N°. 15646 Öinstlao- 21 IT*ebruarl, A9. 1911. ,Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. 1^. JU. 36297 LEIDSCÏÏ BA&BLAD PEL'S DEB ADVERTENTIES: Vu 16 Tegel» ƒ1.06. Iedere regal meer ƒ0.171. Grootere letter» naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën Tan 30 woorden 40 Cents contant; elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lalden „per week 6 Centsper 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per looper c waar agenten gevestigd zijn 1.S0. Franco per post1,65. Directe Belastingen. Do Burgemeester van Leiden brengt ter idgemeeae kennis, dat aan den Ontvanger ider Directe belastingen alhier ia ter hand gesteld het kohier der Persoheele belasting No. 2 van den dienst 1911, executoir ver klaard 17 Februari 1911 en herinnert, voorts belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden «voet te -voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 21 Februari 1911. HIND ICR'WET. Burgemeester èn Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de firma Wed. A. KUIPER en ZONEN, om, met intrekking van haar verzoek van den 24sten Dec. 1910, .vergunning tot uitbreiding van de instru mentmakerij en smederij in het perceel Haarlemmertrekvaart no. 57. kad. sectie K no. 1845, door het plaatsen en in werking istellen van 3 electromotoren van 2, l£ en 1 p.k. ter vervanging van den bestaanden gasmotor van 7 p.k. en door oprichting van een .benzinebewaarplaats in genoemd per ceel: Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat jgenoemd verzoek, met dé bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente tèf visie gelegd lis; alsmede dat op Maandag 6 Maart puuiftt. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid è&J worden gegeven om bezwaren te-een dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht^op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 dér 'Hinder- ;wet voor 't gemeentebestuur of een zijnet le- Ben zijn verschenen ten einde huti bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. •Leiden, 20 Februari 1911. Leiden, 21 Februari. Door B. en Ws. is tot commies-redac- ieur aan de gemeente-secretarie alhier be noemd mr. J. H. W. Verzijl, te De Bildt. Evenals in vorige jaren zal ook thans 'door de Vereeniging van Onderwijzers en Onderwijzeressen in het arrondissement Leiden een wintervergadering worden ge houden. Het bestuur was zoo gelukkig dit maal prof. dr. J. M. Jansé bereid te vin den tot het houden eenor voordracht over: ,,De Plantengroei der Tropische Stranden", in het Botanisch Laboratorium. In de te houden pauze zal gelegenheid bestaan ver schillende natuurvoorwerpen, op het onder werp betrekking hebbende, van nabij te be schouwen. Ook zullen aan diet- eind der beide gedeelten van de voordracht lichtbeelden geprojecteerd worden. Bij resolutie van den minister van fi nanciën zijn opnieuw benoemd in den Raad van Beroep voor de personeele belasting: te Ledden, met ingang van 1 Juni 1911, tot lid mr. E. de Vries; tót nlaatsvervan- gend lid mr. "S. J. Fookema Andreae alhier In den Schouwburg alhier had gister avond de derde opvoering van Vondels treurspel Lucifer" plaats door ,,Het Too- neel", dir. de heer Willem Royaards. Alle rangen, behaive de loge, waren nagenoeg geheel bezet. Omliggende gemeenten lever den ook een groot aantal bezoekers. De rol van „Lucifer" werd thans vervuld door den heei; J. Musch, die van „Rai'aël" door mej. Demmink, welke laatste daardoor een bloemenhulde vanwege de Leidsche Schoaiw- burgcommissie mocht in onlangst nemen. Ook nu weer kwam men onder den in druk van meesterwerk en spel en