N°. 15652 Dinsdag 28 Februari, A0. 1911. feze (Courant wordt dagelijksmet uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Gerda. LEIDSCH PELTS DEK ADYERTENTIEN: Van 1—6 regels /LOB. Iedere regel meer f 0,17|. - Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën Tan 30 woorden 40 Gents contantölk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 0 Gents; per 3. maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Grondbelasting. De Burgemeester der gemeente Leiden, Ontvangen hebbende den staat No. 75, 'aanwijzende de uitkomsten der meting en ©chatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen, bedoeld bij de artt. 15 en 23 Üer wet' van den 26sben Mei 1870 (Staats blad No. 82), betrekkelijk de Grondbelas ting, brengt ter kennis van belanghebbenden, flat die opgave gedurende dertig dagen ter pecretarie dezer gemeente is nedergelegd. De burgemeester voornoemd, N. C. DE GUSELAAR. Leiden, 28 Februari 1911. Leiden, 28 Februari. Hedenavond zal in intiemen kring een 'eigenaardig jubileum herdacht worden. Het bestuur van de vereeniging ,,Uit Liefde" zal namelijk het feit herdenken rdai de heer A. I. Witmans Azn., zooals reeds gemeld, gedurende een kwarteeuw haar voorzitter is geweest. Wie eenigszin-s bekend is met de zorgen en beslommeringen aan het bestuur eener liefdadigheidsvereeniging ale „Uit Liefde" verbonden, en wie weet hoe alles afhangt ,vr\ i een goede en deskundige leiding, dié 2al het moeten waardeeren dat er van de Leidsohe burgerij steeds mannen worden gevonden die vrijwillig en geheel belange loos zich beschikbaar stellen voor de mocite- volle maar zoo nobele taak om deze nuttige instelling te blijven besturen, en in bloei te houden. Zoo wordt dus den lieer Witmans en het bestuur van ,,Uit Liefde" hierbij hulde ge bracht. Mogen zij nog vele jaren hun krach ten aan de vereeniging kunnen geven en zij in een ruimen toevloed van contribuanten de belooning vinden voor hun werk. Tot tijdelijk klerk ter gemeente-secre- 'tarie alhier is benoemd de heer C. J. van der Lelie, thans volontair. Toezegging van beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Oosterwieruru (Fr) is ontvangen door den heer A. G. Kloots, iOand. tot den H. D. te Leiden. Beroepen is tot predikant bij de Geref. Kerk te Alphen aan den Rijn ds. D. Ho- genbirk, te Nederborst-den-Berg, Voor het examen in de nuttige hand werken is te 's-Gravenhage geslaagd mej. lK. Ciggaar, te Voorschoten. De ,,N.-H. C.verneemt, dat binnen kort het hoofdbureau der N.-Z.Holl. Stoom- trammaatsohappij van Hillegom zal overge bracht worden na-ar Haarlem. De heer A. Sluis, chef van dienst, zal zich weldra met terwoon in die stad vestigen. Men weet, dat de werkplaatsen en het personeel der Maatschappijen met April a. s. zullen verhuizen van Hillegom naar Rijnsburg. In den Haagschen gemeenteraad werd gisteren behandeld het voorstel van B. en Ws. tot wijziging der verordening op het gemeentelijk wexkloozenfonds. B. en Ws. hadden hun voorstel ingediend, om te trachten verbetering te brengen in den financieelen toestand van bet werklooaen- fonds. Na breedvoerige discussie werd o.m. aan genomen een voorstel van den heer Sillevis, om de bijdrage voor de niet-leden der orga nisaties bij toetreding tot een werkloozen- kas te bepalen op ten hoogste 100 pet. wan neer de contributie der leden minder be draagt dan 5 cents per week, en op ten hoogste 50 pet. wanneer de contributie, meer bedraagt dan 5 cents, een en ander te bepalen in overleg met het bestuur van het gemeentelijk werkloozenfonds. Te Heemstede overleed plotseling, in den ouderdom van 82 jaren, de heer L. H. Enthoven, oud-directeur en commissaris der „Surinaamsche Bank." Wijlen