N°. 15609 Maandag O Januari. A°. 1911. (Qeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEÊ Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. Kerkelijke Berichten. LEIDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels /T.05. Iedere'regel meer f 0.17Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oente contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per week 9 Oente; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Leiden, 9 Januari. Hedenmiddag werd het stoffelijk over- •ohot van den dezer dagen alhier overleden oud-assistent-resident van Billiton (Ned.- Indië) den heer H. Visser J.Wzn., op het kerkhof bij het Groene kerkje, onder Oegst- geeat ter aarde besteld. De kleine schare van familieleden en vrienden van den overledene vergezelde het naar de laatste rustplaats. De derde opvoering alhier van de Am- aterdamsche schets: ,,Heb je 't Kind al ge- oen V' had in den schouwburg gisteravond nog een zoo goed als geheel bezette parterre en galerij enz. bezorgd. Baignoire was slechts matig bezet; loge leeg. Het pubiek amuseerde 7ich blijkbaar weer uitstekend met het stuk, dat met de onder scheiden typisohe tooneelen, zangen en dan sen de noodige afwisseling biedt. De ditmaal voorafgaande twee éénbedrij- vige stukjes: „In de Wittebroodsweken", blijspel, en „De hand", parodie op het Fr&nsche drama „La Main", hoewel zij geen van beide veel beteekcnden, wekten tooh ook meermalen den lachlust. Het was trou wens een avond, die zich door veel opge wektheid kenmerkte, dank zij ook de voor drachten van mevrouw Heese-Slauderof, die vooral met haar satire op de afschaffing der kermis veel bijval oogstte. De vrij goede muziek droeg eveneens tot de opgewektheid hij. De 28ste lijst van de 32ste jaarcollecte yoor de Scholen met den Bijbel vermeldt, dat in do Geref. Kerk te Katwijk-aan-Zee werd ingezameld f 300. Behalve de Unie-oalleote is aldaar nog f 160 in den loop van dit jaar in de Geref. Kerk voor de Chr. school gecollecteerd. In de plaats van den hr. J. L. Zegers, die eervol ontslag vroeg, is tot directeur der Inrichtingen voor de verpleging van lijders aan vallende ziekten en tot oplei ding van diaconen en diaoonessen, te Haar lem en Heemstede, benoemd dr. J. Lam- merts van Bueren, Ned.-Herv. predikant te Amsterdam. Het Ned er 1 and selle oorlogsschip „De Zeven Provinoiön" is gisteren te Kaapstad aangekomen. De Koningin-Moeder heeft Zaterdag avond in het Gebouw voor Kunsten en Weienschappen in Den Haag het Mengel- barg-ooncert bijgewoond. B. en Ws. van 's-Gravenhage hebben den gemeenteraad voorgedragen ter benoe ming van een leeraar in de Staatsweten- flohappen aan de H. B.-8. voor meisjes al daar mr. dr. M. J. van der Flier, leeraar in die vakken aan de H. B.-S. met vijf jarigen cursus, aldaar. De minister van landbouw, nijverheid en han,del heeft bepaald dat decommissie voor de machinisten-examens gedurende bet jaar 1911 te Utrecht zitting zal houden en die voor de stuurlieden-examens te 'a-Gravenhage. De minister van koloniën heeft A. J. EL van Leeuwen ter beschikking gesteld Tan den Gouverneur-Generaal van Ned.- Indië, ten einde te worden benoemd tot adspirant-ingenieur bij den post- telegraaf- en telephoondienst, en W. de Vries Gzn. ten einde te worden benoemd tot adjunct- gouvernements-acoountant daar te lande. Gedeputeerde Staten run Zuid-Hol land hebben opgeheven de gesloten-verkla ring voor alle motorrijtuigen op meer dan tiwee wielen van de volgende wegen in de gemeente Alkemade: den weg langs de Oude Wetering en het Braassemermeer; den langen weg van het Braassemermeer tot Nieuwe Wetering en den weg dóór Roe lof ar ends veen. In een te Nijmegen gehouden bijeen komst van