N°. 15613 Vrijdag 13 Januarf. A0. 1911. §eze <§ourant wordt dagelijksmet uitzondering van -Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Hun roeping getrouw. LEIDSCH M&BLAB PRIJ8 DEB ADYERTENTIEN: Tui 10 regelt ƒ1,06. Iedere regel meer 0.17Orootere lettere neer pUetsruimte. Kleine edyertentiën Tan 80 woorden 40 Cents oontast elk tiental woorden meer 10 Oents,-Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PBIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maandenf 1.10. Bnjten Leiden, per looper en naar agenten gevestigd zijn 1.30, Trance per post1.65. Openbare kennisgeving. NAÏiOiMALE UtitilTlfi. JndêclsDj; tau ioteliugon-paardeu- Terzorger». De Burgemeester van Leiden, Gelezen een missive van den Majoor- £rovineiale-Adjudanfc in Zuid-Holland, d.d. li Januari j.L, houdende mededeeling, dat Van de lichting van dit jaar, o. a. uit deze gemeente, enkele ter volledige oefening be- •temde lotelmgen kunnen worden oangewe- mq om, na zeer kort oefening bij den staf Tan het 3de regiment Huzaren te VGra- renhage, belast te worden met de paarden- verzorging bij het' Remontedepot te Mil- Kgen; Noodigt de dienstplichtigen dezer gemeen te, die go wend zijn met paarden om te gaan, kennis van hun verzorging hebben en genegen anjn bij genoemd Depot te dienen, uit, zich uiterlijk den 16 den Jar BU&ri s. aan te melden of te doen op geven ter Gemeente-Secretarie alhier, af- deeling Militaire Zaken, Kamer 9. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJBEI.AAR Leiden, 12 Januari 191L Leiden, 13 Januari. Tor voldoening aan het bepaalde bij art. 96 der Gemeentewet bieden B. en We. den Baad de volgende aanbeveling aan tor ver vulling van de opengevallen betrekking van Secretaris dezer gemeente. lo. Mr. dr C. E. v a n S t r ij e n, Com mies-Redacteur, waarnemend Gemeente secretaris, alhier. 9o. Mr. dr. A. van Doorninok, Hoof d-C om mi es ter Gemeente-Secretarie, te Utreoht. Tevens stellen zaj voor, Gedeputeerde Staten dezer provincie in overweging te geven het salaris van den Secretaris na der vaat te stellen op f 4000, zijnde de jaarwedde, die door don vorigen titularis aanvankelijk werd genoten, en mitsdien den nieuwen Secretaris te benoemen op de na der door Gedeputeerde Staten, onder Ko ninklijke goedkeuring, vast te stelle* jaarwedde. Bij adres verzoekt N. F. G. Pop tie IVtargnnning tot demping van de sloot, go- logon langs het peroael,. kadastraal bekend igeaneente Leiden, Sectie M. No. 898 -en loodrecht staande op den Hoogen Rijndijk. Bij een vanwege B. -an Ws. ingesteld on- iderzoek bleek echter, dat het adressant'a bedoeling is zoowel bovenbedoeld© sloot als flie gelegen vóór de percoelen Hoog© Rijn dijk Nis 40 en 42 te doen dempen. De vergunning tot demping nu van eerst bedoelde sloot kan door B. en "Ws. worden Igegerven, die voor de sloot langs den Hoo gen Rifndijk, welke sloot eigendom der ge- feieente is, moert echter door den Raad wor- JCton verleend. Tegen het verh*u*xn dezer laatste veü> gunning bestaat noch bij de Commissie van Fabricage, noch bij B. en We. bezwaar, mits daaraan slechte de gebruikelijk© voor» waarden worden verbonden. Met de Oommissie van Fabricage komt het B. en We. voor, dat het verzoek van den heer J. J. van Leeuwen om het winkel huis aan den Nieuwen Rijn No. 21 te mogen huren voor den tijd van 2 jaren tegen een huurprijs van f 400 ;e> jaars, niet voor inwiL- liging vatbaar is. Bedoeld winkelhuis werd bij raadsbesluit van 12 October 1899 door de gemeente aan gekocht en is sedert dien tajd steeds ver huurd voor een bedrag van f 700 te jaars. Weliswaar is bij raadsbesluit van 8 Decem ber j.l. aan den huurder, den beer A. C. Kriest, ontheffing van die verdere huur ver leend, doch dit is niet