H*. T5631 V^rijda»' 3 Februari, A0. 1911. feze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Hun roeping getrouw. LEIDSGH DAGBLAD PRIJS DEK ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17£. Grootere letter» na&r plaatsruimte. - Kleine adTertentiên Tan 30 woorden 40 Oenta eontantelk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZEB COURANT: Voor Leiden per week 6 Oenta; per 3 maanden 2 f L10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn 1.30. Franco per poat1.65. Leiden, 3 Februari. Men kent het doel der afdeeling van „Het Groene Kruis." Yoör het lidmaatschap, dat waarlijk niet hoog is, kan men bij ziekte allerlei benco- digdheclen i'er leen krijgen. M'a&x dat niet alleen, voor verpleging wordt ook gezorgd, in de kosten daarvan komt „Het Groene Kruis" te-gemoet, wan neer het verpleging geldt voor gehëele da gen; het komt echter zoo dikwijls voor dat hulp noodig is voor kleinigheden, voor ver binden, voor verbedden enz.voor 50 cents of meer per jaar contributie kan men ook dat gedaan krijgen, hetzij door een pro- bestantsclie of katholieke zuster. Dit alles is in een uitvoerige circulaire, in de stad verspreid, duidelijk uiteengezet. Wij- dringen er op aan deze circulaire goed te lezen. De heropening der locaïiteiten van de studentensociëteit Minerva" na den brand in December 11. had gisteravond met eenige feestelijkheid plaats. De leden van de Socië teit, die zich in de laatste weken op eet- eo leeszaal hadden moeten behelpen, nadat de besturen van de sociëteiten AmicLtia" en -„Concordia" hun localiteitën reeds eenige weken voor de leden van de sociëteit) Mi nerva" hadden opengesteld, vierden de her- opening der conversatie- en biljartzalen met een kroegjool. Behalve een geheel nieuwe ijzer-beton- vloer met parket-bedekking, zijn de haard en biljarten na den brand vernieuwd moe ten worden, terwijl tevens van deze gele genheid gebruik gemaakt is verschillende verbeteringen aan te brengen. De majoor P. A. A. Olrée, benoemd bij het 4de reg. infanterie, komt te Leiden in garnizoen. Tot hoofd der Nutsbewaarschool te Woerden is benoemd mej. Bertha Joustra, alhier, leerlinge van de Leidsche Kweek school voor Bewaarschoolhouderessen. De te Haarlem wonende oud-studenten 'der Leidsche Academie zullen op 8 Februari a. s, den dies der Universiteit vieren met een geraeenschappelijken maaltijd in den huize „Funckler". Wij hebben gemeld, dat dr. Chr. F. Haje, te Haarlem, een aanzoek had ont vangen om tijdelijk waar te nemen de be trekking van leeraar aan het gymnasium 'te Assen, en benoemd was tot tijdelijk leeraar te Middelburg. Wij vernemen, dat dr. Haje het eerste aanzoek van de hand heeft geslagen en der halve na-ar Middelburg zal gaan („O. H. Ct.") De aanbesteding voor het bouwen van 'een houten loods voor vischafslag met bergplaats en kantoor bij de haven van Soheveningen, is thans uitgeschreven. De verlkoophal komt te staan aan den Noor delijken rijweg langs den steiger van do binnenhaven tiisso-lien de zoutloods en den straatweg naar den strandboulevard. De loods, die een lengte krijgt van 50 meter bij een breedte van 10i meter, wordt in zes vakken verdeeld voor den vischafslag en wordt hoofdzakelijk opgericht om een einde te maken aan het neerleggen van de vangst op de straat onder dén blooten hemel. Het voornemen bestaat in dit seizoen twee musicale soiróes ten Hove te geven. Het gemeentebestuur van VGraven- hage heeft gisteren aanbesteed het leggen van een riool in de Badhuisstraat en een gedeelte van de Duinstraat te Schevenin- gen. Laagste inschrijver: C. de Wije, te Rijswijk, voor 12,400. Naar de ,,L. K." meldt, staat het vast, dat Prins Hendrik bij gelegenheid van het landbouwkundig congres een bezoek aan Yenloo zal brengen. Blijkens „Het Yolk" vangt de heer Yan Kol Maandag zijn reis naar het Oosten aan. Naar „Het Yad." verneemt, heeft mr. W. A. baron van Ittersum, referendaris bij het departement van Landbouw, die te Pontre-sina bij St. Moritz logeert, het onge luk gehad bij? het' binnentreden van het hotel op de bevroren sneeuw te vallen en een enkel te breken. Een der eveneens te Pontresina vertoe vende Haagscke medici kon onmiddellijk hulp verleenen, waarna mr. Yan Ittersum per automobiel naar Den Haag is vervoerd. Gisteren is te Gorkum in den ouder dom van 82 jaren overleden de Heer J. F. Revixit van Naerssen, gepensiomieerd kaui- tein-plaatselij k adju dant. Hr. Ms. pantserschip „Koningin-Re gentes," onder bevel van clen kapitein ter zee J. A. A. C. ridder van Kappard, is 2 dezer te Cartagena aangekomen. ALPHEN". Het bestuur der „Martha- Stichting" lieeft besloten een nieuw kinder huis te doen b-ouwen. BOSKOOP. Er heeft zich alhier een com missie gevormd, ton einde een gecfenktee- ken op te richten voor wijlen den heer Ary Koster Mz., in leven voorzitter der Pomo- logische Vereeniging, "voorzitter van de commissie van toezicht op de Rijkstuinbouw- winterschool, wethouder der gemeente Bos koop, enz. De heer H. Ie Coultre, burgemeester van Bodegraven treedt op als voorzitter; do heer C. H. Claassen, rijkstuinbouwleeraav, is secretaris, cn de heer J. Blauw, boom- kweeker te Boskoop, is penningmeester de zer commissie. De opvoering van „Maryke van Scheveningen" door do dames zangvereeni- ging, directeur de heer Th. Enclorle, werd gisteren herhaald. Ook nu was het. succes zeer groot. Aan de monteering was veel zorg besteed en werden o.a. de dames door een meisje uit Scheveningen gekleed in kostu- mes die aldaar slechts 's Zondags worden gedragen. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteravond trad ds. J. v. d. Linden op in de Geref. Kerk met eeai lezing over Judca. Er was een groote schare hoorders, waaronder vele uit naburige gemeenten. Na het zingen van het eerste 'Vérs Van Psalm 122 begon sprT zijn rede met enkele algemeen© beschouwingen over Palestina, waarin hij o. m. deed uitkomen, dat dit land, hoewel klein en- nietig in vergelij king' met vele andcro landen, meer dan eenig land het middelpunt vormt, waarop- velen het oog gericht hebben. Jeruzalem is de heilige stad voor drie godsdiensten, den Mo» hammedaanschen, den Joodsclien en dén Christelijken. Daarna gaf spr. een beschrij ving van zijn reis, die hij had gemaakt van Jaffa naar Jeruzalem, waarna, hij in den breede uitweidde over Jeruzalem, welke be schrijving hij illustreerde met gebeurtenis sen uit het leven van Jezus, terwijl hij er telkens op wees, hoe zoo menige profetie van Jezus en van de profeten omtrent Jeruzalem reeds-letterlijk vervuld is geworden, om daarna te eindigen met den blik op te slaan van het aardache Jeruzalem naai1 het nieuwe Jeruzalem dat boven is» LISSE. Door den Directeur-Generaal der P en T. ia aan den brieven- en telegram besteller M. M. Bolleyt, drie maanden ver lof verleend met inhouding van traktement en ingaande 16 April a.s. De uitslag van de gisteren in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis gehouden bil jartwedstrijd is als volgt': 1ste prijs de heer J van der Hulst Sr., te Öud-Ade; 2de prijs de heer L. van - der Lubbe, te Leiden, en 3de prijs de hoer H. J. Befbé, te Lisse. Er waren veertien deelnemers. Gisteravond werd in hotel „De "Witte Zwaan" vanwege de afd. Hillegom van den Bond voor Vrouwenkiesrecht een slecht be zochte propagandavergadering gehouden- NOOBDWLJKERHOUT. Gisteravond ver gaderde in café „Hensbergen" de afd- Noord- - wij kerb out van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. De voorzitter, do heer B. O. Vos, opende met den