N\ 15655 Vrijdag 3 Maart, A®. 1911. (Qeze (Courant wordt dagelijksmet uitzondering van r2[on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Koi*t geluk, LEIDSCÏÏ DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0,17{. Grootere lettor» near plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Gents eontantelk tiental woorden meer 10 Gents.—Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden i i f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Pranco per post1.65. Inschrijving; van leerlingen voor de Openbare -Scholen der 3de en 4de klasse. Burgemeesteren Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 6 der Verordening van 25 (Januari 1894, regelende de inwendige ia» richting der scholen, de toelating en het ontslag der leerlingen, (Gemeenteblad No. 6 van dat jaar); brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de openbare scholen der 3de ,fcn 4de klasse gelegenheid zal worden ge geven van den 6en tot on met den 18en 'Maart e.k., dagelijks (den Zondag uit gezonderd) des oormiddags van halfnegen tot negen uren en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van half- twee tot twee uren des namiddags en wel: voor de school 3de klasse No. 1, in het 'schoolgebouw op de Binneuvestgracht aan het Plantsoen; voor de 6chool 3de klasse No. 2. in het schoolgebouw aan de Van dér Werfstraat; voor de school 3de kL No. 3, ia het school gebouw aan de Mare; voor de school 3de klasse No. 4, in het schoolgebouw aan de Lang eb rug; voor de school 3de klasse No. 5, in bet schoolgebouw aan den Maresingel; voor de school 3de klasse No. 6, in net Schoolgebouw aan de Paul Krugerstraat voor de school 3de klasse No. 7, in hel schoolgebouw aan den Zuidsingel; voor de school 3de klasse No. 8, in het schoolgebouw, aan de Heerenstraat; voor de school *lde klasse No. 1, in heb Schoolgebouw aan de Haverstraat; en voor de school 4de klasse No. 2, in het Schoolgebouw in de Brandewijnsteeg 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worder vertoond Voorts wordt er de aandacht- op geves tigd, dat, met het oog op de opheffing van de school aan de Heerenstraat, op 1 April 1911, en de opening van de nieuwe school aan de Medusastraat, in verband waar mede binnenkort een nieuwe wijkverdeeliitg rfoar de scholen 3e klasse zal worden vast gesteld niet alle leerlingen zullen kunnen .worden toegelaten tot de scholen, waar voor zij worden ingeschreven, doch dat n& de inschrijving aan de oudera zal worden medegedeeld op welke school hun kinderen zullen worden geplaatst. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJBELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 Maart 1911. Leiden, 3 Maart. De uitvoering van het Leidsch Studen- ien-Tooneel zal Donderdag 9 Maart a. s. in den Leidschen Sohouwburg plaats heb ben. Opgevoerd wordt „Heb Kattebelletje", blijspel in 3 bedrijven naar ,,Les PatteB de Moucke" van Victorien Sardou door dr. Jan ten Brink. Tot directeur en directrice aan de eerlang te openen inrichting voor Israëlietische weezen, voogdijkinderen, bij Laren zijn benoemd de heer H. Bierman en echtgenoote, thans in gelijke betrekking aan het Israëlietisch Wees- en Doorgangs huis te Leiden. Gisteravond vergaderdé in Het café restaurant „In den Vergulden Turk" de afd. Leiden van den Ned. Bond van Confectie-: Bedienden. Bij afwezigheid van dan voorzitter werd de vergadering geopend door den waarne- menden voorzitter, waarop, nadat de ge wone zaken afgedaan waren, door hem ward overgegaan tot bet installeeTcn van eenige nieuwe leden. Hieïop werd het woord gegeven aan den heer H. J. van Kerkhof f, die in hoedanig heid van centraal-voorzitter van den Bond, met