N°. 15585 Zaterdag lO December. A0. 1910. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitsondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Hun roeping getrouw. LEIDSCH DA&BLAB PRIJS DER AJDYERTENTIEN Tu 18 regel» 1.06. Iedere regel meer /0.17J. Grootere letter» naar plaatsruimte. Eleino adrertentiën ran 80 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordtAO.05 berekend. PRIJS DEZER COÜRANT: Voor Leiden par we«k 9 Oentsper 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30, Franco per pott1.65. inschrijving: van leerlingen voorde openbare scholen der le en £e klasse. Burgemeester en Wethouders van Leiden gelet op artikel 6 der Verordening van 25 'Januari 1894, regelende de inwendige inrich ting der scholen, de toelating en het ont slag der leerlingen (Gemeenteblad No. 5 yan dat jaar); brengen ter algemeene' kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de openbare soholen der lste en Me klasse, waarvan bij onderzoek moet blijken dat zij het onderwijs op een der be staande klassen kunnen volgen, gelegen heid zal gegeven worden van den öden t>ot in met den l7den December e.k., dagelijks (den Zondag uitgezonderd), van des voor- middags half negen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van halftwce tot twee uren des namiddags en wel: voor de Jongensschool lste klasse, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt; voor de Meisjesschool lste klasse, in het schoolgebouw aan de Boommarkt; voor de Jongensschool 2de klasse, in het schoolgebouw aan de Pieterskerkstraat; voor de Meisjesschool 2de klasse, in het Bohoolgebouw aan de Breestmati voor de school 2de klasse voor Jongens en Meisjes, in. het schoolgebouw aan de Oude Vest; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden vertoond. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VANHEYST, Secretaris. Leiden, 30 November 1910. Leiden, 80 December. Blijkens den heden verschenen Al ma- bak van hot Leidsch Studentenkorps be draagt het aantal studenten aan de universi teit alhier niet mincler dan 1740, waarvan 712 korpsledcn, 807 niet-korpsieden, en 221 dames-stud enten. De heer A. Segers, gop. Hoofd eener School te Oudshoorn, vroeger wonende Kaiserstraat 47, alhier, thans woonachtig Zonneveldstraat 14 bij zijn kinderen, de fa milie G. van Driel, hoopt Maandag 12 Deo. a.s. zijn negentagsten verjaardag te vieren. In de Rijnstreek, waar hij vroeger werk zaam was, is (hij nog algemeen geliefd en gecerd. Nog dagelijks ziet men den krach- tigen en flinken grijsaard, vergezeld van een zijner welwillende en levenslustige en Nieuwsteeg vroolijk de nationale vlag zag wapperen. De netto-opbrengst van de in de Re- tnonstrantsche kerk alhier gehouden uitvoe ring door de Leidsche zangvereeniging ,,Sursum Corda", is f140. Dit bedrag is aan regenten van het kinderhuis „Voor dorp" te Leiderdorp overgedragen, ten yoordeele van welke Stichting de uitvoering werd gegeven. Ds. W. J. Roscam Abbing, predikant te Ovërsdhie, die het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. alhier (vac.-dr. Oorthuys) aan nam, is voornemens alhier in den avond van den 12den Maart in de Pieterskerk zijn in trede te doen. H. M. de Koningin deed gistermiddag met H. M. de Kcningin-Moeder een rijtoer onder Wassenaar. Bij haar terugkeer in Den Haag wandelde Hare Majesteit te voet langs Korte Voorhout en Langen Vijver berg huiswaarts. De oud-burgemeester der gemeente Goes, mr. J. G. de Witt Hamer isr 71 jaar oud, te Amsterdam overleden. Hr. Ms. pantserschip „Tromp", onder bevel van den kapitein ter zee E. de Haan, is "8 dezer te Perim aangekomen. Hr. Ms. pantserdekschip „Friesland", on der bevel van den kapitein ter zee S. Wol- dringn, is 9 dezer van Tunis vertrokken. Het lag in het voornemen van den com mandant van Hr. Ms. „Tromp" 9 dezer weder van Perim te vertrekken, ter voort zetting van de reis naar Oost-Indië. ALPHEN. Bij de gehouden hers temming is tot notabel der Ned.