N°. 15645 Maandag Februari, A®. 1911. (£)eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. L. B. 3629. LEIISCÏÏ M&BLAB PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1—6 regels /T.05. Ieiere regel meer f 0.171. Grootera letten naar pUatsrnimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contant elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseerenwordt/'0.06berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.65. Leiden, 20 Februari. Hedenmiddag" te twaalf uren is op i.Rhijnhot" ter aarde besteld het stoffelijk pverschot van kolonel F. J. G. W. Leers, oud-commandant van het 4de regiment 'Infanterie. ■Met hem is weer een bekende figuur uit Leiden heengegaan. Dat onze stad niet 'slechts voor den overledene de plaats was, waar hij zijn ambt vervulde, maar dat hem He stad lief was, bewees wel dat hij na: korte afwezigheid na zijn pensionneering zich hier weer vestigde en ruim twintig jaar als ambteloos burger heeft gewoond. Zijn belangstelling ging uit tot vele instel lingen en personen in onze stad en vooral het ïnvaliedenhuis zal in hem een hoog gewaardeerd voorzitter va li den raad van beheer verliezeu. De begrafenis had in allen eenvoud plaats overeenkomstig den uitdrukkelijken wensch van den overledene Er werd niet gesproken. Toen het stoffelijk overschot in He groeve was neergelaten, bedankte de oudste zoon de aanwezige vrienden, on der wie de generaals van Braam Houck- geest en Prins, voor de laatste eer hun vader bewezen. Commissarissen der Maatschappij voor Toonkunst. te Leiden hebben naar aanlei ding van de toeneming van het aantal leer lingen in de viool-klassen ais tijdelijk leera- res voor het viool-onderwijs aan de Mu ziekschool benoemd voor den tijd van een jaar mejuffrouw Hanna Striening, alhier, gediplomeerd door de Maatschappij, en zulks met aanvang van de maand April a.s. Naar aanleiding van lif'ï bedanken voor-het beroep naar de-Geref. Kerk te Arnhem door ds. J. Douma, alhier, werd deze predikant.gisteren na de godsdienst oefening in de kerk aan de Heerengracht, waarin zijneerw. als voorganger was opge treden, door de Gemeente toegezongen de bekende zegenbede „Dat 's Heeren zegen op u daal." Voor het examen nuttige handwerken zijn te 's-Gravenhage geslaagd de clames: C. O. de Nie, J. Kooyinans, S. D. M. Vroom, allen te Leiden; II. A. Bollée, te Katwijk; M. F. Taa-t, te Hillegom. Het metselwerk voor het bouwen van een heerenhuis aan het einde der Jan Van Goyenkade voor rekening van Prof. dr.; 'A. W. Nieuwenhuis is opgedragen aan de firma F. G. Barthen en L\V. Oudshoorn £e Leiden. Bij Kon. besluit van IS dezer is inge trokken het Kon. besluit, van 9 dezer, hou dende benoeming van jhr. mr. C. G. A. van Asob van Wijok, gewezen griffier bij het ontbonden derde kantongerecht te Rotter dam, tot griffier bij het kantongerecht te Groningen, en zijn benoemd, met ingang van 35 dezer: tot griffier bij het kantongerecht te Gro ningen, mr. H. ICuypers, thans griffier bij het kantongerecht te Leiden, en tot griffier bij het kantongerecht te Lei den. jhr. mr. C. G. A. van Asch van Wijck, voornoemd. Door deze benoeming blijft dus de heer Van Asch van Wijck inwoner van de pro vincie Zuid-Holland en kan hij bijgevolg lid blijven van de Provinciale Staten dezer pro vincie. Prof. L. Penaultj hoogleeraav te Parijs, lid van het Hof van arbitrage, zal binnen kort een voor alle belangstellenden toe gankelijke lezing houden in een der zalen ran het Academiegebouw, over een onder werp op het gebied der internationale arbi trage. De aubade door verschillende vereom gingen in Den Haag te brengen aan H. M. de Koningin, ter