geschied, omdat de huurprijs te hoog wAs, doch uitsluitend om redenen, dien huurder persoonlijk betref fende. Er is naar de meening van B. en Ws. dan ook geen enkele reden, om den huur prijs van f 700 tot f 400 te jaars te ver minderen en zij geven den Raad mitsdien in overweging op het verzoek afwijzend te be schikken. De heer Van Leeuwen, is winkelier en te vens ook huurder van liet winkelhuis Nieu we Rijn 20 (van de gemeente Leiden). Bij raadsbesluit van 24 Augustus 1905 werd aan het Bestuur van het strijkorkest Euterpe" vergunning verleend om het zanglokaal der Kweekschool voor Onderwij zers en Onderwijzeressen alhier te gebrui ken voor het houden van repetitiën, gedu rende, de maanden Juni, Juli, Augustus en September, des Maandagsavonds van 8 tot 10 uren, en gedurende de'overige maanden des Dinsdagsavonds van S tot 10 uren. Thans verzoekt het Bestuur, om, m plaats van des Dinsdagsavonds, des Vrijdags avonds van 8 tot 10 uren van genoemd lokaal gebruik te mogen maken. Tegen inwilliging van dat verzoek bestaat bij B. en Ws. geen bezwaar. Maandag 16 Januari a.s. hoopt een der meest verdienstelijke onderwijzers der R.-K. Jongensschool aan de Haarlemmer straat-, de heer A. v. d. Meer, den dag te- herdenken, waarop hij woor 25 jaar aldaar als onderwijzer in functie trad. Donderdag 19 Januari, jn den voormid dag zal deze dag in de school feestelijk wor den herdacht, terwijl alsdan ook van half- één tot twee uren te zijnen huize {Oude Singel 232a) gelegenheid zal zijn van zijn belangstelling te doen blijken. Ook over hetgeen in de vierde der Volksbijeenkomsten gisteravond werd aange boden hadden de talrijke bezoekers, die alle plaatsen in de groote Stadszaal alhier be zetten, niet te klagen, 't Was een zang avond, een uitvoering, gegeven door de leerlingen der bdkende Leidsche Burger zangschool, waarvan, zooals schier ieder weet, directeur is de heer C. B. Duyster. Een uitgebreid en mooi programma werd verdienstelijk ten gehoor© gebracht- door het koor en door -solisten, met begeleiding van piano of van doze met strijkorkest- Na de pauze werden de aanwezigen ver gaat op de cantate ,,Leiden9 strijd en zege praal'*, niet lang geleden met succes uitge voerd op de openbare les van de Burger- zangscbooi Dezelfde solisten van welk ten ook nu ©p voortreffelijke wijse mede. Met de muziek en het kinderkoor zongen allen ten slotte het „Wilhelmus". Men was zeer voldaan over en dankbaar ▼oor deze* vierden avond. Geen wonder! Aan de Naainlooze Vennootschap Wev- ninkte Betonfahriek alhier is door de Ver- eenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma Van Gelder en Zonen te Velzen opge dragen het bouwen van een Grondstoffen- fabriek geheel in gewapend beton voor de som van f 106,240. Op grond van de omstandigheid, dat de beide door den Zuidholl. Electr. Spwg. ge scheiden gedeelten van het aan den staat toebehoorehde oefeningsterrein bij Waals dorp (onder beheer van het depart-enu van oorlog) elk in zijn geheel voor do mi litaire belangen onmisbaar zijn, heeft de luitenant-kolonel, eerst-aanwezend inge nieur E. von Brucken Fock, zich namens en in opdracht- van den minister van oorlog tot den gemeenteraad van Den Haag ge wond met het verzoekr het uitbreidingsplan dusdanig vast te stellen, dat in dat plan geen gronden, behoorende tot één der be doelde terrcingedeelten, worden opgeno men. Te Willesfk'op zijn voor de vacature-wij len Jac. Verkley, tot candidaten voor het lidmaatschap van den Road gesteld de hee- ren E. van Lint (eandidaat der beide kies verenigingen) en D. van Os. De Koningin heeft benoemd tot jacht- j on kor jhr. M. J. Th. van de Poll, te Vaas- sen (Geld.), werkzaam bij de Koninklijk© houtvesterijen. Naar wordt medegedeeld, wordfc