N®. 15654 Donderdag 2 Maart, A®. 1911. (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Tweede Kamer. Kunst, letteren, enz. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters nsar plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan 30 voorden 40 Oenteeontant; elk tiental woorden meer 10 Oents.—Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. franco per post 1.65. Herdenking van de Inhuldiging VAN nare majesteit de Koningin. De Burgemeester van Leiden noodigt 'de ingezetenen der gemeente uit ap Maan dag 6 Maart a.s., den dag waarop liet 12 Vï jaar zal zijn geleden, dat Hare Majesteit da Koningin werd ingehuldigd, dat heuglijke fait te herdenken door het u i b (teken der vlaggen. De Burgemeester voornoemd, f N. O. DE GIJSELAAB, Leiden, 2 Maart 1911. DRANKWET. Vrouwelijke hulp in localiteiten, waarvoor door Burg tineester en Wethouders vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein of verlof voor den verkoop van alcohol houdenden drank, anderen dan sterken drank is verleend 1 De Burgemeester van Leiden; Overwegende, dat bij Koninklijk Besluit yan 28 Deoemhar 1905 No. 20 het bepaalde !btij art. ,47, lsrte lid der Drankwet op de 'remeante Leaden van toepassing ia ver klaard, zoodat h'et dus van ai 1 Mei 1906 [verboden ia, zonder toestemming van den Burgemeester, in een lokaliteit, waarvoor door Burgemeester en Wethouders een ver gunning voor den verkoop van starken drank UX het klein of een verlof voor den ver koop van aloohol'houdencLen drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik tér plaatse .Van verkoop ia verleend, vrouwelijke per- Konen (met uitzondering van de inwonende ieahtgenoote en de inwonende dochters van den houder der vergunning of van hot ver lóf) gedurende do uitoefening van het tre- &rijf dienst te laten doen of vanwege den houder van de vergunning of van het ver* lof aanwezig te doen zijn; Overwegende, dat bedoelde toestemming telkens voor niet langer dan vijf jaar wordt gegeven en derhalve de met ingang van 1 Mei 1908 verleende toestemmingen na 80 [April 1911 zijn vervallen Geeft belanghebbenden, die ook na 30 April 'bedoelde toestemming verlangen, in overwe ging, hun daartoe strekkende verzoeken (op Ssegel) vóór 1 April e.k. in te dienen ter Gemeente-Secretarie (afdeeling Alge- feee^e Zaken). Dé Burgiemejester voornoemd, 11 N. C. DE GIJSELAAR. •I Leiden, 2 Maart 1911. Leiden, 2 ffttaart. Bij het Bestuur van het Genootschap ^Mathesis Scientiarum Genitrix" zijn als antwoord op de vijfjaarlijksche prijs- flfiraag vijf antwoorden ingekomen, onder de motto's: „Welkom", „M. S. G." (Door- óeoge-vlochton letters), ,,M. S. G. 1911" Cop schild), „Zelden van pas" en „O. A." Deze prijsvraag wordt, zoonis men weet, bestreden door een fonds ter gelegenheid tfla-n het lOO-jarig bestaan van het Genoot schap door de oud-leerlingen gesticht. De heer J Borneville, koster der Doopsgezinde Gemeente, ontving ter gele genheid van zijn 25-jarig jubileum gister- namiddag van het Studentengezelschap ^Chrysoetomus", dat in de Doopsgezinde Kerk onder lei»Ling van prof. Ghontepie de fa, Saussaye zijn bijeenkomsten houdt, een SöHveloppe met inhoud. Zooals we reeds meldden, was Joh. iPlat-teel, machinist bij de stoombootmaat schappij „De Volharding", gisteren veertig jaren in dienst dier maatschappij, dienst doende tusschen Gouda en Amsterdam, en alleen op Vrijdagen tijdens de markt al hier komende. De jubilaris woont te Gouda en ontving er bezoek van een vertegen woordiger van het bestuur, den heer L. W. O. G. van der Garden, te Gouda, en van den directeur der Maatschappij, dea heer