andere heeren ter audiëntie was ge weest bij den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel ter bespreking van de bij de wet geregelde winkelsluiting. Uit het een en ander bleek, dat eï nog werk te over was alvorens genoemde wet zal worden ingediend, dooh wij behoeven ook niet stil te zitten. Na dankzegging voor het gedane verslag, werd het besluit genomen om alleen of in verean'iging op den weg tot vervroegde win kelsluiting voort te gaan. De vroegere oprichting van de Kamer van Arbeid voor de winkel- cn de grossiers- bedrijven werd herdacht en besproken; even eens de toen volgende verkiezing, waarop het bestuur werd opgedragen even als voor heen te werken. De heer W. Verhuist, penningmeester, maakte melding van zijn aanstaand ver trek uit de gemeente, zoodat hij verplioht was te bedanken, waarop de voorzitter hem ook elders veel geluk toewenschte. De verkiezing van een nieuwen penning meester werd tot een volgende vergadering .uitgesteld. Na eenige bespreking omtrent het op te richten vakblad, werd de vergadering on der dankzegging voor do opkomst, door den waant. voorzatter gesloten. De Verhuurders bond Van Huiseigena ren voor Leiden en Omstreken hield gister avond in h'et Bondsgebouw aan de Hoog- landsohe Kerkgracht alhier, een algemeene ledenvergadering, welke geleid werd door den voorzatter, den heer J. N. Botermans. Na lering der vrjj uitvoerige notulen van de laatste twee vergaderingen, waaruit o.a. bleek, dat dn een dezer vergaderingen was besloten tot het uitgeven van een Bonds orgaan eenmaal per maandx welk besluit eoliter voorloopig niefc zal worden uitgevoerd, bracht de secretaris, de heer Booda, ver slag uit over de werkzaamheden van den Bond over het afgeloopen jaar, waaraan wij het volgende ontleenen: Uitgegeven wer den 1556 verhuisbaiefjes en 122 huur op Zeg gingen werden gedaan, 74 werden door den deurwaarder behandeld, waarvan 7 eindigden met een volledige uitzetting. Er werd voor een bedrag van f 3017,90 aan huurschuld opgegeven, waarvan nog f 548.80 werd ge ïncasseerd. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer G. Bink, bleek, dat de ontvangsten en uitgaven hebben be dragen f 2356.61 met een voordeelig saldo van f 8.40. Do baten en schulden van den Bond tegenover elkaar stellend, was het saldo op 1 Januari 1911 f 539 tegen 'f408 op 1 Januari 1910, zoodat de Bond in het laatste jaar is vooruitgegaan. De boekhouder, de heer Dirkse, lichtte de verschillende cijfers der rekening nog nader toe. Namens de commissie van controle ver klaarde de heer Ancs dat deze de reke ning in volmaakte orde had bevonden, waar-; na de penningmeester onder dankzeg-ging werd gedechargeerd. De voorzitter stelde nu een kleine veto hooging Van contributie aan do leden voor, welk voorstel eoliter niet werd behandeld, omdat men het beter achtte dat zulk een voorstel eerst op do agenda werd geplaatst. Een voorstel om twee leden, die niet aan hun geldelijke verplichtingen van den Bond hadden voldaan, te royeeren, werd niet di rect aangenomen. Deze leden zullen nog eens; worden aangemaand tot betalen. Bij langer weigeren zullen dan maatregelen worden ge nomen. Na uitvoerige besprekingen werd met 39 tegen 3 stemmen met twee in blanco, be sloten dat de Bond voorloopig voor een jaar zal blijven aangesloten bij den Natio- nalen Bond van Huiseigenaren. Dc contri butie voor dezen algomeêncn Bond bedroeg" 10 ets. per lid en per jaar. Ook werd nog besloten om de conciërge woning te verboteren door hot maken van twee slaapkamertjes. Bij de rondvraag kwamen nog verschil lende zaken ter sprake, zoodat de vergade ring, die te halfaoht was uitgesohroven, eerst bijna