Uit de Rechtzaal. Uit de „Staatscourant". Vragen en Antwoorden. Geveilde pereeelen. Faillissementen. gebracht. Het scheikundig onderzoek is nog niet geëindigd, men meent echter roods te weten, dat een uit Engeland in gevoerde vctolie do vergiftiging heeft ver oorzaakt.. De politie neemt thansproeven met doze olie. Volgens een telegram uit Berlijn is graaf Hermann von Arnim, lid van bet Heerenhuis en van 1872 tot 1874 secretaris van priDs von Bismarck, Donder dagavond door een tram overreden en ern stig gewond. DepestinMandsjoerije. V ei gens een telegram uit Charbin aan de Rus sische regeering, neemt de pestepidemie in Mandsjoerije zulke afmetingen aan, dat krachtige stappen noodig zijn ter bestrijding van de ziekte. De voorstad van Charbin, Toedsjadan, moet een waar pestcentrum zijn en het zou zeer noodzakelijk zijn, dat de plaats door Russische troepen werd ge ïsoleerd. James Gallagher, die opö Augustus een aanslag pleegde op den bur gemeester va u" H ouw-York, Gaynor, moest dezer dagen verschijnen voor de rechtbank. Hij wordt eehier alleen beschuldigd van den Hanslag tegen den begeleider van Gaynor, Edwards, die bij het derde schot werd ge jond. Ook heeft hij zich te verantwoorden wegens het dragen van een verboden wa pen. De aanklacht wegens den aanslag on Gay nor zelf kan eerst na een jaar volgen, omdat hij, als Gaynor in dien i'-usschentijd 7.011 sterven, zou moeten terechtstaan we gens moord. Gallagher geeft voor te hebben gehandeld in een toestand van geestverwarring., De sneltrein van Kansas'-Ci ty naar St.-Louis is bij Lamonte van e-n hoogte van 25 meter naar baneden gevallen. Twee slaapwagens zijn over elkaar gevallen". Niettemin is geen enkele reiziger gedood. 25 personen zijn echter gewond. Talaatbei, deTurksohe mi- uister van binnenlondsche zaken, heeft ver klaard, dat de Bulgaarsche bende van Te- mof de schuld heeft van alle bomaanslagen van den loatsten tijd, ook aan die te Koe- manovo. De koffer, die daar in een loods vaö het station stond, en die dynamiet bs- ■vatte, dat ontploft is, had eigenlijk met een posttrein mede gemoeten. Was de op zet gehikt, dan zouden zeker 100 personen gedood zijn. O o k Engeland wo r dtgetei t- terd door den boogen stand van het water. De ingenieurs van het Theemsdeparteinent zijn voortdurend in telephonische verbin ding met dc sluiswachters, om door regeling van het verval van de rivier te voorkomen, dat grooto stuliken land onder water wor den gezet. Er werden zelfs verschillende voetbalwedstrijden afgezegd, omdat do vel den onder water stonden. In het Noorden van Londen is de Brent buiten haar oevers getreden. De nieuwe ba rakken te Greenford staan midden in het water. Wanneer de regen niot 6poedig op houdt, kan ook aan de Theems de toestand zeer bedenkelijk worden. De Derwent en de Wye stijgen snel. In Derbyshire staan wogen en weiden overal onder water. South Darley is van North Dariey afgesneden. De laagste gedeelten van de stad Leicester staan onder water, in de hoofdstraat dringt liet water de huiskamers binnen. Vooral m Leicestershire is do toestand zeer ernstig. Het geheelc dal tussohen Ixncester cn de Trent 9t-aat onder water. Uitspraken Tan het Kantongerecht te Leiden. De kant-onrechter veroordeelde heden: Wegens het loopen op verboden grondA. G.