N». 15595 Donderdag 02 ^December, - A0. 1910. §eze dConrant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Gemengd Nieuws. DAGBL PEUS DE?! ADYERTENTIEN Vm 1—8 regels /L06. Ieders regel meer 0.17^. Grootere letten nur plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 10 Oente contant; elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het ineasseerenwordt/F0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oente; per 3 maanden f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten geveetigd zijn 1.30. Franco per poet 1.65. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe belastingen aldaar zijn ter hand gesteld de kohieren der Belasting op be- drijfs- en andere inkomsten Nos. 16 en 16 Tan den dienst 1910'11 executoir verklaard 'den SOsten December j.l. cn herinnert den belanghebbenden aan hun verplichtingen om den aanslag op den bij de Wet bepaalden .Toet te voldoen. De burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, den 22sten December 1910. Leiden, 22 December. De begrafenis van wijlen onzen Gemeente secretaris mr. M. C. de Vries van Heyst zal plaats hebben Zaterdag a.. s., des namid dags te óén uur op de begraafplaats aan de Groenesteeg. Heden is die boekbinder ,W. J. Mar steller veertig jaar werkzaam bij A. W. Sijthoff's Uitgevers-Maatschappij alhier. 'Des morgens werd hij op het kantoor, in tegenwoordigheid van de overige 25- en 40-jarige jubilarissen, toegesproken door namens de patroons, alsmede het kan toor- en redactie-personeel, waar hem hulde werd gebracht, voor zijn trouw en ijver, gedurende al die jaren voor de zaak be toond, welke woorden, behalve van een gesloten enveloppe, vergezeld gingen van. andere stoffelijke blijken van belangstel ling, van huishoudelijken aard, waaraan ver volgens in de werkplaats zelve, waar hij Hoor het gebeele personeel van zetterij, jirukkerij en binderij werd opgewacht, leven- eens onder van warme kameraadschap ge tuigende woorciien, nog een geschenk van huishoudelijk karakter werd toegevoegd. De jubilaris betuigde voor een en ander, Voor de gesproken woorden en voor fde geschenken, onder algemeen hand- Sdrukken, zijn hattelijken dank en hem werd gelegenheid gegeven Iden dag verder In iden liuiselijken kring door te brengen. Tot tijdelijk leer aar in de oude talen het gymnasium te Sneek is benoemd dr. D. Heeringta, te Groningen. De heeren A. Kolff, te Bussum, en J. J. de Wit, te Oirsohot, zijn bestemd voor den dienst in Ned.-Indië, om te worden be noemd tot onderwijzer 3de klasse bij het openbaar Europeesoh lager onderwijs daar te lande. Benoemd is aan 6ekool No. 2 van de Yereendging voor L. O. op Geref. grondslag te Amsterdam, Nassaukade 124, de heer J. F. van Vliet, thans onderwijzer aan de Chr. eohool te Hillegom (hoofd de heer Verleur). Aangenomen is het beroep naar de Geref. Kerk te Hannelen door ds. C. A. van Noort te Blokzijl. Naar de ,,N. L. K." uit goede hron zegt te vernemen, zal de bissdhop van Roer mond, binnenkort te Heerlen een bijzondere Hoogere Burgerschool oprichten. RIJNSBURG. Gisteravond hield de ver- eeniging Ziekenhulp" voor Rijnsburg en O. haar jaarlijksohe algem. Vergadering. Er waren aanwezig ongeveer 80 leden. De voorzitter de heer H. J. den Haan, opende de vergadering met een korte rede. Hij constateerde, dat de belangstelling niet meer zoo algemeen was als in het begin, vele leden toch hebben de contributie nog niet be taald en houden daardoor op lid te zijn. Hij wekte alle aanwezigen op lid te blijven en hun vriend'en en bekenden aan te sporen lid te worden. Het jaarverslag van den secretaris, den heer S. Schoneveld, gaf een beeld van het doel, het wezen en Let werken der Vereeni ging. Wij vernamen hieruit o;m. dat aan 36 leden-152 stuks materiaal was uitgereikt. Met leedwezen moet