N°. 15614 Zaterdag 14 Januari. A*. 1911. fèoarant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Officieele Kennisgeving. FEUILLETON. Hun roeping getrouw. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN t Van 18 regel» /1.05. Iedere regel meer /0.17J. örootere letten naar plaatsruimte. Kleine advértentiën Tan 30 woorden 40 Oentsoontant; elk tiental woorden meer 10 Oent».—Voor ket inoaiseeren wordt/0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. Inlevering van rekeningen. Burgemeester en Wethouders van Leiden Voepen bij deze op alle leveranciers, "werk bazen, enz., welke over het afgeloopen jaar 1010 ten laste der gemeente een vordering hebben, die uiterlijk vóór ultimo Januari a.s. ter Gemeente-secretarie (afd. Finan ciën) in te leveren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. 1 looo-Secretaris. Leiden, 3 Januari 1911. DRANKWET. Burgemeester en WethouderB van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet: Brengen ter algemeene kennis dat door 'G. C. VAN OOSTRAM, melkverkooper, wonende te Leiden, een verzoekschrift is Ingediend, om verlof voor den verkoop yan uitsluitend alcoholvrijen drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop, in den win kel van het perceel Langegracht No. 178. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester, VAN STRIJEN, Loco-Secretaris. Leiden, 14 Januari 1911. Tordering en keuring van paarden ten behoeve vaes den krijgsdienst. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien art. 32bis der Inkwartieringswet; Noodigjen de in deze gemeente gevestigde personen, di© één of meer paard e n be- adtten of onder hun beheer of toezicht heb ben, uit, daarvan vóór of op 28 Jan. aanstaande mondeling of schriftelijk aan gifte te doen ter Gemeentesecretarie al hier (afd. Militaire Zaken, kamer No. 9), yoor zoover namelijk hun paarden niet rvan aanbieding ter vordering en keuring sijn vrijgesteld. Ingevolge de thans geldende wettelijke (bepalingen zijn van vordering en keuring Vrijgesteld o.a: Paarden, eigendom van den Staat, de provincie of de gemeente en n i e t gebruikt proo-r ©enig openbaar middel van vervoer; Dienstpaarden van ofricderen, van reser- ye-offieieren en van vrijwilligers van het reservekader; Paarden van geneee-, heel- en verlos kundigen, veeartsen en geestelijken, mits gebruikt voor hun dienst^ doch niet meer dan één voor ieder hunner; Paarden, die uitsluitend gebruikt worden Voor het jagen van schepen; Hengsten, klophengsten en geheel blinde paarden; Paarden beneden de hoogtemaat van 1.48 iM. (stokmaat); Paarden geboren in het jaar van do vor dering of in een van de drie daaraan voor afgaande jaren. Wijders worden de bovenbedoelde eigena ren van paarden, alsmede, indien de eige naren elders wonen, do voor die eigenaren optredende personen, voer zooveel noedig, er aan herinnerd, dat indien na afloop van een vordering of keuring uit een ingesteld onderzoek blijkt, dat paarden, zonder wet tige redenen, met ter vordering of keuring zijn aangeboden, daarvan krachtens art. 42 der Inkwartieringswet. proces-verhaal aal worden opgemaakt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, burgemeester. YAN STRIJEN, Looo-Secretaris. Leiden, 14 Januari 1911. Leiden, 14 Januari. Bij resolutie van den Minister van Ko loniën is dr. M. G. J. M. Kerbosch te Lei den ter beschikking van den Gouverneur- Generaal van Ned.