N'. 1562a Zaterdag 28 Januari. A\ 1911. (§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van rZon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Hun roeping getrouw. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEE ADYERTENTIEN Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsrnimte. Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oente, Voor het inoaseeeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COUR AST: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden 1 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten geveetigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8a 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door hen op heden vergunning is ver leend aan de firma ALBERTS en Co. en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een broodbakkerij met Iheete-luohtoven op het open terrein achter het perceel Morsch- at-raafc 110. 31,-kad. Se-efcie B no. 51. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. YAN STRIJEN, Loco-Secretaris. Leiden, 28 Januari 1911. Inleveriug van rekeningen. Burgemeester en Wethouders van Leiden roepen bij deze op alle leveranciers, werk bazen, enz., welke over het afgeloopcn jaar 1910 ten laste der gemeente een vordering hebben, die uiterlijk vóór ultimo Januari &.B. ter Gemeente-secretarie (afd. Finan ciën) in te leveren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. YAN STRIJEN. loco-Secretaris. Leiden, 3 Januari 1911. Vee- en Vleeschkenring. Burgemeester en Wethouders der ge meente Leiden; Gelet op artikel 34 der verordening van den 3den Juni 1909 (Gemeenteblad No. 10) op den invoer, het vervoer, den doorvoer, de keuring van vee en vlee&ch en den han del in vleesdi in de gemeente Leiden; Brengen ter algemeene (kennis lo. dat HERMAN DE LEEUW, wonen- do Middelstegraoht No. 87, te Leiden, op den 21sten December 1909 werd bekeurd, wegens het te Leiden als vleesohverkooper vleesch voorhanden hebben, niet voorzien van goedkeuringsmerkon, en dat hij deswe ge op den 14den Februari 1910 werd veroor deeld tot 10 boete of dagen hechtenis; 2o. dat TITALUS HENDRIKUS ROO- ZE, wonende Varkensmarkb No. 11, te Lei den, op den 26sben Februari 1910 werd be keurd, wegens het te Leiden vervoeren van ongekeurd vleesch, en dat hij deswega op den 11 den April 1910 werd veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag hechtenis; 3o. dat CORNELIS KROON, wonende Oudewetering, op den 24sten Maart 1910 werd bekeurd, wegens het te Leiden ver voeren van ongekeurd vléesoh, en dat hij deswego op den 2den Mei 1910 werd ver oordeeld tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis 4o. dat JAN TREUR, wonende Mus- 'schenbroekstraat No. 11, te Leiden, op den llderi April 1910 werd bekeurd, wegens het te Leiden vervoeren van ongekeurd vlee&ch, 'en dat hij deswege op den 23sben Mei 1910 werd veroordeeld tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis Bo. dat HENDRIKUS THEODORUS STRAATHOF, wonende Doezastraat No. 8 te Leiden, op den 12den April 1910 werd bekeurd, wegens het te Leiden als vleesoh verkooper voorhanden hebben van onge keurd vleesch, en dat hij deswege op den 23st>en Mei 1910 werd veroordeeld tot f 10 boete of 2 dagen hechtenis; 6o. dat CORNELIS WESSELIUS, wo nende Ringdijk SS. No. 30 te Haarlemmer meer, op den 18den April 1910 werd be keurd, wegens 'het te Leiden vervoeren van ongekeurd vleesch en dat hij deswege op den 23sten Mei 1910 werd veroordeeld tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis. Burgemeester en Wethouders van Leiden N. G. DE GIJSELAAR;, Burgemeester. VAN STRIJEN, loco-Secretaris. Leiden, 28 