N®. 1566f Trfjdag lO Maarf, A*. 1911. <§eze {Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Onder onze Vroede Vaderen. FEUILLETON. Koi-t gel ia li. LEIDSCH DAGBLAD PEL'S DEB ADVERTENTIES: Van 18 regels /T.Oö. Iedere regel meer f0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine edrertentiën ran 30 woerden 40 Oentseontantj eli tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incassesren wordt/'O.OS berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentij per 3 maanden ..'ill/' 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gerestigd t\jn 1.30. Franco per post 1.66. De mededeeling van den Voorzitter bij Üen aanvang der zitting dat hij den Raad aan het einde in een vergadering met ge- fcloten deuren wilde hooren over een ge wichtige zaak, was wel geschikt om de nieuwsgierigheid te prikkelen. De heer en keken eikaar eens aan alsof ze vvoegen: weet jij waar het over loopt? En we kre gen niet den indruk dat er ingewijden wa ren onder de vroedschap, wat met het oog "op de vel© leden, die- in Com missiën zitten, itoch met onmogelijk zou zijn geweest. Indien de Voorzitter de mededeeling als feen kleinen wenk heeft beschouwd om de leden tot eenige haast aan te sporen, en om hen naar het eind der openbare'' te 'doen verlangen, dan heeft zij gec.n doel ge troffen. Hoewel de meeste, zoo niet aJle punten op één na tot discuss:e geen aan leiding gaven, heeft, dank zij het altijd vruchtbaar onderwerp „ombularitisme" de vergadering nogal een heelen tijd geduurd. Voordat eigenlijk de agenda aan de orde kwam, bracht de Voorzitter het rapport in take de gemeente-apotheek ter tafel. 1 In de sectievergadering voor de behande ling der begrooting was de vraag gesteld of het misschien niet voordeeliger voor de gemeente zoude zijn de levering van de geneesmiddelen aan armlastige patiënten op te dragen aan de particuliere apothekers 'dan zelf een apotheek te exploiteeren, iwelke vraag in openbare zitting door den heer Vergouwen werd herhaald, waarop B. en Ws. een onderzoek toezegden. Als resultaat van dit onderzoek, waartoe de Oommissie voor de Stadsapotheek en het College van Stadsgeneesheeren hebben medegewerkt, verscheen dezer dagen een uitvoerig rapport, dat zoo overtuigend pleitte voor eigen exploitatie dat tha-m. niemand meer twijfel over de wenschelijk heid van het behoud der stadsapotheek op perde, en men niets anders kon doen, dan B. en Ws. te danken voor de zakelijke voor lichting. Tot het welslagen der exploitatie werkt ook mede en daaraan had wellicht geen der heeren gedacht dat de apotheek de ingrediënten voor de gemeentelijke ge stichten levert. Deze instellingen komen daarmede beter uit, en voor de gemeente levert dit nog een zoet winstje op. De heer Roem wilde een voormalig leverancier, -die medicijnen aan „Endegeest" leverde, een geacht apotheker, voor den schijn hoeden, dat deze te veel zou hebben gerekend, Waartoe een uitdrukking in het rapport allicht aanleiding zou kunnen geven. De Voorzitter verklaarde gaarne dat daarvan geen sprake was. De heer Van Gruting pleitte er voor dat 'de geneesmiddelen ook aan de armlastige patiënten zullen worden thuisbezorgd. In zeer vage bewoordingen heeft de voorzit ter de toezegging gedaan dat' B. en Ws. als het met de exploitatie nog iets voor uitgaat, zullen overwegen of het lijden kan. Wij zien voorshands den maatregel nog niet ingevoerd. Eenmaal aan de agenda begonnen was men weldra genaderd aan -het verzoek van de wed. van J. G. den Tonkelaar, in leven boekhouder aan de Bank van Leening, om bestendiging van de haar in 1901 toegeken de wekelijksche toelage van i 6. Deze toe lage was de weduwe indertijd toegekend omdat haar man juist was overleden voor dat het pensioenfonds voor