\ te Katwijk-aan-Zee ,tofc f3 boete of 3 dagen hechtenis; L. K., te Lisse, tot f 3 ef 3 d.L. B. Dzn., te Hillegom, tot f 1 of 1 week t.P. v. d. A. en G. van V., bei den te Hillegom, tot f 2 of 2 d.G. v. W. en C. Z.„ beiden te Noordwijk, den eersten behl. tot 2 d.. den anderen tot f 2 of 1 w. t.J. v. A., te 's-Gravenhage, tot f3 of 3 d.Joh. v. O., aldaar, tot f 3 of 3 dagen. Wegens burengerucht: J. P. T., te Noordwijk, tot f 3 of 3 d.A. J. W. H., te Leiden, tot f 3 of 2 d. Wegens straatschenderij W. de V. en C. v. d. B., te Warmond, tot f 3 of 1 w. t 8. K., te Leiden, tot f 2 of 1 w. t, "Wegens jagen met een lichtbak: J, v. D., te Noordwijkerhout, tot f 5 of 2 d. Wegens het zich in het veld bevinden met fetrikken: G. v. L., te Hillegom, tot f 2 of 2 d.W. S-, te Noordwijkerhout, tot f 3 of 2d. Wegens het vissollen zonder vergunning: 'A. B. H., te Aarlanderveen, tot f 10 of 2 cl. J. H., te Zoeterwoude, tot tweemaal f 3 of tweemaal 2 d.A. C. v. d. H., te Leideu, tot tweemaal f 2 of tweemaal 1 d. Wegens bet jagen zonder akte: J. V., to Noordwijk, tot f 3 of 2 dagen. Wegens overtreding der Arbeidswet: J. J. D., te Leiden, tot f 3 of 2d.; J. S. M., te Leiden, tot f 3 of 2 d. Th'. C. T. S. te Leiden, tot f 3 of 2 d. Wegens schoolverzuimC. R., H. H. en L. VI, vr. van M. VI., allen te Katwijk-aan- Zce, tot. f 2 of 1 dag M. M., te Leiden, tot f2°f 1 d. t Wegens rijden met een rijwiel zonder licht P. v. d. AV., tot f 0.50 of 1 w. t.; H. V. tot f 2 of 2 cl; A. V. tot f 2 of 2 d.iF. A. van B. tot *f 2 of 2 d., allen te Leiden. Th. B. P., te 's Gravenhage, tot f2 of 2 d.; C. v. K., tot f 2 of 2 d., J. M. v. K. tot f 2 of 2 d.J. B. B. PJzn., beris ping; R. de R. berisping, allen te Voorscho ten. J. S., te Katwijk-aan-Zee, tot f 2 of 2 d.C. I. tot f 2 of d.; A. D. tot f 2 of 2 d. A. K. tot f 2 of 2 d.J. AV. Pzn. tot f 2 of 2 d.J. v. d. AAr. tot f 2 of 2 d.C. Z. tot f2 of 2 d., allen te Noordwijkerhout. Wregens het te Zoeterwoude rijden met een auto op een weg, die gesloten is ver klaard: A. 0. K, te Gorkum, tot f3 of 2 d. Wegens het rijden met een rijwiel fik Voertuig zonder licht: D. K., te Katwijk^"' aan-Zee, tot 2 maal f 2 of 2 maal 2d.; J. J. V. te Leiden, tot f 1 of 1 d. AVegens het rijden mek een voertuig zon der licht: A. B., te Katwijk-aan-Zee, ïot f 1 of 1 w. tuchtschool. Wegens het niet stapvoets naast de kar gaan: J. J., te Noordwijk, tot f 1 of 1 d. Wegens het samen op een hondenkar zit ten: J. v. d. V., te Oegstgeest, tot f 3 of 3 d. Wegens het varen zonder vergunning in Rijnlands boezemwater: R. W., te Sohoten, tot f 3 of 2 d.F. K., te Velzen, tot f 3 of 2 d.; J. de AV., te Leiden, kot' f 2 of 2 d. Wegens het te snel varen: L. H., te Kat wijk-aan-Zee, tot f 2 of 2 d. AVegens het baggeren in Rijnlands boe zemwater: B. H., te Zoeterwoude, tot f 2 of i d.J. S., te Leiden, tot f 2 of 2 d. Wegens liet te Leiden met een handwa gen rijden in de richting Oude Vest op de Lange Mare: J. N. tot' f 1 of 1 d.J. v. S. tot. f l of 1 d.8. S., vrouw v. A. I., tot f 0.50 of 1 d.J. J. O. tot f 0.50 of 1 w. t. B. L. K., tot f 0.50 of 1 w. t.; A. de J. tot' f 1 of ld., allen te Leiden. Wegens het rijden met een handwagen door de Donkerstèeg in de richting Haar lemmerstraat J. v. V., te Leiden, tot f 1 of 1 dag. AVegens het op den openbaren weg vuur werk afsteken: G. H. v. G., te