N\ f56(Tö Woensdag L Januarf. A*. 1911. geze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Hun roeping getrouw. PRIJS DER ADTERTEN1IEN: yan i6 regola 1.05. Iedere regel meer fO.Vt^. Grootere letterinaar plaatsruimte. Kleine edTertentiën Tan 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het incasseerenwordt/'0.05berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Centt; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet Brengen bij deze ter algemeene kennis tat door hen op heden vergunning is ver leend aan D. SCHOTEL, en rechtverkrij genden tot het oprichten van een émailleer- inrichting in het perceel Hoefstraat No. 18, \adL Sectie E No. 128. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N,.C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Looo-Secretaris. Leiden, 2 Januari 1911. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden j Gezien art. 8, 1ste aiiuea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen op heden vergunning is ver leend aan J. DE BEST, en rechtverkrijgen den tot het oprichten van een kalkblussch'e- rij en een bewaarplaats van ongebluschte kalk in het perceel Koestraat No. 4, kacL Beetle H. No. 2943. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Loco-Secretaris. Leiden, 2 Januari 1911. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden-, Gelet op de artt. 12 en 3*7 der Drankwet, Brengen ter algemeene kennis, dat door JACOBUS SCHROEF, letterzetter, wo nende te Leiden, een verzoekschrift is in gediend, om verlof voor den verkoop van «Icoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in het benedenlokaal van het perceel Beschuitsteeg No. 9. Burgemeester 'en Wethouders voornoemd, N O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Loco-Secretaris. Leiden, 4 Januari 1911. Leiden, 4 Januari. Dezen zomer zullen er weder verkie zingen moeten plaats hebben voor den ge meenteraad. In het eerste district moeten aftreden de heeren: mr. S. J. Fockema Andreae, mr. E. de Vries en A. L. Reimeringer Gz. In het tweede district de heeren: J. ftoem, S. de Boer Azn.x dr. H. J. Zwiers ün mr. A. J. Fokker. In het derde district de heeren mr. L. M. H. Kerstens, J. P. Vergouwen en mr. r. J. M. Aalberse. Prof. Fockema Andreae werd op 17 Fe bruari 1886 voor het eerst benoemd en had onafgebroken zitting, zoodat hij op dien da tum 25 jaar het lidmaatschap van den fiaad zal hebben waargenomen. Mr. Kerstens werd 26 Februari 188-1 voor fiet eerst' benoemd, doch werd niet herko men in 1887. In 1893 werd hij weder opnieuw genoemd. Als wethouder moeten, jn September van dit jaar aftreden de h'eeren J. A van Hamel en mr. J. C. van der Lip. Bij den Raad der Gemeente Leiden is het volgende adres ingediend Edelachtbare Heeren, OndergeteekendenJ. Splinter, J. van Dam, J. Bijleveld, W. M. Jongbloed, D. Kruissink, J. N. Botermans, G. Meewis en J. Korswagen, allen wonende te Leiden en te zamen uitmakende het Bestuur van de Kiesvereeniging „Burgerplicht en Gemeen tebelang", alhier, nemen hiermede de vrij heid adhaesie te betuigen aan de desbe treffende voorstellen v_n Burgemeester Wethouders de heeren Vergouwen en Meu- leman, in zake onderwijs, waarbij zij, mede namens een groot gedeelte belasting betalende burgers, (waarvan de handteeke- ningen hierbij als aanhangsel dienen) de overtuiging uitspreken, dat het onder- w ij 8-v r a a g s t u k te Leiden wel het al lermeest urgent is waarmede de Raad zich dient bezig tc houden. Zij meenen: dat de Hoogere Burgerschool voor Meisjes is een luxe-artikel, waarvan de kosten dienon gedragen te worden, door hen, die daarvan gebruik maken, dat het niet aangaat, dat de „Gemeen