a-s. Zondag in de Residentie verwacht een fami- lielid van Prins Hendrik, de Prins Hermin van Schönburg, die eemge dagen als gast van II. M. en Z. K. H. ten Paleize zal lo ge er c-.n. Ten einde aan de onderofficieren meer vrijheid te verte enen, heeft de nieuw© mi nister van oorlog aan de korps-oommandan- ten in overweging gegeven om die categorie van militairen, voor zoover zij in de termen vallen een huwelijk te mogen aangaan, te vergunnen, buiten de kazerne te wonen. Toen de Middensteiger te Rotterdam gedempt werd, wilden velen in het dem- pingswerk ook betrekken den Boerenstei- ger en Gröènendaal. Verschilende redenen deden toen daarvan afzien. Daarop werd voorgesteld tot die verdere demping over te gaan als de eigenaars be reid waren een deel der kosten te dragen. Dit had echter geen resultaat. Thans doen B. en Ws. een voorstel, t<>t die demping te besluiten le. wegens den ongezondeh toestand en 2e. ter verkrijging van een parallelweg voor de nieuwe haven. Daar echter de huizen daar onmiddellijk aan het water grenzen, zal de beveiliging der fundeering van die huizen bijzondere maatregelen eischen, die het werk duur maken, o. a. een over de volle breedte van het water onderheiden vloer. Ook zullen, om betere aansluiting te verkrijgen, enkele panden aangekocht wor den. Voor demping wordt geschat f 257.890 en voor aankoop enz. f 28,110, totaal f 284-COO. Overwogen zal worden een belastinghef fing, krachtens art. 240J der Gemeentewet, waardoor van betrokkenen bij herbouwing, een bijdrage zal worden gevorderd. Men meldt aan „Do Maasb." het vol gende uit Venray: Dinsdag a.s. zullen de vijf weleerw. par teis Franciscanen Chris tophorua van Bussel, Gela-siua Wismans, Jesualdus van Hemert, Rembertus Gram an en Silvanus van den Bosch naai' China vertrekken. In de paters kerk. zal 's morgens een der missionarissen geassisteerd door de anderen een pleohtige H. Mis opdragen, waarna een der andere paters van den kansel af de vertrekkenden en de geloovigen toespreekt. Vervolgens wordt hun, knielende voor het altaar, door den provinciaal der Minderbroeders van Nederland de ziendingsbrief van den gene raal der orde voorgelezen en overhandigd. Na de reisgebeden verlaten de missionaris sen de kerk en geven eiken achterblijvenden medebroeder den afscheidskus. Buiten de kerk staan de rijtuigen gereed en wordt de reis aanvaard. Een telegram uit Batavia, te Amster dam ontvangen, bracht het bericht van het overlijden van den heer K. A. van der Weij- den, die eenige maanden geleden voor zaken een reis naar Indië had ondernomen. De heer Van der Weijden is indertijd di recteur geweest van het dagblad „De Am sterdammer" en van „De Telegraaf", later gedurende geruimen tijd directeur van het weekblad „Eigen Haard." (N. v. N.) Volgens telegram uit Port-Said zat hei stoomschip „Sindoro" sinds Woensdagna middag 1 u. 45 in 't. J?uez-kanaal aan den grond, waardoor het verkeer in 't Kanaal versperd werd. Men was bezig met het los sen van de lading. De „Sindoro" van de Rotterdamache Lloyd, kapitein Van Leeuwen, was 22 De cember van Batavia naar Rotterdam ver trokken, en 6 Januari Perim gepasseerd, met verlies van stuurooordschroef, en zou de reis. voortzetten met bakboordschroef. Een nader telegram meldt, dat de „Sin doro" is vlot gekomen en de vaart in het Suez-kanaal is hersteld. De gemeenteraad van Utrecht heeft gisternamiddag mej. dr. Wijnhoff te Utrecht benoemd tot leerares in de natuur lijke historie aan de H. B. S. met 5-j. cur sus voor meisjes aldaar. De raad heeft goedgekeurd een voorstel van B. en Ws. tot wijziging dor verorde ning op de heffing van een plaatselijke di recte belasting naar het inkomen, waardoor het bedrag als maximum wegens