Kunst, letteren, enz. Agenda van de week: Kerkelijke Berichten. Marktberichten. Uit de „Staatscourant". Gemengd Nieuws. Noorden. Geref. Kerk. Oudejaarsavond om halfzeven, de heer F. Vis. Noordwijkerhout. Ned.-Herv. Gem. Oudejaarsavond te Zeven uren, ds. A. J. P. Boeke. Oegstgeest. Zaterdagavond om half. zeven ds. A. J. Ituys. Ouds hoorn. Evangelisatie-lokaal der Ned.-Herv. Gem. Zaterdagavond om half zeven ds. Batelaan, van Hoogeveen. Zeven ho ven. Geref. Kerk Oudejaars avond om halfzeven de heer J. Veerman. diep in dem put, waar iet water rondom, fliingt. De huizengevels rondom wijken in den jfcvond ver weg. Schimmig en onzeker zijn de lijnen. Op het donkere water wiegelen liohbschijningem, gebroken af en toe en wegrim pelend als de ïnotorbootjes met hun gewichtige drukte er floor komen schokken. Dan ligt het water (wee® stil. Van de menschen, aan 't betonwerk bezig, hoort men niets, gedempt als hun doen is in de mulle grondlaag. Het lijkt of ze "bij- zonder stil hun gang gaan om den indruk iniet te verstoren voor wie op hen toekijken. Ze sjouwen met ijzeren staven, loggen die in ruiten over elkaar. Het grind, geladen, uit een nabijliggend schip, wordt er tusechen gestort. Het oonsbrueeren van betonwerk doet aan leen speelsche bezigheid denken, aan 't gra ven en bouwen van kinderen, van zand- forten aan 'i 6fcrand waarnaar de groote nien- schon in de badstoelen met gretigheid kijken. Ook de betonwerkers hebban den heeleni flag bekijks. Als over het hekje van ben sckouwburgs- jaimphithéatre, hangen rissen belangstellenden Tootr wie de tijd geen geld is, over de leu- ping van de noodbrug. Br is daar eon geregelde verstopping van passieve kijkers, die overigens niemand hin deren, hhin dag slechts besteden als de Oosterling, die van zijn dadelboom kan leven. Van deze trouwe klanten, heeft er waar schijnlijk nog geen enkele aan Breitner ge dacht, aan de moode Breitner welke hij allen flag bestaarde. Of zijn deze woorden een icmderschattang, nu de Volkshuis-kinderen, Werden geleid langs de schilderijen van Vincent van Gogh. En het kunstaxoom' Van deze instelling toch langzamerhand in the man of tho street zal zijn in gedrupt? BODEGRAVEN. In hotel „Van Haaf ten" heeft de verleden jaar alhier opgerichte gymnaatiekvereemgng „Hercules" haar eerste openbare uitvoering gegeven met medewerking van de dames-gymnastiek- vereeniging „Rotterdam", te Rotterdam. „Rotterdam" werkte mooi en oorrect en zal daardoor waarschijnlijk den stoot hebben gegeven tot de oprichting van een dames- gymnastiekvereeniging in onze gemeente. De jeugdige vereenigihg „Hercules" heeft onder de degeluke leiding van haar direc teur, den heer R. van der Kleijn, in een jaar tijda groote vorderingen gemaakt. Dr. Marsman, die als voorzitter de verga- dering geopend had met een toespraak over hei; nut van de gymnastiek, sloot de bijeen komst met een opwekkend woord om „Her cules'' te steunen. HAARLEMMERMEER. Tot onderwijze res aan de Chr. school aan den Sloterweg, alhier, is benoemd mej. 0. M. Fransen, te Amsterdam, die de benoeming heeft aange nomen. KATWIJK-A AN-ZEE. Gisteravond hield, in de benedenzaal van het „Tehuis", de reserve-luitenant bij de Landweer 'R. een lezing, over het onderwerp: De Lands verdediging. Bpr. deed dit aan de hand van de vol gende drie vragen: lo. Is er in Europa kans op oorlog en kan Nederland daarin .worden betrokken? 2o. Wat hebben wij t>3 doen met het oog op onze landsverdedi ging om den strijd huiten onze gewesten te houden? 