No. 15661. XiEXDSCH DAGBLAD, Vrydag- lO STaart. Tweede Blad. Aimo 1911 Buitenlandsch Overzicht FEUILLETON. Kort geluk. Vragen en Antwoorden. Er is ditmaal uit 01125e naaste omgeving .Weinig nieuws. In F r a n k r ij k ia het nieuwe kabinet-Monis na zijn opwachting ta h^iben gemaakt in het Parlement, aan het werk gegaan om zijn idealen in wets voorstellen neer te leggen en de politieke rust doet haar invloed gelden op het maat schappelijk leven. Daarbij komt de ontlui kende natuur, die iedereen uit de huizen «n vergaderzalen drijft in "e zonnige lente lucht; waar men alle kwesties wekira ver geet. Oók in Duitse h land is rust, maar meer de stilte, die den storm vooraf gaat, want in den nazomer zijn er algeineene verkiezingen. E n g e 1 a n d zal na de tweede lezing fran de veto-wet, even moeten uitblazen om de laatste kraoktrestea bijeen te garen voor de derde en finale lezing, die echter misschien nog wat uitgesteld zal worden. Asquith toch is gisteren plotseling naar Zwitserland vertroikken, waar zijn doohter ernstig ziek ligt. Terwijl zoo onze buren den schrijver van dit overzicht weinig stof leveren, is er aan de grenzen van Europa en daarbuiten stof te over. Beginnen wij met Portugal Nog altijd komen de meest tegenstrijdige berichten er vandaan. Maar ondertu; >chen eit de republikeinsohe regeering nog- maar steeds in den zadel en hoe langer zij blijft aitten, des te - moeilijker zal het worden, Kaar te wippen. Wel wordt eenerzijds vernomen, dat de breuk tussohen de conservatieve republikei nen onder Almeida- en de r.oer radicale on der Costa eiken dag grooter wordt, maar Almeida heeft echter verzekerd, dat de voor- loopige regeering besloten heeft, eendrach tig samen verder te werken en als een ho mogeen, verantwoordelijk lichaam voor do volksvertegenwoordiging te verschijnen. Eerst wanneer hun optreden al dan niet is goedgekeurd, zullen de beide groepen hun eigen weg gaan. Eind April hebben de verkiezingen plaats en deze zullen zeer ztlker voor de toekomst van Portugal van groot gewicht zijn. De royalistische partij werkt nog steeds om koning Manuel weer op den troon te brengen. Onder den adel en de boeren heeft deze nog veel aanhangers, maar het is de vraag of de royalistische stroom sterk ge- Ho eg is en in elk geval zal een poging tot herstel van het koningsschap voor Mei moe ten geschieden. Daarna lijkt ons de kans Vrijwel verkeken. Gisteren is aan boord van jfeen Engelsohe boot de journalist F aria gearresteerd, verdacht van samenzwering. Nadere berichten ontbreken nog. Ook in Marokko broeit het. In een onderhoud met een oorrespondent van de i,Matin" heeft sultan Moulay Hafid er op gewezen, dat- hij, sinds zijn troonsbestijging, eteeds ei* naar gestreefd had op vriend- fcchappelijken voet te komen met de mo gendheden, die de acte van Algeoiras on- öerteekend heWx .1. Men heeft de wijze, zei- de hij, waarop ik eokele binnenlandsche aangelegenheden geregeld heb, hardvochtig genoemd. Maar hebt gijlieden, zoodra ge het bevel op u naamt over mijn troepen, net niet noodig geacht met de uiterste ge strengheid op te treden ter bestraffing van afkeurenswaardig} handelingen mijner on derdanen? Ik houd mij er van verzekerd, dat ik bp het oogenblik rekenen kan op den steun van uw vertegenwoordigers, die bij zonder welwillend tegenover mij zijn. Weest overtuigd, dat ik dit zeer op prijs stel. Zooals men weet is juist dezer dagen Weer een opstand uitgebroken onder de Stammen tegen het gezag van Moelay Hafid. Wij gaan thans naar Amerika, waar de troepenbeweging aan de Mexican n- sche grens in de laatste dagen de bij zondere aandacht trekt. Langen tijd heeft 'de regeering van president Diaz beweerd Üat er nog maar alleen wat stroopende ben den in het noorden rich ophiel don maar dat van een opstand niet meer kon