grootgrondbezitters in het Rijk van Nijmegen, waarin ook verschillende stichtingen enz. vertegenwoordigd waren, is een commissie benoemd met opdracht, voorwaarden te ontwerpen voor verpach tingen van wei- en bouwland en verkoopin- gen van hout-, net- en grasgewas, en maat regelen te nemen tot vorming van een ver- 'eeniging van het grootgrondbezit in Neder land. De heer J. A Worp heeft, om redenen Tan gezondheid, eervol ontslag gevraagd als leeraar aan het gymnasium te Gronin gen. Hr. Ms. pantserschip „Koningin- Begentes/' onder bevel van den kapitein ter zee J. A. A. O. ridder van Rappard, is dezer van Colombo vertrokken, met be stemming naar Aden. De gewone audiëntie van den minister jran landbouw, nijverheid en handel zal Woensdag li dezer* die van den minister van financiën op Donderdag 12 dezer niet plaats hebben. ALPHEN. Tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school alhier is be noemd de heer G. Marks* van Leiden. BODEGRAVEN. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 1 Januari 1910 volgens de volkstelling 2477 m. en 2671 vr., te za- men 5148 personen. In 1910 werden gebo ren 166 kinderen, als 82 j. en 84 m. Er ves tigden zich 218 m. en 257 vr., totaal 475 personen. Overleden zijn 42 m. en 40 vr., te zamen 82 -personen. Naar elders ver trokken 223 m. en 255 vr., totaal 478 perso nen. De bevolking der gemeente bestond op 31 December 1910 uit 2512 m. en 2717 vr., te zamen 5229 zielen. Levenloos werden aangegeven 11 kinderen, 6 van het manlijk en 5 van het vrouwelijk geslacht'. Er wer den 29 huwelijken gesloten: In een openbare vergadering van „Pa trimonium", alhier, is als spreker opgetre den de heer E. Kloosterman, vroeger anar chist, thans aangesloten bij het Leger rb»s Heils. In zijn rede veroordeelde spr. het werken van de Sociaal-Democratische partij en dat der Anarchisten, omdat; omverwer ping van de bestaande maatschappij het einddoel van hun streven is. Socialisme en Christendom kunnen volgens spr. niet sa mengaan. De heer J. A. van Ghesel Grothe, alhier is benoemd als chef van dienst van de paar dentram GoudaBodegraven. HAARLEMMERMEER. Twee wielrij ders, beiden zonder licht rijdende, kwar men Zaterdagavond met elkander in bot sing aan den Bennebroekerweg. Daar bei den een goeden gang reden, was de schok hevig en beidén slingerden over den weg heen. Een hunner kwam er tamelijk goed af, doch de ander. B.* uit Aalsmeer moest zich, nadat hij met een rijtuig -naar zijn woning was overgebracht, direct onder ge neeskundige behandeling stellen. Het bleek, dat zijn been ernstig gekneusd was. Ook zijn rijwiel was deerlijk gehavend. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. Heden wordt een aanvang genomen met de verwij ding der brug over de Zandvaart in den Wassenaarsohen weg. KATWIJK-AAN-ZEE. Door de 84 log- gors onzer vloot zijn in het afgeloopen jaar aangebracht 91564 tonnen haring of 1OS0 ton per logger. Door 63 bommen werden aangebracht 46835 tonnen of 744 tonnen per bom. In 1909 werden aangebracht door 76 loggers 81022 tonnen en door 60 bommen 43703 tonnen. NOORDWIJK. Zaterdagnamiddag was er ongewone drukte en bedrijvigheid op de Voorstraat, vóór de woning van ds. S. Ver- hoeff, die, zooals we reeds eerder vermeld den, dien dag zijn zilveren huwelijksfeest vierde. Tegen vijf uren bracht onze har- moniekapel „Crescendo" het jubileerando echtpaar een serenade. De heer en mevrouw Verhoef f met hun familie kwamen naar bui ten. Namens „Crescendo" sprak de heer J. H. v. d. Werf het zilveren bruidspaar toe. Spr. meende dank en hulde te moeten bren gen aan de getoonde mildheid van den ju bilaris, die vreugde had gebracht in vele gezinnen. „Crescendo" speelde daarop de melodie van den psalm.jDat 's Heeren zegen op u daal." Toen dat geschied was, dankte ds. Verhoef f zichtbaar onder den indruk der eerbewijzen. Dat de muzikanten mild ont haald werden, behoeft nauwelijks vermeld. Gisteren hebben 22 jongelui, leden der R.