N°. 15624 Dondertlajj; 36 Januari. A*. 1911. (§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. LEIDSCÏÏ DA&BLAD PRIJS DEB ADYEBTENTIEN: Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /'0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine adTertenti'ën Tan 30 woorden 40 Gentsoontant; elk tiental .woorden meer 10 Oente.—Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZES COURAST: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden 1 1 1.10. Ruiten Leiden, per looper en waar agenten gereatigd zijn 1.30. Franco per post 1.66. Nationale Militie. JOHANNES PHILIPPüS VERSTRA- TEN, loteling van de lichting van 1907 uit' de gemeente Leiden en behoorende tot het 4de regiment; Vestingartillerie, wordt ver zocht ten spoedigste zijn tegenwoor dige woonplaats op te geven aan of zich onverwijld te vervoegen op het Mili tiebureau ten Raadkuizet (Kamer No.. 9) alhier. De Burgemeester van Leiden, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 26 Januari'1911. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeens kennis dat door JOHANNES PHILIPPüS VAN SCHOO- TEN, wonende te Leiden, een verzoek schrift is ingediend, om vergunning voor 'den verkoop van sterken drank in het klein yoor gebruik ter plaatse van verkoop en elders, in het benedenlokaal van het per ceel Heerensteeg No. 4. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Loco-Secretaris. Leiden, 25 Januari 1911. Leiden, 26 Januari. l—- Ertegen .de vele bezoekers der volrigé VoLksbiieehkomst do leerlingen van de Bur- gbr zangschool te hooren, gisteravond traden voor hen op de koor- en solozang-klassen yan de Muziekschool van de Leidscho Maat- feohappij- voor Toonkunst en de viool-, violon- ctel- en ensemble-klassen dezer school, respec tievelijk onder leiding van mej. Harry van 'der Harst en den heer Jan G. Striemng, terwijl de taak der piano-hegeleiding op zich had genomen mej. J. Boekwijt. Heb aantrekkelijke, mooi uitgevoerde pro gramma werd zooals dat behoort, d. w. z. met stille aandacht, gevolgd. Met een keu rig nummer, „Ave MaTia" van Ch. Gou nod, lofwaardig ten gehoor© gebracht dooi de dames Dora de Graaf (sopTaan) en P, M. Binnendijk (viool), werd de avond beslo ten. Op alle nummers was een warm applaus gevolgd, ook op do zangnummers, waarop da heer Joh. Schiess liet auditorium had Vergast, welke zanger aan heb luid te ken- inJan gegeven verzoek om méér voldeed door uitbreiding van zijn programma-deel met één nummer. In da groote pauze, die vrij lang duurde*, vond de voorzitter der Commissie voor de Volksbijecnkomstende heer H. H. Breu- ning, gelegenheid in de receptiekamer te bedanken degenen, die nu weer voor zoo'n mooion avond zorgden, en werden velen op het balkon en in de zaal even verschrikt door het geluid van vallende scherven eener ingystooten ruit. Op da R.-K. begraafplaats ta Gronin gen had gistermorgen de ter-aar der bes tel ling plaats van hbb stoffelijk overschot van dan heer B. J. M. Holthaus, student in da rechtswetenschap te Leiden en wiens heen gaan in ruimen kring met diepe ontroering werd vernomen. Onder» de vele belangstellen den, die den overledene bij zijn uitvaart vergezelden waren het Collegium van het Laidseh Studentenkorps, heb bestuur van de Leidscho R.-K. studentenvereeniging „St.