80. Hebben wij, Christelijke Ne derlanders, ook nog een bijzondere roeping in geval van oorlog? Tot de optimisten, die roepen: „Vrede, vrede, en geen gevaar", behoorde spr. met. „Oorlog tussohen En geland en Duifcsohland" is het spook, dat vele staatshoofden den slaap uit de oogen houdt, dat ook in ons land hen, die van een voortdurende onafhankelijkheid had den gedroomd, rusteloos achtervolgt. Toen Duitschland na 1870 koloniale mogendheid werd, kwam heb daardoor in botsing met de koloniale mogendheid bij uitnemend heid, met Engeland. Thans is de toestand eóó, dat de naijver tussch'en die twee machtige Rijken tot een oorlog dwingt Zulk een strijd zou voor ons land en onze landsverdediging van de grootste beteeke- nis zijn. Dit toonde spr. nader aan. We hebben er daarom voor te zorgen, dat onze weermiddelen zóó sterk zijn, dat wij op ruim voldoende wijze onze landgren zen en kusten tegen een inval kunnen be schermen. In hoofdtrekken deelde hij nu mede, hoe ons land van de landzijde wordt verdedigd, en besprak hoe, om ons veldle ger goed op peil te houden, veel geld noo- dig is. Men kan op dit punt zoo licht te zuinig zijn en dan bedriegt de zuinigheid soms de wijsheid. Het is daarom zaak, dat onze volksver tegenwoordiging haar roeping kent-, zoodra verbeteringen in de weermacht van ons land moeten worden aangebracht en niet uit kleinzielige overwegingen een begrootings- post afstemt, opdat men niet eenmaal de wrange vruchten van deze handelwijze plukke. Voorts besprak de heer R. de kustverde diging, en de daaraan verbonden kosten. Zal de weerkracht van ons land zoo goed zijn, dat een groote mogendheid zich nog wel eens tweemaal bedenkt alvorens onze neutraliteit to schenden, dan eischt dit van de schatkist groote offers, die moeten wor den gebracht. Ook is het noodig, dat ons volk zich' in vredestijd o. m. oefent in den wapenhandel, in het marcheeren, dat er in gehouden wordt de liefde voor het vader land en het Vorstenhuis. LISSE. Door eenige werklieden, die be zig waren met delven op een pas ingesto ken stuk bloembollenland werden gisteren drie ouderwetsche flesschen gevonden met? den hals omlaag in den grond. Een der fles schen was afgesloten met een kurk en daar in bevond zich een briefje met het volgen de opschrift: „Wij jassen met ons dreij en ben nog met ons dreij. 20 Ootrobris 1773" Het schrift was onduidelijk geworden, maar doordat de letters flink groot waren, nogal gemakkelijk fe ontcijferen. Do flesschen waren alle nog gaaf. ZEGVELD. De Raad heeft gisteren defi nitief besloten,genoegen te nemen met het beeluit van Nieuwkoop, ter tegemoetkoming in de onderhoudskosten van de brandblusoh- middelen. Op een adres van den nachtwa ker, om subsidie van de gemeente, werd af wijzend beschikt. Het Neue Wiener Operetten-gezelsoliap (directie Broun) dat in een paar maan den tijda in ons land ruim zestig voorstel lingen van „Die Keusohe Susanna" gege ven heeft, (te Leiden twee) gaat 10 Januari ons land verlaten en een reis door België maten. Willem Andxiessen is uitgenoodigd de mu ziek te oomponeeren voor de Lustrumfeesten te Utrecht. Thans werkt Andriessen aan een Sym phonic, waarvan twee deelen gereed zijn. Brongebouw te Haar le m. De directie van het Brongebouw heeft met den heer Kriens voor 1011 wederom een contract afgesloten voor 41 concerten. In een gisteren in het Notarishuis te Botterdam gehouden veiling onder directie der heeren Van Marle en De Sille heeft een kamerschut, bekleed met goudleer, f 2010 gedaan; een kussen, waarop het wapen der stad Leiden, f 260. Peter Spaan is aangezocht voor het re dacteurschap van de (herrezene) „Kro niek;." (Vad.) Wij ontvingen heden ter Teoensie: Paul LangenBcheidtArme kleine Eva. Nannie v. WeM. De kleinkinderen van mevrouw Beukema. Uitg. O. Morks Can., Dordreoht. Tijdschrift voor Wijsbegeerte. November 1910. Uitg. Firma E. J. Brill, Leiden. Zaterdag Café Janssen. Mandenmakeresteeg, Duo Anthonie. Zoudag: Leidsche Schouwburg. -De Hagespelere". BChailey's Vrouw". Blgspel. 