N®. 156TT "iV oensdag 11 Januat'l. A°. 1911. feze §ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Kerkelijke Berichten. FEUILLETON. Hun roeping getrouw. IDSCH PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 18 regels 1.0 5. Ieiere tegel meer f 0.17L Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën ran 30 woorden 40 Cents contant j elk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het inoasseerenwordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 8 Cents i per 3 maanden f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Leiden, II JanuarL Do hoer W. F. Engels mocht onder jDeer Vele blijken van belangstelling zijn 40- jarig jubileum als lid van het College Col lectanten der Ned.-Herv. Diaconie herdenken. Aan den avond, welke juist samenviel toot de vergadering van genoemd College Collectanten, werd de jubilaris door een commissie, bestaande uit de heeren G. Dek ker en J. Splinter G-zn., per rijtuig van tojn woning gehaald. Tóen hij de vergaderzaal binnengeleid, was, •werd hem een welkomstlied toegezongen en werden de notulen van 10 Januari 1871 gelezen, vermeldende zijn installatio en in trede in het College. Vervolgens nam de voorzitter, de heer J. Meijer Jr., het woord, om den jubilaris namens de vergadering geluk te wenschen toet het jubileum, thans door hem herdacht, juist op dag en datum dat de jubilaris 40 jaren geleden in dezelfde zaal als lid ge ïnstalleerd werd. Do voorzitter bracht in herinnering do ver schillende wisselingen, welke in het Col lege zich hadden voorgedaan, noemde ook ©enige namen van oud-oollega's en sprak dan wonsch uit dat den jubilaris nog eenige jaren kracht en lust mogen gegeven worden Let werk der liefde te kunnen volbrengen. Namens het College bood de voorzitter hem aan een photo, voorstellende de leden van het College, in fraaie lijst met inscriptie, vervaardigd door den heer Alfonso Muns, firma Goedeljec. De jubilaris was zichtbaar aangedaan voor de bewezen erkentelijkheid en sprak een wooa,d van dank voor de eer en vriendschap hem- bewezen. Namens het Collego Kerk-Collectanten werd hij door een oommissie gecomplimen teerd bij monde van den voorzitter den) heer W. M. Oppelaar. Daarna kwam een deputatie van het Col lege Diakonen, die bij monde van haar voor- «itter mr. P. E. Briët, op zeer hartelijke wijze den jubilaris geluk wens oh te en van welk College de jubilaris reeds in den mor gen een bloemstuk had ontvangen. De avond werd nog eenigen tijd in ge zellig samenzijn doorgebracht. De "Koningin en de Prins hebben gis teravond oen gedeelte bijgowoond van hot bal dor sociëteit „Casino," in het Hotel Don Ouden Doelen, te 's-Gravenhaga, waar dit gezelschap nu reeds 95 jaar lang haar jearlijksche soirees geeft. Een geveld-cc oratie van gloeilampjes met een dito vorstenkroon in heb midden lichtte in klouTsohakeering boven den hoofdingang van het hotel ter gelegenheid van dit Ko ninklijk bezoek. In* de vestibule werden de Koningin en Prins Hendrik opgewacht cn langs de wit marmeren hoofdtrap, aan de beide zijkanten bekleed met groen, waarop oranje-rozen, door do commissarissen van de sociëteit naar de feestzalen geleid. En terwijl het bal-orkest bij de intrede van de Koningin en den Prin3 het "Wilhel mus liet hooren, schreden de hooga gasten tusschen de rijen van de ongevesr 150 ge- nocdigden en leden aan weerszijden opge steld, door het conversatiesalon naar de bal zaal, naar de voor hen bestemde fauteuils. Van" daar aanschouwden II. M. en Z. K. H. het dans vermaak. De Koninklijke familie bleef van 10 uren tot kwart over elven in dezen feestkring, waarin ook bijna het goheele corps-diplo- matiquo tegenwoordig was. De Koningin-Moeder heeft het ba-stuur der 'Vereeniging tot ondersteuning