schap" volgens becijfering van B. Ws. daaraan f 180 per hoofd ten koste legt. dat derhalve het schoolgeld voor deze inrichting, dient te worden gebracht op f 160 per leerling, waar zelfs grootere plaatsen zich de'luxe van een H. B. S. voor Meisjea niet veroorloven om de groote kosten, dat het niet aangaat, de buiten-gemee-nfci n mede te laten profiteeren van door de burgerij gebrachte offers aan het onderwijs, en mitsdien, waar dit kan, voor hen ver hooging moet worden ingesteld, dat het schoolgeld voor buiten-leerlingen van de H. B. S. vx.or Jongens, dient te wor den gebracht, minstens op f 200 per leerling, dat in andere plaatsen het schoolgeld voor buiten-leerlingen nog veel hooger is ge steld, dan het hier genoemde bedrag, dat zij ernstig protesteeren, met de reoh- ten van belasting betalende Leidsche bur gera, tegen de betaling van niet minder dan f 200,000 voor den bouw van een nieuwe H. B. S, voor Jongens, zoolang buiten-leer lingen niet den kostenden prijs van het on derwijs betalen, Voorts verzoeken zij u beleefd wel een onderzoek te willen instellen naar de sa menstelling, van de leerlingen der le en 2e klasse, soholen, waarvan zij meenen, dat groote wanverhoudingen bestaan betreffende gToepen van leerlingen, die maatschappelijk niet bij elkander behoor en, dat alleen wijziging van het schoolgeld in deae samenstelling verandering kan bren gen, en alsdan gewensohbe toestanden zul len worden verkregen, ongerekend nog de finanoieele voordeelen daaraan verbonden. Zij zijn overtuigd, dat de bij velen voor opgezette meening „al3 zoude Leiden een attractie vormen in zijn goedkoop onder wijs" geen reden van bestaan heeft. Hij, die maar even Leiden kan ontvluchten, bedenkt zich geen tweemaal, al was het alleen maar om het belastingcijfer 4.9Ó pCt. Daarin Egt groote kracht van voorspoed, dit cijfer tot een behoorlijk getal terug te brengen. Zij nemen de vrijheid Uwe aandacht te vestigen op het Christelijk Onderwijs to de zer stede; welke offers worden daar niet ge bracht, wat is het schoolgeld daar niet hoog, in vergelijking tofc de openbare scholen, en toch bloeit zij in niet geringe mate, terwijl toch. de school van den heer Meynen, door alle gezindten wordt bezocht* Ten Blotte bedoelen zij hiermede, hulde te brengen aan den heër J. P. Vergouwen, die, ondanks de geringe medewerking, die hij heeft mogen ondervinden, geen moeite heeft gespaard, het onder wijs-vraagstuk, speciaal de luxe-school, H. B. S. voor Meis jes, tot een goede oplossing te brengen. Gaarne onderschrijven rij -dan ook ten vol le het door hem gehouden betoog in Uwe vergadering van 8 December 1910, en ver trouwen, dat Uw Hooggeacht College wel zal willeir rekening houden met de in dit request uitgedrukte wenschen, die toch evengoed geuit worden in heb belang van Leiden, als Uw Hooggeacht College tracht daarvoor werkzaam te: zijn. Met verschuldigden eerbied, 't Welk doende, enz. Bij resolutie van den minister van Ko loniën zijn mrs. W. F! O. J. Baukema, te Leiden, en B. van Giffen, te Goutum, ter beschikking gesteld van den gouverneur-ge neraal van Ned.-Indië, om te worden ge plaatst in rechterlijke betrekkingen daar te lande. De minister van landbouw, nijverheid en handel, de heer T'alma* (heeft zich be reid verklaard het care-voorzitterschap te aanvaarden van de in Den Haag te houden internationale tentoonstelling van hotel- indivstriëj kookkunst en voedingsmiddelen, en de burgemeester, baron Sweerts, heeft het eere-lidmaatschap van die tentoonstel ling aangenomen. Beroepen is tot predikant bij do Geref. Kerk te Oudc-Pekcla ds. A. Rolloos, te Ter- Apel. Ds. C. L. F. van Schelven, Geref. pred. te Wageningon, (herdacht gisteren zijn 25-ja-rig ambtsbediening. Zijn 25-jarige dienst is verdeeld ever slechts twee Kerken. In O.