gaf men meermalen zijn voldaanheid te kennen, niet het .minst aan het slot. In de groote pauze viel van de galerij een half fleschje met hier in het parterre. De plaats, waar het terecht kwam, was ge lukkig op dat oogenblik onbezet, anders zou dit vallende voorwerp lichamelijk letsel hebben teweeggebracht. Nu liep het inci dent af met- het uiteenspatten van het fleschje in tal van scherven, met het be morsen van dameskleed ij, met schrik en strubbelingen. Strekke dit thans goed afgeloopen incident tof waarschuwing voor dè. galerij bezoekers-.geen consumptie te plaatsen op dengalerij-rand Bij dé door den heer Jan Botermans, bouwkundige alhier, gehouden aanbesteding van - het buiten-verf werk van .9 heeronhui- zen en' 25 burgerwocnliu izen, in tw.ee per ceel en en in massa,waren de volgend^ in schrijvingen ingekomen; Porc.T. Pörc.IÏ. Massa. L. "VV. J. v. d. Drift - f1470. A. Ziegelaar f 490 J. v. d. Lek .,700 f 960. P. v. d. Blom 748: B. Hoogevcen „690 „1000. L. Beekman 725 „1035. P. v. d. Wijngaard „560 805 „1365. A. Otgaar 542 W. H. Bey „290 499 785. J. H. v. d. Drift „450 638. J. Bleys 500 975 1400. W. Vis 1118.50 J. Pouw „490- 650 „1140. F. G. L. v. Noord 499 950 1445. G. Witteman 515 847 1337. A. Vos 415 770 1185. W. F. v. d.Wijngaard 448 572 C. Pouw „422 610 J. M&rtijn 570 J. L. Stokhuyzën 425 780 1205. A. Schaft505 J. Later veer-cn Go. „380 473 J. Eokhart .en Co.271 390 *661. B. N. Stuivenberg 437. A. d^ Jong „480. Do gunning is aangehouden. Het Volkshuis heeft een kleine, doch aantrekkelijke eD interessante tentoonstel ling van oud- en nieuw g-oud en zilversmeed werk. Heb werk van mej. Wijers, uit Am sterdam zal zeer -de aandacht trekken door lijii en kleur zoowel als door soberheid en uitvoering. F. A. Hoogendijk, uit Schoon hoven zond eenig werk en het door Eisen- löffel toegezegde is natuurlijk van beteeke- nis. Verblijdend is de opleving in deze kunst. Het gebruik van steenen, zjoplang verwaar loosd, is hierbij kenmerkend. Pliotogra- phieën géven te zien wat in dezen voorna melijk de Byzantijnsohe- middeleeuwsohe kunst, aan rijke schoonheid wist voort to brengen. v Door het Bestuur van de af deeling Leiden van de- „Koninklijke Vereeniging van gepensionneerd e Onderofficieren en Minderen van heb Nederlandsehe Leger", werd gisteravond aan 4 leden en 5 wedu wen van leden, een bedrag van f 125 uitge keerd. De leden in den rang van onderofficier gepensionneerd ontvingen ieder f50; 1 lid als korporaal gepensionneerd f 40 en 1 lid gepensionneerd als soldaat f 35 j aaff ieder der weduwen werd een bedrag van f 50 uit gekeerd. 1 De jury van den wedstrijd bij het vijf tienjarig bestaan van de dilettantenclub „Alb. Thijm," te Schiedam, heeft uitspraak gedaan. „Vondel/' rederijkerskamer te Leiden, kreeg een vierden prijs, zilveren medaille, en een prijs voor de beste typee ring, verg.-zilveren medaille. Op liet drietal voor hoofd der school met den Bijbel te Leimuiden zijn door het bestuur geplaatst de heeren J. Br.ennesse, onderw. aan de Chr. school te Woerden J. P. ïïcbbj, id. tc Zevenbergen en Chr. Spoor, id. te Ouderkerk a-an den Amstel. Te Amsterdam herdacht Zondag cis. Ni A. de Gaay Fortman, thans predikant bij de. Gereformeerde Kerk, aldaar zijn 40-jarig- jubileum als predikant. De jubilaris ging 's morgens voor in de Funenkerk, waar hij predikte naar aanlei ding van Romeinen 14, - vers 7, 8 en 9. Hij werd door een der ouderlingen toegespro ken, terwijl, aan hét slot de gemeente hem Psalm 134,1 „Dat 's Heèrén zegen op u daal", toezong. Gisfeèravónd werd hij' ih de Funenkerk door eenige corporaties