-Herv. Gem. geko zen de heer J. Voets, met 115 stemmen. Donderdag a.s., des morgens te half- tien, zal de Raad vergaderen. HAZERSWÖUDE. In de openbare school hadden wij een uitvoering van de „Harmo nie", waarbij de opkomst zeer groot was. Van de voordrachten boeiden vooral de op merkzaamheid „De gouden, bruiloft" door het duo HellmanElfring en „Droomen van Hellman", waarin deze een diepgevoel de hulde bracht aan onze Koninklijke fami lie, en welk stuk dan ook gevolgd werd door een spontane uitbarsting van vader landsliefde en koningsgezindheid bij ons publiek. Na een slotwoord van den voor- •zitter-directeur, stemden alle aanwezigen in met- het aloude: „Bescherm, o God, be waak den grond." Wij hadden een aange- namen avond. Wegens een voorloopig ziekteverlot van den brievengaarder, den heer J. van Ex-ter, alhier, is de tijdelijke waarneming van het hulppost- en telegraafkantoor op gedragen aan den postbode J. Blijleven, tens ijl in don dienst van dezen wordt voor zien door een hulpbode. HILLEGOM. Uitslag van de gisteren door den architect den heer C. Verkoren, alhier gehouden aanbesteding van heb amo- veeren van eenige gehouwen, staande op een terrein aan den Loosterweg I, tegen over de Pastoorslaan, alhier, en het daar ter plaatse bouwen van vier bloembollen- schuren met overdekte pakplaats, kantoor gebouw, twee woningen, paardenstal, wa genhuis, een en ander met bijhehoorende kleindochters, een flinke, lange wandeling doen langs Leidens straten en omgeving perken,' voor de firma Gehr. Van Zanten: Bij zonnig weder zou het wel eigenaardige^ j;. H. de Wilde, te Gouda, f 45,200; zijn, als men Maandag in Zonneveldstraa^. ..^Gebrs. le Comte, te Sommelsdijk, f 43,650; J. -de Vos, te Haarlem, f 41,496; W. Mooij, tè Harencarspel, f 38,900; W. v. d. Bijl, te Alphen, f 37,295; J. Kraay en Co„ t$ Hil- legom, f 36,000; W. P. de Vreede, te Noordwijk, f 35',*750; J. Gesman, te Alphen, f 34,593; A. Dedel en S. den Boer, te Hil- legom, f 33,500; A. den Ouden, te Haar lemmermeer, f 32,800-; O. G. v. d. Pol en A. Lelieveld, te Hillegom, f 31,736; L. L. van Rom, te 's-Gravenhage, f 30,616. KATWIJK-AAN-ZEE. Éen bewoner van het Houtehof, alhier, miste gisteren uit een hok een vet koniji). Hier moet aan diefstal gedacht worden.r LISSE. Door de Anti-Kev. Kiesvereeni- ging werd gisteravond een goedbezochte vergadering gehouden in het gebouw der Chr. School, waarin als spreker optrad ds. Klomp, van Wassenaar, met het onder werp: „Kiesrecht". Bij de gisteravond gehouden herstem ming tusschen de heeren G. van der Bent en C. van der Zaal Bz. voor een notabel van de Ned.-Herv. Gem. in plaats van den heer B. van der-Zaal, die had bedankt, werd eerstgenoemde gekozen. NOORDWIJK. De laatste paar dagen worden ten behoeve Van de eleotrische tram rails aangevoerd, welke tusschen Noordwijk-Binnen en Noordwijk-aan-Zee overal langs den weg worden neergewor pen. Dat laatste is het juiste woord. Er wordt namelijk op vele plaatsen zoo weinig nfiar gevraagd, of die rails daar nu wel goed liggen, dat het niet zal uitblijven, of er gebeuren ongelukken. Terwijl 'we -it schrijven, bereikt ons het bericht, dat iemand te Noordwijk-aan-Zee met zijn fiets over die rails is komen te vallen; de man zelf bezeerde zich en de fiets was gehavend. NOORD WIJ KERHOUT. Een wagen, be laden met een voer helm, kwam bij toeval in een kuil. De wagen kantelde en viel van een diepte van 2£ M. De voerman wist er bijtijds af te springen, doch een bejaard man, die boven op de helm lag, kwam onder dén wagen terecht. Toegeschoten werklui der Zanderij slaagden na veel moeite er in den ongelukkige, die zich ernstig