-Indië gesteld om te wor den benoemd tot Gouvernementsscheikim- dige voor landbouw- en handelsanailyses bij het Departement van Landbouw te Buiten zorg. De bevolking van 's-Gravenhage be droeg op 31 Dec. 1909 volgens de volkstel ling 271,280. Gedurende 1910 vestigden zich in de gemeente 21,240 personen en vertrok ken en 15,657 uit' de gemeente, zoodat hier door een vermeerdering ontstond met Ö583 zielen. Het aantal geborenen geduren de 1910 was 7038 tegen 3307 overledenen, gevende dus een vermeerdering met 364-1, waardoor het zielenaantal op 31 Dec. 1910 was 280,504. Aangenomen is het beroep naar do Ned.-Herv. Gem, te Gouda door ds. J. E. Bijl, te Renswoude. Tot leeraar in de oude talen aan het Chr. gymnasium te Arnhem is benoemd de heer C. M. Buiier, cand. aan de Vrye Uni versiteit te Amsterdam. Naar de „Pr. Gr. Ct." verneemt, heeft dr. A. "W. van Geer het voornomen, tegen het einde van den loopenden cursus ontslag te vragen als rector van het gymnasium te Groningen. Met het oog op z^jne gezondheids toestand denkt dr. Yan Geer op den duur elders te gaan wonen. Onder overgroote deelneming van de bevolking ia gisteren te Zaamslag de heer P. J. Wortman, op jacht door een ongelukkig schot om het leven gekomen, in den graf kelder, naast zjju vader, begraven. By den geopondsn kelder spraken de heeren Yan Dis, hervormd predikant, Johs. de Feyter namens den raad, en P. de Moor namens liet muziekgezelschap „Do Volharding", waarvan de overiedone voorzitter was. De laatste spreker legde voor dat gezel schap en voor zich zelf on een anderen vriend een krans neder. De h8er L. C. Wortman, broeder van den overledene, dankte voor do betoonde belang stelling. By den stoet hadden zich by de familie aangesloton do raadsleden en het bestuur van het calamlteuze waterschap Margaretha', bensvens de gemeenteambtenaren. Het welgeslaagde tiende Wapenfeest' dat de Koninklijke Onderofficieren Soherm- bond deze week ter viering van zijn tienja rig bestaan heeft gehouden in het hoofdge bouw van het' Kon. Zool. Bot. Genootschap, te 's-Qrayenhage werd gisteren besloten met een eere-avond, waarvoor een zeer va rieer end programma was opgesteld. De Koninigin en Pnns Hendrik hebben dat wapenfeesfc bezocht. Men vertoonde op het tooneel o. a, eenige fraaie marmergroepen, ontleend aan Wil lem Teil. Met groot* belangstelling volgden Konin gin en Prins de verschillende uitvoeringen. Het Vorstelijk Echtpaar bleef alle oefe ningen bijwonen en vertrok omstreeks 10 uren, uitgéleid door het bondsbe-stuur. H. M. en Z. K. H. gaven Hunne grooto ingenomenheid te kennen over hetgeen de bond dézen avond te aanschouwen gegeven had. Dharna had, na een korte, toespraak van den bondsvoorzitter, den adjudant-onder officier Ebbink, de prijsuitdeeling plaats; de soirée werd met een bal besloten. Op 64-jarigen leeftijd is gisteren in Den Haag overleden de gepens. majoor der "cavalerie A. F. M.. graaf van der Duyn, officier in de Orde van Oranje-Nassau. Dë begrafenis is bepaald op Dinsdag a.s. op de algemeenc begraafplaats. De kapitein M. E. Palm wordt 1 Fe bruari, onder eervolle ontheffing uit zijn functiën bij de artillerie-schietschool, over geplaatst van het 1ste naar het 4de reg. vesting-artillerie en is - bestemd voor het garnizoen Den Helder. De 1ste luit. J. van Voorthuysen, van het -4de reg. infanterie, is overgeplaatst van Delft naar Leiden. HAARLEMMERMEER. Naar men ver neemt, komt de heer J. H. M, Evelein ernstig in aanmerking voor den vacanten wethouders-zetel in deze gemeente (vaca- ture-Verkuyl). Tot ouderling bij de Ned.