8 uur. 't Posthof. Concert. Du Nord. Bal. Café Janssen. Mandeumakerssteeg, Duo Anthonie. Dagelijks Leidscb© Kanstvereeniging. Tentoonstelling pastels en teekeniogen Willy Slaiter on II. J. Wolter. 12—4 uur. 7801 28 h 40 Cents per regel. 'i Lands fier. "De Nederlander gebruikt bubbel &lank Zeep en legt er eer bij in...spaart bovendien u)erk en tijd. Volg de gebruiksaanwijzing en lel op den naam Boldoot. 'J Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Voorzitter: burgemeester Slob. Afwezig de heer T. C. Los. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna, hij naar aanleiding van het verscheiden van den wethouder Verkuyl het navolgende zegt: „Aan onze groene tafel ontbreekt iemand. Een onzer wethouders, de heer 'Peter Ver kuyl, de jongste, is er niet. En hij zal hier niet meer komen ook. Gisternacht is hij ont slapen. Al was dit in de laatste dagen te verwachten, toch ontroert het te hooren, dat deze krachtige man, zoo langen tijd kerngezond, ook is gevallen, neergeslagen door den kradhtigen arm van den dood. Alvorens dan ook met onzen arbeid aan te vangen, willen wij zijner gedenken. Ge denken als een krachtige persoonlijkheid, die eerst 20 jaren als lid van uw raad en daarna 15 jaren lang als lid van uw Dage- lijksch Bestuur, veel heeft gedaan ten bate van onze gemeente. In zijn forsch lichaam woonde een kloeke geest; zonder schroom heeft hij voor zijn overtuiging gestaan en gestreden; met zeldzame' volharding plei tend voor wat naar zijn inzicht goed was en recht; bijzonderl'-jk wanneer 't ging over vraagstukken van principieelen aard. Want hij was hoewel evenals wij niet zon der gebreken een man van karakter, in wiens hart het Christelijk beginsel leefde. Zoo is dan do heer Verkuyl van ons ge gaan. Wij gedenken hetgeen gedurende dio groote reeds van jaren in 't belang van deze gemeente mede door zijn invloed is tot stand gebracht. Wij gedenken zijn vriendschap en gezellig verkeer in dezen onzen kring en niet het minst aan zijn ijver en toewij ding in de vergaderingen van 't Dagelijksoh' Bestuur betoond. Dit heengaan is ook een roepstem voor ons. Laat ons werken, werken in het be lang van deze gemeente, zoolang het voor ons dag blijft. En geve G?dt dat, als de aardsohe nacht komt, ook wij ons in Zijn eeuwig licht ver heugen mogen." Van den hoer Rinkel worden in dank aanvaard voer het archief een collectie kaar ten, betrekking hebbende op de droogmaking van den Haarlemmermeeri>ol(ler. Voor kennisgeving wordt aangenomen een ongezegeld adres van de Vereen, van Hoof den van Scholen, waarin deze medede&len, dat zij de ouders aangespoord hebben hun kinderen het herhalingsonderwijs te doen vol gen en zij opkomen tegen de uitdrukking des Voorzitters in de vorige vergadering, dat zij zich wel eens beter mochten voorbe reiden voor het onderwijs en waarin zij zien een beschuldiging van plichtverzuim. Naar B. en Ws. wordt om praeadvies ge zonden een. adres van H. Kroon c.s., waarin aangedrongen wordt op een brandspuit voor Lisserbroek. De assurantie-maatschappijen weigeren aldaar nieuwe posten af te slui ten. Aan den heer A. W. Sewanhuysen, die tö Schiedam benoemd is, wordt op zijn ver zoek tegen 1 Jan. eervol ontslag verleend als pnderwijzer aan