ook dit verslag getuigen van de lauwheid en onverschilligheid van nog vele ingezetenen, die niet medewerkten aan het schoone doel, door do Vereeniging voorgestaan Er is behoefte aan localiteit voor berging van materiaal, dat nog toe bij dr. Jonker werd bewaard. Daarvoor zal moeten worden gezorgd, enz. Uit het verslag van den penningmeester den heer D. v. Egmond Nz. bleek, dat de ontvangsten bedroegen aan batig saldo 1909 f91.94; contributie over 1910 f 126; rente f 2.04; totaal 520.58. De uitgaven bedroegen f 91.33. Dub een batig saldo van f 429.25. Echter loop en er nog rekeningen tot een bedrag van ongeveer f 40. De rekening werd nagezien door de hee- K. Zandbergen, Joh. v, d. Gugten en v. d. Pol en in orde bevonden. Het rapport der commissie v. inspectie werd uitgebracht bij monde van dr. Jonker. Volgens dit rapport was ook hier alles in orde. Als bestuurslid werd met bijna algemeene stemmen herkozen de heer J. v. Itereon. Met hem op het dubbeltal stond de heer D. Brussee. Tot leden der oommissie voor inspectie werden herkozen de heeren dr. Jonker, W. L. v. d. Gugten en H. J. Grimbergen. Ten slotte werd nog aangenomen een voor stel van het bestuur inzake „boetestelsel." VOORHOUT. Iemand uit Noordwijk reed gisteravond zonder licht op de Leidsche vaoart tegen den vrachtwagen Van den bode V. van Voorhout. De brik van den eerste werd. beschadigd en moest naar den smid tob herstel gebracht worden. Het paard werd aan de pooien ernstig gekwetst en is bij een stalhouder op stal gezet. De vrachtrijder heeft geen schuld. De man uit Noordwijk haalde naar den verkeerden kant uit. ZEGWAARD—ZOETERMEER. Aan de R.-K. jongensschool alhier wordt een derde onderwijzer werkzaam gesteld. Als zoodanig is benoemd de heer W. Q. Grim bergen, van Beverwijk. Bij de Ned.-Herv. Gem. alhier zijn benoemd tot notabelen de heeren Arie Bos, van Zoetermeer, en A. G. van Sittert', van Zegwaard; tot ouderlingen de heeren C. Bos. van Zoetermeer, en J. P. Huurman, van Zegwaard, en tot diakenen de heeren Anton Bos, van Zoetermeer, en P. O ver vliet van Zegwaard. ZOETERWOUDE. Gisteravond omstreeks tien uren werd de hulp van den veldwach ter D. ingeroepen voor een ouden man, die, blijkbaar verdwaald, op den Hoogen Rijndijk rondliep. Hij bleek Van der W. to zijn, afkomstig uit Voorschoten, 74 jaar oud en eenigszins kindsch. Hij was, gewa pend met schop en kruiwagen, des'middags er op uitgegaan, om langs de straat mest te zoeken. Door den veldwachter is hij naar zijn huis gebracht. Zijn familie was zeer ongerust. Oprichting Tan een aftel, van eten Bond Tan Technici. Gisteravond werd op de bovenzaal van de „Harmonie" een tamelijk goed bezoch te vergadering van technici gehouden, uit gaande van de propaganda-commissie van den Bond van Technici, de heeren W. C. Thijs sen en E. A. Jansen te Utrecht. De heer Thyssen was vroeger hier als 1ste machniist aan het Openbaar Slachthuis werkzaam. Met deze heeren en den spre ker, den héér K. A. Grondijs, technisch ambtenaar aan de S. S. te Utrecht', zaten aan de bestuurstafel de heeren De Ridder, opzichter bij de gemeente, en Fortanier, opzichter bij de aan te leggen electrisëhe tram alhier. De vergadering werd door den spr. gë- leid. Eenige bondsleden te Leiden hebben het plap. opgevat een afdeeling van den Bond op te richten. Daarvoor zijn min stens 10 leden hoodig. Hoewel dit getal reeds is overschreden, hadden ze het beter geacht een vergadering uit te schrijven, waarin de aanwezigen voor de toetreding nog eens werden ingelicht omtrent het doel van den Bond van Technici. De pro paganda-commissie was daartoe gaarne be reid en zoo kwam het dat s preker nu voor 'deze vergadering stond. Hij schetste eerst in het algemeen den vooruitgang in het vereenigingsleven en de beteekenis er van voor de