toegesproken en. ge complimenteerd en werd heni een gesehénk aangeboden. Prins Hendrik heeft, - vergezeld van zijn adjudant dén majoor Van Siiohtélön van de Haare, gisternamiddag een vrij langdurig bezoek aan het Wandelhoofd Ko ningin Wilhelmina te Schei eningen ge bracht. Een belangrijk plan is te Rotterdam verschenen, ter bebouwing van dat deel-van Kralingen, dat zich uitstrekt tusschen den Oudendijk en den bekenden Kralingschen Plas. Daarbij is gerekend op doortrekking in de Voorschot'enlaan en de Avenue Con cordia met indeeüing in zóó diepe bouwblok ken, dat er om de huizen voortuinen van'6.5 M. kunnen aangebracht worden. Beide stra ten zullen in gebogen vorm aan den Kra- lingsch'en Plas loopen. De directeur van Gemeentewerken is bij uitwerking dier plannen van de overweging uitgegaan, dat men er toe zal moeten ko men om in de verschillende stadsgedeelten aaneengesloten complexen aan te wijzen voor verbouwing met betere woningen. Wat evenwel het ingediende plan het meest opmerkelijk maakt is, dat daar tus schen een groot park is ontworpen, be staande uit de uitgestrekte^ reeds aan de Gemeente behoorende buitenplaats „Rozen burg" en de bewesten gelegen te onteigenen weilanden. Om het plan te verwezenlijken worden de gezamenlijke terreinen van de Maatschappij „Vredehof" aangekocht voor f 330,000, terwijl, voorts, beha'lve de ge noemde weilanden, ook gedeelten van den Oudendijk met daaraan gelegen villa's zul len onteigend worden. Vooral de aanslui ting van het nieuwe openbare park aan den Kralingschen Plas doet het ingediende plan zeer aantrekkelijk voorkomen, terwijl het tevens ook bewijst, dat thans inderdaad met kracht dè hand wordt geslagen aan de verbetering der voorstad. Te Uitgeest is Zondagmiddag overle den de zeereerw. heer S. Witte, sinds 1896 pastoor aldaar. De heer Z. -Frank, leeraar bij de Israëlitische Gemeente te Middelburg, is in dezelfde betrekking benoemd te Gouda. De gemeenteraad van Deventer hééft benoemd tot leeraar in de wiskunde aan de hoogcre burgerschool voor meisjes en aan de burgeravondschool den heer M. E. van Terwisga, werktuigkundig ingenieur te Sap- perneer. Bij resolutie van den minister van Ko loniën is de luit. ter zee 2do Ikl. bij de Kon. Marine G. C. Holtzapfel te Den Heldor ter beschikking van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië gesteld, om daar tc lande tijdelijk te worden belast met de leiding van en het toezicht op de proefnemingen met radio-t êlcgra p lii e De Staatscommissie voor de legcraan- gele genheden zal a.s. Maandag weer een vergadering houdén. Naar „De Javabode" meJ$t, gaat de heer Ph. J. Ketner, th'ans als redacteur met den rang van hoofdcommies werkzaam aan het departement van landbouw, nijver heid en handel te 's-Gravenhage, naar In die, waar hij aan het departement, van land bouw te Buitenzorg zal worden geplaatst. De gemeenteraad van Oversch'ie heeft besloten van de gemeente Rotterdam elec- trischen stroom te, betrekken voor den tijd van 15; jaren tegen 10 cents per eenheid voor de avonduren en 5 cents des daags. De gewone audiënties van de ministers van financiën en van oorlog zullen op Don derdag 23 dezer, de gewone audiëntie van den minister, van koloniën zal op Vrijdag 24 dezer, en die van den minister van justitie op Zaterdag 25 dezer niet plaats hébben. AARLAXDERVEEN. De Geref. jouge- lingsvereeniging „Samucl" bestaat Donder dag a. s.vijf en twintig jaar. Voor haar zal als feestredenaar optreden ds. C. van Proosdij, van Amsterdam. HAARLEMMERMEER. Terwijl de móé der even uit de kamer was, kwam het twee jarig zoontje van