N\ 15640 Diusdag- X4 Februari, A*. 1911. tBeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <gpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Biaden. Eerste Blad. FEUILLETON. L. B. 3629. IEIDSCH DAGBLAD PBI7S DEK ADVERTENTIES: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Greotere letten naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën Tan 30 woorden 40 Cents oontantj elk tiental woorden meer 10 Centa. Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor leiden per week 9 Oente; per 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zyn 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, i4 Februari. Gisteravond hield de vereeniging van [Vrijzinnig-Hervormden in het Nutsgebouiv alhier hare jaarlijksche algemeene verga dering, welke werd geleid door prol, dr. L. Kna.ppert. De secretaresse mei. M. Kuenen bracht verslag uit over den toestand der vereeni ging over het jaar 1910, waaruit bleek dat er een opgewekt leven in de verèeniging heerscht. De godsdienstoefeningen, welke geregeld in de groots zaal van het Leid. ache Volkshuis werden gehouden, waren pver het algemeen druk-bezocht, ook door niet-leden der vereeniging. Krachtens be sluit van de Vorige algemeens- vergadering werd de Liedereubundel van den Ned. Pro testanten-Bond ingevoerd en met het beste gevolg. De liederen worden naast de Psal men en Evang. Gezangen veel"gezongen, en goed gezongen. Het bestuur schafte 100 exemplaren aan, welke tegen den [rostan den prijs aan de leden werden afgestaan. Het ledental, dat thans 631 bedraagt, ging een weinig achteruit. Zoo af en toe gaan vrijzinnige leden der Nc-d. Herv. Kerk ;over naar een ander Kerkgenootschap, wat tpt schade der vereeniging geschiedt. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer M. Vos, bleek dat do; inkomsten hebben bedragen f 3808.97 en de uitgaven f3386.75, zoodat er een voor- deelig saldo is van f422.22. Ook dit saldo toont weer eenigen achteruitgang aan, voor hl veroorzaakt doordat niet meer zooveel Zitplaatsen worden genomen, waaromtrent het bestuur maatregelen zal beramen. De in de vorige vergadering benoemde Commissie voor een eigen gebouw, bracht Omtrent hare werkzaamheden rapport uit. De commissie heeft reeds 't oog gevestigd gehad op een paar perceeien in de stad, maar zij zou voor zij tot den koop overgaat gaarne wenscheii dat de léden door het inemen van een of meer kleine aandeel- fcjes zelf toonden er iets meer voor te go- voelen. Het bestuur werd in overweging gegeven in dien geest stappen te doen. Tot bestuursleden werden in de vacature Van prof. Knappert, De Zwart en mej, Kuenen, die niet weder herkiesbaar wa ren, benoemd prof. dr, H. Oort, J. Sirag en mej. M. Ephraïm. Na afloop der huishoudelijke werkzaam heden hield ds. K. Nobel, predikant te Geertruidenberg, een rede over „De mijd pm Recht in de Ned. Herv. Kerk," waar in hy de vrijzinnigen in die kerk opwekte den strijd onverzwakt te blyven voeren. Er volgde op het gesprokene een opge dekte gedachtenwisseling. Zoo was het reeds vrij laat toen de voor zitter deze vergadering sloot. Onder vele blijken van belangstelling van het talrijke personeel herdacht de heer W. F. Verhey va-n Wijk, thans oudste ohef der firma Gebrs. Van Wijk en Co., gisteren den dag, waarop hij veertig jaren geleden aan die firma verbonden werd. Zooals we reeds meldden, was het gisteren 40 jaar geleden, dat P. J. Bruinen berg als goudsmids-Ieerling bij den groot vader van den heer Van Possum du Chattel, Breestraat 95, in dienst trad. Dit feit mocht niet onopgemerkt gelaten, 's Middags te drie uren werd de jubilaris in de fraai versierde werkplaats geleid, waar allereerst de tegenwoordige eigenaar der zaak, zijn getrouwen vriend Bruinenberg toesprak, nog eens herdacht, hoe de jubila ris reeds bij het