bij ziekte cn uitkeering bij overlijden van led-en van het Residentie-orkest eau geldelijke bijdrage doen toekomen. Naar de Haagscho correspondent van „De Tel." verneemt, zal mr. D. Fock, gou verneur van Suriname, in Juli van dit jaar aftreden en naar Nederland terugkoeren. Zaterdag zijn de afdeelingen van de Eerste Kamer met het bégródt ihgsoD dorzoek gereed gekomen. Gisteren kwam een der rap- porteursgroepen tot voorbereiding van het Voorloopig Verslag bijeen en heden verga dert -daartoe .de andere oaiimiissie. De aanvang van het openbare beg'rootlngs- debat wordt begin Februari verwacht. Ds. H. H. Schoemaker3, van Alblas- serdam, bevestigde ds. C. B. Sohoemakers, van Alphen aan den Pijn, met een leerrede over Joh. 3:29 en 30, als predikant bij de Geref. Kerk te Katendreoht. 'D?s" namiddags hield de. bevestigde naar aanleiding van 1 Kór. 420 zijii in treerede. Volgens „De Pot ter dammer1komen op het zestal voor de Geref. Kerk te Arnhem voor ds. J. Douma, te Leiden, en ds. G. Elshove te Bodegraven. Door wijlen mevrouw Adrian a Theodo ra van der Vliet, weduwe van den lieer Ma- rinus van cLeir Linden, gewoond hebbende te Dordrecht zijn o.a, de volgende legaten gemaaktaan - de Nederduitseh-Hervormde Diaconie Armen te Zieriksce f 10,000; da Vereeni ging tot opneming en opvoeding van verwaarloosde weezen gevestigd te Neer- bcsch f 5000; de Inrichting tot opleiding voor predikanten te Doetinchem f 3000; de Vereaniging Talita Kumi, gesticht voor ver waarloosde en verlaten meisjes te Zetten f 2000; de Maatschappij van Weldadigheid te Frèderiksoord f 1000; de Prins-Hendrik- Stichting te Egmond-aan-Zeo f 1000; de Zuid-HollancLscho. Maatschappij tot redding van Schipbreukelingen, gevestigd te Bot terdam, opgericht in het jaar 1825 f 1000; de Utrechtsehe Zending3vero3niging f 1000; de Nederlandscho Zendingsvonaoniging te Rotterdam 'f 1000'; de Sophia-Stichting te Scheveningèh f 1000. De Haagsche corr. van „De Telegraaf" meldt: Gelijk bekend is, heeft de minister van koloniën besloten, in verband met de opheffing van do bovencultuur in Suriname, een-tweetal Nederlandsche deskundigen naar die koloniën te zenden. Naar ik verneem, is als een dier deskun digen benoemd de heer J. van Vollenho ven, directeur dor Deli-Maat-schappij te Am sterdam. De lieer Van Vollenhoven zal over eenige maanden naar Suriname vertrekken. Wie de tweede deskundige zal zijn, is nog niet be kend. Nu de raad van Den Haag bepaald heeft, dat de Koninklijke Schouwburg, eerst 31 Maart 1912 zal gesloten worden, is zeer spoedig een regeling te wachten be treffende bet bespelen van het theater na 30 April a.s., het tijdstip waarop de conces sie aan de directeuren de heeren Aan Bijle- relt en Lefèbre eindigt. Naar vernomen wordt, zal worden voor gesteld de nog Ioopendo overeenkomst te verlengen tot 1 April 1912 met dat ver- sohil, dat aan den heer van Bijlevek in dat tooneeljaar alleen de directie zal worden opgedragen, vermits de heer Lefèbre zich met den afloop van de tegenwoordige over eenkomst op 1 Mei aa uit de direotie wenscht terug te trekken. Overigens wordt een voorwaarde opgenomen voor heb geval het gemeentebestuur tot verhooging van de veiligheid der bezoekers vermindering van het aantal zitplaatsen op den 3den en 4den rang mocht vorderen. Te Vierpolclers (Briclsch-Nieuwland) is op ruim 70-jarigen ouderdom overleden de burgemeester dier gemeente, de heer J. M. van der Lugt Melsert. Gisteren overleed f te Doesburg de heer D. Neeb, sinds zeer vele jaren lid van den Gemeenteraad, voorzitter dor Ka mer van Koophandel, alsmedo bestuurslid van vele corporaties. Hij bereikte den leef tijd van 68 jaren. Aan. den heer A. W. Cremer, chef der militaire afkieeling van het Departement van Koloniën^ is wegens ziekte verlof too- ge staan. Naar men meldt, is dó heer J. L. Cluyse- naer, oud-direoteur-generaal der Maat schappij tot Exploitatie yan Staatsspoorwe gen, te 's-Gravenhage, ornstg ongesteld. Voor het wapen dór infanterie wordt eerstdaags een nieuw voorschrift op de schietoefeningen ingevoerd. Hr. Ma. pantserschip „Hèemskerck", onder beA^l van den kapitein ter zee G. L. Goedhart is 10 dezer Dungenesa gepas seerd. HAARLEMMERMEER, In de Ring- vaart nabij de Kaag werd een roeiboot van v. d. L. door een sleepboot mét zandbakken aangevaren en geheel vernield. Daar net uib de verschillende verkregen gegevens Wijkt, dat de schuld in deze geheel bij- den sleepbootkapitein ligt, zal door v. d. L. een eisch. tot schadevergoeding worden in gesteld. HAZERSWOUDE. Gisteravond trad voor het Nutsdepartement „KoudekerkHazers- woude'' op de heer Henri Dekking, van Rotterdam. Vóór do pauze werd door spre ker vertolkt het Fransche drama „La prin- cesse lointaine", van Edmond Rostand; na de pauze werd door hem een blijspel van Multatuli „Aleid," voorgedragen. Bij ont stentenis van den voorzitter dankte dr. Mayer den heer Dekking voor zijn aange name en boeiende voordrachten en riep hem een hartelijk „tot weerziens'' toe. Tegen 1 April is door den heer J. van Exter ontslag aangevraagd als brieven gaarder. KATWIJK-AAN-ZEE. Naar wij verne men, hebben de gezamenlijke schelpsavis- schers alhier een schriftelijk verzoek aan hun afnemers gericht om voortaan f 1.75 voor het hoed schelpen te mogen ontvan gen. De huidige prijs is f 1.40 per hoed. LISSE. De automatische ontstekings- en bluschapparaten, welke oen paar weken ge leden op een 20-tal gaslantaarns op den Stationsweg zijn geplaatst bijwijze van proef voldoen uitstekend. De mogelijkheid is daarom Qiet uitgesloten, dat in den loop van het jaar voor alle gaslantaarns derge lijke apparaten zullen worden aangekocht. In den laatsten tijd is het verscheidene malen gebeurd, dat in de Ringvaart bij de Brug schepen vast raakten. Toen dit nu. Zaterdag weer gebeurde, besloot men te onderzoeken wat hiervan de oorzaak kon zijn en die werd gevonden in een heipaal van 15 M. lengte, die in den bodem vastzat. LEIDERDORP. Tot ouderling der Gere formeerde Kerk is gekozen de heer J. MoraaL NOORDWIJK. Ons bcriaht van 31 Dec. jl., dat de oprichting der sociëteit „Noord- wijk" geen verderen voortgang zou hebben, wordt als onjuist gesignaleerd. Wanneer wij het berioht een week later hadden geplaatst, zou het onjuist gewoest zijn, maar op 31 Dec. Avas het Avèl juist. Den 29sten Dec. toch richtte het voorloopig bestuur een circulaire tot de leden, waarin de A'olgende (letter lijke) zinsnede voorkwam: „Naar aanleiding van do besluiten der AJg. Verg., gehouden 16 Deo. 1910, vooral ten opzichte van de hoegrootheid der contri butie en het entrée, aoht hot voorloopig be stuur het onmogelijk, met de plannen ver deren voortgang te maken. Het oomitó treedt daarom en bloc, al." Dat laat o.i. aan duidelijkheid weinig te wenschen over. Intussohen heeft de zaak een gunstigen keer genomen, en is de so ciëteit „Noordwijk" officieel opgericht. Tot bestuursleden zijn gelkozen de heeren Bus- sink, G. A. -E. Duyster, K. Sanders, die staande de vergadering hun benoeming aan- a'aavdden, en de hecren W. Benschop en H. B. J. Haanappel, wien kennisgeving van hun verkiezing zou worden gezonden. Wij meenden onzen lezers ook heb eerste gedeelte van dit berioht schuldig te zijn, om te voorkomen, dat men ons er van zou ver denken, berichten te plaatsen, die geen goo- den grond hadden. NIEUWVEEN. Op 1 Jan. 1910 woonden hier 1222 personen. Geboren werden m 1910 36 er overleden er 37; levenloos aan gegeven werd er 1. Zich gevestigd hebben 91, de gemeente verlaten 