Leiden, een berisping. Wegens het te Leiden op Zondag rijden met een rijwiel op den Witten Singel: J. O., tot f 1 of 1 dag.; M. v. d. K., tot f l of 1 dag; L. A. de G., tot f 1 of 1 w. t., allen te Leiden. Wegens het te Leiden op Zondag rijden met een rijwiel op den Heerenflingel: C. D., te Warmond, tot f 1 of 1 d. AVegens het rijden met ee<n rijwiel door de AVatersteeg: A. A. L. Fr. D., te Leiden, tot f 1 of 1 d. Wegens bet te Leiden met een rijwiel rij den op de klinkerbeatratingJ. v. T., te Leiden, toi f.1 of 1 w. t.J. P. T., te Oegstgeest, tot f 1 of 1 d. AVegens bet vervoeren van een koe met ge vulde uiers: A. G., te Haarlemmermeer, tot f 3 of 2 d. Wegens het te Leiden op een éénpersoons rijwiel nog een persoon vervoeren: H. de P., te Leiden, tot f 1 of 1 w. t. Wegens liet te Leiden rijden met een handwagen, die het uitzicht belemmert: A V., t>e Leiden, tot f 1 of 1 d. Wegens vuilnis in het water werpan* F.< L. vr. P. J. L.t te Leiden, tot f 0.50 of 1 d., J. M. tot f 0.50 of 1 d., zonder domicilie. Wegens het uitdraaien van een lantaarn zonder vergunning daartoeA. D. v. A de C., te Leiden, tot f 1 of 1 d. AVegens het te Leiden een handwagen berijden <>P de klinkerbestrating L. 0'. J., te Leiden, tot f 1 of 1 d. AVegens het te Noordwijk een rijwiel be rijden zonder licht JL K., te Noordwijk, be risping. AVegens het te Zoeterwoude met een rij wiel rijden op het voetpad: K. K., te Lei den, tot f 1 of 1 d. Voor idem B. L., te Lei den, tot f 0.50 of 1 w. t. AVegens het te Oegstgeest rijden met een wagen, waarvan de aarde niet is ontdaan, W. S., te R., tot f 1 of 1 d. AVegens het voetballen op den openbare weg H. de G. en J. v. d. M., beiden te Oegstgeest, een berisping. Heden werden geen nieuwe zaken behan deld. Haagsch Gerechtshof. Aroor het hof te 's-Gravenhage is behan deld de zaak van de gebroeders P. R. en H. R., te Leiden, door de Ha-agsche recht bank veroordeeldde eerste tot 14 dagen, de tweede tot 5 dagen gevangenisstraf we gens mishandeling in den avond van 30 April van dit jaar in de Van der Werfstraat te Leiden. Drie jeugdige Leidenaars waren den be- wusten avond 't was Julianadag uit geweest. Hier en daar was eens aangelegd en eindelijk waren zij terecht gekomen m een herberg aan de Van der WeTfstraat, waar zich nog een vierde persoon, die flink beschonken was, bij hen had aangesloten. Vroeger hebben we deze zaak reeds uit voerig meegedeeld. Het O. M. oordeelde nu, na de bij vroeger afwijkende getuigenverklaringen, dat aller minst vaststond, dat bekl P. R. een mes steek aan v. L. (een der vier personen) heeft toegebracht en naar diens kameraad M. heeft gestoken. Op grond van een en ander vorderde het O. M. tegen dezen bekl. P. R. vrijspraak, terwijl het oordeelde dat voor diens broer, die ronduit erkende geslagen te hebben, ver zachtende omstandigheden pleiten, waarom Z.E.Gestr. dan ook tegen dezen bekl. UI. R.) vorderde de straf van dagen te var anderen in een geldboete van f 10. De verdediger van de beklaagden, er op wijzende, dat van ben niets dan goeds te zeggen valt, terwijl de 4 personen, tegen over wie zij dien avond waren komen te staan, nogal ruziemakers zijn, sloot zich bij het requisitoir van het O. M. aan, ech ter tevens opmerkende, dat het z. i. alles zins aannemelijk was, dat bekl. H. R. uit