-K. Jongelingsverceniging „Geloof en We tenschap" zich in retraite begeven in het retraitenhuis te Noordwijkerhout. Den jon gelui werd uitgelei do gedaan door den w.oerw. heer kapelaan Niehus. Daar het in den winter een geschikte tijd is voor zoo'n geestelijke afzondering, hoopt de Eer waarde Bestuurder der J ongeli ngs vereeni- ging dat nog meerderen het voorbeeld dezer 22 jongelui zullen volgen. RIJNSBURG. In het bestuur der ant.- rev. kiesvereeniging „Nederland en Oran je", alhier, heeft een verandering plaats gevonden, doordat in de plaats van den heer P, Goemaat is gekozen de heer A. de Mooy Jr. REEUW IJK. Tot gemeenteopzichter is uit zes sollicitant on benoemd de heer J. Heemskerk alhier. RIJNZATERWOUDE. Toen onze lan taarnopsteker A. B omstreeks elf uren de lantaarns ging dooven werd hij op zijn lad der 8taande aangereden door den fietsrijder S., waardoor B. met een smak op den grond terecht kwam. Direct bij den landbouwer Rijkelijkhuizen ingedragen, kon men slechts den dood oonstateeren. De man had nog dien dag zijn 68aten verjaardag reoht huise lijk herdacht. Zaterdag ia d® officier van justitie hier geweest. SASSENHEIM. De straat, tusschen de villa's „Sunbeam" en „Margaretha", nu reeds Julianalaan" genoemd, zal weldra volgebouwd zijn. De heer J. P. Oudahoorn gaat tegmover de geprojeoteerde kerk en pastorie, eenige viÜa'» bouweo, dio 1 No vember a.s, gereed moeten zijn. Een paar perceelen, onmiddellijk achter de villa's „Sunbeam" ©n „Margaretha" blijven nog onbebouwd, omdat daarvan de grondprijs blijkbaar wat al te gepeperd is. De bebou wing gaat verder dan tot dusverre be straat werd. VOORHOUT. In cafc „Boerhaave" :s onder voorzitterschap van dr. H. A. G. Bots een vergadering, der bouwvereeniging gehouden, waarin de Commissie benoemd om elders een onderzoek in te stellen, bij monde van den voorzitter, verslag uitbracht. Te Heemstede en te Lisse had men door persoonlijk bezoek de gewenschto inlichtin gen bekomen. Na discussie kon de vergadering zich. mei? 't voorstel van den voorzitter vereenigen, dat de werkliedenverenigingen in deze ge meente, die voor ooöperatie zijn, eerst zul len trachten him plan; te verwézenlijken, maar dat bij mislukking jde bouwvereniging zal optreden. WARMOND. Naar men ons mededeelt, is 't bestu-or der Roei-, Zeil- cnMotorsport- Ver eeniging „De Kaag" druk bezig naar het uitzien voor een terrein voor het stich ten van een jachthaven, met clublokaal. Velé terreinen alhier komen daarvoor in aanmerking, doch de eigenaren vragen zul ke bespottelijke prijzen, dat er geen sprake van is, om terrein aan te koopen. Het ge volg zal zijn, dat de Vereniging ergens an ders naar een terrein zal moeten omzien. Bij Koii. bosl. is, ter belooning van per soneel van het leger in Ned.-Indië dat zich onderscheiden hooft bij jde krijgsverrichtin gen, dan wel tijdens de waarneming van de betrokking van oiviol-bestnurder in hot-com- mandement Timor en ojaderhoarigheden ge durende het tijdvak 1906 tot ultimo Juni 1910: I. begiftigd met de êerosabel met het ge bruikelijke opschrift, do "eerste luit. dar inf. G. A- Rijnders; II. bepaald, dat bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland, eervol zal worden vermeld, de sergeant- der infanterie E. C. Closior (alg. st- No. 59555); III. benoemd tot ridder in do orde van Oranje-Nassau, de kapitein der inf. B. H. Franssem Herderschee. Aan den heer H. Federlein, op zijn var- zoek, eervol ontslag verleend