Uit de „Staatscourant". Zwak. ellendig en altijd vermoeid. Faillissementen. Burgerl. Stand van Leiden. Agenda van de week: Marktberichten. Gemengd Nieuws. KATWIJK. Gisteravond werd in de bo venzaal van het Tehuis voor Jongelieden een openbare vergadering gehouden van de leden der Yereeniging. Het was om te be raadslagen over het vooTstel van het be stuur: Ontbinding der Vereeniging. Dat voorstel werd echter met een verpletteren de meerderheid, 38 tegen 3 stemmen ver worpen. Nu trad het bestuur af en werd overgegaan tot verkiezing van nieuwe be stuursleden. Daartoe werden verkozen de heeren dr. Van Waüsem, E. L. Smit-, A. de Klerk, C. van Tongeren en C. den Duik. Aan den laatste, met ter vergadering aanwezig, zal van zijn benoeming worden kennis gegevende andere heeren namen bun benoeming aan. Alzoo blijft de Vereeni ging in leven en kan misschien deze poging om haar van het leven te berooven, haar ten 6lotte nog ten goede komen. KATWIJK-AAN-ZEE. Voor een talrijk publiek gaf het mandoline-gezelschap „Lo tus" in de Gemeentezaal zijn derde uitvoe ring. Eerst werden de drie nummers op de man doline ten gehoore gebracht, welke goed ge speeld werden. Daarna hield de directeur, de heer H. P. F. Laterveer, een voordracht: ,,Een nacht in 1870" naar Frangois Coppée. Hierna werden twee nummers gespeeld op de mandoline, begeleid met zang, die blijk baar zeer in den smaak vielen. Geen gemak kelijke taak had mej. J. van der Reyden, accompagnatrico op de piano. Zij bleek ech ter goed voor haar taak berekend. Als be wijs van waafdeérïóg werd haar dan ook na de pauze door de presidente, mej. Van Leeuwen, een keurig bloemstuk overhan digd, terwijl den directeur een muziek standaard werd aangeboden, uit dankbaar heid voor alles, wat hij voor de Vereeni ging deed. Het tweede deel van het programma was niet minder belangrijk dan het eerste. Be halve uitnemende mandoline-speelsters ble ken de dames in de nu volgende nummers voor mandoline met zang ook goede zange ressen te zijn. Ook kregen wij nog twee voordrachten van den heer Laterveer, n-1. „Hevig avontuur van Tante Mijntje, Toto en Titi" en „Zadoks inval.'' Vooral met dit laatste behaalde de declamator een enorm succes. Alles te zamen genomen kunnen we zeg gen: „Lotus" heeft ons een heerlijken avond bezorgd. RIJNSBURG. Zij, die den „Leiderweg" vroeger hebben gekend en vooral zij, die genoodzaakt waren hem te beloopen en te befietsen, kunnen niet genoeg de ver betering waardeeren, die genoemde weg heeft ondergaan; een verbetering, die we aan de Electrische hebben te danken. Wij hebben nu van af de Groenesteeg tot voor bij het Kerkhof der Ger. Gem., op de Zandlaan, een mooien straatweg, uitgezon derd en klein gedeelte bij „De Bazaar", het eind van den Leiderweg. De Leider- weg werd door de N. Z. H. T.