Januari 1911. Leiden, 28 Januari. Uit het verslag over het afgeloopen jaar van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis alhier blijkt dat bij het einde van het jaar 1910 het getal der verpleeg den, daaronder medegerekend de zooge naamde „weeshuis-eigenen", 109 bedroeg, waarvan 97 (41 jongens en 53 meisjes) in het Huis en 2 voor rekening van 't Gesticht elders verpleegd werden. De in heb Iluis verpleegden waren als volgt te verdeelen40 weezen, 42 opgeno men op verzoek van Burgemeester en Wet houders, en 15 op contract. Opgenomen werden in 1910 3 jongens en 10 meisjes. Ontslagen werden 11 verpleegden wegens meerderjarigheid, 4 wegens dienstneming of inlijving bij de landmacht, en 1 werd we gens wangedrag verwijderd. Vier anderen werden aan hun familie teruggegeven. De gezondheidstoestand was weliswaar over het geheel genomen gunstig, maar het bestuur had onder de verpleegden 3 sterf gevallen te betreuren die van Oarel Klaas- sen, ruim 16 jaar, en van de gezusters Margaret-ha Maria en Jansje Boom, 14 en ruim 10 jaar oud. Hun zeer gewaardeerde genees- en heel kundige hulp verleenden weder dr. Van der Sluys en dr. Hartevelt; de laatste tot op het tijdstip day hij naar elders vertrok en vervangen werd door dr. J. 0. M. Timmer mans. De heer J. T. Ruygrok was ook dit jaar zoo welwillend kosteloos tandheelkun dige hulp te verstrekken. De opleiding voor een ambacht bij de jongens en het ondericht in huiselijken ar beid bij de meisjes had als gewoonlijk plaats. De verpleegden hoven de 10 jaar genoten godsdienstonderwijs van den predi kant hunner keuze. Voor de schoolkinderen werd weer 's Zondags morgens godsdienst oefening gehouden in het Huis. De heeren J. J. Krantz en Zoon waren weder zoo welwillend den verpleegden het kosteloos gebruik, van het volksbadhuis toe te staan. Aan al deze personen die ook weer in het afgeloopen jaar door hun daden getoond hebben dat zij een warm hart. voor de In richting hebben, wordt hartelijke en welge meende dank betuigd. Tot opzichter bij de schooljongens werd in Januari benoemd J. F. J Stel, die de inrichting evenwel in Juli weder verliet. Tn. September vertrok ook de opzichter bij de werkjongens. J. Vermeulen, en sedert zijn die plaatsen in de jongensafdeeling bezet door het echtpaar Roest—Mol uit Baarn, Eoodanig, dat aan den man in het bijzonder het opzicht over de werkjongens, aan de vrouw dat óver de schooljongens is opge dragen. In November ontviel de inrichting door een plotselingen dood H. J. Kramers, die gedurende bijna 24 jaar in het Gesticht als mr. kleermaker met 'ijver werkzaam was geweest De" behoeften in een gesticht als dat ne men natuurlijk eer toe dan af, terwijl d3 giften en gaven helaas! voortdurend min der worden. Daarom wordt verzocht liet Geslicht,, dat nog altijd aan zoo vele weezen en verlaten kinderen teil. zegen is, m«'t ruime gaven te blijven gedenken, opdat Lel- werk" met blijdschap kan worden verricht. Ook in het vorige jaar werd liet bestuur weder verblijd door enkele geschenken van, voor de bibliotheek geschikte, boeken en van speelgoed voor de kleine aveesjes. Pet beveelt zich bij de vrienden van het Ge sticht opnieuw en met aandrang voor der gelijke geschenken aan. Het bestuur bestaat thans uit de heci«jn J G. van der Lip, Voorzitter, Abr. Go-ts, Secretaris, A. Beets, W. J. Suringar, A. H. Drcs, en de dames mevr. W. M. Uh'eu- beckMelc-kior, mevr. H. van Ophuysen v. Steeden, mej. A. M. C. Verdam, mevr. J. G. A. Vreedev. Oosterzee, en mevr. A. O. Montagnev.d. Lee. Gisteravond hield de- afd. Leiden en Omstreken van den Ned. Prot.