N°. T5590 "Vrijdag 10 December. A». 1910. Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Hun roeping getrouw. LEIDSCH DAGBLAD PBU8 DER ADYERTENTIEN: Tu l8 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17j. Orootere letten naar plaatsruimte, Kleine idrertentUn ris 30 voorden 40 Oentacontant; elk tiental voorden meer 10 Oenti. Voor bet incasseeren vordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per veek 8 Oenta j per 3 maanden 1,10, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd ttyn 1.30. Franco per post1.65, HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van J. DE BEST om vergunning tot oprichting van een kalk- blusaeherij en een bewaarplaats van onge- bluschte kalk in het perceel Koestraat No. 4, kacl Seotie H. No. 2943; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Donderdag 29 December Aftast, dea voormiddaga te elf uren, op het Baadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren te-een dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N„ C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, loco-Secretaris, Leiden, 15 December 1910. Leiden, B6 December. Voor de vacature, welke einde des jaars ïn de Commissie der Bewaarscholen zal ontstaan door de periodieke aftreding van den heer J. C. M. Timmermans (het medisch lid, bedoeld in Art. 3 der Verorde ning van 13 Mei 1869), heeft voornoemde Commiaie de volgende aanbeveling inge diend: de heer J. O. M. TimTnp.rma.Tin; de heer dr. G. J. A. van Iterson. Ter vervulling van de vacature van leerares in de Natuur- en Scheikunde aan de H. B.-S. voOr Meisjes alhier, welke zal ontstaan ten gevolge van het met 1 Januarï 1911 verleend eervol ontslag aan mej. N. Kflaassen, ïs de volgende aanbevelingslijst opgemaakt: lo. Mej. A. M. D. Langezaal, scheikundig ingenieur te Leiden; 2o. Mej. O. B. van der Weide, scheikundig ingenieur te Delft; 3o. Mej. A. O. Flohil, bezitster 9an de akte M. O. voor Natuur- en Schei kunde, te 's-Gravenhage. Op het Kerstconcert van a.s. Zondag in het Leidsche Volkshuis worden oude Kerstliederen gezongen, aria's uit de ^Mes sias", en Kerstgezangen van Baeh. Niet al leen is alles zingbaar vertaald gedrukt, doch er zal alleen in het Hollandsch gezongen worden. Hield mej. J. Oppenhcimer, leerares in koken en voedingsleer aan de Openbare Werk- en Leersahool te Amsterdam, kort geleden alhier in het gebouw van den R.-K. Volksbond onder vrij groote belangstelling een voordracht over het koken op gas, gis teravond deed zij dit andermaal, en wel in het Nutsgebouw. Nu was de opkomst zóó groot dames natuurlijk sterk in de meer derheid dat er zitplaatsen te weinig wa ren. In hoofdzaak werd door mej. O., wier voordracht ook nu weer ingeleid werd door den directeur der Leidsche lichtfabrieken, den heer N. W. van Doesburgh, hetzelfde meegedeeld en aangetoond als den vorigen keer. Eenzelfde maal als toen werd ook thans bereid en ook nu weer werd het ge heel, in heel kleine porties, verorberd. Gisteren slaagde voor het apothekers- assistente-examen te Zwolle mejuffrouw G. D. M. de Vries, te Leiden. De derde der Volksbijeenkomsten, gis teravond in de groote Stadszaal alhier ge houden, kwam daarin met haar twee voor gangsters overeen, dat zy> druk bezocht was, Zij verschilde hierin met de beide eer ste samenkomsten, dat er voor den voor zitter der Commissie thans geen aanlei ding bestond het woord te nemen. Het Leidsche muziekgezelschap „Or pheus" voerde vóór en na de pauze van een halfuur uit een programma van negen nummers plus één als toegift wegens be toonde dankbaarheid uit de zaal en van het balkon. In de koffiekamer geraakte in de pauze een dameshoed op 't hoofd, in