Van Nouhuys. Eerstgenoemde bracht den jubilaris in de herinnering terug den tijd, dien hij met ijver en toewijding in_ dienst der Maatschappij had gewerkt-, en hoopte dat zoo lang hij kon hij met denzelfden ijver, die hem steeds kenmerkte, zijn taak in dienst der Maatschappij mocht blijven Vervullen, waarna de jubilaris een gouden horloge met inscriptie en een gesloten en veloppe ontving. Het gezamenlijk perso neel vereerde hem een salontafel met een beeld als middenstuk, een barometer en nog andere huldeblijken. Dat de jubilaris door een en ander ge troffen en dankbaar was, spreekt vanzelf. In eenige hartelijke bewoordingen gaf hij daarvan blijk. De Staatscourant van heden bevat de statuten van de Boekbinders-Pntroons- Yereeniging te Leiden. Te 's-Gravenhage werd de jaarverga dering gehouden van het algemeen Comité voor de Katholiekendagen in het Bisdom Haarlem. Ter vervanging van de aftredende en niet herkiesbare leden van Het hoofdbestuur, de heeren A. J. A. Gilissen en mr. P. J. M. AaLberse, werden gekozen mr. L. F. A Hoogeweegen, te Rotterdam, en jhr. mr. L. E. M. von Fisenne, te 's-Gnavenhage. De voorzitter deelde mede, dat tot in leiders van de ontwerpen, welke óp den aanstaanden, te Amsterdam te houden Ka tholiekendag behandeld zullen worden, zijn benoemd: in de eerste afdeeling (Gods dienst in het huisgezin), dr. Cl. Meuleman, te Leiden; in de tweede afdeeling (Gods dienst in het openbare leven) mr. P. J. M. Aalberse, te Leiden, en in de derde afdee ling (Godsdienst in het maatschappelijk leven) rector P Stroomer, centraal-adviseur van den R.-K. Volksbond, te Amsterdam. In de algemeen» vergadering zal als spre ker optreden pater F. Hendriahs S. J. te Amsterdam. De vergadering benoemde in het Uitvoe rend Comité vooir dezen Katholiekendag, waai*van al3 voorzitter en secretaris de heeren mr. E. van den Bogaert en mr. L. j J. M. Smit reeds door het Hoofdbestuur zijn aangewezen, de heeren mr G A. P. M. van der Aa, J. N. Hendrbc, C. A L. Ra demaker, A. W. Sclia de var. Westrum, J H. M. Schmedding, dr. N. P. van Spanje en Th. Weesdng, allen te Amsterdam - Jonkvr. S. C. A Elout van Soeterwou- de, die het grootste gedeelte- van haar le ven gewijd heeft aan barmhartigheid en liefdadigheid, waarvan in het bijzonder go- tuigde haar leiding als directrice van de Diaconessen-Inrichting Bronovo, te 's-Gra- venhage, is ontslapen. De overledene werd geboreD op den Huize Blankenburg!) te Wassenaar in 1853. Na opgeleid te zdjn in het Diaconessenhuis „Miidmay" te Londen, werd zij, als op volgster van mevrouw de Bronovo, den 4den Februari 1888 directrice van het Dia- oonessenhuis in Den Haag, welke taak zij gedurende 23 jaren met trouwe zorg, toe wijding eD liefde heeft volbracht. Voor haar diensten aaD de ziekenverple ging bewezeD was haar het ridderkruis der Qranje-Nassau-orde verleend. Het stoffelijk overschot zal Vrijdagavond van het sterfhuis wordeD overgebracht naar het Diaconessenhuis, waar Zaterdagochtend te 11$ uur eeD lijkdienst zal worden gehou den door ds. Groeneweg, predikant-direc teur van het Diaconessenhuis. Van daar uit zal de rouwstoet vertrekken, die to ongeveer 12$ uur op de Algemeeno Begraafplaats verwacht wordt. HM. de KoningiD ontving- gisteren den Minister van Financiën in oonferentie Gedep Stater van Zuid-Holland heb ben tijdelijk, en wel van 6 tot 20 April 1911, opgeheven de gesloten-verklaring van het Goudsohe rijpad ondei de gemeente Alphen voor alle motorrijtuigen op meer daD twee wielen, en zulks naar aanleiding van het verzoek van het bestuur der Pomologische Vereeniging te Boskoop om aan de bezoe