-Bond een openbare vergadering in heb Nutsgebouw, die druk bezocht was en waar als spre ker optrad ds. A. H. van der Hoeve, van Kollum, met het onderwerp: „De invloed van het maatschappelijk leven op de gods dienstige en zedelijke denkbeelden." De vergadering werd geleid door prof. dr. L. Knappert, die, na zijn openings woord eenige mededeelingeh deed in ver band met het manifest van' de Vereeniging van Vrijz.-Hervormden en de circulaire van het Hoofdbestuur, beide een opwekkend woord bevattende tot de godsdienstig vrij zinnigen. Hij merkte op, dat in verschillen de streken een opleving werd waargenomen op vrijz. godsdienstig gebied, wrat hij'een heuglijk verschijnsel noemde. Met name gold dit voor de Ned.-Herv. Kerk en daar om wekte hij Vrijzinnig-Hervormde ouders op hun kinderen niet alleen godsdienston derwijs to doen genieten, maar ook er voor te zorgen, dat zij als lidmaat werden aan genomen om zich als zoodanig later te kun nen laten gelden en invloed uit te oefenen. Hierna werd het woord gegeven aan den spr. van den avond over bovenvermeld on derwerp. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. De voorzitter maakte daaruit niet de ge volgtrekking, dat allen het met den apreker eens zouden zijn. Maar in den Protestanten bond is plaats voor zeer verschillende gees tesstroom! ngen en de spr. heeft zeker me nigeen stof gegeven om ernstig na te den ken over de maatschappelijke en geestelijke verschijnselen in hun onderling verband. Aan de Muziekschool der Mij. tot Bevordering der Toonkunst te Dordrecht is benoemd tot klavierleerares mej. Gonda. van Dam. Ds. J. Don ma, alhier, is in de vaca- ture-dr. B. "VVielenga beroepen tot predi kant bij de Geref. Kerk te Arnhem. Beroepen is bij de Ohr. Geref. Kerk te Woerden, de. L. H. Beekamp, te Arnhem. De heer J. Smit, alhier, is benoemd tot onderwijzer aan een Chr. Burgerschool te Amsterdam. De Nederlandsche mail wordt heden avond alhier verwacht. Onze vroegere stadgenoot de heer P. P. Leendertz, arts, thans 2de geneesheer aan het sanatorium voor zenuwlijders op den Velperw-eg, nabij Arnhem, is benoemd tot geneesheer aan het Provinciaal Krank zinnigengesticht „Duin en Bosch" te Cas- tricum. De 1ste luit.-kwartiermeester G. Buis,- van het 4de reg. infanterie te Leiden, wordt overgeplaatst bij het korps ponton niers te Dordrecht. Door de Koningin-Moeder is aan het Hoofdbestuur van het „Nederlandsch Ge nootschap tot zedelijke verbetering van ge vangenen" f 100 geschonken a.ls blijk van belangstelling in den arbeid van het Ge nootschap. De Koningin zal Donderdag 9 Febr. a.s.* een gastmaal geven voor de militaire autoriteiten te VGravenliage. De Koningin-Moeder heeft gisteravond in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen in Den Haag een concert van de Christelijke zangvereeniging „Hosanna" bij gewoond. Prins Hendrik heeft gisternamiddag andermaal een bezoek gebracht aan mr. R. baron van Zuyleri van Nijevelt, jagormeester der Koningin en burgemeester van Wasse naar, die ongesteld is. De heer K. P. C. Poortman, te 's-Gra- venhage is bestemd voor den dienst in Nederl.