gelegenheid Harer 124-ja- rige regeering, zal plaats vinden op Maan dag 6 Maart, des middags tussehen 3^ cn 4t uur. Men meldt ons uit Haarlem: Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben de volgende voordracht opgemaakt voor de vervulling van de betrekking van griffier der Staten, opengekomen door het overlijden van mr. A. A. Land: 1. Mr. P. Dozy, hoofdcommies ter Pro-: vipciale Griffie van Noord-Holland; "2. Mr. S. K. Thoden van Velscn, secre taris der gemeente Zwolle; 3. Mr. dr. H. S. Veldman, secretaris der gemeente Kampen. De Vereeniging Kinderzorg binnen 'de classis Rotterdam der Ned. Herv. Kerk,- die zich indertijd verbond om f 50,000 in liet bouwfonds van de M artjia - Stichting te Alphen aan den Rijn bij te dragen, waar door zij het recht verkreeg 150 van aan hare zorgen toevertrouwde regeering s-: voogdij-kinderen in de Stichting te plaat sen, heeft van dit bedrag f32,000 bijeen. In Juni a.s. moet de geheele som gestort worden. Om de ontbrekende f 18,000 bij-een te krijgen werd de vorige week bij den voorzitter der Vereeniging, Ds. J. L. de Heer, en bij den secretaris, den heer N. ICoomans, ieder een gift van f 500 ontvan gen, benevens bij eerstgenoemde nog en kele kleinere giften. Ds. A. W. Ippius Fockens, van Hem men, is door het Bestuur van liet Diaco- nessenhuis te Groningen benoemd tot Pre dikant-Directeur aan genoemde inrichtingi Toezegging van beroep naar de Ned.« Herv. Gem. te Sprang is ontvangen door ds. P. de Looze, te Waarder. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 23 dezer niet plaats 'hebben. ALPHEN. Tot onderwijzer aan de Chr. School voor U. L. Onderwijs alhier is te= gen 1 Mei benoemd dc heer A. Borst,- van Haarlem. BODEGRAVEN. Bij dc aanbesteding voor het bouwen van een kaaspakhuis met kantoor was ingeschreven door de heeren: A. den Ouden, Oudshoorn, voor f16,625 en f18,925; L. Langeveld, Rot terdam, voor f20,500 en f24,425; P. Vee-: lenturf, Bodegraven, voor f 16,665 en f19,337; J. J„ Duin, Gouda, voor f21,737; L. de Kloe, Alblasserdam voor f 16,500 en f 13,900; W. Körevaar, idem, voor f15,890 en f18,340; J. J. Kooiman, Dor drecht, voor f18,946 en f21,520; A. G. Vreeburg, Boskoop, voor f 16,925 en f 17,425J. Gesman, Alphen, voor f 16,075 en f 19,126Zwijnenburg en v. d. Pol, Bodegraven,- voor f15,673 en f18,385; G. van Ingen, idem, voor f 16,450 en f 19,850; Scheer en Karreman, idem, voor f 15,624 en f 18,260. Gegund aan de heeren Zwijnenburg en v. d. Pol. Een inschrijver trok zich terug.; HAZERSWOUDE. De Raad vergadert a.s. Woensdagmorgen om tien uren. HAARLEMMERMEER. De knecht van den landbouwer v. W„ aan den Sloterweg, geraakte aan den Ringdijk met een wagen, bespannen met twee paarden, op hol. Daar bij viel hij van den wagen en doordat een wiel over hem ging, werd hij inwendig zeel' ernstig gekneusd. Naar huis vervoerd, moest dadelijk geneeskundige Kuip ingeroe pen worden. De toestand van den man is, hoewel nog ernstig, took niet direct levens gevaarlijk. Door de distmts-organisatie van Patrimonium" in Haarlemmermeer en omstreken is aan het hoofdbestuur van lie-t Verbond een voorstel toegezonden ter plaatsing op de agenda voor de Algemeene Vergadering. Dit voorstel behelst het ver zoek om de vergadering te doen uitspreken wat Patrimonium'' wenscht in zake land- verstrekking aan arbeiders en deze wen- schen zoo spoedig mogelijk aan de Regee ring te doen toekomen, opdat deze er reke ning mede kan houden bij de komende be handeling van het ingediende wetsontwerp over deze aangelegenheid. De Raad vergadert Donderdag *a. s., des morgens om elf Uren. Op de agenda komen 0. m. voor: benoe ming van