school 4 en aan mej. Welsink als onderwijzeres aan school 7 tegen 1 Maart. Tot leden der schoolcommissie worden be noemd de heeren Jb. van Zij verden en Joh. Verkuyl, tot leden van het Armbestuur de heeren C. ,Vreugdenhil, voor wijk I, Th. Dekker voor wijk 2, B. Th. de Koning voor wijk 3, W. A. de Rooy voor wijk 11, J. Nieuwkoop voor wijk 15 en U. Munsterman voor wijk 22. Den heer R. W. Lammerts wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van het Alg. jBurg. Armbestuur onder dank betuiging voor de vele en gewichtige dien sten; 'aan de wed. J. Visser wordt vergun ning Verleend tot plaatsing van een steen en een paar rozeboompjes op het graf No. 71 te Nieuw-Vennep. Af- en overschrijving wordt goedgekeurd tot ten bedrag van f 516.15 en betaling uit den post onvoorziene uitgaven tot een bedrag van f 20.60 en een suppl. kohier hondenbelasting tot een bedrag van f 10.62Va- B. 'en "Ws. worden aangewezen als com missie, die met de Dm Heldersche com missie zal raadplegen om te trachten te geraken tot wijziging der kringenwet van 1853. Goedgekeurd wordt oen niéuwe regeling omtrent schoolgaande kinderen met de ge meente Alkemade. Voortaan zal Haarlem mermeer per schoolgaand kind uit deze ge meente, dat in Alkemade schoolgaat, f 15 betalen. Van de agenda wordt afgevoerd öen voor stel tot vaststelling oener verordening, re gelende do ontvangst van ziekere heffingen, afwijkende van art. 113 Gemeentewet-. Als zijnde on gezegeld wordt niet in be handeling genomen Osn adres van den Ned. Bond Van geim-ambtenaren omtrent den borg tocht des ontvangers. Bij een nadere roga- ling 'zal dit adres echter gebruikt worden. Het bestek voor de school behoeften-aan besteding wordt goedgekeurdde bestekken voor de onderhoudswerken aan Raadhuis, scholen 'en schoolhuizen gaan naar de comm. voor de gemeen te-werken. Do belooning voor hot herhaiingsonder- wijs ivordt gesteld op 75 ets. per lesuur. B. 'en "Ws. worden gemachtigd enkele hoo rnen aan de binnenwegen te Hoofddorp te rooien 'en te verkoopen. Voor den nieuw te benoemen houwopzicli- ter Wordt een instructie vastgesteld. Tot bouwopzichter wordt hierop benoemd do heer J. F. R. Gevers. De Voorzitter deelt verder mede, dat B. en Ws. voorstellen aan den onderwijzer De Vriend, die eer in functie kwam dan hij meent, een gratificatie te verleenen van f 10.50, ongeveer gelijk staande met een week salaris. De heer Knaap vraagt aan B. en Ws. te adviseeren omtrent het geval Berrevoets. ^eze heer heeft eigenlijk nog van 190b f30.10 salaris te vorderen van herhalings- onderwijs, dat hij te laat declareerde. De Voorzitter zegt zulks toe. De heer Knaap dringt er op aan in de officieèle mededeelingen eens mede te dee len, dat alle adressen aan den Raad gericht gezegeld moeten zijn. De heer Evelein vraagt in die mededee lingen te willen venmelden wanneer het her halingsonderwijs aanvangt. De Voorzitter antwoordt, dat die lessen reeds aangevangen zijn, doch in den nazo mer zal er op gelet worden. De hoer Lammerts deelt hierop mede, dat deze vergadering de laatste is, die hij bijwoont, daar hij de gemeente gaat verla ten. Hij dankt den Voorzitter, den secre taris en den Raad vdbr de hem betoonde welwillendheid gedurende 14 jaar en van den genoeglijken, pleizierigen omgang. Hij hoopt en wenscht, dat men onderling nog lang bijeen zal mogen blijven tot bloei der gemeente. De Voorzitter zegt namens allen den hoer L. dank voor zijn hartelijk afscheidswoord. De heer L. was altijd een levendige ver schijning, die met groote rondheid voor zijn meening uitkwam en wiens goede hart met de gemeente meeleefde. Spr. dankt den heer L. voor wat hij voor de gemeente deed, hoopt dat hij aangename herinneringen be houden mag van deze Raadszaal en wenscht, dat God hem in zijn verder leven moge ze genen. Aarlanderveen. Ohr.