brand. Hij kwam de oorzaak is bekend m aanraking met het sigarenaansteekvlam- metje bij het buffet. De hulp der brandweer was niet noodig. Met eigen middelen werd het gevaar in den aanvang bezworen* Assurantie dekte de schade niet. Als bij me- nigen brand hadden de omstanders pleizier. In haar aan den Raad overgelegd rap port zet de Commissie van beheer over de gestichten „Endegeest" en „Rhyn geest'' uiteen, dat noodwendig tot vergrooting van de woning van den eersten geneesheer van „Rhyngeest" behoort te worden overge gaan. Wegens de uitbreiding van diens ge zin is de woning te klein geworden. De c->m~ missie stelt daarom voor door een deel van het bestaande gebouw op te trekken alsnog in de behoefte aan een drietal kamertjes te voorzien. De kosten van uitvoering van het inge diende plan worden begroot op f 1500, en zullen, volgens B. en Ws., uit geldleening kunnen worden gevonden. Den laten Januari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat onze stadgenoot de heer P. de Wilde Pzn., in dienst trad als bouw kundig opzichter van de Rijksgebouwen van onderwijs. Het voornemen bestaat het gala-bal ten hove, ter gelegenheid van het Nieuwjaar, te geven op Vrijdag 6 Januari a*a. Al wat Nederland aan bekende petro- leum-mannen heeft, was gasteren te Am sterdam vertegenwoordigd om 'n proefvaart bij te wonen van een nieuw tankschip voor vervoer van benzine en petroleum. De vaart ging van Amsterdam naar IJmuiden en in dien tijd hadden de opvarenden gelegen heid het schip te bezichtigen. Het voornaamste daarvan was dat het werd voortbewogen niet door een stoom machine, maar door een Dieeel-motor met 6 cylinders die ook achteruit kan draaien. Binnen 12 seconden kan de motor van voor- op achteruit gezet worden. Het is op dit oogenblik de grootste motor welke op het water werkt; hij verbrandt maar een vijfde van de brandstof voor een stoomschip benoodigd. De „Koninklijke" zal nog vier van deze schepen laten bouwen. Te Velzen ging het geheele gezelschap over aan boord van een ander schip, dat het naar Amsterdam terugbracht, terwijl ge luncht werd. Het voornaamste daarvan was wel dat aan het dessert de'heer Deterding, de di recteur van de „Koninklijke", zeide dat de zaken van deze maatschappij, niettcgen staande concurrentiestrijd, nog steeds „schitterend" gingen. Yoor de betrekking van directeur der middelbare technische school te Dordrecht (jaarwedde f 4500) hebben zich 40 sollici tanten aangemeld. Het ia de bedoeling, de benoeming te doen geschieden tegen Maart van het volgende jaar; de benoemde direc teur zal dan in het buitenland eenige in richtingen voor technisch, onderwijs bezoe ken om daarna het leerplan samen te stellen. De schoolbouw zal in Mei of Juni worden aanbesteed en men rekent er op, dat 1 Sept. 1912 het gebouw betrokken zal kun nen worden. Inmiddels zullen de lessen reeds 1 Sèpt. 1911 aanvangen in een hulp lokaal. Ds. J. H. Wensinck, Ned.-Herv. pred. te Alphen, heeft, volgens nader bericht, tegen 1 Mei en niet tegen 1 April emeri taat gevraagd. Onjuist was ook, dat ds. W. indertijd een verlof van een jaar heeft aangevraagd. Op de voordracht voor hoofd eener school te Zandvoort komen voor de heer- ren H. de Jong en A. van der Hor, te Haarlemmermeer. Uit Beverwijk schrijft meni Sedert ds. Van Bern mei alhier tot de orthodoxe rich ting is overgegaan, is hier een onverkwikke lijke strijd in de gemeente ontstaan. .Al de moderne kerkeraadsleden vroegen ontslag of werden met herkozen. Thans is hier een af deeling van de „Ver- eeniging voor Vrijzinnig-Hervormden'' op gericht, met ruim 80 leden. Vrijdagavond zal prof. Eerdmans, uit Leiden, voor des» vereenïging