leven van sprekers groot vader en later onder twee geslachten zijn trouwe diensten had mogen bewijzen en ten aanhoore van al de hnisgenooten en het gansohe personeel. Stond spreker er op om nog eens ten duidelijkste uit te spreken en te erkennen de vele goede diensten en persoonlijke eigenschappen, waardoor de jubilaris zich die reeks van jaren aller ach ting had waardig betoond. Als blijk van waardeering schonk zijn pa troon hem een enveloppe, welker inhoud een bepaalde en voor den jubilaris aange name bestemmingmoest hebben. Daarna werd nog namens het personeel de feestvierende collega gecomplimenteerd en een zeer gemakkelijke en fraaie leuning stoel was hetstoffelijk bewijs van vriend schap en sympathie, dat hem werd aange boden door lien, met wie hij dagelijks om ging, met den wensch, dat hem nog vele lustige uren iii dien zetel mochten wegge legd zijn. Daarna nam een en ander een meer in tiem karakter aan, vooral toen onder de gelukwenschen van hnisgenooten en vrien den door de goede zorgen van den patroon menige heildronk op den jubilaris de meer officieel© toespraken verving. Zeer erken telijk en niet zonder ontroering dankte daarop do jubilaris voor zooveel blijken van toegenegenheid en vriendschap en verzocht tevens allo aanwezigen om 's avonds ten zijnent door een goed einde het werk van dien dag te kronen. Zoo toog de heer Van Possum du Chattel en familie met alle - andere genoodigden, dienzelfden avond naar de Haarlemmer straat. waar nog menig goed woord en wel gemeende wensch van feeststemming getuigden en die 13de Februari tot een onvergetelijken dag voor den jubilaris werd gemaakt. Gisteravond hield het strijkorkest Euterpe" een buitengewone algemeene vergadering. Bij besluit van deze vergadering, werd aan den heer jhr. A. Rappard, alhier, het eere-voorzitterschap aangeboden, hetwelk door hem is aanvaard. Uit het openingswoord van den voorzit ter, in verband met het zeer gunstig lui dende, uitgebracht verslag van den penning meester, den heer E. Fontein, is gebleken dat Euterpe" thans is een krachtige Ver eeniging. De heer L. den Honter werd gekozen tot secretaris, in de plaats van den naar elders vertrokken heer Ch. Boom. Uit het jaarverslag van de Vereeniging „Zi-ekensteun" alhier blijkt, dat het bestuur met voldoening kan terugzien op het afge- loopcn jaar; het aantal leden nam toe en overtreft belangrijk dat van het vorige jaar, terwijl het kom.nde jaar begonnen kan worden met een batig saldo. Hiermede wil hot bestuur echter geens zins zeggen, dat er geen verbeteringen meer zijn aan te brengen, waarbij het dan vooral hot oog heeft op den arbeid der welkende leden. De belangstelling toch van den kant der studenten laat nog al eens te wensen en over, zoodat pok do gewone werkzaamheden met name hei huisbezoek, meermalen door de leden van het bestuur moesten worden verricht. Do Commissie van Toezicht bleef dezelfde als het vorige jaar. Ook dit jaar waren me juffrouw D. Coebergh en de heeren Prof. Dr. W. Nolen en Prof. Dr. P. O. T. van der Hoeven bereid genoemde Commissie te vormen, waarvoor hun dank werd gebracht» Do eenige verandering, weke liet bestuur onderging, is het -bedanken als bestuurslid door den heer J. E. Kroon; zijn plaats als ondervoorzitter zal nu worden ingenomen door den heer Ten Boikkel Huinink In tegenstelling met èeb vorige jaar was het bestuur in staat tpt op dit oogenblik toe, alle aanvragen in behandeling te ne men. Tot 1 December kwamen in 46 aanvra gen, waarvan van de interne af deeling 25, van de verloskundige afdeeling 12, van de heelkundige afdeeling 7, van medici buiten het Ziekenhuis 2, tegen 27 ihet jaar 1909. Ondersteund werd gedurende 3193 dagen met 3645.5 L melk, 3760 eieren, 948.5 ons vleesch, benevens een kleine hoeveelheid rijst, griesmeol, erwten, boonen, 