Hoeden. Leidsehe Sehouwburg. Uit de „Staatscourant". Ontvangen Agenda van de week: Kunst, letteren, enz. Gemengd Nieuws. te Nieuw-Vennep f 10 afhandig gemaakt. Daar v. d. S. op meer plaatsen en bij ver schillende personen die praktijken in beoe fening heeft gebracht, waarvan bij sommige met goed gevolg, heeft de politie zich er mee bemoeid en een onderzoek ingesteld. De bewijzen zijn van dien aard, dat tegen v. d. S. proces-verbaal zal worden opge maakt. Door de Gezondheidsoommisie alhier worden op elf verschillende punten in onze nitgebreide gemeente „Klachtenbussen" aangebracht, ten einde de inwoners op ge makkelijke wijze in de gelegenheid te stel len wenschen en gneven, bij die commissie thuisbehoorende, te harer kennis te bren gen. Eens per maand zullen de bussen wor den geleegd. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. De ijsclub „Voorwaarts" hield gisteren haar jaarver gadering in het Stationskoffiehnia" van den heer M. Vreeburg, alhier; een 30-tal leden was tegenwoordig. Door den penningmeester werd financieel verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar; de kas sluit met een batig saldo van f 316.03. Nadat de rekening door de heeren Aarts en Van Prooyen was nagezien, werd ie penningmeester, onder dank voor zijn gehouden beheer, gedechargeerd. Bij verkie zing van twee bestuursleden werden de af tredenden, de heeren D. de Jong en J. Remmersv/aal, als zoodanig herkozen en liete zich die herbenoeming welgevallen- Bij' meerderheid van stemmen werden be noemd tof baancommissarissen de heeren J. v. d. Gugten Jr., G. de Ruijter en A- Zuijderduijn. Dcor den heer G. de Ruyter werd voor gesteld om in den a.s. winter bij eventueels sneeuwbuien tot 6neeuwopruiming te doen overgaan en zulks als werkverschaffing, welk voorstel bestrijding vond bij den voor zitter, die meende, dat de IJslub zich' in de eerste plaats op het ijs moest blijven be geven. Na ampele bespreking werd door het bestuur de toezegging gedaan, dat, in dien er geen ijs en daarentegen veel sneeuw mocht komen, het voorstel alsdan nader zou worden overwogen. De vergadering werd beëindigd met een verloting van acht prijzen, nadat de voor zitter den aanwezigen dank had gebracht voor hun tegenwoordigheid. LEIDERDORP. Door de Dorcas-vereeni- ging zijn aan verscheidene minderbedeelde dorpsgenooten kleedingstukken en vüeesch uitgereikt. De Raad vergadert Dinsdag a. s., des avonds te halfacht. LISSE. De Gerrit-Aven-weg, welke se dert eeuwen de grensscheiding tusschen lósse en Hillegom is geweest, is nu geheel verdwenen, doordien de firma D. Nieuwen- j huis hem heeft omgeploegd, zoodat deze eeuwenoude weg voortaan zal worden be- teeld. SASSENHEIM- Door notaris Frijlinck, te Warmond, is hier verkocht een woonhuis met bollensohuur, enz., toebehoord heb bende aan D. v. d. Voort. Voor f 9007 is het toegewezen aan de heeren A. Frijlink en Zn., alhier. Het perceel bloembollenland is door den heer A. F. Knoop, te Warmond, afgemijnd op f 6525, Door notaris Tien Rkuggencate, alhier, zijn verkooht vier perceelen bloembollenland voor f 13,392. Toegewezen aan den heer W. Warnaar, alhier. Perceelen 5, 6 en 7 werden voor f9400 gegund aan de heeren L. van Leeuwen en Zn. De klerk op het post- en telegraaükan- toor mej. C. E. Roux, alhier, is verplaatst naar Krimpen aan de Lek. Do jongedochtereverecniging „Dorcas" alhier heeft bij haar jaarlijksche uitdeeling niet minder dan honderd en zestig, meast flinke stukken, ondergoed aan behoeftige gezinnen uitgedeeld. VOORSCHOTEN. Gisteravond