noodweer zou hebben gehandeld. Uitspraak over 14 dagen. Raad voor de scheepvaart. De Raad heeft-, zooals gemeld, Zaterdag behandeld de zaak der aanvaring tusschen het Katwijksehe visscbersvaartuig „Janne tje Margaretha KW 153", schipper C. de H"1-. reeder H. G. Dammers, en den Vlaar- dinger logger „Henny", schipper J. Vis- scher. De aanvaring had plaats 60 mijl ten Z. O. van Larwick op 24 Juni jl. De stuurman Ouwehand van de „Jannetje Margaretha", werd gelijk bekend, bet eerst als getuige gehoord. Schipper De Haas, daarna gehooid, kan het ongeval niet wijten aan de „Henny''de oorzaak ligt in den dikken mist Schipper Yisscher, van de „Henny", ver klaarde, dat op zijn schip eveneens het mistorgel gedraaid heeft'. Get. moest uitwij ken en heeft dat ook gedaan; hij heeft ge tracht onder lij uit te wijken, tnaar hij had den Katwijker te laat gezien, zoodat hij cv te dicht op lag en niet meer vrij kon loopen. De uitspraak zal later bekend gemaakt worden. Broodbakkerspatroons. Naar aanleiding van de door den minister van landbouw, nijverheid en handel in de Memorie van Antwoord op het ontwerp- Bakkerswet opgewekte voorstelling, als zou den het klein- en middenbedrijf den minis ter in zijn streven naar afschaffing van nachtarbeid in de bakkerijen steunen, heb ben eenige patroons uit bet middenbedrijf bet initiatief genomen tot de oprichting van een „Yereeniging van broodbakkerspa troons-uit de luxe-, gemengde en middenbe drijven." In een circulaire, waarin de bakkerspa troons tot aansluiting aan deze vereenjging worden opgewekt, wordt gewezen cp het feit dat de meendng, dat alleen het groot bedrijf is tegen de wet op de afscbaffmg van den nachtarbeid, berust op een dwa ling, een dwaling, die echter begrijpelijk is, daar men het Bakkerscomité meestal aanzag als vertegenwoordigende uitsluitend het grootbedrijf. Onder de bezwaren, die de vereenjging te gen de wet heeft, worden genoemd de na deden, die de gemengde zaken (brood-, beschuit- cn banketbakkerijen) van de wet zullen ondervinden; de onmogelijkheid van uitbreiding dier bakkerijen; het groote na deel voor de. luxe-bakkerijen; concurrentie van Belgische en Duitsche bakkers, die 's morgens vroeg Nederland van versch brood zullen voorzien en ten slotte het ver bod van arbeid^ dóór den patroon zelf. Het bestuur der vereenigmg stelt zidh voor bij nader door de algemeene vergade ring vast te stellen adres zich te wenden tot do Tweede Kamer der Sta ten-Generaal. Voorzitter der vereenjging is de heer H. Franken Jr. en secretaris de heer G. H. Japikse, beiden te Haarlem woonachtig. Bij Kon. besluit is W. J. Meindersma, ad junct-commies 1ste kl. ter provinciale grif fie van Friesland, te Leeuwarden, benoemd tot-ridder in de orde van Oranje-Nassau. Met wijziging van het Kon. besluit van 5 October j.l. bepaald, dat het aan den ont vanger der directe belastingen B. G. Char- bon to Utrecht op zijn verzoek verleend eerv ontslag, zal ingaan 4 dezer, in plaats van 1 Januari 1913, zooals bij laatstgemeld be sluit was bepaald. De minister van koloniën heeft E. Hoes, A. Michielsen, H. Al Schaap, J. K. van Leeuwaarden en B. F. J. Comelïsse ter be schikking van den gouv.