-Geref. Kerk. Oudejaarsavond om halfzeven, de heer G. Boer. A 1 p h e n. Ned.-Herv. Gem. Oudejaars avond te halfzeven ds. Kalkman, em.-pred. te Hilversum. Boskoop. Evangelisatie. Oudejaars avond om halfzeven, ds. N. van Schouwen burg, van Amsterdam. Nieuwkoop. Geref Kerk. Oudejaars avond om halfzeven, Predikatielezen. Nieuwveen. Evangelisatie. Oude jaarsavond om halfzeven de heer V. Poolsma1 van Nieuwkoop. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 30 Dce. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.2 te St.- Mathieu; laagste 752.4 te Skagen. Verwachting tot den avond van 31 Deo.: Meeat matige westelijke tot zuidwestelij ken wind. Toenemende bewolking. Later wel licht regen.. Dezelfde temperatuur. Mogelijk nachtvorst. Interview met dr. A. Kuyper. Reuter seint uit Brussel het volgende uit een interview, dat het tyad de „Soir" heeft gehad met dr. A. Kuyper. Deze zeide dat Nederland het recht heeft om bij Vlissingen een fort te bouwen, maar de oppositie wa-s sterk genoeg om het ont werp schipbreuk te doen lijden. De artikelen van de „Indépendanoo bei ge" en van den Temps" hebben het resul taat gehad, dat vele tegenstanders van het ontwerp zioh er mede verzoenden als protest tegen de vreemde inmenging. Wij zullen handelen overeenkomstig de tractaten in tijd van oorlog en zullen de uitlegging deen kennen, die wij aan de ver schillende gevallen geven. Dr. Kuyper bevestigde dat een brief van keizer Wilhelm nooit he-ft bestaan, en hij gaf de meening te (kennen, dat de nieuwe minister van Oorlog dezelfde gedragslijn 20U volgen als de afgetreden minister. R.-K. Gymnasium te Katwijk aan den Rijn. In verband met de berichten in zake ver plaatsing van de Sk-WilRbrordus-stichting te Katwijk aan den Rijn, kunnen wij nog mededeelen, dat tussohen Den Haag en Scheveningen een geheel naar de eisohen des tijds ingericht complex van gebouwen zal verrijzen, waarin de verschillende onder wijsinrichtingen als: gymnasium, H. B.-S., Handelsschool en lagere school, zullen wor den overgebracht. Bij den aanvang van den cursus 1913/14 hoopt men de nieuwe inrichting te kunnen betrekken, en zullen alsdan ook externe leerlingen worden toegelaten. Onze zegsman deelt tevens mede, dat plannen om de tegenwoordige inriohting ge heel te restaureeren naar de eischen der tegenwoordige paedagogiek en Hygiëne, zijn afgestuit op het feit, dat de reorgani satie te kostbaar zou zijn. Prof. dr. G. Warueck. De bekende dr. Warneck is in het Diaco- nessenhuis te Halle in den ouderdom van. bijna 77 jaren overleden. Hij is rustig ontslapen, onder het toe spreken door zijn omgeving van een lied en een woord uit de H. Schrift, nadat hij in een helder oogenblik, door hand- en hoofdbeweging, daartoe met blijdschap zijn toestemming gegeven had. Warneck heeft zich groote verdiensten verworven door zijn hoogst belangrijke Zendingsstudie. Hij behandelde de Chris telijke Zending wetenschappelijk en heeft daardoor niet weinig bijgedragen, dat zij ook in beschaafde kringen tot aanzien is gekomen. Met grooten ijver en met heel zijn hart heeft hij gedurende een reeks van jaren, geheel alleen, dezen zwaren, de gansch'e Zendingswereld omvattenden arbeid ver richt, zoodat het niet gemakkelijk z/1 val len, een opvolger voor hem te vinden. Leiden, 30 D.c, Ter markt werden heden aan gevoerd: Stieren 5 «luke ƒ136 a ƒ253. Kalf- en Melkkoeien 63 etnke ƒ168 a '305. Varekoeien 173 stuks ƒ143 a ƒ272. Vette Ossen en Koeien 174 stuks 187 a 326. Graskalveren stuks a f—. Kalveren (vette) 46 ataka 74 a 13 Kalveren (magere) 31 stuks 7.a ƒ13. Hamels (vette) stuks a Hamels (magere) stuks f a Schapen (vette) 1445 etuks 20.a 32.