echtgenoot op de algemeene begraafplaats te Hoofddorp. 4. Verzoek van den heer P van Kooten om ontslag als lid van het burgerlijk arm bestuur voor wijk 6. 5. Voorstel tot be noeming van een lid van het burgerlijk arm bestuur, voor wijk 6. Door gemeld armbe stuur zijn aanbevolen de heeren: 1. Pieter Kamer, landbouwer te Haarlemmermeer; 2. Pieter Kiebert, landbouwer te Haarlem mermeer). 6. Voorstel tot benoeming van een voorzitter van de oommissie voor de gemeentewerken, wegens bedanken van den heer Evelein. 7. Voorstel tot benoe ming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte aan school No. 10 (nabij Sloten). (De voordracht luidt: 1. D. Klees, onderwij zer aan school No. 1 te Haarlemmermeer; 2. P. J. Teeling, te Nieuwkoop3. H. Heij- mana, te Amsterdam). 8. Voorstellen tot het doen van af- en overschrijvingen in de begrooting, dienst 1910. 9: Alsvoreri tot het doen van betalingen uit den post „On voorziene uitgaven." 10. Voorstel tot ver koop van een perceel gemeentegrond te Hoofddorp aan den heer J Bosnia, te Am sterdam. 11. Voorstel tot verlenging van erfpachtscontracten met diverse bewoners van perceelen, staande aan den binnenweg in sectie L. te Hoofddoi'p. 12. Vaststel ling van een besluit tot. ruiling van grond met het bestuur van den Haarlemmermeer- polder. 13. Voorstel om het raadhuis en de woning van den burgemeester telepho- nisch aan te sluiten aan het interlocals telephoonnet. 14. Voorstel orn aan den kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Hoofddorp in erfpacht uit te geven een strook gronds achter de openbare school No. 4, aldaar, tot het bouwen van een berg plaats voor rijwielen. 15 Rondvraag. A. van P., nog met lang geleden uit de gevangenis ontslagen, heeft weer iets van zich laten hooren. In de herberg van B. aan den IJweg is hij Zondagavond, terwijl hij in een soort van razernij en onder den invloed van sterken drank verkeerde, den herbergier te lijf gegaan en heeft dezen mishandeld; een broer van B-, dié dezen wilde ontzetten, werd in zijn arm en beenen gebeten; de brandende kachel over den vloer geworpen, en een zevental groote en kleine ruiten ingeslagen. Dit laatste deed hij met zijn handen, waardoor bij zich aan zijn rechterhand ernstig v8rwondde, zoodat overal, waar hij liep, bloedsporen hem volg den. De politie, die ter hulp werd geroepen, heeft hem van daar verwijderd, na hem eerst een klein verband aangelegd te heb ben. Op verzoek van B. zal van een en an- deT proces-verbaal worden opgemaakt'. KATWIJK. De Raad dézer gemeente zal Woensdag a.s. des avonds 64 uur in open bare vergadering bijeenkomen. Punten van behandeling zijn: 1. Mededee- ling van ingekomen stukken. 2. Vaststel ling rooster aftreding Raadsleden. 3. Vast stelling kohier der belasting op de honden. 4. Beslissing omtrent de gunning aanbeste ding Schoolbouw. 5. Aanvulling gemeente- begrooting, dienst 1911. KATWIJK-AAN-ZEE. Er bestaan hier plannen om op Dinsdag 2 Mei een feest te organiseeren ter gelegenheid Prinses Ju liana's verjaardag. Daartoe zal eerst wor den getracht een permanente feestcommis sie voor dergelijke feesten samen te stellen. Heb initiatief tot deze beweging is genomen door de Katwijksche gymnastiek-vereeni- ffing. In de afgeloopen week bracht een bom schuit alhier versohe visoh in afslag. De prijzen waren: tong per stuk f 0.25 tot f 0.60, griet f 0.30 tot f 0.70schol per mand f 7.50 