worden ge- oproken. Maar de voortdurende tegenstrij dige berichten deden toch aan iets meer 8) Maar onder deze omstandigheden was bet Nevile Amott begrijpelijkerwijs vrijwel onverschillig wie de nieuw aangekomen toe rist was en zonder dan ook acht te slaan op mevrouw Daguerres opmerking, ver volgde hij: ,,Als u mij verbiedt mijn hart uit te stor tten, ie dit eigenlijk hetzelfde' alsof ik ge sproken heb, want uit dit verbod blijkt, dat u heel goed weet..." „Ik weet niets anders," viel zij hem lachend in de rede, dan dat spreken en fcwijgen niet hetzelfde' is, en hoe zou dat bok mogelijk zijn, u zou dan eveDgoed kun- H-u beweren, dat er geen onderscheid is tusschen gehoorzaamheid en ongehoorzaam heid." Zij tikte haar vingertoppen tegen elkaar en met een vriendelijk glimlachje smeekte zij: „Zou u dus me niet willen gehoorzamen?" „Voor hoe lang?" „Dat weet ik niet, totdat ik u verlof geef te spreken, maar die tijd komt misschien Hooit. Misschien niet, misschien wel; dat kullen wij zien." Deze uitspraak gaf hem hoop, want hij Was er van overtuigd, dat zij hem nooit in Zulk een zoete hoop zou laten voortleven, als zij zeker wist toch nooit gehoor aan zijn bede te kunnen geven. De moeilijkheid nu echter was na zulk een belangrijke, veeflzeggende woordenwisseling denken. Nu komt Ineens da mobilisatie van de troepen der Yereenigde Staten, wat tot allerlei commentaren aanleiding geeft. Men zegt dat de Amerikaansche regeering bang is voor woelingen in verband met een mogelijk overlijden van president Diaz die ernstig ziek zou zijn. Maar er is al weer een tegenbericht dat de president zoo gezond is als een 'visch. Van andere zijde komt de verklaring, dat het Pear son-syndicaat, dat groote belangen in ket noorden van Mexico heeft, zich tot de Britsahe regeering heeft gewend, om aan te dringen op de bescherming van zijn be langen en die der andere buitenlanders en dat in verband hiermede Groot-Brit- tannië op een krachtig optreden van Ame rika zou hebben aangedrongen, onder be dreiging anders zelf de bescherming dier belangen ter. hand te zullen nemen. Maar dit wordt ook al weer tegengesproken. De Mexicaansche gezant te Londen legt de meest geruststellende verklaringen af, zegt dat de binnenlandsche toestand gunstig is en verklaart niet in een inmenging van Amerika of Engeland te kunnen gelooven. Volgens de laatste berichten uit Washing ton heeft de minister van marine den krui ser Chester gelast naar Tampioo in Mexico te vertrekken, vermoedelijk om de verbin dingen. open te houden, onafhankelijk van de telegraafdraden, die waarschijnlijk door gesneden zijn. De gepantserde kruisers Tennessee, Mon- tani en North Carolina zijn van New-York naar de golf van Mexico vertrokken. Tegenover deze onrustwekkende tele grammen staat weer dat verschillende mi nisters met verlof zijn gegaan en president Taft een groote reis door de Zuidelijke Staten heeft ondernomen. Misschien zal er spoedig wel eenige offi- ci'eele verklaring worden afgelegd. Voor het oogenblik schijnt de toestand vrij ernstig. Verkeersweg Buitenhof Spui. Door de gemeente 's-Gravenhage is in dertijd met den staat getroffen een over eenkomst omtrent afstand aan de gemeente van hetgeen deze van de aan het Buiten hof en den Hofsingel gelegen eigendommen van den staat behoeft voor den aanleg van den verkeersweg van het Buitenhof naar het Spui. Die overeenkomst is aangegaan, „behou dens bekrachtiging bij de wet"de be- krachtigingswet is echter tot dusver niet ingediend, ook, al is door B. en Ws. her haaldelijk op dat indienen aangedrongen. Intusschen verloopt 21 October e.k. de ter mijn, gedurende welken de betrekkelijke onteigeningswet van kracht is. Teneinde- dit te voorkomen, zal het noodig zijn, dati dë gemeente ook tegen den staat een vordering tot-gerechtelijke