kers van eën door die vereeniging ter vie- ring van haar vijftigjarig bestaan in ge noemd tijdvak te houden bloemententoon stelling, gelegenheid te geven zich met mo torrijtuigen op meer dan twee wielen over 'hot Goudsöhe rijpad daarheen te begeven; zijnde deze weg de voornaamste verbin dingsweg van Boskoop met Haarlem, Am sterdam en Utrecht. Id do tiende algemeene vergadering van de „Nederlanclsche vereeniging van Kaashandelaren", op 9 dezer, te Gouda, komt o.a. aan de orde een voorstel van het bestuur om de tentoonstelling te 's-Graven. hage iD 1913 te steunen op een nader door het bestuur te bepalen wijze, en daarvoor het bestuur een crodiet to verleenen tot een maximum van f 300. De arrondissements-rechtbank te Am sterdam heeft ter benoeming van een kan tonrechter te Amsterdam de volgende al phabet) sche lijst van aanbeveling opge maakt: mr. L. J. Blijdenstein, griffier bij het kantongerecht te Amsterdam, wonende aldaar; mr. J. L. F. Böhtlingk, subst.-offi cier van justitie bij de arr.-rechtbank te Rotterdam, wonende aldaar, en mr. F. Kra nenburg, adv.-proo. en kantonrechter plaatsvervanger te Amsterdam. Tot leer aar in de Hebreeuwsche taal aan het Stedelijk Gymnasium te Amster dam is benoemd de heer J. L. Palache. Tc Breda is, in den ouderdom van 70 jaren, overleden jhr. W. F. Clifford Kocq van Breugel, oud-luitenant-kolonel der ma riniers, ridder 4de klasse der Militaire Wil lemsorde en gerechtigd tot het dragen van het expeditiekruis en van de Atjeh-me daillc, ridder van de Zon en den Leeuw van Perzië. De minister van koloniën heeft A. Th. de Jong Spekboer ter beschikking van den gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië gesteld, om te worden aangesteld tot1 administratief ambtenaar voor de buiten bezittingen, en L. J. van der Waals, adjunot-commies bij heb departement van koloniën, ten einde voor ten hoogste 3 jaren te worden geplaatst bij het departement van landbouw te Buitenzorg. HAZERSWOUDE. De tienjaarlijksohe vraag: „Kerkeraad of Kiescollege?" is gis teren met 132 tegen 87 stemmen ten gunste van een Kiescollege beslist. Hier zal nu voor de eerste maal zoodanig college worden geformeerd. HAARLEMMERMEER. Door den dis trictsveearts te Haarlem- is bij den veehouder W. J. van Rhijn, aan den Krommen Spieringweg, miltvuur onder het rundvee geconstateerd. Het aangetaste rund, dat reeds geslacht was, is vernie tigd. Balddadige jongens hebben een scheep je van schipper Huis, te Vijfhuizen, dab nabij Hoofddorp in de Hoofdvaart gemeerd lag. los gemaakt en doen zinken. Voor H. veroorzaakte dit sohade en veel ellende. NIEUWBWETERING. In de Clir. soHool alhier werd een vergadering gehouden met de ouders der leerlingen. Verscheidene moe ders waren opgekomen. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer H. de Boer, hoofd der Chr. school te Woubrugge over het onderwerp„Een drievoudig 6noer." Spreker stond achtereenvolgens stil bij Vaders roeping, Moeders invloed en Mees ters taak. Na de pauze, waarin een kop koffie werd geschonken, trad op de heer J. Plooy, hoofd der Chr. sobool te Nieuwewe- fcering, met het onderwerp„Een wijs be straffer en een hoorend oor." Spr. handel de uitvoerig over de tucht ih' huis en school. Op beide ref. volgde een aangename ge- dachtenwisseling. De „ouderavond" is kos telijk geslaagd. SASBENEIM. De zevende jaarvergade ring der Coöperatieve Spaar- en Voor schotbank voor land- en tuinbouw alhier werd gisteravond bezocht door 71 leden. De bijeenkomst werd geleid door den heer Warnaar, dio mededeelde, dat de rekening on balans waren nagezien en goedgekeurd door de heeren