maatschappij. De categorie der technische ambtenar en staat volgens spr. in tusschen de patroons- en werkliedenorgani saties en dit is al reeds 'n reden om zich te vereenigen en zoo mogelijk een tusschen- schakel te vormen. De Technische vakver- eeniging, thans Bond van Technici, in het jaar 1896 opgericht, voorzag in die behoef te en heeft zich, na een zeer werkzaam en vruchtbaar tijdperk te hebben medege maakt, ontwikkeld tot een krachtige orga nisatie. De Bond wil geen strijdvereeniging zijn, maar practische hulp bieden waar deze noodig is. Hij wil voor en met elkaar arbeiden aan de vermeerdering van ken nis, voornamelijk technische kennis, onder de leden, en streven naar positieverbete ring, mede door samenwerking met andere organisaties. De bond geeft uit een Tech nisch Weekblad, heeft een informatie-bu reau, een fonds tot uitkeering bij overlijden, een ondersteuningsfonds en een ongeval lenverzekering. Tevens bezit hij een rechts- kundig adviseur, bij wien de leden op bil lijke voorwaarden en zoo het een algemeen belang- geldt, kosteloos rechtskundigen bij stand kunnen erlangen. Spr. meende ten. slotte dat daarvoor eene. contributie van f 8 die nog in vier termijnen kon wor den betaald, niet te hoog gesteld is, en wekte daarom de aanwezige niet-leden tot toetreding op. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het vragen van inlichtingen en het stellen van vragen. Het bleek daf ook eenige voormannen van den Opzichters- en Teekenaarsbond, een, cpneurreerende vereeniging dus, aan wezigen waren, die med,c het woord ver langden. Daartoe werd gelegenheid gege ven, mits eerst de niet-aanjgeslotenen zich hadden uitgesproken. Men was hier om za ken voor den Bond van Technici te doen, zeide spr. De heeren Ten Duin, Van Wij nen en Willemsen vroegen eenige inlichtin gen, die hen door'den spreker werden ver strekt. Toen verkreeg allereerst de lieer La'- mers, uit Rotterdam, het woord, die den Bond van Technici een ontwikkelings^club noemde, niét een moderne vakverecni- ging. Hij bestreed de grondstelling van den Bond als zouden de technici den tus- sehernschakel vormen tusschen patroon cn arbeider. De technische -ambtenaren zijn in socialen zin even goedy werknemers als de gewone arbeiders. Vervolgens bestreed hij de rede van den voorzitter nog op ver schillende punten en preps hij ten slotte d-gn Opzichters- en Teekenaarsbond. boven den Bond van Technici adn. Deze woorden wekten warmte in dc zaaL De heer Roest, uit Leiden, wist geen beter antwoord voor .debater dan een in gevuld biljet als lid van de nieuwe afdee ling den voorzitter toe te reiken, hopende dat meer personen zijn voorbeeld zouden, volgen. De spreker beantwoordde den heer La* mers uitvoerig, wat de heer Vrijenlioek uit Den Haag weer stof tot bestrijding gaf. Nadat de heeren .Willemsen, Ten Duin en Fortanier nog gesproken hadden, sloot de voorzitter de rij dersprekers, waarna; tot oprichting der afdeeling werd besloten. Openbare les Muziekschool* Eerst de Burgere&ngschool, dan de Mu ziekschool 1 Zoo is het al jaren geweest on zoo ging het ook nu. En ook thans weder werd de openbare les. in do groote Stads- zaal van deze Muziekschool der Maatschap pij voor Toonkunst te Leiden gesplitst in twee deelen en werd 's middags en 's avonds gemusiceerd, gezongen, geluisterd en. toe juicht. Eerst was er 'a middags, om één uur en eenigen tijd daarna nog, niet veel belang stelling, maar allengs word deze grooter, zoodat, toen het kunstlioht werd ontstoken, de zaal geheel bezet was. Er werden toen zonder pauze niet min der dan 42 nummers door minder en meer gevorderde leerlingen ten gehooro gebracht-, hetzij alleen of samenspelend en -zingend. Allen werden met applaus beloond. 