een onderwijzer aan school No. 4 te Hoofddorp (voordracht D. C. Kooiman, te Bovenearspel, reeds tijdelijk onderwijzer te Hoofddorp; J. Bakker, te Zaandam, H. Hageman te Maarssen); benoeming van een onderwijzeres aan school No. 7 (Hoofd de heer S. Veldman), (voordracht: mej. Mr de Groot, te Haamstede mej. A. J. Bever sluis, te Eenrum; mej, G. J._H. Lobrij, te Haarlem; voorstel tot vaststelling van een besluit tot verkoop aan het Rijk van een stuk bouwterrein achter het raadhuis te Hoofddorp, voor de stichting tan een Kau- tongerechtsgebouw. iKATWIJK-AAN-ZEE. De vorige week kwamen van de trawlvisscherij te IJmui- 'den dertig Katwijksche visschersvaartliigen binnen met een gezamenlijke besomming van f5455.56. De heer F. E. Meerburg, die 0111 gezondheidsredenen zijn functie \an voor^ zitter der Reederij-vereeniging i}Vuurbaak" heeft neergelegd, is wegens zijn grootc verdiensten jegens de Vereeniging tot eere.r lid benoemd. De gezamenlijks timmerlieden, en metselaarspatroons hebben besloten hun werkvolk voortaan ook des zomers niet te laten arbeiden voor zes uren des morgens noch na zeven uren des avonds. Doordat daarbij het uurloon verhoogd, is, heeft de werkman, door dezen maatregel geen fi-: nancieel nadeel. OEGSTGEEST. De kiezerslijsten voor rde Kamers van Arbeid voor het Bloem-: bollenbedrijf zijn vastgesteld met een aan-: tal van 13 patroons en 31 werklieden. Voor plaatsing op de kiezerslijst heb-: ben zich 11 nieuwe ldezers aangemeld. OUDSHOORN. Naar wij vernemen, zal 'dr. v. d. Sluis alhier zich drie maanden,- naar Zwitserland begeven, om zich aldaar onder, geneeskundige behandeling te stel len. NOORDWIJKERHOUT. Het bestuur der alhier opgerichte Retraïte-Vereeniging is als volgt samengesteld: de eerw. heer W. van Halen, president; de heeren A. B. Ver meulen en M. Geerliogs, en de clames Vos en Bakker. ROELOFARENDSVEEN. Door Ja. K.j alhïèr, is bij de politie aangifte gedaan,- dat Aa. B. valschclijk had beweerd, dat eerstgenoemde zich wederrechtelijk e eni ge goederen zou hebben toegeëigend ten nadeele van haar patroon, waar zij laatste lijk in dienst was geweest'. VOORHOUT. Gisteravond vergaderde, in verplichte vergadering, de afdeoling van den Ned. R.-K. Volksbond in café „Boer- ha-ave". Bij de opening der vergadering werd de nieuw benoemde geestelijk adviseur der afdceling, kapelaan C. Wiemers als zoodanig geïnstalleerd, waarna deze in eeni- ge goedgekozen woorden cle vergadering toe. sprak, belovende alles te zijn voor cle afdeo ling wat hij zijn kon, en welke steeds hem bereid kon vinden, waar zijn hulp noodig was en hij de belangen van den Bond kon dienen. Van 'het oorspronkelijk plan, op een vroegere vergadering besproken, om tot de oprichting over te gaan van een z.g. n. Centenvereeniging, wercl om verschillende redenen afgezien, waarop door den heer W. Salman, penningmeester van het zieken fonds, verslag werd gedaan van zijn finan cieel beheer. De inkomsten hadden bedragen, met- inbe grip van het batig saldo vorig jaar, f 575.13; de uitgaven (uitkeeringen) f416.20; totaal batig slot f 161.93. In plaata van den heer C. Plasmeyer werd tot secretaris gekozen de heer J. v. ►Schoten, die zijn benoeming aannam, waar na de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. VOORSCHOTEN. De Vrijzinnige Propar" ganda-Club vierde Zaterdagavond haar 5- jarig bestaan. De soiree, die bij deze ge legenheid in het Hetel-De-urloo gegeven werd, was druk bezocht door ge'nood-igdo dames en heeren. De feestzaal leverde door mooie versieringen van vlaggedoek en klim op een vi-ool ij kon aanblik. Een lid der faeet- oommissie verwelkomde do aanwezigen cn, in het bijzonder mr. J. C. van Hasselt, van Rotterdam, eere-voorzitter der V. P.