keu f2.50; schar f2.50. KOUDEKERK. Op de voorloopig vast gestelde kiezerslijst dezer gemeente komen 202 namen voor, waarvan 182 kiesgerechtigd zijn voor den Gemeenteraad. LEIDERDORP. Gistermorgen werd in een sloot langs den Hoogmadeschen weg, alhier verdronken gevonden de 30-jarige ongehuwde werkman W. H., De man leed aan toevallen. NOORDWIJK-BINNEN. De soc ëteit „Concordia" besloot m haar alg. verg. van Zaterdagavond, op tweeden Paasohdag een boottocht te organiseeren naar de Bos koop sohe bloemententoonstelling. Alle leden van „Concordia" deden toezegging, mede te zullen gaan, om er een gezelligen tocht van to maken. Een stoomboot wordt gratii disponibel gesteld door den heer J. Plug, alhier. Er werd een commissie benoemd, die de regeling van een en ander op zich nam. RIJNSBURG. Gisteravond, omstreeks 11 uren werd in onze gemeente alarm gemaakt door 'het luiden van de brandklok en het toeteren van den brandhoorn. Het bleek dat er vlammen waren bespeurd in het kerkge bouw der Herv. Gemeente. Spoedig was hulp in aantocht. Er stonden een paar bsn- Iken in lichterlaaie, die men met water, aan gebracht in emmers, kon blussohen. VOORSCHOTEN. Volgens de voorloopig vastgestelde kiezerslijst, dienstjaar 1911-'12, bedraagt het aantal kiezers voor de Tweede Kamer 534; voor de Prov. Staten 533; voor den Gemeenteraad 492. Volgens de vorige lijst waren deze getallen resp. 510, 509 en 407. WARMOND. Tegen de heeren Gebr. M. en J. H. K., alhier, is proces-verbaal op gemaakt wegens het, op hun last, doen storten van mest op de gemeentelijke op en aflaadplaate aldaar, zonder daarvoor de vereiscKte vergunning te hebben van Burg. en Weths. Ofschoon het genoemden heeren lx kond was geen opslag daar ter plaatse te mogen hebben zonder die vergunning, hebben zij zulks opzettelijk gedaan, daar zij beweren, volgens koopakte recht te heb ben, vrij te mogen laden en lossen op een gedeelte der losplaats, hun zelfs destijds bij den verkoop door de gemeente aangewezen, zonder dat zij daarvoor opslaggeld behoe ven te betalen. De Raad is echter deze meening met toe gedaan. Vandaar dat zij zich hebben laten ver baliseeren, ten einde een rechterlijke be slissing uit te lokken. De kiezerslijst dezer gemeente bevat 326 namen tegen 316 in 1910 en wel van 326 kiezers voor Tweede Kamer en Prov. Star ten en 312 voor kiezers Gemeenteraad. Van de vorige lijst werden 29 kiezers afge voerd, terwijl er 39 nieuwe werden opge bracht. ZOETERWOUDE. Den ls$en April zal de heer W. J. Koot, brievengaarder alhier, den dag herdenken waarop hij voor 25 jaren den dienst der posterijen betrad, i Van deze 25 jaar heeft hij 1$ jaar als post bode dienst gedaan en 7 jaar als brieven gaarder, waarvan ook 3£ jaar als kantoor houder. ZWAMMERDAM. De kiezerslijst bevat de namen van 316 kiezers voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten en 280 voor den Gemeenteraad. Prof. Bolland. Een bericht in de „N. R. Ct." meldde, zooals men weet, dat prof. Bolland zijn le zingen te Haarlem gestaakt heeft, omdat de professor had opgemerkt, dat „al was het gehoor telkens met klein, een getrouw auditorium zijne lezingen niet volgde.'' Bij informatie deelde mr. P. Tideman aan het ,,H. D." mede, dat hiervan niets bekend is. Prof. Bolland heeft zijn onderwerp: „De oorsprong van bétChristendom," af gehandeld. Dit is enkel de reden, waarom geen lezingen meer worden gehouden. In de