-Mij. aan gelegd, het overige gedeelte door Rijns burg. Nu ligt dat kleine stukje uitzondering als verbinding tussclicn die twee flinke straatwegen als herinnering aan den vroe- gcren modderboel. Bestraat met ongelijke keien, vol gaten, is het daar bij het minste regentje een verzameling van mod der, waar men slechts met moeite door heen waadt. Wanneer zal ook dit stukje eens een verbetering ondergaan? WOUBRUGÉ. De Raad vergaderde gis teren voor het eerst in dit jaar. Vandaar een nieuwjaarstoespraak van den Voorzit ter. Alle leden waren tegenwoordig. Ingcljpmen was een adres van het fan farekorps „Harmonie," om meer financiee- len steun. B. en Ws. stellen voor het een lokaal der openbare school te verhuren voor f 25 voor één avond per week. De heer Heenk stelde voor het lokaal te verhuren voor f 20. De heer Peters vreest, dat de Zangvereeinging ook zal adressee- ren en vindt de kosten niet Koog. Het voor- stel-Heenk wordt verworpen met 6 stem men, en het voorstel van B. en Ws. aange nomen. Buiten bezwaar der gemeentekas wordt mej. A. F. Korsman benoemd als tweede plaatsvervangend kantoorhoudster. Ingekomen zijn de verslagen der commis sion tot wering van schoolverzuim van Wou- brugge en Hoogmade. De heer Van Dam wenscht het bedrag voor aankoop van pTijsjes aan de leerlin gen te verlioogen met 5 gld. Wordt aange nomen. B. en Ws. werd machtiging verleend om grasgewas te verhuren; het kohier honden belasting werd vastgesteld op f 172.50 en dat van den hoofd, omslag op f 3708.50. ZWAMMERDAM. Irt de laatste der Nutsvoordrachten trad alhier voor een goed gevulde zaal opmevr. Marie E. Arntzen— Wafelbakker, met het historisch tooneel- Bpel: „Berenice," van A. Dubarton. De drie bedrijven hiervan werden door de be gaafde déclamatrioe op uitnemende wijze vertolkt. Na de pauze gaf zij nog een drie tal luimige voordrachten. Spreekster oogstte aan het einde hiervan applaus. noemde tot telegraafop zich ter, de overigen tot telefoonopzichter 2de kl. bij den post-, telegraaf- en telefoondienst; is H. H. Geul te Wagemngen, candidaat- houtvester voor den Indiscihen dienst, ter beschikking gesteld ten einde te worden benoemd tot adspirant-ïioutvester bij het bosohwezen. BICCLAMES, 40 Cents per regel. 3516 60 Bij Kon. besluit is met ingang van 1 April a.s., F. J. H. Schneiders onder toe kenning van eervol ontslag als afslager- boekhouder bij de visschershaven te IJmui- den, benoemd tot administrateur bij die haven. met ingang van 16 Maart 1911 benoemd A>t assistent bij de directie van de Rijks postspaarbank P. J. G. Luyendijk en C. A. Honig, thans tijdelijke ambtenaren bij ge melde instelling. Bij resolutie van den minister van Koloniën zijn A. G. W. Jansse te Leiden, G. J. van Steeden te Breukelen, W. H. Wattjes te Abcoude en J. Pelser te Amster dam, ter beschikking van "den Gouv.-gene raal van Ned.-Indië gesteld, teneinde daar te lande te worden benoemd, de eerstge Verdenkt gij uw nieren, wel? Zij worden misschien cel na cel vernietigd, waardoor uw bloéd ongezuiverd blijft, terwijl het le vengevend eiwit uit uw lichaam kan worden afgevoerd. Nierkwalen ontwikkelen zich zóó onge merkt, dat zelf. wanneer de nieren ernstig aangetast zijn, -gij geen ander verschijnsel op kunt merken dan algemeen© zwakte, loomheid en afgematheid. Gij staat er ovef verwonderd, dat gij steeds achteruit gaat en dat gij u altijd zoo ver moeid en terneergeslagen gevoelt. Misschien hebt gij nooit uw nieren verdacht en toch indien uw water chemisch onderzocht werd, zou misschien gevonden worden, dat uw nieren cel na cel werden verwoest en het bloed niet meer filtreeren, waardoor het levengevend eiwit gelegenheid heeft om met de urine te ontsnappen. En zoo raakt gij dag aan dag vaster in de klauw van de gevreesde