onteigening van zijn voor den aanleg van den bedoel den verkeersweg ter onteigening aangewe zen eigendommen instelle, wanneer niet tij dig bovengenoemde overeenkomst door de wet bekrachtigd of een nader aanbod van de zijde der gemeente voor het verkrijgen van de bedoelde eigendommen van den staat door den minister, na vooraf verkregen wet telijke ma-cihtiging aanvaard en de als ge volg dier aanvaarding te sluiten akte ook tot stand gekomen mocht zijn. Op grond van verschillende bepalingen der meergenoemde overeenkomst kunnen de sommen, die daarin worden genoemd, als door de gemeente aan den staat te betalen, niet-, zooals zij daar liggen, dienst doen voor het eventueel voor den rechter te brengen aanbod van de gemeente. De benoodigde perceelen zijn door een bevoegd deskundige geschat op resp. f 44,000, f 24,000 en f 71,000. Tegen dien prijs stellen B. en Ws. den gemeenteraad voor, deze perceelen van den Staat te koop en. Bij het doen van dit aanbod aan den Staat zal zijn mede te deel en, dat het aan bod zal worden beschouwd als geweigerd, indien met vóór 15 Augustus e.k. dat aan bod door den minister, daartoe vooraf wet telijk gemachtigd, door den staat is aan weer een gewoon gesprek te beginnen en nog zat Arnotb te bedenken hoe te begin nen, toen plotseling hun aandacht werd getrokken door de naderende automobiel, die voor het hotel stil hield, en waaruit een forsche man in automobiel-jas en met groote oogkleppen sprong. In plaats dat hij het hotel binnen stapte, wendde hij zich, na zijn hoed te hebben af genomen en zijn bril te hebben afgezet, tot mevrouw Daguerre, aan wier lippen onmid dellijk den uitroep ontsnapte: ,,0, dat is Harra!" Beteekende die trilling in haar stem vreugde of wilde zij juist het tegendeel uitdrukken? Nevile nam den vreemdeling met een achterdochtigen blik op, toen hij en me vrouw Daguerre elkaar de hand drukten, zoc.dat Nevile bij zichzelf wel de opmer king moest' maken: „Zeker een groot vriend; te oud om een aanbidder te zijn." Een minder geïnteresseerd iemand zou dezen man met zijn zwarte snor, waartus- schen de ivoorwitte tanden verleidelijk door schenen, niet oud hebben gevonden, al wareu er op zijn gelaat ook tamelijk diepe groeven. „U komt zeker plotseling uït de lucht vallen?" vroeg mevrouw Daguerre. „Integendeel, ik ben geheel en al bedekt met aardsch stof; nog nooit heb ik zulk een stoffigen weg bereden als tussch'en Sama- den en Tarasp, bijna de Sahara in 't klein. Maar hier is heb heerlijk. U schijnt inder daad een goed plekje te hebben uitgekozen en ik behoef in 't geheel niet te vragen hoe de kuur werkt: uw welvarend uiterlijk geeft me het beste en gunstigste antwoord." vaard en de als gevolg dier aanvaarding tuBSchen den staak en de gemeente te slui ten akte i§ tot stand gekomen. Vraag: Waarom' geeft Ket genteen tebë- atuur van Leiden geen rekening van ont vangsten en uitgaven van het gemeente pensioenfonds over 1910 ijl uw blad, zoo als het gemeentebestuur van Gouda? Ik heb. van het Lcidsoh gemeente-pensioenfonds nog nooit iets gelezen in uw blad. A n t.w oord: Als het gemreentébesluitr een zoodanige rekening eiverantwoording ter plaatsing aanbiedt, dan zullen-we dezè gaarne publiceeren. Heb gemeentelijk pensioenfonds wordt afzonderlijk beheerd en na verloop van eenige jaren wordt de grondslag her zien om te weten of het op een goede basis rust, de premies kunnen worden ver laagd of moeten worden verhoogd. Men kan dit eerst weten nadat het fonds langen tijd heeft gewerkt. De cijfers van één jaar geven er geen juist beeld; van. In de be grooting en in do rekening der gemeente Leiden vonden we daaromtrent echter wel eenige. cijfers. Zoo werd volgens de laatste rekening, dus van 1909 aan pensioen uitgekeerd f37,390. Daartegenover stond de ontvangst aan pre- ïnieën f 