be zeerd had, onder het zware voertuig van daan te halen. NOORDEN. Naar wij vernemen, is het aantal kinderen, dat de openbare schoo! al hier bezoekt, gedaald tót 14. Vroeger was ze een bloeiende school, doch door de stich ting van twee bijzondere scholen is in deze school het leerlingen-aantal allengs gedaald. OUDEWETERING. In de bestuursver gadering der zangvereeniging „Halleluja" werd o. a. besloten om in vereeniging met de zangvereeniging „Soli Deo Gloria", te Leimuiden, tegen einde Januari een uit voering te geven aldaar. SASSENHEIM. De jongelingavereeniging op Gereformeerden grondslag „Jonathan", heeft haar dertigjarig bestaan feestelijk ge vierd. Nadat ds. Thijs een openingswoord had gesproken, bracht men den avond door met ihet houden van voordrachten, samen spraken en het voorlezen van opstellen, waarover nogal eens werd gedebatteerd. En waar men zoo tot na het middernach telijk uur brij elkaar bleef, werd ook de in wendige mensch niet vergeten. Gisteravond vergaderde de IJscluo. Aanwezig waren 53 leden. Het eenige inge komen stuk was een schrijven van het be stuur der Z.-H. IJsvereeniging, om de baan vegers tegen ongelukken te vezekeren bij de verzekeringsmaatschappij „Providen- tia", te Amsterdam De premie zal f 14 per duizend gulden loon bedragen. De Voorzitter deelde mee, dat hot da- gelijksch bestuur alvast op het voorstel is ingegaan, omdat het antwoord vóór 1 Deo. jL moest ingekomen zijn, en het in het be lang was der arbeiders. De vergadering keurde den genomen maatregel goed. Alsnu bleek, dat de uitgaven hebben be dragen f 120.33 en de inkomsten zijn ge weest f 135.25. Met hetgeen op de Raiffei- senbank is geplaatst, bevond zich in kas f454.13. De rekening werd door de heeren 0. D. van Goeverden en H. v. d. Vliet nagekeken en in orde bevonden. De aftredende be stuursleden, de heeren H. Bader, O. van Eok, J. A. Charbon Jr., en J. Visser Vlas veld werden bij acclamatie herbenoemd. Tot slot werd een verloting om een twaalf tal kistjes sigaren gehouden. Prijswinners werden de heeren: O. van Eok, H. Bader H. J. Uphoff, G. C. de Groot, H. P. Wit- teman, H. v. d. Vliet, P. Ciggaar, O. II. J. v. d. Berk, A. van Breda, P. van Dijk, Pzu., J. P. Lagerberg en A. Weijers. Het suppletoir kohier H. O. is vastge steld op een bedrag van f 218.08. Door de bijdragen van eenige ingeze- nen daartoe in de gelegenheid gesteld, heb ben de leerlingen der naai- en breischoo! van mej. K. ook feest mogen vieren. VALKENBURG. Met ingang van 12 de zer is tot tijdelijk onderwijzer aan de open bare lagere school alhier benoemd Je heer J. G. Veeris, te Leiden. VOORSCHOTEN. Nu de Nutsbibhotheek weder geopend wordt, is het oogenblik ge komen iets over haar reorganisatie mede te deelen. De bibliotheek is verplaatst van het Ambachtshuis naar een lokaal van de openbare schooL Voor den toestand der boe ken is deze verplaatsing een heele verbe tering. Aan de boekenkast zijn tevens deu ren aangebracht, welke door de verplaat sing natuurlijk noodig waren geworden. In de eerste plaats zijn een groot aantal verouderde; beduimelde of ongeschikte werken uit de boekerij verwijderd. Verder zijn or heel v/at ingenaaid of verkaft. Ook is er een flink aantal nieuwe werken inge komen. Er is te kust en te keur, „voor elck wat wils." Wij twijfelen dan ook niet of van de bibliotheek zal ook in verband met den leesprijs, die belangrijk verlaagd is een druk gebruik gemaakt worden. WOUBRUGGE. De Raad zal verga-deren Woensdagmorgen te tien uren. Punten van behandeling: Mededeeling; stemming over het voorstel van den heer Lieverse, nopens jaarwedde brugwachter; voorstel benoe ming gemeente-werkman, ook belast met bet in-orde-houden der wegen; voorstel benoeming gemeente-opzichter voor onbe- paalden tijdverhuring visscherij Woud wol tering adres houdende verzoek tot benoe ming van een plaatsvervangend kantoorhou der van het hulptelegraafkantoor; af- en overschrijvingen begrooting 1910; hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. Met algemeene stemmen (bet kiescolle ge was op*één lid na voltallig) is hij de Ned.