mevr. O. C. A. van Lidth de Jeude-Van Eek, overleden te Tiel, heeft aan de diaconie van de Ned. Herv. te Tiel, gelegateerd een som van f 1000, aan de diaconïe-bewaarsohool en de Vereeniging „Armenzorg0 aldaar elk 500, alles vrij van successie. De heer J. van Dam, directeur der R-ijks-Landbouwsohocl te Wageningen, heeft tegen Augustus eervol ontslag ge vraagd. De Koningin en Prinses Juliana met een hofdame zijn gistermorgen naar Sche- veningen geweest en wandelden eenigen tijd op het strand tot voorbij de daar geplaatste kanonnen. Aan mgr. F. A. L. Bronsgeest is ont slag verleend als deken en pastoor te Nij megen; dit ontslag was om gezondheidsre denen gevraagd. De heer G. A. J. Franke, leeraar aan het gymnasium te Groningen, heeft, zoo meldt de „N. Pr. Gr. Gt.", wegens verge vorderd en leeftijd tegen 1 September ont slag gevraagd en zal ook ontslag vragen als leeraar aan de R. H. B.-S. te Sappe- meer. Hr. Ms. „Heemskerck", onder bevel van den kapitein ter zee G. L. Goedhart, is 26 dezer van Las Palmas vertrokken. Te Oldenzaal is een afdeeling van den Volksbond tegen drankmisbruik met een 60 tal leden opgericht. De ge v. one audiëntie van den minister van financiën zal op Donderdag 2 Maart, en de gewone audiënties van de ministers van marine en van waterstaat zullen op Vrijdag 3 Maart niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. De al meerma len genoemde Weldadigheidsavond te Hoofddorp was een waar succesHet comité van uitvoering en medewerkende leden kunnen met voldoening op hun arbeid terug zien. Er is genoten op elk gebied. Na een openingswoord van den heer Wierts, directeur der Kinder zangschool, trad op het blinde meisje Cath van Pelt, te wiens bate de uitvoering gegeven werd. Haar eerste optreden met zang, zoowel als haar tweede met piano, getuigden van grondige studie, en een talent, dat voor de toekomst veel hoop geeft. Genoten werd ook van den zang van mevr. Van Tienho ven, uit Haarlem. Een welverdiende bloe menhulde werd haar door het comité aan geboden. Mevr. Wierts en de jongedames Treur, piano mej. Vellekoop en haar twee broe ders (zang)-, de leerlingen dei' Zangschool van den heer Wierts, allen beijverden zich den avond zoo schitterend mogelijk te doen slagen. HILLEGOM. Gisteravond gaf de Hille- gomsche zangvereeniging „Zang en Vriend schap", onder directie van den heer J. O. Tuin, haar zestiende uitvoering in hotel „Het Wapen van Friesland". Een strijk kwartet, leerlingen van den heer Tuin, ver leende zijn medewerking. O. a werden ver- sohillende stukken van bekende oude com ponisten ten gehoore gebracht, zooals „Die kleine Nachtmusik", van Mozart; „die Naohtigall", van Mendelssohn; „Serena de", van Haydn, enz. O cfk werden nog stuk ken van Loots; Röntgen en Grieg uitge voerd. De zaal was slechts matig bezet, hetgeen waarschijnlijk ook wel door den Vastenavond kwam. De zangvereeniging heeft echter haar goeden naam weder alle eer aangedaan. Prachtig klonken de ver schillende nummers voor koor en kwartet ten. Een gezellig bal besloot dezen zoo goed geslaagden, genoeglijken avond. KATWIJK. De Raad komt a-s. Donder dag, 's morgens te halfclf, bijeen. Punten van behandeling: Mededeeling van ingeko men stukken; nadere voorstellen inzake aan schaffing van oen* stoombrandspnitprae- advies van B. en Ws. op het schrijven d-d. 27 Dcc. 1910, 2 Jan. 1911, G- S. No. 127 van Gedeputeerde Staten, betreffende het afvoeren van een gedeelte '.van den Calloo- weg, No. 71 van den legger der wegen en voetpaden; vei'zoek van F. Goemaat, om verhooging zijner jaarwedde; voorstel tot aanvulling of wijziging der begrooling, dienst 1910 en 1911voorstel tot verkoop èn van ruiling van 'grond benoeming