12,328 en een bijdrage van de ge meente in heb fonds voor ponsionneering van weduwen en kinderen van gemeente-ambte naren van f 5100. De opbrengst der renten van de vanwege het Fonds belegde golden vonden we ech ter niet afzonderlijk veriheld en dus ook niet de grootte van het Fonds. V r a a gZcudt u mij' pok prijsopgave willen deen van het personenvervoer 3de klasse heen en terug, LeidenCleve, en 4de klasse (als gewoon, enkele reis) Cleve— Düsseldorf. Antwoord: Be Lour 3de klasse Lei denCleve f 5.55. Vragen een biljet van Eil-oder Personenzug enkele reis Cleve Düsseldorf -1de kl. plm. f 1.20. V raag: Hoe oud moet men wezen om bij de Marine in dienst te treden? Antwoord: Bij de Marine zijn zeer veel categorieën, waarbij men geplaatst kan worden en welke op den leeftijd betrekking hebben. Infomeer daarom eens aan de Kweekschool voor Zeevaart; daar zal men u de geweaschte inlichtingen wel geven. Vraag: de onderwijser eolewein de uit vinder van de zogenaamde vereenvoudigde speling die de spleitswam in de nederlanse natie drijft, waardoor ook op dat gebeit de eenheit tracht verbroken te worden is seker een socialist?! Antwoord: Ongelooflijk, maar dr. Kollewijn is geen socialist. „Zoo, vindt u, dat ik er beter uitzie?" „U ziet er uit zooails ik u id den laatsten tijd nooit heb gekend?" „Welnu des te beter 1" En zich nu tot Nevile wendend, zeide ze: „Mijnheer Amott, mag ik u even aau mijn heer Harra voorstellen?" Nevile lichtte zijn hoed op, maar de ander stak heel familiaar zijn hand uit, terwijl hij hartelijk sprak: „Hoe maakt u het, mijnheer .Arnott? Aangenaam kennis te maken." Wie en wat was die man met dien Spaan- sclien naam, zijn Spaanscli gelaat en zijn Amerikaansohe manier van begroetingOn getwijfeld een handelsman, ontegenzeglijk rijk en misschien in sommige opzichten wel een heerin elk geval bezat hij de ge makkelijke, vanzelf-sp rekende manieren van een heer. Hij was op een reisje door Tyrol en Noord-Italië, vertelde hij, en om fcichzelf te overtuigen van mevrouw Da guerres gunstige vorderingen, had hij dit omreisje gemaakt, hetgeen echter niet be teekende, dat hij onmiddellijk nu van plan was deze aardige streek den rug toe te keeren. Hij dacht' er zelfs over een paar dagen te blijven, als mevrouw Daguerre het goed vond." „Ik zou het u nooit vergeven, als u niet minstens een paar dagen hier bij mij bleef," was mevrouw Daguerres antwoord toen op hetzelfde oogenblik mevrouw Lush'ington met' haar dochter versohenen, die ook in den nieuw aangekomen heer een ouden ken nis zagen. „Wel, juffrouw Rita, ik zal u ditmaal maar vergeven, dat u uw belofte om mij Vraag: Daar ik dienstbode ben voor den dag en mijn geld om de drie maanden ontvang, hoe 'lang moet ik van te voren mijn dienst' opzeggen? Antwoord: Drie maanden; uiterlijk zes weken. Vraag: Kan men als vrijwilliger tee kenen voor 1 jaar bij alle wapens? Antwoord: Neen, wel voor vier jaren met één proefjaar, d. w. z.u kunt na het eerste jaar ontslag bekomen. V raag: Wordt het' toegestaan dat een opzichter bij gemeentewerken een bijbaantje bekleedt als agent van een brandverzeke ring, en in den tijd van de gemeente de premies int? Heeft zoo'n mijnheer geen traktement genoeg, waarom laat hij dit dan met over aan lui die daar hun bestaan in vinden; er zijn verzekerings-agenten in Leiden genoeg, zoodat èen gemeente op zichter daar wel buiten kan. A n t w oord: Zonder toestemming van B. en Ws. zal een opzichter bij de gemeente •zulk een bijbetrekking niet kunnen be- kleeden. Wij vermoeden dus ingeval u juiste mededeelingen doet, dat hij daart-oe vergunning heeft. Maar in gemeentetijd mag hij natuurlijk daarvoor in ieder geval geen werkzaamheden doen. Maar weet u het wel zeker dat hij dat doet? De man kent zijn instructie tcch ook wel. Vraag a.Wat is het