noodzake lijk levensonderhoud en kinderaftrek van f 700 op f 650 wordfc gebracht, daar de mi nister zijn goedkeuring heeffc onthouden aan een maximum van f 700. De minister van binnenlandsohe zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op l Mei bij de Rijkskweekschool voor on derwijzeressen te Apeldoorn en bij de Rijks kweekscholen voor onderwijzers te Nijme gen, Haarlem, Middelburg, Deventer, Gro ningen en Maastricht ten hoogste 24 kwee- kelingen kunnen worden geplaatst. Zij die voor plaatsing aan een van de Rijkskweekscholen voor onderwijzers in aan merking wenschen te komen, moeten zich vóór 1 Maart aanmelden bij den directeur der Rijkskweekschool, die zij wensohen te bezoeken, en zij die plaatsing verlangen aan de Rijkskweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn, moeten zich vóór 20 Februa ri bij de directrice dier inrichting aanmel den. Voor verdere bijzonderheden zie men de „Stct." No.' 11. HILLEGOM. In café Loef f en" is dooï de afd. „Leiden" van den Bond voor Vrou wenkiesrecht een propagandavergadering belegd. Als spreekster trad op mej. Marie Steverding, uit Arnhem, met het onder werp: Vrouwenkiesrecht. De sohriffcelyk ingekomen vragen beant woordde mevrouw Wynaendts Francken- Dyserinok. In de pauze werden eenige liederen ten ge- hoore gebracht. Er was gelegenheid fcot het stellen van mondelinge vragen. Aan het einde van de veröadering werden pogingen aangewend tot oprichting van een aid. Hillegom en Omstreken. De heer H. Veldhuizen van Zanten heeft zijn benoeming als wethouder aange nomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tot ouder ling bij de Geref. Kerk is gekozen de heer J. Minne e Chrz. SASSENHEIM. De spekslagerszaak van den heer A. Couvée heeft groote verbeterin gen ondergaan. De winkel is van bekrompen ruim geworden. Het marmeren tafelblad wekt bij de Ikianten vertrouwen in reinheid. Wat het geheele dorp ten goede komt ia de verfraaiing van den gevel, waar nu de nieuwe zaak is gevestigd. Hot sombere, doodsche aanzien heeft plaats gemaakty voor een helder verlichte, levendige omge ving. WASSENAAR. Gisteravond vergaderden de leden van de groentenveiling in hot café Van der Zalm. Uiv het verslag van den boekhouder bleek* dat de veiling zeer goed vooruitgaat. Er was in den loop van dit boekjaar tweemaal zooveel verhandeld als in het vorige jaar. De voorzitter dankte den heer J. Hooymans voor zijn accurate boekhouding. Tot lid van het bestuur werd herkozen <1.6 heer J. van Beek. In plaats van den hee* A. J. van Noort, die niet meer in aanmeiv king wenschte te komen, werd gekozen de' heer J. Kloosterman. Druk werd gesproken over de kalveren- veiling. Eén der aanwezige landbouwers venéohte minder percenten te betalen* Een ander stelde voor het veilingsgebouw, u verhuren. De voorzitter wenschte de veiling gewoon voort te zetten, zooals ver leden jaar. Daartoe werd besloten. Er waren drie premiën uitgeloofd, voor degenen, die het meeste ter veiling brach* ten. Sommige leden vonden dit niet recht vaardig. De groote teelders gaan natuurlijk altijd met" die premiën strijken. De heer J. Ruygrok stelde zijn premie beschikbaar voor dengene, die het meeste zal koopen itt het nieuwe boekjaar. Het bestuur geeft uit eigen middelen drie prijzen roor degenen, die het meeste ver-' koopen. Dit geld komt dus voortaan niet meer uit de kas der Vereeniging. De heer P. Knijnenburg stelde voor geen goederen meer te verkoopen, die met ter veiling aanwezig zijn, dus niet meer op le vering. Er werd tegen aangevoerd, dat de koopers volgens monster koopen, dus wet'm T0) „Ik geloof niet, dat de Gravin er erg op gesteld is mij te ontmoeten, en mij is het piet aangenaam, haar te zien." De hofdame schrok van