A0 1911. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Hun roeping getrouw. LEIDSCII PKL'S DEK ADVERTENTIES: Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letter» naar plaatarnimM. Kleine edrertentiën Tan 30 voorden 40 Oentscontant; elk tiental woorden meer 10 OentB. Voor het incasseeren wordt/'0.05 berstend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenti; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gereBtigd sijn 1.30. Franco per post1.65. Leidan, 17 Januari. De heer J. J. 't Hart-, leeraar aan de christelijke kweekschool, alhier, is benoemd tot leeraar aan de christelijke kweekschool en den daaraan verbonden cursus voor de hoofdakte te 's-Gravenhage. De Staatscourant van heden bevat do wijzigingen in de statuten der „Koninklijke Nodcrlandsclie Grofsmederij", te Leiden. Gisteravond was de achterzaal van den „Ha&gschen Melksalon" aan den Stations weg geheel gevuld met geheel-onthouders en met anderen, die in het vraagsbuË>^il- fchans zooveel belang stellen dat zij ér^SNff iets van hooren willen. De afdeeiing Leiden van den Alg. Ned. Geheel-onthoudersjiond hield er een propaganda-feestavond eifciiet programma noodigde wel tot een bezoek uit. Nadat de voorzitter, de heer Snijders, de bijeenkomst met een woord van welkom had geopend, en de aanwezigen voor zoover zij nog niet waren aangesloten, had aange spoord om den drankstrijd mede te helpen voeren, en de muziek zich al eens had laten hooren, hield de heer I. I. Samson een propagandarede, waarin hij de schade lijke werking van den alcohol uitvoerig schetste en ook opwekte tot aansluiting bij deze neutrale vereenigmg. Het verdere van den avond werd in be slag genomen door het trio „Muranda", dat de aanwezigen zeer naar den zin wist bezig te houden, al werd daarbij- liet' doel: de drankbestrijding, niet uit het oog ver loren. Daarvan getuigde vooral de opvoe ring van de dramatische schets „Eere schuld." Men was heel gezellig bijeen. De Fransclie mail wordt hedenavond alhier verwacht. Bij beschikking van den minister van oorlog is de non-activiteit van den tweede- luitenant C .A. H. L. Wüst, van het wapen der infanterie met één jaar verlengd en «lzoo bepaald tot 17 Mei 1912. Met ingang van 1 April 1911 is op zijn verzoek met het oog op zijn leeftijd een eervol ontslag verleend aan den bode bij' het departement van oorlog B. Veenendaal. Prins Horman von Schönburg is in Den Haag aangekomen; hij werd aan het Staatsspoorstation begroet door Prins Hen drik. Hij heeft gistermiddag een bezoek afge legd bij den Duitschen gezant, in het ge- zantsoha.psgebouw aan den Langen Vijver berg. Tevens heeft hij een bezoek afgelegd bij de Koningin-Moeder. De pring van Schönburg keert Woensdag avond naar Duitsohland terug. De lste-luit. A. Kaptein, van het 4de reg. infanterie ig op verzoek overgeplaatst naar Delft. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Kerk te Nieuw-Amsterdam en te Oude-Pekela door ds. A. Rolloos, te Ter- Apel. In den ouderdom van 67 jaren is te Utrecht overleden de heer E. G. Wentink, lid der provinciale Staten, en oud-direc teur der Vrije Universiteit Gisteren is te Ouderkerk a/d. Ijsel de burgemeester van, die gemeente, de heer Jac. van Waning, gehuldigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubilé als redacteur van „De Politiegids". De ibeeren Jhr. Mr. T. A. M. A. van Humalda van Eysinga, burge meester van Wormerveer, cn W. L. H. Kos ter Henke, commissaris van politie te Am sterdam, kwamen, onderscheidenlijk als voorzitter en secretaris van den AJgemee- nen Nederlandschèn Politiebond, den jubi laris geluk wensctkeiL Eerstgenoemde bood namens den Alg. Ned. Politiebond met een toespraak een fraaién pressë-papier