N®. 15672 Donderdag 33 Maart, A°. 1911. feze {Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Kort geluk. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER JlDVERTENTIEN: Van 1—9 regels /"1.06. Iedere regel meer f0.17$. - Grootere letters naar plaateruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant tiental woorden meer 10 Oents.Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 0 Oentsper 3 maanden f 1.10. Bnlten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. DRANKWET. Vrouwelijke hulp in localiteilen, waarvoor door Burgemeester en Wethouders vergunning voor den verkoop van sttrken drank in het klem of verlof voor den verkoop van alcohol houdenden drankanderen dan stoken drank is verleend. Do Bur gem easier van Leiden Overwegend©, dat bij Koninklijk Besluit fvan 28 December 1905 No. 20 het bepaalde art. 47, 1ste lid der Drankwet op d© 'gemeente Leiden van toepassing is ver klaard, zoodat liet' dus van af 1 Mei 1906 Verboden is. zonder toestemming van den Burgemeester, in een lokaliteit, waarvoor idoor Burgemeester en Wethouders een ver gunning voor den verkoop van sterken drank Sn liet klein of ©en verlof voor den ver koop van alcoholhoudenden drank, anderen idan sterken drank, voor gebruik ter plaats© Van verkoop is verleend, vrouwelijke per- ponen (met uitzondering van de inwonende (eohtgenoot© en d© inwonende dochters van |den houder dor vergunning of van het ver lof) gedurende d© uitoefening van het be- jdrijf dienst te laten doen' of vanwege den houder van d© vergunning of van het ver lof aanwezig to doen zijn; Overwegende, dat bedoelde toestemming .telkens voor niet langer dan vijf jaar wordt feegeven en derhalve de met ingang van 1 Mei 1908 verleende toestemmingen na 30 April 1911 zijn vervallen; Geeft belanghebbenden, die ook na 30 April Ibedoelde toestemming verlangen, in overwe ging, hun daartoe strekkende verzoeken (op eegel) vóór 1 April e.k. in te dienen ter Gemeente-Secretarie (afdeeling Alge meen© Zaken). D$ Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 2 Maart 1911. DRANKWET. Burgemeester en Wethouden vün Leiden; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door UI E. DE NEIJS, weduwe van B. BROES- TERHUIZEN, wonende te Leiden, een [verzoekschrift is ingediend, om vergunning voor don verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van vei&oop en elders, in d© wachtkamer van het per ceel Haven no 40. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A VAN HAMEL, Wethr. Looo-Burgemeester. .VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 Maart 1911. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door E. VROOM, weduwe van W. F. BUIJS, wonende te Leiden, een verzoekschrift is in gediend, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop en elders, in het voorlokaal van 'het perceel Levendaal no. 88. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A VAN HAMEL, Wethr. Looo-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris.. Leiden, 23 Maart 1911. Leiden, 23 Maart. Het winterseizoen is ten einde en daarom moest er ook een einde komen aan de Volksbijeertkomsten; Dus had de laatste hiervan gisteravond plaats in de Stadszaal- Boven en beneden was deze geheel bezet. Welwillend; hadden zioh aangeboden om dezen avond, een muziek-avond, mogelijk te maken: mejuffrouw L. V. en de heeren nir. H. W. C. J. de Jong, B. C. F. van den Berkhof en Jao. Jongmans. Bij hen voegde zich latei* nog de heer UI jee. Én zij hebben gezorgd voor een moofen avond, voor uren van waar kunstgenot. Allereerst werd ten gehoor© gebracht op twee piano's door mr. De Jong