optreden in het kerkgebouw der Evang. Luth. gemeente. ALPHEN. De gymnastiek- en schermver- eeniging „Hoü-vast" gaf gisteravond in het Nutsgcboaiw te Oudshoom voor een groot publiek een uitvoering onder leiding der heeren J. de Kok, van Leiden, wat de gymnastiek, en van L. v. Beek, te Alpfcen, wat schermen betreft. De voorzitter, de heer Quint, opende met een hartelijk vol kom, terwijl hij mededeelde, dat de Ver eenïging te Rotterdam een eersten prijs be haald heeft in sfcaafoefeningen, en voort-s, dat door steun der vereeniging „Volksweer baarheid" „Hoü-vast" in staat was gestéld een volksklasse op te richten, aan welke af- deeling jonge mannen boven de 14 jaar, ge heel kosteloos, gymnastiek-onderwijs nt- vangen. Deze af deeling kost echter „Hoü- vast" groote geldelijke offers, zoodat hij al len, die nog geen ondersteunende leden der Vereeniging zijn, uitnoodigde haar met een jaarlijksche bijdrage te steunen. Hij hoop- te* dat ieder zou begrijpen, dat op de jonge ren wellicht de plioht zal rusten voor ens onafhankelijk volksbestaan daadwerkelijk op te treden, zoodat de ouderen de verplich ting hebben, zooveel als in hun vermogen is, met moreelen en geldelijken steun, de jongeren aan te sporen en die Verecnigin- gen "te steunen, welke op zich namen voor een deel het hare te willen bijdragen, -pdat zij te hunner tijd in staat zullen zijn, wat hun lichamelijke ontwikkeling en uithou dingsvermogen betreft onze onafhankelijk heid te kunnen Verdedigen. Daarna werd met het afwerken van het programma be gonnen, dat rijk in afwisseling was. Nu eens kon men de vlugheid en lenigheid der leden bewonderen in hun gymnastische oefeningen, dan weder wag het vermakelijk hun behendigheid in het duelleëïen te zien Flink werd er gefrerkt'£an'brug' en Tek, zoowel door de eerste als door de tweede afdeeling. Door het komische optreden van den heer Franken werd menigmaal de lachlust cpge- wekfc, terwijl het aangenaam was te luiste ren naar het gezang van mevr. Franken. Zooals altijd was het ook nu weder een recht gezellige avond, welke eindigde met een bal onder leiding van den heer Stern- fel d, uit Gouda. HAARLEMMERMEER. Tjjdens «en uitvoe ring in hot«l „de Landbouw" te Hoofddorp, ia van een der spelers uit do kleedkamer «en portemonnaio mot ruim ƒ6.— ontvreemd. Nader wordt ons gemeld, dat door mej. B. Kloos, onderwijzeres aan de openb. lag. school te Abbenés, geen verlof wegens ziekto werd gevraagd en dit haar ook niet is ver leend. De arbeider Grooteboer, aan den IJweg, kreeg onder het werk een wondje aan do hand. Waarschijnlijk raakte hierin vuil, «vaar door bloedvergiftiging ontstond. Hand en arm zwollen in korten tijd vreeselijk op. Gelukkig werd door dr. Van Mansum, te Hoofddorp, spoedig hulp verleend, waardoor direct levensgevaar afgewend werd. Of schoon de man nog hevige pijnen lijdt, is er gegronde hoop op hersteL Door notaris Heansius werd in hotel „De Beurs" te Hoofddorp, verkocht een bouw mans woning met ongeveer- 20 H.A. bouw- en weiland, aan den Slot-erweg bij den Bennebroekerweg, in twee perceelen. Perceel I, 9 H.A., 72 A. en 30 cA. bouw en weiland. Geboden tot f 15,600 door A. v. Wijk Lz., te Hoofddorp. Niet afgemijnd. Perceel II, 10 H.A., 10 A., 10 cA. bouw en weiland, benevens de bouwmanswoning met sohuur en erf, enz. Geboden tot f 1C,.T0 door Allard, te Haarlem. Niefc afgemijnd. Perceelen I en II gecombineerd afgeslagen werden niet afgemijnd. Medegedeeld werd dat perceel I werd gegund, doch perceel II werd opgehouden. HILLEGOM. De Raad vergadert Dins dag a.s. des morgens te tien uren. Agenda: Ingekomen stukken; a. In- en overschrij ving; verzoek van J. Kraaij om met den bouw