P. Ciggoar en G. RotteveeL Na voorlezing werd die rekening door de vergadering goedgekeurd. Heb aftredend bestuurslid, de heer C. iP. Huig, werd met 68 van de 71 stemmen her kozen; de heer G. Kruyff, aftredend lid van den Raad van Toezicht, kreeg 70 van de 71 uitgebrachte stemmen. Beide hee ren namen de benoeming aan. Op voorstel van het bestuur werd het salaris van den kassier, den heer J. Visser Vlasveld, ge bracht van f 300 op f 400. Op 31 Deo. 1910 bedroeg het aantal leden 105. Het aantal uitgegeven spaarboekjes bedroeg op dien datum 160, met een kapi taal van f 59,995.06. Aan voorschotten stond uit tot een bedrag van f 44,972. De winst over 191Q bedraagt f 289.89. ZEGWAARD-ZOETERMEER. Alhier is opgericht een gymnastiek vereeniging met voorloopig 24 leden. In de gemeente Zoetermeer heeft zich aan den Voorweg bij den landbouwer v. d. S. een geval van roodvonk voorgedaan met doodelijken afloop. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Sept. a. a aan H. G. du Crocq, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als leer aar aan do R. H. B.-S. te Koevorden; aan den reserve-lste luit. B. C. D. Hane- graaff, van het 11de reg. inf., op het daar toe door hem gedaan verzoek een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; bevorderd tot gezantschapssecretaris lste kl., de gezantschapssecretarissen 2de Üd. M. W. R. van Vollenhoven, jhr. mr. J. R. Clifford Kocq van Breugel en mr. F.> M. Schmolck benoemd tot gezantschapsattaché in al- gemeenen dienst, jhr. mr. W. H. de Beau fort, jhr. J. W. C. Quarles van Ufford, jhr. mr. H. M. van Haersma de With en mr. J. E. H. baron van Nagell; ingevolge de Burgerlijke Pensioenwet, de volgende pensioenen verleend, als aan: A. M. Kollewijn. onderwijzer bij de Rijks normaallessen, f52 R. F. Modderman, di- reoteur een er burgera vondschool, f 67J. J. H. Jacobs, onderwijzer bij de Rijksnor maallessen, f184; S. J. H. Brugmans, leeraar aan een burgeravondschool, f213; dr. B. J. Goossens, leeraar aan een hoogere burgerschool f 1487J. Oosting, leeraar aan een hoogere burgerschool, f 2945P. A. Kraanen, leeraar aan een burgeravond school f 511 j J. van Eerde, lichtwaohter bij 's Rijks kustverlicht-ing, f 100J. van Schelven, commissaris der loodsen, tevens ontvanger clcr loodsgelden, f 500; J. van Schelven, scheepsdiepgangmeter, ff; W. Langendonk, boekhouder bij het centraal magazijn van militaire kleeding en uitrus ting, f920; M. Meer dink veldboom, of Meerdink Veldboom, brieven- en telegram besteller, f 457; H. J. Wiedeman, Brieven- en telegrambesteller, f550; A. de Man, postbode, f 437F. J. de Groot, poetbode, f378; aan O. M. Vis Dieperink, gewezen onder wijzeres bij de Rijksnormaallessen, ingevol ge de Burgerlijke Pensioenwet, met ingang van 1 Januari 1909, een jaarlijksoh pen sioen verleend van f 48., Na uitgebreide replieken werd gistérna-- middag tot stemming overgegaan, nadat de Minister verklaard had het amende ment-S noeck Henkemabs c. s. over te ne men. Hierna werd het amendement-Troelstra o. s. verworpen met 61 tegen 22 stemmen. Het Regeeringsartikel 24Sbis aangenomen met 50 tegen 34 stemmen. Door overneming van het voorstel- Snoeck Henkemans ia thans ook bepaald, dat een nieuw artikel 248ter in de wet zal worden gebracht. Dit artikel werd, als onderdeel thans van het Regeeringsartikel, afzonderlijk in stemming gebracht en aan genomen met 45 tegen 39 stemmen. Het Regeeringsartikel en bloc werd ten slotte goedgekeurd met 48 tegon 37 stem men. Hedenmorgen Voortz. !Aing. Tandheelkundig onderwijs. Door den minister van binnenlandsohe zaken zijn twee wetsontwerpen