83 personen. Op 31 Dec. 1910 bedroeg de bevolking 1228 per sonen. ROELOFARENSVEEN. Gisteravond werd vanwege de noordelijke ijsclub „Wil- helmina," alhier, in het prachtig versierde clublokaal der Vereeniging door de heeren Elfrink en Helmann, uit Leiden, een zeer goed geslaagde tooneeluitvoering gegeven. De zaal was geheel bezet. De opgevoerde tien nummers werden prachtig gespeeld, waarvan „De Droom" en „Harmen on Trijn" het meest in den smaak vielen, wi.t door het herhaaldelijk applaus werd bewe zen. Vele notabelen woonden dezen recht gezelligen avond bij, o.w. de burgemeester. De voorzitter sloot met. oen woord van dank aan de heeren Elfrink en Helmann voor hun flink optreden en aan de aan- wezigo leden aroor hun goedo opkomst. RIJNSBURG. Bevolkingsstaab op 31 Deo. 1910: In 1910 vermeerderde de bevolking door geboorte met 71 m., on 72 vr.t totaal 143; door a'estiging met 43 m., en 62 vr., to taal 105; samen 114 m. en 134 vr., totaal 248 In 1910 verminderde de bevolking door sterfte met 15 m., en 12 vr., totaal 271 door vertrek met 4S m. en 45 vr., totaal 93; samen 63 m., en 57 vr.4 totaal 120. Op 31 December 1909 bedroeg do bevol king 1608 m. en 1450 vr., totaal 3058. Vermeerdering in 1910 51 man en 77 vr.f totaal 128. Bevolking 31 Dec. 1910 1659 m. en 1527 vr., totaal 3186. Er werden 2 als levenloos geboren kin deren aangegeven en 23 huwelijken geslo ten. VALKENPURG. Op 31 Dec. 1909 ba- stond de bevolking uit 365 m. en 328 vr. In den loop van 1910 vermeerderde zij door de geboorte van 13 m. en 7 vr., terwijl zioh 28 m. en 29 vr. in de gemeente vestigden.' To taio vermeerdering 41 m. en 36 vr., totaal 77 personen. Vermindering had plaats door overlijden van 2 m. en 6 vt., en door ver trek naar elders van 21 m. en 25 vr. Geheele vermindering 23 m. en 31 vr., totaal 54 per sonen. Op 31 Dec. 1910 telde men hier dus 383 m. en 333 at., totaal 716 inwoners. Er werden 10 huwelijken voltrokken en 3 kin deren levenloos geboren. VOORSCHOTEN Gisteravond zou de heer P. J. Vermaas, van Rotterdam, in hotej Deurloo een voordracht houden over de „Universala Esperanto Asocio". Behalve de verslaggever van het „Leidsch Dagblad"- was er ccn belangstellende aanwezig. De lezing ging natuurlijk niet door. Vanwege de \rereemging „Het Groene Kruis" is tot ontsmetter aangesteld J. A. Lamboo. WARMOND. De Vereeniging voor Vreem delingenverkeer alhier, telt reèds 63 leden. ZEGVELD. De nieuwe predikant de» Hed.-Herv. Gem. alhier, de heer P. Kruit, candi tc Hekendorp, heeft zijn intrede ge daan met een predikatie naar aanleiding van Ezech'cl 16 2, na bevestigd te zijn door ds. H. Doornveld, van Oudewater, die tot tekst had gekozen Hand. 20 28. Aan de handoplegging nam, behalve de bevestiger, deel de consulent ds. P. Bongers, van Ka* merik. Auan het einde werd ds. Kruit toe gesproken door ds. Bongers, waarna de Gemeente zqneerw. toezong Ps. 132 6. ZEVENHOVEN. De heer L. D. Huisman^ ouderling der Ned.-Herv. Gem. alhier, heeft voor deze benoeming bedankt. Aarlandervee n. Ohr.-Geref. Kerk., Donderdagavond te halfzeven, ds. H. A.t Minderman, va.i Rotterdam. A 1 p h e n. Lokaal Lage Zijde. Donderdag avond te halfacht, de heer J. N. Voorhoeve,, van 's-Gravenhage. Leiderdorp. Ned.-Hervormde Gem- Donderdagavond te zeven uren, ds. Rut- gors, van Warmond. Oudshoorn. Evangelisatielokaal. Donderdagavond te halfzeven, prof. dr. )I„ Vissoher, van Utrecht. R ij n s b u r g. Chr. Gereform. Kerk.. Vrijdagavond te halfzeven, ds. H. Janssen^ van Leiden. Waardor. Geref. Kerk. Donderdag avond te zes uren, ds. J. J. Impeta, van K a t w ij k-a a n-Z e e. ^'•lUs^menten. J. Geertsma, winkelier in manufacturen,, te Nijehaske. 