Maandag 31 IVovember. A°. 1910. $eze <€ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. FEUILLETON. Ro, rooöB LEIDSCH DA&BLA PRIJS DER AD VERTENTIEN Van I6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Srootera letters naar plaatsrnimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontant i elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incaeseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per poet1.65, BBADSWËT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door A. BACKER, wonende te Leiden een ver zoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, and er.-«n dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de Graanbeurs en de daar achter gelegen zaal van het peroeel Nieuwe Rijn No. 20. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 21 November 1910. Leiden, 21 November. Het November-Volkshuis-concert, in de met klimopranken versierde zaal, in aan merking. genomen de vertooningen in de Gehoorzaal, was zeer goed bezocht. Door hetzelfde viertal, dat daar reeds vroeger een welgeslaagde uitvoering gaf en waar van het samenspel te roemen valt, werd dit maal een kwartet van Mozart en een van Schubert gegeven. Tusschen deze beide nummers in stonden drie nummers voor sopraan- en twee voer viool-solo. De aria uit ,,Elias" is in het Duitsoh gezongen, wat voor ,,het groote pu bliek" in het Volkshuis wel, als altijd, een half genot maar beteekent. Tooh genoot, men zeer van de gemakkelijk aansprekende; mooie stem, die nog meer belooft. Het lied van Bach en „P.anis Angelicus" van Césa-r Franck werd met Nederlandsche woorden gezongen. Ook de viool-solo's zijn zeer toegejuicht Jammer alleen, dat de laatste, de Mazurka, hoewel uitstekend gespeeld, buiten het in stijl gehouden programma viel. Men kan bij de Volkshuis-concerten gerust op een kunst zinnig publiek rekenen. Met 2 Januari a.s. zal de exploitatie van bet Katholiek Sociaal Weekblad", onder redactie van mr. P. J. M. Aalbcrsc, overgaan aan de Uitgevers-Vennootschap „Futura." Op de 23ste lijst van de 32ste jaarooi lecte voor de Scholen met den Bijbel komen aa. voor: Leidén met f 701,324Hillegom met f 177,08Beimebroek met f 12. Met ingang van 1 Januari 1911 is door mej. J. van der Waals eervol onslag aange vraagd uit haar betrekking van tijdelijk leerares in de Engelsohe taal aan de Hoogs- Te Burgerschool met 5-jarigen cursus voor meisjes te Amsterdam. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Vlaardingen ds. R. P. A. Rutgers, te Warmond. Naar ,,De Standaard" verneemt heeft Iwijlen mevr. de wed. G. Veldhoen, geb. Sij- rier, onlangs te Bodegraven overleden, ge legateerd aan: Ned.-Herv. Kerk te Elburg f 2000; Wedu- wenhofje te Elburg f 1000; Diaconie der Ned.-Herv. Gemeente Elburg f 1000; CRr. school te Elburg f 1000; Weeshuis der Ne- derd.-Herv. Gemeente te Elburg f 500. Voor een te bouwen ziekenhuis aan de ge meente Elburg f 1000; Utrechtsche Zen- dingsvereen. f 2000; Rotterdamsche Neder landsche Zendingsvereen. f 2000; 't Java- Comité f 2000; Vereen, „de Hope Israels" f 2000; Vrije Universiteit f 1500; Geref. Gymnasium te Zetten f 1000; Geref. Gym nasium te Amsterdam f 1000Chr. Gym nasium te Utrecht f 1000; Vereen, voor Chr. Nationaal Ond. f 2000; Normaalschool o'd. Klokkenberg, Nijmegen f 1000; Hel dringgestichten f 1000; Nederlandsche Mi litaire Bond f 4000; Tehuis voor Vrouwen te Amsterdam f 1000; Weesinrichting te Neerbosch f 2000 (reeds gemeld); Chr. Ver- eeniging voor verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem f 1000; Diaoo- nessenhuis te 'sGravenhage f 1000; Inrich ting tot opleiding van Predikanten te Doe- tmehem f 2000; Effatha f 1000's Heerenloo f 1000; aan dén arbeid van Joh. Victor Steur in Ned.