-gen. van Netl-In- dië gesneld, ten einde to worden benoemd tot opzichter der werkplaatsen bij den dienst der Staatsspoorwegen daar te lande. Amsferdamschd Politiebond. De ontevredenheid der le<^en van Jen Amsterd. Politiebond over het te slap ge oordeelde beleid van het thans en bloc af getreden hoofdbestuur heeft zich in de ver kiezing van het nieuwe hoofdbestuur duide lijk uitgesproken. Nadat gisteravond groep A (dc dog-brigade) gestemd had, waren ge kozen de heeren Duyts, Derksen, Winters, J. de Jong en Kraats, de laatste bij herstem ming. Uit deze samenstelling van het hoofd bestuur kan een sterkere vak-actie verwacht worden. De onder de leden heerschende stemming wordt gekenmerkt door een vroe ger genomen besluit, welks strekking was, zich voortaan met verzoekenj enz., van den Bond, rechtstreeks te wenden tot den Jxir- gemeester, met voorbijgaan van den hoofd commissaris. Y raag: Ik ben milicien, maar nog niet met groot verlof gegaan. Kan ik nu over- teekenen bij het korps Mariniers? Zoo ja, voor hoeveel jaar moet ik dan teekenen? Hoeveel bedragen hondgeld en soldij? Na hoeveel jaren trouwen dienst heb ik reebt op pensioen? Antwoord: Ja, voor 6 jaren met f 204 premie; na 30-jarigen dienst met 50-jarigcn ouderdom heeft men recht op vol pensioen. Vraag: AYij zijn met zijn drieën broers, d© oudste is vrij geloot, doch was tijdens zijn loting vrijwillig in dienst, en heeft raim 6 jaar gediend. De tweede heeft voor zijn loting 2 jaar vrijwillig gediend. AYie is nu dienstplichtig? Antwoord: De tweede is vrij wegens broed erdienstde derde is dienstplichtig Vraag: Zoudt u mij kunnen mededeelcn welk examen afgenomen wordt voor toetre ding als leerling der Amsterdamsche Too- neelscihool, hoeveel studiejaren er aan ver plicht zijn en hoeveel bet schoolgeld be draagt. Antw oord: Toelating tot de Tooneel- school kan plaats hebben na een onderzoek met bevredigenden uitslag, betreffende uiterlijk, stemmiddelen, aanleg voor bet tooneel en kennis van het Nederlandseh én Franseh. -Men moet den leeftijd van 15 jaar bereikt hebben. De cursus duurt clrie jaar. Het schoolgeld bedraagt voor alle leerlin- ken het eerste jaar f 70, heb tweede f 50, het deTde f30 Het hoofdbestuur kan van de betaling van schoolgeld goheele of gedeel telijke vrijstelling verleenen. Geldelijke toelagen ter bestrijding van koeten van studie en onderhoud in de eer ste plaats uit het Tooneelfonds gesticht door den heer J. L. Wertheim, kunnen door het Hoofdbestuur op voordracht der com missie aan één of meer leerlingen worden toegekend. Voorbereiding een school voor M. U. L. O. of H. B.-S. met 3-jarigen cursus. Directeur is de heer S. J. Bouberg AVilson. Vraag: Tk bewoon een huis met schuur onder één dak, doch met afzonderlijken in ging. Moet ik nu voor de personeel© belas ting als buui waarde invullen de geheele huursom of mag ik een gedeelte aftrekken voor de schuur? Antwoord: Volgens art. 4 alinea 1 der wet vallen o.a. buiten de belasting peT- ceelen en gedeelten van perceelen die uit sluitend gebruikt worden tot fabriek of werkplaats (lokalen tot uitstalling niet daar onder begrepen); tot stalling van runderen en ander vee, behalve paarden; tot stalling van paarden, Dcrgplaats of broeikas voor de uitoefening van een bedrijf of beroep. Ge zult nu z>elf wel kunnen nagaan of 'n schuur onder een der genoemde rubrieken valt AVij vermoeden het wel Vraag: AVeet u ook een middel om een kloof in de lip spoedig