28 brooden en eenige kleeding&tukken. De inkomsten bedroegen van I December 1909 tot 1 December 1910: op 1 December 1909 in kas f 64.32, contributie 1910 f 635, giften f 1, boeten f 2, gekweokte rente Spaarbank f 2.33, -totaal f 724.55. Do uitgaven van 1 December 1909 tot 1 December 1010: Ondersteuning met vleesch f 54.44, melk f 240.844, eieren f 163.20, grut terswaren f 5.954-, brood f3.64, geld £6.75, platvoetzooltjes f 1.50, - (kleeren f 3.50, Ad ministratie- en vergadefkosten f 18.82, Lid maatschap Maatschappij v. Weid. ('09 en '10) f 5, drukken van circulaires f 10, totaal 518.65. In kas was dus op 1 Dec. 1910 f205.90. Hiervan moesten echter nog ondersteunin gen over September, Ootober en November betaald w-orden. Van de contributies 1909/10 zal nog over een bedrag van f 60.50 geïnd kunnen worden. Het jaar 1910 alzoo zal met een batig sal do eindigen. De Koningin-Moeder zal hedenavond het tlió dansant ten hove bezoeken. P-rins Hendrik, die weer uit Duitschland in de Residentie is teruggekeerd, is voorne mens, deel te nemen aan een gastmaal op Zaterdag 18 dezer, in het hotel „Den Ouden Doelen" in Den Haaig te -geven door baron De Vos ran Steenwijk, directeur van het kabinet der Koningin, voor ge noodigden uit de regeerings- en diplomatie ke kringen, en op Woensdag 22 dezer aan een gastmaal van den hertog van Calvello, gezant van Italië bij het Nederlandsohe hof, voor leden van het gezantschnpsoorps. Op 54-jarigen leeftijd, is te Amsterdam na eenige weken bedlegerig' te zijn geweest, overleden mr. Lod. S. Boas, een man, die zioh door zijn groote philanthrophie, onder alle klassen der maatschappij, tal van vrien den heeft verworven. Ruim 26 jaren had mr. Boas zitting in het bestuur van het genootschap „Liefdadig heid naar Vermogen", tal van jaren vervul de hij geheel belangeloos de functie van. secretaris. Het grootste gedeelte van zijn viijen tijd stelde hij in dienst der armen, voor wie geen werk hem te groot was. Behalve dat hij zitting had in het be stuur van „Liefdadigheid naar Vermogen," maakte mr. Boas deel uit van liét Burger lijk Armbestuur. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben gisteren behandeld de voorziening van de Gezondheidscommissie te Zoet er- meer, omdat de raad der gemeente Voor buig niet binnen 3 maanden gevolg heeft gegeven aan een voorstel tot onbewoonbaar- verklaring van drie panden -aan de Kerk straat alhier. De belanghebbende eigenaar der wonin gen verklaarde zich bereid het middelste der drie perceelen af te breken, waardoor de beide andere meer toetreding van Iioht en luokb zouden verkrijgen. Ook nog eenige andero verbeteringen wilde hij doen aan brengen. De vertegenwoordiger van de Gezond heidscommissie, de heer Blooker. en de in- speoteur van de Volksgezondheid, de beer Van Boven, hoewel erkennende, dat door de belofte van den eigenaar eenige verbe tering zou worden verkregen, wezen op eenige bezwaren, die zonden blijven bestaan, Intussohen zooi, zooals ook van de zijde van Gedep. Staten werd opgemerkt, de belofte van den eigenaar de onbewoonbaarverkla ring van do woningen, zooals die nu zijn, niet kunnen tegenhouden in geval Ged. Sta ten zioh met de incening van de Gezond heidscommissie en van den inspecteur die ook t-ot onbewoonbaarverklarmg adviseerde mochten vereenigenmaar na verbete ring zou de onbewoonbaarverklarmg kun nen worden opgeheven. De Gezondheidscommissie was oolk nog in beroep gekomen tegen do niet onbewoon baarverklarmg van nog andere wonin gen te Voorburg, waaromtrent in de ver gadering van den raad do stemmen staak ten. Maar inmiddels had de raad in een nadere vergade-ring deze woningen took nog onbewoonbaar verklaard, zoodAt het be roep hieromtrent was vervallen De uitspraak in de eerstbedoelde quaes- tie volgt later. Aangenomen ia het beroep naar do Ned.