- Augustinus" ictn do senaat van het Grc- ningsch Studentenkorps. Een vijftal kran sen dekte de baar. Wegens dit sterfgeval heeft het Colle gium besloten dat, als toeken van rouw, do gebruikelijk© gekostumeerde rijjcpl op dén dies natalis der Leidsch© Universiteit, a.s. 8 Februari niet zal plaats hebben, en dat «evenmin des avonds de serenade aan da ten gemeenschap pel ij ken maaltijd ver eerd g"d© hoogloerareai zal gebracht worden. Gisteren werd 't nieuwe Rijksopvoe dingsgesticht t© Amersfoort plechtig inge wijd door den minister van justitie, mr. E. R. H. Regout, in tegenwoordigheid iconer tali-ijk© schare van genoodigden. Bij de door de directie der Marine te Amsterdam gehouden aanbesteding van 15.000 M. div. vlaggendoek was het minst ingeschreven door de Leidsche firma J. en A. Ie Poole voor f5100. In Den Haag is gisteren overleden, 61 jaar oud, de heer A. J. Visser, gep. ma joor der infanterie O.-I. leger. De wethouder voor de gemeentebedrij ven, te 's-Gravenliage, de heer Jansen, is, vergezeld van den hoofdcommies, chef der afdeeling, mr. Albers, naar Duitschland ver trokken, ten einde te Frankfort een onder zoek in to stellen naar de toestellen voor het automatisch aansteken van lantaarns, en om zich te Münche-n op de hoogte te stellen van nieuwe uitvindingen op tele- plioon gebied. Bij laatstgemeld bezoek voegt zich de di recteur van de gemeentetelephoon, de heer Van Lier, bij de heeren. II. M. de Koningin heeft f 150 geschon ken voor het aanschaffen van een orgel in het keitkgiebouw der Hervormde hulpge- meente te Jubbega (Fr.) Te Rotterdam is overleden mr. G. W. baron van der Feltz, vioe-president van de rechtbank aldaar. De overledene, te Zwolle geboren, promoveerde aan de rijks universiteit te Leiden op een proefschrift, getiteld: „Wat is bedelen?'' In 1892 werd hij benoemd tot substituut-griffier bij cïe rechtbank te Heerenveen. Sinds 1897 maakte hij deel uit van de rechtbank te Rotterdam, aanvankelijk als vechter, later als vice-president. De heer B. 't Hooft, controleur bij de plaatselijke directe belastingen te Rot terdam, is met ingang van 1 April a.s. als zoodanig benoemd te Amsterdam. Het bezoek aan het Koninklijk Paleis op den Dam te Amsterdam, door „Archi- tectura et Amicitiae", „Amstelerdamum", de „Mij. van Bouwkunst" en dé „Vereeni- ging van Letterkundigen" zal wegens de ruimte in sommige vertrekken bij groepen worden gebracht. Hr. Ms. pantserschip „Koningin- Regentes", onder bevel van den kapitein ter zee J. A. A. C. ridder van Rappard, is 25 dezer van Port-Said vertrokken. Benoemd is te Haarlem tot leerares aan de H. B. S. voor meisjes, om te do- ceeren in de wiskunde, mej. D. W. H. En- gclkes, te Amsterdam. De gemeenteraad van Tiel heeft gis teren den heer M. J. J. Simon3 Thomas definitief benoemd tot leeraar in de wis-' kunde aan d© H-. B. S. aldaar. Het schoolgeld van het gymnasium werd bepaald op f 70 voor stadgenooten en f 100 voor uitwonendendat van de H. B. S. voor stadgenooten op f 50, op f 75 voor van buiten komenden, maar die tóch in de ge meente Tiel gevc-stigd zijn, en op f 100 voor hen, die niet in Tiel gevestigd zijn. Op 85-jarigen leeftijd is te Hilversum overleden mr. K. Banga, oud-kantonreoh- ter aldaar. De overleden© was van 1889 tot 1900 lid van den raad. der gemeente. De gemeenteraad van Ridderkerk heeft gisteren besloten, een extra- hoofde- lijkcn omslag te heffen, over 't afgeloopen jaar 1910 tot een bedrag van f2350, zijnde 1'6 van den reeds betaalden omslag. Dit be drag is noodig om een tekort te dekken van het Burgerlijk Armbestuur. ALPHEN. Bij den afslag van de onroe rende gcederen, behoorende t©t de nalaten schap van wijlen den heer J. v. d. Velden «ïoor notaris R. v. d. Berg, te Oudshoorn, was de lutslag: Pcrceelen I en III, heeren huis met tuin, te Oudshoorn, samen in bod op f5900, gemijnd op f 225. Kooper de heer G. de Jeu q.q., voor f 6125. Perceel II, ge bouw te Oudshoorn, gegund voor f 2000 aan de heeren German, Kerkhoven en v. Vul pen. Perceel IV, woonhuis te Oudshoorn, gegund voor f 2600 aan den he,er M. v. d. Hoek, te Aarianderveen. Perceel V, twee huizen te Oudshoorn, voor f 2200 aan de heeren