- en N.-Wetering aanvaardde de jubilaris de bediening Jes Woord* in een moeilijken en critièken tijd. Het kerkelijk conflict stond ook ddór voor de deur en wikkelde den jeugdigen Evan geliedienaar met zijn kerkeraad in een zwa nen strijd. Zijn broeder, ds B. van Schelven, was zijn bevestiger en vervulde die taak juist op den dag aan diens schorsing voor afgaande. Over de reformatie van de Kerk van O.- en N.-Wetering zal bij gelegenheid van djt jubileum van de hand van den jubilaris een gedenkschrift verschijnen. Men zal dan zegt „De Standaard" verder -kun nen lezen, vergeten zijn het de ouderen onder ons niet, dat ds. C. L. F. van Schelven niet gemist werd onder degenen, die in die dagen aan de spitse gingen; dat ihij, evenals zijn gcheele familie, met hart en ziel don strijd mee doorleefd en er een werkzaam aandeel in gehad heeft. Een achttal jaren heeft ds. Van Schelven in O.- en N.-Wetering met zijn gaven en met energie gearbeid, ook op het politieke erf, en toen hij naar Wa.geningèh ging, werd zijn arbeid niet geringer. Aan de op 1 April e.k. te Woerden te openen Christelijke normaalschool zullen als leeraren optreden do heeren: F. Kals- beek, tevens directeur (natuurkunde en Duitsah), T. Spreij (plant- en dierkunde), J. Gravesteijn (Bijbelscko geschiedenis en Fransch), J. de Vries (Nedorlandsche iasl en lezen), K. A van Unen, (leot-uur, opstel, muziek), J. Breunes Jr. (aardrijkskunde en schrijven), allen te Woerden, B. Rienstra, te Kamerik (rekenen), A. Maaskant, te Zegveld (wiskunde), D. J. Dragt, te Har- melen (teekenen), O. den Bonter, te Nieu- werbrug (vaderlandsche cn algemeene ge schiedenis), en als leerares mej. Bas, te Woerden, (nuttige handwerken). Naar aan de „N. R. Ct." wordt mee gedeeld, is de heer C. Nobel, oudste adj.- directeur van Plaatselijke Werken te Rot terdam, thans definitief vanwege den mi nister van koloniën aangezocht, om zich aan den Indischen dienst te veabinden, ten ein de belast te worden met de funotiën van ad viseur voor (heb havenbeheer in Nederl.-In- die, later tevens dircoteur van de havenwer ken te Soerabaja. De benoeming kan waarschijnlijk reeds binnen enkele dagen worden te gemoet ge- zion. In dat geval zal de heer Nobel zich met zijn gezin via Marseille met stoom schip „Sindoro" van de Rotberdamsohe Lloyd naar Bataria begeven. Hr. Ms. pantsersdhip „Koningin Re gentes", onder bevel van kapt. t. z. J. A, A. 0. ridder van Rappard, is .3 dezer to Colombo aangekomen. Daar het gebleken is, dat niet overal op dezelfde wijze wordt gehandeld bij de aanslagregeling voor de personeel© belas ting ten aanzien van stationsgebouwen met' de aanhoorigheden, indien méér dan één maatschappij of lichaam daarvan het ge bruik heeft, heeft de minister van finan ciën bepaald dat elke maatschappij of elk lichaam in dat geval belastingplichtig is voor de lokalen welke voor haar dienst in het bijzonder zijn bestemd. Looaliteiten in gemeenschappelijk ge bruik worden in den aanslag van den hoofd gebruiker voor zijn gedeelte, als daarmede één, begrepen. De heer 'J. N. van der Ley, directeur van het gemeentelijk eleotriciteitsbcdrijf to Dordrecht, heeft besloten de hem door de regeering aangeboden berekking van eleo- trotechnisch-ingenieur in dienst van het gouvernement in NecL-Indië aan te nemen. Zooals we reeds eerder gemeld hebben, om vat deze betrekking het geren van advies aan de Indische regeering in zake nieuw uit te voeren werken, speciaal wat betreft het ontginnen van waterkrachten en