halfelf door den voorzitter met een woord van dank aan de leden kon worden gesloten. Het „Stbl." No. 60 bevat een wet van den 13den Januari, houdende verklaring van het algemeen nut der onteigening ten behoeve van verbetering in de ligging van den spoorweg van Rijnsburg naar Noord- wijk. In een der bovenzalen van Hotel des Indes" te 's-Gravenhage, zijn gisteravond het bestuur van de Internationale tentoon stelling van hotel-industrie, kookkunst en voedingsmiddelen, het ontvangstcomité enz. bijeengekomen ter installatie van de jury der tentoonstelling, welke, uit ruim zestig personen bestaande, nagenoeg geheel was opgekomen. De jury werd geïnstalleerd met een toespraak van mr. A. F erf, den algc- meenen voorzitter der tentoonstelling, en koos daarna tot voorzitter en secretaris resp. de heetren A. L. Paulez, aldaar, en mr. E. L. Th. Hoogenstraatcn, te Leiden. Voor de plaatsing aan de Kweekschool voor Onderwijzers te Haarlem hebben zich aangemeld 139 adspiranten. Er zijn 24 plaatsen. De luits. J. W. Bos, P. R. Kuipers, H. Ritsma en K. J. Huybregtse, resp. van het lste, 4de, 5de en 7de reg. infanterie, worden van 25 Maart tot 14 April, ter op leiding tot officier van wapening, gedeta cheerd bij d© inrichtingen aan de Hembrug. Bij de te Gorsel gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad (vao.-G. Valkeman) is gekozen de heer R. van der Meulen, de onlangs eervol ontslagen go- meenteveldwachter. Deze verkiezing moet besokouwd worden als een protest van de kiezers tegen de houding van de meerder heid van den Raad tegenover Van der Meu len, die, na langdurigen dienst, met een klein pensioen is heengezonden. De tegen-candidaat was dr. J. van der Hoeven. Te Waalwijk, waar hot plan bestaat van gemeentewege een hoogere burgersobool met 3-jarigen cursus te stichten, heefb hot R.-K. kerkbestuur eenige panden aange kocht om aldaar een bijzondere school te doen bouwen, welke onder leiding zal ko men te staan van de Fraters van het 11. Hart te Tilburg. Op de voordracht voor de benoeming van leeraar in de Engelsche Taal en Let terkunde aan de Hoogere Burgerschool te Delft komen voor de heeren J. H. Schuit te Groningen, H. J. Makkink te Utrecht ea A. S. Degens te Helmond. ALPHEN. Over ,,de Schepping" hield gisteravond in de Ned.-Herv. Kerk dr. A. Troelstra, van Utrecht, een boeiende rede, daartoe uiigenoodigd door de Chr. jonge- lingsvereeniging „Onderzoekt de Schrif ten." Van het begin tot bet einde zijner rede werd de spreker, met onverdeelde aandacht) gevolgd. BODEGRAVEN. De jeugdige afdeeling „Volksonderwijs", alhier, heeft voor de leden en genoodigden een gezelligen avond gegeven in het Zuid-Hollandxh Koffiehuis. De voorzitter opende do bijeenkomst mot een korte toespraak. Daarna werd het programma, dat veel afwisseling aanbood, mot een kleine pauze er tusschen afge werkt. De vele aanwezigen kregen te hoo- ren goede muziek, gegeven door enfcele leden van het Bodegravensoh Muziekgezel schap, een boeiende lezing van den heer Kamp over cle volkssohool; kindergezang, uitgevoerd door de leerlingen van de hoog ste klasse der openbare school A, en een paar luimige voordrachten van den heer Van der Most. Bovendien worden door ge noemde leerlingen gymnastische oefeningen uitgevoerd, die door het publiek zeer wer den toegejuicht. Met een woord van dank aan allen, die hadden meegewerkt om de zen avond zoo goed te- doen slagen, sloot do voorzitter de vergadering. HAARLEMMERMEER. In onze gemeen te is opnieuw mond- en klauwzeer uitgebro ken, thans onder het vee van den land bouwer W. Ravenstein, aan den Aalsmeer- derweg. De boerderij is onmiddellijk ge steld onder politie toezicht, terwijl verder maatregelen genomen zullen worden om uit breiding zooveel mogelijk te voorkomen. Daartoe uitgenoodigd door de Chr. jongelingsvereeniging „Johannes" te Nieuw-Vennep, trad in de Ned.