G. Klootwijk, te Nieuw- Vennep, met de kleeren in aanraking -met de gloeiende kachel, waardoor zij in brand geraakten. Toen de moeder op het angst- gesehrei kwam toesnellen, sloegen de vlam men uit de kleeren op. Zij liep met het kind naar buiten, waar.zij het met water over goot en zoo de vlammen bluschle. Intus- sch'en had het knaapje ernstige- brandwon den bekomen over den geheelen rug en een der armpjes. De toestand van hei jongetje is zorgelijk. HAZERSWOUDE. De vergadering van; den Gemeenteraad is verdaagd wegens hefe. overlijden van een der leden, den lieer G. de Jong. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bij de ge- houden stemming naar art. 6 Syn. Regie- ment op de benoeming van ouderlingen,; enz. is met) overgroote meerderheid beslist de benoeming van ouderlingen, enz. op te dragen aan den Kerk.eraad, zoodat het Kiescollege is vervallen. KATWIJK-AAN-ZEE Deheór H. Nieu* wenhuizen, klerk bij de Posterijen alhier,; wordt met ingang van 1 April e. k. als ad junct-commies geplaatst te Tolen. Als-jury-lid in de gedurende de maand Mi i te Berlijn te houden tentoonstelling! van schilderijen van Holiandsche meesters, zullen O; m. optreden de- heer B. J. Blom- mers, te Kat'wijk-aan-Zée, en de hoer Jan Toorop, vroeger daar woonachtig. LISSE. Een grondsahipper van Aals* meer, die zijn geladen schuit wegens den storm bij de Rolbrug had neergelegd, vond die, toen hij 's morgens terugkwam, gezon ken. Vaarboomen, planken, kruiwagen, ene. waren inmiddels door dc bewoners van Lis* serbroeüc opgevischt. NOORDWIJK. Bij A. v. d W, alhier., heeft een duif in haar buitenhok een kip penei uitgebroed. Het kjuiken is gezond oa flink en wordt, nu bij de kachel verder ver- WARMOND. Gisteravond werd, tér gele genheid van een der la-atste' repetition in dit seizoen, bij monde van den president' der af deeling „TooneeT' der „Harmonie vah Warmond" aan de damo, die zich dezen winter bij elke uitvoering zoo verdienstelijk maakte als p ia no -acoompagnat rioeeen prachtige azalea in fraaie vaas op stand aard aangeboden. Een bawijs, dat de leden dezer afdoeling weten' te y aard ee ren dtf moeite, welke rieipaml zich Voov dën bloei der vereeniging getroost. Gisterayond .w.evd alhier door me juffrouw P. Schucking Kool, uit Amster dam, een lezing gehouden over het koken op ga-s, in de zaal van. ,,De 3tad Rome". Op aangename, onderhoudende en tevenj1 gemakkelijk te begrijpea; wijze-werd door haar het groote voordeel van koken op gaa uitgelegd. Gedurende de_-\xiordracht bereid- de een andere dame eea, maaltijd. De zaal was geheel /gevuld. Dé burge meester en de directeur der lichtfabrieken; te Leiden waren tegenwoordig. ZEVENHOVEN? Naar ons wórdt- mede gedeeld, zal er evenals voor de Gerefor* meerde, ook voor de Ned.-Hërv- Kerld alhier éen nieuwe pastorie gebouwd wor«! den. TelcgrftfiHch weerbericht, naar waarnemingen in dem morgen van 21 Febr. Medegedeeld door bet Ivon. Nod. Meteor, rnstitunt te De Hi It. Hoogste harome terstond 771.9 te Cler mont laagsto 1.743.8 to Seydisfjord. Verwachting tot don avond va-n 2k2 Ecbr. Kraohtige tot stormachtigen zuidwcstelij- ken tot westelijken wind. Betrokken lucht. Later opklarend weer. Regenbuien. Zach ter temperatuur. 