-Herv. Gem. alhier herkozen tot ouder ling do heer I. van Geer en tot diaken de heer P. F. Noordam, die beiden de herbe noeming hebben aangenomen. ZEGWAARD-ZOETERMEER. Gister- avond trad voor onze afdeeling van „Hot Groene Kruis" als spreker op dr. B. JL Vos, directeur van het Sanatorium te Hel- lendoorn met het onderwerp: Tuberculose bestrijding. De boeiende, zeer bevattelijke rede werd verduidelijkt door liohtbeelden en met de meeste aandacht door een ge heel gevulde zaal aangehoord. Dr. Vos spoordo aan om het bestuur van „Het Groeno Kruis" eendrachtig cn flink in zijn werk te steunen. Tot bode van de afdeeling is, met ingang van 1 Januari a.s., benoemd P. van Bobe- men, te Zegwaard in de plaats van J, Wieriks, wüeii op zijn verzoek eervol ontslag ia verleend. ZWAMMERDAM. De Vrouwenvereeni- ging van Weldadigheid heeft wederom haar jaarlijkschc uitdeeling van kleeding- ru liggingstukken gehouden. ZEYENHOYEN. Thans staat het vast, dat ds. Z. Hoek, van Duisburg (Pruisen) Zondag 8 Januari alhier bij de Geref. Kerk' zijn intrede zal doen. Aangezien een nieuwe pastorie moet worden gebauwd, zal Zijn eer w. tijdelijk te Noorden gaan wonen, en aldaar den dienst in de Geref. Kerk go-s deeltelijk waarnemen. Tweede lezing: van ds. JL>oevendansu In de benedenzaal van het wijkgobouw „Piniël", aan de MiddeLstegracht alhier, hield ds. T. Doevendans, predikant bij do Ned.-Her v. Gem. te Amsterdam, gister avond zijn tweede lezing. Deze, over „het laatste oordeel", zou, naar spr. reeds da delijk opmerkte, een vervolg wezen op zijn eerste lezing over „teekenen der tijden. In de vorige lezing werd in hoofdzaak be handeld de nadering van Jezus Christus; thans zou. vooral worden gesproken over de komst zelf van Jezus Christus. In drie deelen splitste de spr. zijn voor dracht; behandelende lo. dat, wat onmid dellijk plaats heeft voor bet laatste oordeel; 2o. dat, wat geschieden zal onder dat oordeel; 3o. dat, wat zal gebeuren onmiddellijk er na. Bij rijn besprekingen zou ds. Doeven dans zich door de Schrift laten leiden. Bij lo. besprak zijneerwaarde allereerst de opstanding der dooden en de opvattingen over hetgeen er na 's mensohen dood ge beurt; het te-voorschijn-treden van ons lichaam uit het graf, maar zóó veranderd,; dat het spreker dacht hierbij aan de :n Christus gestorvenen is een verheerlijkt lichaam. Vóórts onderwierp hij aan beschou wing de vraag: Hebben wij te denken aan ééne opstanding of aan twee opstandingen, aan een eerste en een tweede opstanding, met daartussohen het duizendjarig Rijk Hij toonde uit de H. S. aan, dat er Zal zijn één opstanding.. Bij 2o. vestigde spr. er do aandacht in hoofdzaak op, dat de Vader zal oordeolen, maar door Jezus Christus, geholpen door de Engelen; dat de twaalf geslachten Israels zullen geoordeeld worden door de discipe len dat het oordeel zal plaats hebben uit de boeken, de Alwetendheid Gods. Hoofd vraag zal wezen bjj het laatste oordeel: Hebt gij goloofd of niet? Waart gij geloo- vig dan wel ongcloovig? De maatstaf zal het Evangelie zijn. Spr. wees met ernst op het vreeselijke van het oordeel Gods over onze werken, woorden en gedachten. Bij 3o. hesprak ds. Doevendans' zoowel het BB) „Die iemand is gevonden en hij dankt u 'Van ganeoher harte," aeide de president, die tickzelf weer meester was geworden. Zijn gezicht straalde en Paul verwonderde zich daar wel over. „U bent jong en door een leven vol inspanning gehard, u behoort tot aen andere generatie dan ik en u zult mijn 'Vreugde, over