van commiesarissen der gemeente spaarbankbe noeming van een lid in de Commissio van Toezioht op de Bewaarschool te Katwijk-aan- Zee; benoeming van een hoofd der nieuw te bouwen school voor g. 1. onderwijs te Katwijk-aan-Zoevaststelling eener verorde ning op de restauraties, koffiehuizen, enz.; schrijven van Ged. Staten, waarbij met eenige opmerkingen worden teruggezonden de ver ordeningen als bedoeld bij art. 111 bis dar Gemeentewet; voorstel tot het doen bestraten en rioleeron van do Jan-Tooropstraat en doortrekking der rioleering in den Sluisweg; prac-adviea omtrent het verzoek van P. Bloot c.6. inzake het gebruik van de Gemeente- zaal; vaststelling tweede suppletoir kohier vau den Hoofdelijken Omslag, dienst 1910, en verder voorkomende ^aken. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de bo venzaal van „De Roskam." trad gisteravond op de hoer E. Kloosterman met het on derwerp: „De leugen van het socialisme en de misleiding van het anarchisme." Waar dezelfde rede in den omtrek reeds meerma len werd gehouden volstaan wij met de mededeeling, "dat zij door een groote schare werd aangehoord, dat zij doorweven was van vlijmende satire en de spreker zijn vroegere partijgenooten danig striemde, het ontleedmes zeer diep in hun beginselen zette. Van de gelegenheid tot debat werd ge bruik gemaakt door de lieeron De Jongh en Marseille, beiden van elders. Eerstge noemde een aanhanger der Chris ben-socia listen-part ij, trachtte zijn organisatie te ver dedigen tegen de aanvallen van den spreker, die deze partij had aangeduid als een „ba kerkindje", waarvan men nog niet weet, wat het zal worden. Natuurlijk brak hij, als ijverig propagandist, een lans voor deze nog jeugdige in den lande en boval als middel tot beëindigen van den klassestriju. aan een gemeenschappelijk optreden onder de „Toodc vaan" met het witte kruis." De heer Marseille ontpopte zich als een geestverwant van den heer Kloosterman, doch gaf te kennen, dat diens optreden lieni was tegengevallen en de spreker zioli van de ernstigste dingen met een grapje af maalde. In zijn repliek; waarin de spieker boven al zeer satirisch was tegenover do christen- socialisten, had hij zich blijkbaar tot taak gesteld de tegenpartij alle wapens te ont wrichten, en kwam het nog meer dan in de eigenlijke rede van beginsel tegenover be ginsel, terwijl ten slotte getracht werd den heer Marseille tot tevredenheid te stemmen. Een oolportage, aan het slot der verga- dering, met; „Opwaarts", het orgaan van den bond Van christen-socialisten, had wei- ïrig succes. De gemeentewerker Van Triclit had gisteren het ongeluk met het hakken van een paar boomtakken, zioli de hand te won den, ten gevolge waarvan hij zijn gewone werkzaamheden niet kan vervullen. KATWIfJK-AAN-ZEE. Naur wij verne men, heeft de reederij-vereeniging „Vuur baak" plan aan de haven een reederij-lo- lcaal te stichten. Nu de bedrijvigheid aan het strand tot het verleden behoort en al les zich bij het Prins-Hendriktkanaal con centreert, is daar dan ook de aangewezen plaats voor een verkoop- en vergaderlokaal voor de readers. LIS-SE. Evenals andere jaren werd ook gisteravond de Vastenavond gesloten met een -tooneeluitvoering in hotel „De Witte Zwaan". Nu werd deze uitvoering gegeven door „Nut en Genoegen" en niet, zooals vroeger, door een vreemd tooneel- gezelsóhap. De zaal was goed bezet. Opge- .voerd werden: „Twee vreemdelingen in de stad", kluchtspel in twee bedrijven, en „Barbier-Brugwachter", kluchtspel in één bedrijf, alsmede een tweetal komische voor^ drachten. Ook deze uitvoering is weer uit stekend geslaagd. Verleden jaar was het uitbaggeren van de puinlaag in de Ringvaart voor de stei gers te