-Indië, om te worden benoemd tot onderwijzer der 3de klasse bij het openbaar Europeescli lager onderwijs daar te lande. „Vooruit" verneemt, dat voor de raadsvergadering van a.s. Maandag te 7s-Gravenhage een interpellatie is aange vraagd naar aanleiding van de cirfpaire van B. en Ws. aan patroons, werkgevers e.d. om opgave van salaris of loon en van ande re levensomstandigheden van hun personeel, ton gebruike bij den aanslag van de ge- meentelijko inkomstenbelasting-. Dr. C. F. Ha je, te Haarlem, is giste ren door cifratoren van het gymnasium te Assen telegraphisoh aangezocht, om daar te komen doceeren in de aardrijkskunde en de NecL taal De „Staatscourant" bevat de statu ten van de „Hillegomsche Houthandel", te Hillegom. Doel den (handel in hout en het verwerken daarvan in den meest uitgebreiden zin, voor eigen rekening of vóór rekening van derden. Duur 20 jaar. Kapitaal f40,000, verdeeld in 80 aandeelen van f 500 elk. Voor de eerste maal is directeur de lieer P. de Vreugd. Aan ds. I. H. Boeke, predikant bij de Doopsgezinde Gemeente, te Amsterdam, is op zijn verzoek, op grond van den voor het. emeritaat gestelden leeftijd, tegen Novem ber a.s. door den kerkeraad op de meest eervolle wijze ontslag verleend. Het b«6tuur der bijzondere H. B.-S* voor meisjes met 5-jarigen cursus, aan de Heerengraeht te Amsterdam, heeft met in* gang van 1 September 1911 benoemd tofc directrice mevrouw Du Crocqv. d. Burg, leerares in de Fran&che taal- en letterkunde* - In een te Deventer gebonden Algemee* ne Vergadering van aandeelhouders del?: Eerste Nederlandsche Rijwiel en Machine* fabriek, voorheen H. Burgers, directeur G* W. J. Kilsdonk Jr„ werd de door de Direc tie ingediende balans en winst en verlies rekening goedgekeurd en door den presi- defft-commissiaris verslag uitgebracht over het afgeloopen boekjaar. Daaruit bleek, dab de toestand van de Vennootschap thans zeer gunstig kan genoemd worden. Dank zij de steeds toenemende vraag naar rijwïe* len en andere machines van Burgers E. N., R. fabrikaat, is de fabrieksomzet toegeno* men met netto -f 86,488.72. De- bruto-winst Êedraagt f 161,614.80, zoodat na afschrijving van het saldo ver lies van beide vorige jaren en der gewone afschrijvingen op gebouwen, machinerieën, enz. benevens extra afschrijvingen op ma chinerieën en installaties en aanwezige goe deren, een dividend lean worden uitge keerd van 3 pCt., terwijl 5 pCt. der ne(i'o* winst aan het reservefonds wordt toege voegd. Een bedrag van f 72.49^ wordt op nieuwe rekening overgebracht. Het totaal bedrag der afschrijving tot op 30 September 1910 is nu geslegen tot f 179,092.63 en heb gezamenlijk dividend in clusief het thans gedeclareerde tot. f 1B8.C30.50. De aftredende commissaris, de heer G. D. Ribbius, werd wederom herkozen en de voorgestelde statuten-wijzigingen werden; aangenomen, zoodat daarop de Koninklijke bewilliging zal worden aangevraagd. Hr. Ms. pantserdekschip „Utrecht", onder bevel van den kapitein ter zee W. T., de Booy, is 25 dezer te Curagao aangeko* men. Hr. Ms. pantserschip „Heemskerok", on der bevel van den kapitein ter zee G IL Goedhart, is 27 dezer van Malaga vertrok ken. Bij beschikking van den minister van marine is bepaald, dafc de kapitein, ter zee S. Woldringh, aftredend commandant van Hr. Ms. pantserdekschip „Friesland", met 1 Februari wordt op non-activiteit, gesteld,, BODEGRAVEN. De Commissaris def Koningin in Zuid-Holland, heeft ter ver» ranging van den 'heer C. Dekker, te Zwam- merdam, benoemd tot lid van de Gezond* heidscommissie voor de Vereen, van ge meenten, waarvan de zetel is Bodegraven, den lieer L. C. G. Douwes Dekker, apothe ker te Bodegraven, oud-voprzitter van de Gezondheidscommissie te Sliedrecht. HAZERSWOUDE. De eerste algemeenp vergadering der „Onderlinge Landbouw* 5 ongevallenverzekering" van don Z..