van zijn woonhuis aan de Van-Wave- ren-straat te mogen afwijken van de vast gestelde rooilijn; b. benoeming van een lid van de Plaatselijke Schoolcommissie, we gens bedanken door den heer Th. Jonkheer; zekerheidstelling door den gemeente-ont vanger, en wijziging van diens instructie; verzoek firma M. Veldhuijzen van Zanten tot verbetering van het vaarwater der Hil- legommerbeek; voorstel van den heer J. Guldemond, tot wijziging van de rooilijn Weeresteinstraat, westzijde, tusschen het woonhuis van den heer A. Hermans, en de Treslongstraat; verzoek van mevrouw de Wed. J. Groustra en andere bewoners van de Van-den-Ende-laan tot uitdunning de boomen en het aanbrengen van een rioleering in de Van-den-Ende-laan; voor stel van de heeren H. J. Veldhuyzen van Zanten, A. Topper en J. Guldemond Szn„ tot intrekking van de straatbelastingver zoeken tot afschrijving Hoofdelijken Omslag en belasting op de honden, dienst 1910; vaststelling suppletoirs kohieren Hoofdeiij- ken Omslag en belasting op de honden, dienst 1910. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. Heden nacht hebben eenige bewoners van „De Pan" alhier ongewenscht bezoek gehad. Bij den een werden veertien volwassen konij nen, bij een ander kippen en konijnen weg gehaald, terwijl bij een derden al 't kl«ine vee is medegenomen. Waar de hokken ge sloten waren, h'eeft men de sloten afge broken. KATWIJK-A AN-ZEE. Er gaan tkaa« weinig avonden voorbij, dat de Gemeente- zaal niet voor een of ander doel gebezigd wordt» Gisteravond gaf Katwijks Harmoniege- zeischap ©r voor haar leden, begunstigerj en verdere genoodigden eon uitvoering. De Voorzitter opende met een kort wel komstwoord. Hij verzocht, met het oog op de uitgaven, donateurs Run bijdrage te ver- h oog en. Daarna speelde de muziek het oude „Wilhelmus" als inleiding. Het eerste num mer van het programma was een marsch van Komzak: „Eohtes Wiener Blut." Dit stuk werd uitstekend geblazen, even als de overige muzieknummers. Ook kregen wij een mooien klarinetsolo te hoor en van den Keer D. K In het algemeen kunnen we zeggen, dat we goede en goed uitgevoerde muziek ge- Koord hebben. Een woord van lof voor den directeur, den heer J. AdT. Hupkens, die de ziel van het Fanfarekorps is. Na de uitvoering der vijf eerste muziek nummers werd het kluchtspel „Een onrus* tige nacht" opgevoerd. Do rollen werden in dit stuk goed gespeeld. Het kluchtspel zelf vonden wij soms wel wat laag bij don grond. Na de pauze kregen wij een goed ingestu deerd blijspel: „Het spreekuur van den dokter." Vooral aan den heer N, Zw. komt een woordje van lof toe, voor de uitmun tende wijze, waarop hij speelde. Vervolgens werden nog vijf muzieknum mers uitgevoerd, in één waarvan de Keer Keus een onberispelijken piston-solo uit voerde. Tot slot werden nog een viertal voordrachten ten beste gegeven, met goede pianobegeleiding van den heer JM. Te halfacht begonnen, eindigde de uitvoering te één uur. LISSE. Vier burgerwoonhuizen onder één dak, in de Wagenstraat, alhier, zijn ge kocht door den heer G. J. Max, alhier^ voor f 6300. NOORDWIJK. In plaats van dr. A. Ker vel, die de functie heeft neergelegd, is de heer W. do Ruiter Czn., alhier, benoemd tot consul vcor Noordwijk van den A. N. W.