13) In het eerst begreep Schöffer geen woord van alles, wat Nella liaastig en onsamen hangend uitbracht. Pas zeer langzaan werd hem het verband tusschen den heer Nellesta en zijn beschermeling duidelijk en nog veel langzamer de veranderde gevoe lens zijner dochter van verbitterde vijand schap tot vriendschappelijk vertrouwen. Hij wist eigenlijk niet of hij zioli over dezen omkeer achter zijn rug moest erge ren of verheugen. Uit gemakzucht gaf hij laan het laatste de voorkeur. Nella was nu eenmaal onberekenbaar en zou dat wel al tijd blijven. Bovendien wat zou liij er bij gewonnen hebben, wanneer hij Nella we gens al die geheimzinnigheden had beknord en terecht gezet? Niet het minste. Toen Elsa, die altijd als laatste aan de 'ontbijttafel verscheen het groote nieuws had vernomen, was er ook aan haa-r geen houden meer. In de eerste plaats moest Augusta onmiddellijk naar de Potsdamerbrug loo pen, óm nog een exemplaar van de courant voor haar te koopen, want Nella had het berioht reeds uit hun courant geknipt en in haar portemonnaie verborgen. Nadat deze gewichtige zaak in orde was, ging men met zulk een vurigen ijver t-ot de beraadslagingen omtrent de toebereidselen voior den grooten dag over, dat menig lauwe afgevaardigde naar den Rijksdag er een voorbeeld aan had kunnen nemen. De eenc partij stelde dit voor, de andere dat. Dc debatten werden met gloeiende geestdrift voor de goede zaak gevoerd. Eindeljjik besloot men eenparig, dat» de heer Schöffer citissimo naar den gelukkigen debudant zou gaan, om zijn wenschen te vernemen en hem om raad te vragen. Dat was liet eenige voorstel, waarmede de heer Schöffer volkomen kon instemmen. De ren tenier keurde het in elk geval onder geen voorwaarde goed, dat de jonge meisjes zonder toestemming van „Nellesta" de cri tici zouden bezoeken, om die met haar mooie oogen ten gunste va-n den ridder van de-'hooge C te stemmen. Ook welke oogen- blükken het geschiktst zouden zijn om hun lauwerkransen op het tooneel te laten werpen, moest de vrijheer aelf bepalen. De jonge meisjes vonden in haar geluk zalige stemming deze schikkingen bij uit zondering goed. Papa Schöffer moest zich echter-goed van zijn opdracht kwijten en spoedig, opdat zij bijtijds wisten wat haar te doen stond. In elk gevól begaven zij zich dadelijk zeiven op weg om zijde en goud draad voor het borduren van linten te koo pen. Daarover behoefden zij den raad van den vrijheer niet eerst in te winnen.Dat deed Nella op eigen gezag. De oen koos rose, de andere blauw. Nella verklaarde eohter zeer beslist, dat zij haar lint met den lang- sten heilwensch wilde borduren. Aldus naderde onder vrees en beven en allerlei toebereidselen de groote dag. Nello en de vrijheer hadden elkaar iiitusschen niet weer onder vier oogen gezien. Nella had dus tot haar spijt niets anders van de repetities gehoord dan het weinige, wat hij in het bijzijn van haar vader en haar nicht had verteld. Slechts eenmaal, een paar dagen vóór den beslisscnden veldslag, had Fritz von Reutem gelegenheid ge vonden, Nella toe te fluisteren, dat hij een der doorgestreken passages had her overd cn dat de hooge-C-kreet, welken men zekerheidshalve van drie- op tweemaal hacl gebracht, uitstekend was gelukt. Nella had hem zwijgend cn met een blik van verstandhouding d» hand gedrukt en daarmee w-as het vertrouwelijke gesprek afgeloopen geweest. Het was een prachtige avond in Mei, waarop de ,Yela" van graaf Usum voor het voetlicht zou verschijnen. Om halfacht zou de voorstelling beginnen. De drie bewoners uit de Regentenstrasse begaven zich een rond uur vóór dien tijd op weg. De lau werkransen waren aan de zorg van Augusta toevertrouwd, die daarmee den heer Sohöf- fer cn zijn dames in een rijtuig zou volgen. In de paden van den Dierentuin was liet zwart van mensöhen. In de groote dwars- I laan, wTelke de heer Schoffér met de jonge I meisjes had ingeslagen, kon men nauwelijks voorwaarts komen, en Nella, die reeds den geheelen