Lucifer Nooit gekende lage prijzen. Kantoor van Leidsche Schouwburg. N.V. „Het Tooneel", Zieken, Oi@sisfbode9 Oiisrcsfbs&d®. Katwijk aan Zes. Katwijk aan Zee. Sanitas Pillen Dienstbod®, Leidsche Gymnastick-Vereeniging „DOMAR". Kawasau Nu. INKOOP VOOaAMEBIKl Opunbare Verkuuping Anton Hunink Diunstbude, P. 6., Janvussensteeg 63. A. FAAS. de IN OE TILBURGSCHE <»:- SCROEREÜ-CO^FAGRIE 231 Haarleimerstraat 231. Wilt ge u zelf hevoordeelen, koopt dan nu. Eotterdamor s- Maifestspiele. PrgjsnotesHng i H. Th. STRAATHOF, Bij L. VAN TILBURG, Vragen en Antwoorden, TE KOOPi •en Café met Verganniug, groot mot inbegrip Tan het Erf, 7 Are en 48 o.A., voor alle doeleinden geschikt. Ook in gedeelten te koop. Persoonlek te berragen by J. NIEUWENHOVEN, te Li s a e. 2097 7 Directeur: WILLEM ROYAARDS. Kiaandag 20 Februari 8 uren: 2144 40 62'te Opvoering van Treurspel ran JOOST y. d. VONDEL. Regie WILLEM ROYAARDS. Muziek Tan HUBERT CUYPERS. Pécora «n Kostumea naar ontwerpen van R. N. ROLAND HOLST. Pi ijzen der plaatsen: Loge f2.25, Baignoire f 1.90, Parterre 1.25, 2de Rang f 0.60, Amphitheater f0.40, Galerü f 0.25. (De prüzen Loge, Baignoire en Parterre -worden verhoogd met f 0.10 TeBtiaire geld). Plaatsbespreking van af morgen (Vrijdag) te 10 uren by loting by Mej. ANDREAE, Wotersteeg 4 h 30 Cts.; Zaterdag en Maandag 10-2 aan den Schouwburg it 10 Cts. Tekstboekjes k 40 Cts. verktijgbaar. laat uw Urine onderzoeken door het Scheikundig Labora torium. 1818 10 Dir.: H. VI VALHENAAR en 0. H. BUNNEVELO, flris. Spreekuur: Vrijdag van 9 tot 13 uren, Kateeratraat No. 36, Leiden. Te Yoorecbotan Teriangt men tegea half Maart, een flinke, nette als REliKEYÜIEIO, tevens om huiswerk te verriehteo. Brieven fr. met inlichtingen by den Boekh. PAAP, te Voorschoten. 2078 8 Een Dame, met akte Lager Onderwü9, heeft eenige ureu over tot het geven van Lessen. Ook genegen een oude Dame gezelschap te houden. 6 Brieven Bur. v. d. Blad No. 1951. Mevr. MOORREES, '«-Gravenhege, Francis Valentynatraat 45, vraagt voor direct een Dienstbode als üleid alleen. Loon ƒ130 en f26 Waschgeld. 2173 7 Ten spoedigste gevraagd: een net Dienstmeisje, v. g. g. v., uit Chr. gezin lielat, voor den dag of voor dag en nacht. Wasoh buitenshuis. Adros: HOFMAN, Duinoord 40. te liunr, aan druk punt van ver keer gelegen. Br. Bur. van dit Blad onder No. 2119. 6 Te hunr tot 1 Juligroots, modern gemeubileerds Villa met uitzicht op tas. Wordt verder door den eigenaar zelf bewoond. Huurprys f250. Brieven franco onder letter F No. 78 aan KOOYKER's Centraal Advert. Bureau te Lelden. 2116 9 purgeerend en bloedzuiverend fO.75. Verkrygbaar by Mij. ,,SANITA8*> Steenschunr 1 ot direct van de Apotheek „SANITAS", Den Haag. 2125 7 Met Mei gevraagd, een B*K., kunnende koken en netjes werken, van goede getuigen voorzien. Br. letter H, Boekh. H. J. D1F.BF.N, Maarsmanssteeg 9. 2159 8 Secretariaat: Doezastraat 30. Algemecne vergadering op Dinsdagavond a. s. kwart voor negen, in Caté ,,DEN BURCHT". 2175 14 Namens het Bestuur: M. BAKKER, Secretaris. Let s. v. p. op het wettig gede poneerde merk, speciaal middol togen pynlyke Urlneloozing, overtreft alle andere middelen 2.40. SANITAS, Steenschunr I. 2165 8 HOOGE PRIJS voor oude of onbruikbare Kunsttanden en Gebitten, alsook Oud» Gouden of Zilveren voorwerpen. Eiken Vrydag en Zaterdag te spreken: DE GRAUW Beestenmarkt 42. 