wat u mij daar vertelt, wel bijna niet kunnen begrijpen. De bekente nis van dien man neemt de verdenking weg, ilie rustte op een oom van mij, die indertijd gebukt ging onder de algemeene opinie, dat bij de dader was. Het neemt van mij een laat weg, dien ik al bijna veertig jaren ge- dragen heb. Ik ben u zeer dankbaar en ik bcop, dat mij spoedig do gelegenheid gege- yen wordt u dien dank te bewijzen. En duid hie mijn verzoek nu niet ten kwade, om .JJdj zoo spoedig als maar mogelijk is, ware het ook maar voor een oogenblik, in het be- te stellen van dat document. Ik zal er Been ander gebruik van maken dan ^k u daar straks zeide. Maar wel verzoek ik u voorloopig, tot ik alle stappen, di© gedaan tooeten worden, rijpelijk heb overwogen, dit jdlep als tusschen ons bedden besproken te (hesohou wen. »ïk ben geen oogenblik van plan geweest hjer deze dingen te spreken tegen iemand, PJoor slechts uit nieuwsgierigheid naar zou geluisterd,' antwoordde Paul „En verzoek maakt hot mij bot een plicht ■"Hover iedereen te zwijgen. Het papier, dat van huis uit voor u bestemd is, heb ik hier en ik weet niet wat ik er beter mee zou kunnen doen dan het u te geven." De jonge dokter kreeg een portefeuille luit zijn jaszak en haalde daaruit een uit ver schillende bladzijden bestaand, tamelijk ver geeld, met talrijke zegels bedrukt papier te voorschijn. Yon Herther nam het aan met bevende h'and; zijn oog dwaalde over de Russische en Duitsche letters en hij las heel vlug den inhoud door, om het verhaal, dat dokter Paul hem verteld had, zwart op wit voor zich te zien. Hij ademde onder hot lezen een paar maal heel diep en toen hij de bladen weer zorgvuldig samenvouwde en met een gelukkig lachje den tuin inkeek en een oogenblik als geheel in gedachten zijn oogen liet rusten op den helderen winterhe mel, waa Lohmer er van overtuigd, dat de president zijn aanwezigheid op dit oogen blik totaal vergeten was. Doch dat duurde maar een oogenblik. Het volgende moment was von Herther ge heel ziohzelfzijn ernstige, maar toch vrien delijke houding was teruggekeerd en alleen de dankbare blikken, waarmee hij den jon gen dokter aankeek, herinnerden nog aan het zooeven gebeurde, dat zoo onverwachts van groote beteekenis was geworden in von Herthers leven. De heer Paul was opge staan en maakte aanstalten om weg te gaan. Maar de president viel hem in de reden, toen hij begon afscheid te nemen, en zeide: „Niet alzoo, waard© heer. Aanvaard eerst nog mijn dank en sta mij toe u nu aan mijn dochter voor te stellen. Felicitas moet da delijk weten wat u voor ons gedaan hebt, hoe u nog veel meer dan uw broer u als een goed vriend van ons huis hebt betoond.'' En met die woorden voerde hij dokter Paul naar het kleine salon en schelde een bediende, die de opdracht kreeg de juffrouw te verzoeken zoo spoedig mogelijk daar te komen. XII. Felicitas was verwonderd over de bood schap van haar vader; maar zij was na even haar eenvoudig, huiselijk toilet gemonsterd te hebben, naar het salon gegaan, waar zij haar vader vond, staande bij den haard in gezelschap van denzelfden vreemden heer, wiens komst haar eerst even had verbaasd maar over wien zij verder niet meer gedacht had. Meer dan door dokter Paul Lohmer, die haar niet anders leek dan iedere andere jonge man van goeden huize, werd haar op merkzaamheid getroffen door het gelukki ge, vroolijke gezicht van haar vader en de wijze, waarop deze den jongen man aan haar voorstelde. Er was daarbij niets van de koelheid, die zij anders gewoon was te zien, en ook toen zij bedacht, dat de vreem de als de broer van een huisvriend recht had op een meer dan gewoon vormelijke ontvangst, was het haar onverklaarbaar. Verbazing was cp haar gezicht te lezen en het verhoogde den bekoorlijken aanblik van haar verschijning. En