weduwen en /kinderen van gemeente-ambtenaren in deze gemeente tot stand kwam en zij met zeven kinderen onverzorgd achterbleef. Na 10 jaar waren de 1 'nderen grocter en dan zou men weer k-nnen zien. Nu hadden B. en Ws. voorgesteld gedurende twee jaren haar nog een gratificatie van 13 toe te kennen. Zij heeft nu nog twee schoolgaande kinde ren van 12 en 10 jaar te haren laste. Over twee jaar kunnen deze ook wat verdienen. De heer Briet stelde voor gedurende dien tijd nog f 5 te geven, dat blijkbaar nogal in goede aarde viel. Er waren we] geen rechtsgronden voor aan te voeren, maar een openbaar lichaam mag zich ook wel eens door menschlievende motieven laten leiden. Toen de heer Bosch kwam mede- deelen, dat het jongste kind een vrij ern stig lichaamsgebrek had, werd de stemming der vergadering voor het amendement van den heer Briët nog milder en het ging er zonder hoofdelijke stemming door. Tegen -het aanbrengen van een tweede weegschaal Icd dienste dor vette-varkens- markt, waarmede een bedrag van f 350 ge moeid gaat, had ook niemand bezwaar, zoo dat aan 't verzoek van dc afd. Zoeterwoude van den Boerenbond werd voldaan. Doch voor wat, hoort wat, meenden B. en Ws. en daarom stelden zij voor op de vette- varkens-markt evenals op de veemarkt hel z.g. hokkengeld in rekening te brengen en dit te bepalen op f 0.10 per aangevoerd var. ken. Eigenlijk profiteert de gemeente daar van niet, want zij betaalt hetzelfde bedrag aan de Gebrs. Blok, eigenaars der hokken. Eerst toen de vette-varkens-markt er nog niet. in wilde, durfde de gemeente dit niet boven het marktgeld eisch-ennu zij eenmaal is gevestigd, Scan het geen kwaad. En on billijk is het allerminst. En de menschen, die de varkens aanvoeren, zullen wel geen bezwaar hebben nu zij merken hoe de ge meente overigens aan hun wenschcD te go- moet komt. Een voorstel om aan de onderwijzeres in de handwerken aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen een as sistente toe tc- voegen, wat de gemeente op een bedrag van f 150 per jaar komt. te staan, ontmoette ook geen bezwaar. Auto riteiten zijn bijzonder over dit onderwijs te vreden, de resultaten zijn uitstekend en dan mag men ook niet schriel zijn, wanneer zulk «en goede leerkracht hulp noodig heeft, heeft de Raad zeker gedacht. Wat er verder nog werd behandeld en het ging heel vlug had betrekking op de reorganisatie van bet lager onderwijs, ingevolge de omzetting van de school aan de. Heerenstraat als school 3de klasse in een school 2de /klasse. In verhand daarmede was echter een ver zoek ingekomen van de afdeehnc Leiden van den Bond van Ned Onderwijzers om aan hei aan de nieuw te openen school te benoemen hoofd het onderwijs in een klasse op te dragen. Daarover is ampel en breed van gedachten gewisseld. Zeker veel te lang, waar. het vooruit was te veronderstel len dat het verzoek toch zou worden afge wezen. Daarbij zou niet alleen gelden de overweging dat in een zes-klassige school een ambulant hoofd onmisbaar is, maar ook dat inwilliging zou zijn eeü handreiking aan den Bond van Ned. Onderwijzers, die velen raadsleden nu eenmaal niet sympa thiek is. De heer Bosch' heeft het onomwon den verklaard. In beginsel was hij niet tegen afschaffing van het ambulantisme in kleinere scholen, maar hij wilde op deze wijze niet in de kaart spelen van den Bond, welken hei is te doen om het gezag in de school te ondermijnen. Waren er niet zoo veel „Ossendorpelingen' onder de onder wijzers, hij zou er misschien anders legen- o\er staan. De heer Sijtsïua citeerde uit „De Christelijke Onderwijzer" een citaat, waarin ook een niet malscri oordeel over' „het ambulante hoofd" werd uitgesproken, en de lieer Bosch erkende dat die geest ook daar begon door te