Gesman, Kerkhoven en v. Vulpen. Perceelen VI en VII, warmoezierderij, voor f 7301, aan dezelfden. Perceel VIII, tuingrond en boomgaard te A^lphen, voor f 1500 aan de heeren J. A. v. d. Velden, te Koudekerk, C. v. d. Yeldèn, té" Aariander veen en N. A. v. d. Velden, te Alphen. Per ceel IX, huis en erf, te Aarianderveen, voor f 279; kooper de heer W. v. d. Bijl q.q. In de vergadering van de Nederl. Vereen, tot afschaffing van alcoholhouden de dranken, afd. Alphen, Aarianderveen en Oudshoorn, waren 12 leden en 2 gasten aan wezig. Na opening door den voorzitter, deed de secretaris mededeelingen omtrent- den toestand der afdeeling en bracht ver slag uit' van de op 22 Jan. 1911 gehouden Zuid-Hollandsche Propaganda^commissio. Uit het verslag bleek, dat het aantal leden in Zuid-Holland op 1 Jan. 1910, 1178 be droeg, verdeeld over 27 afdeelingen; op 1 Jan. 1911 bedroeg het aantal leden 1541, verdeeld over 34 afdeelingen; een vermeer dering van 3l| pCt. en over geheel Neder land bedroeg de vermeerdering 23^ pCt. Het verslag van den secretaris werd goedgekeurd. De heer H. Loogman, van Alphen, stelde zich disponibel tot het opha len der contributie. De heeren P. v. d. Spek. M. v. Gils en A. Poelstra werden be noemd tot- leilen der colport9g*»-commissie. Het bestuur stelde voor ds. W. Lieftinck, Ned.-Herv. pred. te Muiderberg, uit te noodigen tot het houden van een openbare lezing. Dit werd goedgevonden, terwijl nog eenige sprekers werden aangewezen, om daaruit' een keuze te doen, indien ds. Lief tinck niet kon. Het voorstel tot het' houden van een hmsvlijitentoonstelling werd aan gehouden tot een volgende vergadering, en liet voorstel tot het' stichten van een' volks koffiehuis werd tot' later uitgesteld, ter wijl het voorsel van den heer C. Laros om ^en ondersteuningskas zonder verplichte bijdrage te 6ticht'en werd aangenomen; Een commissie van 3 leden werd nog benoemd tot het uitbrengen van een verslag omtrent het aanschaffen van een vaandel. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. BOSKOOP. Het vervoer van planten naar Amerika is enorm toegenomenin 1910 zijn 25,000 kisten van verschillende afme tingen met planten geladen «naar Amerika verzonden, waarde f 2,010,000, en 30,000 kisten met bloembollen, waarde f 1,522,500. KATWIJK-AAN-ZEE. De duinreep langs het noordelijk gedeelte van den strandboulevard alhier wordt genivelleerd. Het daarbij vrijkomende zand wordt in schuitjes naar Voorschoten vervoerd, ten einde er aldaar teelland mede to bewerken. Van de trawlvisscherij kwam "Woens dag na een reis van tien dagen te I Jmuiden binnen de logger K.W. 342, reeder A. Par- levliet, schipper G. van den Oever, met een belangrijke hoeveelheid visch, die ruim driehonderd gulden opbracht. LEIDERDORP. De Raad vergadert Vrij dagavond om half acht. LISSE. Gisteravond werd in de Chr. school een vergadering gehouden van per sonen, die zich voorloopig hebben opgege ven als leden van de eventueel op te rich ten Christelijke Coöperatieve Broodbak- kerij. Door den heer L. Tempelman, voor zitter van de Coöperatieve Broodbakkerij te Hillegom, werden in die vergadering de werking en het voordeel van een dergelijke Broodbakkerij uiteengezet. In een volgen de vergadering zal een bestuur worden ge kozen. Gistermiddag schrikte het voor. een boerenwagen gespannen paard van den heer H. van Grat en zoodanig van een pas- seerend voertuig, dat 't dier op hol sloeg. De wagen kwam in een langs den weg staan de haag en kantelde om, waardoor de berij der van den wagen viel en zich ernstig be zeerde. Het paard werd ten slotte door den eigenaar zelf tot staan gebracht. NOORD WIJK. De Raad vergadert Vrij dagnamiddag om halfdric. Op de agenda komen o. a. voor: beëediging van den lieer W. van Beelcn; rooien boomen Voorstraat weesgelden; laantje van Boerenburg; uit breiding onderwijzend personeel aan de openbare school te Noordwijk-Binnen. Gistermorgen werd de Kerkstraat we derom in opschudding gebracht door een hollend paard De voerman van J. P. B., van Noordwijk-aan-Zee, reed met eon tweespan, bestaande uit een paard en een hit, door de Kerkstraat. Doordat de spoor stok, waaraan het paard trok, los schoot-, schrikte het dier en ging aan den haal. De voerman toonde veel beleid, waardoor erger voorkomen werd. Toen het paard door J. v. d. B. lot staan was gebracht kon het weer aangespannen worden. Gisteravond hield de afd. Noordwijk van de „Alg. Ver. voor Bloembollencultuur" een veigodering in café „Het Förtuin" vaa den heer C. Gordijn. Daar de voorzitter buitenslands vertoeft"* werd da vergadering geleid door den heer P. de Groot Jz. als waarnemend voorzitter* U-it bet jaarverslag bleek, dat de afd., thans bestaat uit 3 donateurs, 100 leden ea 8 lid-leerlingen. Er werden in 1910 zes ver gaderingen gehouden, die gemiddeld door 25 pC& der leden werden bijgewoond. De rekening en verantwoording over 191(1 werd niet uitgebracht, daar de penning meester met kennisgeving afwezig was. Met het stellen van een candidaat voor de hoofdbestuursvacature, ontstaan door liet bedanken van den heer Van Zanten, van Hillegom, wenschte men liever nog wat te wachten. Op voorstel van den heer N. M. Alko- macle zal voor de Maartvergadering vanf B. B. C. een voorstel worden ingediend, waarin aan het H.-B. verzocht' wordt, bij do bevoogde autoriteiten er op aan te dringen* dat het 20-cenis-telephoontirief voor ge meenten als Noordwijk, Katwijk, Rijns burg, Wassenaar, enz. ook geldig zij ten op zichte van Haarlem. Opgemerkt wordt', dat de Minister verklaard heeft, in bijzonders gevallen den straal, waarbinnen men voor 20 cents ieleplioneeren kan, te willen ver lengen. Daar genoemde gemeenten naar heb Westen geen profijt hebben van liet ver minderde tarief, wordt het billijk geacht, dat zij Noordelijk (richting Haarlem) over grooteren kilometerafstand van het £j> cents-iarief kunnen profiteered Aangaande liet vroeger door de afd. inge diende voorstel, om een door het H.-B. ge- v/aarmerkte offieieele centimefermaat (voofl meten van bollfenomvang) ingevoerd te krij gen, welk voorstel door het H.-B. wordt doorgezonden naar het' Scheidsgerecht ter fine van advies, werd door den heer G. J G. van Parijs medegedeeld, dat het II. D. van H. B.-G. van het Scheidsgerecht een schrijven ontving, waarin het Scheidsge recht mededeelt, hoegenaamd de noodza kelijkheid van zoo'n ccntimetermaab niet te kunnen inzien. Door den heer G. J. G. van Parijs wordt opgemerkt', dat de Riikstuinbouwwmter- cursus, die staat onder leiding der zuster- afdeelingen van H. B.-G. en B. B.-C., wel dra ten einde loopt; dat het daarom aan beveling verdient', dat de rid. B. B.-C. be sluite, of zij genegen is, wederom in samonwerking met H. B.-G. zoo'n cur sus op te richten. Wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Daarna komt' een min of meer pikante kwestie aan de orde. De heer G. J. G. van Parijs interpellèert het bestuur over het feit, dat' onder de Noordwijksche vereeni- gingen, die'den Graaf Van Limburg Stirum gelukwenschten met zijn ondertrouw, de af deeling Noordwijk van B. B.-C. ontbreekt. De waarnemende voorzitter, de heer P. de Groot Jz., antwoordt, dat hem een tele gram van geluk'wensc-h ter teekening is aan geboden (wijl de voozitter toen reeds in h^t buitenland vertoefde). Hij meende echter niet gerechtigd te zijn, dat tó'egram te on- derteeken^n, wijl hij niet wist, of hij do bevoegdheid had, zulks te doen buiten do nlsr. verg. om. Verder zegt spr., dat wat hem per soonlijk betreft hij in geen geval hereicl was of zou zijn, zoo'n telegram te ondor- Hun roeping getrouw. 