heft elecirificeeren van spoorwegen. („D. 0.") De gewone audiënties van de minis ters van landbouw, nijverheid on handel, van oorlog en van waterstaat zullen deze week niet plaats hebben. NIEUWKOOP. Mej. H. van dor Voor, onderwijzeres aan de Ghr. School alhier en logon 1 Maart a.s. in dergelijke functie benoemd, aan oen Ch'r. School te Luntenen, heeft deze benoeming' aangenomen. SASSENHEIM. Op 31 December 1009 wa ren in deze gomemte» aanwezig: 1492 m. en 1453 Srf., totaal 2945. Goboren werden 48 m. en 60 vr., totaal 108. Er vestigden rich liieir 148 m. en 152 vr, totaal 300. Door overlijden verminderde de bevolking met 10 m. on 17 vr., totaal 27. Door vertrek met 118 m. en. 133 vr., totaal 251. Een vermosr- dering alzoo van 6S m. en 62 vr., totaal 130; zoodat op 31 December 1910 aanwe zig waren 1560 m. en 1515 vr., totaal 3075. VALKENBURG. Tot tijdelijk onderwij zeres aan de openbare lagsro school alhier is benoemd en reeds in functie getreden, mej. M. Bxoestorhuizen, van Leiden. VOORSCHOTEN. Gisteravond hield de „Koningin-Wilhclmina-Vereeniging" in ho tel Deurloo eon algemeene ledenvergadering, welke door 28 leden werd bijgewoond. De heer G. H. Schmal, voorzitter, verwelkomde de opgekomen leden en deelde mee, dat tot stdjring der kas vrijwillige extra bij- dragon zullen geïnd worden van de Leden. Voorts, dat het bestuur in de Mei-verga- dering zoo goed als zeker met het voorstel zal komen, voortaan weer op 31 Aug. feest te vieren. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de inkom sten in 1910 haddon bedragen f 628.96, de uitgaven 622.30, zoodat er oen voordee- lig saldo was van f 4.66. Ingekomen wa.» een rapport van de Commissie van Controle over de geldmiddelen, bestaande uit de hee* ren J. M. C. Paap, W. G. Duynisveld en H. van Leeuwen. Het rapport stelde voor' de rekening van den penningmeester, den heer C. O ver kleeft, goed te keuren. De ver gadering kon zich met dit voorstel ver- eenigen. Uit het jaarverslag vain den secretaris bleek, dat hot ledental 550 bedroeg. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden dr. J. Moll, G. H. Sohmal e? J. A. Mens. Ingekomen was één candida- tönlijst, die de drie aftreden den weer voor stelde. Volgens art. 10b van het Huish. Regl. wrerden zij zonder stemming herkozen verklaard. Bij de rondvraag voerden nog verschil lende leden het woord, die allerlei belangen der „WdlhelminarVepeoniging'' bar spraki brachten. WARMOND. De heer A. Corijn, alhier, kwam tot de onaangename ontdekking, dat oen zijner schapen in -dé sloot was geloopan en verdronken. ZEGWAARD—ZOETERMEER. Gisten, avond roed de vrachtrijder J. O., van Led- den op Zoeter meer, onder Benthuizen meti zijn wagen in liet water. Persoonlijke enge lukken hadden niet plaats. Verschillende pak jes waren nat,en .een 500. eieren stuk. Hulp vaardige handen hielpen den wagen weer op den kant. ZEVENHOVEN. Gekozen zijn tot ouder ling der Ned.-Herv. Gem. de heer L. D. Huisman, en tot diaken de heer H. Fokker. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 4 Jan. Medegedeeld door liet Kon. Ned. Metoor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 782.1 te Herno- sand, laagste 749.9 te Nice. Verwachting tot den avond van 5 Jan.: Matige tot kracktigen oostelïjken tot noordoostelijke!} wind. Meest betrokken lucht. Weinig of geen neerslag. Tempera tuur om heb vriespunt. 