-O. Daarna sprak do voorzitter der jubilee- rando vereeniging een korte feestrede uit. Telde de club in den aanvang 13 leden, thans is het aantal ledon 29. Over het doel, do oprichting, de wij zo van werken der Club, over da cursus- en djbatavonden, over de oirouloerende lectuur, deelde de voorzitter een en ander mee. Met een lieil- wensck voor - don bloei en grooi der club, eindigde deze harinnoringsrede. Daarna voerde ook nog hot woorcl de hoer Van Hasselt, die hot noodzakelijke van po litieke propaganda zooals do Club die voert, aantoonde on eveneens liet beste hoopte voor do Vereeniging. Toen werd een welvoorzien feestprogram ma afgewerkt. Een dubbel mannenkwartet zette in met liet „Wilhelmus van Nas- souwe". Het programma, dat zeer geva rieerd was, bevatte 2 tooneels tukjes, („De kies vereeniging van Stellendijk", 2clo lx* drijf, van Lod. Mulder, en „Als men Sherlook Holmes leest".), verschillende voordrachten, zangnummers, enz. Allo medewerkend-en mochten veel suooes oogsten. 't Valt dan ook niet te verwonderen, dat' er oeu rechte feeststemming in de zaaJ, heeisdhte. Toen het eerste gedeelte van het program-; ma afgewerkt was, hield do heer Óverdiep, als voorzitter dor Yrijz. Kies\ oreeniging, nog •eon zeer tosgojuiohte rede, waarin hij o.a, zijn vreugde over het o-jarig bestaan der V. P. O. to kennen gaf en de uitvoering van het feestprogramma zoor geslaagd nc-emde. Na afloop had oen zeer geanimeerd bal plaata on ook nog een wedstrijd voor dan mea .welke zoor de hilariteit der toeschou,-: wera opwekte. WARMCND. Zaterdagnamiddag geraakt© R. v. D., in dienst van den heer J. do Vet ten, onder eon paard en wogen, waarbij hem do wielen aan het hoofd verwondden, en hij een schouderbreuk bekwam, zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen, en hij geruimen tijd zijn werk zaamheden niet zal kunnen verrichten. „Een dag Khalif." Uit den modderpoel dor straten, Lit do rukwinden waarin men zijn handen angstig1 om zijn hoed klemt, ineens to staan tussehen do prildo Oostera oho weelde van Bagdad dat is heusc'k geen kleine overgang. Doch aimgenaam ia die ov-ergang stellig! Ofschoon wo eerst een treurig gezicht moeten zetten! Want niettegenstaande al die kleurige, aardige pakjes, hebben wo eert arm gezin voor ons op 't tooneel. Een wen duwe zot zingend den toestand uiteen; ban-? clenwringend voor een echuldoisüher „Mijn lieve man, op reds gestorven Liet treurend aohter vrouw on kroost, Mijn leven is nu gansch bedorven! 'k Zie nergens uitkomst, nergens troost! IIoo gaarne zou ik u betalen Ach, kon ik 't uit do steenen halen! Doch' ook uit do Bragdadsohe -steenen komt geen geld. Toch hoeft do weduwe; zoo troosteloos niet to zijn. Zo heeft een" flink zoontje, Hassan, een besten jongen; van d'ertion jaar. Hij zal or voor zorgen,- dat zijn twee oudste zusters hot lot onti gaat als slavin to worden verkooht. Do braafs heid van Hassan komt den khalif ter ooreë Vermomd in 't 1deed van oen armen be^ delaar gaat hij Hassan eens bezoeken. Ja, werkelijk, 't blijkt oen brave jongeil zijn laatste stuk brood wil hij den badelaar? khalif geven, die zich hongerig houdt. Do vermomde khalif krijgt schik in dei; knaap; diens wensoh, ip. 't gesprok geuit!*- één dag khalif te zijn, wil hij verwezen,'? lijken. Daartoe moet Hassan in slaap gemaakt; in 'tpaleis van don khalif zal hij ontwar' kenieder moet don kleinen Hassan met eer? bied bejegenen. 