84) Wel droeg hij en hij alleen de schuld, omdat hij zijn eigen wil niet had door gezet; maar het was toch altijd en altijd weer Paul geweest, die hem had aan gezet tot het' nalaten van wat hij als zijn plicht beschouwde. De president riep al zijn liefde en vertrouwen, zijn gevoel van dankbaarheid, de hoop, dat Felicitas den jongen man had leeren lief hebben, te hulp, om iets af te doen van het verwijt, dat hij het was, die hem tot ver keerde dingen had verleid. Felicitas had den wagen zien aankomen; zij wachtte haar vader met angst op. Wel had zij \an tijd tot tijd beriohten gekregen, het was in huis een onophoudelijk Ik omen en gaan; honderd geruchten, nu eens heel ernstig, dan weer hoopvoller, liad zij ge hoord. Zij had in de afgeloopen uren onop houdelijk gezorgd, dat alles, wat noodig kon zijn, voor de hand stond. De koinsfc van haar vader deed haar goed, alhoewel zij al van verre aan zijn gezioht zag, dab hij geen goede tijding bracht. Ook nu weer trof het haar hoeveel ouder hij in die paar uur ge worden was. Na de stomme begroeting vroeg zij: „Waar is Paul en welk nieuws brengt u mode?" Haar vragen naar Paul was volkomen natuurlijk, maar toch deed het haar vader onaangenaam aan, dat zij het allereerst naar hom vroeg. „Met Paul is het goed, maar dat is ook het eenige goede. Ik kan, maar even blij ven en kom alleen om enkele dingen met jó af •'toespreken, waarvoor jij zorgen moet. Er is -nog weinig tot redding kunnen ge daan Worden.- De vooTuit-zichten zijn niet schitterend. Jij moet zorgen, dat eenvou dige, maar goed voedende spijzen door loopend gereed staan. We zullen met een wagen een dienst inrichten van hier naar do mijn, om de spijzen aan te voeren; bier en wijn kun je uit den (kelder laten halen hot- zullen ongeveer achthonderd a dui zend menschen zijn, voor wie gezorgd moet worden. De nieuwsgierigen, die er natuurlijk ook in massa zijn, behoeven in een geval als dit niet in aanmerking te komen, alhoewel er geen gelegenheid is eon strenge scheiding te maken. Kun jij voor dat alles zorgen? De oude Meier zal voor het vervoer zorgen, onze Magdalena voor do uitdeeling. Waarneer je niet bang bent, kun je tegen den avond zelf eens komen. Ik ga nu met ons eigen rijtuig en zend je dat in den loop van den middag terug. Ik zal nu eerst even een bericht zegden aan de mijn-inspectie. Geef ma gauw wat te eten, want ik wil direct te- rug." Hij had dit alle3 haastig, onder het naar zijn kamer gaan, gezegd. Felicitas kon bijna niet antwoorden, dat zij voor al lerlei al gezorgd had. Zij zeide: „Ik kom natuurlijk vanmiddag om de arme vrouwen en kinderen te troosten. Maar, papa, denk ook wat aan uzelflaat u door Paul helpen; hij zal gaarne alles doen, wat u hem vraagt." De president bleef staan op de trap en zag zijn dochter met een zeer verbaasden blik aan, zooals zij niet van hem kende. „Ik weet, dat hij alles doen wil, en ik ben dan ook niet boos op hem. Maar ik zou toch wel willen, dat wrij nooit iets van die mijnen in Weidenwald gehoord hadden, waar ook Paul eenmaal zijn meening heeft gegeven voor die van een anderen man, die geen rustig uur meer zal hebben, wanneer de menschen niet gered worden." Felicitas schrok van den toon, waarop haar vader over Paul sprak. Verschrikt vroeg zij „Maar Paul heeft toch geen schuld? „Néén, dat niet; maai* ik ben toch zeer ontdaan over alles." Felicitas dacht, toen zij alleen gebleven was, na over de woorden van haar vader. Zij luidden niet onbillijk jegens Paul. Maar zij zag weer voor zich het spottende, hoog hartige gezicht van Paul gisteren op cle