van zwart marmer net «Averen lauwerkrans en inscriptie. - AJLjoud'ste lid van de examen-commissie van dn Politiebond, van welke oommissie de heer Van Waning voorzitter is, sprak de heet- B. H. A. Lenderink, commissaris van pilftié te Zutfen, die daarbij als huldeblijk der commissie een ebbenhouten met zilver versierd inktstel, eveneens voorzien van een inscriptie, aanbood. Namens de Itijks-Politie-vereeniging, wel ker voorzitter ook do jubilaris is, sprak de heer D. A Piersma, die zijn woorden ver gezeld deed gaan van de aanbieding van een zilveren brievenstandaard, eveneens van een inscriptie voorzien. De uitgever van „De Politiegids" de heer C. Immig te Rotterdam, had een fraai bloemstuk gezonden. (H. Staatsraad mr. Oppenkeim te 's-Gra- venkage heeft zich bij het uit de tram stap pen aan den voet geblesseerd. Gelukkig niet ernstig. Vermoedelijk zal hij slechts eenige dagen het huis móeten houden. „De Ned." meldt, dat: de voorzitter der Tweede Kamer, mr. W. K. F. P. graaf van Bylandt gisteren de Residentie voor een buitenlandsch verblijf van enkele weken heeft verlaten. Naar het „Hbl." meldt, is door den minister van Koloniën een oontract gesloten met de Koninklijke Maatschappij ,,De Schelde", scheepsbouw- en werktuigenfa- briek te Ylissingen, ter zake van den bouw van een onderzeeboot, type K 1, voor een som van f 942,875. Door don gemeenteraad van 's-Graven hage zijn benoemd tot leeraar in de zee vaartkundige vakken aan de yisscherijschool te Seheveningen, de heer J. H. de Leeuw, oud-officièr bij de stoomvaartmaatschappij „Nederland," te Amsterdam; tot leeraar in de staatswetenschappen aan do hoogere bur gerschool voor meisjes mr. dr. J. van der Fliér, thans leeraar in die vakken aan de hoogere burgerscholen. Te 's-Gxavenhage is in 76-jarigen ouderdom overleden ds. J. C. de Meyere, emeritus predikant, ridder in de orde van Oranje-N assau. De thans overledene bekleedde geruimen tijd hot learaaxsambt o. a. bij de Hcxsteld- Evangelisch-Lutheirsch'ö Gemeente te Amster dam en had tevens zitting o. m. in de al- gemeene kerkelijke vergadering en do al- gemeene kerkelijks commissie. De ter-a arde-bestelling zal a.s. Vrijdag ge schieden op Oud-Eik-enJDuinen, des v.m. te 11 uren van het sterfhuis. De Koningin-Moeder heeft het besclierm- vrouwschap van de „Vereeniging tot Uit- zending van Zwakke en Herstellende Kin deren onder de kenspreuk Train 8.28 H. LJ.-S.-M.", Amsterdam, aanvaard. Hr. Ms. pantserschip „Hoem6kerck," onder bevel van den kapitein ter zae L. GcedlLart, is in den nacht van 14 op 15 dezer Finisterre gepasseerd en Kr. Ms. pantserschip „Koningin-Regentes," onder bevel van den kapitein ter zee J. A. A. C. ridder van Rappard, 15 dezer te Aden aangekomen. Do minister van koloniën lieeft don oandidaat Indisch ambtenaar E. A.' Zorab tear beschikking van den Gouverneur-Gene raal van Ned.-Indië g*estöld,'; om to worden aangesteld tot administratief ambtenaar voor Java en Madoera, - („Stct.") Do gewone audiëntie van don minister van marine en die van koloniën zal op Vrijdag 20 Januari niet plaats hebban. HxAARLEMMERMEER. Aan mej. J. A. Hos, te Haarlem, onderwijzeres aan school No. 5 te Nieuw-Vennep is wegens ziekte verlof verleend. Door het bestuur van den Haarlem- mevmeerpolder zijn bij inschrijving 447 iepeboomen, staande aan den Kruisweg van af de Cruquius tot Aalsmeer, gegund aan de firma De Rooy te Montfoort. De Kruis weg verliest hierdoor veel van zijn natuur- solioon. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de kantvis- sclierij i3 to IJmuiden binnengekomen ha een reis van een week de logger ,,KW. 55" der firma Haasnoot, sohipper D. Ros. De besomming bedroeg 180. Naar wij vernemen, heeft zich alhier een dames-comité gevormd,, dat zich ten doel stelt aan het bestuur der Vereenigiug voor het Tehuis de middelen te Verschaffen voor een nieuw gebouw. Een njeuw gebouw is dan ook hard noodig. Het tegenwoordige is beslist te klein. LIS SE. Vanwege den Ring van het Ne- derlandsch Werkliedenverbond „Patrimo nium" trad gisteravond als spreker op de heer E. Kloosterman, met het onderwerp: „De leugen van het Socialisme en de mis leiding van het Anarchisme." De tooneelzaal van hotël ,,De witte Zwaan" was stampvol. De vergadering werd geopend en geleid door den heer Moo- lenaar, van Sassenheim. De heer Kloosterman begon met uit cita ten uit „Het Volk" en brochures van de hoeren ds. Bakker, Van der Horst, dr. Jan ten Brink, Anton Pannekoeöc e. a. aan te toonen, dat er een onoverkomelijke kloof bestaat tusschen het socialisme en den gods dienst. Do socialisten, zoo betoogde spreker, stellen de maatschappelijke levensbeschou wing boven de godsdienstige en de Christe nen juist omgekeerd. Spr. betoogde voorts, dat het Socialisme in alles den klassenstrijd predikt en deed uitkomen, wat het suooes is geweest van een jarenlange prediking van den klassen strijd. De klassenstrijd, zegt spreker, is een verderf lij ke theorie, want de belangen van patroon en arbeider staan niet tegen- over elkaar, zooals het Socialisme beweert, maar naast elkaar Dat dit niet door alle patroons en alle arbeiders wordt erkend, is waar, maar er zijn toch voorbeelden te oyer, om aan te toonen, dat deze bewering op goeden grond rust. Om deze bewering te staven, noemde spr. twee voorbeelden. De werklieden van de fabriek van den beer Stonk, te Hengeloo, en van den heer Van Marken, te Delft-, hebben, behalve goed sa laris en andere voord eel en ook nog een be langrijk aandeel in de winst. Als nu de belangen van patroon en arbeider tegenover elkaar stonden, kan het niet anders of deze beide fabrieken moesten in den loop dea tjjds failleeren. Zij nemen eohter steeds in bloei toe. De gevolgtrekking hiervan is, dat deze patroons, door de belangen van hun werklieden zoo goed mogelijk te beharti gen, wel degelijk hun wèlbegrepen eigenbe lang hiervan inzien. Zeer opmerkelijk noemde spr., dat de socialisten, in weerwil van hun k-laaseastrijd- theorieën, beweerd hebben op hun Interna tionaal Congres te Stuttgart in 1907, dat de patroons, die hun werklieden het meeat uit buiten, niet do meest uitmuntende ploata innemen in de industrie en in de maat schappij; dus, dat men daar toch wel heelt ingezien, dat het niet in het belang is van het maatschappelijk welzijn als do belan gen van patroon en arbeider tegenover elkaar worden geplaatste Daarna betoogde spr., ook weer met aan haling van citaten, dat de neutrale vakbe weging de bijwagen is van het Socialisme en een flank van hetzelfde leger. Wij hebben tot nu toe, zei spr.. uit de citaten van de socialistische kopstukken zei- ven de schaduwzijde bekeken van de socia listische medaille; laten wij' nu ook de licht zijde hiervan eens bezien. Het socialisme draagt ook waarheidselementen in zich om, bijv. het Socialisme ijvert o. a. ook voor de afschaffing van den nachtarbeid, de inkrim ping of opheffing van den vrouwen- cn kinderarbeid, verkorting van den arbeids duur, enz; maar voor deze dingen ijvert niet' minder ook de Christelijke vakbewe ging, echter met dit verschil, dat de Chris telijke vakbeweging hiervoor ijvert enkel cn alleen o m de afschaffing van den nachtar beid, om de inkrimping of opheffing van den vrouwen- en kinderarbeid, o m verkor ting van den arbeidsduur, maar het Socia lisme, zei spr., ijvert hiervoor niet om deze zaken zelve maar enkel en alleen om het agitatiemiddel voor zijn theorieën. Heeft Henri