—. Schapen (weide) etuks a f Lammeren stuks f a Varkens (magere) 356 stuks ƒ18.— a ƒ43.—. Varkens (vette) stuks a tVarkens (biggen) 326 etuks ƒ7.— a ƒ12.—. Paarden 1 stuk 105 a Veulens stuk a Bokken of Geiten 5 stuks ƒ3 1 ƒ8.—. Vette Ossen en Koeien ƒ0.70 a ƒ0.80. Vette Kalveren ƒ0.90 a ƒ1.05. Vette Schapen ƒ0.48 a ƒ0.61. Magere Varkens ƒ0.48 a ƒ0.60 per kilo. Ter markt aangevoerd 415 runderen, 77 kal veren, 1448 scbayeo, lammeren, 356 varkens, 326 biggen, 5 bokken of geiten, 1 paard, veulen. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 63 partijen. Besteed werd voor Goudsohe Kaas van ƒ26.— tot ƒ33.—, Derby-Kaas van tot Leidscbe Kaas ao 150 KG. ƒ73.tol 90.Edammer Kaas 2de qual. tot Aan do Stadswaag gewogen 58 partijen, 2261 stuks, wegende 14643 ILG. Haarlemmermeer (Hoofddorp). Grsanbeurs. Witte tarwe 7 a ƒ7.50. Roode tarwe 7a ƒ7.75. Rogge 4.90 a 5 Haver 7 a f 7.10. Groene erwten ƒ11 a ƒ12. Wjjker vale ƒ12 a ƒ12.50. Paardeo- boonen 7 a ƒ7.10. Dnivenboonen ƒ850 a 8.75. Karwjj ƒ12 (incl.) Zwolle, 29 Dec. Op de beden alhier gehouden Paardenmarkt waren 354 stuks aan de lijn. Prijzsn waren: Werkpaarden late soort ƒ550600, idem 2da 300—400. E iters ƒ200 825, Ponny's f 80— 300, Slachtbank ƒ40—90. De handel was hedsn traag, er waren geen vreemde kooplieden aanwezig. Ltreolit, 30 Deo. Up da kaasmarkt wareu baden aangevoerd 80 wagens, te zamen wegende 14,800 KG. Prijzen weren: late qual. ƒ28.a 30.60, 2de quel, 26.— a 28 60 par 60 kilo. Handel matig. Vertrokken: Goentoer, uitreis, 29 Dee. van Mar seille. i,r na. Bij Kon. besluit is benoemd met 16 -Taai,. 1911, tot substituub-griffier bij het gerechts. hof te Arnhem, mi*. Z. Th. M. do Jongfo van Arkel, thans subst.-griffier bij de arr.- rechtbank aldaar; benoemd, met 16 Jan. 1911, tot subst.- griffier bij de arr.-rechtbank te Arnhem, mr. J. A. G. baron de Vos van Steen wijk,, doctor in de staatswetenschap, te Arnhem; aan mr. F. LaDgerhuizen van Uven op zijn verzoek met ingang van 1 Jan. 1911 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Hoogkarspel en hem benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau aan mr. B. H. Everts, op zijn verzoek, met 1 Jan. 1911, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking von plaatsvervangend griffier bij den raad van beroep (ongeval lenverzekering) te Arnhem, onder dankbe tuiging voor de als zoodanig bewezen diensten benoemd met 1 Januari 1911, tot raads heer-plaatsvervanger in het gerechtshof to Leeuwarden, mr. I. de Gr eve, oud-raads heer in gemeld college, wonende te Leeuwar den; tot raadsheer-plaatsvervanger in het gerechtshof te 'a-Gravenhagemr. W„ Thorbecke, landsadvocaat, deken van dm raad van toezicht en discipline voor de orde der advocaten bij den Hoogen Raad Ier Nederlanden, te 's-GravenJbagemr. H. L. Drucker, lid van de Tweede Kamer, te 's-Gravenhagq; mr. R. van Yeen, lid van de Tweede Kamer, advocaat, procureur en kantonrechter-plaatsvervanger te 's-Gra- venhage, en mr. J. Wolterboek Muller, ad- vocaafc, procureur en ikantonrechter-plaats- vervanger te ^s-Gravenhagede beide laat- sten onder gelijktijdige toekenning van eer vol ontslag uit laatstgemeldc betrekking. met 1 Jan. a.s., aan de 2e luitenants L.i A. A. H. Weytlandt en C. L. Holiertt, on derscheidenlijk van het 4e en van