N°. 15606 DoiuTerdajf 5? Jannarr A®. 1911. geze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Hun roeping getrouw. DA&BIA PBUS DER ADVERTENTIES: Van 1—6 regel» A1.06. Ietier» regel meer Z'0,17}. - Grootere letter» naar plaatBrnimte. Kleine aivertentiën yan 30 woorden 40 Oents oontant i elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incaBseerei wordtf 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden Bciten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.65. LEERPLICHTWET. Vrijstelling van de verplichting opgelegd hij art. I der Wet. De Burgemeester van Leiden Herinnert ouders, voogden en verzorgers van de in deze gemeente woonachtige kin deren, op wie de leerplichtwet van toepas sing is en die zich wenschen te beroepen op eenige vrijstelling van de naleving der êd artikel 1 dier wet opgelegde verplich ting; dat zij zich niet kunnc-i beroepen op eeni ge vrijstelling van de bedoelde verplich ting, zoolang zij niet aan hem hebben ken nis gegeven voor welk kind, en op welken grond zij op vrijstelling aanspraak meenen te mogen maken; dat deze kennisgeving, zoolang de aan spraak op vrijstelling blijft voortduren, en de kinderen nog in den leerplichtigen leef tijd vallen, telk.-s na verloop van 12 maan den opnieuw moet worden ingediend; dat ouders, voogden of verzorgers, die overwegend bezwaar hebben tegen 't onder- zrijs op alle binnen den afstand van 4 ki- lomoter van de woning gelegen scholen, traar voor hun kinderen plaats te verkrij gen is, zich op de vrijstelling, genoemd sub. 3o. van art. 7 der leerplichtwet, alleen kun nen beroepen, indien zij aan de hierboven bedoelde kennisgeving de schriftelijke ver klaring bebben toegevoegd, dat zij tegen het onderwijs op de binnen den afstand van 4 kilometer van de woning gelegen scholen, waarop voor de kinderen plaate te verkrij gen is, zoo overwegend bezwaar hebben, dat zij hun kinderen voorloopig liever van het door <'a wet gevorderde onderwijs ver stoken laten, dan hen aan een dier scholen toe te vertrouwen dat deze verklaring, om geldig te zijn, ook de handteekening moet dragen van den heer Arrondissements-Schoolopziener en dat formulieren voor de kennisgeving van vermeende vrijstelling kosteloos ver krijgbaar zijn ter gemeente-secretarie. De Burgemeester van Leiden, N. C. DE GIJSELAAR, leiden, 6 Januari 1911. Nationa'e Militie. Den milicien-verlofganger van de lichting van 1007, JOHANNES PHILIPPUS VER- STRATEN, ingelijfd voor deze gemeente en behoorende tot het 4de regiment Ves ting-artillerie, wordt verzocht' zich onver- w ij 1 d met zijn zakboekje to vervoegen op het militie-bureau ten Raadh'uize (Kamer No. 9) alhier. De Burgemeester van Leiden, N O DE GIJSELAAR. Leiden, Januari 1911. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden v Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet, Brengen ter algemeene kennis, dat door MINA JACOBA BRINKHUIS, winkelier ster, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in len winkel van het perceel Groenhazen- gracht' No. 21. Burgemeester en Wethouder» voornoemd, N C. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Loco-Secretaris. Leiden, 5 Januari 1911. Lesden, 5 Januari. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het besluit van den Raad dezer ge meente tot onbewoonbaar ver klaring van een aantal woningen aan deParadijssteeg, de Willem Matt hijspoort en de Koningspoort alhier gehandhaafd. Bij de door B. en ~Ws. gehouden aan besteding van het onderhouden van alle kunstwerken behoorende tot de Haarlem- Bicrfcrekvaart gedurende de jaren 1911 t/m. 1913, waren de volgende inschrijvingen in gekomen: W. P. Maroelis, Loiden, f12,449; J. P. A. Ndissen, Haarlem, f 11,488; J. Zitman, Leiden, f 11,390; J. Sirag, Lri> den, f 10,997 en P. J. Christiaanse, Oogst- geest, f 8993. De Staatscourant van heden bevat de wijzigingen in de statuten van de Leidscho korfbalolub „Vitesse." Wegens het groote succes, met de eerste opvoering van het blijspel ,,Het Hei lige Woud" alhier behaald, gaf het Rotter damsok Tooneelgezelsohap, directeur P. D. van Eysden, er gisteravond een tweede van. Aangezien in ons blad de eerste opvoering werd besproken, liet stuk sedert dien tijd geen verandering heeft ondergaan en de vertolkers der verschillende rollen dezelfde opvatting huldigden van toen, (kunnen wij thans volstaan met do vermelding, dat de Schouwburg vrij goed was bezocht, dat ook deze opvoering sucoes had en de hoofdper sonen in het stuk herhaaldelijk met applaus werden beloond. Betreffende het 25-jarig jubileum van_ ds. O. L. P. van Schelven, pred. bij de Gere-f. Kerk te Wa-geningen, valt alsnog te vermelden, dat er een feestelijke avondbij eenkomst in de kerk werd gehouden, waar ook de burgemeester tegenwoordig was. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door ds R. van Giffen, die het geschenk der Gem. aanbood (12 zilveren vorken en 12 zil veren lepels) en dat der catechisanten (een zilveren fruitbakje), door ds. W. B. Ren.co ma, van Renkum, ds. Brouwer, van Oude- wetering, de vroegere standplaats van den jubilaris, ds. H. Hoekstra, Arnhem, ds. J. W. van Notten, van Velp, ds. B. van Schel ven, van Amsterdam, en ten slotte door den jubilaris tot: dankzegging aan allen. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Hery. Gem. te Hoogmade door den heer J. Deetman Jr., cand. te Rotterdam. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft aan dr. H. W. E. Mollor eervol ontslag ver leend als leeraar aan de 4de H. B. S. met 3-jarigen cursus voor jongens, en aan den heer J. Gerritz als leeraar in de staathuis houdkunde en de staatsinrichting van Ne derland aan de H. B. S. met 5-jarigen cur sus voor meisjes. Ten einde tegenwoordig te zijn op het gala-bal ten hove zal Sir Allan Johnstone, de gezant van Groot-Britannië, heden uit Londen, alwaar hij met verlof is te 's-Gra- venhage komen, om daarna nog rijn verde ren verloftyd in Engeland door te brengen. Te Haarlem is in den ouderdom van 87 jaren overleden de heer J. J. Knoop, oud- hoofd eener particuliere school. Toen door het klimmen zijner jaren hij het onderwijs heeft moeten laten varen, onttrok hij zich met aan anderen arbeid. Nog lang bleef hij werkzaam in verschillen de maatschappelijke betrekkingen. („O. H. Ct.") Gisternamiddag te 3 óren is te Hoorn de nieuwe Rijks Hoogere Burgerschool plechtig geopend, waarbij de feestrede werd uitgesproken door dèn directeur, dr. W. C. L. Bronsveld. Verder voerden het wóórd de burgemees ter van Hoorn, de heer J. O. van de Bloc- query, voorzitter der commissie van toezicht op het M. O., dr. Campërt, de inspecteur van het O.» en het Tweede Kamerlid de heer Ferf. Door den direoteur-predikant dor wees inrichting* te Neerbosch is bericht ontvan gen, dat do te Zaandam overleden inej. P. OrierDo Vries aan zijn inrichting f3000 had gelegateerd. Het was gisteren 25 jaar geleden, dat de heer B. Formijno, inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Gouda, bij dezen, tak vah dienst werkzaam werd gesteld. Na eerst o.a. te Alphen cn te Almeloo te zijn gestatóonneei'd, werd de- lieer For mijno in 1899 te Gouda benoemd. H. M. de Koningin heeft gisteravond de vertooning van „Lucifer" in den ïïaa-g- schen Schouwburg gevolgd. Z. K. H. Prins Hendrik, die door een vergadering ten Pa- leize verhinderd was, bij liet begin aanwe zig te zijn, verscheen togén halftien in den schouwburg. De vorstelijke bezoekers waren aan het eind getuige van do aanbieding onder toe juiching van hefc publiek, rail een lauwer krans-met Oranjelint aan den heer Royaards Bij het vertrek zeido H) M. aan den heer Van B ijle velt, dat H. M. met veel belang stelling' do voorstelling had bijgewoond. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor een lid der 'Frov. Staten van Zeeland in het district Goes is gekozen de heer W. Kakebeeke, (liberaal) met 3747 stemmen. De heer Steketee (antirev.) 1 .d er 3548. De liberalen hebben dus den zetel, opengeko- men door de verkiezing van mr. Lucasse tot Eerste Kamerlid,, gewonnen. De heer Kake beeke had dezen zomer bij de periodieks verkiezingen zijn zetel verloren. HAARLEMMERMEER. Door den land bouwer K. werd op den Kruisweg, nabij Hoofddorp, een man aangetroffen, die in bewusteloocen toestand op den weg lag. Bij nadere beschouwing bleek de man een bloe dende hoofdwonde te hebben. Daar een eind verder een wagen onbeheerd stond, vermoedt men, dat hij daar afgevallen is. Bode Cee- len, die juist passeerde, bracht met behulp van K. den man in zijn wagen naar Hoofd dorp, om hem bij dr. Nanninga te doen verbinden. Het duurde ongeveer anderhalf uur vóór hij goed bij kennis was. Na ver bonden te zijn en eenig voedsel gebruikt te hebben, kon hij zijn weg vervolgen. Het bleek te rijn een knecht der firma Uljee, uit Haarlem. KATWIJK-AAN-ZEE. Gistermiddag had m de Gemeentezaal door ons gemeentebe stuur de verhuring plaats van veertien per- ceelen teelland en drie perceelen weiland, toebehoorende aan de gemeente Karwijk. In tegenstelling van voorheen, was bij .deze verhuring geen strijkgeld te behalen, wat voor hen, die er wellicht op gerekend had den, een tegenvaller was. Aan huurders was geen gebrek. Het teel land werd verhuurd voor f 0.61 tot f 0.15 per Rijnlandsche roede en per jaar. Wei land bracht op van f 0.23 tot f 0.27&. NOORDWIJK. Gisteravond had in „Hof van Holland'' een gecombineerde uitvoering plaats van onze haimoniekapel „Crescen do" (versterkt ditmaal door de harmonie „Eensgezind" van Lisse) en de gymnastiek vereniging „D. O. 8." Do heer Th. Oostveen, voorzitter van „D. O. S.," hield een openingsrede, waar in* hij de redenen ontvouwde, waarom men tot een gecombineerde uitvoering had be sloten. Hij wensohte den talrijken aanwezi gen ('beide zalen waren ïlink bezet) een pret- tigen avond. Eerst gaf „D. O. 8.," onder leiding van den instructeur, den heer G. J. Hellmann, van Leiden, een viertal zeer toegejuichte nummers. In d© oefeningen aan liet hoog parter- rerek bleken vele leden van „D. O. S." het reeds ver gebracht te hebben. Oefening maakt den meester, al zal de energieke lei ding van den instructeur, wien de voorzitter een woord van dank en lof bracht, er wel niet het minste toe hebben bijgedragen, dat de jeugdige gymnasten reeds zoovele blij ken van vordering gaven. De staaf oefenin gen, oefeningen aan de brug, maar niet Let minst de athletisehe standen vielen algemeen in den smaak. Herhaaldelijk klonk applaus. De heer Hellmann hoeft eer van rijn lei ding. Wij radon den jongelieden, lid van „D. O. S." te worden, want het ledental is voor versterking vatbaar. Na de pauze kwamen de muzikanten aan de beurt. Ook bij „Crescendo" is een te ge ring aantal werkende leden; een beletsel voor krachtsontwikkeling. 't Was daarom een goede gedaohte, om „Eensgezind" van Lisse ter versterking uit te noodigon. De Noordwijksolie burgerij heeft nu eens kunnen hooren, hoe krachtig en vol het klinkt, wanneer een flink getal muzikanten het mogelijk maakt, dat allo instrumenten bezet worden. Deze uitvoering zij een krach tige aansporing voor muziekminnende Noordwijkers werkend lid van „Crescendo" te worden. Do tijd moge niet ver meer zijn, dat ,,o n s" korps hetzelfde praesteert, wat nu alleen mogelijk oleek in samenwerking met Lisse. Een achttal nummers, waaron der eenige heel mooie, werden met suooeo gespeeld. 