-Herv. Gem. t3 Nieuw-Yennep is heitkozen de heer R. van Elderen, aftr., en tot diaken de heer H. van Y uur en, aftr. De verkoop va-u Zendingblaadjes onder de catechisanten van de Geref. Kerk te Hoofddorp, ten behoeve van de Geref. Zen ding, heeft over 1910, na aftrek van alle onvermijdelijke kosten, f 21,264 opgebracht. HAZERSWOUDE. De vereeniging van den ring „Zegwaard en Omstreken" van Geref. Jongelingsvereenigingen werd alhier gehouden in de consistorie der Geref. Kerk en c-oor vele afgevaardigden en belangstel lenden bijgewoond. De voorzitter, de heer W. Chardon- van Zegwaard, opende mot ge bed en sprak een kort openingswoord, waar na hij handelde, over de „Emancipatie der Yrouw.". Door den heer Yermeer, van Ber- kel, werd ingeleid het onderwerp „Het nut van de Organisatie". Een aangename en leerrijke bespröking volgde op beide voor drachten. Nadat eenige huishoudelijke za ken waren behandeld, werd als plaats voor •een volgende bijeenkomst aangewezen Ze venhuizen. De heer Jacs. Bol, van Hazéra- woud e, sloot met dankgebed. LISSE. Gekozen is tot diaken bij de Chr. Gevef. Kerk de heer A Stolker, té Lisser- broek, in plaats van den heer G. Yermeer, die zijn benoeming als zoodanig niet heeft aangenomen. Gisteravond werd door den weleerw. heer Bui-winkel, geestelijk adviseur van den Ned. R.-K. Volksbond, de tweede ontwikkelings avond gehouden. Behandeld werd hot on derwerp „Luther". HILLEGOM. De vereeniging „Protes- tantsche Ziekenverpleging" verkeert; in zeer gunstigen toestand. Op 1 J an. 1910 telde zij 439 leden; het aan tal nieuw toegetredenen bedraagt 58, ter wijl 31 personen van de ledenlijst zijn afge voerd, zoodat 1911 aanving met 466 leden; d.i. .27 meer dan het vorige jaar. Deze oon- tribueeren f 1183.75, tegen 1118 op 1 Jan. 1910, een vermeerdering van f 65.75. Zuster Boot verpleegde 64 patiënten; het totaal aantal bezoeken bedraagt 3583; tegen 3309 in 1909; 7 patiënten werden 350- maal aan huis verbonden6 overleden pa tiënten werden door haar afgelegd; 4-maal verrichtte zij waakdienst en 1-maal ver pleegde zij 44 uur gedurende den nacht. Aan 90 patiënten werden 179-maal verple- gingsartikelen uitgereikt'. De samenwerking tusschen de Prote3- tantsche en de R.-K. ziekenverpleging liet niets te wenschen over; er werd wederkee- rig hulp verleend. De ontvangsten, welke begroot werden op f 1150, hebben die begrooting verre over troffen. Zij bedroegen f 1253.96, of f 108.96 mcér dan verwacht werd. De uitgaven, be groot op f 1150, bleven, ondanks de uitgaaf voor verbandmiddelen, waarop niet was ge rekend, beneden deze begrooting. Zij be droegen f 1144.084, dus f 5.914 minder dan begroot werd. De Yereeniging kan zich dan ook ïn een batig saldo verheugen van f 115.874. Dit bij dat van vorige jaren doet de Yereeniging beschikken over een over schot van f 1345.284. De ontvangsten wor den voor 1911 begroot op f 1200. De aftredende bestuursleden, mej. B. van Waveren en de heeren P. H. van Wa- veren Hkz. en J. H. A. Yooren werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de plaats van den heer J. H. der Weduwen, die niet herkiesbaar was, de heer Th. van der Kwast, als medisch-adviseur der Vereeni ging werd aangewezen. Op voorstel van den voorzitter werd onder applaus aan het be stuur opgedragen den secretaris, den heer J. H. A. Yooren, voor rekening van de Ver eeniging een stoffelijk blijk van hulde aan te bieden voor de groote toewijding, waar mee hij de Vereeniging dient en steeds tot grooteren bloei brengt. Hierop volgde een (lezing van den heer E. J. Abrahams, arts te Amsterdam, over het' onderwerp: Kwakzalverij. KATWIJK. Als een bijzonderheid willen wij even mededeelen, dat het diploma van militaire bekwaamheid of lichamelijke ge oefendheid werd behaald door vier leden van de Katwijkscbe gymnastiek-vereeniging, die dit jaar niet aan het voorbereidend mi litair onderricht hadden deelgenomen. Door den instructeur der vereeniging, den heer H. Woud werden zij daartoe bekwaamd. KATWIJK-AAN-ZEE. In het kerkge bouw der Geref. Gem. is een groot© verbe tering aangebracht, waarmede