2071 10 Firma LEICHBHG. Ook aan huis te ontbieden. om cottiani geid, op Woensdag 22 Februari 1911, des morgens om ÏO uur, aan de Stadshulpworf (Oude Heeren- gracht) van: Een gronle parlij lepeiakiten en ftrm- hout. Aldaar vóór de verkooplng genum merd te zien. 2177 14 Zeggen Uw kennissen U niet, dal de Geldersche Ftookworst met het lood ai lijd even heerlijk is? A 3 TON HU FK, DEVENTER, 2171 20 Hofleverancier. Voor Dan Haag vs: langt mon togen 1 Maart, een degolyke, nette tegen hoog loon, als Meld-alleen. Zich te vervoegen by A. E. VAN DER VOET, Morechweg 21, Lelden. 2180 9 Naai* den Nikkelen Heerenhorloges vin af f 2.50. Zilveren Heeren- sn Dameshorloges 2164 10 van af f 4.60. Denkt aan 2166 60 By akte, op den 26sten Januari 1911, voor den te Noordwyk geree- tigden Notoiis L. A. T. BINNENDIJK verleden, op het ontwerp waarvan de Koninklyke Bewilliging is verleend by besluit van den 28sten December 1910, No. 15, syn wijzigingen gebracht in de Statuten der te Noord wyk gevestigde Naamlooze Vennoot- sohap Dninexploitatie-Hant- schnpplj „De Toekomst". De akte van wyzlging en de Koninklyke Bewilliging syn geplaatst in het byvoegsel der Nederlandsche Staatscourant van Woensdag 15 Fabr. 1911 No. 39 onder volgnummer 280. 2172 17 BINNENDIJK, Notaris. Artistiek leider JOS. TJJS3EN, Frank furt, Regie P. JENSEN, Iutendant v. d. Frankfurter Opera. Dirigenten Prof. W. K. Dr. SCHNEIDER en Dir. FEETJEN, medew. artiesten v. d. lsten rang. Insohr. b. d Adm. My. De Groots Schouwburg", R.dam. 2163 10 Dik vet Spek per 5 pond f 1.75. Mager Spek 2.00. Rauwe Renzel „2.0O. Gesmolten Renzel 1.90. Gesmolten Rnndvet 1.90. Vette Luppen 35 ets. p. pond. Aanb8velond, Doezastraat 8. 2178 18 op Kloosterscbuut, te Rynsburg. staat ter Dekking de goedgo^L keurde Hengst ïkorwnrd. Goud vos, bekend van goede alstamme- lingen, alls.dagen behalve 's Zondag-, by de eerste dekking te voldoen 6 en als de Merrie drachtig is nog 4. 2079 li De Grieksche Tragedie. Onze geleerde stadgenoot prof. dr. J. van Leeuwen heeft gisteravond in het Acade miegebouw de eerste van oenige door hem aangekondigde voordrachten gehouden tover de Grieksche Tragedie. Deze jerste voordracht werd door een talrijk gehoor van studenten en andere belang stellenden gevolgd. Aangezien de spr. zijn onderwerp eerst in het algemeen behandel de,- meenden wij van zijn eerste voordracht althans een verslag te moeten geven. De spreker begint met er op te wijzen dat het voor ons thans levenden moeilijk js zich van het wezen eener Grieksche tra gedie een juiste voorstelling te maken. Onze taal zelve leert ons dat, want het woord tragedie kan men niet vervangen door een in het Nederlandsch gebruike lijk woord. Een treurspel is het niet; tv ant het treurige behoort niet tot het wezen der tragediezij kan even goed een blij als een droevig slot hebben; en een spel is het óók niet in de eerste plaats. 1-Iet koor heeft er oorspronkelijk verre weg de voornaamste rol in, die eerst gaan deweg is. ingekrompen, naarmate dc kunst |der dichters voor de handeling en de ge sprekken meer ruimte in beslag nam ten koste van den koorzang. Men kan dus de tragedie veeleer omschrijven als een voor val uit de gewijde geschiedenis in woord zoowel gezongen als gesproken woord en beeld gebracht, en moet haar liever met ile passiespelen van Ammergau vergetij- ken dan met een hedendaagsche schouw burgopvoering. Daarna deed spreker uitkomen hoe voor 'de Atheners de herinneringen aan den vrij heidsoorlog tegen Perzië nog bij het leven van wie in dien krijg hadden medegestre- den het karakter aannamen van een stuk gewijde geschiedenis, een slak heldentijd, waardig en geschikt om op een nationale feestviering plechtig te worden verheerlijkt, evengoed als dc sagen omtrent den Trojaan- schen of den Thebaanschen