881 „Neen, neen, deze brief blijft het eigen dom van mijn broer. De slotphrase kan te veel gevolg hebben, wanneer hij er niet op antwoordt. Ik zal F elicit-as van do plannen van Erich' vertellen en ze zal me niet wil len gelooven. Maar dan zal ze Max vragen en hij, die altijd de waarheid spreekt, zal haar deze ook nu zeggen." XXIII. Een heldere Aprilzon bescheen boomen en bloemen in het park; Mei had niet zonniger en warmer kunnen zijn dan nu al sinds een week April was. De heer Hildheimer, die den volgenden dag oen groot familiefeest zou geven ter eere van de verloving zijner dochter met den hof pianist en nieuwen hof- kapelmeester Gamitlo Arsakoff, besohouwde het prachtige Voorjaarsweer als een stille hulde van de natuur aan zijn persoon; hij werd iederen dag welwillender gestemd en breidde den kring van uitnoodigingen gesta dig uit zonder daarbij te letten op de ver langens van zijn dochter en zijn toekom- Btigen schoonzoon. Gedurende deze dagen was de betengstelling van de Residentie minder op het hertogelijk slot dan op de woning van den bankier gericht. Slechts één bericht was in 6teat geweest vandaag, den dag voor het huwelijk, die belangstel ling wat te verminderen: de tijding van dc lang verwachte verloving van Paul Loh mer met Felicitaa von Herther. Het gerucht van dit engagement was in de laatste dagen zeer positief geworden, waaraan Paul zelf het grootste aandeel had. Voor hem was de eindelijk© toestem ming van het jonge meisje al lang zeker. Sinds Felicitas geloofde, dat Erich Francken met zijn nieuwe vaderland maar al te snel ook een nieuwe liefde gevondeü. had, een ge loof, dat haar Arader en Paul als om strijd sterker deden worden, was haar verzet tegen den wil van haar vader zwakker gevonden en voelde Paul zich dichter bij het doel. De wijze, waarop zijn verloving met de doch ter van den president beoordeeld werd, nog A'óór men iet3 vernomen had van het legaat van den bankier Lorius, en de kwalijk ver holen nijd, die zich na het bekend worden daarvan openbaarde, sterkten den jongen man in de overtuiging, dat hij destijds bij den brand in het oude slot een juist besluit genomen had. En toch, wanneer hij getuige was ge weest van het gesprek, dat op den morgen van den verlovingsdag plaats had gronden tussahen vader en dochter, dan zou hij, hoe berekend en koel hij ook wezen mocht, toch nog een oogenblik geaarzeld hebben de hand aan te nemen, die de president 's avonds in de zijne legde. Ook nadat zij door Max Lohmer gehoord had van Erichs brieven, had zij dagen lang gestreden of zij aan het verlangen van haar vader vol doen zou. Zij had den vorigen dag op zijn verjaardag nog eenmaal beproefd of zij balsem voor haar gewond hart zou kunnen vinden. Zij wilde altijd bij hem blijven, aan al rijn wenschen toegeven, slechts niet aan dien eenen, dien rij ook nu weer iri rijn oogen las. Zij had hem gesproken van den toe- stand van haar hart; hem gezegd, dat zij Erich nimmer vergeo_n zou en dat zij nim mer een eerlijke en warme toegenegenheid voor Paul Lohmer zou kunnen voelen. Zij had haar vader gesmeekt een einde te ma ken aan het dwingen van Paul en haar do lust te geven, waarnaar zij verlangdo. Von Herther had eerst met deelneming ge luisterd. Zijn blik had haar aangemoedigd verder te spreken. Maar ten slotco had zij geen ander antwoord gekregen dan dat zij al meermalen gehoord had; „Je bent \Tij, Felicitas, om over je eigen lot te besoliikkon. Je moet je eigen weg kie zen, maar zoolang je aan mijn hoede bent toevertrouwd en zoolang ik nog wat gevoel A-oor jouw geluk of ongeluk, zal ik niet op houden je te smeeken je hand te geven aan een man, wiens verleden en hed-n een waar borg is, dat hij je gelukkig kan maken. Ik heb mijn leven geloofd, dat er maar één ge luk voor een vrouw is, en ik ben te oud, om nog aan een