dringen on betreur de dit tevens. De heeren Pera,'Sijtsma en Vergouwen verdedigden de afschaffing van het ambu lantisme voor een zes-klassige school en wil de hier een eerlijke proef nemen. De eerst© deed dit vooral uit financieele overwegin gen, de anderen meer op paedagogische gronden. De heeren Pera en VergouweD in zonderheid maakten hun oordeel loa van liet, verzoek der onderwijzers. De heer Van Hamel, wethouder van onderwijs, was het veel meer eens met den heer Bosch dan met de andere heeren. Ook de heer Fokker be streed het verzoek. Zijn beschouwing over de school, als zou deze, wanneer het hoofd een eigen klas heeft, nit zes los van elkaar staande deelen bestaan, lokte van den an deren kant het verwijt uit dat hij van de in wendige inrichting eener school slecht op de hoogte was Met den heer Fokker was de heer Zwiers van oordeel dat het aanstel len van één leerkracht minder een verslech tering van dit onderwijs zou ten gevolge hebben Ook de heer Van Hamel was het hiermee eens. De nieuwe .school ook de beer Fokker had daaraan herinnerd ligt niet zeer gelegen, krijgt haar leerlingen van andere scholen en verkeert daardoor in betrekkelijk moeilijke omstandigked m. Het was een debatteeren van voor- en tegenstanders zonder einde, dat ten slotte den meesten leden blijkbaar zeer weinig in teresseerde. Het verzoek verkreeg ten slotte slechts vijf voorstemmers. Met de drie sprekers verklaarden ook nog de heeren Van der Eist en Van Gruting zich er voor. In aansluiting met enkele inzenders in ons blad wees de heer Vergouwen op het feit dat? het tijdens de muziekuitvoering op de Korenbeurs in de omgeving allerminst rustig is geweest. Hij zou het ook wensche lijk achten dat men bij :ulke gelegenhe den de menschen niet te veel conoentreerde om één plaats. Opgeschoten jongens maak ten het rustigen wandelaars en den omwo nenden erg lastig. Hij zou bijv. muziek va rende door de grachten beter achten, of misschien kon ook hereden politie cr haar nut doen. De Voorzitter beloofde deze aangelegen heid nader te overwegen. Wij willen wel zeggen dat de twee ter loops door den heer Vergouwen gegeven wen/ken door ons niet opvolgenswaardig worden geacht. De zich door de grachten bewegende muziek brengt een zoo woelïgen geest onder de meehossende menigto, dat er vooral bij avond ernstige ongelukken daarvan te vreezen zijn. De proef is er al eens mee genomen. En de opeengehoopte massa's in bedwang te willen houden door surveillcerende politie-mannen te paard komt ons evenmin doelmatig voor. De opgeschoten jongens zullen er aanlei ding in vinden om nog meer herrie te ma ken en voor de werkelijk rustige aanwezi gen wordt die surveillance lastig. Om te groote ophooping te voorkomen zal men op verschillende punten der stad muziek moe ten geven, zooals ook op 3-October ge schiedt. En waar wij tegenwoordig tal van liefhebberijkorpsen hebben, die gaarne eens een concert geven, zal het niet bezwaarlijk zijn op drie plaatsen, bijv. Korenbeurs, Beestenmarkt en Haven, tegelijk muziek te maken. Nog beter zou heb zijn dat alleen de liefhebbers van muziek zich naar de Koren beurs begaven en de herriemakers verre ble ven. Maar zoover zijn die nog niet. Eindelijk dan werden de deuren geslo ten en konden de heeren hun ooren spitsen soor de gewichtige aangelegenheid hun door den Voorzitter bij den aanvang in uitzicht gesteld. Leid sfi, 10 Maant. De „Credietbank voor Nederland" al hier hield heden haar Algemecne Vergade ring van aandeelhouders, waarin de dixeo- tie verslag uitbracht over het vijfde "boek jaar. Aan dit verslag ontleenen we het vol gende Het afgeloopen jaar was voor de genoem de instelling zeer gunstig. In de samenstelling van het Bestuur kwam geen verandering. Het