ziekte, totdat de nieren plotseling geheel haar werk sta ken en uw geheele lichaam vergiftigd wordt door het urinezuur in het bloed, terwijl de blaas haar kracht verliest om de urine- afscheiding te regelen. Daarom wanneer uw urine bewolkt of branderig is, wanneer de afscheiding ;n te groote of te kleine mate geschiedt, of wan neer gij rugpijn, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen of een blaaskwaal hebt, verwaarloost uw nieren dan zelfs geen dag langer. Uw kwaal heeft zich misschien reeds verder ontwikkeld dan gij denkt, en uitstel is zóó gevaarlijk, dat gij niet spoedig ge noeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die zoovele mannen en vrouwen b 1 ijv e n d ge nezen hebben. Vraagt uitdrukkeliik Foster's en gij zult de goede krijgen. Zij zijn te LeideD ver krijgbaar bij de heeren D M. Kruïsinga, Nieuwe Rijn 33; Reyst Krak, Steenstraat 41; en bij D. W. E. F. de Waal, Mare 58. Toezending geschiedt franco na^ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10 voor zes doezen. Af(l. Noord wij kerhoat Alff. Vereeni- ging voor Bloembollenen! tnar. Gisteravond vergaderde in café „De Zwaan" de af deeling Noordwijkerhout van de Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur. Voor het eerst werd de vergadering geleid door den nieuwen voorzitter den heer E. Oostdam Jb.zn., die allen hartelijk welkom heette en de hoop uitsprak, dat onder zijn leiding allen eendrachtig samen zullen wer ken tot groei en bloei der Vereeniging. Nadat de heer L. M. van Noort de no tulen had voorgelezen, begon men met de agenda. Als nieuw lid werd aangenomen de heer N. Turnhout, als be-stuurslid gekozen de heer Th. Langeveld; tot afgevaardigden naar de Algem. Verg. werden benoemd -de heeren N. Mooyman en P. Heemskerk Jzn. (plaatsvervanger. Nu was aan de orde de beschrijvingsbrief voor de Algem. Verg., 27 Maart te Haar lem te houden. De eerste zes punten lokten geen bespreking uit. Na eenig-v discussie werd punt 7 aangenomen. Het boofdöostuur heeft n.l. voorgesteld in Deo. a.s. een ten toonstelling te houden van geprepareerde hyacinten. Punt 8 was een voorstel van dc afd. Oegstgeest, om n.l. f 1000 uit te loven tot aankoop van prijzen voor tulp en tentoon stellingen in het buitenland. Dit voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Punt 9 werd warm toege juicht. Dit punt behelsde een voorstel der afd. Hillegom, om er bij het hoofdbestuur op aan te driügen, dat het bij tie Regeering pogingen zal aanwenden om hij eventueel e herziening van invoerrechten de belangen van den Bloembollen-export in het oog te willen houden. (Funt 10 Bij den betrokken Minister zullen door het hoofdbestuur pogingen worden aangewend, om het verlaagd telefoon-tarief in te voeren voor plaatsen, welke meer dan 15 K.M. van Haarlem liggen. Ook dit werd aangenomen. Punt li bevatte een voorstel om het hoofd bestuur op te dragen een kleurenkaart met kleurbesohrijving verkrijgbaar te stellen; daar echter de kosten dezer kaart f 8.70 be dragen zullen, werd besloten hier niet op in te gaan. Punt 12 was een voorstel van de afd. Rijnsburg, om een fonds te stichten, ten einde minderwaardige bolgewassen te kun nen aankoopen en vernietigen. Dit voorstel zal door de afgevaardigden gesteünd worden, evenals de punten 13 eB 