ander geluk te kunnen geloo ven. Je verplaatst jezelf in een ziekelijk gevoel en zou nooit alles, wat je daar straks gezegd hebt, aan mij verteld hebben, wan neer de demon van den hartstocht je niet te pakken had. Paul Lohmer dwingt je niet, maar zoolang hij nog hoop heeft en zijn volkomen correcte houding tegenover jou bewaart, kan ik hem den toegang tot ons huis niet ontzeggen." Die onverzettelijkheid van haar vader bad Felicitas verbaasd. „Dan vertrouw ik mijn eigen hart niet meer en moet deon wat u het juiste toe schijnt," had rij gezegd, en was voor haar vader op de knieën gevallen, haar hoofd in zijn handen; en zij had gezegd, dat zij te veel van hem hield, om nog langer aan zijn Avensohen weerstand te kunnen bieden. Toen had haar \rader haar voorgesteld zioh nog een paar dagen te bedenken, maar Felicitas was bij haar besluit gebleven: zij Avilde haar vader het verdriet niet aandoen langer te weigeren. Toen had hij haar nog gezegd, dat zij de zegenrijke gevolgen van haar besluit wel spoedig ondervinden zou, en Paul gschreven, die een paar uren later zijn huis als verloofde verliet. En vandaag wist heel Forstenburg, dat de zaak eindelijk haar beslag had gekregen, en men zag het huwelijk van Gabrielle Hild heimer, waar de jongverloofden te zamen zouden komen, met dubbele belangstelling te gemoet. De president en rijn dochter zou den dat engagement gaarne als voorwendsel genomen hebben om weg te blijven, want met al zijn invloed op von Herther was het Paul tooh niet gelukt de antiphathie, die de president tegen Arsakoff koesterde, te over winnen. Maar Paul zeide, dat hij bij Arsa- koffs huwelijk moest rijn en hij mocht er te minder ontbreken, omdat de nieuwo hofka- pelmeester dadelijk na zijn huwelijk een reis zou ondernemen, die hem maandenlang van Forstenburg verwijderd zou houden. Vader en dochter spraken niet meer tegen en het was nu vastgesteld, dat de noodza kelijke bezoeken eeust na het feest zouden worden afgelegd. Toen Paul dien morgen zijn meisje bezooht, verzocht hij haar met hem een wandeling te maken in het park. Felicitas, die sinds gisteren zeer veran derd was, ondervond bij dit bezoek een pijn lijk gevoeL Zij was gisteren Paul niet ate een gelukkige aanstaand© bruid, maar wel vriendelijk te gemoet getredenrij had hem gezegd aan het verlangen van haar vad. te willen voldoen, en zoo lang deze laatste in het vertrek was geweest, had zij geen spijt of smart over haar besluit ondervon den. Maar nu voeldo zij, dat zij in het pu bliek zou versohijnen met een man, die haar Arreemd was en misschien wel altijd arreemd zou blijven, en dat rij zich gewennen moest zich voortaan in zijn gevoel en gedachten te verplaatsen. Maar op hetzelfde oogenblik Iwerd het wantrouwen, dat zij tegen hem koesterde, weer wakker. Beteektnde zijn verzoek misschien haar te brengen naar do plaats, waaraan voor haar de smartelijkst© j herinnering van haar leven was verbonden I Maar Paul deed na een paar minuten dez© 1 gedachte verdrijven, door te zeggen, dat hij zich wilde overtuigen of zijn patiënte freule von Tieboldsheim rijn raad, om iederen mor gen een uur te gaan rijden, opvolgde Ln omdat Felicitas naar Haar gevoel a i haar verloofde wat te vergeven had, voelde zij bet pijnlijke van straks minder en beloofde binnen een uur voor de wandeling gereed te zijn. Zij behoefde slechts het gelukkige op gewekte gezioht van haar vader te zien, om moed te vatten en zelf niet geheel zonder hoop voor de toekomst te zijn. De groote rijweg door het park, die naar het vervallen hertogelijke slot „Mon Re pos" leidde, on de wandelpaden aan beide zijden daarvan tegen op dit voormiddag uur even stil als vroeg in den morgen. ''Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1