oorlog. Zoo heeft Aeschylus den zeeslag van Sala- mis verheerlijkt in zijn Perzen, welk dichtwerk acht jaar na dien slag te Athene is opgevoerd. De spreker gaf daarna, voorzoover de tijd het toeliet, een overzicht van den in houd van het dichtwerk. Vraag: Hoelang is het geleden, dat „Weldoeners der Menschheid" is gegeven 1 A nt woord: Dat is al wel een jaar of vijf geleden. Doolt voor twee jaar heeft de Leidsche tooneelvcreeniging „.Jacob Cats" het stuk ook nog eenB opgevoerd voor de slachtoffers van de ramp in Italië. Vraag: Is het waar dat professor Kor- teweg van het ziekenhuis alhier, als dokter ju Transvaal is geweest, gedurende den oorlog Antwoord: Ja. Vra ag: Ik heb een stembiljet vart de Nederd.-Hervormde Kerk gekregen om te kiezen of gedurende do eerstvolgende 10 jaren kerkelijke functies aan den Kerke- raad of het Kiescollege zullen worden opge dragen. Om nu te kunnen kiezen, moet ik daaromtrent kennis van zaken hebben, en deze ontbreekt mij ten eenenmale. Nu is mijn vriendelijk verzoek mij te willen inlich ten, welke voordeelen of bezwaren aan bet een en het ander verbonden zijn of wat als het ,.voor" en „tegen" van het behoud van elk der genoemde ooileges kan worden aan genomen? Antwoord: Voor een dergelijke uit eenzetting zou te veel plaatsruimte noodig zijn. Vraag er liever uwen dominee eens naar. Vraag: Kan ook de werkgever gratis rechtskundigen bijstand hekomen, in het Volkshuis of elders, om tegen willekeurige onwettige handelingen van ondergeschikten te ageeren? Antwoord: Het adviezenbureau in het Volkhuis is alleen bestemd voor onver- mogenden. Daar kunt u in uw geval niet terecht. Bovendien wordt daar geen bij stand verleend, doch alleen advies gegeven. Maar wat is er tegen, dat gij, waar gij zelf reeds ziegt, dat de handelingen willekeurig en onwettig zijn, uwen ondergesohikte voor den kantonrechter roept. Gij zult immers in het gelijk worden gesteld. En ab gij twijfelt aan uw recht, is toch f 1.S0 niet te veel om zekerheid te krijgen. Vraag: Er zou hier in Leiden iemand een lezing komen houden over Canada voornamelijk voor hen, die er naar toe wil len gaan. Gaarne wilde ik de plaats, datum en toegangsprijs weten? Antwoord: Van deze lezing is ons nicte bekend. Maar indien gij iets omtrent Canada wilt te weten komen, vraag het dan eens aan mr. A. van de Sande* Bakhuysen, Oude Vest 45. Zie het bericht in ons blad van Dinsdag jl. V raag: Mag een patroon een knecht in het midden van de week ontslaan om een onbeduidende reden, hem wel de volle week uitbetaalt, maar recht heeft op 14 dagen, daar hij een contract geteekend heeft met 14 dagen wederzijdsehe opzegging. Waar en bij wien kan ik mij het beste vervoegen om zulks gedaan te krijgen? Antwoord: Indien het werkelijk een onbeduidende reden is, kunt gij den pa troon aanspreken voor schadevergoeding. Gij moet daarvoor op het kantongerecht zijn. Vraag: Als de burgemeester van Noordwijk een inspecteur van politie had benoemd die in een groote gemeente op leiding had genoten, in plaats van zijn dorpsveldwachter als zoodanig te benozmen, zouden de misstanden van thans dan ook hebben bestaan? Mij dunkt van niet. Worden er tegenwoordig geen hooge eischen gesteld om aan het examen voor ad- spirant-inspecteur te kunnen deelnemen? Welken indruk zullen vreemdelingen van de Hollandsche politic-superieuren mede- nemen) En wie flraagt daarvan de schuld) Wordt juist door het verspreiden van een circulaire niet het gezag ondermijnd? Dient zoo iets de busjgeKne ester niet tegen te gaan of weet die er niets van? Antwoord: Daar