14. Punt 13 bevat een voorstel der afd. Uit geest, om een onderling© bollenassurantie op te richten. Punt 14 is een voorstel der afd. Langen- dijk om voortaan tulpen per gewicht in plaats van per H.L. te verkoopen. Tot candidaat voor het lidmaatschap van het Hoofdbestuur werd met algemeene stemmen besloten te kiezen den heer De Graaff, van Leiden. Alsnu werden door den heer Van Noort de diploma's en medail les uitgereikt, behaald op de Nationale Bloemententoonstelling te Haarlem door verschillende leden der afd. Noordwijker hout., Zoo behaalde o a. do heer J. Heems kerk Pz. een prachtige zilveren medaille met getuigschrift voor inzending van Nar cissen (Golden Spur)de heer N. v. d. Zalm verkreeg een bronzen medaille met diploma voor inzending enkele narcissen (Victoria) en de heer H. van Leeuwen al leen een diploma. De Voorzitter wensehte den winners geluk en wees er op, dat, ofschoon de afd. Noord wijkerhout behoorde tot die afdeelingen, welke de minste inzendingen gedaan had den, zij niettemin trotsch kon wezen op de vier behaalde prijzen. Na gehouden rondvraag werd de verga dering gesloten. C. Romeyn, kapper, Jonk erf ranstraat 27a te Rotterdam. A. Polak, behanger en stoffeerder te Amsterdam. wrerberifht, naar waarnemingen in den morgen van 15 Maart. Medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.9 te Horta; laagste 745.2 'te Den Helder. Verwachting tot den avond van 16 Mrt. Zwakke tot matigen zuidelijken tot zuid oostelijken wind. Zwaar bewolkte lucht. Waarschijnlijk nog regenbuien. Zachter temperatuur. GEBOREN: Antie Jaotie, D. van Th. Noordraven ea A. -ytoma. Holland, Z. van H. Vis9erenJ. de Gelder. Isaac, van P. Lardee en M. Stouten. Martians, Z van J. I. Erades eo C. J. Meijer. Willem, Z. van J. Zitmanen II. Doorne vel d. Gerrit, Z. van A. de Boer en J. van Putten. Hendrik Manns, Z. van H.Hemerilcen M. E. Labordu9.i lendrik, Z. van P. van der Leek en J. Verbaan. Hendrik, Z. van M. v. d. Ure en M. v. d. Lelie. Cornelia, D. van B. W. Hageman en C. van der Blom. Cornelia Apolonia, L) van J. A. Vermeulen cn A van der Lof. Jacoba Maria, D. van G- Knotter en J. M. Beekman. Joaua Micbiel, Z. van M. J. van deu Berg en A. E. Ouwerkork. Petronella Johanna, D. van J. fee en A. H. J. van der Reyden. Hehnina Maria Joh »nna Josephina, D. van J. la Rivièro en H. M. Morsink. G^rhardus, Z. van G. Fabius en B. Ploeg. Jan Hendrik, Z. van I. J. P. Ruitenbeek en P. de Vrind. Hendrik, Z. van H. van den Berg en J. Lepelaar. Johanna Wilhelmina Alaria, U. van W". van Steyn en E. A- van Schie. Lam- beitua. Z. van A. Sckou'en en H. C. Schouten. I heodora Wilhelmina. L> van A. van Steen en Bus. Cornelia Elisabeth, D. van T. Gottenbos en E. Schalkwijk. Anna, D van VV. Flaude- ihijn en A. W. Pielanen. Johanna, D. van D. Oudshoorn en P. van Ham. -lohannes Jacobus Z. van J. Gordijn en C. E. Brouwer. - Herma- nus M t'heus Heurious, Z. van J. C. Pieterae en P. J. Westerbos GEHTJvVD: P- F. Hassaar im. en L. Wetselaar jd. L Al. H. Bonte jm. en E van Leeuwen >d. W. vau Putteu im en E. Voorzaat jd. J. van Sonsbeek jm en E J. H. Willamsjd. J.Zuiderduin jm. en li van der Velden jd. OVERLEDEN: J. M. E beraD. 3j. A. Takken geb Vau Gervea Z. levonl. A. Takken geb. Van Gerven V. 34 j. C. S Viékesteijn D. 6 w. J. Bollee 51. 