den toon, waar op deze woorden gezegd waren, en zij ver moedde, dat de ziekte, waarvan dokter Dorau gesproken had, de laatste dagen weer erger was geworden. Freule von Tie- bpldsheim dacht er over of zij* deze meening aan den Hertog moest mededeelen. Zij was er te verbaasder over, daar zij meende aan leiding te hebben te denken, dat de menig vuldige wandelritten in dit gedeelte van het park juist er op aangelegd waren, om gravin Platoff te ontmoeten. Zij beproefde een gesprek aan te knoopen over een on schuldig onderwerp, maar kreeg niet an ders dan „ja" en „neen" ten antwoord, op treurigen toon gegeven; zy werd door dit alles bevestigd in haar meening dat de Prinses óf ziek óf zeer ontstemd was. Het trof haar, dat de Prinses maar steeds blee- ker werd, terwijl haar oogen van tijd tot tijd angstig konden schitteren. In haar be wegingen was nu eens een ontzettende moeheid, dan weer een koortsachtige haast te bespeuren, zooals ook hedenmorgen weer het geval was. Men was nu, steeds gevolgd door den stalmeester en den palfrenier, het slot bijna [weer genaderd en sloeg een zijweg in, dien de Prinses bij geen harer wandelritten 'oversloeg, en waarvoor zij, zooals de hof- 'dame dacht, een krankzinnige voorliefde aan den dag legde. Het was vroeger een rijweg "geweest naar „Mon Repos," maar nu, sedert jaren, niet meer als zoodanig gebruikt en door de lange, overhangende takken een soort berceau geworden. De zon schitterde door de takken en op het jonge groen, overgoot de bemoste stammen met gouden licht. De schoonheid van het park was hier nog grooter dan elders en de voor liefde van de Prinses voor dezen weg ver diende niet 't spottende lachen, waarmede de hofdame die begroette. De Prinses wierp een onderzoekenden blik om zich heen, een blik, die haar begeleid ster meermalen waarnam en waarna Hare Hoogheid weer in haar teruggetrokkenheid verviel. Anders ten minste, maar vandaag nietl Want nauwelijks waren zij. gekomen tot aan den eersten rijweg, toen de Prin ses met een gesmoorden uitroep en een heftigen ruk aan de teugels haar paard deed stilstaan en vervolgens met wijd ge opende oogen en een gelaat, waarop ver rassing en verbazing te lezen waren, voor zich uitkeek. Een paar honderd schreden van haar af stond een bank, daarop zat een man. Ook freule von Tieboldsheim herken de Camillo en zag, dat deze een beweging maakte om te verdwijnen. En op hetzelfde oogenblik hoorde, zij de van opwinding trillende stem van de Prin ses, die zeide: „Ada, je wacht me hier met de anderen. Ik zie daar mijn leermeester, dien ik nog niet geluk gewenscht heb met zijn aan staande huwelijk; ik moet en wil hem spreken." „Uwe Hoogheid, mijn plicht verbiedt me aan uw bevel te gehoorzamen*" fluisterde freule von Tieboldsheim baar paard vlak naast dat van de Prinses brengende. „Uw plicht gebiedt u Zijne Hoogheid van deze ontmoeting kennis te geven," ant woordde de Prinses heftig. Ik zal mijn vader zelf daarvan mededeeling doen; maar op gevaar van mijn ongenade, gelast ik je, mij hier te wachten." Minder om aan het bevel te gehoorza men dan wal om hier geen scène te maken, waarvoor zij beangst was, liet de hofdame de Prinses alleen verder rijden en bleof, nu eens haar meesteres nakijkend, dan weer een onrustigen blik naar de andere zijde werpend, alleen achter. De Prinses had haar paard tot snellen gang aangezet en was binnen een oogen blik op de plek, waar Camillo stond, met ontbloot hoofd haar onderdanig groetend. Ook hij zag bleek; hij had begrepen, toen hij zag, dat de Prinses alleen verder reed, dat het hier meer dan een pijnlijken blik rzou geven. Hij verwenschte de fantastische herinnering, die hem juist vandaag den dag voor zijn huwelijk naar deze plaats had