't Bleek, dat de heer G. Verhey Sr., directeur van beide korpsen, wel in staat is, een mooi programma samen te stel len, en wat meer zegt met dilettant muzikanten in te studeeren. Een woord van lof mag hem, en allerminst den executanten niet onthouden worden. Het. negende nummer verwekte algemeen© vroolijkbeid. Een geamproviileerde neger voerde op de maat der muziek komisone dansen uit, 'n humoristische Cake Walk, ar rangement van den directeur, naar muziek van Yolstedt. Tot riot kwam „D. O. S." nogmaals voor het voetlicht mét de steeds gewaardeerde plastische standen. Hierbij toonde kapper Yan der Heyden zijn be kwaamheid weer eens. We kunnen geru3t zeggen, dat de plastische standen, door leden van „D. O. S." vertoond, het glans nummer uitmaakten van den avond. Jam mer was het, dat velen, dio midden in de zaal gezeten waren, gingen staan, sommigen zelfs op hun stoelen, zoodat men achter iu de zaal weinig of niets kon zien. 's Is een mooie avond geweest. RIJNSBURG. De dag begon gistermor gen voor v. Yl., alhier, melkslijter, minder gunstig. Hij was van zijn wagen gesprongen om zijn paardje in bedwang te houden, want hij bevond zioh juist op den Leiderweg op-zijn-smalst, nog smaller, omdat aldaar de telephoonpaal brutaal een zijner beenen in den weg plant. Toch kwam zijn wagen in onzachte aanraking met de tram, welke al deze voorzorgen noodig maakte. Gevolg: ■wagen stuk, melkbussen over den weg; melk zelf weg. Of hot hierbij zal blijven? Werkelijk is de weg tegenwoordig op do meeste punten te smal en gevaarlijk voor voertuigen en paarden en verwacht men een serie van ongelukken. VOORSCHOTEN. Gisteravond vergader de de antirevolutionnaire propaganda-club „Keucihenius" in de Chr. School. Als spre ker trad op di H. Alting, Geref. predikant alhier, over: „Gezag". De leden der R.-K. „Jonge Garde waren liitgonoodigd de lezing te komen bijwonen. WASSENAAR. Gisteravond hield „Dé Jonge Garde" haar jaarvergadering in het patronaatsgebouw. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig sal do van even dertig gulden is. De secretaris bracht het jaarverslag uit. Alvorens tot de verkiezing van bestuursleden ever te gaan, werd besloten het aantal bestuursleden te' verminderen en dit te beperken tot een viertal. Gekozen werden A. Beyersbergen, voorz; A. van der Hulst, secr.A. Rooy- akkers. penningm., en A. A. Looyestein. De 'zeeréêrw. adviseur bracht een woord van dank aan de af£etreden bestuursleden^ voor de moeite en den ijver, betoond i den tijd, dat zij hun functiën waarnamen. Vcorloopig werd besloten een „debating club" op te richten. Het bestuur zal dien aangaande nadere voorstellen doen. De la-, den A. v. d. Hulst cn A Beycrsberge^ stolden zich beschikbaar het bestuur del kiesvereeniging te helpen bij het aanwer ven van nieuwe kiezers en leden voor do. Kiesvereeniging. Enkele leden besloten „Do, Jonge Garde" te verlaten, om over te gaap tot de Kiesvereeniging. Bij Kon. besluit' is mét 1 Februari 1911,; benoemd tot betaalmeester te Ter Neuzen, de heer L. Th. van Hasselt, thans surnume rair bij den dienst van 's Rijks schatkist; aan mr. N. F. van Nooten, op zijn ver zoek, met 16 Januari a.s., eervol ontslag verleend uit rijn betrekking van griffier bij het kantongerecht te 's-Gravenhage; en :n zijn plaats benoemd mr. L. H. M. van Kruijne, gewezen griffier bij het ontbon den eerste-kantongerecht te Rotterdam,; wonende te Rotterdam; met 1 Januari 1911, F. B. Löhnis