's Avonds te zeven uren waren de leer lingen andermaal op het appèl. Nu wa-ren bij den aanvang zaal en balkon reeds goed gevuld; later was er geen zitplaats meer te bekomen. Er werden nu met een pauze 17 nummers te genieten gegeven plus óén num mer, dat 's middags zóó goed had voldaan, dat het op verzoek weer ten gehoore werd gebracht, nl. „Le retour des hirondelles", een zangnummer door de ensemble-klasse met een sopraan-solo van mej. D. M. A. de Graaf. Met het nummer, waarmede de namid daguitvoering was geëindigd, Moffats Marsoh door de leerlingen der viool- en vio- loncelklassen, werd 's avonds begonnen. Nu ook werden alle executanten met bijval be loond. Extra-vermelding verdienen o.i. de uitvoering van Goltermans Concert voor violoncel door den jongenheer G. J. Kloos, door diens moeder op de piano begeleid; „Madonna-kindje" en „Het Hagedisje" (zang) door mej. S. C. J. de Wekker; duet uit „Stabat Mater" door de dames D. M. A. de Graaf en mej. A. H. P. Groenewegen; Aria uit do „Pfingstcantate" van Bach, door mej. A. H. P. Groenewegen en den heer J. L. Kleyn (violoncel); het „Concer to grosso" van Handel door de instrumen taal-ensemble-klasse, met als solisten den heer E. Hangjas en mej. G. M. van Gidik, viool, en den heer J. L. Kleyn, violoncel Soirée de Yienne", voor piano, door mej. W. E. Brakel, en hetgeen door de ensemble zang-klasse werd ten gehoore gebraoht. Geheel afzonderlijk, als ongetwijfeld het schoonste kunstgenot, dat te smaken viel, herinneren wij aan Gounods „Ave Maria", door mej. D. M. A. de Graaf (zang) cn mej. P. M. Binnendijk (viool). Zoo hebben wij uit het avond-programma alleen hier en daar een greep gedaan. De niet-genoemden zullen het ons niet kwalijk nemen, dat wij hun namen niet noteerden, a-ls wij zeggen, dat zij zich allen best van haar en hun taak hebben gekweten, hun- zelven tot voldoening, den leeraressen en leeraren tot eer. Ook den dames, die bege leidden op de piano, een woord van hulde en dank! Mej. Harry van der Harst kreeg van haar leerlingen een mand met bloemen. In de gisteren in dit blad opgenomen Ieerlingenlijst der Muziekschool, staat abusievelijk violondel 1ste- klasse, G. J. Kloos, moet' zijn: 7de klasse. Voorts moet nog als viool-leerling 5de klasse vermeld worden C. J. S. Sasse én als viool-leerling 2"de klasse, J. Ballego. Spoorweg Bijnsburg-Noordwijk. D© minister var waterstaat doelt in het antwoord op het afdeelingsverslag der Tweede Kamer over het onteïgeningswerk voor de verbetering in de ligging van den spoorweg Rijnsburg-Noordwijk mede, dat, naar hij vertrouwt, de bezwaren van het kerkbestuur voor de betrokken partijen op bevredigende wijze zullen kunnen worden opgelost. Eerst als de verklaring van 't al gemeen nut wet is geworden zal de tijd daar zijn om aangaande de richting in bijzonder heden te beslissen. Barbertje. Onder dit opschrift bevat „De Standaard" de volgende driestar: Hefc is toch al te curieus! Ook nu weer heeft bij Oorlog Dr. Kuyper het gedaan. Hij heeft bij heel de discussie over Oorlog niet één enkele maal het woord gevraagd. Hij heeft geen woord gespro ken. En desalniettemin moet toch hij 't weer gedaan hebben. Dit kan zelfs niet doelen <>P het overleg, waaraan hij deelnam, want Dr. Nolens deed dit evenzoo, en stem de evenzeer voor de motie. Beide geval len staan dus precies gelijk. Maar dit doet er niet toe. Afs er een zondebok moet wor den gezocht, valt men van allen kant 't eerst op Dr. Kuyper aan. En zoo krijgt hij ook nu weer de schuld van alles. Hij heet dan een slimme vogel, en zag zeer wel in, dat het ontwerp over de kust verdediging het Kabinot wel een3 ten val kon brengen. De vraag was dus maar, hoe dit ontwerp van de 46 millioen van de baan kon worden geholpen. En daarop heeft hij toen verzonnen, dat de Minister van Oorlog vallen moest. Dan viel dit ontwerp meteen vanzelf. Toen heeft hij zijn medelid Duymaer van Twist opgestookt, om tegen den Minister een militair-technische batterij op te zetten. Deze heeft hieraan gewillig voldaan. Ook de heer Arts, die R.