wordt zoo af en toe van onze kennis en wetenschap wat verlangd. Hoe zouden wij nu kunnen weten welke toestanden er op politiegebied in Noordwijk zouden hee-rscheu indien een an der persoon tot inspecteur van politie ware benoemd? Wij zouden dan eerstens met de toestanden in Noordwijk bekend moeten zijn, in de tweede plaatg moeten weten dal de tegenwoordige titularis niet de rech te man op de vecht e plaats is, waartoe het gegevtit dat hij vroeger dorpsveldwachter was alleen nigt voldoende is, en eindelijk zouden we moeten aannemen dat de inspec teur die zijn opleiding in een groote ge meente zou hebben genoten, wel de rechte man zou geweest zijn. En dat is nog geen axioma. Wel gelooven wij dat het goed is wanneer men voor het hoofd van een groo- ter of kleiner politiekorps een algemeen ontwikkeld, hoogstaand persoon neemt, doch dien zal men voor een bedrag, waar mede in een dorpsgemeente een politie- inspecteur wor'dt bezoldigd, in het algemeen niet krijgen. En wat liet door u bedoeld adres betreft, de circulatie daarvan kan een burgemeester niet verbieden, zonder zichzelf boven de wet te plaatsen. En juist in dat adres wordt de houding der politio goedgekeurd. Dat pleit voor den poUtie-inspeoteur. De heer D. W. Reiveilo schrijft ons: Dat er ooit aan den gefailleerde gevraagd is om adres van den Curator durf ik bewe ren dat dit onwaar is, daar ik zelf 11. Dins dag nog in Leiden geweest ben om te be spreken omtrent.' waterleverantie, doch ik in dezo niets kon doen. Doch van degenen, welke deze vraag aan de redactie gedaan hebben, was misschien beter dat zij eerst den balk in hun eigen oog zagen voor dat zij den spliDter van anderen zagen. KATWIJK-AAN-ZEE. Op uitnoodiging van de „Vereeniging voor Bloembollencul tuur en Landbouwbelangen te Katwijk-aan- Zee" trad in „De Zwaan" alhier op de heer Van den Hurk, hoofdinspecteur der Cobp. Centrale Kaiffeisenbank- te Utrecht, met een lering over het doel, de inriohting en de werking der RaiffeisenbaDken. Het publiek had wel talrijker kunnen zijn; de lezing was het overwaard. Zeer veel wetenswaardigs tooh deelde spr. omtrent de Kaiffeisenbank mede. Op eenvoudige, zeer duidelijke wijze behandel de hij zijn onderwerp, het groote nut der Raiffeisenbanken moest er zonneklaar uit blijken. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt; alle vragen werden voldoende beantwoord. Hierna werd een Vereeniging opgerioht van 29 leden en had de verkiezing plaats van het voorloopig bestuur. Gekozen wer den de heeren N. Gnyt, P. Haasnoot, J. v. d. Marei, B. D. Porlevliet, O. v. d. Rhee, B. Verdoes Dz. en P, Zoeteman, die allen hun verkiezing aanvaardden. LISSE. Gisteravond werd in de Tooneel- zaal van Hotel „Do IV it te Zwaan" door eenige dames en heeren een zanguitvoering gegeven, waarvan dc opbrengst zal worden aangewend voor bet uitzenden van zwakke kinderen naar een herstellingsoord. NOORDWIJK. Gisteravond had op de bovenzaal van café „De Poort van Kleef" van den heer Tombrink, waar „Crescendo" haar repetities houdt, een kleine plechtig heid plaats. Den heer G. Verheij Sr., direc teur van „Crescendo," werd een cadeau aangeboden, bestaande in een eikenhouten, gebeeldhouwde tafel, ter gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest. Toen de lieer en mevrouw Verhey de zaal binnentraden, werden zij verwelkomd door met vol or kest geblazen fanfares. De heer Verhey dankte voor deze ovatie en noodigde de executanten en ook het bestuur uit, een feestavondje van hem te willen aanvaar den. Daarop wérden de lieer en mevrouw Ver hey gecomplimenteerd