te en Zij vermoedde instinctmatig, dal', wanneer haar vader bedenkingen had gehad, het legaat van Lorius aan te ne men, deze bedenkingen te niet zouden zijn gedaan door den grooten invloed van Paul I/ohmer, dien zij iederen dag in alles gewaar werd. De gedachte, dat nu iedere hinder paal, die haar vader indertijd er toe had ge leid haar verbintenis met Erich te verbre- ken, en het bewustzijn dat dezo verandering alleen Paul Lolimer ten goede zou komen, kwam bij haar op. En ten overvloede zeide haar vader ten slotte: „Felicitas, nu dit alles zich zoo gelukkig geschikt. heeft, heb ik nog maar eér* wensch: welken weet ge. Zoek zoo spoedig mogelijk de verkeerde neiging van je hart meesier te worden, laat het verledene rusten, ga een nieuw leven te gernoet en neem alle voordeelen, die je dat brengen kan; denk daaraan, ik ben overtuigd, dab je me dan niet lang meer zult laten wachten op een dag, waarnaar ik zeer verlang, en met mij een voortreffelijk mensch, die jo liefde ten volle waard is." Het jonge meisje voelde dit als een koud stortbad en zeide: „Toen ik u tor wille mijn liefde offerde, dacht ik, dat ik mijn volle vrijheid zou be houden. Ik acht dokter Paul hv>s% «ai oen nem dankbaar voor alles, wat hij voor u ge daan heeft, maar ik kan ziju vrouw niet worden; ik wil ongehuwd Wijwen." „Je bent volkomen vrijmaar je weet, dat ik dat, wat gij een offer noemt, nooit van je geoischt zou hebben, wanneer je dwa ze neiging, volkomen in tegenspraak met je opvoeding cn do tradities van ons huis, je toekomst, waarvoor ik steeds geleefd heb, niet ernstig had bedreigd. Je offer is wei nig waard, wanneer je blijft voortleven zoo als nu en niet te gemoet komt aan mijn wensch, je aan het hoofd to zien van een ge lukkig gezin. Je weet evengoed als ik, dab Paul aan alle eischen, die je een man stel len kunt op het punt van ern9t en degelijk heid, volkomen beantwoordt, en zijn ver sohij ning dunkt mij ook aan vrij hooge eisohen te beantwoorden." „Dokter Paul is in mijn oogen koud tot onbarmhartig toe en vaak zoo scherp, dat ik hem meer vrees dan acht." „Je moet den persoon scheiden van rijn vak, Dokter Paul is arts en als zoodanig zeer knap. Iedere tijd heeffc voor ieder be roep zijn cigenaardigo eischen;. de onze vraagt van de wetenschappelijke mannen een zekere hardheid, een onvoorwaardelijke veroordeeling van alles, wat hun niet weten schappelijk dunkt. Dat kan je afschrikken, zooals het dat mij gedaan heeft. Maar m gewone menschelijke dingen, m dat, waarop het in het leven aankomt, voelen wij ons óón met den dokter, en afgezien daarvan, dat wij hem zeer veel verplicht rijn, ik ken niemand, wien ik met meer gerustheid jouw toekomst zou toevertrouwen." Felicitaa zweeg, haar oogen stonden vol tranen en in haar binnenste verzette zioh iete tegen elk woord van lof, dat haar vader over Paul sprak. De president duidde dit stilzwijgen uit als een langzaam toegeven en zeide „Ik dring je niet al te zeer; maar laat mij dan ook niet al te lang wachten." Nu eerst, in haar groote verlangen, om aan dit gesprek een einde te maken, her innerde zich Felioitas de herhaalde bood schappen, die vóór de terugkomst van haar vader van heb hertogelijk slot ge bracht \varen. Zij zeidt nu aan haar vader, dat de Hertog hem hedenavond nog spreken wilde. Von Herther fronste 't voorhoofd: hij had er op gerekend dezen avond rustig te kunnen thuisblijven en verlangde ook Paul nog te spreken. Maar na alles, wat hij hoor de,. bleef 1 em geen andere keuze dan zich te verkieeden, vlug eeai kop thee te drinken en zijn bediende weer te zenden om een rijtuig. Bij alle goedgezindheid was hij nu toch boos op den Hertog; hij hoopte, dat de audiëntie