werd freer in de zaal van het Ambachtshuis uit deeling van kleedingstukken gehouden on der de behoeftigen van alle gezindten al hier. Onder veel belangstelling werd gister avond in café „Sport", van den heer H. Vieser, het biljartoonoours uitgespeeld, op 82 Nov. j.l. begonnen. Den laten prijs, met 218 punten, verwierf de heer P. Fazel, uit Leiden; den 2den prijs, met 218 punten, de 'beer J. Lagerberg, uit Leidenden 3den prijs, met 216 punten, de heer J. Nouwens, alhier; den 4den en 5den prijs (elk 214 pun ten) werden gedeeld. VALKENBURG. De ijsclub „Valkenburg" hield gisteravond haar jaarvergadering in de Oude Raadzaal. Aanwezig waren 38 leden Na opening door den waarnemenden voor zitter werden de notulen gelezen en kwam het jaarverslag ter tafel. Het aantal leden is gelijk aan dat van het vorige jaar: 56 leden en 8 donateurs. De ontvangsten waren f 510.54, de uitgaven f 16.36; batig ealdo f495.19. Ingekomen was een schrijven van den heer A. C. Steenhoven, voorzitter der Ver- eeniging. waarin dezie berichtte, dat hij door ongesteldheid zijn functie wensoht neer te leggen. De waarnemende voorzitter wijd de hartelijke woorden aan den heer S.. be treurende, dat minder goede gezondheid 'de aanlcidende oorzaak voor zijn heengaan was. Bij acclamatie werd de heer Steenho ven daarop benoemd '!>t eerelid der IJsclub. Alsnu wordt overgegaan tot de benoeming van een voorzitter. De heer C. II. van Sil- levoldt wordt gekozen met 35 stemmen. De ze neemt de functie op zich, waardoor de benoeming van een penningmeester noodig wordt. Met 29 stemmen wordt als zoodanig benoemd de heer H. G. van Sillevoldt-, wien kennis gegeven zal worden van do keuze. Ten gevolge van de periodieke aftreding van de heeren A. van Dam en A. Oosterlee als commissarissen, moet daarin worden voorzien. Gekozen worden de heeren C. Bol Az., met 26 en A. Oosterlee met 20 stemmen. Eerstgenoemde bedankt evenwel en nu wordt met 24 stemmen herkozen de heer A. vbji Dam. Medegedeeld werd, dat het bestuur beslot t©D had om, wanneer de omstandigheden er toe leidden, dat arbeiders moesten worden in dienst genomen, het uurloon van hoof den van gezinnen gedurende de eerste twee dagen te bepalen op 18 cents en vervolgens op 12£ cent. Na rondvraag werd de bijeenkomst geslo ten, dooh de leden bleven nog een poos sa/- men, en toen ze scheidden, gingen eT vier hunner heen verrijkt en verrukt, omdat ze waren geworden eigenaar van keurige schaatsen of van een stel riemen voor schaatsen. Tot notabel der Ned.-Herv. Gem. is ge kozen de heer H. Binnendijk Jz., terwijl als kerkvoogd is gekozen de heer Johs. Binnen dijk Dz. De wintercollecte ten behoeve van de Diaconie der Ned.-Herv. Gem. heeft opge bracht f37.50. ZEGWAARD-ZOETERMEER. De win- ter-eollecte voor de Diaconie-arm en heeft opgebracht te Zegwaard f 197.93 en te Zoe- termeer f 266. Gisteravond hield de heer K. de Vink, rijksveearts alhier een lezing over stal- hygiëne, verduidelijkt door lichtbeelden. Een talrijk publiek, waaronder vele leerlin gen en oud-leerlingen van den landbouwcur- sus, woonde deze belangwekkende voor dracht bij. Gelukkig, dat een groot aantal van onze aanstaande landbouwers tegen woordig wasbij de ouderen gaat het min der gemakkelijk om de begrippen omtrent zindelijke behandeling van melk, doch ook zindelijke en gezonde behandeling van het vee, ingang te doen vindende oude ideeën van bedompte, vieze stallen zitten er hij velen nog te vast in. Een dankbaar applaus beloonde den spreker voor zijn heldere leerrijke