uit zijn be trekicing van vice-oonsul der Nederlanden te Piraeus de heer G. van Heek, arts, te Amster dam, met 1 Feb. benoemd tot officier van g<ez. 2de klasse bij do zeemacht. mét 1 Mei benoemdtot inspecteur dor di recte belastingen, invoerrechten en accijn zen te Enschedee J. R. Tijssens, inspasteur der zelfde middelen te Hoeren veen; tot idem te Heerenveen, J. Andreae, ad junct-inspecteur derzelfde middelen te Utrecht (1ste afdL); met ingang van laatstgomelden datum, aan A. J. Lojjons, adjunct-inspecteur der directe belastingen te Amsterdam (1ste af- deeling) de persoonlijke titel verleend van inspecteur der -directe belastingen, invoer rechten en accijnzen; nuofc 1 April: aan den ocntroleur-magazijn- meester bij de posterijen «n telegTaphie P. A. de Bordes, te Haarlem, op zijn verzoek, als zoodanig eervol ontslag verleend, en in zijn plaats benoemd J. C. Pull, thans oom- mies der telegTaphie 1ste klasse. Onze kustverdediging. Reuter seint uit Brussel: In een onderhoud met oen medewerker van do „Soir" verklaarde generaal jhr. Den Bear Poortugael, dat het ontwer p -Kus t ver (le diging niet tegen Engeland of eenig ander land gericht is, maar tegen hen, die onze neutraliteit niet zullen eerbiedigen. Daar om willen wij de beschikking hebben over alle mogelijko defensiemiddelen. Wij weten, dat de neutraliteit nooit geëerbiedigd zoo lang zij zwak on nooit geschonden is zoo lang zij kraohtig is verdedigd. Indien onze havens goed bewaakt worden, hebben wij gean landing op de kust to vreezan. Dank zij ecm leger van 200,000 man zouden" vijan den, dio op oen goeden dag misschien bij duizendtallen waren komen aanzetten, zelfs niet bij tientallen mar hnis terugkeer en. Bij een politieke verrassing kunnen wij nog andere tegenstanders hebban dan onze En- golsoho en Duitscho vrienden, waar het een aanval op de kust geldt- Maar daarom ver- waar loo zen wij onze Oostgrens niet, waar voor wij 47,700,000 gulden hebben uitge geven. Het zou in het belang van Enge land kunnen zijn, dat Nederland in staat ia zijn neutraliteit te handhaven, want Duitschland zou door kaapvaart den toevoer van levensmiddelen naar Engeland kunnen afsnijden, dat niet zonder do hulp van neutraio koopvaardij schepen zo a kun nen uitkamen. Nederland is beter dan welk ander land ook in staat Engeland te ver- eohaffera. wosura&a het gebrek rou hebben. Dé prensif va# Duitechla#d en v$& dén Duitsohen Keizer is een puur verzinsel. De generaal herinnert voorts aan liet regle ment op de vrije scheepvaart op rivieren, zoo als dat is toegevoegd aan het verdrag van Weeuen, en dat bepaalt dat de geheel vrijs vaart in handelsopzioht aan niemand geweigerd kan worden. Do uitdrukking „in handelsopzioht'is echter niet in het ver drag van Parijs van 1814 opgenomen. Oor logsschepen profiteer en dus niet van dit artikel en dus ook niet van vrije vaart. In het verslag van het interview verklaar de generaal Den Beer Poortugael: Indien België de hulp inriep der mogendheden, die -zijn onafhankelijkheid waarborgen, dan zou onverschillig wélke kust, zich leenen voor een houding van vijandige troepen, wanneer die beschermende mogendheden Antwerpen als basis uitkozen voor hun operaties om België te steunen of effectief aan een oorlog deel te nemen. Antwerpen zou een oorlogshaven worden, wat streng verboden wordt dooi* de verdragen, die eischen, dab Antwerpen een handelshaven blijft. Niets -zou voor Holland van meer be lang zijn dan te weten of België in dit S&" val over een voldoende oorlogsvloot zal be schikken, want wij beschouwen de Belgen als onze natuurlijke bondgenooten en hoe sterker België in de ure des gevaars zal zijn, hoe beter dit' natuurlijk is voor onze belangen. De