-Herv. kerk op ds. N. van Schouwenburg, van Amster dam, met het onderwerp: Ods altaar. De met gloed uitgesproken rode werd met on verdeelde aandacht door de talrijk aanwe zigen gevolgd. Naar wij uit vertrouwbare bron ver nemen bestaat bij het raadslid den heer T. C. Los, dit jaar aan de beurt van aftreden, het plan zich niet weder herkiesbaar te stellen, en wel wegens hoogen lecfijd, De heer Los is ruim 79 jaren. KATWIJK-AAN-ZEE. Toen de werk man A. van R. gistermiddag bezig was een vaartuig met meststoffen te lossen, gleed hij van de plank en viel in het schip, juist met het hoofd op een ijzeren emmer, waardoor hij zoodanig verwond werd, dat hij door een geneesheer moest verbondenï worden. De heer v. d. B., die Dinsdag hier zulk een ernstigen val deed, is thans in zooverre hersteld, dat hij van de woning, waar bij. werd binnengedragen, naar zijn woning ia vervoerd. Tot voorzitter der Reederij-vereeni- ging „Vuurbaak" ia gekozen, in plaats van den heer F. E. Meerburg, de heer J. Var- keviaser, directeur der Naaml. Vennoot schap Reederij „Katwijk-aan-Zee".; RIJNSBURG. Gisteravond trad voor de Ohr. Geref. Gemeente, alhier, die fei telijk reeds Maart werd gestioht, op ds. H. Janssen, van Leiden. De reeds gekozen ouderlingen en diakenen werden door zijn- eèrw. in hun ambt bevestigd naar aanlei ding van een leerrede over Matth. 9. vers 9 en 10. Tot ouderlingen waren benoemd de heeren C. van Delft en W. Peur sum, tot diakenen de heeren J. Starkenburg en G.. de Leeuw. De gemeente bestaat uit onger veer 100 personen, belijdende en doopleden. SASSENHEIM. Gisteravond vergaderde de bloemistwerkliedenvereeniging „Een zij ons doel." Ingekomen was een dankbetui ging van de weduwe Schrama voor de ont-. vangen gift, gecollecteerd op het jaarfeest. Door den heer P. van Dijk Pzn., penning meester der ondersteuningskas, werd ver slag uitgebracht' over den stand dier ïcas. Op 31 December telde zij 66 leden. De in komsten bedroegen f 420.23 en de uitgaven f 36&2Ö; batig saldo f 51.95. Dit, gevoegd bij het voordeelig saldo van het vorig jaar, kwam men tot een tegoed van f 433.70. De eerste penningmeester, de heer G. T Vos, had ontvangen f 227.33 en uitgegeven f 209.98. Al zoo een voordeelig saldo vai» f 17.35. De bestuursleden Joz. v. Diesfc Cz. en D. Meier werden h'erkozen; tot leden van de' Raad van Toezicht werden gekozen O. de Vries en P. v. d. Mey, die hun benoeming- aannamen. Bij de verloting vielen de prijzen ten deel aan O. v. Diest Jz., K. Oudshoorn, W. van Bladel, J. v. d. Wiel, D. Vrijburg en A Dannijs. In de vergadering van ingelanden vu.i den Roodemolenpolder werd rekening en verantwoording gedaan van den loop der finanoiën van bet vorig jaar en de begroo- ting aangeboden voor 1911. En rekening èn begrooting werden goedgekeurd. De heer Warnaar werd als poldermeester herkozen. De stemming, gehouden in de Ned.- Herv. Kerk, over Kiescollege of Kerke- raad, is beslist ten gunste van een Kies- oollege. VOORHOUT. Gisternamiddag viel een; elfjarig meisje in de Dinsdagsche watering., Op het hulpgeroep van het Ödnd schoot de moeder onmiddellijk toe, sprong te water, en haxi het geluk haar lieveling te grijpen en met behulp der buren te redden. De aanlegplaats der stoombooten,- welke geruimen tijd niet bruikbaar was, omdat zij bereteld werd, kan nu weder dienst doen. Door de werking der sohr06< ven van de stoom- ën de sleepbooton wf^r de aanlegplaats geheel ondermijnd, maat nu is zij weer sterker