het 8st© reg. inf., op het daartoe door hen gedaatt verzoek, een eervol ontslag uit den militai ren dienst verleend met ingang van dien datum, benoemdtot 2en luit., bij het wapen der cavalerie, bij het 1ste reg. huzaren, de op zijn verzoek eervol ontslagen 2e luit. van het wapen der inf. L. A. A. H. Weytlandt; bij het 4e rog. huzaren, de op zijn verzoek eervol ontslagen 2e luit. van het wapen der inf. O. L. Hol iertt; met 1 Januari a.s., bij de directie van de Rijkspostspaarbank benoemd: a tot klerk S. van Veenstra cn J. Ceelen, en de tijde lijke ambtenaren bij die instelling H. A. Kei zer en W. H. Kok; b. tot assistent, de tij delijke ambtenaren bij gemelde instelling N. J. A. Bartelsman, H. J. Persman en-» J. Trip; met 1 Febr. a.s. benoemd tot directeur va£ het postkantoor te Beek (Limburg), Wé' Schermers, thans in gelijke betrekking Oirschot; met l Jan. a~s., bevorderd: a. tot commies der posterijen en telegraphic 2e kl. J. 3?-> Daalmans, thans commies der posterijen eA' telegraphic 3e kl.b. tot commies der poste» rijen en telegraphie 3e kl., J. R. van der. Zalm, D. P. Pickée, W. J. Meyer, K. TfJ Ykema, N. A. Oostinga> L. W. van Helle,- mond, H. A. Pabbruwe, T. van Houwelin-* geD, F. T. H. Sassen, B. Fijnebmk, J. Boer^, P. Bossen, J. D. van Brink, J. B. Wijsbelc, G. Hofman, P. Visser, T. Horensma en mej., R. A. J. de Wal, allen thans oommies der posterijen en telegraphie 4e kï. In den laatsten t>jd kwameü van verschillende schippers aangiften bij de politie alhier, dat van hun vaartuigen z.g. „giekloopers" einden clilk' touw waren,* ontvreemd. De recherche ia er thans in ge* slaagd beslag te leggen op het gestolene,, dat bij een opkooper te gelde was gemaakt., De dader is nog niet aangehouden, maat, vermoedelijk is de recherche hem op het 6poor. i W a a r s o h uw i n g. De Burgfc meester van Hillegom raadt aan een ieder,, die handelsbetrekkingen wenscht aan te' knoopen met de firm«i Papendrecht en Co.r aldaar, vóór daartoe over te gaan, zich om inlichtingen te wenden tot hem, burge* meester. In haar woning aande Kwar- teïstraat te Utrecht is een 75-jarige dame, ten gevolge van gasverstikking, dood op haar bed gevonden. Een Duitse he visschersb o of die te Cuxhaven aangekomen is, heeft op 19 dezer op 58 graden 39 minuten N.B. en 0 graad 45 minuten O.L., eon grijze over ja* opgevischt. In de zakken vond^ men twee zakdoelken met de letters O. L. Het lijdf geen twijfel, dat het do Jas is van Otti Lange, den luitenant, die Over den in zee verongelukten Duitschen luchtbol „Saar"- gezag voerde. N e w-Y ork zal binnenkort kunnen bogen op het betit nan het grootst^ hotel ter wereld. Het gevaarte zal 18,000,000 gulden kosten, wat den bouw betreft, waar bij nog een gelijkUxTdrag (komt voor de kos ten van het terrein. Het hotel zal 1600 ka* mers hebben en 1000 baden; het wordt 2«r. verdiepingen hoog. Onder het gebouw komt een Rathskeller, en op (bet platte dak wordt een tuin aangelegd met Turksche baden. Een der directeuren, die de leiding dezen onderneming in handen hebben, is Charles Ta-ft, een broer van den. Amerikaanschen.' President. De Parijsclie politie, wie men steeds verwijt, dat zij machteloos staa^ tegenover de Apachen, heeft nu toch cel, goeden dag gehad door cetï twaalftal van( die heeren, die een tiental dagen de wijk bij, het höpital Seint-Louis onveilig maakt© te arresteeren. Wel had een hevige klopjacht plaats in een huis van zes verdiepingen^ waar de vervolging werd voortgezet tot bovenste verdieping, maar er werd niema gewond.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 2