84 j. P. de Gróót geb. De Waard V. 81 j. C. Bavelaar Z. 39j.4-C. Koppeschaar L. 9 m. C. Hogenes M. 60 j. C. PJatteel L>. 1 j. ïYl. v. linen D. 30 i. C. Kljmg q b. Van Es W. 90 j. J. van Dijk geb. v. d. Beig V.33 j. J. Braadt D. 15 in. P A. v. Oostoq M. 59 j. J. T. L, Mulders Z. 64 j. W.F. Tuinhof de Moed M. 69 j. Woensdag: Leidsche Schouwburg. Concert te geven door het Concertgebouw Sextett. buur. Groot-Auditorium Academie. Literarische Facul teit L. S. C. Leziug van Prof. Dr. Ed. Meyer (Berljju). Acht uur. Stadsgehoo- zaal. Openbaar debat Mej. A. v. d. Vlies en Ds. R._J. W. Rudolph. 8 uur. Bioscope-Theater. 8 u u r. Sassenheim. Consistoriekamer Ned.-Herv. Kerk. Vergadering stemgeiechtigde lidmaten Ned.-Herv. Gemeente. Ualfacht. Donderdag: Leilscho Schouwburg. Liefdadish.-Voorstell I,. T. „Wie Wil, Die Kan", ,Het Goudvischje", Tooneelsiiel 8 uur. Verhuurdersbond. IToogl. ICerkgracht. Openb. Vergadering Chr. Textielarbeidersbond „Unitas". Spreker de hoer Verveld, buur. Zaterdag Foyer Stadsza tl. Uitvoering Korporaals-Vereeni- ging „De Driekleur" Bioscope-Theater. 2 e n 8 u u r. Zondag: Leidsche Schouwburg. 9Voerman Henschel", Drama. buur. 't Pos hof. Concert K. K. Bioscope-Theater. 8 u u r. Café Janten. Optreden Betsy de Klerk en Duo We98el. Café Rijnland. Duo Bamberg. Du Nord Bal. Voorschoten. Tentoonstelling Ambaehtsteeken- school. 2—4 uur. Dagelijks: Leidsche Volkshuis. Teekeningen en Etsen Haverkamp. 7—10 uur. (Woensdag 35 uur). 1HEN11. Koude Rosbief, spersiebooneiij beschuit met bessensap. SPORT. Kampioenschap: Voetbal. Nederlandsche Voetbal-Bond. Zuidelijke Tweede Klasse. M. V. V. O- (Middelburg). Het lijk van Grace gevonden. Naar men zich herinneren zal, heeft de verongelukte Engelsche vlieger Cecil Grace den 22sien December j.l. een poging ge waagd den prijs van baron de Forest te winnen. Hij steeg te Galais op, vloog 't Ka naal over. een eind het land in, keerde en verdween toen, boven 't water, in den mist. Later heeft, men de overblijfselen van zijn vliegtuig gevonden. Thans bericht Reuter, dat bij Ostende een lijk, in vergevorderden staat van ont binding verkeerend, opgevischt is in de ha ven. Zekere kenteekenen veroorloven de veronderstelling, dat' dit het lijk is van Grace. Wassenaar, Veiling van 14 M*art. Aardappe len per kin 0 95 a ƒ2 bavoyekool per 100 f3. ƒ5. Roo e kool per 100 f 8. Boerenkool per 100 ƒ0.60 a f 1. Eieren per 100 ƒ3.50 a ƒ3.75. Formerend, 14 Maart Heden waren aangevoerd 19 stapels boerenkaas, hoogste prjjs fó2.50, 21 stapels fnbrieks- 34. Sueek, 14 Ma-rt. Boter. Aanvoer 1/4 en /8 v. Prijs lt> keur Bij de vereeniging: le keur Fabriek^aauvoeren /3en 37 6 v., 49 a t Noteering van de commissie der vereeniging voor boter- en kaashandelaren in Friesland le soort f 55. AifUterdaiu. 15 Maart. Ter veemarkt waren beden aangevoerd 196 vette Kalveren late kw. 1.18 a 2de kw. ƒ1.08, 3de kw. ƒ0.96 per KG., Graskatf., r- a f 154 Nuchtere Kalveren ƒ7 a 12, Schapen f a t per etukLam, ffy 4io vette Varkens, Hollandaehe lite qual. 51 a 53 c., id. 2de en 3de qual. 49 a 50 o., Overz. en Geld. 1ste qual. 51 a 53 c., ld. 2de en 3de qual. 48 a 49 c. per KG. ijoosdnincn, 14 Maart. Groeutenveiling. De vol gende prijzen werden betaald: Bloemkool 1ste eoort f a .