bevolkingscijfer der stad Leiden v. d. respectievelijke jaren 19001910? En lioe groot was de bevolking 25 en 50 jaar geleden? b.Houdt met de vermeerdering van in woners de toename in welvaart gelijken tred Zoo toename van dit laatste gcoonsta- teerd wordt, kunt u mij dan -eenige positieve gegevens daarvoor verschaffen c.Wanneer werden Zijlsingel, Zoetcr- ;wQudsohe- en Witte Sir^.el enz. ge annexeerd d.Hoeveel open bouwgrond zal Leiden op bet. oogenblik ongeveer nog hebben? e.Was er bij die annexatie al veel be bouwd, of is de grond voor het allergroot ste deel (immers enkele huizen zullen er naar ik vermoed wel gestaan hebben) eerst daarna bebouwd? Antwoord a.De bevolking van Lei den van 1900 tot 1910 bedroeg resp. 53,658, 54,421, 54,857, 55,117, 55,470, 56,014, 56,724, 57,095, 57,559 en 57,919. Op 31 December I885 bedroeg de bevol king 44,610 en op 31 December I860 36,312. b.Vermeerdering van het aantal inwo ners behoeft op zichzelf nog geen toename van welvaart te beteeikenen. Omgekeerd zal toename voor welvaart en het scheppen van nieuwe bronnen van welvaart, meestal men- sohen van buiten naar een plaats trekken en dus de bevolking daar vermeerderen. te schrijvan gedurende uw reis niet bent nagekomen." „Dat is prachtig," lachte het meisje, „om inij de schuld te geven, terwijl u h'adt beloofd mij te schrijven en mij een doos met fondants te sturen." „Och zoo! Was dat de afspraak? Nu, dan zal u de fondants nog hebben, als ze ten minste nog niet „fondus" zijn. En mag ik nu u allen," hierbij boog hij ook voor Arnott „uitnoodigen met mij om acht uren in het restaurant te komen dinee- ren? Het zal echter voor mevrouw Da guerre tijd zijn om nu naar binnen te gaan." En galant haar hoed, parasol en doek dragend, dwong hij haar wel te volgen. Voor Amott zou het zeer zeker een hard gelag zijn geweest, indien hij kalm had moeten toezien, dat zijn werk door een an der hem uit handen werd genomen; gelukkig echter wist hij zijn gedachten af te leiden van dat feit door bij mevrouw Lushington te inforineeren, wie toch eigenlijk die vreemdeling was. „Senor Harra? O, hij is een Chileen of Mexicaan of zoo iets en heel rijk, ook royaal en dab is meer dan men van de meeste millionnairs zou kunnen zeggen. Wij hebben hem dikwijls den vorigen winter te Parijs ontmoet en hebben een alleraar digste herinnering aan hem behouden." „O ja," stemde Rita toe, ,/t is een bij zonder goede man." „En hij vereert natuurlijk onze mevrouw Daguerre, ik geloof dan ook stellig dat hij alleen om haar naar hier is gekomen. Zij hebben elkaar hun geheele leven zeker al gekend en ik herinner mij wel, dat zij mij eens heeft verteld, dat zij enorme yerpiich- Dit kan dan weer reactie ten gevolge hebben. Zoo is er in de 80 el* j aren, toen vele takken van bestaan in de steden bloeiden en met name er in de bouwvakken veel te doen was, een groote trek van werklieden naar de groote steden geweest, die eerst tot meerdere welvaart leidde, omdat bet velo geld, dat er verdiend werd, ook werd ver teerd, doch dat later toen de malaise kwam, oorzaak werd van groofcere werkloosheid en meerdere armenzorg. Wij raden u hiervoor een goed boek over Staathuishoudkunde te raadplegen. c.De door u bedoelde grensuitbreiding kreeg haai* beslag 1 Augustus 1896. Vóór de annexatie bedroeg de bevolking 44,714. Van Leiderdorp werden overgenomen 3026 zie len, van Zoeterwoude 3481; van Oegstgeest (burgerlijke bevolking) 1823 van de Rijks werkinrichting 156 en van het Militaire Hospitaal II. d.Dat durven wij niet in hectaren uit drukken. Veel is bet niet mee- Het be paalt zich hoofdzakelijk tot clen Hoo- gen Rijndijk buiten de voormalige Hoogewoerdspoort. Met hier en daar nng kleine stukken ingesloten. Wat nog aan den kant van Oegstgees^ ligt, is meest be stemd voor Academisch Ziekenhuis. e.Aan