Polak, zoo ging hij voori? hiervan niet een duidelijk bewijs geleverd in een kiesrechtmeeting, waarin hij als spreker opti'ad, toen hij zeide: Krijgen wij het algemeen stemrecht langs den geleide lijken weg, dan is het goed; maar krijgen wij heb niet, dan is het beter; want dan hebben wij1 een agitatiemiddel te meer. Daarom, zei spr., is het dan ook, dat wij het ten volle eens z-ijn met een gezegde van keizer Wilhelm van Duitschland, name lijk: Tusschen de Christenen en de Socialis ten moet het tafellaken worden doorge sneden. Niet alleen, zei spr., dat ook wij dit ver langen, maar zelfs méér, want wij wenschen ook het geheele diner, dat op die tafel staat, met andere woorden: laten wij, Christenen, zorg dragen, dat wij die agitatiemiddelen aan de socialisten ontrukken door de af schaffing van den nachtarbeid, de ophef fing van den vrouwen- en (kinderarbeid, de verkorting van den arbeidsduur, enz. tot stand te brengen door den ijver van de Christelijke vakbeweging alleen. Met Frankrijk als voorbeeld te stellen, waar men, zei spreker, de lichten van den hemel heeft uitgedoofd en welk land zij a ondergang te geiv.oet snelt door ongeloof en zedeloosheid van liet volk, deed hij een be roep op de aanwezigen om zich in grootcn getale aan te sluiten bij de Christelijke Vak beweging, om zoodoende het Sooialismo met zijn oDgeloof en zedenbederf in zijn voort gang te stuiten en aldus te voorkomen, dab Nederland worde wat Frankrijk geworden is., Met de meeste aandacht, was spr. gevolgd Yan do gelegenheid tot debat werd door niemand gebruik gemaakt, waarover de heer Kloosterman zijn spijt betuigde. Door den heer Kuyper werd een vraag gesteld, welke door den «preker werd beantwoord. De vergadering werd met gebed gesloten. Gisteravond hielden de Maria-verinni ging en het Kruisverband „St.-Jao dei: Doo- per" een feest vergadering in heb gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond. Door de tooneelvereeniging van het Kruis verbond werden een drietal tooneelstukken ten ge hoor© gebracht, welke zeer in den smaak vielen vau de aanwezigen. SASSENHEIM. De gymnastiek- en scherm vcreeniging Sparta", alhier, heeft gisteravond in ds zaal van den heer Wou denberg een uitvoering gegeven. Ditmaal zonder instruoicmr, daar deze wegen* ziekta niet de leiding kon hebben. Iloewel dit van invloed was op do uitgevoerde nummers, wa ren deze tooh van dien aard, dat xq flink en bijval verwierven. Niet minder waa dit ook het gevai met de voordrachten, door de heeren Lam an en Geve ten beete gegeven.. Het geheel was een gezellige avond. Gisternamiddag, omstreeks vijf uren, reed een fietsrijder langs de Zandslooi. Op de hoogte van de Steenenbrv.g stootte bij tegen een dwars over den weg gespannen touw en maakte zulk een buiteling, dat hij in de sloot terecht kwam. De man heefti aangifte bij de politie gedaan. Het is te wenschen, dat zoo ietfl voorbeeldig gestraft kan worden. VOORSCHOTEN. Gisteravond hield de afd. „Voorschoten" van de V. P- N. haar jaarvergadering in het „Wapen van Voor* schoten", welke door een groot aantal leden werd bijgewoond. De voorzitter, de heer W„ T. Lekkerkerikor, heette de aanwezigen wek kom en herinnerde aan het groote verlies,, dat de afd. leed door het overlijden van het bestuurslid, den heer A. J. Deurloo, en heb bedanlken van den hoer J. H. Rutben. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal ledea 93 bedroeg. De cijfers, die den totalen aan voer van eieren, kippen, hanen, konijnen,; duiven, enz in 1910 aanwijzen, zijn reeds in het „Leidsoh Dagblad" van Vrijdag onder, marktberichten vermeld. Hot grootste aan tal eieren voerde aan de heer N. Loos met 14,037 eieren, daarna de heer Joh. Vinfirf met 10,870 en vervolgens de heer Jac. de Groot met 10,421 eieren. De voorzitter dankte den heer J. Dijkman voor de samenstelling van het jaarverslag.. De rekening van den penningmeester wees over 1910 een ontvangst aan van f 259.61, een uitgaaf van f 221.20, zoodat het batig saldo bedroeg f 38.31. Een commissie van controle, bestaande uit de heeren O. J. Yperlaan en M. Romein, stelde voor de rekening van den penning meester, den heer C. O verkleef t, goed te 76, „Uwe Hoogheid zou beter doen uzelf van daag wat de ontzien," zeide de kamerheer. „Ontler de personen daar zjjn er een paar, die van het feest bij Hildheimer, dat dade lijk uit elkaar is gegaan, hierheen gekomen zijn. Heel Forstenburg weet, dat onze arme Prinseg door een hartverlamming van ons is weggenomen." „Ja, door een hartverlamming," mompel de hertog Bernhard. Zijn trekken toonden naast verdriet ook groote boosheid, zoodat Lorberg het niet waagde nog wat te zeggen, en alleen de na men op noemde van hen, die in het neven- vertrek waren. De Hertog hoorde ze onverschillig aan, maar plotseling zeide hij: „Is von Herthor ook aanwezig? Laat hem binnenkomen, misschien kalmeert het mij wel met hem te spreken; hij is bovendien de eenige, dien ik vandaag een genoegen kan doen." Ook in de stem van den Hertog was iets dat den ouden secretaris met angst vervul de. De Hertog maakte geen aanstalten om naar zijn vertrek terug te gaan; hij liep door heb voorvertrek met groote schreden. Toen vroeg hij weer: „Waarom breug je den president niet hier?" Lorberg zog wel, dat de Hertog op dit oogenblik niet wist waar hij was. Maar hij waagde niets meer to zeggen en ging, om von Herther te roepen. Gedurende de paar minuten, dat hij alleen was, was de Her tog op een stoel gaan zitten, en zoo vond de president hem: „Goeden avond, Herther. Ik weet alles, wat je me zeggen kunt en wilt-, maar laat dat. Van je deelneming ben ik overtuigd en je zult mijn wensch eerbiedigen nu geen be wijzen van medelijden te willen ontvangen. Het zal je genoegen doen te vernemen, dat ik je toekomstigen schoonzoon tot mijn lijf arts heb benoemd." „Hoogheid, in een uur als dit is er geen plaats voor vreugde en de goedheid van Uwe Hoogheid snijdt mij door de ziel. Hoe kan u nu aan anderen denkon?" „Men heeft in de eerste plaats zijn plich ten," zeide de Hertog, nog steeds op een toon, die straks den ouden Lorberg zoo had doen schrikken. „Heb ik ook niet den voor- treffelijken schoonzoon van den bankier met een hof diploma verheugd?" De bittere toon, die uit deze woorden sprak, gaf von Herther aanleiding tot de volgende woorden: „Uwe Hoogheid vergeve mij, wanneer ik zeg, dat velen van uw trouwe onderdanen wel gewild zouden heboen, dat u dien vir tuoos nooit zoo met onderscheiding behan deld hadt." „Dat komt op rekening van mijn vroeger rerblijf te Milaan. Daarvoor moet ik nu boe ten." De Hertog wendde zich af en drukte rijn voorhoofd tegen de koele ruiten en zag hoe vqn Herther verbleekte. „Uw Hoogheid ia bedrogen geworden," zei de president. „Toen u in Baveno het be sluit naamt, den mustou* noor hier te laten komen, heeft gravin Platoff daarover ge spot, en zij zal wel geweten hebben, dat Ca- millo geen zoon is van Nina Peretti, die u van vroeger nog altijd zoo genegen waart, maar wel van Bianoa." In zijn ijver en door zijn driftig spreken bad von Herther niet do verandering ge zien, die op het gelaat van den Hertog had plaats gegrepen. De uitdrukking van smart was verdwenen en had plaats gemaakt vcor 'n van wilden hartstocht. Hij rukte aan zijn sabel en wierp die plotseling op den grond de aderen op zijn voorhoofd zwollen op en met heesobe stem zeide hij: „Dat heb jij geweten, Herther, sinds jaren geweten, en