aantal geplaatste aandeelen steeg van 308 tot 315, verdeeld over 145 aandeel houders. De directie zal de noodige stap pen doen om het geplaatst maatschappelijk kapitaal uit te breiden. Op de geplaatste aandeelen is nog te storten een bedrag van f 276,300. Aan het eind van het boekjaar was aan obligatiën in omloop voor een bedrog van f 1.213,500 wat een vooruitgang aantoont van f 913,700. In den loop van 't jaar besloten commis sarissen tot uitgifte van een tweede, derde en vierde serie obligatiën, elk groot f 500,000. De deposito-afd. toonde evenzeer vooruit gang. Gestort werd een bedrag van f 222,822.62 en terugbetaald f 198,735.07$, zood'at per saldo op 31 December in depot was voor f 21,087.54}. De kantoorinventaris is op de balans voor f 1 geboekt. Voor f 1,870,658.74 werd in 1910 aan cro- diet aangevraagdwaarvan f 1,390,800 werd toegestaan. Aan het eind van het boekjaar liepen 135 oredieten tot een bedrag van f 1,483,193.05$» meerendeels door hypothecaire zekerheid gedekt. Evenals in vorige jaren werd ook in 1910 geen verlies geleden, evenmin schade door gemis van verschuldigde rente en onkosten. De controle door deD Raad van Toezicht, den accountant en de Trust- en Safe-maat- sohappij had geregeld plaats. De vergadering vereenigde zich met heb voorstel der directie om van de winst f 14,000 te bestemmen voor het reservefond* en aan aandeelhouders 6 pCt. uit te kee- ren (v. j. 4 pCt.) In plaats van den heer J. 'A. Repe* laer, die als zoodanig bedankte, is bü enkele candidaatstelling verkozen tot prac^ ses van de studenten-sociëteit Miner va",- alhier, de heer W. F. Röell. De heer J. S. G. Disse, seder^ 1867 werkzaam als leeraar in de gymnastiek bij het middelbaar onderwijs en andere inrich tingen voor onderwijs, resp. te Arnhem, Leiden en Rotterdam, heeft ontslag ge vraagd als leeraar aan de 1ste Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Rot terdam, thans aan den 's-Gravendijkwal, aan welke inrichting hij de laatste 29 jaar verbonden is. Naar het ,,Hbl." verneemt, zal de schout-bij-nacht, inspecteur van den Ge neeskundigen Dienst dr. C. J. de Bruyn Kops Jr., eerlang de zeedienst met pen sioen verlaten. Hij zal in dien rang worden opgevolgd door den dir. officier van ge zondheid 1ste kl. dr. C. T. Humme. De „Tel." verneemt, dat de commissie van plaatselijke werken te Amsterdam in zake vuilvernietiging adviseert, een nader onderzoek in te stellen, alvorens de zaak in den gemeenteraad aan de orde te stellen., De gemeenteraad van Rotterdam höuffe gistermiddag van gedachten gewisseld over het reeds vermelde voorstel tot aan koop der terreinen van de maatschappij „Vredehof", waarop in combinatie met do in gemeentebeoit zijnde buitenplaats „Ra-, zenburg" en nog verder te onieigeneD ter reinen een villapark met openbaar park zal worden gemaakt. Er werden bedenking gen gemaakt tegen de rentabiliteit van heft plan, maar deze waren niet van dien aard,: dat zij tot tegenstemmen behoefden te voe ren. Integendeel, over het algemeen bracht men B. en Ws. hulde voor hun initiatief. Niet onaardig was de herinnering van d©4- heer Van Vesaem, die mededeelde, dat hij' 13 jaren geleden „Vredehof" in handen had gehad voor f 70,000 en het voor dien prijs aan den toenmalfgen directeur der ge meentewerken had aangeboden, doch tevens er zeer op aandringende dat de gemeente het nemen zou. De directeur wilde er nieh aan. Thans betaalt de gemeente voor het bezit van ditzelfde pand f 330.0001 By het eindexamen aan de Rijks; tuinbouwwinterschool te Boskoop op 8 eaï 9 Maart slaagden de heerenC. J. Augus» tyn, Bergen-op-ZoomO. J. Brouwer, F;.CY neker; J. Dantuma, Oosterend; M. Ji'.