rede. Mesachaert en Röntgen. Na de teleurstelling, in November on dervonden bij het niet-doorgaan van dit concert, durfden wij ons haast niet op den aangekondigden avond van 22 December verheugen, voordat wij werkelijk den Schouwburg binnentraden. Hier vonden wij een ongewoon verschijnsel met mu ziekuitvoeringen; een zeer gevulde Schouw burg, verwachtte de beide kunstenaars, die na 8 uren niet lang op zich lieten wachten en die ons een avond van heerlijk kunst genot hebben geschonken door de ont plooiing van beider artistieke gaven. De stem van Messchaert is misschien, wat klank betreft, iets verminderd; de voor dracht is, zoo mogelijk, nog expressiever geworden. Prachtig is het legato-zingen, het binden der noten en der woorden; toch tustig zonder onnoodige rustpunten; ter wijl in het allervlugste tempo elk woord duidelijk wordt uitgesproken. Messchaert kan ook zingen zooals deze kunstenaar dat zelf wil, daar hij er zeker van is, dat de andere kunstenaar aan het klavier, Röntgen hem geheel zal volgen. De bege leidingen waren meesterstukjes op zich zelf, soms zacht Tuischend, soms als eene enkele andere zingende stem, die tusschen het accompagnement uit het klavier zich bjj die van Messchaert voegde. En dan die keuze uit de meest poëtische liederen van Schumann en Schubert. Nooit hoorden wij „Waldesgesprach" zoo mooi met tegenstel ling gezongen; werkelijk als een gesprek en „Auf einer Burg" zoo ontroerend door dat even stilstaan op dien laatsten regel „die schone Braut die weinet." „Mondnacht" ligt iets minder goed voor deze stem, maar „Frühlingsnacht" weer prachtig, onder steund door het fijnste klavierspel. Na deze meest korte liederen viel de Sonate opus 53, door Beethoven aan den graaf von Waldstein opgedragen, ons wat lang; ofschoon met veel muzikaal tempe rament gespeeld, misten wij hierin den weeken toon, die, aan den vleugel ont lokt, tot het hart spreekt en in de een voudigste melodie kan roeren. (De Bech- steimvleugel had ook iets schraals in de hooge noten.) Na de Sonateeenige Schubert liederen ,;Meeresstille", „Eifersucht und Stolz," vooral 't hoog-emstige „Nacht und Trau- me"; hierin weefden Messchaert en Rönt gen de tonen zóó fijn, zóó zacht, dat men den nacht voelde nader komen; ook in „Wohin" hoorden wij dat vlugge beekje van den vleugel afstroomen, vergezeld van Messchaert's heerlijke zangstem, die ons zoo zacht van de zingende Nixen vertelde. Na de pauze werden ons door Röntgen eenige karakteristieke Hollandsche hoe renliedjes voorgezongen, ingeleid door een kort voorspel en zeer humoristisch bewerkt. De geestige voordracht bezorgde den com ponist eenige extra terugroepingen, waar na R. zich nogmaals aan het klavier zette, om met Messchaert twee balladen van Löwe „der Nöck" en „Hochzeitslied" voor te dragen. Als compositie, hebben deze balladen niet zooveel muzikale waarde, ech ter was het bewonderenswaardig wat beide kunstenaars hiervan maakten door de le vendige uitvoering, het onderhoudend ver tellende der zangstem, waarbij iedere toon, ieder woord een beteekenis kreeg en het illustreerende, dat uit de piano daarbij kwam. ,Wat hebben wij genoten, en na zooveel heerlijks, durfden wij niet om ,,nog iets toe" te vragen, al riep het enthousiaste publiek herhaalde malen Messchaert en Röntgen terug, terwijl aan Messchaert door de Schouwburgcommissie een zeer fraaie krans werd aangeboden. Bij Kon. besluit' zijn benoëmd: tof be waarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Haarlem B. Ha- ga, thans te Deventer; tot