geb.ruikeïljken nieuwjaarswcnsch. de vergadering en sprak daarbij zijn leedwe zen uit, dat het voor de laatste maal was, dat hij dat genoegen had. Als nieuwe loden worden -aangenomen de lieeren 1*. J. Vordegaal, F, Duivenvoorde W.zn. cn N. Pronk. De keer N. C. v. d. Zalm bracht als afgevaardigde verslag uit .van hét behandelde óp de laatste Alg- Verga dering cn de penningmeester, de heer E. Oostdam, Jbzn., deed rekening' en verant woording. De uitgaven waren f 66.03l/o, de inkomsten (batig saldo van verleden jaar onder- begrepen) f 85.43- Alzoo was er een batig saldo van f19-341/2- De heeren E. Oostdam H.zn. en L. M. van Noort, beiden aftredend, worden met algé- meener stemmen als bestuursleden herkozen. In plaats van den voorzitter werd goko- zen de heer E. Oostdam Jbzn- Gekomen aan het punt: Eventueele bespre king voor de a.s. algemeene vergadering, bi'acht de lieer N. Mooyman het volgende voorstel aan de orde: Ieder lid zal een gul den meer contributie bet-alen, en van deze meerdere ingekomen gelden zullen al de hier geteelde minderwa-ardige bollen opgekocht en daarna vernietigd worden. Dit werd met bijna algonteeno stemmen verworpen- Het volgende werd met groote meerder heid aangenomen: Iedere bloemist zal van de 100 roeden bollenland, welke hij in eigen dom heeft, tien cents bijdragen; die hier door ingekomen gelden, die door de menigte een aardig sommetje kunnen bedragen, -zul len aangewend worden om al de minder waardige bollen op te koopen en daarna té vernietigen, wat voor den handel van groot belang zijn zal. Dit voorstel zal in do a.s. Algemeene Verg. nader besproken worden. Bij de gehouden rondvraag werd het voor- stol ter tafel gebracht, de vacante bostuurs- plaats, ontstaan door het voorzitterschap van den heer E. Oostdam Jbzn. tegelijkertijd te doen vervullen. Dit werd echter uitgesteld, tot een volgende vergadering. Daarna nam do secretaris, de heer L- M. van Noort, het' woord, om hulde to bren gen aan den aftredenden voorzitter voor alles, wat hij, in een reeks van twaalf ach- I ter een volgende, jaren voor de afdeeling had gedaan; in gelijken geest sprak de nieuw- gekozen voorzitter. Tevens huldigde deze hem als opzichter der Raiffeis'enbank, als de man van het Holl. Bloembollenkw.-Genootschap van „Eensgezindheid", als oprichter der IJs club, als lid van den Raad, secretaris van polderbesturen, enz. Een daverend applaus volgde op zijn woor den, -waarna de aftredend© voorzitter bei den sprekers dank zegde voor hun gevoel volle .worden. NOORDWIJK. Gisteravond waren op uitnoodiging van do „Plaatselijk© Ongeval len-commissie" Yan. de „Tuinbouw-Onder- linge" vele leden van de afdeelingen Noord- wijk van B. B.-C. en H; B.-G. bijeen in de zaal van den heer C. Gordijn, café „Het Fortuin". Als spreker trad op de heer Maurër, lid der directie van do T.-O. D© heer G. J. G. van Parijs, de voorzit ter van de H. B.-G.-afdeeling alhier, open de de bijeenkomst. De spreker weidde eerst uit over de be drijf sóngevallenverzekering van de arbei ders in het land- en tuinbouwbedrijf. Daar over is echter reeds zooveel-gesproken en geschreven, dat we er maar liever niets van zeggen, om geen onnoodige herhalingen te doen. Hoofddoel der bijeenkomst was, doel en werking.uit te leggen van de onderlinge ongevallenverzekering der patroons in het tuinbouwbedrijf. De T.-O. heeft ook deze verzekering ter hand genomen, op aandrang van benige - bloemistenpatroons. Spr. legde uit, dat deze verzekering geheel vrijwillig is en ook wel vrijwillig zal blijven, wat met de verzekering van het personeel niet het geval is: deze laatste verzekering zal bin nen afzienbaren tijd door de wet worden voorgeschreven. De Patroonsongevallenverzekering zal geheel geschoeid zijn op de leest der arbei- dersongevallenverzekering der T.