-B., Toeristenbond voor Nederland. RIJNSBURG. In het vorig nummer w^rd melding gemaakt van de uitvoering van het fanfarekorps „Wilhelmina". In dat bericht vielen ecihter eenige regels weg. Deze rJ. „De nummers werden als altijd uitstekend 40) De Prinses antwoordde niet meer, t*unr haar gelaat gaf duidelijk genoeg te kennen hoe armzalig Sophie's opvattingen haar ook nu weer voorkwamen. En de hofdame be greep dat heel goed, zag hoe haar bleek ge zicht licht rood gekleurd was en haar mond hoeken verachtelijk waren opgetrokken Maar zij gevoelde zidh tevreden in net be wustzijn, haar plicht gedaan te hebben. Plotseling was de Prinses vol aandacht, yit Ret muzieksalon, dat door een winter tuin met haar vertrekken in ve. binding Btond, klonken de eerste tonen van Chopin's ö«-dur-polonaise. De Prinses luisterde met gespannen aandacht naar de klanken van de vertezij leunde nog verder in haar stoel adhterover, terwijl ook de hofdame met aandacht luisterde. >>yt Is Arsakoff en hij speelt een lievelings stuk van Uwe Hoogheid", zeide zij. >>Ja, antwoordde de Prinses. „Ik zou wel willen gaan, maar het is nog niet zoo Iaat. Ik begrijp niet, dat Arsakoff op dit uur komt." ijHij speelt misschien voor miss Blake", zeide freule von Halleben. Zij keek bij die woorden niet de Prinses, maar den hond &an, die op de ottomane lag en die zich be- £on uit te rekken en de hofdame aankeek. Q Prinses was naar de deur gegaan, "die naan den wintertuin leidde, en zeide »Ik wil een kwartiertje gaan. Ga met nie mee, ook al verveelt het je." ^Hoogheid", het zou niet goed zijn, wan neer niemand hier bleef", antwoordde de hofdame. „Dat is zoo, ik dank je wel", antwoordde de Prinses. „Ik vind miss Blake zeker in het muzieksalon en anders laat ik haar zoe ken. Een kwartiertje maar, Sophie." Zij ging en kon nog niet den wintertuin bereikt hebben, toen freule von Halleben. de dienstdoende kamervrouw uit het neven- vertrek tot haar riep en haar vlug een paar woorden toevoegde. Intussohen liep de Prin ses zonder om te zien den wintertuin een eind door en liet zich neervallen op een der stoelen, die in een halven kring te midden van prachtig blo ei énd e camelia's geplaatst waren. Het was hier koeler dan in. haar eigen kamer, maar niettegenstaande zij het straks koud had gehad, scheen haar dat goed te doen. Zij ademde met welbehagen de frissdhe lucht in en eveneens de geur van viooltjes, die in groote bedden hier a angebraoht waren. Boven de camelia's wuif den groote palmen hun bladeren. Zij waren hedenmorgen door den tuinman schoonge maakt en begoten en een enkele, afvallende druppol viel de Prinses op het gelaat. Zij was nu dicht genoeg bij, om te kunnen hooren het spel van Arsakoff; maar toch aarzelde zij den wintertuin ten einde te loop en. En zoo bleef zij een tijdlang stil zitten. Zij bemerkte aan Arsakoff's spel, dat hij van tijd tot tijd een woord sprak; zij vermoedde, dat Edith Blake in zijn ge zelschap was; maar zij kon natuurlijk niet hooren wat er gesproken werd. Miss Edith was heel spoedig na Camillo in Ke-t muzieksalon gekomen, om hem, toen hij de eerste tonen had aangeslagen, te zeg- gen^ dat de Prinses hem eerst tegen drie uren verwachtte en dat zij tot dat uur aiet gestoord wilde worden. Arsakoff, wiens gelaat sinds zijn verblijf in Forstenburg zeer scherpe trekken had gekregen, keek bij de v oorden van het jonge meisje van den vleugel o>p en vroeg, terwijl hij de volgende maten zachter speelde: „Is dit een bevel van de Prinses of vindt u zelf, miss Edith, dat ik Kier overtollig ben? Haar Hoogheid heeft mij dit vertrek en dezen vleugel voor mijn oefeningen ter beschikking gesteld". En toen Edith niet antwoordde, ging hij voort met spelen, richtte van tijd tot tijd half onderzoekende, half smeekende blikken op de jonge dame, die hem als in een droom aankeek, en, als aangetrokken door de klanken, die Inj aan den Steinway- vieugel ontlokte, steeds meer en meer voor het spel gevoelde. En toen Edith vlak naast hem stond, speelde hij alleen met de linker hand verder, zijn rechterarm slöeg hij om haar heen en beproefde