tevens de sierlijkheid van het inwendige ia verhoogd. Het spreekgestoelte was te laag. Nu is dit ruim een halven Meter verhoogd. Daardoor komt nu ook het koperen onderstel voor den Bijbel beter tot zijn recht. Dit heeft tevens een pendant gevonden in het sierlijke, mas sief koperen, draaibare doopbekken, dat vóóraan het spreekgestoelte is bevestigd. De muur aan de adbt'erzijde van het ge stoelte is met hout betimmerd. Het geheel is met een hemel overwelfd. Een trap met een fraai afgewerkte leumDg geeft toegang tot het platform. Door het Dom einbe stuur is aan eenige personen alhier een stuik land, gelegen onder Katwijk, ter groette van ongeveer vijf hecta ren, in gebruik afgestaan, om het geduren de 1911 met aarda-ppelen te behouden. Een prijzenswaardige daad. De arbeiders toch, die nu meestal Diets te doen hebben, delven zonder verzuim dezen grond om, waarop vaak de heerlijkst© aardappelen groeien. Na de beteling wordt in 1912 deze opper vlakte beplant met dennen. De Staat heet-t nu het voordeel, dat hij deze gronden niet meer behoeft te laten delven. Door het bestuur van het Tehuis werd gisteravond in de Gemeentezaal een Bunyan-avond georganiseerd. De evange list Horn, uit De Bildt, vevklaarde Op dui delijke wijze den inhoud van het bekende boek van Bunyan „Des Christens reize naar de eeuwigheid". Het talrijke publiek was vol aandacht. NOORDWIJK. J. Br., in dienst bij de fir ma S. A. van Konijnenburg en Co., lia-d gisternamiddag het ongeluk zijn linkerhand zóó ernstig te bezeeren bij het verleggen van rails, dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Dr. H. van Nes heeft de wond gehecht. Alweer een ongeluk in den tuinbouw,; waarvan men wel eens beweert, dat er geen ongelukken voorkomen. De rails toch, die verlegd moesten worden, werden gebruikt bij het „zanden". RlJNZATERWOUDE. Gisteravond trad als spreker voor ons Nutsdepartement op de heer Edmond Visser, uit Amsterdam. De zaal van den heer Loderus was flink bezet. Vooral de dames waren goed vertegenwoor digd. De heer Visser gaf veel goeds en veel schoons te hooreii. Als hoofdnummer gaf hij „Brand in de Jonge Jan" van Heyermans; verder o.m. enkele kenschetsende fragmen ten uit „Het zevende gebod" van denzelf den schrijver. Met „Een Droom" werd zijn programma gesloten. Dat slot was lang niet het minst© van zijn voordrachten. Het was een pret tige en leerzame avond en de dank, dien de voorzitter den spreker bracht, was meer dan een gewone plichtpleging. In de huishoudelijke vergadering van het departement werd de heer J. F. de Ren ge kozen als lid der permanente commissie van toezicht op de Spaarbank. VOORSCHOTEN. In 1910 zijn alhier ge boren 42 jongens en 35 meisjes, terwijl zich hier hebben gevestigd 171 m. en 190 v. Over leden zijn 21 m. en 35 v. en vertrokken 137 m. en 167 v. Op 1 Januari 1910 bestond do bevolking uit 1625 m. en 1682 v. Zij vermeer derde' dus met 55 m. en 23 v, on bedroeg derhalve op 1 Jan. 1911 1680 m. cn 1705 v, samen 3385 personen. Voor de afd. Voorschoten van het „Nederlandsch Jongelingsverbond" trad gisteravond in de Gereformeerde kerk op dr. P. A. E. Sillevis Smitt, van Amsterdam, met het onderwerp „Het Narireëerschap Gods". Spr.'s boeiende Tede werd met de meeste'^ aandacht gevolgd. Gistermiddag was een telefoon-beambte op het Kerkplein bezig een telefoondraad te spannen. Hij stond daarbij op een vrij 78) 't Laatste riep hij tegen den koetsier, terwijl hij Paul in het rijtuig duwde. De fcchare nieuwsgierigen, die buiten stond, Btoof uit elkaar. En in het rijtuig zeide de offcier met tranen in de oogen. „Als we maar met te laat komen; als we nog maar helpen kunnen." „Breng me wat op de