ingediend tot nadere wijziging: lo. van de wet regelende de voorwaar den tot verkrijging der bevoegdheid van arts, tandmeester, apotheker, vroedvrouw en apothekersbediende 2o. van de wet regelende de voorwaar den tot verkrijging der afzonderlijke be voegdheid tot uitoefening der tandheel- (kfunst en van de beoefening dier kunst. Prof. Van 't Hof f. t Een beroemde landgenoot, we mogen hem niettegenstaande zijn naturalisatie als Duit- sclier, toch tot onzen stam rekenen, is door den dood aan de wetenschap onttrokken. Op 58-jangen (leeftijd is prof. J. H. van 't Hoff gisteren te Berlijn overleden. Een tijd lang was de geleerde al ziekelijk, zóó zelfs, dat hij reeds vroeger, ge ruimen tijd op een badplaats genezing zocht. In Rotterdam geboren, ontving hij zijn opleiding te Delft, aan de Polytechnische Schooi. Na in 1871 aldaar het examen voor teoh' noloog te hebben afgelegd, ging Rij naar Leiden, waar hij het jaar daarop oandidaat werd in de wis- en natuurkunde. Vervol gens werkte hij te Bonn. In 1873 naar het vaderland teruggekeerd, deed hij te Ufcreoht zijn doctoroal-examen en begaf zich toen opnieuw naar het bui tenland om zijn studies te voltooien in Parijs, waar hij colleges volgde bij Pasteur en Würtz. In 1874 promoveerde Van 't Hoff te Utrech't op een proefschrift: „Bijdrage tot de kennis van cyaanazijnzuur ©n maion- zuur." In 1876 werd hij benoemd tot leeraar aan 's Rijks-Veeartsenijschool te Utrecht, in 1877 tot lector, en het jaar daarop tot hoogleeraar aan de Amsterdamsche univer siteit. Daar bleef van 't Hoff tot 1896, toen de prachtige aanbieding uit Berlijn hem voor ons land deed verloren gaan." Van 't Hoff's beteekenis als geleerde is zoowel in Nederland als in Duitschland en tal van andere landen erkend door eere doctoraten, benoemingen tot lid van geleer de genootschappen, enz. In 1901 werd hem de Nobel-prijs voor soheikunde toegekend; in December 1907 viel hem een eere-docto- raat der Technische Hoogeschool ten deel. Ook Utrecht schonk hem een eere-docto- raat. ;,Giröote Godsdiensten." Eon nieuwe serie geschriften is dooir de Hollandia-Drukkerij begonnen, welke te za- men gevat zijn .onder bovonstaanden titel. Onze stadgenoot: Dr. M. W. de Visser, de conservator bij het Ethnograpliisoh Museum, heeft de rij geopend met het werkje„Shintó, de godsdienst van Japan." Thans is het dr. P. A. A. Boeser, de lector voor do Aegyp- tologie aan de Rijks-Univeimteit te Leiden, sprekende over den godsdienst van het oude Egypte. Willen wij op de belangrijkheid van deze serie de aandaoht vestigen, dan hebben wij slechte de namen deer medewerkers te ver melden, welke behalve bovengenoemden, ver der luiden: prof. dr. J. S. Speyer, prof. dr. A. W. Niouwenhuis, dr. J. Vürtheam, Prof. dr. B. D. Eerdmans, profr dr. O. Snouok H"urgronje, Honri BoreL De padvindetsboweging heeft reeds aan-, leiding gegeven tot de uitgave van een serie boekjes, waarvan het eerst verschenen, nummer ons door den uitgever J. Dusseau, to Epe, werd gestuurd. Een prospectus ver gezelt dit boekje, op welks titelblad een jeugdige padvinder prijkt; dit prospectus vermeldt prijzen, die als belooning voor in- teekening worden gesteld, vertelt dat de verhalen geschikt en mooi zullen zijn. Doch zonder dit uitgeverswoord in twijfel té willen trekken zou een boirg-stellendo naam op 't gebied van jongenslectuur voor de koopera toch méér zekerheid geven, dat de serie voldoet aan do padvinders-idealen. „Brieven, die Kun doel bereiken.'' De titel klinkt literair; men moet onwih keurig denken aan die andere, beroemd ge- wordene: „Brieven die hem niet bereikten." Het