door de leden van liet bestuur, de heeren C. Wassenaar, H. Liefferink, J. H. v. d. Werf, S. J. Zand- voort en IJ. Zijp, en ook door de werkende leden. De Heer C. Wassenaar, voorzitter, trad toen naar voren,- om onder het uitspreken vari eenige van waardeering getuigende woorden, liet geschenk aan te bieden. Mevrouw Verhey dankte het eerst, waar- na ook de heer Verhey zelf zijn dank be tuigde,. en de verzekering gaf, steeds zijn beste krachten té willen wijden aan den bloei en den vooruitgang van „Crescendo." Gaarne zou lijj van het korps een krachtig muziekgezelschap maken. Hij sprak den wensch uit, dat èn het bestuur, èn de wer kende leden hun best zouden doen, hem bij dat pogen te steunen. Daarna begon het gezellig samenzijn. Het gewone jaarfeest werd tegelijkertijd gevierd. NOORDWIJKERHOUT. De tooneel- vereeniging „Hulp der Armen" gaf gister avond haar aangekondigde uitvoering voor een talrijk publiek. Na een toepasselijk woord van den voorzitter, den heer K. v. d. Berg W.z., werd het rijk voorziene pro gramma afgewerkt. Het was een goede gedachte van de Vereeniging ditmaal met de gewoonte te breken en geen ingewikkeld drama op te voeren. Vóór de pauze ging het blijspel: ;,Wie ben ik?" Na de pauze kregen wij een kluchtspel „Het consultatiebureau. Ook nu werd er hartelijk gelachen en niet minder geapplaudisseerd. Deze twee stukken werden afgewisseld door leuke duetten en komische couplet ten, die eveneens zeer in den geest vielen en waarbij de heer Corel, met zijn piano begeleiding blijk gaf van zijn muzikaal ta» lent. De grimcering en de costumeering waren goed verzorgd en duidelijk was te bemerken, hoe de Vereeniging onder lei ding van haar geestelijken adviseur, den ecrw. heer B. Mulder, gestadig vooruitgaat. „Hulp der Armen," die met haar uitvoe ringen zulk een edel doel beoogt, heeft eer van haar werk en kan met voldoening op dezen avond terugzien. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Gisteravond hield de Vereeniging voor Christelijk On derwijs te Noordwijk aan-Zee haar jaarver gadering in twee lokalen der Christelijke school. De voorzitter van het bestuur, ds. N. H. Koers, opende de vergadering met gehad, las Lukas 18 1527 en knoopte daaraan een inleidend woord vast, om te wijzen op het beginsel der Christelijke School, ten slotte verband zoekend tusschen huisgezin 'en school. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat waren: Ont vangsten f 4753.64waaronder f 2941.65 Rijkssubsidie; uitgaven f 5078.08J, zoodat f 322.44 meer was uitgegeven dan ontvan gen. Hei' kassaldo over het vorig jaar moest dus worden aangesproken. Alhoewel deze hoogere uitgaven geen reden tot ongerust heid behoefden te geven, achtte de pen ningmeester een noodkreet' toch gewenscht., en werd hem direct van uit de vergadering een weg aangewezen, om te trachten tot meerdere inkomsten te geraken, hetgeen door het bestuur zal worden overwogen. Uit het verslag van den hoofdonderwij zer, den heer H. de Boer, stippen wij aan, dat de school 15 Januari 1909 154, 1910 176, en 1911 185 leerlingen telde, van welke laatsten 9 het meer uitgebreid lager onder wijs volgen. Voorts werd er in dit verslag gewag gemaakt van de noodzakelijkheid van het Christelijk Onderwijs, hieruit Wij kend, dat de Kerkeraad der Ned.