-O. Ge nees- en heelkundige behandeling zal be taald worden door de onderlinge verzeke ring, die 70 pCt. van het opgegeven loon zal uitkeeren zoolang het) ongeval duurt; dat beteekent dus, dat een patroon, die zich naar f 1000 loon verzekert, f 14 per wee* zal trekken zoolang het ongeval dnurt. Bij overlijden zal door de weduwe 30 pCt. van het opgegeven loon per jaar worden ge trokken. Bovendien wordt voor ieder min derjarig kind uitkeenng gedaan. Iemand, die zich verzekerde naar f 1000 loon, en door een ongeval (ook buiten het bedrijf) komt te overlijden, heeft gezorgd, dat zijn weduwe f 300 per jaar trekt, terwijl zij voor ieder minderjarig kind f 150 per jaar trekt), tot een maximum van f 600 te zamen. Uitzonderingen worden er niet gemaakt; geneeskundige keuring wordt met geëisc-ht. Men kan zich verzekeren naar een loon, ge legen tusschen f 350 (minimum) en f 1243 (maximum). De premie wordt geschat op f 15 per f 1000 loon. 't Spreekt) vanzelf, dat deze premier niet definitief is vast te stel len, omdat de verzekering een onderlinge is. Woidt er een „goed jaar" gemaakt, dan is de premie laag, in minder voordeelige jaren klimt de premie wellicht. Nadat de heer Jao. Oliemans, voorzitter der P. O.-Cf., den spreker bedankt had, die ook nog een paar vragen beantwoordde, scheidde de- vergadering, welke beter bczet> had kunnen zijn. SASSENHEÏM. De heer Zitwing, onder wijzer aan <1© R.-K. Jongensschool alhier, is in gelijk© betrekking benoemd te VOORSCHOTEN.. De tentoonstelling" van- het Tuberculosc-Museuiu blijkt een j$£bèsT te wezen. Tot gjster- (Donderdag) avond werd het Museum, reeds, door 980 personen be zocht. Het ia er vooral 's avonds zeer dr.uk. Jongedames schenken dan thccj de opbrengst strekt natuurlijk ter bevor«. dering vau het goede doel. Het Museum blijft nog eonige dagen hier. "Wie het nog niet bezichtigd heeft, baast© zich! VOORHOUT. Wederom kwam gisteravond ©en vergadering bijeen in het café „Roer-i haave", mt van do afdeeling van do Alge-r meen© Vereeniging voor Bloembollencultuur. De voorzitter, d© hoer Colijn, opende moÖ "oen kort woord do vergadering. O- a. deeld< lijj- mede, dat tot zijn. leedwezen het loden* tal door vertrek, ©nz. met zes was vermin, derd. Nadat de notulen door den lieer Meyer gelezen waren en op verzoek vaneen der leden nog iets aangevuld, werd door dei* heer Roozon, voor den penningmeester, don heer -L. Prins, het financieel verslag uitgebracht. Inkomsten f 502-30, uitgaven f 391.33, ba tig saldo f 110.47. De opbrengst van dej tentoonstelling bloembollen, en het geluk, dat do Vereeniging t© beurt gevallen was to Haarlem oen prijs van f 50 te ontvangen, wa9 de oorzaak, dat dit boekjaar met dei vele groot© uitgaven, die d© Vereeniging had. gehad, toch nog met oen mooi batig saldo kon worden afgesloten. Anders had men: zeker voor oen tekort gestaan. Herkozen werden de beide aftredenden; do hoeren C Roozen cn S. Warmerdam. Het- n.unt „bespreking publieke telefoon-: cel" kwam weer cp do agenda voor en kwam ook in behandeling. De besprekingen daarover gaven geen aan-, leiding daaromtrent in deze vergadering eon besluit te nemen. Voorloopig laten rusten; was veler mesning, daar toch niet bereikt, wordt wat d© bedoeling is, ©n gewenschtj werd, dat men bij d© districtstelefoon geen', aansluiting kreeg in lccaa.1 verkeer. Heti interlocaal verkeer zou te kostbaar worden! ia den handelstijd voor gebruik, en to weir nigen zullen zich aanmelden om het ge* mcentobestuur tot het bekostigen van spreek-: cel-plaatsen te bewegen, cn om de uitgaven daarvoor to rechtvaardigen- De heer Braun gaf daarover nog eeniget toelichting', waaruit hij het bewijs wenschtö t© leveren, dat d© telefoon nog