ie genezen. Antwoord: Eenige malen en vooral des avonds voor het naar bed gaan met boorzalf inwrijven. Een ander middel is glycerine. Andere vragers die ook nog een middel voor springende handen en winter handen en -voeten vragen, moeten dit ant woord ook maai- lezen. V raag: Wij hebben een spel met 36 steenen in vier kleuren: groen, rood geel en wit met nummers van negen tot één en wij weten niet hoe er mee gespeeld moet worden. Misschien weet u of een uwer vele lezers het wel uit te leggen Antwoord. Hebt ge geen leiddraa-d bij het spel Dat wordt er gewoonlijk bij ge geven. AYij kennen het spel niet. Misschien kent een onzer lezers het en wil die den vra ger een pleizier doen. Zoo'n spelletje in de lango winteravonden is niet kwaad. Vraag: Dezer dagen las ik in het Al gemeen Advertentieblad van een remise, welke gemaakt wa3 en eT de locomotief .niet door kon daar die te laag gemaakt was. Wie of daarvan de architect geweest is? Ik ge loof dat het te R. was dus waarschijnlijk te Rijnsburg? An tw oord: Voor dat u precies kunt zeggen waar de door u bedeelde remise is kunnen we ook- den architect niet noemen. Gissen doet missen, en een vergissing zou hier aan een onschuldige een blaam opleg gen. Maar als u naai* de plaats informeert, doe het dan tegelijk ook naar den architect. Dan zijn wij vrij en van algemeen belang is het niet. V r a a gIk zou wel eens willen vragen of het mag dat twee broers in het bestuur van de Jongelingsvereeniging zitten Antwoord: Als in de statuten en het reglement der A^ereeniging daarvan niets is bepaald, dan wel. U moet het maar eens nazien. Vraag: Ui meet waarschijnlijk Septem ber 1911 voor mijn nummer in dienst Is het nu mogelijk de tien maanden voor dien tijd als vrijwilliger t3 dienen? Antwoord: Neen, wd als vrijwilliger voor vier jaren. Vraag: Ontvangen onze bezoldigde wet houders nu ook nog prssentiegel-d als lid van den Raad? Antwoord: In onze gemeente niet en, zooals wij toevallig vernamen in Zoeter woude ook niet. Arraag: Zijn u voorzorgsmaatregelen bekend tegen zelfontbranding van benzine (zie berioht „L. D." Berlijn). Zou het kun nen voorkomen in e6n gesloten tank van 50150 Liter gevuld met lichte benzine in een motorjacht? Antw oord: Zelfontbranding van ben zine bestaat niet; alleen grove onvoorzich tigheid is oorzaak van dergelijke ongeluk ken. Wat de oorzaak geweest is van den brand in Berlijn zal men wel nooit te weten komen, maar kwaadwilligheid of onvoor zichtigheid is het zeker. AYanneor de tank, die u op het oog heeft, goed is gemaakt, voortdurend er op gelet wordt of er bij de koppeling en kraan geen lek is, wanneer men met geen sigaar of pe troleumlamp in de machinekamer komt, dan kunt u gerust zijn. Vraag: Kunt u me ook zeggen hoe laat de Directeur van het Postkantoor te spre ken is? Antwoord: De Directeur heeft geen bepaalde spreekuren; wenscht u hem dus te spreken, dan zult u aan het postkantoor moeten vragen op welk uur hij u zal kun nen ontvangen. De mogelijkheid bestaat dan ook, dat dit op dat oogenblik kan ge schieden. Yraas: AYardt iemand behooronde bij de Kon. Marine en die varende is op een onzer oorlogsbooten, ook varende bevorderd? Of zal hij moeten wachten totdat hij op de plaats van bestoiriming is, bijvoorbeeld Holland of Indië? Antwoord: Wij zouden denken "dat hij