—,2de soort a t Komkommers l9te soort f 26 a ƒ34.20. Salade late soort ƒ4.80 a 6.50, 2de soort 2.30 a r 3.60. Peen 1ste soort 22.60 a 24.10,2de soort a Prei f1.50 a 1.70. Radijs ƒ3.80 a ƒ5.50. Raapstelen ƒ1.10 a 1.40 per 100. Spinazie 25 a 50 c. Boerenkool 18 a 19 c. Stoofsla 36 a 50 c. Kroten 90 a 92 c. per 1 H.L. *elued;uii, 14 Maart. Noteerius» Benrsoommissie. Moutwijn ƒ8.50 pe- HL. Zonder ust en zonder belabting. Spoaiing ƒ1.60 per ketel. Nofeering Makolaa s: Moutwijn ƒ9.50, Jenever ƒ13.50, Amsierd. proef ƒ16.—. Noteenng DisteUteursbond: Moutwijn ƒ9.50, Jenever ƒ13.50, Amsterd proef ƒ15. Giaau-Spiritus ƒ1450 a f Melasse-Spiritn? ƒ13.a 13.25, ru%ve Spiritu* f 7 a f Meppel, 14 Maart. Aan de botermjjn was de aan voer heden 4300 kilo. Hoog-te prijs 1.34, laagste prijs 1 26, middenprgs r 1.3. per kilo. F urinerend, 14 M<art. De aanvoe en en prijzen, waren hsdeu als volgt: 419 runderen, vet vee 68 a 80 c. oer kg., 38 paarden, 4i vette kalveren 90 a 11') c. per kg., 1152 nuchtere f 11 a 28 per etuk, 215 vette varkens 51 a 55 o. per kg., 106 magere dito 16 a 28, 356 biggen f 10 a 16 per stuk, 1511 schapen en lumoaeren. Handel matig. Siieck, 14 Maart Ter veemarkt waren de aan voeren en prjjzen als volgt: 112 koeien 100 a 265, 816 kalveren f 7 a 40, 180 sokapen ƒ16 a 2b, 121 vaikens ƒ20 a 75, 70 biggea '7 a 15. Londen, 14 Maart. wol. De h-den geopende veiling van olonialesoorten 'rok levendige belsng stelling. Het aanbod vau heden bestond in hoofd zaak uit crossbreds waarvoo» goede vra-ig heerschte tot de prijzen van de vor ge veiling. De ^temming was over het algemeen va9t. Van Merinos werd nog weinig geveild. Voor Kaapsche wol was de stem ming onregelmatig. Gemeenteraad van Hazerswonde. Voorzitter: mr. C. S. van Dobben de Bruin, burgemeester. Aanwezig acht Leden. Afwezig de heeren A. de Bruin en C. Kor- teweg met kennisgeving. Er is één vaca ture. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter brengt in herinnering het overlijden van een der oudste Raadsle den, den heer G. C. de Jong, en deelt mede, dat er een dankbetuiging van de familie is ingekomen voor de eer, den overledene door den Raad bewezen. Verder zijn o. a. ingekomen de volgende stukken een schrijven van den heer A. de Bruin, waarin liij, wegens hoogen leeftijd, ont slag aanvraagt als lid van den Raad; ieen missive van Ged. Staten, inhoudende goed keuring dading Kerkvoogdij; dat de Rijks bijdrage over den vierden termijn was ge steld op f 1963.05; een missive van Ged. Staten ter goedkeuring van de gratificatie aan Niekerk, rijksveldwachter; aanvraag van „De Harmonie", om op 8 Maart de Openbare School te mogen gebruiken tot het houden van een uitvoering. Daar ier vóór 8 Maart geen Raadsver gadering gehouden was, was aan dit ver zoek een schrijven toegevoegd, tot wijzi ging van den datum in 23 Maart of vroe ger. De Raad had hiertegen geen be-: zwaar. Voorts: schrijvien van de Pomologiscbe Vereeniging te Boskoop, waarin zij moe- deelt, de subsidie van f'100 onder de ge stelde voorwaarde niet te kunnen aanvaar den. De heer Chr. de Bruin stelde voor de voorwaarde in te trekken en de subsidie te verleenen. De Voorzitter gelooft, dat, wanneer alleen tijdens de godsdienstoefeningen de tentoon stelling zal zijn gesloten en niet gedurende den gebeden Zondag, de rustverstoring