hoogte, vertel me wat gebeurd is, wat je weet," zeide Paul, die begreep, dat het hier niet betrof een ge- iwoon ziektegeval, maar iets ernstigers. „Wat zal ik u zoggen? In den loop van 'den morgen is prinses Stéphanie, die sinds gisteren in een ongewoon opgewonden toe stand verkeerde, zoodat de hofdame ©r op aandrong Dorau nog 's avonds te roepen, aldoor opgewondener geworden. Freule ,von Tieboldsheim vond het zoo, dat zij meende den Hertog te moeten waarschu wen. Deze, alhoewel hij lang heeft nage dacht over het' gesprek met de hofdame, heeft geen verder gewicht aan die mede- deelingen gehecht en zijn dochter niet op gezocht. Zooals freule von Tieboldsheim mij vertelde, had de Prinses een bijzondere belangstelling aan den dag gelegd voor het huwelijk van Arsakoff en juffrouw Hildhei- mer, en zich steeds op de hoogte laten hou den van alles, wat daarmee in verband stond. Iedereen is aan het werk gezet om inlichtingen en bijzonderheden daarover te verkrijgen en ten slotte heeft Stéphanie Ralph, den groom, de erfenis van de pi kante Edith Blake, naar de slotkerk ge stuurd. Tijdens zijn afwezigheid is de onrust van de Prinses er niet minder op geworden. En toen de jongen terugkwam, zag volgens Tieboldsheim de Prinses er lijkbleek uit. Zij heeft toen in tegenwoordigheid van de hofdame een lang verhaal van de plechtig heid in de kerk aangehoord en is ten slotte in een lachbui uitgebarsten, waaraan geon einde scheen te zullen komen. En plotse ling moet zij toen tegen do hofdame gezegd hebben: „Nietwaar, Ada, wanneer jij in donker in een moddersloot zou geraken en bedekt zou worden met vuil, dan zou jij ook naar helder water zoeken, om weef schoon te worden?" Maar zij wachtte niet op een antwoord en sprak dadelijk daarna weer over andere dingen, zooals bijv. haar lievelingsplekje in verschillende parken. Ik weet dat alles van freule Tieboldsheim, die zeer onge rust was, vooral toen de Prinses tegen den middag zich een paar uur in haar vertrek ken heeft opgesloten. Toen..." „En wat toen?" vroeg Paul, toen von Steeknitz in de kussens van het rijtuig leun de en deed alsof hij niet verder spreken kon. „Ik weet niets meer dan dat ongeveer een uur geleden freule von Tieboldsheim de vertrekken van den Hertog is komen bin nenstormen en zeide, dat de Prinses zich nu drie uren in haar kamer had opgesloten dat zij de deur niet opende en geen ant woord gaf op vragen en roepen. De Hertog riep mij en de kamerdienaar hem te volgen en liet dadelijk de deur openbreken. Wij vonden de Prinses op haar divan liggen, hevig naar adem snakkende en krimpende van pijn en volkomen bewusteloos. Dorau, die m heb kasteel was, werd geroepen en zette dadelijk een gezicht, dat het ergste deed vreezen. De. Herog zond mij dadelijk naar u toe en nu moge de Hemel weten wat wij vinden zullen." De beide mannen zaten een oogonblik elkaar aan te kijken: zij lazen dezelfde on uitgesproken gedachte op eikaars gelaat. Na een minuut ongeveer vroeg Paul: „En hebt u niets gezien van een ver wonding of zoo?" „Neen, niets van dien aard," zeide do ander op een toon, alsof hij bang was reeds te veel gezegd te hebben. De koetsier, die heel snel gereden had, hield stil vóór den hoofdingang; de schild wachten keken nieuwsgierig naar den Keer in rok, die blootshoofds uit het rijtuig sprong en gevolgd door den adjudant de breede trappen meer opstormde dan opliep. Boven op de gang was reeds te zien, dat een ongewone gebeurtenis de kalme waar digheid, die hier altijd heerschte, verstomd had; de bedienden stonden in groepen bij een of liepen fluisterend met elkaar en zelfs de hofmaarschalk von Stecknitz, de vader van den adjudant, deed minder def tig