- Diepeveen, Boskoop; V. J. C. Goffin ;vö& der Star, Den Haag; C. W. M. HesT? Rotterdam; R. de Jonge, Zuidhorn; J. AL; Kortenhout, Amsterdam; H. J. JCosleri Boskoop; H. K. van Lennep, Den Haag; J. C. Niemeyer, Hilversum; A. Otto, Bos* koop; A. C. Schabraeq, Rotterdam; 14: Swart, Sneek; J. van Tol, Boskoop; V.ra van den Toorn, Boskoop. Hot plan moet zijn om de Tweed© Kamer, wanneer zij na het tegen 4 April aan de orde gestelde afdeelingsonderzoek uiteengaat, weer tegen 9 Mei bijeei L'3 roepen tot voortzetting van het. werk openbare vergadering, hetgeen een 6- a 6-baI weken vóór het gewone zomerrcV 1 zou vorderen. „Goodl" En voor zichzelf mompelend, vervolgde hij: „Ik hoop niet, dat ze me komt vertellen, dat er geen geld meer isl" „Ik heb juist bericht van Ncvile ontvan gen", begon mevrouw Arnott; „hij heeft cichzelf weer in een raar parket gewerkt I" „Betreft het geld of liefde?" „Helaas, liefde, voor een onaannemelijke Yrouw." „Nu, als zij onaannemelijk is, dan is de mak eenvoudig genoeg. Waar heeft- hij haar leeren kennen? Ik dacht, dat hij zich on schuldig voortbewoog over maagdelijk- Teine sneeuwvelden." „Ja, maar de hartstochtelijkste bergbe klimmer schijnt hot niet altijd alleen in een hutje te kunnen uithouden; hoe het zij, Ne- vile schijnt langen tijd in een voornaam hotel in Tarasp te hebben gelogeerd, waar hij zijn hart heeft verloren aan een vrouw, 'die half Amerikaansoh, half Fransch en... half getrouwd is." „Wel, goede genade; als ik je zou mogen taden, zou ik zeggen, dat je nergens notitie van zou moeten nemen. Dat lijkt me ver reweg het beste toe." Mevrouw Arnott schudde haar hoofd. „Niet tegenover Nevile. Nevile is tot het dwaaste in staat." „Maar als ze reeds half getrouwd is... ik begrijp niet, wat dit eigenlijk befceekent." „Zij is gescheiden!" „Ach too. En heeft zij geld!" „Dat zou ik niet denken. Nu wil hij ech ter weten welke toelage jij hem zou willen geven, als hij eenmaal een getrouwd man is." „Je kunt hem uit mijn naam schrijven, dat ik bezwaren heb tegen zijn voorgeno men huwelijk en later zal hij dankbaar zijn. Maar vertel eens, hoe zal het nu met onze geliefde Evangeline gaan?" „Ja, hij moet inzien, ik geloof even wel niet, dat hij het doen zal dat hij tegenover dit meisje al te ver is gegaan, om zich nu maar ineens weer terug te trekken. Mijn eenige hoop is nog, dat me vrouw Daguerre hem een blauwtje zal la ten loopen, als zij weet, dat hij geen cent heeft." „Heet zij zoo 1 Ik herinner me niet ooit. dien naam als van een bekende actrice te hebben gehoord". „Nu ja, zoo ben jij zeker toch ook niet in de tooneelwereld bekend, en bovendien heeft zij sedert langen tijd haar tooneel- loopbaan reeds vaarwel moeten zeggen. Maar ik moet trachten verder© bijzonder heden omtrent haar te vernemen. Welke plannen heb jij voor vandaag? Ga je met het jacht uit?" „Ja, ik heb beloofd om elf uren aan boord te zullen zijn en dan heb ik ook al niet zoo heel veel tijd meer. Denk jij nog eens over de zaaik na en zie eens wat ons t>e doen staat." „Misschien komt jufrouw Minhead van middag nog hier en aangezien zij een Ame- rikaansche is, kan zij mij misschien wel enkele gewenschte inlichtingen geven. Nadat mevrouw Arnott naar binnen was gegaan, herlas zij nog eens den brief van haar zoon en daarna stelde zij het vol gende telegram op: „Kom onmiddellijk hier om zaken te be spreken." Maar aangezien zij voor zichzelf vrijwel overtuigd was, dat hij dit toch in geen ge val zou doen, verscheurde zij het telegram weer, om hem een uitvoerïgen brief te schrijven, waarin zij hem o.a. mededeelde, dat zij de zaak gaarn© nog eens kalm wilde overleggen en dat zij overtuigd was, dat hij zich niet ondoordacht zou verbinden. Nauwelijks kon mevrouw Arnott kalm af wachten, totdat juffrouw Minhead ver scheen, wie zij bijna