wandeling; het lachje, waarmee hij den angst van anderen liad. weggopraat. Zij hoorde weer den kouden, snijdenden toon, waarop hij gezegd had, haar vader niet over dit alles te Bpreken. Zij wilde, dat zij Paul zijn zin niet gegeven had en, door haar vader er over to spreken, misschien het onheil had afgeweerd. En weer voeldo zij, dat zij innerlijk zeer verschilde van den man wien zij haar toekomst) toevertrouwd had. Toen zij na een paar minuten in de ka- mor van haar vader kwam, zag zij hem vliegensvlug het berioht vau het ongeluk aan de Regeering melden. De president ontveinsde zich niet, dat- dit bericht een aanklacht inhielddat) hij niet op veel hulp had to rekenen en voornamelijk op eigen kracht cn middelen zou moeten ver trouwen; maar de volle waarheid wilde hij vermelden; hij wilde niets verzuimen, wat zou kunnen strekken tob redding van de arbeiders. Na een kwartier (kwam hij be neden, hij gaf den brief aan een bediende en gelastte dezen oogenblikkelijk weg te brengen. Toen maakte hij nog eens met Felicitas do noodzakelijke afspraken over haar komen en zeide haar waa»r hij haar vinden kon. Zij begreep, dat hij naar heneden zou gaan in de mijn zij begreep, dat hij niot anders (kon doen. Zij sloeg haar armen om zijn hals en zeide: „God helpe u, vader." Eerst toen haar vader weg was, bedacht zij geen groet voor Paul te hebben mee gegeven. Von Herther had dit niet ge merkt. En zij bedacht hoe haar vader ge broken was door dit ongeluk en hoe Paul natuurlijk wel weer volkomen zichzelf go- bleven zou zijn. Langzaam gingen de uren voorbijmaar Felicitas had geen tijd een oogenblik tot zichzelf te komen; zij dacht aan het leed en de ellende, die daar op zoo korten af stand van haar geleden werden. Zij ont ving nu geregeld berichten; Paul schreef haar, dat naar omstandigheden alles rede lijk was. Zij voelde meermalen het verlan gen naar de plek van het onheil te gaan maar voorloopig bedwong zij dit verlangen. De dionst naar de mijn was nu geregeld en Felicitas hoorde al spoedig, dat de eersten van spijs en drank voorzien waren. Einde lijk ging zij 's avonds zelf, meenendo nu wel de kracht te hebben, de ellende van dichtbij te zien. De weg was ook nu nog 1 druk; het gerucht van het ongeluk begon I al verder door te dringen; nieuwsgierigen I stroomden toe. Van de plek van het onge luk kwamen enkelen reeds terug, vrouwonL on kinderen, die begrepen nu toch niets to (kunnen doen en voorloopig geen zeker heid te zullen krijgen omtrent cchtgenooten en vaders. Felicitas liet stilhouden, toen zij eenigo vrouwen ontmoette. Haar deelnemende vra gen deden opnieuw tranen te voorschijn komenzij vroeg elk der vrouwen naar haar omstandigheden, gaf ze wat van den meegenomen voorraad en enkelen wat' geld om het allernoodigste te koopen. Zij ont trok zich aan dankbetuigingen door snel verder te rijden; maar stond een paar minuten later weer stil. Op den weg werden wagens met hulpmateriaal aangevoerd. Do arbeiders, die dat zagen, vertoonden een opgewekter gezicht, cn riepen elkaar toe: ,,Xu kan het goed worden, nu zullen we opschieten Dicht bij het terrein van de mijnen werd de ellende nog grooter. Velen, die eerst in den loop van den middag van de ramp ge hoord hadden, warén gekomen en wachtten in groepen nadere beriohten af. Angstig© blikken werden naar Felicitas gezonden* Terwijl enkelen met woorden van dank do spijzen en dranken, dio Magdalena uitdeel de, aannamen, wezen anderen dit met een koppig hoofdschudden van dc hand. Ande ren drongen naar den ingaug van do schacht, waarin zij wilden afdalen. De meest dwaze geruchten de-den dc rondemen vertelde elkaar, wat men gezien en go- boord had. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1