niet behoeft to wachten, doch informeer daar eens naar hij de Kweekschool voor Zee vaart; daar is men beleend met de zaak. De nieawe Bltectenbenr» t© Amsterdam. Naar „De Tel." verneemt, heeft het be stuur van de Vereenjging voor den Effecten handel een brief gezonden aan B. en Ws., waarin het voorstelt, een stuk van het Beursplein, dat het wenscht te bezitten, ten einde het ontworpen nieuwe beursge bouw der vereeniging, ter verfraaiing van den gevel, van een uitspringende portiek te voorzien, .te ruilen tegen een strook grond van gelijke oppervlakte, welke zal kunnen dienen om de Papenbrugsteeg van 3 meter tot 6 meter te verbroeden. Gehouden vorkooping in het Notarishuis aan Den Burcht te Leiden, op Zaterdag 3 December 1910, ten overstaan van lo J. A. van Hamel, Notaris te Leiden. Het huis met twee bovenwoningen en het winkelhuis, Ouden Singel 74 en 74c, samen in bod f 11,450, kooper de heer W. C. Mul der q.q. voor f 11,850. Het huis Paradijs steeg 6, in bod f 300, kooper de heer S. G. van Buuren, voor f 304. Drie huizen, Yeste- straat 98, 100 en 102, samen in bod f745, kooper de heer H. Stoute q.q., voor f 795. 2o. Kaiser en Vijgh, notarissen te Leiden. Van de pereeelen bouwterrein met straat^ aan den Witten Singel en diverse perceelen bouwterrein aan de Jan-van-Goyenkade* in 52 perceelen geveild en afgeslagen zijn koopers geworden ran de nomraers 1 t</ en met 10 de heer-J. J. de Cler q.q., voor f 13,390. Van de Nos. 11 en 12 de heer J- Roem q.q voor. f 1270. Van pero. 13 de heer H. Korswagca, voor f 360. Van No. 14 de heer B. J.' Huurman Dz., voor f390 Van de Noe. 15, 16 en 17 de heer G. L. de Goederen q.q., voor f 1110. ^kn d© Nos. J8 en 19 de heer P. v. d. Kley, voor f 690. A'an No. 20 de heer J. J. de Cler q.q., voor f 331. Van de Nos. 21 tot en roet 44, de heer X. H. Sundermeyer c.s., voor f 6542. Van de Nos. 45 tot en met 52, ae be.r J. N. Bofeermang q.q., voor i 5278. N. van Balen, graanhandelaar te Ro zenburg. J. G. van Zaltbominel, bakker, te Vere. G. Heuvelink, metselaar, te Schoten. W. van Gcelèn, bloembollenkweeker, te Heemskerk. A. Koning, zadelmaker, te Burg op Tessel. Th. Klaaszen, te Dïdam. E. L. Blom, winkelier te Dordrecht. G. Peusens, graanhandelaar, te Maas tricht. Sckakee. Van den Isten Deo. tot deu löden maakt de Tsohechische meester Oldrich Duras een tournée door ons land tot het geven van si multaanseances en consultatieparfcijen. Za terdagavond trad hij op in het Vereenigd Amsterdamfich Schaakgenootschap, a.s. Dinsdagavond komt hij in het Haagsch Schaakgezelschap: Discendo Discimus. Op den 13en December zal de heer Duras een simultaanséance geven, te Leiden voor de leden van het Leidsch Schaakgenootschap en die van het studenfcen-Schaakgeselschap „Morphy" op de bovenzaal van „In den Arergulden Turk." LISSE. Er zijn weer twee geschilderde kruiswegstatiën aangebracht in de R.-K. kerk, alhier. Thans ontbreken aan dezen prachtigen kruisweg nog maar twee statiën namelijk de zevende en do achtste. Bijwijze van proef zijn in de gaslan taarns op den Stationsweg een twintigtal automatische ontstekings- en blusohappora- ten aangebracht van Duitsch fabricaat cn een nieuw (droog) systeem. Aangezien deze apparaten vanwege ie fabriek zelf moeten worden gesteld, moet met het in gebruikne- men gewacht werden totdat dit is geschied. NOORDWIJK. In de Bronekhorststraat viel Zaterdag tegenover de R.