dan ooit. VOORSCHOTEN. De tooneelolub „Nooit te Laat" gaf gisteravond in Hó tel Deurloo een tweeden tooneelavond, in dit seizoen,. i) 1 i. „Vertel me nu verder alles van je leven," zei mevrouw Daguerre, nadat zij haar kopje thee had uitgedronken, en zichzelf behaaglijk achterover in de hangmat Het vallen. „Maar dat heb ik immers daar juist al ge daan," hernam de in een wit-flanellen pak gekleede jonge man, die vlak naast haar op het overdekte houten balkon was gezeten. „Ik heb er al veel te lang over gepraat, aangezien er eigenlijk niets bijzonders van te vertellen valt." „Ja, maar vertel me dan alles nog maar eens," drong de dame in de hangmat- aan. „O, ik vind h'et heusch verbazend interes sant; vooral de manier, waarop u het ver telt." Er bleef Nevile Arnot-t dus niets anders over dan te herhalen hetgeen hij reeds had verteld over zijn huis, zijn levensgeschiede nis, zijn verschillende plannen, zijn wen- schen en teleurstellingen. Te oordeelen naar de manier, waarop Kij het verhaal deed, scheen het hem, evenals negen tien den van zijn medemenschen, aangenaam te zijn over zichzelf te kunnen spreken; in elk geval was het een groot genot voor hem met mevrouw Daguerre te converseeren, onverschillig over welk onderwerp dan ook. Eu hij vond in haar altijd een dankbare toehoorster, daar mevrouw Daguerre het tot een har er lievelingsbezigheden rekende studie te maken van het leven van andere menschen. Zij verveelde zich nooit met haar vrienden en kennissen, nooit ook vond zij ze vérvelend of alledaagsch, en volstrekt kostte het haar geen moeite de zaken van een standpunt te bekijken, dat het Fare niet was. Haar geheele houding bracht nu mee, dat zij aan den eenen kant veel troost kon ge ven, ma-ar dat zij aan den anderen kant ook oorzaak was van veel hartepijnen, want h'oe was het ook bijvoorbeeld mogelijk voor dezen jongen man de vriendelijkheid dezer vrouw tegenover hem niet verkeerd op te nemen en zich niet vereerd te gevoe len, dat deze dame zooveel belangstelling voor hem toonde. Dit was dan ook de re den, dat Arnott zonder aarzelen voor haar zijn hart uitstortte en volstrekt niet be vreesd was, dat hij verkeerd zou worden begrepen, hoewel hij haar toch nauwelijks nog een week kende. Dat hij verhefd op haar zou geraken, h'ad zij van te voren wel kunnen voorzien, daar de ondervinding haar had geleerd, dat dit met allen meer of minder heb geval was; maar over het algemeen scheen die liefde bij niemand heel diep te gaan. Na eenigen tijd kwamen allen tob de ont dekking, zoo meende dit bleeke, groot- °°oige, kleine vrouwtje, dat geen persoon lijke eerzucht bezat, dat zij toch volstrekt niet mooi was en dat haar jeugd reeds verre achter haar lag. „U zou dus niet- gaarne dienst bij de lijf wacht nemen?" vroeg zij, terwijl zij een kussen naar zich toetrok, om haar kin in haar hand te kunnen laten rusten, en nu met een rustig glimlachje den jongen man 'opnam. „Ik heb me met alle macht daartegen moeten verzetten," antwoordde hij. „Toen zij er niets van wilden hooren, dat ik predi kant of civiel-ingenieur zou worden, was het hun beurt een concessie te doen. O, maar u kan zich er geen voorstelling van maken, wat het wil zeggen tot- de lijfwacht te be- hcoren." „O ja, toch wel; ik heb een massa er over gelezen en ik stel me voor, dat een derge lijke betrekking alleen is uit te houden in tijden van oorlog." Nevile Arnott knikte. „Voor mij zou liet de best© jaren van mijn leven hebben doen verloren gaan in een kring der maatschappij, waarmee mijn ouders dwepen, maar dien ik haat. Het ia overigens geen wonder, dat de oudelui mij gaarne zagen voortgaan op den eens ge- baanden weg, en