-Herv. Gem. te Amsterdam door dr. A, J. de Sopper, te Velsen. Alle 29 predikantsplaatsen bij die Gem. zijn nu bezet. Dit was in langen tijd niet t' geval. De minister van koloniën heeft J. 0. van Oostveen ter beschikking van den gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indi'ë gesteld, om te worden benoemd tot telegrafist 1ste klasse bij den radiotele- graphischen dienst van den post-, telegraaf- en telephoondionst «daar te lande, alsmede J. J. van Alphen, J. P. la. Bastide, mej. W. G. Berends, J. I. Bril, M. Dhont, P. van Drunen, J. J. M. van Enter, W. Gcossens, R. G-onswaart, P. G. Heïtzer, mej. T. Hof man, C. P. Jacobs, P. Jedeloo, E. Kae3- berry, A. Langeraar, S. van Logohem, mej. P. O. E. Mulder en J. Visser, ten einde te worden benoemd tot klerk bij den post-, telegraaf- en telephoondiensb daar te lancle. HAARLEMMERMEER. Op een gehou den vergadering van suikerbietverbouwers in Noord-Holland is besloten den aangebö* •den prijs van f 10.50 per 1000 K.G., basii 14 pCt. of f 11 vast contract aan te nemen.) Door dit besluit kan het contracteeren dus zijn volle beslag krijgen. Gisteravond trad in het vereenigings« gebouw voor Christelijke belangen, daartoe uitgenoodigd door „Patrimonium", té Nieuw-Vennep op de heer E. Kloosterman^ vroeger anarchist. Nadat hij een uiteenzet* ting had gegeven in groote lijnen van ma* terialismet historisch materialisme en Chris tendom, begon spreker zijn eigenlijke rede, uitgaande van beginselverklaringen, uitge sproken of neergeschreven door de groote dragers van materalistisehe, socialistische en anarchistische beginselen, om telkens daartegenover to stellen de groote leidendo beginselen en stellingen van het Christen dom, Met aandacht werd de spreker door, de aanwezigen, die de zaal geheel vulden,; gevolgd. LISSE. Het verbouwen van de Mar-j garetlia's hoeve voor bloembollenbergingj voor rekening van tien heer L. Schoprl, ah hier, is bij ondershandsche aanbesteding! opgedragen aan den heer Iierm. Huis in, 't Veld, te Lisserbroek. NIEUWKOOP. „StsbL" No. 39 bevat eer- Kon. besluit van den lsten dezer, tot schor sing van het besluit van den Raad dezer gemeente, van 17 Januari 1911, waarbij be- sloten werd, dat binnen drie weken een1 raadsvergadering moet bijeenkomen, waar in behandeld zial moeten worden een deotf B. en Ws. in te dienen aanbeveling voor de op 1 Med e.k. te vooeeren betrekkingen van secretaris, ontvanger eii ambtenaar van den burgerlijken stand. NOORDWIJK. Jac, v* NVj.j werkzaam] bij den heer C. J. L. v. d. Meer, had] gisteren het ongeluk, bij het verleggen van draagbaar spoor, dat dienst deed bij pfa en opzanden, den middelvinger van dc$ rechterhand zoodanig te kneuzen, dat dr.- H. wan Nes, die geneeskundigen bijstand' verleende, het noodig oordeelde, dén nagel van den ^vinger-af te nemen,-Alweer oen» ongeval in den tuinbouw. De heer C. Jj L. v. d. Meer is aangesloten bij de T. In verband hiermede mag het tot vreug< de stemmen, dat de firma Groeneveid en] Lindhout zich ook-bij de T. O. heeft aam gesloten. Nu nog twee of drie firma's van] beteekenis, en alle groote bloembollenfin ma's, die met een flink personeel wen ken, zijn alhier aangesloten. Wij willen] hopen, dat die ook spoedig zullen volgen» Zij, die met 1 October 1910 geen gé< bruik maalden van de gelegenheid, rechte streeks aan te sluiten aan het bij KoninkL, Besluit van 0 Aug. 1910 alhier gevestigd^ locale Rijkstelefoonnet, hebben gisteren- aanzegging gekregen, dat zij, na 't verstrij.- ken van den termijn, waarbinnen zij op dei •oude wijze waren aangesloten, zullen mocn ten aansluiten op de wijze en de voor.* waarden, voorgeschreven bij bovengen noemd Koninklijk Besluit. NOORDWIJKERHOUT. De houtver,' kooping aan Piét-Gijzenburg,- welke gist^ ren plaats had, trok veel belangstelling* Er waren veel koppers en de opbrengst was flink. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Gisteravond werd de groote zaal van „Ons Huis" voofl liet -eerst gebruikt voor een win terlezing* Jlir. W. C. van Panhuys, voorzitter in] 6) De graaf liet zich niet lang noodigen. Hij stond in deze restauratie zoo diep in het krijt, dat hij zijn aanzien slechte kon ver- hoogen, wanneer deze schijnbare Nabob voor hem betaalde. Zijn krediet zou daar door minstens twintig percent stijgen. De heer Scköffor bestelde een derde do zijn oesters, een tweede flesch Rauenthaler en wreef zich daarbij telkens onder de tafel vergenoegd in de handen. De zaak ging prachtig, uitstekend! Dat wa3 eens weer zoo'n uurtje naar zijn zin. Werkelijk, Nella's denkbeeld met die advertentie was onbetaalbaar geweest. Goede hemel, Nella 1 Hij had dien mor gen nog niet aan zijn opgewonden kind ge dacht. Toen hij uit huis gegaan was, had Augusta hem door de reet der deur toege fluisterd, dat juffrouw Nella om niets ter wereld mocht gestoord worden. Zij was pas voor een paar uur v an uitputting ingesla pen. Het was een vreeselijke nacht ge weest, zoo vreeslijk als zij nooit een had beleefd Zij had dat mefc zulk een nadruk gezegd, dat de heer Sohöffer zioh gedron-. gen had gevoeld in zijn zak te tasten en het meisje, als schadeloosstelling voor de door gestane emoties, een paar marken in de hand te drukken. Uit dankbaarheid daar voor had zij hem getroost met het vooruit zicht op een grondige beterschap van haar meesteren Nu, die was, naar hij hoopte, intusschen ingetreden. Hij wilde zich in elk geval het aangename lunchuurtje niet laten beder ven. Die graaf was bijna immers een nog onderhoudender prater dan de vrijheer. Waarlijk, er was toch wel iets van aan, dat de aristocratische atmosfeer, welke hij met innig welbehagen inademde, een eigen aardige bekoring had. De jonge graaf, die sinds drie jaren bij de garde stond, was letterlijk doortrokken van grootsteedsche lucht. Hij wist overal van af en kon in alle dingen raad geven. Ook wist hij een leeraar of liever een leerares voor zijn neef Fritz aan de hand te doen: een voormalige hof-operazangeres die hij in theaterkringen had leeren kennen en die zich in een niet geringe voorspraak verheugde. De directie stelde baar nog altijd zeer hoog en een groot voordeel voor haar leerlingen bestond .daarin, dat een op treden af en toe op het hoftooneel hun niet al te moeilijk werd gemaakt. Schöffer en de vrijheer straalden. Nu had men immers, wat men noodig had, er kon niets beters gevonden worden. Dus avanti. Na een derde flegch Rauenthaler en het zesde dozijn oesters liet men een rijtuig voorkomen en reed naar de leerares. De graaf had ten stelligste verzekerd, dat men haar nu zou thuis treffen. Hij bekende met een jongensachtig blozen, dat hij door een leerlinge geheel van haar doen en laten op de hoogte was. Terwijl de drie heeren met verhitte ge zichten van den wijn in een opgewekte stemming door de straten reden, sloot Nella haar koffer en maakte zioh reisvaardig. Zij I wilde met. den trein van twee uren naar haar geboorteplaats vertrekken en van uit het station nog eens telegrapheeren, wan neer haar tante haar kon verwachten. Zij had Augusta, die over de eigenlijke reden van juffrouw Nella's gemoedstoestand nog I altijd in het onzekere verkeerde, op hand slag moeten beloven, dat zij geen wanhoops daad zou ondernemen Daarentegen had Augusta beloofd in alle opzichten zoo goed mogelijk voor haar papa- te zorgen. „Nu en de juffrouw zal toch ook immers wel spocdg terugkomen, hè?" merkte het dienstmeisje met goedmoedige nieuwsgie righeid op, waarop Nella slechts met een droefgeestig „bezwaarlijk" had geant woord. Nu was Augusta uitgegaan om een droschke te