en mej. V.: Variaties op een thema van L. von Beetho ven (opus 35) van Saint-Saëns, en geëindigd met Variaties voor twee piano's (fragment, opus 2) Es kl. terts van Oh. Sinding, door mej. V. en den heer Th. Uljee. Immers, mr. De Jong had voor dit laatste nummer welwillend zijn plaats afgestaan aan den heer Uljee, die reeds op het laatste invi- tatie-conceat van „Sempre Crescendo, deze variaties van Sinding met; mej. V. had gespeeld. De heer Jongmans zong met piano-accom- pagnement van den heer Uljee verscheidene kleine liederen, waarvan vooral ,,Op den Weefstoel" van J. Opsomer veel succes had. Hij zong als toegift „Hobbelpaard'' van Verhulst. Met bijzonder veel aandacht werd geluis terd naar de nummers, door den heer Van den Berkhof op de viool, begeleid door piano-spel van mr. De Jong, gegeven: Con cert (opus 30) D gr. t. van Willem ten Have; Rêverie van Vieuxtemps, en Der Sohn der Haide. van Keler-Béte van welk laatste hij een-gedeelte herhaalde ais ant woord op liet stormachtig applaus. Wij willen liierbij er de aandacht op ves tigen, dat genoemde Willem ten Have is een Hollandsch componist, hier vrijwel on bekend, maar die in het buitenland, speciaal in Engeland en Frankrijk, een grooten naam heeft gemaakt. Hij is nu een oud man en woont te Parijs, waar hij eertijds een buitengewone reputatie als componist ge noot. Hij heeft veel voor viool geschreven, alles degelijke muziek, mooi van klank en bij uitstek goed voor het instrument ge schikt. Zeer jammer is het, dat een Hol landsch artist met dergelijke bekwaamhe den zoo weinig weerklank heeft gevonden in zijn eigen land. Het was de bedoeling van den heer Van den Berkhof ons er eens op te wijzen, dat ons land, waar men altijd zoo van het bui tenland opgeeft, nog zulke bekwame com ponisten telt. Mr. De Jong eindelijk bracht op uitne mende wijze mooie piano-nummers ten ge hoor©: Larghetto in D gr. t. van Bach, Preludium No. 17 A3 gr. t van Chopin, en Militar-Marsoh van Schubert-Tausig. Daverend applaus aan het einde: dank vcor dit mooie stuk van de serie avonden, erkentelijkheid voor de gansche aangename reeks, een zioh-aanbevölen-houden voor een nieuw dergelijk achttal als de avonden weer lang zijn en de werkzaamheden voor velen ingekrompen. Tot leden van de almanak-redactie van het Leidsch© Stu'dentertfkorps zijn bij enkele candidaatstelling verkozen de volgende hee ren: A. J. Smissaert, praëses; D. Crena de Jongh, C. M. Brooshooft, P. Langeveld en J. Bik. Door den heer W. Koops werd gis teren op .den eersten avond van zijn cursus over geestelijke kinderverzorging voor een dertigtal belangstellenden het pnderwerp „Gehoorzaamheid" behandeld. Alle opvoeding, werd' tot inleiding gezegd, moet gericht zijn op het zich overbodig maken der ouders, d. w. z. op de berei king van ld it doel, dathet kind door eigen aandrift naar het goede streeft. Ge hoorzaamheid moet het kind leer en, en men moet ermede beginnen bij de ge boorte. Het onhandelbare kind waar ouders en onderwijzers geen raad mee weten, is in den regel de zuigeling, die werd in handen genomen bij ieder ge schrei. Ouders hebben stipte gehoorzaam heid te eischen, voor hen te gemakkelijker omdat het kind bij instinct weet dat zij het goed meencn. Van een eenmaal kalm ien vriendelijk gegeven bevel, late men niets vallen. Doch men bevele niet meer dan hoognoodig is. Maak gehoorzamen gemakkelijkin een gezin waar orde en regel vanzelf spre kend zijn, heeft het kind er het minste moeite mede. Eisch slechts van het kind, wat het kan. Doet gij dit niet, dan kweekt gü vrees en vrees is nooit opvoedingsmid del. Ontzag is