onafhankelijkheid van twee aan elkaar grenzende staten is voor beide een levenskwestie, maar het geldt hier niet hun belangen of een opportumteits-kwestie, doch een rechtskwestie. „Bouwt flinke oor logsschepen en forten zoo sprak de gene raai doch zegt dan eerst de verdragen van 1814, 1831 en 1839 op." Niets belet den Belgen van Zeebrugge een groote oorlogshaven te maken, maar volgens de overeenkomst van 18 Och 1907, betref fende de toelating tob de Schelde van oor- logissehepen van een vreemde natie, welke een andere te hulp komt, is dit strijdig met het oorlogsrecht, daar zij aanleiding zou kunnen geven tot het leveren van een ge vecht op onzijdig gebied. Voor generaal Den Beer Poortugael is het principe van een plechtige garantie door groote mogendheden .aan België gegeven ten opzichte van de be scherming zijner neutraliteit, beslist minder waardig te noemen, vergeleken bij dat van do onschendbaarheid van een neutraal ge bied en hij ziet niet in, waarom het verdrag van Londen van 1839 dan meer geldigheid zouden hebben dan die der verdragen van Den Haag van 1907. Het is de door een neu tralen staat in casu Nederland aan te nemen houding ten opzichte van de vaart op de Wester-Schelde, welko in tijd van oorlog niet toegankelijk is, die wij hebben te onderzoeken Generaal Den Beer Poor tugael begrijpt niet, waarom het verdrag, waarbij de rechten en verplichtingen der neutrale mogendheden geregeld worden, hier niet van toepassing zou zijn. Er bestaat geen tegenspraak tusschen de verdragen van 1839 en 1907. Bovendien moet hetgeen slechts geoorloofd is zwichten voor hetgeen uitdrukkelijk is voorgeschreven en de neur traliteitsbopalingen werden in 1907 als ver plichtend vastgesteld, hetgeen niet het ge val was in 'het verdrag van 1839, een uitzon dering op het algemeene noutraiiteits-prin- oipe. Slechts het verdrag van 1907 heeft een volle, bindende kracht en hieraan mag niet worden getornd. De te Antwerpen verschijnende „Mótro- pole" schrijft, naar aanleiding van de kwes tie der forten te Vlissingen: „Wanneer Ne derland er thans toe besluit de mondiDg van de Wester-Schelde te versterken, is dit om dat het er de dringende noodzakelijkheid daarvan inziet." En 't blad voegt hieraan toe: „Laat ons oprecht zijn. Het gevaar is van den kant van het Oosten te verwachten en dit is zelfs zoo dreigend, dat wij daar voortaan steeds rekening mee zullen moe ten houden". Mevrouw Lobo-Braakensiek, de zoo jeug dige tooneelspeelster, verbondon aan „Het Nederlandsch Tooneel", aan wie kinderrol- len met goeden uitslag worden opgedragen, (in „Peenhaar" hebben wij haar destijds hier bewonderd) is thans voornemens haar 25-jarige tooneelloopbaan te herdenlken. Haar eerste optreden dateert evenwel, van haar.... vierde jaar. Het weven. Er is een strooming in ons land, zwak nog wel, om de huisvlijt op een wat hoogor plan te brengen. De huisvlijt-tentoonstelling te Sch'eveningen, was een mooie tentoonstel ling als geheel, in haar kostelijke bijdragen van kloosterscholen enz., doch de eigenlijke huisvlijt had op heel wat hooger peil kun nen staan. Er is nu een neiging do Noonsche huisvlijt- beweging na te volgen. In Haarlem is daarvan eeni go maanden geleden een tentoonstelling geweest. Een groep dames en heeren ia ona lood yveren om het weven gelijk dat in Noorwegen ge schiedt, ingang te doen vinden in ons land. Vooral de heer Tutein Nolihenius te Am sterdam spant zich voor dit doel in. Doch onafhankelijk van dit pogen lezen wij nu weer van een bericht aangaande een andere bemoeiing. „Op de Nederlandsche Weefschool to 's-Gravenhage zal tusschen de weefcur- sussen mej. Neeltje Lettinga, uit Berli- cum (ook bekend van de jongste