ontv. der reg. en dom. te Amersfoort, L'. van 't Sant, thans te Middelburg; tot ontv. van het buitengewoon zegel (kanton no. 2) te Amsterdam, J. R. die Vassy, te Almelo; R. E. Peelen benoemd tof adjunct-tolk van Harer Majesteits gezantschap te To- kip; benoemd: le. met 1 Januari 1911: a. tot schoolopziener in het arr. Amster dam II: F. Eringa, te Amsterdam, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit zijn betrekking van schoolopziener in het arr. Zaandam; b. tot schoolopziener in het arr. Amster dam VIF. J. A. M. Wierdels te Amster dam; c. tot schoolopziener in het arr. Loenen: dr. K. E. W. Strootman te Utrecht; 2e met 1 Febr. 1911 a. tot schoolopziener in het arrond. Am sterdam III: H. W. Brugmans, te Alk maar; b. tot schoolopziener in het arr. Amster dam V: dr. J. F. Hoekstra, te Groningen; aan den gezantschaps-attché in alge- meenen dienst R. Roosmale Nepveu op zijn verzoek met 1 Jan. 1911 eervol ontslag als zoodanig verleend; met 1 Januari 1911 benoemd: a. tot rijkskeurmeester in algemeenen dienst 2e kl. de rijkskeurmeester dr. D. G. Ubbels te Haarlem; b. tot rijkskeurmeester in algemeenen dienst 3e kl. de rijkskeurmeester G. P. F. Munnik te Hoek van Holland; c. tot wederopzegging tot rijkskeurmees ter in bijzonderen dienst te Üithoom, de rijkskeurmeester A. de Ruiter te Mijdrecht en tot rijkskeurrgeester in bijzonderen dienst te Wolvcga de rijkskeurmeester J. H. de Boer, aldaar; d. voor den tijd van één jaar tot rijks keurmeester in bijzonderen dienst te Win terswijk, de rijkskeurmeester J. Th. van Lohuizen aldaar; met 2 Jan. 1911 lo. de kapitein ter zee G. Witsen Elias eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord; 2o. de kapitein ter zee F. Bot eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. pantserschip „Piet Hein"; 3o. het bevel over Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord opgedragen aan den kapitein ter zee F. Bot; 4o. het bevel over Hr. Ms. pantserschip „Piet Hein" opgedra gen aan den kapitein ter zeer W. Houwing; lo. aan den officier-machinist le kl. bij den marine-stoomvaartdienst, J. W. Kap- teyn, op zijn verzoek, met ingang van 1 Jan. 1911, wegens langdurigen dienst, eer vol ontslag uit den zeedienst verleend, on der toekenning van pensioen, en het be drag daarvan bepaald op f2350 'sjaars; 2o. met 1 Januari 1911 bij den marine stoomvaartdienst bevorderd tot officier-ma chinist le kl., de officier-machinist 2e ld. J. C. van der Ben; ingevolge de Weduwenwet voor de Landmacht 1909, de volgende pensioenen verleend, als aan: A. M. Slebus, weduwe M. J. de Vries van Leeuwen, ziekenoppas ser bij het militair hospitaal te Arnhem, f185; M. E. H. L. Thonus, wed. A. Bar- be, kapelmeester bij het 3de reg. infante rie, f 220P. en L. W. E. Heyndijk, kin deren uit het huwelijk van wijlen den bri gadier der marechaussee L. Heyndijk met R. Didden, f 110. Telegrafisch weerbericht, naar watrneroineen in den morgen van 23 Dce. Medegedeeld door liet lion. Ned. Meteor. Instituut te De DiU Hoogste barometerstand 774.4 te St.-Ma- thieu en Clermont; laagste 733.9 te 8ey- disfjord. Verwachting tot tien avond van 24 Deo.: Matige tot krachtigen Zuidweetelijken wind. Meest bitrokkrn lucht. Waarschijnlijk regenbuien, Zachter temperatuur. IIECLAIIËS, A 40 Cents per regel. 7446 11 HAARLEMMERSTRAAT ot JANVOSSENSTEEG voor de a. s. FEESTDAGEN verschillende nieuwe modellen Zie Etalage. Baby is verkoudenhet gaat naar bed en neemt de doos THERMOGÉNE WATTEN mee, waarvan straks mama een vel op de horst legt. Baby zal niet meer hoesten. In doozen van 75 cent. en in dooien van 40 cent,, Mj alle apothekers en drogisten. 