-H. Pro vincialen Boerenbond werd geleid door doil voorzitter, den heer J. B. Wesselingh Jr. In Mei 1910 opgericht met 56 leden, telt deze Vereeniging er thans 60. Het verze kerd kapitaal bedraagt f 40,733,46. De uit* keering beliep in dien tijd f 129,50 bij ziek* te cn f 18,35 bij ongevallen. Aan .administra tiekosten werd betaald f 41. Heb batig sal* 87) Het schijnt! mij onverantwoordelijk hier te blijven tot die meening door allen gedeeld wordt. Het is met heb oog op de ontevredenheid van het volk beter, dat gij met mij naar Forebenburg gaab en daar den uitslag a-fwachb. Wab -hier nog gedaan kan worden, kumien de menschen, die je vader zoo sterk vertrouwt, wel doen. Hel pen zal hey toch niet en daarom behoef jij al die ellende niet bij te wonen." „Om Godswil, Paul, niet zoo! Wanneer je wil, dat ik van je houd, laat me dan ge looven, dat ook gij hart." en gevoel hebt voor dit ontzettend ongeluk. Doe mijn va der geen voorslag, die-zijner onwaardig is.'7 „Je speelt met groote woorden, Juist ómdat ik zoo van je houd, wil ik niet, dat je vader en jij hier blijven. Het is afschu welijk, dat, ongeachy alle genomen voor zorgsmaatregelen, deze catastrophe ge beurd is. Ik kan en wil het evenwel niet aanzien, dat er n.g meer ongelukkfgen ko men dan noodig is. Jij en je vader bent! vergeef me het woord niet meer dan menschen, die een doode levend willen ma ken." Later was het weer het trolsche, zelfbe wuste lachen, waarvoor zij zoo bang was. Zij zocht tevergeefs naar een woord, dat haar gevoel zou kunnen uitdrukken. Maar vóór zij iets had kunnen zeggeu, kwam haar vader' met Hart binnen. Deze zou dien nacht blijven loge eren, maar wilde eerst nog naar het terrein van de ramp, waar voor de president hem hartelijk dank zei- de. Hij gaf zijn blanco-toestemming voor alle maatregelen, die noodig mochten zijn. „Zonder op de kosten te lettenV* vroeg Hart nog, wien een trek van misnoegen op hey gelaat van Paul niét ontgaan was. „Zonder op de kosten te letten en zonder dat ik succes garandeer f' „Ik stel u voor niets verantwoordelijk. Overleg met Eekhold, een flinken, verstan- digen man, die mij helaas tevergeefs vroe ger al voor een ongeluk gewaarschuwd heeft." „Het is te hopen,77 zeide Paul, „dat Eek hold uw vertrouwen waardig blijkt te zijn. Bij een dergelijk ongeluk komen de onge luksprofeten altijd tot groot aanzien. Ik verbied u als dokter vannacht nog naar de schacht te gaan; de door u geprezen op zichter heeft u duidelijk genoeg gezegd, dat u daar vannacht Diets méér doen kunt.'7 Von Herther antwoordde- Paid niét; hij zeide tégen Hart, dat een kamer voor hem gereed was, maar dat hij hem niet wilde tegenhouden. „Ik durf wel niet gelooven, dab u van nacht nog iets kunt doen, wat den toestand beter zal maken, maar wellicht bemerkt,' u een fout in ons werk en kunt u met uw vakkennis een goeden raad geven." „Ik zal alles doen, wat mogelijk is. Maar vertrouw niet te veel, want naar uw ver halen te oordeelen, schijnt de toestand tamelijk ernstig te zijn.7' „Dat is hij ook. En daarom juist bezweer ik u alles te doen, wat menschelijkwijs ge sproken mogelijk is. En ik zal iedereeni dankbaar zijn, die mij. in deze dagen helpt.77 Toen von Herther den jongen man naar buiten vergezelde, bleven Paul en Felicitas eonder een woord te zeggen tegenover elkaar 5taan. Het jonge meisje voelde al den twijfel, die zij sinds haar engagement gekend had, allen angst of zij met Paul wel ooit gelukkig zou worden, weer opkomen. En toch was haar vertrouwen nog zco groot, dat zij met een angstigen blik op zijn ontstemd gelaat zachtjes zijn naam noemde. Paul hoorde daarin niet anders dan een pogibg, om hem te bewegen zich naar haar wil te- voegen. De terugkeer van von Herther spaarde hem een antwoord. Deze zeide tegen zijn dochter. „Ga nu naar bed. Al kun je niet slapen, dan rust je althans een paar uur. Niemand weet welke eischen de dag van morgen weer aan je stellen