60) En toch ried zijn gezond veratand hem aan rijn taak niet zoo lioht op te nemen als de lijfarts Dorau in den laatsfcen tijd ge daan had. Want van de stemming van zijn patiënten kon een deel van zijn toekomst afhangen. En daarom wijdde doki>er Paul groote aandacht aan de kwalen en kwaaltjes van zijn patiënten en hij toonde zich niet te ongeduldidg toen hem bericht werd, dat de koerier van Zijne Hoogheid, ziek te bed lag en den dokter verzocht bij hem te ko men; Alleen zeide hij: „Die zal wel weer te veel gedronken hebben", maar hij ging tooh naar. den zieken man. Hij vond den koerier in half ijlenden toestand, nogal koortsig. Do oudere verpleegster zeide, dat hij van tijd tot tijd wild ijlde en daarbij lasterlijke taal uitsloeg. Nog vóór de dokter een vraag kon doen, begon hij weer half onsamenhan cende woorden uit te 6tooben, maar waarin toch duidelijk hoorbaar waren de namen van de Prinses, van mis9 Blake, van Arsa- koff en van het kamermeisje Lizzie. Van tijd tot tijd viel de zieke achterover in de kussens, maar een oogenblik later vloog hij Woer op en z>eide: „Wees niet brutaal, Lizzie; ze zullen je nog snappen. De oude Lorberg ziet en hoort alles. Hij kijkt door iemand heen en jij zult hem niet blind maken. Ze^ het je meeste res en de Prinses. Een mooie opvolging, Jij niet er bij, Lizzie? Neem je in acht. Jullie met je achterdeurtjes. Do Prinses mag wel oppassen. Meerderen met een hoog geheim. De oude..." Do rest ging verloren in een onverstaan baar gebrom. De verpleegster keek den dok ter opmerkzaam aan. Dokter Paul hield de hand van den zieke vast en keek op zijn horloge. ,;Hij heeft de koorts en ijlt; maak ijsom- slagentegen den avond (kom ik nog eens kijken." Hij gaf nog een paar orders en ver liet toen de ziekenkamer, terwijl de patiënt heftig en wild was. Hij ging regelrecht naar zijn spreekkamer terug. Een lachje speelde om de dunne lippen; hij zeide: „Het geluk' van mijn vriend Arsakoff schijnt nu wel op een vuurproef gesteld te worden. Wanneer het dit doorstaat, moet aan de duurzaamheid daarvan wel geloofd worden, en dan zullen we er eens op klin ken zooals het goeden kameraden past." XXL De eerste Maart verraste, na de voorbode van de lente in de vorige dagen, stad en land met een plotselingen terugkeer van den winter. De zoele Zuidwestenwind verander de eensklaps in een scherpen Noordoosten, zoodat in een paar uren pleinen en straten spiegelglad waren geworden. Elk huis leek een kleine vesting, waarin de bewoners wa ren opgesloten en die niet zonder gevaar te naderen was. En waar een der huisgenoo- ten niet thuis was, was men in niet geringe mate bezorgd. Tot deze huizen behoord© oofc dat van president vón Herther, waar Felicitas in on gerustheid de terugkomst van haar vader verbeidde. De president was twee dagen geleden op reis gegaan naar het verst ver wijderde gedeelte van het hertogdom, het Buchsfeld. Hij had Felicitas gevraagd hem niet aan het station te komen halen, daar de treinen uit dat gedeelte van het land vaak vertraging ondervonden. Felicitas, die de verschillende kamers doorliep om zioli te overtuigen, dat zij alle gelijkmatig ver warmd en zoo verlicht waren ais haar va1- der het gaarne had, luisterde telkens of zij op straat ook iets hoorde van de nadering van een rijtuig. Zij was niet bang en de gladheid op straat kon haar ook niet onge rust doen worden. Maar de plotselinge reis; de wijze, waarop haar vader haar die had aangekondigd; het feit, dat lange gesprek ken met dokter Paul aan dat besluit waren voorafgegaan, deden haar niet met volko men gerustheid aan dit alles denken en ver vulden haar tc_L opzichte van den terug keer van haar der te gelijk met ongeduld en met angst. Ten overvloede waren de laatste uren drie boden van het Hof ver schenen, hadden in opdracht van den Her tog gevraagd of de heer von Herther nog niet terug was, en er bijgevoegd, dat de Hertog den president verzocht