7455 28 Stoomschepen. Vertrokken. Ternate 22 Dee. v. Rotterd. n. Bata via en was des nam. 3 u. in zee; Lom bok, thuisreis, 21 Deo. v. Port-Said; K a- w i, thuisreis, 22 Dec. v. Perim; Zaan dijk 22 Dec. v. Rotterd. n. Baltimore; F r i s i a, thuisreis, 21 Deo. v. Las Palmas; Gertrud Woer ma n n, uitreis, 20 Deo. b. Tanger; Prins-Regent, thuis reis, 21 Dec. v. Delagoabaai; Windhuk, thuisreis, 20 Dec. v. Durban. Gepasseerd. Timor, uitreis, 21 Dec, CarvoeiroA n- n a b e r g, v. Java n. Amst., 21 Deo. Gi braltar; Longship s, v. Java n. Amst., 21 Dec. Perim. Gearriveerd. Koning Willem II, uitreis, 21 Dcc. te GenuaBandoeng, uitreis, ?2 Dee. te Port-Said; Tab an an, uitreis, 21 Dec. te Padang; Waloheren, uitreis, 22 Dec, te Antwerpen; Maasland 2-2 Dcc. v. Buenos-Ayres te Rotterd.Maagde burg, v. Java n. Amst.20 Dec. te Duin kerken; Tambora 22 Deo. v. Bat.iv-a te Rotterd.Den of Kelly, v. Batavia c Amst,, 22 Deo. te SuezA m s t e 1a n tl, uitreis, 22 Deo. te MontevideoB il r g e r- meister, uitreis, 20 Dee. te Mombassa. Vrijdag: Morschstraat 35 Cursusvergadering Ned. Vereni ging A eeh. Alcohol. Dranken. Spraker: D. A. v. Eek. Halfnrgen. Sas9enheim. bebouw Concordia." Optreden E. Kloosterman. Zeven uur. Zaterdag: Graanbeum. Buit-ngewone Ledenvergadering Leidsehe Coöner. Broodbakk. en Verbraikers- Vpreeniging .Vooruit'*. Bioscope Theater 2 en 8 u n r. Rolsohaat*enbaan Gebr. Straatsburg. 2—5 uur. Koffiehuis Heeronsteeg 4, Piano-Muziek. Zondag: Café Haagweg. Concer na 6 nar. Dagelijks: Leidscbe Kunst vereeoiging. Tentoonstelling pastels en teekeningen Willy Sluiter en H. J. Woltei. 12—4 n n r. In het Ethnographisch Museum. De directeur van het Ethnographisch Museum doet van. de schatten onder zjjn beheer genieten. Mochten wij onlangs de tijdelijke ten toonstelling in het gebouw aan "t Rapen burg roemen, thans is in 't gebouw op de Hoogewoerd een expositie geordend, wel ke een keuze der prachtige batikkunst toont, in 't bezit van dit museum. Rechts aan den wand zijn de exemplaren uit de Vorstenlanden opgehangen, alle ba tiks in prachtig gedempte kleuren: indigo blauw, diep bruin. Links de batiks uit de Strandregentschappen, meer bewogen, zoowel wat kleur als teekening betreft. Op de lange tafel, in 't midden van 't vertrek, zijn de ingrediënten voor den ar- beid en het materiaal neergelegd. Ver duidelijkt wordt nog het procédé door lapjes in verschillende stadia van bewer king, terwijl een beeldje voorstelt een aan 't werk zijnde Javaansche. Poppen, waar de gebatikte kleeding aan is gedemonstreerd zijn mede aanwezig, ter wijl imitaties van de echte batiks, zooals ze bij duizendtallen door de fabriek wor den afgeleverd ter vergelijking met origi neel werk aanwezig zijn. Toen wij vanmorgen de leerzame en merkwaardige tentoonstelling bezochten, ging juist een klas van schoolmeisjes rond, door den conservator van 't museum, den heer Fischer voorgelicht. Een gramophone deed Javaansche muziek hooren. Leerzaam was het dus op velerlei wijst Men kan geheel en al in een Indische stemming komen I Te Pompeji is bij hef leggen van de fondamenten voor een nieuw gebouw een versteend vrouwelijk gevonden, met bui tengewoon kostbare juweelen, waarbij o.a. twee oorhangers, elk met 21 paarlen. De Vlaamsche Hoogeschool. Na een woelige zitting heeft Woensdag de gemeenteraad van Antwerpen met 27 tegen 2 stemmen en 3 onthoudingen het volgende voorstel van Kerckhoven-Weyler