hoe sceptisch eri met verachting dokter Paul over de vrou wen in 't algemeen ook dacht, hij kon ni-ri ontkennen, dat de dochter van den presi dent een allerbekoorlijksten indruk maakte, en hij nam zich voor, zich van zijn beste zijde te doen kennen. Hij vertelde \'an zijn hulp in den afgeloopen nacht, sprak van zijn zorg voor de wetenschappelijke verza melingen en de eigendommen van zijn broe der, had een waardeerend woord voor Kon- rad Hiller en Erich Francken, wien hij ove rigens niet zeer sympathiek vond, voor hun daadwerkelijke hulp, en veroorloofde zich een spottende opmerking over het' verdriet, dat de jonge architect ihad over het teloor gaan van een interessant bouwwerk. „De heeren begrijen hun voordeel niet; mijnheer Francken moest juist blij zijn, dat een toeval hem waarschijnlijk een zoo eer volle opdracht zal bezorgen; vooral hier, waar weinig lauweren te behalen zijn. En in plaats van het oude gebouw, dat mij, bar baar als ik ben, weinig belangstelling in boezemt, kan hij ons nu een nieuw, modern werk geven." Felicitas moest lachen; zij was zelf op gewekter dan straks, nu zij zag hoe een ge lukkige trek op het gezicht van haar vader te lezen was. Zij kon zich niet herinneren hem ooit zoo gezien te hebben en zij moest wel gelpoven, dat de jonge man daaraan eenig aandeel had. Zij was ook voorkomen der en opgewekter dan zij bij een eerste ontmoeting placht te zijn; zij zeide den dok ter, dat; zij hem al kende uit de reisverha len van zijn broer, en deed hem verschillen de vragen, die hij opgewekt beantwoordde. Yon Herther nam deel aan het gesprek en zoo vloog een uur voorhij en het was tegen den middag toen Paul na excuses voor zijn lang bezoek, afscheid nam. Hij was over zichzelf buitengewoon tevreden en liet eveneens een tevreden mensch achter. Yon Herther zeide, toen hij verdwenen was: „Ik ben heel blij, dat professor Lohmer zoo'n broer heeft; hij is in ieder opzicht een aanwinst voor onzen kring en je zult ver baasd zijn te vernemen hoe hij aanspraak heeft' op onze dankbaarheid." Een verdere verklaring van deze vrij on begrijpelijke woorden gaf hij niet; hij ging naar zijn studeerkamer, borg het gewichtig document in een la van zijn schrijftafel en overdacht welke stappen hij nu zou moeten doen om den naam von Herther te rehabili- teeren. Zijn ziekelijke angst voor. openbaar heid was als met één slag verdwenen: hij verlangde er naar alles mede te deelen aan de weinigen, die zich het voorval nog herin nerden, en aan allen, die er nooit een woord van gehoord hadden, Zijn gevoel voor bil lijkheid, dat hem bij alle$ een richtsnoer was, deed hem bedenken, dat hij in de eerste plaats do nog levende kinderen van zijn oom in kennis moest stellen met het document, dat de jonge dokter hem gege ven had. Felicitas was verbaasd en ook eenigszins ongerust; zij was eenigermate verwonderd over alles, wat zij hedenmorgen beleefd had. Wanneer er werkelijk geluk was, dan had haar vader dat hedenmorgen ondervon den. Onbekend met de gronden, waardoor de jongo dokier dit bewerkt moest hebben, moest zij hem dankbaar zijn. En toch, nu zij nog eens nadacht over het gesprek dat zij met Paul gehad had, was het haar als woei een verkillende wind van hem uit, alsof men den dokter niet zoo volkomen vertrouwen kon als zijn broer, den profes sor. Zij veroordeelde zichzelf over dit' voor barige oordeel, maar kon een gevoel van misnoegen niet onderdrukken, wanneer zij dacht aan- heb scherpe oordeel en de sarcas- tisdho woorden, die meermalen uit zijn zeg gen geklonken hadden. Ook de vraag of de nieuw aangekomene sympathiseeren zou met Erich Francken kwam haar in de ge dachte, en het was haar als zeide een gehei me stem, dat dat' niet het geval zou zijn. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 7