-Herv. Gemeente alhier ook de handen ineenge slagen had, om te komen tot Christelijk volksonderwijs. Voor vijf jaren werd Noordwijk-aan-Zee in rep en roer gebracht door het stichten eener Christelijke school, thans blijken de toenmalige tegenstanders voorstanders te zijn geworden. Naar aanleiding van dit verslag meende de beer H. IV. Doorneveld de verklaring te moeten doen, dat hetgeen ds. A. de Haan, te Zwolle, had gesproken in de openbare bijeenkomst op 9 Januari 1.1., niet mag ge acht te zijn de meening van alle leden der Herv. Kerk te wezen. Spr. beriep zich daar bij op de verdraagzaamheid, door wijlen ds. Johs. Drost, te Leiden, aan den dag gelegd, in zijn overdruk van het „Leidsch Predik, beurtenblad" van April 1902, daaruit con- eludeerende dat hetgeen da. De Haan had beweerd, dat onze kinderen op Hervormde scholen (zoo mogelijk) onderwijs moesten ontvangen, volstrekt niet kan gezegd wor den te zijn de meening van alle orthodox Hervormden. Het kernachtige woord aan het adres der onderwijzers, behoorende tot andere kerkgenootschappen, werd door spr„ der vergadering voorgehouden. De heeren Sweers en. Doorneveld werden belast met' bet nazien van de boeken des penningmeesters. De heeren E. van der Wiel en K. P. Hazenoot- werden als be stuursleden herkozen Een namens den Am bachtsheer gezonden schrijven, behelzend de mededeeling, dat L. Graaf van Limburg. Stirum Noordwijk ter gelegenheid van zijn-i a. s. huwelijk de kinderen wenschte te ont halen, werd met dank aangenomen. Het. bestuur vond daarbij gelegenheid, mede té-, deelen, dot het namens de Vereeniging pc.'- soonlijk den Ambachtsheer had doen geluk- wenschen. Na nog enkele huishoudelijke besprekin gen werd deze vergadering door den heci H. de Boer met dankzegging gesloten. SASSENHEIM. Op 15 Februari hadden zich als nieuwe kiezers aangemeld 65 per sonen en wel 37 als belastingkiezers cn 26 als loon-, examen- en spaarbankkiocers enz. VOORSOHOTEN. Mej. Ohr. Meijer, hier, is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. School te Linsohoten (provin cie Utrecht). Nadat in een vergadering van de a.-r. kicsvereeniging „Nederland en Oranje", gehouden in de consistoriekamer van do Gereformeerde Kerk, huishoudelijke zaken waren behandeld, hield jhr. mr. J. J. Porn- pe van Meerdervoort, oud-lid der Tweede Kamer, een causerie over Groen van Prin- stcrer. In een ledenvergadering der Vrijr. Kiesvereeniging „Voorschoten" is aan de orde gesteld het onderwerp „De Gemeente raadsverkiezingen in Juli a.s." Na langdu rige bosprekingen werd met nagenoeg alge- meene stemmen besloten, dat de Vrijz. Kies. eeniging, ten aanzien van het bezetten der vier nieuwe raadszetels, het stelsel van even redige vertegenwoordiging krachtig zal voorstaan. De wensch was, dat de antirevolution- naire. de Roomsch-Katholieko, de Christe- lijk-Hist. en de Liberale partijen dan elk de beschikking zouden krijgen over één raads- zetel. Men achtte dat de meest billijke ei» gewenschte oplossing, In een vergadering der Vrijz. Prop.- Club werden allereerst vier nieuwe leder «aangenomen. Een lezing van den heer G. H. Solimal over „Algemeen Kiesrecht" werd uitge/teldj- Binnenkort eal het .vijfja rig bestaan-ilerClub tgéstelijk worden her dacht. Gouicente-admlnistratie in Indië. Het bestuur der afdeeling Zuid-Holland van den Bond van Gemeente-ambtenaren zal aan het bondsbestuur in overweging ge. ven, om, nu de gemeente-administratie in Indië een vastcren vorm gaat aannemen en Nederlandsche ambtenaren naar Indië gaan, contact te zoeken met ambtenaven, die daar werkzaam zijn. De h»doel\ng hiervan is, te traohten, do Noderlandsche ambtenaren geregeld op de hoogte te kinnen houden van de vooruit zichten in Indië en aan den anderen kant de inrichting van de administratie aldaar beter te leeren kennen.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 6