dan gewoonlijk. Aller oogen waren ge richt op de kamerdeur van de vertrekken van de Prinses, in het eerste waarvan de heer Lorberg het binnentreden van allen, die hier niet noodig waren, verhinderde. Hijzelf zag er geheel verward uit; hij liep ieder oogenblik naar de deur, die toegang gaf tot het vertrek, waar de Prinses was, wisselde een paar woorden met mevrouw von der Laaseburg en freule von Tiebolds heim en weerde dan weer indringende heeren af, die zijn afwezigheid van een oogenblik gebruikt hadden om binnen te u-cden. Hij zag plotseling den dokter en den adjudant de kamer binnenstormen en op een. vragen den blik van den eerste kon li ij weinig anders doen dan een handbewe ging maken, dat allo hulp te laat kwam. In he.t salon, waar de geopende schrijf tafel van de Prinses stond, zag Paul een groep radelooze dames, de eerste kamer- dame der Prinses en StaucLinger, den jager- meester, die voor een jachtkwestie in het paleis was en nu maar geduldig wachtte op de dingen, die komen zouden. Op den drempel stond de Hertog, ook nu nog rechtop, in gebiedende houding, maar met een uitdrukking van diepe smart in zijn oogen, die alle aanwezigen voor de eerste maal vochtig zagen en die iedere beweging van den ouden dotter volgden. Daar binnen op den divan lag de slanke figuur van Ste phanie. De kamerdienaar steunde haar hoofd, terwijl de dokter in angstige span ning met' een instrument luisterde of hij het hart nog hoorde slaanmaar tevergeefs scheen te blijven wachten. En ofschoon de Hertog geen oog afwendde van deze groep, had hij toch het; binnentreden van Paul be merkt. Hij deed een stap op zijde, om den ingang naar het vertrek vrij te maken. Hij zeide: „Kom hierheen, dokter! Dorau schijnt niets meer te weten. Misschien weet de nieu we wetenschap een middel, dat de oude niet kent." Dokter Paul ging den Hertog met een buiging voorbij en ging naar Dorau, die zich nog dichter over de Prinses boog, om zijn gelaat voor den Hertog te verbergen. Paul begon dadelijk zijn onderzoek en Do rau, die een deel van den op hem rusten den last als afgewenteld voelde op do schou ders van den jongeren collega, Lrad bereid willig terug en bet het terrein vrij. Tien minuten lang duiirdo het onderzoek; tien minuten hielden de Hertog en alLn, die in het naaste vertrek waren, den adem bijna in en aller blikken waren gevestigd op den jengen dokter, die kalm en zeker maar met een bedroefd gezicht, zijn plicht deed. Toen liet. hij de hand der Prinses, die hij in de zijne gehouden had, los, nam een der kussens, die op den grond Jagen, legde die aan het hoofdeinde van den divan en gaf Mühlmann een wenk, om het bleeko hoofd van de Prinses, dat hij tot nu too onder steund had, daarop te leggen. Toen wend de hij rich tot den Hertog en zeide zachtjes: „Uwe Hoogheid, in een geval als dit staat de oude en de nieuwe wetenschap even hul peloos. Er is geen twijfel mogelijk: Hare, Hoogheid is gestorven." „Werkelijk dood?" vroeg de Hertog, wien-s trekken op dit oogenblik zeer gespan nen waren. „En is er geen vergissing moge- lijk, geen zenuwverlamming, geen schijn dood? Bestaat er geen middel meer?" De Hertog verstond bijna niets door het onophoudelijk snikken van de beide dames, die dicht in zijn nabijheid stonden, van den adjudant en den kamerdienaar. Paul had hem blijkbaar wel verstaan, want met een buiging antwoordde hij „Zooals Uwe Hoogheid beveelt zal geschie den: we kunnen nog- verschillende proeven nemen. Maar mijn plicht gebiedt mij u bij voorbaat te zeggen, dat zo geen resultaat zul- len hebben. U moet ons een van beiden toe staan, u naar uw kamer te vergezellen." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 5