heel wat gebrekkiger is, dan de posterijen, waar oen, uniform-tarief bestaat, wat z. i. ook moest voor do telefoon. Hij hoopte, dat het be-: loofde voor 1913 iets goeds rnocht geven; en het niet bij beloven zou blijven- Elk der leden van de Co-mmissio ovéi* Diest.aankoop, in de vorige vergadering be noemd, was, zoo deold© de voorzitter mede, op eigen onderzoek uitgegaan. De voorzitter; meende, dat voor den Friescben' mest daj 03) Een ontzettend gebrul werd buiten ge hoord; men sloeg op d© deur en alhoewel zorg in zijn blik te lezen was, zeide hij „U allen kunt zonder zorg zijn. Hoog stens over een kwartier zijn Eckhold cn zijn getrouwen hier. Ik wil geen maatregelen van geweld nemen. Komt u liier binnen, mijne heeren; ik wil u den aanblik bespa- Ten van den man, om wien zooveel te doen is, Eelicitas zal wel voor een verfrissching zorgen; deze zult u na uw lange reis wel noodig hebben en zoodra de weg naar de mijn vrij is, zal er geen tijd voor zijn." Toen zij binnen waren, vertelde Konrad waarom de landmeter was meegekomen, en op een uitnoodiging van von. Herther vertel de deze al wat hij wist van de verbindings- igang tusschen de loeide mijnen. Yon Hèr- ther zag er bij die woorden uit als een lijk; sprakeloos en ongoloovig keek hij allen aan, zijn lippen bewogen zioli zonder dat een klank vernomen werd, maar eindelijk zeide hij „Felicitas! De oude blinde mijnwerker, dié vanmiddag hier was en dien Mertel voor gek en dronken uitschold, verteld© precies hetzelfde. Hij ging naar de deur, en liet linderda bem niet, dat van buiten een brullend ge huil tot in huis doordrong. Eelicitas zeide: „Daar zul je Eckhold hebben," maar ver der kwam zij niet. Allen volgden haar va der naar de kamel-, waarin rle inspecteur Mertel met onrustige stappen op en neer liep. De heer Herther zeide: „Mertel. Hier is de landmeter Langsdorf; liij zegt precies hetzelfde als de blinde mijnwerker en blijft volhouden, dat er een geheime gang is uit de Andreas-sehacht." „Kletspraatjes," zeide do aangesprokene. „Dan zou ik het moeten weten.'5 Maar toen hij Langsdorf zag, verschoot hij plot seling van kleur en dat werd nog erger, toen deze zeide: „En dat weet u ook. Ik herinner mjj, dat wij indertijd toen wij de kaarten maakten, menige aanteekening van u hadden. Het was een lange, smalle, flauw oploop ende gang." Een oogenblik zwijgen volgde; allen wa ren te verbaasd en te verschrikt, om geluid te kunnen geven. Eindelijk zeide von Herther „Maar.ben je dan gek geworden, Mertel, dat je sinds veertig uren al die ellende kunt aanzien zonder den weg tot redding aan te geven? Nu, in het be laat is, geven vreemden ëen middel aan, dat we gisteren hadden kunnen toepassen." De aangesprokene stampte toornig met den voet. Hij keek allen hoonend aan en zeide „Ik lieb aan die oude gang niet gedacht, maar het zou u toch niets geholpen heb ben, want die is natuurlijk al lang inge stort." „Dat hadden we kunnen onderzoeken eri de hindernissen, die zich daar voordeden, missokien uit den weg kunnen ruimen. En dat kunnen we nog; het moet ©ogen blikkelijk beproefd worden. Ik vergeef je nooit, dat je daarover niet gesproken hebt. Eckhold en Hart moeten daarbij naar beneden en een van uw eigen inspecteurs gaat ook mee?" „Bent u baas in mijn mijn of ben ik het? Gelooft u, dat ik toesta, dat u met uw krankzinnige pogingen om te redden mijn werk vernield en mijn arbeiders rebelsch maakt? In mijn schacht komt niemand, die ik er niet in wil hebben." Men hoorde Mertel met-de meeste verba zing aan. Max wilde hem te lijf en Erich dacht er over hem „ter bescherming van zijn dierbaar eigendom" naar zijn huis te sturen, maar de president zeide 'minach tend „Je blijft jezelf gelijk en zelfs uit den dooiclsangist wan je