't Gesohiedt. In 't Oosten gaat dat' makkelijk". De slaappoeders draagt men daar kalmweg bij zioh. Do khalif mc.ngt or vlug' een in' eon glas water. Hassan slaapt. Hassan ontwaakt als khalif. Hebben we 't aardige sprookje nog Vorder to vertollen? Natuurlijk begrijpt go al dat id -- ,,Wind u niet op, mejuffrouw, en bespaar mij heb antwoord! Moet. ik tot dank voor alle opofferingen, welke uw vader zich voor mij getroost, u ook nog met de moeilijkhe den en zorgen, welke mijn loopbaan mede brengt, lastig vallen?" „Heb ik daartoe niet het; eerste recht?" vroeg zij, een weinig verwijtend. „Ik noem dat niet voor een kunstenaar zorgen, wan neer men hem slechts met geld voor zijn studie helpt. En wat heb ik voor, deel aan die hulp? Niet het minste. Maar ik vil er ook deel aan hebben, wil mij niet-nigsr. laten afschepen, zonder plichten en zonder rech ten. En gij zijt het' mij verschuldigd/ luiron, ter wille van mijn vader, piij in alles te laten deelnemen, wat uw carrière betreft. In alles, verstaat gij, in alles Nella was in vuur geraakt. Haar oogen fonkelden den vrijheer, die besluiteloos aan het andere eind der bank stond, half toornig, half verwijtend tegen. „Wanneer u dat verkiest, mejuffrouw..." „Zeker," antwoordde Nella koelbloedig. „En vertel nu als 't u blieft'. Wat is er voorgevallen?" De vrijheer haalde een paar malen diep adem en begon toen met een berustenden blik op zijn vastberaden jonge bescherm ster zijn bekentenis af te leggen. Men had zoo juist de eerste repetitie ge houden en ofschoon hij meende, dat hij zioh goed van zijn taak had gekweten, had de kapelmeester en de directeur van zijn reeds zoo kleine rol nog het een en ander door gestreept, zoodat er niet veel meer dan de driemaal te herhalen kreet op de hooge C bij den zelfmoord van de heldin was over gebleven. Toen hij zich daarover had be klaagd, had men hem woedend de uitdruk king „dilettantisme'' naar heb hoofd ge gooid, en ofschoon hij wel geloofde, dat die beleedigende uitdrukking de opera had gegolden, waarvan niemand veel idee scheen te hebben, bad het hem toch diep gekrenkt. Het liefst zou hij de rol terug zenden en in heb geheel nieb zingen. Maar zij had immers gehoord, wat zijn collega hem op dat plan had geantwoord: n.l. dat zoo iets kinderachtig zou zijn en dat ieder in het eerst wel iets dergelijks ondervond. Heb bloed was Nella bij deze geheel on verwachte onthullingen weer van toorn naar de wangen gestegen. Zij sprong op en begon het lange pad af te loopen, hetwelk de vrijheer even te voren met de stroo- blonde zangeres was afgekomen. De heer von Reutern kon slechts met moeite in den pas met haar blijven. „Maar dat is afschuwelijk, bepaald af schuwelijk Dat moogb gij u niet laten wel gevallen. Onder geen voorwaarde. Gij met uw kolossaal talent I Een intrige, niets an ders dan een intrige, waarvan ik onlangs in de mémoires van den beroemden Devrienfc héb gelezen. „Juist 't genie wordt gewoon lijk door de mtrige vervolgd," zoo staat het' in dat boek of in een ander, en zoo schijnt het ook met u te gaan, arme baron! O, het spijt mij zoo voor u!" Er blonken tranen van woede en medelij den in Nella's oogen. De opwinding maakto baar zóó bekoorlijk, dat Reutern voor het oogenblik al' het andere bij het aanschou wen van Nella'g gelaat vergat. Maar al te gaarne zou hij haar zijn bewondering en nog veel meer, wat er sinds dien voormid dag in het salon in zijn hart omging, bekend hebben; dooh hij herinnerde zioh nog bij tijds, dat hij de dochter van zijn weldoener in dit oogenblik geen ander gevoel mocht ioonen dan dat- van do grootste verslagen heid over do beleediging, zijn kunstenaars trots aangedaan. Langzamerhand kalmeerde Nella wat. Wat hadden de kapelmeester en de direc teur eigenlijk te zeggen? Hij