je hebt er nooit een woord over gesproken 1 J e he-bt het kalm aangezien, dat ik den ellendeling met geld en goed over laadde, en je wist, dat bij er geen recht op had?" „Uwe Hoogheid is door uw verdriet on billijk tegen mij. Ik heb niet naar motieven gezocht voor de ougewone gunst, waarin Arsakoff bij u stond. Uwe Hoogheid zou mijn opvatting, dat er betere kunstenaars rijn dan Arsakoff en dat men de kunst op een andere en betere wijze kan steunen dan door mensohen als hem to helpen, toch nooit tot de uwe gemaakt hebben. En daar om zweeg ik, zooals ik in duizend gevallen zwijg." „Goed, goed," zeide de Hertog. Hij boog even het hoofd, maar plotseling stond hij op, ging voor den president staan en zeide „En hebt u dan nooit gedacht aan ons ge sprek in Milaan; aan het verzoek, dat ik daar tot u richtte en dat u bij eenig naden ken tot spreken had moeten bewegen?" „Neen, ik heb er nooit over gedacht, dat u van die meening was omtrent dien Arsa koff. Alleen wil ik u zeggen, dat ik ook te gen anderen nooit over deze zaak gespro ken heb. Ik heb er altijd naar gestreefd mij niet te mengen in zulke zaken; ik heb indertijd met tegenzin het bevel van uw va der opgevolgd en ook voor drie jaren on gaarne u naar Baveno gevolgd." Von Herther zweeg, want hij zag hoo de Hertog trilde, en hij kwam tot het bewust zijn, dat het uur voor dit gesprek al heel sleeht gekozen was. Hij wilde weggaan, maar de Hertog hield hem terug. „Ja, ja, zoo moest het zijn, Herther, maar zoo is het niet voor iedereen. Deze dag heeft mijn laatste illusie gekost, n.1. dat e-r iemand was, die mij om mij zelf 8 wil le genegen was. Ga met God, Herther. Ik zal ook dit weten te dragen." De woorden van den Hertog troffen den president sterk. Hij vroeg eindelijk „Is het in verband met uw laatste woor den uw verlangen, dat ik mijn ontslag neem?" „Ik ben een constitutioneel vorst en he-b noch bevelen te geven noch wenschen uit te spreken, die een verdienstelijk ambte naar van vlekkelooze reputatie van heb too- neel zouden doen verdwijnen." „Dan verzoek ik u bij dezen om mijn eer vol ontslag." Een antwoord werd den Hertog bespaard door het binnentreden van een adjudant die zeide: „Hoogheid, Arsakoff is met zijn gemalin vertrokken, direct na het bevel van Uwe Hoogheid." Een oogenblik vloog het bloed den Hertog naar heb gelaat, maar even daarna zeide hij: „Zoo is het goed." Hij knikte de aanwezigen toe en trok zich terug in zijn werkkamer, waar Mühlmaun hem wachtte. Op 8tra-at zag von Hérther, dat de tijding van den dood van Stephanie en de omstan digheden, waaronder deze had plaats gehad,- zich reeds verbreid had. Hij was in oen stemming om iedere ontmoeting te ontwij ken. Toen hij zijn dochter en Paul tegen kwam, hield hij hen evenwel staande. Paul had Felioitas zooeven gehaaldop haar ge laat waren de sporen van tranen nog zicht baar. Maar vóór vader en dochter een woord tegen elkaar konden zeggen, schrik ten zij door een uitroep van Paul. Do equi page van Hildheimer reed voorbijCamillo en zijn jonge vrouw zaten er in. Hij zag bleek, uitgeput, somber en had den koetsier bevolen zoo snel mogelijk te rijden. Toen hij de» drie personen zag staan, maakte hij Ga- brielle door een teeken op hen opmerkzaam en beproefde even te lachen. Do president keerde zich om, FelicibMf groette Gabrielle en Paul beantwoordde den groet van Arsakoff niet, maar maakte een beweging van afschuw. Toen Arsakoff dat zag, lachte hij luid en zeide den koetsier nog eens zich te haasten. Het rijtuig rer-d raar het station, uitgeleide gxlaan door da klokken der verschillende kerken, die iui(L den om den dood van prinses Rtéphanie. (Wordt vervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1