halen. Over tien minuten hoopte Nella goed en wel uit huis te zijn. Wan neer zij maar weg was vóórdat, huar papa was teruggekeerd t Dat zou maar weer moeilijkheden en strijd zonder einde geven. En Nella zou tot eiken prijs gaan. In' een huis, waar zij zoo behandeld werd, bleef zij geen uur langer. Zij wilde juist het coquette reishoedje op haar vlechten vaststeken, een pracht van een hoedje; zij moest in de geboorteplaats toch toonen, dat zij in een groote stad woonde toen zij voetstappen in de gang hoorde. Dat kon onmogelijk reeds Augusta zijn. Voetstappen en stemmen. De stem van haar vader en een andere vrouwelijke, welke haar niet vreemd was, ofschoon zij zich in dit' oogenblik absoluut niet kon herinneren aan wie die toebehoorde. Zou haar vader nog tot andere gedachten zijn gekomen Zou hij den ridder van de hooge C. tegen een zangeres verwisseld hebben? Een weeke, verzoenende stemming ver vulde reeds bij de gedachte aan de moge lijkheid van zulk een daad haar verbitterd hart. Zij rukte haastig de deur open. Haar vader en een jonge dame in reis kostuum evenals zij en evenals zij met een reistasch in de hand stonden voor haar. Nella durfde lioar oogon mét' vertrouwen. Haar nicht uit haar voormalige woonplaats, de dochter van de tante, naar wie zij juist op het punt stond heen te gaan. Het jonge meisje legde haar reistasch uit de hand, ten einde haar nicht onstuimig te omhelzen. „Hier ben ik, liefst-e Nella in plaats van mama, die absoluut niet van huis kon en nu mij zendt. O, ik ben toch zoo blij, dat er bij u geen ongeluk is gebeurd. Mama en ik heb ben ens zoo ongerust gemaakt." Nella was sprakeloos. Zij begreep van al les geen woord en keek verbijsterd van haar vader naar haar nicht, en omgekeerd. Toch, één cling was haar volkomen duidelijk en wel, dat zij thuis zou moeten blijven, dat zij haar vader en zijn afsohuweb'jken protégé niet kon ontvluchten. Stamelend uitte zij eindelijk de vraag, wat haar nicht eigenlijk bij hen kwam doen „Wel, Nella, ik begrijp je in het geheel niet; gij hebt gisteravond toch nog laat ge telegrafeerd, wij sliepen allen roed3, toen het telegram kwam en werden doodelijk verschrikt: gij waart zeer ongelukkig en mama. moest morgen, dus vandaag, komen „Ik? Juist het tegendeel.Ik heb getele grafeerd dat ik bij jullie zou komen, Gij ziet immers, dat ik reisvaardig ben en daar is Augusta ook reeds met de clrosohke 1" „Wat is dat? Wildet ge weg, Nella, zon* der mij daarvan iets te zeggen?" De heer Sohöffer gaf zioh alle moeitö den verontwaardigden vader te spelen, maar Nella luisterde in het geheel niet naam hem, dooh rukte haar nidht hot telegram uit de hand, hetwelk zij uit haar reistasch had te voorsoijn gehaald. „Nu, zie zelf, wat er staat. „Zeer onge* lukkig. Kom morgen in den loop van den dag Nella". Dab kan todh niets anders we zen, dan een verzoek aan mama om bij je te komen." Nella was nogmaals sprakeloos en ditmaal vuurrood van kwaadheid op zichzelve. Dat zulk een domheid haar kon overkomen 1 En daarbij bromde haar vader nog iets van ver keerd geplaatste spaarzaamheid en onlogi sche zinsverminking, welke slechts een vrouwspersoon kon overkomen. Neen, het was niet meer uit te houden in dit huisl Zij had haar nicht wel een oorveeg kunnen geven, dat zij haar vlucht had verijdeld. Daar dat echter niet goed ging, zeide zij kortaf tégen haai', dat zij haar moest vol gen, en verdween met haar in do achter- verbreikkén de woning, waar Augusta dé voor de zangeres bestemde (kamer voor den onwelkomen gast in orde moest brengen. Toen de jonge meisjes weg waren, haaldé Schöffor verruimd adem. Gelukkig, dat en voor Nella's toorn een afleider was gevon den 1 Hij kende zijn kind. Nog een paan dagen cn haai* wrok zou verdwenen zijn* (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1