haar naar zicK toe te trekken. Zij evenwel rukte zich met ge weld los en siste tusschen haar tanden: Ellendeling. De Prinses moest eens we ten wien zij haar gunsten schenkt." Maar zij bleef toch naast Kem staan en volgde de beweging zijner handen over de toetsen. Arsakoff lachte en speelde doortot hij bij een piano-passage op spottenden toon vroeg „En dat wilde U Hare Hoogheid vertel len? Dat ik dankbaar een kostbaar gesohenk aanvaard heb, waarom ik niet gevraagd, allerminst gebedeld heb. Geloof je werkelijk, schoone vriendin, dat? die mededeeling jou tot voordeel zou zijn?" „Neen, zeker niet", zeide Edit-K met een uitdrukking van onuitsprekelijke verach ting. „Maar wellicht k.an. zij mijn arme Prinses van voordeel wezem0 „Wees verstandig* zooakCje afiijd bént,- en wanneer je werkelijk zoo veel van ie meesteres houdt, zorg dan, dat - ze mij een oogenhlik alleen te woord staat. Ik ben niet toevallig 'hier, al schijnt dat ook zoo." Edith keek hem scherp onderzoekend aan. Maar zij weerstond ook ditmaal de macht van zijn smeekende oogen niet en fluisterde: „Camillo, als je ons dan allemaal bedrie gen moet, doe Ket dan ten minste de Prin ses niet." „Ik verzeker je, dat ik hier ben om haar, op gevaar van mijn positie een verdriet te besparen. Maar wanneer je niet gaan wilt om haar..." „"Daar komt ze al," zeide Edith, toen zij een paar stappen gedaan had in de rich ting van den wintertuin, in de deur waar van zich de gestalte van de Prinses ver toonde. Camillo sprong op en maakte een diepe buiging; zij gaf hem de Kand en verzocht hem door te gaan. Edith was een paar schre den achteruitgegaan en de. Prinses stond nu bijna op dezelfde plaats, waar zij straks gestaan had. Haar blikken rustten beurte lings op het gelaat van de Prinses en van Arsakoff; geen enkele beweging kon haar ontgaan en met Koe krachtiger aanslag Arsakoff zijn woorden onverstaanbaar poog de te maken, met des te grooter aandacht beschouwde Edith hen beiden. Plotseling hield hij op en wendde zich tot de Prinses. Hij had gemerkt, dat zij zoo volkomen op ging in zijn spel, dat zij zijn woorden niet Koorde. En hij zeide t „Hoogheid, ik smeek u, zend miss Blake even naar uw kamer." „Sïgnor Camillo!" De Prinses deed een paar -schreden terug, haar lippen waren bleek en een uitdrukking van vrees lag op haar gezicht; zij had een oogenblik de ge dachte, dat de kunstenaar plotseling eert aanval van krankzinnigheid Kad gekregen. „Hoogheid, ik smeek, laat uw hondje, Coeur de Lion, bier brengen." Miss Edith liep vlug de gang door. Zij had de laatste woorden gehoord en begreep nu den pianist. Een oogenblik was Camillo met Prinses Stéphanie alleen. Hij ademdo diep; sinds weken had hij naar dit oogeil' blik verlangd en nu stamelde hij: „Het is een ellendige dienst, dien ik n op dit oogenblik bewijs, Prinses; maar ik wist, dat u veel van het dier houdt, en wat <zou ik niet voor jou doen en wagen, Sté-> pbanie Maar zij had niet gehoord, dat hij haar bij den naam noemde, en zijn smeekenden blik zag zij evenmin meer. Zij was Edith achterna gegaan, niet om hem te ontloopen; maar zij was, toen Kij over haar lievelings hond sprak, zoo geschrokken en zoo cnel verdwenen, dat Camillo niet wist hoe hij. het had, en zich verbaasde, dat bij de lang overdachte woorden, die hem vaak op de lip pen Kadden gelegen, nu tegen de hem om ringende lucht kon uitspreken. Wezenloos keek hij naar de richting, waarin zij ver dwenen wastoen barstte hij in lachen uit: „Ja, wie domme middelen kiest, mag niet klagen, wanneer hij het spel verliest-. Enfin, ik kan weer met mijn vingeroefeningen beginnen." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1