kort zx>u duren en verzocht Fe- licitas, wanneer Paul mocht komen, dezen te laten wachten op zijn terugkomst. Een paar uren voordat de president an zijn reis was teruggekeerd, was ook hertog Bemhard thuis gekomen van een tocht van verscheidene uren, dien hij gemaakt had door de bossohen, welke achter het slotpark gelegen waren. Moe en nat van den regen betrad hij zijn vertrekken en had Lorberg gezegd, dat hij hem vóór het diner met meer verwachtte. Maar hij kon nauwelijks in rijn Kleedkamer gekomen rijn, toen do bel, die andera den Kabinetsraad riep, weerklonk. De laatste, die juist zijn boel aan het opruimen was, werd door dit ge luid heftig verschrikt en rende naar de kamer van den Hertog. Deze stond, hoog en met toornende oogen, te wachten, op den drempel van zijn kleedkamer; achter hem Mühlmann, die den Kabinetsraad poogde te beduiden voorzichtig te zijn. De Hertog zeide: „Oogenblikkelijk moet de koerier Wild hier komen. Wanneer hij in de een of an dere kroeg zit, moet hij gezocht worden; maar vlug. Staudinger moet maar gaan zoe ken; die weet waar Wild gewoonlijk rit. Maar onder geen voorwendsel mag hij weg blijven." „Tot uw dienst, Hoogheid. Beveelt u ook, dat Wild hier gebracht wordt, wan neer hij „Wanneer hij dronken is?" viel de Her tog den spreker in de rede. „Zeker, ik wil dan zelf zien in hoeverre hij nog toereken baar is. Het schijnt, dat men in dronken toestand dingen kan waarnemen, die men met nuchtere oogen niet kan zien." Lorberg luisterde verschrikt naar deze woorden, dio ongetwijfeld een beschuldiging inhielden. Met zijn scherpen blik had hij ontdekt, dat uit de weitasoh van den Hertog een samengevouwen papier stak, waarin hij met eenige zekerheid de oorzaak van 's He»r- togs boosheid vermoedde. Hij verdween met een diepe buiging, om het bevel van den Hertog te volvoeren. Een oogenblik na hem verscheen ook Müblmann in het voorvertrek en zich naar de kamer van den Hertog wendend, zei hij „Nu wordt het goed, hoort Staudinger vertelde me al, dat hij gedurende den gehee- len rit in zichzelf gekeerd was. En Stau dinger en Rauden die in het gevolg waren, hebben gehoord, dat hij Stecknitz een paar maal ruw afsnauwde. Maar de eigenlijke bui moet nu pas losbarsten. Ik geloof, dat hij een brief in rijn slaapkamer gevonden heeft, want hij is niet bij zijn soh rijf taf el geweest. Ik nam hem den natten mantel af en wilde ook de weitasch afnemen, toen hij mij gelaste daar af te blijven en woedend om u belde. Hij maakte van dat papier een baldat zag ik nog „Ja dat zag ik ook maar waar gaat het om wat is het?" De kamerdinaar haalde do schouders op, als wist hij het niet, en toch zag Lorberg, dat hij wel iets van de zaak afwist. Maar daar kwam Stecknitz, de adjudant van den Hertog, het vertrek binnen. Hij had zijn uniform verwisseld voor een ander toilet en kwam nu met een vroolijk opgewekt go- rioht, om aijn verderen dienst te doen. Toen hij de beide personen in het vertrek zag staan, schrok hij en toen Lorberg hem verteld had wat in de kamer was gebeurd, zeide hij „Zoo, dat is wat anders dan ik gedacht had. Hij was den geheelen dag al onheb belijk, maar ik schreef het toe aan een klei nigheid; een der houtvesters heeft een bevel verkeerd begrepen en drie boomen laten omhakken die juist bewaard moesten blij ven en jullie weten hoe dergelijke dingen hem boos maken. Maar na het standje was het nog niet uit: hij reed door het bosch' als een spookgestalte en zag er wel dertig jaai ouder uit. Ik kreeg het benauwd, niettegen staande het koude weer. Maar nu schijnt de bom eerst goed te zullen losbarsten. Heb jo geen vermoeden wat het is, Mühl mann?" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 3