moest zich di rect tot den componist; wenden en wan neer dat niet hielp, naar den Keizer gaan. Die zou wel weten, wat hem te doen stond. „En nu nog iet-s, geachte mejuffrouw, begon Reutern, nadat het gesprek weer in een eenigszins kalmer vaarwater was geko men. „Er komt in de eerstvolgende dagen" zijn gelaat klaarde merkbaar op „in de couranten een bericht over de aanstaan de-.opvoering. De namen van al de mede spelers zullen daarbij genoemd worden." „O, hoe mooi! Hoe verrukkelijk! Dab moet u toch troosten en opbeuren Nella sprong bijna op van blijdschap. De vrijheer meesmuilde. „Nu moet ik echter een kunstenaars- naam voor mij bedenken, want ik zal na tuurlijk onder mijn familienaam niet kun nen optreden." Nella vond dit niet in het minst natuur lijk. Zij had in haar geest den naam van Frits vrijheer von Reutern reeds tallooze malen achter Lohengrin, Siegfried en Tannhauser zien prijken, en het wilde er absoluut niet bij haar in, dat het niet zoo -zou gebeuren. Zij waagde echter niet zich er tegen te verzetten. „En nu, lieve juffrouw! Ik mag toch wel zeggen, mijn vriendelijke bescherm vrouw?" Nella knikte toestemmend met een geluk kig lachje. „Heb ik aan een naam gedaoht, waarte gen gij, hoop ik, geen bezwaar zult heb ben. Ik geloof vast en zeker, dat hij mij geluk zal aanbrengen en zou er sleohta zéér ongaarne van afzien, tenzij, dat u het niet goedkeurt." „Ja, maar wat heb ik dan daarmee te maken?" „O veel, allesIk zou zoo gaarne, juf frouw Nella, mijn naam uit don uwe vor men: ik zou mij op het affiche Nell Nellesfca willen noemen Nella was vuurrood geworden en had zich afgewend. Zij plukte verlegen aan do punten van haar liohton, modieuzon voor jaarsmantel. Wat moest zij zeggen? Het was bijna te veel geluk 1 Voortaan zou haar naam telkens weer nauw met den zijne, met zijn beroemden naam verbonden wor den „Mejuffrouw 1" Zij keerde zich langzaam naar hem toe. Half bedeesd, half gelukkig keek zij vra gend tot den grooten man op. „Wanneer u dat gaarne wilt, wanneer u denkt?" „In Koe signo vinces I" riep hij overmoe dig en stoorde er zioh niet in hot minst aan, dat zij oogenschijnlijk deo zin van de ze woorden niet begreep. Maar zij zag er zóó bekoorlijk uit met die groot-e vraag in haar mooie, donkero oogen, dat hij dit-, ma-al weldoener, weldoener liet en een vuru gen kus van dankbaarheid op Nella'a lan-> gen handschoen drukte. Den Zaterdag daarop versoheen de vol gende zeer uitvoerige reclame-aankondiging in de Berlijner dagbladen: „Als eerste noviteit zal in Eet Krollscho Theater einde Mei of in de eerste dagen van Juni, de opera „Vela", welke uit vier bedrijven bestaat, worden opgevoerd, iiet» eerste werft: van graaf Usum, die in de Hofkringen reeds lang als een zeer be kwaam m-usicug bekend staat. De directie heeft er voor gezorgd, dat zij voor dfti seizoen allereerst krachten te harer beschik'-, king heeft, welke bijna zonder uitzonde ring in „Vela" zullen optreden. Wij noe men o.a. juffrouw Asta, uit Weenen, ir.*< vrouw Mehlo, uit Stuttgart, den heer Beo-: ker, uit Munehen, en ten slotte een zeea jong, veelbelovend talent, den tenorist lesta, leerling van een onzer eerste BerUj ner leeraressen. De jonge man moet 0ret een bepaald wonderbaarlijke hooge O lxv schikken. De naam is overigens een pseu-. doniem, waarachter zich de spruit van eesü onzer oudste adellijke geslachten ver-i sohuilt." Nella, die de aankondiging bet eerst bi} het ontbijt had ontdekt, vloog van haar stoel op en viel haar vader sinds maanden voor den eersten keer onder lachen en weenen om den hals. (Wordt jrervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1