Lisserbroek door het bestuur van den Haarlemmermeerpolder aanbesteed, maar de aannemer heeft het werk moeten opgeven, omdat het onmogelijk bleek het puin met den beugel te verwijderen. Thans was dit wenk' weer aanbesteed, maar ook deze aannemers, de heeren Bonman en De Kooker, konden het met den beugel niet klaar spelen. Daarom besloten zij dit met een baggermachine te doen, hetgeen dan ook is geschied. Niet minder dan vijf ge broken schroefbladen werden opgebaggerd, zoodat het bleek, dat deze puinlaag wel de gelijk gevaarlijk was voor de scheepvaart. NIEUWVEEN. De kerkvoogdij der Ned.-Herv. Gem. vereerde den heer N. van Zoest- twee prachtige leunstoelen bij diens vijf-en-twintigjarig kosterschap. NOORDWIJK. Gisteravond war. n de bed de ineonloopende zalen van ,,Huf van Hob land" zoo goed als geheel bezet met be-: langstellenden, die de uitvoering kwamen bijwonen van het kmderzangkoor van den heer 0. B. Duyster. De opbrengst der uitk voering komt ten goede aan de beide lak hier bestaande ziekenzorgverecnigingendé Protestantsclie en de Roomsoh-Katholieké. 't Was een keurig programma van zang-v piano- en fluitnummeïtjos, dat de heetr Duyster met zijn jeugdige leerlingen had in- gestudeerd en gisteravond keurig afwerkte. De meisjes zongen lief, heel lief en zui ver. De nummertjes voor koor, alle leu ke liedjes op mooie melodietjes, werden voortdurend warm toegejuicht. Ook dc solo zangstukjes (er waren er een paar heel mooie) en do zangstukjes voor drie of zes stemmen vielen blijkbaar zeer in den geest. Tusschen de zangstukjes kregen we twee;, en vierhandige piano-nummers, uitgevoerd door leerlingen van den lieer Duyster, die het gisteravond weer eens duidelijk heeft getoond, dat hij op muzikaal terrein zeeiii goed thuis is, en dat zijn degelijke, ah zijdig ontwikkelde .muzikale kennis on be kwaamheid hem als leermeester gewild en' bemind maken. De meisjes, die op de piano debuteerden, hadden onder zijn goede lei-: ding reeds zeer goede vorderingen gemaakt. Zeer in den geest viel het elotstukje: „Ben reis door Europa". Dezo leuke potpourri bleek! goed ingestudeerd. Er werd oer mede in>: gelegd. Zeer warm toegejuicht werden do flui&i sclo's van den jongenheer J. F., ook eetq leerling van den heer Duyster. Na ,de pauze gaf de heer S. Verhoefi Jr. met ziju bioscope een welwillend aangc- boden voorstelling, welke buitengewoon in den geest viel. Eersb kwamen op het. doek de portretten van de Koningin en van het Prinsesje; daarna kreeg men het portret van den lieer C. B. Duyster te zien, dat met „Lang zal hij leven!" en van den bur gemeester, jlir. Van Parihuys, dat meb da> verend applaus begroet werd. Vele on mooitf films zijn achtereenvolgens afgerold. 't Waa een mooie avond. NOORD WIJKERHOUT. Gisteravond gaf „De Echo der Duinen" een uitvoering in het „Wapen van Noordwijkerhout." De zaal was eivol. Vroolijke muzieknummers werden afgewisseld met komische voor-* drachten en coupletten. Na de pauze ging het blijspel met zang: „De Schoorsteenve ger," dat ook zeer in den smaak viel. Voor „De Echo" was deze avond levens een merkwaardige; één van haar meest ver dienstelijke leden nam afscheid vau de Ver eeniging en kweet zich voor het laatst zeefe loffelijk van zijn taak. Hoewel allen den heer B. zeer noode zien vertrekken, kon het bestuur niet nalaten hem hartelijk geluk te wenschen met zijn nieuwe betrekking, ho- pende, dat het hem in zijn verdere loop baan steeds wèl moge gaan. Tevens werd hem dank gebracht voor alles, wat hij gedurende een groot aanta': jaren voor de Vereeniging geweest was, en de wensch uitgesproken, dat hem dit te* gelegener tijd door stoffelijke blijken zou kunnen worden getoond Voor „De Echo" was