aangenomen „De gemeenteraad van Antwerpen drukt den wensch uit dat de regeering om te vol doen aan den rechtmatigen wensch der Vlaamsche bevolking binnen den kortst mogelijkeu tijd zal overgaan tot de ver- vlaamsching der Hoogeschool van Gent." Het college van B. en W. had te voren het voorstel overgenomen. Een gestolenVanDijok! Uit Boston wordt aan de „Köln. Zeit" bericht, dat de douanebeambten aldaar ge weigerd liebben aan den kunsthandelaar Koopman, daar ter stede, een schilderij af te geven, die aan Van Dijck wordt toege schreven. De schilderij is, jaren geleden, gestolen uit een particuliere verzameling in Duitsch- land. Koopman beweert het stuk dezen zomer voor 160 Mk. in Duitschland te hebben ge kocht. jWij ontvingen heden ter recensie „Kijkjes in het huiselijk leven der Ba taks." Uitg. S. C. v. Doesburgh, Leiden. J. Quast: „De Grieksche Kerk." Uitg. Hollandia-Drukkerij, Baarn. Een winkelier in de Maars- majissteeg had een Kerstboom geëtaleerd, van welken gisteravond de lichtjes ontsto ken waren. Een politieagent zag dat de boom gevaarlijk stond voor brand, doordien men bijwijze van sneeuw er watten had over heen gestrooid. Men waarschuwde daarom de brandweer, en toen deze er bij kwaiu om te zien, ging juist de boom in brand. Een der takken verbrandde. Het verdere gevaar was natuurlijk spoedig afgewend. Te middernacht is alhier een 15-jarige jongen aangehouden. Hij woont in Den Haag en zeide niet naar huis te durven gaan uit vrees voor slaag. De po litie heeft hem echter naar de ouderlijke woning gebracht. Gisteravond is een schuit, welke waarschijnlijk te zwaar met puin ge laden was, in het water aan de Beesten markt alhier gezonken. Veiligheidsmaatre gelen voor de scheepvaart wedden genomen. De schuit is nu gelicht. Gisteravond is men in d| buurt van de Wassfcraat en omgeving alhier bezig geweest met het moeren van koperen platen van brievenbussen. De pogingen zajö biertoe door de politie verijdeld kunnen worden. Men meldt uit Haarlem, mermeer. In verband met den vermeldei^ op Zondagnacht LI. plaats gehad hebbenden diefstal door middel van inbraak ten huize van mej. wed. M. J. Jagt, verloskundige, wonende in deze gemeente nabij „De Lijn den", verzoekt de burgemeester van Haar lemmermeer opsporing van de navolgende gestolen voorwerpen: een gouden cylinder-horloge met gladden rand, witte wijzerplaat met dunne, zwarte Romeinsche cijfers een gouden dames-remontoirhorloge met gladden rand, witte wijzerplaat eveneeni met dunne, zwarte Romeinsche cijfers, o;j> den achterkant gegraveerd een landschapje, gouden wijzers met wit steentje; aan het horloge was bevestigd een zwart koortje met gouden schuifje, terwijl op de wijzer plaat voorkomt de naam van C. J. Kuiper Boone, Tholen; een zilveren dames-remontoirhorloge met twee gouden randjes, witte wijzerplaat met dikke zwarte oijfers, aari het horloge is be vestigd een zilveren halsketting van platte schakels waaraan een zilveren schuifje, ter-, wijl ook op deze wijzerplaat voorkomt de* naam vail C. J. Kuiper Boone, Tholen; een nikkelen heer en-remontoirhorloge met witte wijzerplaat voorzien van zwarte Ro meinsche cijfers en seconde-wijzer, op de wijzerplaat de naam C. «7. Kuiper Boone, Tholen; een zilveren broche, ovaal, met kleine Zeeuwsche knopjes bezet; een zilveren broche, bestaande uit i Zeeuwsche knopjes aan elkander gehecht; een gouden medaillon ter grootte van een' dam es -horlogemet deuk in den rand, voor zien van een klein kinderportret; een geel led ei-en portemonnaie zonder