-Kath. is, en de heer MaT- chant, die Vrijzinnig-Democraat is, zijn in die val ingeloopen. En zoo is liet kunst stuk volbracht om het gevaar, dat van de 46 millioen dreigde, te bezweren, en het Kabinet verloor dan wel zijn Minister van Oorlog, maar is als Kabinet gered. Zoo schrijft men maar mak, in de hoop tegenspraak uit te lokken, en hierdoor ach ter de geheimen van hot spel te komen. Dit maal Het zelfs „De Nederlander" zich op andere wijze verlokken, en deelde een en ander uit de conferentie, door de heeren Nolens, Lohman en Kuyper met den Minis ter van Oorlog gehouden, mee, waar het immers toen wel vast staat, dat men elk recht mist, om uit zulk een conferentie me- dedeeling te doen, tenzij vooraf daartoe de toestemming van alle personen, die aan zulk een conferentie deelnamen, verkregen *s» terwijl haar Kamerverslaggevcr bovendien nog weet mede te deelen, dat <Ir. Kuyper, en dus ook dr. Nolens, handelde togen de afspraak in. Natuurlijk staat er niet bij, wat die af spraak was, noch door wie, waar en wan neer die afspraak gemaakt is; het staat er zoo maar. Luk-raak, als men maar zijn hu meur kan botvieren. Naturlijk gaan we hier niet op in. Wij wenschen ten einde toe het geheim van zulk een conferentie te eerbiedigen. Met commérages houdt bovendien geen ernstig blad zich op. Maar wel dient er op gewezen, hoe ook hier weer hetzelfde spel wordt gespeeld. Insinuatie moet dienst doen, als politiek strijdmiddel, dat ieder op z ij n wijze han teert. Jammer slechts, dat het steeds zonder effect blijft. Bij den heer S. de Boer Az., Haven 16a, penningmeester van „School kind e-r voeding" is ingekomen van de klasse eener meisjesschool f 2.50 van den verkoop van zilverpapier en oapsules en van de ver eeniging „Nut en genoegen" f 7 .gecollec teerd op baar jaarfeest. Het zachte weer bezorgt dsn bloemisten in de bollenstreek weer verba zend veel last, want de snelle groei der bollen onder de dikke rietlaag maakt bet noodig, dat de helft van de deklaag wordt weggenomen. 21 December! De kortste dag des jaars is weer voorbij 1 Voor den dagloo- ner de onvoordeeligste dag van 't heele jaar cn werd hun recLf gedaan: de nachtwakers moesten een buitengewone gratificatie ont vangen. Een merkwaardige dag! Met een zucht van verlichting bereikten wij hem. Heb oud© jaar, daf niets meer te geven Heeft, is wel haast uit. Het blonde nieuw jaarskind je danst al dichtbij. Nu worden de dagen niet korter, de nachten niet' langer. Nu stijgt het goede, zes maanden achtereent Een goede dag die 21ste December. De winter begint officieel. Of hij iets zal in te brengen krijgen, is een vraag, die aarze lend antwoord lokt. Tegenwoordig toch hebben de jaargetijden zelfs niets meer ii» re brongen. De weerprofeton en de weèr- deskundigen beslissen! Eiken dag rekenen zij uit wat het weer behoort te doen en het is in den regel nog akeliger dan zij beslis sen, deze sombere hëeren I Maar gister ën~steeg de winter1-ten troon., - Stilletjes laten stijgen. Ook de dagen gaan stijgen en dat is het' voornaamste. De 21ste December is het kortste, meest ver schrompelde kereltje van al de dagen des jaars. Die nog achter hem komen tellen niet meer mee. En dan begint de nieuwe optocht 21ste December! Gij maakt een einde aan het dwangbewind van gasdirecteuren, pet'roléumvérkoopers, kaarsenfabrikanten en electriciteitsdirecteuren, die ons al te lang hebben gebrandschat. lederen dag wordt dc belasting, die wij hun op te bren gen hebben, kleiner] Bravo 21ste December, vreugdepaal, mijlpaal op "het veld der jaren. Ik heb u meer lief dan den 21sten