het wederom een avond van groot succes. In café „De Zwaan" werd een wed strijd gehouden in prijskaarten, waaraan door 36 liefhebbers werd deelgenomen. Do 8) 's Middags kwam mevrouw Van Elsen donck met Tonny. Nadat de eerste begroe tingen afgeloopen waren en Gerda de ge schenken van haar tante en nichtje ontvan gen had, zei ze: „Weet u, tante, wat ik van mijnheer Van Elsendonck heb cadeau ge kregen? Een paard I" „Een paard? Maar, kind, wat. wil jij met ©en paard beginnen, je kunt niet eens rij den!'' c* ),0, tante dat nefe' ik al geleerd!" >>Wij gaan alle dagen met onzen vriende lijken gastheer een ritje maken," zei Cla ra, j/t is verrukkelijk om hier te logeeren." Mevrouw Van Elsendonck keek onderzoe kend van Gerda naar haar zwager, maar het eenige, dat haar scherpe blik gewaar kon worden was, dat beiden er bijzonder 'opgewekt uitzagen. Gerda noodigde Tonny tiit het paai'd te gaan zien en Clara ging natuurlijk mee. Daar mevrouw Hogere even. te voren de kamer verlaten hadA bleef Ber nard van Elsendonck met zijn schoonzus ter alleen. „Maar, Bernard, wat be teekent dat nu, 'dat je een meisje als Gorda een paard geeft en rijden leert?" zei de laatste opgewonden. V\ el, Clara Hogers rijdt, en daarom aaoht ik, dat liet veel gezelliger zou zijn, dat. Gerda het ook leerde, en omdat rij het zoo bijzonder prettig vond, heb ik gezorgd, dat zij een eigen paard kreeg; mu kan zij zooveel rijden als zij wil," was het kalme antwoord. „Maar je begrijpt toch wel, dat men voor zichtig dient te zijn met Gerda! Men moet in het oog houden, dat zij arm is, want het kleine kapitaaltje, dat haar vader haar heeft nagelaten, kan men niet rekenen; bij zonder mooi is zij ook niet, zoodat rij wel nooit een goede partij zal doen. Daar heb ik dan ook altijd rekening mee gehouden ©n haar niet verwend, 't Is me ook geen oogen- blik in de gedachte gekomen haar mee naar het Zuiden te nemen, want daardoor zou zij misschien behoeften leeren krijgen, die rij later toch niet zal kunnen bevredigen. Weet je, Bernard, ik heb er wel eens over gedacht, of het niet goed zou zijn, als zij trouwde met den eersten klerk op bet kan toor van mijn zwager te Amsterdam! Het is een heel nette, bescheiden man, die zioh niet te véél op de bloedverwantschap van rijn vrouw zou laten voorstaan." „Schaam je, Alexandrine, zóó over de toe komst van een jong meisje te beslissen," barstte haar toehoorder los toen de woor denstroom ophield „Dat je nooit veel liefde voor je nichtje gevoeld heeft, wist ik al lang, maar dat je ten kost© van alles van haar ontslagen wilt rijn, is toch al te erg; en van dat afschuwelijke plan van je komt niets, daar zal ik voor zorgen. Wordt het je te veel haar bij je te houden, dan staat mijn huis ten allen tijde voor haar open. Bernard van Elsendonck had zich' hoe langer hoe meer opgewonden en onder het uiten van de laatste woorden ging hij met een dreigend gelaat voor zijn schoonzuster staan. „Maar, Bernard, maak je tooh niet zoo driftig"; sprak zij; „je doet of ik jegens Gerda een groot onrecht heb begaan. Als ik je niet beter kende, zou ik denken, dat je gecharmeerd van het meisje waart." Er kwam geen antwoord. De eigenaar van „Rustoord" was naar het raam gegaan en tuurde naar buiten. Alleen bij de laatste woorden had hij een snellen blik op de spreekster geslagen. Gelukkig kwam op dit oogenblik mevrouw Hogers weer binnen en nu nam het gesprek natuurlijk een andere wending. Even later kwamen de jonge dames uit den stal terug en dadelijk daarop begon mevrouw Van Elsendonck afscheid te nemen. „Mevrouw," zei Clara, ,,ik heb met' Gerda afgesproken, dat rij de volgende week bij ons komt logeeren; dat vindt u zeker wel goed