nog dezen avond, dadelijk na zijn terugkeer, wanneer hij uitgerust was van de vermoeienis van de reis, op het kasteel to komen. Het komen van verschillende boden en hun mededee- lingen over de gladheid; daarbij de haast, die er soheen te zijn bij de komst van haar vader, hadden Felicitas' onrust doen toene men, en zij kreeg dat gevoel van angstig wachten, waarin minuten uren worden. Ein delijk toen zij op het punt was tooh maar naar liet station te gaan, hoorde rij in de verte een rijtuig. Zij zou naar de deur ge gaan rijn, wanneer zij niet geweten had, dat haar vader niet gesteld was op derge lijke begroetingen. Zij wachtte dus op haar vader in do ka mer. Maar de opwinding, dio haar bezielde, zag zij ook in de bewegingen en in heb gezicht van liaar vader. De president scheen door de reis, de hindemissen, die hij ondervonden had, evenals,zijn dochter on rustig te zijn. De stormachtigo begroeting en de lange kus, dien hij op haar voorhoofd drukte, gaven haar althans aanleiding dat te denken. De president liet den zich aohter hem bevindenden bediende nauwelijks tijd hem zijn pelsjas af te nemen; toon gaf hij rijn dochter een arm en haar brengende naar een der gezellige hoekjes in de kamer, begon hij dadelijk haar mededeelingen te doen, zoodat zij de boodschap van don Her tog niet kon overbrengen. „Ik kom van Weidenwald, in Buchsfeld, en héb daar belangrijke beslissingen geno men voor onze, eigenlijk voor jouw, toe komst. Ik kon je bij mijn vertrek niet zeg gen, dat ik voor particuliere aangelegenhe den op reis ging, want ik had met een de finitief besluit gewacht tot ik alles zelf ge zien had. Dat besluit is nu genomen; ik zal de erfenis aanvaarden, in de eerste plaats om jouwentwil." Toen eeret, toen hij het verhaa6de en ang stige gericht van zijn doohter zag, herinnerde hij zich, dat hij van alles, wat hem do laat ste dagen had beziggehouden hem slapeJoo- zo nachten had bezorgd, nog geen woord te gen zijn dochter gezegd had. Hij streek het lichtbruine haar van haar voorhoofd weg on keek haar met een lachend gericht aan. Onderweg nog had hij de moeilijkheid van een besluit te nemen ondervonden; na soheen hem alleen de lichtzijde te bestaan Hij begon Felicitas te vertellen van-het testament van Lorius; hij zeide, dat bij geaarzeld had do erfenis aan te ueixicn, cn dat hij eerst daartoe besloten had nadat hij de zekerheid had verkregen, dat Hij geer. arme bloë&verwanten daarmee benadeelde. Hij schilderde haar den toestand, dien bij in Weidenwald govOndën had, en verheelde niet, dat een eigenaar, die hart en oog had voor de nooden van het volk, daar zeer noodig was. En hij voegde er aan toe, dat hij reeds eenigc noodige maatregelen geno men had, dat hij andero zou overwegen, en dafc hij in de zorgen en beslommeringen, dio dit alles hem bezx>rgen zou, voldoening zou vinden in do wetenschap, dat hij door dit alles een vasten grondslag zou Aggen voor haar geluk. Hij sprak Lng en na drukkelijk en deed alöof hij den treurigen trek om haar mond en do tranen in haar oogon niet zag. Hij zweeg over den invloed, dien 'Paul Lohmer op het nemen van zijn besluit had gehad Hij noemde zijn naam niet en wist toch, dat nu de vele gesprek ken van den laatsten tijd voor Felicitas volkomen duidelijk waren. Het jonge meisje luisterde met een moei lijk te omschrijven gevoel naar de verhalen van haar vader. Eén oogenblik was rij wer kelijk verheugd over de veranderde omstan digheden, die vooral op financieel gobiod van beteekonis zouden zijn; maar 'n oogen blik later verzette haar innerlijk gevoel zich daartegen.. fWordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1