in enkele opzichten doet het me leed niet aan hun wenschen te kun nen voldoen, maar ten slotte dient iemand toch zichzelvcn te blijven; zou u ook niet meenen?" Mevrouw Daguerre was het volmaakt met deze redeneering eens. „Onverschillig of tt zou zinken of blijven zwemmen, maar neen, de mogelijkheid van zinken is bij u eigenlijk wel uitgesloten in elk geval zal u ten allen tijde u zelf blijven.'' Deze uitspraak kon niet anders dan vleiend zijn voor den jongen man, die zoo veel waarde hechtte aan elk woord, dat over mevrouw Daguerres lippen kwam. Heerlijk roode hp pen vond hijheerlijk mooi ook klonk de heldere, zachte stem en bekoorlijk ook deed bet vreemde aocent, dat in haar het Amerikaansche bloed liet verraden. Arnott had er nog absoluut niet naar geïnformeerd welke maatschappelijke positie mevrouw Daguerre bekleedde en nog veel minder was in deze week, waarin hij kennis met haar had gemaakt en waarin hij reeds rijn hart) aan haar had verloren, de vraag bij hem opgekomen of zij eigenlijk mooi' of leelijk was. Het was nog maar zeven dagen geleden, dat hij in dit hooggelegen herstellingsoord, Vulpera-Tarasp, in de Engadine, was aan gekomen, waar zich ook zijn vroegere stu dievriend, Charlie Lushington, bevond; zoodat hij gaarne om deze reden en met het oog op het' aanhoudende slechte weer zijn verdere voorgenomen reis door Zwitserland h'ad opgegeven. Het weer ha<l nu echter een gunstige verandering ondergaan, maar op dit oogen- bltk gevoelde hij niets meeT voor al de sneeuw- en ijsvermaken. Mevrouw Daguerre, aan wie mijnheer Lushington hem den tweeden dag van zijQ verblijf had voorgesteld, had nu onwille keurig beslag op al zijn tijd gelegd, zon der dwang of slechte bedoeling maar Arnot-t was in dezen korten tijd er plotse ling van overtuigd, dat zijn geheele vorige leven slechts kinderspel was, vergeleken bij de ontmoeting met deze vrouw, waarna het hem voor de eerste maal de moeite waard had geschenen om te leven; met jeugd, verbeelding en fantasie kan iemand zeer ver komen in een paar dagen. Nevile Arnott had zich nog niet den tijd gegund zioh een idee te vormen in welke streek hij zich op heb oogenblik bevond; maar Kij stelde zich volmaakt tevreden met het voorrecht met mevrouw Daguerre op heb balkon te mogen zitten in de heerlijke overtuiging niet door de familie Lushington gestoord te zullen worden, daar hij deze juist een halfuur geleden op het tennisveld had verlaten, toen allen nog met hart en ziel bij h'et spel waren. Naar aanleiding van haar laatste opmer king hernam Arnott t „Ik geloof, dat u preoies zoo zou hebben gehandeld; u richt u, dunkt me ook nieb naar de wenken van anderen, is het wel?" „Ik?" Zij fronste haar wenkbrauwen in grooto verbaring. „Hoe komt u op dat idee? Neen, integendeel, ik vraag altijd raad, maar het ongeluk is, dat er niet altijd raadslieden te vinden zijn. Dan moet ik ten slotte mijn toevlucht wel tot den dokter nemen en daar hij me Tarasp h'eeft aange raden, ziet u me nu hier, en och, Tarasp is voor zieke mensohen al niet minder of beter dan de meeste herstellingsoorden." „Maar u bent took eigenHjk nieb bepaald ziek," merkte de jonge man op, met iet wat van angst ia zijn stem, „met ernstig ziek, bedoel ik. U schijnt ten minste elkea dag er beter uit te zien." Zij gliinlaohte, terwijl zij haar oogen half dicKt kneep en er kuiltjes in haar magere wangen vielen. Wat men ook van Paijine Daguerres uiterlijk mocht zeggen, memand kon ontkennen, dat zij bekoorlijk was, als haar gelaat door een lach werd verhelderd* en haar glimlachjes waren gelukkig Kei* haaldelijk te zien. (Wordt yorvolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1