in-, houd en een bruin handtaschje van wasdoek eveneens zonder inhoud. Tevens wordt vermist een bedrag ad f 200 aan bankpapier en zilvergeld. Aan „D e Re a. bode*' wordt uïfr. Woubrugge gemeld: De gesprekke* alhier loopen algemeen daarover, dat het bij een bewoner nabij het Paddegat 's nadhta spookt; allerlei gedaanten wordten er ge zien. De een zegt fantasie, de ander tegt kwaad geweten. Doch' hoe het zij, onbegrij pelijk, dat men op zco iets nog acht slaat in onze eeuw. De „Haagsche Courant" vertelt van ge rinkel des nachts aan de deuren en van één bewoner, <lie beweert, dat hij 's nachts in bed door onzichtbare handen werd opgo- beurd. Dit blad zegt: De geschiedenis ver telt niet na zijn hoeveelste biertje dat ge schiedde. De krankzinnige student. Naar de familie Joeephson te Barmen nu heeft verklaard is de jongeman die te Selm werd aangehouden, de vermiste niet. Do ongelukkige zwerft dus nog steedg rond of is misschien reeds omgekomen. Ook te Dinxperloo was gisteren telegra- phisch bericht ontvangen uit Bocholt, dat de vermiste terecht was; zooala later bleek, berustte dit bericht op can misverstand. (Z. Ct.) Een verdacht geval. Men meldt uit "Winschoten aan het „Hbl.": Dr* Nauta te Scheemda, constateerde in het go- zin van den arbeider Derk Baas aldaar diphtheritis bij een vijf jarig kind De zich noemende homoeopathe Mina Seifert, te Winschoten, werd gehaald, het kind werd met olie gewasschen, terwijl het pekel uit een ton haring werd toe gediend als braak middel. Gisternacht overleed het kind. Een ander was gisteren ernstig ongesteld. Pro ces-verbaal is opgemaakt. Verandering van tijd. De Fransohe Kamer van Afgevaardigden heeft gisteren een in 1898 reeds gedaan voorstel aangenomen, om den officaeelen tijd in Frankrijk en Algiers met 9 min. en 21eeo. terug terzetten Wanneer deze wet van kracht wordt, het- geen binnenkort aal gebeuren, dan zal de Parijsche tijd gelijk zijn aan den tijd te Londen. Te Chicago zijn bij een brand 20 brandweermannen gedood "door het in vallen van een ijzeren overkapping bij een brand in de vleescbpakhuizen van Morris en Co. De schade bedraagt een half millioeii dollar. De brandweerlieden te Chicago zijn dua wel even ongelukkig geweest als die bij' den brand in Friedlanders leerfabriek te Philadelphia. De moord in de City van Lon den. De begrafenis van de drie te Houndsditch vermoorde po!itieag< ten had gisteren een zeer indrukwekkend karakter. De Koning was in de stampvoile St.Paals- kerk vertegenwoordigd. De minister van binnenlandsche zaken en andere hooge amb tenaren, benevens vertegenwoordigers van de City waren aanwezig. Duizenden waren niet in staat den indrukwekkenden lijk dienst in de kerk bij te wonen. Gedurende den lijkdienst bleven de win kels in de City gesloten. Talrijke kransen en bloemstukken bedekten de drie dood kisten, waarvan twee langzaam naar Ilford werden gedragen, terwijl het derde over gebracht werd naar het Waterloostation. Het gedrang in de City was enorm. De weg van den lijkstoet moest voor het ver keer afgesloten worden. Er is echter nietfl bijzonders voorgevallen. De talrijk vertegen woordigde politie was trouwens op alles voorbereid. (>jN. R. C.") Uit La Roohelle wordt ge meld dat de „Dundee" is gezonken. Zea mannen worden vermist. Als aanleiding van de nood lottige ontploffing, welko te New-York in 't Grand Central Railway Station plaats vond, wordt nu opgegeven, dat de rem van een trein had geweigerd, ten gevolge waarvan;

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 2