Juni, den dag van den zomer. Want die voorspelt ons liet na derend eindo der heerlijkheid; gij belooft ons het eind van een schrikbewind. Na den 21sten Juni zien wij den gruwelijken herfst in de verte grijnzen, na den 21sten Decem ber lachen blijde zonnegodjes door de neve- len ons al toe. In de Stadhuisstecg No. 10 t Rotterdam brak gisteravond bi'and uit in het photographisch atelier van K. J. H. Rijn- dertse, welke brand zich in den aanvang ernstig deed. aanzien. De photograaf was afwezig. Het atolier brandde uit. De bene denverdiepingen leden groote watersohad©. In de Maashaven nabij het terrein der i Steenkolenhandelsvereeniging brak gister avond te 10 uren brand uit in een Rijnschip. Het achterschip stond in lichterlaaie. Ver schillende drijvende stoomspuiten versche- nen ter assistentie cn beperkten (jen brand tot het achterschip. Aan de „Amsterdamsohd Coöperatieve Keuken" is gisterochtend een staking van de bestellers mtgebrbkeu. Sedert lang was er tusschen bestuur en peiraoneel kwestie over een nieuwe arbeids regeling. De stakers zijn aangesloten bij dei afdeeling Amsterdam van den Nederland* sohen Bond van Arbeider., in het Ham 'dels- en Transportbedrijf te Land." Het bestuur van de Amóterd.' mschc Coöperatieve Keuken" weigert met deze organisatie te onderhandelen. Het aantal stakers bedraagt 15 bestel lers, voorts een drietal keukenknechts, die weigerden hot werk der bestellers te doen. Het bezorgen van de etensbussen geschiedt) op sleperskarren1 door éënigè niet-georgani- seerden en in gewone karren. Op -de karren namen gisterochtend polii tie^agenten plaats. Een aantal stakera ver spreidden manifesten. Ook bij de leden verbruikers er zijn er ongeveer 600, Eenige koks en keukenmeiden zijn aan het) werk gebleven, zoodat er bij de toebereiding! der spijzen geen vertraging ontstaat. Een vreemd geval. Men meldt ons uit Amsterdam: Toen hedenmorgen ■omstreeks halfacht de bediende en da schoonmaakster van den kruidenier B. zich aan den winkel, De Clercqstraat 48, ver-, voegden, bleek hun dat de deur ondanks hun schellen gesloten bleef. Daar zij dit verdacht vonden, waarschuwden zij cenigqi familieleden, benevens de politie; die spoe dig meekwamen. Door een naastgelegen perceel bereikten zij de achterzijde van perceel 48 cn verschaften zich toegang dooi' het intrappen van een deur. In het perceel vond men den heer luid schreeuwende en met verwilderde! oogen in bed liggen, terwijl een sterke ge lucht werd waargenomen. Het bleek c..n ook dat alle gaskranen geopend waren, terwijl alle ramen gesloten bleken. Vermoed wordt dat de ongelukkige in een vlaag van zinsverbijstering de gaskraan van dén winkel heeft opengedraaid. Inmid dels werd de gezondheidsdienst gewaar schuwd, waarna een spoedig ter plaatse zijnde auto-ziekenwagen den heer B. naar het Wilhelminagasthuis overbracht. Het; geval wekte nog al eenige consternatie. Gister namiddag omstreeks 4 uren is in de Rozenstraat te Amsterdam een vrouw uit het raam van de derdei verdieping van perceel 178 op de plaats gevallen. Zwaar inwendig gekwetst werd de ongelukkige opgenomen en het- huis binnengedragen, doch bij aankomst van de fictsbrancard bleek de arme vrouw; reeds overleden. Premiestelsels II. IJ, S.-M. Naar wij uit de beste bron vernemen, ia de directie der H. IJ. S.-M. binnen korton tijd van plan de premieregeling voor afge legde K.M., en brandstoffen en oliebespa ring geheel te herzien. Bij de herziening zal rekening worden ge houden met de tallooze grieven, die in deü loop der jaren tot de directie doordrongen èn van de vak vereeniging èn van de groe pa- vertegenwoordigers. Momenteel wordt vol gons de lezing van het personeel het pre miestelsel to willekeurig toegepast en te,

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1