het, doch ontzag heeft met vrees niets gemeen. Het gevolg van stipt gehoorzamen aan ouders en onder wijzers moet zijn stipt gehoorzamen nan de zedewet. Alleen die dit leert en wil is een vry mensch. Beneem het kind niet alle gelegenheid tot kwaaddoen, want dan kan het zijn kracht niet oefenen. Ver bied snoepen zonder wegsluiten van het verboden©. Ouders mogen nooit nalaten zichzelven rekenschap te geven van hun gedragin gen tegenover hun kinderen. Den volgenden Woensdag over goede en slechte gewoonten. Op de gisternamiddag in het Nutsge- bouw gehouden gewone algemeen© verga dering der venncoten in de Leidsohe Brood fabriek bleek uit de gedane mededeelingen dat het debiet over 1910 in totaal bedroeg 1,279,180 K. G. brood en 755,041 stuks be schuit. De gemiddelde broodprijzen over 1910 waren voor gebuild brood 15.84 ets., ongebuild brood 12.84 ets., krentenbrood 21.15 ets. per kilogram, en roggebrood 18.83 ets per ll kilogram. Voor het examen in de nuttige hand werken zijn te 's-Gra-venhage geslaagd de dame© N. van Rijn en S. Zijlstra, van Lei den, en J. Hommes, van Rijswijk. De Staatsoourant van heden bevat de statuten van de Zeil-, Roei- en Motorsport- vereeniging „De Kaag", te Warmond. Prins Hendrik der Nederlanden zal als vertegenwoordiger van de Koningin af gevaardigd worden naar de kroningsplech tigheid to Londen, in Juni a.3., als hoofd eener buitengewone zending, waa^vaa de leden later zullen worden aangewezen. De toestand van mr. J. G. Parijn, com missaris der Koningin in Zuid-Holland, is zeer zorgelijk. Door den heer C. P. W. Dessing, ar chitect te Gouda, is in de R.-K. Leesver- eeniging aanbesteed het bouwen van eon schoolgebouw (2de r.-k. jongensschool) voor 300 kinderen, aan de Letmaetstraat aldaar. Ingeleverd waren 7 biljetten. Laagste in- sahrijver was de heer J. J. Duym te Gouda^ voor f 23,330. De gunning is voorloopig aan gehouden. Bij de te Vlaardingen gehouden stem ming is met 382 van de 653 uitgebrachte geldige stemmen beslist dat het beroepings- wenk in die NecL-Herv. Gemeent© aldaar de volgende 10 jaren zal zijn opgedragen aan den Kerk era ad. De laatste 10 jaren geschiedde dit door het kiösoollege. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren benoemd tot directeur der ge meente-arbeidsbeurs den heer J. W. Albar- da, werktuigkundig ingenieur, leeraar aan een H. B.-8. met 5-jarigen cursus te 's-Gra venhage. Hij studeerde aan de Polytechnische School te Delft, de huidige Technische Hoo- gesohbol. Nadat hij het diploma van werk tuigkundig ingenieur behaald had, werd hij leeraar in de wiskunde aan de Hooger Bur gerschool te Almeloo, van waar hij later in een gelijke functie naar een der Haagsche Hoogere Burgerscholen overging. In ver gaderingen van de Vereeniging voot Staat huishoudkunde en Statistiek en in de Ver eeniging van Arbeidsbeurzen heeft hij her haaldelijk getuigenis afgelegd van zijn be langstelling en de kennis omtrent economi- sohe zaken speciaal in kwestie van werk lozenzorg. („Tel.") ALPHEN. Ds. M. v. Grieken, Ned.-Herv. pred. te Delft, trad in „Concordia" op voor de plaatselijke afdeeling van den Gor. Bond tot verbreiding der waarheid. In een schoone en boeiende rede vergeleek Z.Eerw. den toestand in de Ned.-Herv. Kerk in onzen tijd bij dien van de Kerk in heb Oude Verbond, waarvan Azaf spreekt in Ps. 80. Tusschon beide vond spr. een tref fende overeenkomst. De gebroken, die de Kerk aankleven werden duidelijk aan het licht gebracht, terwijl tevens de weg werd aangewezen om tot een beteren toestand te komen, nl. de weg dor - ^rootmoediging, om zoodoende tot de oude paden weder te keeren. De sohietvereeniging Nederland ©n Oranje" heeft, met een onderlingen wed strijd onder haar ledon, haar winteroefe- ningen geëindigd. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen, waarvan de winners wa ren de heoren Aalbersberg, De Pijper, Baas, Berkhout en ~r. d. Kwaak, terwijl een con- dolatieprijs werd gewonnen met 43 punten door den heer Bauwer. Het hoogst aantal te behalen punten was 60. NOORD WIJK. In de zaai van „Hof van Holland" vergaderden gasteravond de Oom- missie en de sub-commissies voor den f ees telijken intocht van Leopold Graaf van Limburg Stirum Noordwijk en diens gema lin. De Ambachtsheer wordt omtrent mid den April, te Noordwijk verwacht, een juis- ten datum weet men nog niet. De heer N. de Bes, voorzitter der Feest- oommissie, heette de aanwezigen welkom en deelde mede, dat men om verschillende redenon had afgezien van 't vormen van een oearecomité. De mededeeling, dat de commissie voornemens is, den burgemeester, jhr. W. G. van Panhuys, het eere-voorzit- tersohap aan te bieden, werd met luid applaus begroet. Verder werd voorlezing ge daan van de door commissie en sub-oom missies ontworpen plannen. Er zullen eere- poorten verrijzen aan c1© Sohiebrug en op den Offemw'eg nabij het inrijhek van „Huize Offem." Te Noordwijk aan Zee hebben eenige personen zich vereenigd, om groo- tendeels op eigen kosten verschillende ©ere poorten te plaatsen. Om do noodige gekkn bijeen te krijgen zullen dezer dagen eenige jonge dames in- teekenlijsten bij de inwoners aanbieden. (Een grappenmaker wilde deze dames ge kleed doen gaan in jupe-oulotte). Op het Lmdenplein zal een muziektent worden op geslagen, zoo mogelijk op kosten der ge meente, maar dat moet nog aan liet gemeen tebestuur verzocht worden. Er zal een eerewaoht geformeerd worden, terwijl allo corporation het recht zullen heb ben, afgevaardigden te doen deelnemen, hetzij te voet of per rijtuig aan den feeste- lijken stoet, die den Ambachtsheer bij zijn intocht en zijn. ommegang door de beid© Noordwijken zal vergezellen. De schoolkin deren, zoowel die van Noordwijk-Binnon als van Noordwijk aan Zee zullen den Am- baohtrteer welkomstliederen toezingen. Dit zfjn hi ruwe omtrekken de plannen. Verschillenden der 42 leden van commissie en sub-commissies voerden het woord over deze voorloopig© plannon. Vele nuttig© wenken werden gegeven en door d© com missie dankbaar aanvaard. De subcommissies nu zullen ieder het on der zich ressorteer end© gedeelte van de feestelijke ontvangst nader uitmaken, en dan zal er een paar dagen vóór den dag der „blijde inkomst©" nogmaals een alge meen© vergadering worden gehouden, om te zorgen, dat een en ander een goed geheel vormt. Onder dankzegging voor de zeer getrou we opkomst sloot de voorzitter de bijeen- komet. NOORDWIJK AAN ZEE. Door notaris Binnendijk zijn gisteren in Badhotel Konij nenburg verkocht, 4 Woonhuizen en erf, staande aan den Jan Kroonsweg voor f 1884. Kooper de heer Jac. Spaanderman, alhier. SASSENHEIM. Woensdagavond verga derde de afd. Sassenlieim van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Na opening der bijeenkomst door den voorzitter, deed de penningmeester reke ning en verantwoording van zijn gehouden beheer. Er bleek een tekort t© zijn van f 110.67$. Dit is evenwel niet zoo onrust/va rend, omdat de toestand van de kas zich' op het einde van dit jaar wel weer zal her stek! "hebben. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verga dering werden benoemd de heeren A. Frij- link Sr. en R. H. Beerhorst en tot hun opvolgers de heeren 0. Coerman en C. Ver- degaaï. «d Aarzelend antwoordde Graven: „Och ik heb hier eigenlijk geen opinie uit te spre ken; bovendien zou ik niet durven bewe ren, dat ik Arnott begrijp; hij is werkelijk heel anders dan de gewone menschen. Maar het kan voor u ook van geen belang zijn hoe een ander over hem denkt-, daar u precies weet, wat u aan hem hebt." „Maar daarvan ben ik juist met zeker." antwoordde zij aarzelend. „Wij zijn in bijzondere omstandigheden, omdat we eigenlijk ons geheel© leven al samen zijn geweest; ik weet, dat Nevile wel van mij houdt, 'maar soms verbaast het me toch. Het is zoo moeilijk je gevoelens te ontleden, laat staan te weten hoe mannen gevoelenmaar u, die Neviles vriend is, zou me mischien kunnen helpen." „Hoe zou dat mogelijk zijn, te beslissen over een verhouding tusscken u beiden 1 En bovendien is Arnott, zooals ik daar straks reeds opmerkte, geen gewoon man." „Maar zelfs, indien u dit vooropstelt, dan nog twijfelt u of hij wel voldoende be langstelling en liefde voor mij bezat. Ikzelf ben ook beginnen te twijfelen en da-ar om 'stel ik een onpartijdige uitspraak op zoo hoogen prijs." Craven wist niet hoe zich uit deze voor hem zoo netelige positie te redden. „Kijk u eens, juffrouw, ik ben niet onpar tijdig. Het kost mij moeite genoeg om mij öltijd als een volmaakt fatsoenlijk heer te genover u te gedragen. Het eenige, wat ik zeggen kan, is dat hij niet van u, evenmin als u van hem sohijnt te houden, zooals ik mo voorstel, dat het geval moet zijn als twee menschen elkaar werkelijk liefhebben. Maar ik benwel de meeat ongeschikte persoon, die u in deze kwestie kan raadplegen." „Maar waarom dan toch?" vroeg Evie naïef, hetgeen niet wegnam, dat- zelfs Oia- pen hier twijfelde aan haar onbegrijpelijk heid. „Omdat.ik u heb liefgehad van het eerste oogenblik af, dat ik u heb .gezien," ant woordde hij openhartig. ,,U kan niet bewe ren, dat u hiervan niets hebt gemerkt, want ik kan mijn gevoelens moeilijk verbergen. Ik was niet van plan u mijn liefde te be kennen en nooit ook zal ik op dit onder werp terugkomen, maar dit was het eenige middel, om u duidelijk te maken, dat ik geen onpartijdig rechter hier kan zijn." „En toch zou ik zoo gaarne willen weten of hij zich tegen zijn zin gebonden gevoelt; dat zou ik zoo gaarne willen voorkomen." „Vraag u het hem zelf, dat is de eenvou digste weg." Nevile zelf bemerkte absoluut niet welko storm er boven zijn hoofd hing. Hij was van meening, dat Erie wel heel tevreden en ge lukkig zou zijn, daar hij toch bijna al zijn vrijen tijd aan haaa* wijdde, en dat hij wei nig tijd had kon hij toch niet helpen. Steeds duidelijker was het hem geworden, dat een drukke werkkring voor hem het eenige mid del was, om zich met de gegeven omstandig heden te verzoenen. Hij wilde niet meer aan het verleden denken, maar toch kon hij nog niet kalm blijven, toen hij plotseling in de Londensohe couranten „(F'auline Dagner- re" overal met vette letters gedrukt zag, terwijl kolommen werden gevuld met enthu- siaste critieken over haar spel. Nevile kon niet nalaten van a tot z deze stukken te le zen, hoewel z© hem vreeselijk opwonden; maar telkens was zijn eindbesluit, dat hij Pauline Daguerre niet begeerde te zien in een rol, die zulk een geheel ander iemand verpersoonlijkte dan zij zelf volgens eigen beschrijving was. Telkens hertaalde hij weer bij zichzelf, dat hij dit nieuwe stuk niet gaarne met Erie zou willen zienmaar toevallig was Evie een geheel andere meening toegedaan. Zoodra hij 's avonds Evie ontmoette, legde deze hem een geheel klaar program ma voor. Met Graven zouden zij gezamen lijk dineer en, om daarna naar den schouw burg te gaan. Erie