V' „Zeker, lieve Cla-Ta, 't is heel aardig van je, dat je haar geïnviteerd hebt; rij zou' heb hier ook wel wat eenzaam hebben," was het vriendelijk gegeven antwoord. Toen het rijtuig wegreed, deed Clara of zij een zucht van verlichting slaakte. ,,'t Is misschien niet aardig van me, Ger da, maar ik krijg in de nabijheid van je tante altijd een gevoel of ik bevriezen zal. Vandaag scheen ik anders nogal genade in haar oogen te vinden, want zij noemde me „lieve Olara," dab is me nog nooit overko men. Wie weet hoeveel sympathie er nog op den duur tusschen ons ontstaan kan! Intusschen ben ik toch maar blij, dat zij mijn tante niet is," zoo gaf Clara lucht aan haar gevoelens. Den volgenden morgen vertrok Clara en nu werd het veel rustiger op het buiten, want als Gerda alleen was, veroorzaakte zij niet veel drukte; en vooral nadat zij op een mid dag naar de stad was geweest, om het een en ander te halen vóór het huis van haar tante gesloten zou worden, en om nog eens afscheid van de familie te nemen, was zij nog stiller dan voorheen. Heele tijden kon zij voor zich heen zitten staren, alsof zij over iets nadacht. „Wat heb je de laatste dagen toch, Gerda?" vroeg mevrouw Hogers, toen zij met Gerda van een wandeling terugkeerde en zij bijna uitsluitend haar eigen stem had gehoord; „je bent zoo in je zelf ge keerd. Ben je niet wel of heef^ Clara al je levenslust meegenomen?" „Neen, mevrouw, CJara heeft er geen* schuld aan," antwoordde Gerda met een flauw lachje. „Ik heb al een paar dagen met een gedachte rondgeloopen en nu zou ik zoo erg graag willen, dat u me hielp haar uit te voeren. Ik zo-u namelijk wel een betrekking als juffrouw van gezelschap willen zoeken." „Maar, kindje, lijkt je dat dan zoo bij zonder prettig toe?" „Volstrekt niet, mevrouw," sprak Gerda ernstig, „maar ik kan toch niet altijd van den een naar den ander blijven trekken. Toen ik den laatsten keer in A. was, ver telde tante me, dat zij naar de familie in Amsterdam had geschreven, of ik daar ook kon komen logeeren; terwijl tante weet, dat ik het verschrikkelijk vind daar heen te gaan. Zoo laat ik met met me omsollen. Had ik nu maar de een of andere akte, dan kon ik voor mijzelf zorgenmaar tante vond altijd, dat het niet voor een nichtje van de familie Van Elsendonck paste, om examens te doen. Nu weet ik niets beters te doen dan juffrouw van gezelschap te worden." „Als je er geen pleizïer in hebt, behoef je toch niet naar Amsterdam te gaan, Gerda, je bent hier tooh altijd van harte welkom. Ik weet zeker, dat mijnheer Van Elsen donck het heel prettig zal vinden, als jé hier blijft," zei de oude dame. „U en mijnheer zijt altijd heel lief voon me geweest," zei Gerda, terwijl ze mevrouw een kus gaf; „maar au ik er eenmaal over» nagedacht heb, is het toch beter, dat ik' doortast. Wil u me helpen? Van tante zal ik natuurlijk niets dan tegenwerking onder vinden; daarom wilde ik graag verbonden' rijn vóór tante terugkomt, zoodat er nieta meer aan te veranderen is, en tegen mijn heer Van Elsendonck moesten we ook nieta van ons plan laten blijken, omdat hij anders er eens over kon schrijven." „Gerdalief, ik wil je natuurlijk zooveel mogelijk in alles helpen, maar goed lijkt; je plan me daarom nog niet toe, want je weet niet, wat je op je gaat nemen" „Gelukkig, clat u me met uw raad wilb' helpen," zei Gerda verlicht, „dan sta ik niet zoo alleen; en. wilt u dan ook de ad vertenties nazien in den tijd, dat ik bij Clara ben, mevrouw?" „Zeker, zeker, ik zal goed uitzien, of er niet een clame is, dio behoefte gevoelt aart het gezelschap van een jong persoontje^ dat absoluut op eigen beenen wil staan." (Slot volgt.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1