des te grooter zal zijn, daar dan juist de vreem delingen, van het terrein verdreven, zich in het dorp zullen begeven. De heer D. de Bruyn Gz. is het met den Voorzitter eens en stelt voor bij de eerst gestelde voorwaarde te blijven, daar, zooals het nu is, de Zondagsrust geheel wordt vernietigd. De hleer Chr. de Bruin zegt de zaak van leen geheel anderen kant te beschou wen. Het is toch geen zaak van publieke vermakelijkheid. Iedereen gaat des Zon dags wel eens in ^ijn tuin kijken en "als het nu nog een harddraverij of iets an ders was, dan kon hij zich Ier ook niet mee vereenigen. En waar de Raad van Bos koop zoo iets besloten had, vindt hij het niet pp den weg van den Hazerswoud- schen Raad liggsen, om voor een luttel be drag van f 100 een andere gemeente wet ten voor te schrijven. De Voorzitter noemf het een verschil vin inzicht in de Zondagsrust, waarna de hieer Chr. de Bruin nog opmerkte, dat de landbouwminister Talma nog niet eens bij de landbouwtentoonstelling in Den Haag die voorwaarde stelt, terwijl hij toch anti-revolutionair is. De heer A. W. Straathof kan zicK voh komen met den Iaatsten spreker vereeni-: Het voorstel wordt in stemming gebracht en verworpen met 5 stemmen tegen en 3 voor, n.l. van de heeren A. W. Straat* hof, Veelenturf en Chr. de Bruin. Hierna ging men over lot de benoeming van stembureaux. Bij het derde punt van de agenda? „Brandwezen", stelde de Voorzitter voor de opruiming van twee brandspuiten Jp handen te stellen van B. en Ws. De heer Franken vraagtof het noodig is die twee spuiten weg te doen met het oog op afgelegen wijken, waarop de Vooi* zit ter vrager opmerkzaam maakt, dat deze zaak al bij de begrooting uitvoerig is be* sproken, terwijl bovendien de brand mees* ters zelf hebben uitgesproken, met de twee nieuwe slangenwagcns veel beter toege* rust te zijn dan met de oude brahdblusch-i middelen. De heer Franken lean er ziclï nu ook mee vereenigen. Af- en overschrijvingen dienst 1910 en 1911 worden zonder meer goedgekeurd; alleen werd besloten bij de laatste aan den veldwachter E. van der Wel, die heden juist 25 jaar de gemeente trouw had ge diend, een gratificatie van f 40 toe te kennen. Verder werd nog besloten de kohieren vóór schoolgeld vast te stellen op f 3 en f 7.50. Er was nog ingekomen een schrijven van den heer J. v. Exter, tot aanvraag van ontslag als telefoonkantoorho.uder met 1 April. Dit werd goedgevonden ,maar B. en Ws. hadden geen termen kunnen vinden, om hem eenig pensioen te verleenen. Naar aanleiding van dit ontslag was een schrijven ingekomen van den direc-* teur van het postkantoor te Leiden, of' de Raad mee kon gaan, bij de benoeming van een brievengaarder, dezen tevens als telefoonhouder aan te stellen, efi hoe hoog het salaris dan voor dezen persoon zou zijn. De Voorzitter achtte het niet gtewenscht, deze betrekkingen te scheiden en stJeld© voor het salaris op f 125 te bepalen, In* clusief kantoorhuur. AJdus warcL besloten. De Voorzitter deelde nog mede, daj Ged. Staten niet hadden goedgevonden de gelden te beleggen op de Boeren-Spaar- en Leenbank, maar alleen op de Post-, spaarbank. Bij de gehouden rondvraag merkte de heer Franken op, dat in gevallen als de vorige week, waarin gedurende twee nach ten de toevoer uit de waterleiding van 