van verre al toeriep: „Hebt u wel ee-s van Pauline Daguerre gehoord?" „O ja, ik heb haar tamelijik dikwijls ont moet te New-York, toen zij en ik nog kin deren waren en haar moeder altijd voor stampvolle zalen speelde." „Was haar moeder dus ook een actrice?" „De best© en beroemdste, die de Ver eenigde Staten ooit heeft gehad, geloof ik maar ik heb haar nooit op de planken ge zien, daar zij speelde in een tijd, dat ik nog niet voor schouwburgbezoeken in aan merking kwam. Zij kwam uit New-Orleans en sprak evengoed Fransch als Engelsch zoodoende trad zij nu eens in een Engelsch, dan weer in een Fransch stuk op. Zij moet bepaald een groot fortuin hebben ge maakt, maar zij had een zeer slechten man, die alles verkwistte, en ik heb gehoord, dat toen zij lang daarna in Parijs stierf. zij was toen weduwe alle meubelen moesten worden verkocht om den dokter en den apotheker te betalen. Is het niet verschrik kelijk?" „Vreeselijk 1 En haar dochter?" „Pauline? Ja-, die heeft ook een moeilij ken tijd doorgemaakt. Zij was voor het too- neel opgeleid en zij zou misschien ai even veel succes hebben verworven als haar moe der, helaas echter is zij, toen zij nauwelijks nog den kinderschoenen was ontwassen, getrouwd met een niet respectabel man. Ik veronderstel, dat deze er bezwaren tegen had, dat zijn vrouw bouquetten ontving en dat zij bij de deur van den schouwburg werd opgewacht, en dat hij daarom..." Och, wachtten heeren haar op?" „Wel, natuurlijk, dat zal zeker wel altijd het geval zijn, nietwaar?" Hoe het ook zij, hij verzette zich tegen haar optreden in het publiek. Ik voot mij geloof niet cn heb oo/k nooit gehoord, dat zij iets heeft gedaan, dat onbehoorlijk was, en zeer zeker zullen er voor haar moer re denen bestaan, om zich over zijn gedrag te beklagen. Zij heeft het echter verschei den jaren met hem uitgehouden, ten slotte heeft zij echtscheiding moeten aanvragen, omdat hij bepaald gevaarlijk werd en haar begdn te mishandelen. En het is haast niet te gelooven, maar zoodra die vent vrij was, kon hij weer een andere vrouw vinden, dio een huwelijk met hem aan durfde." Mevrouw Arnott zuchtte over al deze nare geschiedenissen; daarna vroeg zij langzaam, bijna angstig: Is mevrouw Da guerre een respectabel iemand?" „Even eerbiedwaardig als u en ik; met meer nadruk kan ik het toch al niet zeg gen, nietwaar? Ik heb haar het vorig© jaar to Parijs ontmoet en lang hebben wij over oude tijden zitten graten. Ik b©n weer onmiddellijk onder haar bekoring gekomen; iets, waaraan, geloof ik, bijna niemand onft. komt." „Dat schijnt zoo. U zal zeker Diet begrijp pen, waarom ik zooveel belang in deze da me stel; maar laat ik u dan vertellen, dat mijn zoon, Nevile, is overkomen, wat vol gens u niemand kan ontgaan. Hij heeft, zijn hart verloren aan Pauline Daguerre en vanochtend ontving ik een brief van hem, waarvan de inhoud neer/kwam op: Pauline bezitten of anders sterven". Juffrouw Minhead fronste haar wenk brauwen en trok 'haar lippen samen. „Nu, ik geloof niet, dat hij het zou be sterven." „Hij zal zioh er zeer zeker niet zoo boel veel aan storen of wij het hem al verbieden met haar te trouwen; hij zal haar niet la ten gaan, tenzij wij iets op Pauline Do- guerre8 karakter zouden kunnen aanmer ken; maar u zegt-, dat er niets op haar valt aan te merken." „Neen, neen; ik zou zelfs niet willen gaan twijfelen en volgens mij kan haar geen verwijt over onbehoorlijkheden tref fen. Maar natuurlijk hoe is het ook an ders te verwachten? zijn er wel allerlei kwaadsprekerijen over haar in omloop. Zij is niet altijd even voorzichtig geweest oti te Parijs zou men u verhalen kunnen doen! Ik wil me daarmee echter niet inlaten." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1