de Singels, Hoogei cn Lagen Rijndijk en Rijnsburgerweg stonden hier en daar huizen, het meest aan den Zoeter- woüd8ohen, Witten en Zijlsingel, maar ver reweg het meeste is later bebouwd. V raag: Kunt; gij naij ook zeggen waar het blad Urania," courant van begin Ja nuari met voorspellingen voor het geheele jaar, te verkrijgen is? Antwoord: Adelheidsstraat 99, Den Haag. V raag: Zoudt u mij eens willen inlich ten hoe een kerseboom en roze boom moet; worden geënt? Antwoord: Een volledige omschrij ving daarvan zou vee-I te veel ruimte vor deren en het -zou nog de vraag zijn of ge het precies nadeedt. Ca daarvoor naar een goeden tuinman, of, indien ge het zelf wilt doen, raadpleeg dan een vertrouwde hand leiding. V raag: Wie meet' het kantongerechts gebouw verwarmen te Alphen. Moet bij vriezend weer ook de gebuigenkamer ver warmd wezen, daar ik daar de kachel nog geen één keer warm aangetroffen heb, en daar de meeste personen toch ook per fiets komen zoo goed ads ik. Waar moei' men den persoon aanklagen die daarmee is belast, indien het weer voorkomt? Antwoord: Gij schijnt nogal eens een enkelen keer getuige te zijn, en dan altijd in de kou te moeten zitten, is niet prettig. Maar om nu maar dadelijk den concierge, die wel voor de kachel zal moeten zorgen, aan te klagen, geeft u bitter weinig. Er is geen artikel van de Strafwet, waar hij on der valt. Het beste zal 2ijn er eens met hem over te spreken. Hij zal wel iets voe len voor uw bezwaren. Vraag: Gaarne zou ik willen weten waar te vervoegen om te gaan wonen iu een der kolonies der Maatschappij van Wel dadigheid Antwoord: Dab zal kunnen geschie den door t us schenk omst van het bestuur der afdeeling Leiden der Maatschappij. Wend u lot den secretaris, mr. dr. E. C. van Strijen, Noordeinde 49. V raag: Zoudt u mij ook kunnen zeggen waar ik mij moet vervoegen om een paar raadsheertjes van heb Plantsoen uit do volière te koopen Bij wien moet ik zijn en hoe duur is de prijs daarvan? Antwoord: Of de gemeente de raads heertjes (n.l. uit de volière) van de liand wil doen weten wij niet, veel minder nog den prijs er van. Ge zult u moeten wenden tot den stads tuinbaas, den heer J. P. Hemerik, Zoeterwoudsohe Singel 45, teleph'oon 839. Vraag: Een mantel in dezen winter ge kocht, gekost 'hebbende f 5.90, slechts twee maal gedragen, wensoh ilk over te doen. Hoeveel «moet ik daarvoor aanbieden Antwoord: Dat is een kwestie van vraag en aanbod. Begin met f 6 te vragen. tingen aan den heer Harra had. Heel veel meer bijzonders valt er niet van hem te vertellen; alleen vergat ik nog te zeggen, dat hij ook getrouwd is." V. Mevrouw Arnott was op haar kamer aan het ontbijt gezeten toen de brief van haar zoon werd binnengebracht.. Met nieuwsgie righeid opende zij het couvert, maar onder het lezen betrok haar gezicht merkbaar en toen zij aan het einde was gekomen, riep zij verontwaardigd uit: „Maar dat moet in elk geval worden te gengegaan 1" Daar zij zfch alleen in de kamer bevond, was er niemand, die haar kon tegenspre ken, en dit zou bij een zoo vanzeif-spreken- de opmerking ook niet waarschijnlijik zijn geweest. Moeilijker echter was het to we ten hoe de kwestie aan te pakken, daar 't maar een al te bekend feit is, dat er met verliefde lui moeilijk te discussieeren valt. Terwijl mevrouw Arnott peinzend met den juist ontvangen brief zat te spelon, zag zij in de verte haar man aankomen. De groote, welgebouwde figuur maakte steeds nog een jeugdigen indruk, hoewel hij reeds vele moeilijke jaren als luitenant-lkolonel achter den rug had. „Bob", klonk nu mevrouw Arnotta schelle stem uit het raam. „Hallo!" antwoordde haar man zonder op te kijken. „Ik kom beneden bij je, daar ik je graag zou willen spreken." 'Wordt vsryoltrdJ

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 5