's avonds 10 uren tot 's morgens 6 uur verbroken was, zeer ten ongerieve van bak kers, enz., het toch beter was, de ge meente intijds daarvan in kennis te stellen. De Voorzitter antwoordt hierop, dat hit zou gebeurd zijn .wanneer B. en Ws. ter zelf vroeger van onderricht waren geweest^ Hierop werd de vergadering gesloten en ging men over in comité-generaal. Bij een Leidech poelier zjjn een paai- vellen van bunsings in beslag ge nomen. Deze vellen zijn vermoedelijk ai- komstig van diefstal. De politie ja de vei', moedelijke daders op bet spoor. Hedenmorgen werd onder Zoeterwoude even voorbij bet oaié „Ik leer nog" een Iklouter van ongeveer vijf j. vr aangetroffen, schreiend, dat hij naar hui. wilde. Het knaapje met een dun blousje aan en een rood mutsje op was blijkbaar van Leiden lang den Hoogen Rijndijk ge- wandeld en wist nu den weg niet weer naar Ibuis toe. Het bleek een 1 uk ventje, da« aan den veldwaokter, die bet mee in zijn huis echter niets anders wist te vertclien,, aan den veldwachter, die het mee nam in zijn huis echter niets anders wist te vertei len, dan dat hij Maurits heette, een broer tje Murk had en ook zusjes cn een pa en een ma en dat hij bij de matroosjes woonde. De politieman wilde naar Leiden infor- meeren, maar toen begon het knaapje te roepen, dat hij mee wilde. Zoo kwamen ze in Leiden aan. Het knaapje op het rij wiel, do veldwachter er bij. Bij bet politie, posthuisje zei het kereltje, dat paatje daar ook wel veel (kwam. Dit deed bet vermoe den ontstaan, dat het een zoontje van een Leidsch agent was, zoodat op het politie- bureel men al spoedig het adres vond en bet jongetje bij do ouders terugbracht. Uit Oudewetering wordt ons geschreven Eet dezer 'dagen kreeg uw correspoiv dent bezoek van den ruim zeven-en-zeven- tigjarigen P. Rietkerk, die aan den over; kant van de ringvaart tegenover ons dorp woont. „Wel, mijnheer", zei hij, „nu wilde ik Wel, dat u van mij ook eeas iets in de krant schreeft." Ik verklaarde mij gaar ne khaartoe bereid, indien ik eerst maar vist, wat het dan wezen moest. En nu ging Rietkerk aan liet praten. En dat kan hij zoo eventjes 1 „Nu, heb ik werkelijk met de spoor door de Haarlemmermeer gereden," zoo begon hij, „en dat wil toch nogal vat zeggen. Als kind heb ik er op gevaren; ik heb, toen de Meer droog was, er hot eerste zaad helpen maaien, en nu heb' ik er zoowaar in gespoord. Zie, dat ik dat nog heb mogen beleven, doet me goed. Ik kon niet zoo lang wachten, tot de lijn klaar is en voor het verkeer geopend. Zie je, mijnheer, 't zou kunnen 'vezen, dat ik dat niet meer beleef. Ik word zoo zachf< jesaan een dagje ouder, ofschoon ik nog kras ben. Zou je wel willen geloovea* mijnheer, dat ik eiken zomer bij Jan Ros het koren nog help inrijden? Ja, hoor, dat is zoo, en dan rijd ik de jonge bereis nog voorbij 1 En als de tijd van het scha, pen scheren aanbreekt, dan trek ik er op uit den geheelen omtrek langs. Vijf en zestig zomers heb ik dat nu al gedaan, bij eenzelfde familie. Nu al in 't vierde geslacht, mijnheerI Het kan navragen velen. Bij de familie De Graaf, in Leider.' dorp Ik heb uitgerekend, 'dat ik 'daar in al dien tijd bij Üe 30,000 schapen geschoren heb. „En dan" ging de oude man "oorf.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 2