medemeoisfchen wil je nog voordeel trekken. Welnu, wat kost de Andreasmijn? Ik wil haar koopen." ,,U weet heel goed, dat ik daaraan niet gedacht heb. Zet uw pogingen in uw mijn voort en. laat cle mijne met rust. Maar wan neer het wilt doorzetten, goed, koop de mijn, maar ik heb u gewaarschuwd, dat de gang niet meer bestaat, althans niet be gaanbaar is. Maar dat is uw zaakde mijne is, dat ik de mijn niet verkoop zonder on derpand. Yoor 30,000 tlialer kunt u haar krijgen, 3000 nu en voor de rest een wissel op acht dagen. Maar ik raad het u af: u waagt uw goede geld 1" „En ben jij werkelijk vast besloten ons den toegiang door uw mijn te verbieden, zelfs om te onderzoeken of de oude ver bindingsweg nog bruikbaar is?" „Ik.dring u niets op; ik behoud liever de mijn, maar ik sta op mijn eigendoms recht." Met onverholen afschuw, maar ook met angst had Eelicitas naar het gesprek ge luisterd. De anderen waren in een neven- vertrek gegaan, maar wadden de deur open gelaten. Eindelijk kon het- jonge meisje het niet langer uithouden. Zij zeide „Breng ieder offer, papa; maar kom de ongelukkigen te hulp." „Als dat mogelijk is. Maar j© hebt gelijk, er moet een einde komen aan dit gesprek.*' Hij wendde zich weer tot Mertel en zeide: „Met een onmensch als u is verder niet te praten. Ik neem uw conditie aan en zal u alle gewenschte waarborgen geven. Maar ik eisch direct eigenaar te zijn. Maak zelf het contract maar op, ieder kwartier lan ger brengt ons nog verder van do hulp af." „Daar heb ik al voor gezorgd. Een oud zakenman heeft altijd wel een paar wissels ,in den zak. Een pen en inkt zijn dus vol doende; wanneer u die brengen wilt, zul len we de zaak direct in het reine bren- gen."^ Felicitas bracht dadelijk het gevraag Ie en gaf dat aan haar vader, die niet be merkt had, dat buiten alle3 veel rustiger geworden was. De heer Mertel ging met grooten ijver aan het schrijven, maar toen hij het papier aan von Herther wilde ge ven om te teekenen3 kwam Erioh Francken binnen en zeide: „Teeken niet, mijnheer von Hertlier. Het vooruitzicht om van den Andreas-kant in de mijn te komen is nog hoogst onzeker, en in ieder geval moogt u aan de hebzucht een dergelijk offer niet brengen. Die man wil uw positie misbruiken, om èr voordeel uit te slaan." „Goed, goed," zeid© dé gewezen inspec teur, „dan behoud ik mijn eigendom en dan moet u maar verder zien." „Neen, dat niet," zeide Erich op overtui genden toon. „Probeer het eens, ons het binnengaan in uw mijn te verhinderen, "YV\ zullen door den tiood gedwongen 't recht daartoe nemen. We zullen den weg door uw mijn zoeken en dien zoo noodig gebruiken. U kunt een schade-actie instellen, zoo hoog lï wilt, maar wij zullen intussohen onzen plicht doen jen u hebt .gelukkig niet id« macht ona daarin te hinderen." De inspecteur ver-bleektehij voelde, dat het nu een weg opging, waartegen hij nieta doen kon. Yon Herther verhinderde Ericli1 niet het papier, dat nog op tafel lag", in stukken te scheuren, en Mortel voor cle voe ten te gooien. Felicitas, die eerst bang wa3 geweest, zag nu in, dat Erich gelijk hacl zoo te doen. Niemand kon hem verhinde ren zoo te handelen. Maar Mertel viel uit: „Dat is huisvredebreuk en indringen in mijn eigendom. Zult u dulden, dat in uw naam onrecht gepleegd wordt?" „Ik ben bereid de verantwoordelijkheid,] die mijn jónge vriend hier op zich neemt, te deelen," antwoordde von Herther. „Heb je gehoord, Eckhold, wat hier is gebeurd?"- „Alles," antwoordde -de aangesprokene. „Do ingenieur Hiller heeft het volk verteld van clen nieuwen koop en daarop zijn zij plotseling tot bezinning gekomen. En nu, mijne heeren, laten we nu het laatste mid del beproeven." (Wordt vcrvolgd.)y'

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1