gevoerdde plek, waar hij verleden jaar voor het: eerst het gewaagd had de Prinses aan zojn hart te drukken. Maar sedert hij de ontzettende verveling onder vond aan de zijde van zijn bruid, had de herinnering aan de gunst van de Prinses en een zeker verlangen hem bezield, waar van hij zich geen rekenschap kan geven. Zijn gedachten gingen ver vreg, de laatste maanden voorbij, den tijd, waarin hij Ga- brielle winnen moestHij dacht aan wat hij vroeger gehoopt en verwacht had en tegen zijn wil nam ook Stépbanie een plaats in die gedachten in. Wel zag hij in zijn droomen de Prinses anders dan op dit oogenblik, toen zij dicht bij hem kwam: een doodsbleek gezicht en toch een paar vuurroode plekken aan haar slapen, trillend over haar geheele lichaam en toch met een starre, vastbesloten uitdrukking in haar oogen. Bij dezen aanblik dacht hij aan het vreeselyke uur in het kabinet van den Hervog; hij voelde, dat spoedig de Hertog en heel Forstenburg van deze ont moeting zouden weten, en dat hij eerst mor gen den grond onder de voeten zou heb ben, waarnaar hij zoo lang gestreefd had. En terwij! dit alles hem in gedachten kwam en hij nog niet goed wist welke houding hij zou aannemen, hoorde hy de stem van Stephanie dicht bij zijn oor: „Camillo, bij onze liefde, luister even, ik heb maar enkele oogenblikken. Ik weet alles, wie jou en Edith van my weggerukt heeft; en wat gij om mijnentwil geleden hebt. Nog is het tijd. Sinda eenige dagen -zoek ik je overal In handen van den klei nen Ralph is een kistje met brieven aan jouw adres en een sieraad van mijn moe der, dat waarde genoeg heeft om ons te laten leven. Ga naar Maud-Cottage, in Cumberland, en wacht me daar. Ik zal ko men, al duurt het ook een half of een heel jaar, zoodra ik hier weg kan." Arsakoff durfde niet opkijken, al voelde hij, dat de oogen van de Prinses de zijne zochten. Hij hield zich vast aan een boom stam, als vreesde hij te zullen vallen. „Hoogheid... ik ben... ik heb. er was j geen andere uitweg mogelijk. Mijn diepe vereering voor u kan door geen tijd of om standigheden veranderen..." „Waarom noem je me niet Stéphanie zoo als vroeger?" vroeg de Prinses. „Ik ver moed wat je hierheen trekt: ik heb me in jouw toestand ingedacht en ik zin al weken en dagen om je een woord van mu te doen toekomen. De Hemel moest ons helpen, maar tot vandaag zag ik je niet; het was onmogelijk je een boodschap te zenden,,. Ralph wordt streng bewaakt; je moet een middel vinden, om dat kistje in je liandin te krijgen en dan zelf al het overige doen. Je verloving vergeef ik je, wanneer we maar eerst gered zijn. Camillo, zeg dan! toch wat; zeg, dat jo in Engeland op mijj wachten zult, en geloof mijn eed, dat ik bij? je zal komen, al ligt er ook een wereld tus- schen ons." Yoor Arsakoffs oogen verdwenen de^ Prinses en het paard, dat ongeduldig op; den grond stampte, de boomen en alles, wak, zich in zijn nabijheid bevond. Hij was wer kelijk een onmacht nabij en hield zich mek moeite staande. De hartstocht van de Prin ses bracht hem in de war. 't Was hem ate moest hij nu een besluit nemen en haar antwoorden. „Hoogheid, hoe kon ik mij redden uit de omstandigheden, die een gevolg waren van den wil van uw vader? Ik trouw morgen met de mij opgedrongen biuid.'' De Prinses schrok hevig. Zij werd nog bleeker, haalde met moeite adem en zeide na een oogenblik „Dan is de Hemel ons nog op het laatste oogenblik genadig. Vier en twintig urea zijn voldoende voor meer dan wij willen en je hebt mijn woord, Camillo. Ik kan je veel, misschien alles vergevenmaar wanneer het den schijn zou hebben, "dat je mij had opgeofferd voor die Gabriello, dan kan ik je nooit vergeven." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1