dag zeer stil was geweest en nu, terwijl men onderweg was, nog bijna niets had gezegd, keek voortdurend met angstig gespannen blikken naar al de menschen, die dezelfde richting als zij uitgingen. Of zij allen hetzelfde doel hadden? En wanneer dat zoo was, wat hen wel daarheen mocht drijven'? Belangstelling in de nieuwe opera of in den componist? Of stelden zij eyena-ls zij- belang in een enkel persoon, wiens naa-m onder de medespelers op het affiche si-ond? Of huil om zijnentwil het hart evenzoo klopte als het hare en de stem bijna den dienst weigerde Ach, zij vond, dat geen enkele er naar uitzag alsof hij met een even beklemmend gevoel als zij den avond te gemoet zag. Ook in het prachtige park, hetwelk het Krollsche Theater omgeeft, wcfneldc het vah voetgangers.- Slechts met moeite ge hikte het den heer Schöffer nog voor zich en zijn dames'een vrij plaatsje te vinden, waar men op zijn-gemak een glas bier kon drinken, voordat de zenuwachtige geschie denis begon. Het was toch een erg netelige zaak, zulk een eerst beslissend ojDtredén! De heer Schöffer zou gaarne gewild heb ben, dat de graaf er bij ware geweest die had hem altijd zoo goed over de toekomst van zijn beschermeling weten gerust te stel len en die zqu zeker ook nu het beklem mend gevoel verdreven hebben, hetwelk zich bij het zien van het groote publiek van hem meester maakte. De jonge meisjes hadden, ondanks alle belangstelling, toch zeker geen recht begrip van het gewicht' van zulk een zaak; voor haar zag er alles even rooskleurig en hemelsblauw uit als haar geborduurde" kranslmten. Voor Elsa in elk geval: nu, en wat Nella dacht, was als gewoonlijk weer niet uit te maken. Die had weer eens voor een enkele maal haar voorkomen met de zeven zegels aangeno men. De heer Schöffer was zeer tevreden, toen eindelijk het luiden eener bel het begin der voorstelling aankondigde en een ge deelte van het publiek naar cle ingangen drong, terwijl het andere in den tuin bleef, om van het concert en de opwekkende Mei- lucht' te genieten. Hoe eer het zenuwachtig gedoe voorbij was, hoe beier. In het eerste bedrijf had de vrijheer om zoo te zeggen niets te doen; hij behoefde ten minste niet alleen te zingen, had Nella gezegd. Men had dus eigenlijk evengoed buiten kunnen blijven. Nella had hem echter reeds bij dio, toespeling zoo verachtelijk aangezien, dat hij hét bij dio eerste mislukte poging liet en zich nu zonder morren bij dén breeden stroom van menschen aansloot. Hun plaatsen in een der eerste rijen van het parket waren spoedig gevonden. Daar op volgden een paar minuten/ welke Nella een eeuwigheid toeschenen, en nu eindelijk ging liet gordijn omhoog. Vela verscheen en zong onder de zachte tonen van viool cn fluit. Nauwelijks was zij verdwenen? of er naderden op onwaarschijnlijk zachte- zolen een troepje jonge ridders, om in naam van hun gebieder naar Vela> zijn gekefde, een onderzoek in te stellén, Nella's zoekende oogen hadden dén vrij heer, alias Nellesta, spoedig onder de jonge ridders ontdekt. Maar zij Waohtte zich wel Elsa en haar vader op hem attent te ma ken. Zij wilde vcorloopig alleen van zijn aan blik genieten. Wat was hij prachtig meb zijn evenredige, slanke gestalte, welke bo ven alle anderen uitstak 1 Hoe uitstekend] kleedden hem de zilveren wapenrusting en de lichtblauwe sjerp met het wapen van den heer, dien hij diende! Nella's hart klopte van blijden trots. O zeker, wie hem zoo zag, die moest wel gelooven, dat hij nu: reeds den eersten grooten stap tot onver- gankelijken roem deed (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1