begreep absoluut niet, waarom hij zich 700 ongunstig uitliet over Fransche tooneelstukken, en dan maakte hij weer bezwaren, dat hij vooraf niet kon zeg gen of hij dien avond vrij zou zijn. Hoewel het anders Evies gewoonte niet was, 6toof zij ditmaal heftig op. „Als je liever niet gaat, Nevile, dan zal niemand er je toe willen dwingen, dan is het plezier er toch al af, maar ik begrijp niets van al je bezwaren." Mevrouw Arnott, die toevallig bij de Drakes een ristie had gebracht en dus bij deze scène tegenwoordig was geweest, ver zocht Nevile met veelzeggende blikken haar even naar het wachtende rijtuig te begeleiden. In de gang nam zij haar zoon Hij defl arm, terwijl zij hem nadrukkelijk toefluister de: „Maak dat arme kind toch niet ja- toerecbj zij heeft niet hut minste vermoeden dat er iets is voorgevallen tusschen jou on mevrouw Daguerre. Het zal misschien niet prettig voor je zijn dien avond naar den schouwburg te gaan, maar er is zoo-veel onaangenaams in de wereld." „Er kan voor Evie absoluut geen reden bestaan jaloersch te zijn, daar zij, die ik me eens als Pauline Daguerre heb voorge steld, in werkelijkheid niet bestaat" „Des te meer reden om niet te doen voorkomen of er iets bijzonders is. Wees nu verstandig en gedraag je wat opgewekt Za terdag." Verschillende omstandigheden maakten het Nevile onmogelijk zijn verloofde eer te ontmoeten dan op den avond, dat zij sa men met Graven zouden gaan dineeren aleer zij den schouwburg bezochten. Geen wonder, dat alle plaatsen in den schouw burg waren uitverkocht, waar men 7.ooveel van dit stuk had gehooid en gelezen als hier het geval was. Nevile Arnott scheen uiterlijk kalmer dan hij inderdaad was en na het eerete bedrijf had het terugzien van Pauline Daguerre hem niet zoo aangegrepen, dat hij niet van harte met de anderen mee kon applaudis- seeren. Ook Harra, dio hem kwam aan spreken, kon hij kalm te woord staan. „Ja, rindt je het spel niet betooverend? O, en straks sleept het iemand nog meer mee. Het st.uk zelf heeft- weinig waarde en ik heb het nooit een stuk voor haar ge vonden, omdat het haar te veel vermoeit. Maar ik hoop, dat zaj na dit spel geen rol len meer zal opvatten." Nevile schudde zijn hoofd. „Zij zal nu haar tooneelloopbaan in geen geval meer willen opgeven." „Waarom niet? Hoe kan je dat bewe ren?" Maar zioh plotseling bedenkend, dat Arnott niet kon weten op grond waarvan hij deze hoop koesterde, veranderde hij snel van onderwerp. Toen het sein tot het begin van het twee de bedrijf werd gegeven, verweet Nevile zioh, dat hij Harra niet aan zijn meisje en aan zijn moeder had voorgesteld; maar van het oogenblik af, dat het stuk was begon nen, vergat Arnott Harra zoowel als alle menschen om bern heen. Het was of hij ge voelde, dat zij in haar rol zioh tegenover hem verplaatste en de indruk, dien Pauli ne zich altijd had voorgesteld, dat het stuk op Nevile moest maken, werd verwezen lijkt. Hij gevoelde, dat Pauline in deze rol heel haar ziel legde en dat het dwaasheid was geweest geloof te slaan aan haar zelf- schilderingen. Tusschen de bedrijven in was Nevile stil en afgetrokken en nauwelijks was het hem mogelijk Erie op haar vragen te antwoor den. „Ik zou wel eens willen weten hoe me vrouw Daguerre in het gewone, dagelijk- sche leven is," riep Erie uit; „zij moet wei een bijzonder h rog staand iemand zijn." „Ja?" antwoordde Nevile onverschillig., „Ik weot niet of je dat wel zou meevallen." „O ja, stellig wel! Graven heeft me ver teld, dat zij geen Francais© is, daar een van haar ouders uit Amerika Ikwom." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1