huisvlijt- tentoonstelling te Scheveningen) lessen ge ven in houtsnijwerk. Mej. Lettinga zal van deze gelegenheid gebruik maken om het we ven te leeren, met het doel om deze kunst, die voor huisvlijt zoo goed gepaard gaal' met het hout-snijwerk, in Friesland in to voeren. Mevrouw Van Harinxma thoe Sloo- ten, douairière van den vroegeren Haag- sch'en burgemeester, interesseert zich hier voor in 't bijzonder en is al een tijd bezig oude Friesche patronen bijeen te brengen ten gebruik e'voor de weefkunst in Fries land. De houtsnij cursus begint 15 Januari en duurt tot 15 Maart. Tegelijkertijd zal mej. De Haan, ook bekend van de huisvlijt* tentoonstelling, lessen geven in het spinnen Vijf lessen zijn slechts noodig om die kunstf te leeren. In „Van onzen Tijd" geeft de eerw. heer G. van Poppel, Vondel-bewerkingen in het Duitsoh. Over Lili Green, de nieuw opgestane dan* seres (zij wa$ het, die in de Shakespeare- voorstelling do Ophaiiaoreëerde) lezen wij in do „Samenleving" uit de pen van Wal ter van Diedcrihoven. dezen niet geringen lof. „De daad van Leli Green en haar genoot heeft de Nederlandsche kunst met een uit drukkingsmiddel vermeerderd dat is da groote beteekonis er van. Wij achten ona gelukkig dit te hebben gevoeld, omdat wij meenen te kunnen zeggen dat dit ona lieve land weder iets zeer schoons rijker is go- worden. Het levende Nederland van vijf tig jaren geleden had een beperkt aantal artistieke expressievermogens bezat niets dan de groote schilderkunst der Ha genaars, die toen in opkomst was. Petrus Guypers heeft dat expressie-vermogon daarna voor het eerst verruimd op het ge bied der architectuur, Kloós, Gorter, Van Deyssel en Van Looy deden hetzelfde op het gebied der woordkunst, Zijl en Mende® da Costa op dat der sculptuur, Derkinde ren en Toorop op dat der wandschildering. Door hefc optreden van Lili Green ia ieta dergelijks op het gebied van den dans ge daan." In de Kunatzaal Reekers te Rotterdam ia geopend een tentoonstelling van werken dooi* J. Zon. Guitry, de Chanteclor van de Porto Saint-Marhin, is alweer van zijn contract ontheven. Wat hij verder doen gaat is on bekend. Thom. Denijs heef, nadat hij op verzoek had voorgezongen, eën aanbieding gekre gen, om zdch voor den tijd van vijf jaren, met ingang van September 1911, al3 eerste lyrische bariton te verbinden aan de Ko ninklijke Opera te Berlijn. De voorwaar den moeten van dien aard zajn, dat Denija hoogstwaarschijnlijk op die aanbieding zal ingaan. (R. Nbl.) De Hagespelers. Door het gezelschap Verkado is ter op voering aangenomen een oorspronkelijk drama in drie bedrijven van de hand van 0. A. Wijnschenk Dom, getiteld: „De Kruisridder." De eerste voorstellingen kun nen einde Februari worden verwacht. Land- en Tuinbouw. Het hoofdbestuur van do Hollandsche Maatschappij van Landbouw is van meening dat er geen redenen bestaan om aan hét verzoek van de afd. Enkhuizen en Omstre ken te voldoen, om zoodanige wetswijziging te vragen, dat aan particulieren (niet- veeartsen) de bevoegdheid zal worden ver leend tot het inenten van varkens tegen vlekziekte. Het in handen geven van serum aan niet-deskundicren acht het gevaarlijk en onverantwoordelijk. naar waarnemingen in den morgen van 9 Jan Medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor. Io.«tituut te De Rilt Hoogste barometerstand 780.0 te Clermont laa&ste 742.6 te Seydisfjord. Verwachting tot dn avond van 10 Jan. Zwakke tot," matigen Zuidwestelijken tot Zuidelijken wind. Meest betrokken en ne velige lucht. Weinig regen. Dezelfde tem peratuur. Aarlandervoen. Geref. Kerk. Dins dagavond to halfzeven, ds. A. Brummel- kamp, van VrijhoevejCapelle.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1