zal." „En u, papa?77 „Ik .moet nog iets 'met Paul bespreken; dan zal ik óók wat gaan rusten. Ik ga'even wel heel vroeg weer naar de mijn.77 „Goeden nacht dan, papa; goeden nacht, Paul.77 Zij bood hem haar voorhoofd voor een kus en het was als deed zij daarmee niet' goed. De jonge dokter lachte koud en toen zij wegging, zag zij, dat hij in trotsche. houding tegenover haar vader stond. Het koude afscheid trof von nerther met; hij verlangde met Paul alleen te zijn. Vóór hij* evenwel iets kon zeggen, zeide Pault „U wily mij spreken; maar laat mij u vooraf den inhoud dezer telegrammen mee- deelen. Ik moet morgen vroeg naar For stenburg; de Hertos is zieker geworden _en^ wil mij spreken. Misschien dat dit ons ge sprek wijzigt." „Inderdaad doet het dit,77 zeide de pre sident- zeer verbaasd. „Maar wil jij nu weg gaan en mij hier alleenlaten De Hertog zelf zou misschien, wanneer hij den omvang van de ramp wist, je hier laten blijven. Ik heb trouwens niet veel met je te bepraten, ik heb alleen een dringend verzoek aan je: geef mij dezer dagen geen raad meer en verzet) je niet tegen wat ik meen te -moeten doen. Ik heb met smart gemerkt, «dat ons beider opvattingen in deze kwestie, waarin zoovele menschenlevens op het spel staan, zeer afwijkend zijn. Ik maak je daarvan volstrekt geen verwijt'; maar je zult mij ten goede houden, dat ik verder je raad lievsr niet hooren wil. Ik zal nu doen, wat mijn geweten en mijn plichy mij voor sen rijven en wat ik, het moge dan verkeerd zijn, als het góede beschouw. Maar als jij naar Fot- stenburg gaat en daar den uitslag ver neemt, zal het je tamelijk onverschillig zijn, wat wij hier gedaan en gelaten hebben. Dat je ons het meeste succes toewenschfc, be grijp ik.77 Paul was heel boos, day do man, dien hij zoo lang met een blik of woord geregecr.l had, nu zoo tegen hem optrad. Hij begreep, dat zijn verhouding tegenover den presi dent en wellicht' ook ten opzichte van Feb- citas een andere zou worden. En met moei te den ouden toon weer aanslaande, zei de hij: „Wij staan veel verder van elkaar dan ik ooit voor mogelijk gehouden zou hebben. TT maaky mij van mijn vertrek, dat een ge volg i3 van mijn plicht, een verwijt; ik ben overtuigd, dat het in aller belang ia, dafc ook u en Felicitas Weidenwald verlat'eu. Ik t hoop, dat u mijn motieven voor dien raad wilt aanhooren „Neen, Paul, dat doe ik niet. Ik wil daar* naar niet luisteren, omdat ik ónder geeft voorwaarde van hier ga, vóór er een eindo is gekomen aan dezen droeven toestand." „Maar er is geen resultaat te bereiken. Ik wil alles, wat u doet', steunenmaae} verder dan een negatief resultaat komt tl - niet. U kunt evenmin als ik gelooven, dad daar beneden nog iemand leeft,, althans morgenochtend zal leven. Wanneer het tegenover de arbeiders noodig is t© doen als« of men gelooft, dat) redding nog mogelijk is, waarom evenwel zichzelf te bedotten"? Eft u ontloopt) veel moeilijkheden, wanneer u naar Forstenburg gaat" Von Herther was onder de laatste woor den vlak voor Paul gaan staan en keek hen* aan mey een blik, waarin minachting tet lezen was. Hij begreep niet, dat dit de* zeide man was, dien hij eens zqo hoog ge schat had en zop goed had meen en to; kennen. „Mijn Hemel, hoe kun je den schijn aan* nemen zoo harteloos te zijn, zoo brutaal egoïstisch 1 Je vergeet heelemaal, dab hst» Zaterdagavond nog in onze hand gelegen heeft) alles te voorkomen. Moet dan alle* samenkomen en ik nu ook mijn vertrouwen in jou verliezen?" „Ik ben dezelfde, die ik altijd was,77 an6* woordde Paul hatelijk, (Wordt yerrolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1