bespreking eener tentoonstelling van Maris, door prof. 0. L. Dake, lezen wij „Was Jacob Maris cuderwetsch? Zeker ié het, dat sommige zijner schilderijen aan leiding gaven, om liem als schilder, als com positeur te vergelijken met den Dclftschen v. d. MeerEen antieken. Als men ziet wat (in navolging natuurlijk van de buiten- landsche reclamegenieën) eenigen in den laat- sten tijd in ons land voor „moderne kunst" houden, doet het goed aan te hoo ren hoe een kunstliefhebber te Amster dam een dergelijke mode in Duitschland ka rakteriseerde. „De Duitschers", zeidc hij. „zijn van Defzegger, over Barbizon cn Hol land pardoes op Vincent gevallen." Nu, zonder iets van mijn oprechte bewon dering voor vele buitengewoon talentvolle Duitschè kunstenaars te laten vallen, is het toch ook een bedenkelijk toeken, dat Iieele groepen „modernen" in Berlijn enz. den zeer „geavanceerden" meester Liebermann, al een ouwe sok noemen. Er schijnt in de wereld een schrikkelijke haat te bestaan voor met moeite en studie verkregen talent- Het succes voor die haters is in do schil derkunst gemakkelijk hij do „menigte" te krijgen. Moeilijker gaat het in de muziek. Ten minste ik begrijp (voorloopig) .giet de mo gelijkheid van sucocs voor iemand, die, zon der jaren geduldig piano of viool gestu deerd to hebben, plotseling als hervormer van het bespelen dier instrumenten optreedt en zijn auditorium de ooren verscheurt in de verwachting, dat ze liem razend zullen toejuichen. Het oor is critischcr dan het oog." GesohenkvoorhetMuiderslot. De heer M. Verdonck, te Hees, heeft ten behoeve van en als geschenk aan het. Muiderslot afgestaan een schilderij, voor stellende een maaltijd van den zoogenaam de Muidorkring, ge&ohikLerd door L. Mo ri te. Aan den schenker is de dank der Regee ring betuigd. Homoeopath isoh Ziekenhuis. Aan het „U. D." wordt meegedeeld, dat op de den 12den Apr" te houden algemeeno vergadering van leden en begunstigers der „Vereeniging tot bevordering der Homoe- opathie in Nederland" in behandeling zal worden gebracht een voorstel van het hoofdbestuur strekkende: a. Om voor het bedrag van het reserve fonds der vereeniging aandeelen te nemen in de N. V. „Homoeopathisch Ziekenhuis," onder voorwaarde, dat, met inbegrip van doze som op 1 Mei a. s. het benoodigdo kapitaal voor den bouw van het homoeopa thisch ziekenhuis bijeen zij. b. De vergadering machtige het hoofd bestuur tot het sluiten van een leening en verleen© in verband daarmede toestemming om gedurende de eerstvolgende jaren te mogen beschikken over de inkomsten dor vereeniging tot een bedrag van f 1500. M a r i s-m onument. Naar „Het Vad." verneemt, zal als plaats voor het op te richten Maris-monurnent wor den aangewezen een punt op den hoek van den Ouden Scheveningschen weg en de Kerkhoflaan. Vacant iek aarten. Door de Staatsspoorwegen zullen gedu rende de maanden Juli, Augii^ag en Sep tember algemeene vs/^Jitiekaarben worden afgegeven. Eve^iS het vorig jaar zullen de prijzen bedragen 1st© klasse f 4, 2de klasse f 3 3de (klasse f 2. Deze kaarten zijn gel dig van het station van afgifte naar een willekeurig ander station, echter slechts op den dag der uitgifte. Ook de Hollandsohe IJzeren-Spoorwcg-Maatschappij zal bij wijze van proef gedurende eenige zomermaanden algemeene vacant-iekaarten geldig over has* lijnen verkrijgbaar stellen.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1