zijn koopmansbrieven, deze. Ze wil-: len overtuigen dat de handelsbrieven, die thans geschreven worden, niet deugen. Brie ven die beginnen met: „Wij hebben de eer enz.", gaan regelrecht naar de prullen mand; zij zijn vervelend, „ze spruiten voort uit de oude oopiëerboekroutlne". „Levend, frisoh van stijl, ieder woord doel-, treffend, alles geheel logisch, zoo wordt een brief een persoonlijk gesprek tussohep schrijver en ontvanger." Behoeven wij te melden dat het boekje naar Amerika an sobo methoden en voorbeel den ifl bewerkt en dat het eigenlijk doel is, den een de kunst té leeren den ander té overtroeven. Uitgave: O. J* J, DaJmeyër, Amsterdam De molen van Rembrandt. De Londensche correspondent van do „N. R. Ot." meldt nader: De directeur der National Gallery Holroyd bevestigt, dat Amerikanen voor Rembrandt's wereldver maard Molenlandsohap, dat zich sedert' ruim een eeuw op Bowood, het landgoed der Lansdownes in Wiltshire, bevindt, na slechts voor korten tijd tot de Fitzmaurioe- vermmeling te hebben behoord, honderd duizend pond sterling bieden, doch de eige naar aan de Gallery het recht geeft van voorkeur op heb schilderij, dat het museum kan koopen voor dezelfde som mits bin nen zee weken. De eigenaar verklaart zich bereid er zelf vijfduizend pond sterling als dan toe bij te dragen. Holroyd zegt dat de trustees der Gallery onbekwaam zijn het geld te vinden. Milde particulieren moe« ten de Gallery in staat stéllen het onge ëvenaarde stuk van Rembrandt te verwer- l>e Haarlemwertrekvaart. Het gisteren in den rijweg van de trek vaart gespoelde gat ia direct afgezet met houten hekwerk, en om nog grooter onheil te voorkomen is voor het gat een ijze ren zandschuit gelegd, om als golfbreke» dienst te doen. Er is met dit geval weer een hinderpaal te meer gekomen voor de schipperij, wel ke haar sohuiten trekt. Pas zijn zij tram- brug, brugruïne en vlotbrug gepasseerd, of de treklijn moet om of over den lantaarn paal gestoken, die daar aan de afrastering is bevestigd.1 Van den weg is nauwelijks drie meten overgebleven, en er ligt nog een strook op afvallen, als het gat niet spoedig is ge vuld. Dat het haast niet te denken is, dat dit een nieuw gat zou zijn, laat ziob ver klaren, als men weet, dat de strook grond,- die in een halven chikel losraakte, op de plaats zjelf verdwenen is en c.a. 40 o.M. on- aer water kwam te liggeü. De electrische kabel heeft geen last, wijl men juist daar begonnen is, dezen aan de N.-O.-zijde van den weg té leggen. muziekkorpsen. Een bij Kon. besluit ingestelde regeling van de bezoldiging, enz, voor de leden der muziekkorpsen gaat tevens vergezeld van eenige bepalingen omtrent die korpsen.. Daaraan wordt het volgende ontleend: Aan het muziekfonds bij de navermeLdo korpsen wordt, als tegemoetkoming in de kosten van aankoop en onderhoud van mu ziekinstrumenten, partituren, enz. jaarlijks toegelegd: a. bij het regiment' grenadiers en jagers f 075; b. bij elk der elf regimen ten infanterie f 300. Als tegemoetkoming in de kosten van aankoop en onderhoud van muziekinstru menten, partituren, enz. wordt naast de door het Rijk voor dat doel toegekende som in het muziekfonds gestort een, jaar lijks door den regimentscommandant te be palen, percentage van de netto-opbrengst van de ooncerten en c. q. ook van de ver diensten uit de z.g. „kleine partijen." Uit het muziekfonds mogen mede worden bestreden de kosten va,n den aankoop en het onderhoud van strijkinstrumenten. De kapelmeester zal geen aandeel genie-» ten uit de opbrengst van de „kleine par-»

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1