-K. Meisjes school een paard, dat voor een wagen liep, plotseling dood neer op de straat. De voer man was iemand uit Rijnsburg. Het geval bracht heel wat volk op de beeu. Éen paar- denslachter sneed het beest den. hals af. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Hier heeft rioh een commissie gevormd, welke een beroep zal doen op de offervaardigheid van Noord- wijks ingezetenen, om voor den ongelubki- gen Caspers, wien op 28 Sept. j.l. de beide beenen door de tram werden afgereden, kunstbeenen te kunnen koapeu. Wij wen- schen der commissie, die aanvankelijk be staat uit de heeren AV. van Beeien, S. van Ruiten, J. v. Kan en A. v. d. Berg, veel succes bij haar priizenwaardig pegen. De ongelukkige is sinds eenige weken bij rijn oude moeder, een weduwe, thuis. Ieder, die wel eens gezien heeft, hoe schamel de wednwe Caspers gehuisvest is in de School straat, zal levendig beseffen, hoe de oude vrouw geen raad of uitkomst, meer weet. Vroeger bracht haar zoon, die daar nu ligt met afgereden beenen, geld thuis, want h-'t moet gezegd, de ongelukkige was niet iemand, die geregeld misbruik maakte van sterken drank. Wèl was bij in den nacxifc van het ongeval onder den invloed van alcohol, maar dit mag, dunkt ons, niemand onchristelijk doen denken: ,,'t Is zijn eigen schuld 1" te meer niet, omdat men door zóó te dénken, ook d,e oude moeder straft. Daarom: de koorden-der beurs lo3! AVij hebben gisteren een kijkje geno men bij de EeTwaarde Zusters van hei' Sint- Jozefsgesticht, die telken jare een groote collectie St. -N ioolaas-geschenken gereed maken voor de kinderen der scholen. Dit jaar is zij a>l bijzonder uitgebreid. Niet min der dan 901 kleedingstukken lagen tentoon gesteld. "Wij noteerden o. a. 233 hemden, 17.1 ,brDeken, 79 jurken, 126 schorten, 54 jon gensblouses, verder pantoffels, hoeden, mut sen, mantels, wollen doeken, enz., enz. De UtrgerB die daartoe in staat zijn, geven aan de ZusterB het benocdigde go©d, en onder haar leiding maken de meisjes van de naai school, gébolpcn natuurlijk door de Fierw. Zusters, er kleedingstukken van. Behalve de 901 kleedingslukken, waren er nog 187 kleine geschenkjes, snuisterijen, tentoongesteld. Deze surprises worden door de Eerw. Zusters zeiven vervaardigd, en uitgereikt aan die kmderca, wier maat schappelijke positie een gebruiksvoorwerp overbodig maakt. Allen krijgen dus wat. Men weet niet, wat meer te bewonderen, den rijkdom van nuttige geschenken, of de goede- onvermoeide zorgen der Eerw. Zus- Iers, die dat alles op tijd klaar hebben. NOORDWIJKERHOUT. De werkman 0. v. d. B. Ez. huurde gisteren een rijwiel bij den heeT V. Alvorens den toohfc te onder nemen, ging hij bij koopman De AA7, eenige versnaperingen koopen en liet zijn fiets bui ten tegen het winkelraam staan. Een jon gen, die voorbij komt, ziet de fiete staan, sprmgt er op en rijdt er mee weg. In het dorp gekomen slipt hij, komt in een kuil terecht en de fiets die zeker niet van de b^B- te soort was, brak in tweeën. V. d. B., die intusschen den jongen was nagehold, vond wel de brokken van de fiets, doch van den deugniet-, die intusschen het hazenpad had gekozen, was niets meer te bespeuren 1

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 6