-Indië f 1000; aan de inrich ting van dr. Soheurer ('t ziekenhuis Petro- nella) f 1000. De raad der gemeente Aalsmeer besloot een leening aan te gaan van f 60,000, ten be hoeve van het uitbreidingsplan der gemeen te. De eerste vijf jaar zal niet worden afge lost; de volgende vijf jaren telkens f 500 en het resteerendo daarna binnen 50 jaren. Té vens werd besloten nog een tweede leening aan te gaan van f 4000 ten behoeve van het beharden van bestaande en aanleg en beplanting van nieuwe wegen. Directeuren van het Nedeiiandsch Ly ceum in Den Haag hebben benoemdtot conrector, lèeraar in de klassieke talen, dr. G. E. W. van ^Hille, conrector aan het gym nasium te Zwolle; tot leeraren dr. D. Co hen, te Deventer, en P. C. Gunningj te Amsterdam. Ter benoeming van een leéraar in de Fransohe taal én letterkunde aan het Gym nasium te Amsterdam worden aanbevolen de heeren dr. C. de Boer en G. C. C. Bethe, beiden te Groningen. H. M. de Koningin-Moeder zal Woens dag 30 dezer naar Haar winterverblijf in .le Residentie terugkeeren, na vooraf op Het Loo vertoefd te hebben De majoor-intendant E. M. van Hille, van het O.-I. leger met verlof hier te lande, zal 24 December naar de koloniën terugkee ren. De divisie^ bestaande uit Hr. Ms. paut- serschepen „De Ruyber'', „Hertog Hen drik" en „Koningin Regentes", onder bevel van den kapitein ter zee W. van Yose, is in Ned.-Indië teruggekeerd. De minister van oorlog heeft bepaald, dat het aan onderofficieren en militairen van minderen rang van alle wapens en dienstvakken wordt toegestaan, aan de bin nenzijde van den kraag van de korte jas, de tuniek, de attila, den dolman, het mouwvest en het stalbuis buitendienst een wit boord te dragen, met dien verstande even wel dat het boord niet meer dan 2 m.M. buiten de kraag uitsteekt en het slipdasje zichtbaar blijft. Tevens is het hun vergund 1 om buiten dienst witte manchetten te dragen. De gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid eo handel zal op Woensdag 23 dezer, die van den minister van oorlog op Donderdag 24 dezer, niet plaats hebben. De firma Hirsch en Co. te Amsterdam heeft aan de gemeente, voor den tijd van 18 maanden, in huur gevraagd het gedemp te gedeelte van de Lijubaansgracht bij het Leidscheplein, alsmede een gedeelte van het daaraan grenzende gemeentewater, te zamen voetstoots groot 2040 vierk. M., ten einde op dien grond en boven het water een tijdelijk winkelgebouw te stichten. De firma heeft zich na onderhandeling bereid verklaard, een huur te betalen van totaal ruim f .15,000. B. en Ws. stellen den raad voor, dit verzoek in te willigen. Tevens deelen zij mede, dat het in dé> bedoeling ligt op het gedempte gedeelte der gracht een fontein te maken. Voor deze en andere verfraaiingen van dit stadskwartier zouden bovenbedoelde huurpenningen kunnen wor den aangewend. GOUDA. Het comité der tentoonstelling van toegepaste electririteit, alhier, met veel succes gehouden, heeft zich thans ont bonden. Uit de rekening en verantwoording, die door een commissie weid nagezien en in orde bevonden, bleek, dat er een klein voordeelig saldo overblijft. Ai de voor het waarborgfonds gestorte gelden zullen wor den terugbetaald en van het door den ge meenteraad toegezegd© bedrag van f 2000 behoeft geen gebruik te worden gemaakt. HAARLEMMERMEER. Tot bestuurslid van de ijsclub „Hoofddorp" werd gekozen de heer W. Buurman, in plaats van den heer H. de Groot, die pis zoodanig had be dankt. Laatstgenoemde die jarenlang als voorzitter had gefungeerd, werd' bij accla matie tot éere-lid benoemd. HAZERSWOUDE. Ons Nutsdcpartement, waarvan de vergaderingen steeds gehouden worden in het café Van Egmond, te Koude kerk, heeft 75 jaar bestaan. Dit feit zal a.s. Dinsdag herdacht worden. HILLEGOM. Ten huize van den arbei der J. Suikerland heeft zich e>n geval van besmettelijke ziekt© (roodvonk) voorgedaan. KATWIJK-AAN.ZEE. I>e heer W. Barn- hoorn, alhier, thans tijdelijk onderwijzer te Leerdam, is definitief benoemd te Dolf gouw, nabij Delft en te Vlaardingsr-Ambacht. Hij heeft do benoeming naar Delfgouw aangeno men en hoopt aldaar 1 Januari in functie te treden. Do collecte voor de Zending onder de Joden heeft in de Ned.-Herv. Kerk alhier ruim f 54 opgebracht. Hier kwamen twee partijen haring in afslag. Volle haring bracht op f 15.85 tot f 1G.05ijle f 12,95steurharing f 14.40 tot f 15.90; makreel f 12.30; alles per kantje. LISSE. Gisteravond werd in de achter zaal van het Bondsgebouw van den N-ecL R.-K. Volksbond een vergadering gehouden, uitgeschreven door de alhier bestaande Ma^ ria-Vereeniging' -in waarin als spreekster op trad mej. Octavia Arntz, uit 's-Gravenhage, met het onderwerp „St.-Anna^Vereenigin- gcn." De zaal was propvol. Nadat de vergadering door pastoor KI©- kamp was geopend en de spreekster had voorgesteld, nam mej. Octavia Aj?ntz "het woord en schetste in een kort, maar duide lijk betoog het nut en de werking van de Maria-Vereenigingen in de drankbesbrijding. De vrouw, zoo betoogde spreekster, is in den kring van haar huisgezin als van na ture opgelegd het drankmisbruik te bestrij den. Het is bekend dat de drankzucht van den man dikwijls haar oorzaak vindt in het verkeerde gedrag zijner vtouw. Laten do vrouwen vooral zorg dragen, zoo ging spr. voort, dat er in het huisgezin steeds heersoht orde, regel en netheiddat zal den man hinden aan zijn tehuis. Het voedings vraagstuk staat volgens spreekster ook in zcor nauw verband met liet drankvraagstuk. Zorg dat de man steeds heeft krachtige spijzen, dat zal de zucht naar drank doen verminderen. Het is een slechte gewoonte van ons, Hollanders, zoo betoogde spr. verdeer, dat wij zoo ontzettend voel aardappelen eten, terwijl rijst, boonen en erwten zooveel krach tiger spijzen zijn. Het ware te wenschen, dat er aan elke Maria-Vereeniging was verbonden een cur sus in de gezondheidsleer en hygiënische bereiding der spijzen; maar, zoover zijn wij nog niet, zei spreekster. Nadat zij aldus liet nut vau do .Maria- Vereenigingen had geschetst, besprak zij op een duidelijke wijze de beteakenis van de SL-Anna-Vereenigingen. De leden van een dergelijke Vereeniging verplichten zich om hun kinderen tot den leeftijd van 12 jaren op te voeden zonder het minste gebruik van alcohol, in welken vorm 'dan ook. Verplicht men zich door het lidmaatschap van het Kruis verbond of de Maria-Vsnscmi- ging om zich zelve te onthoudim van al coholische dranken, het lidmaatschap dar St.- Anna-Vereeniging, zoo zei spreekster, ver plicht de ouders zeAv©n tot geen enkele ont houding hunnerzijds. Alléén verplichten zij zich hun kinderen te vrijwaren voor het minste gebruik van alcoholische dranken- Als wij u dus vragen, zoo besloot zij haar rede, om lid te worden d©r St.-A_nna- Vereeniging, dan vragen wij van u .zeiyen geen offers van onthouding, maar wij vra gen die voor uw kinderen, di© de mannen en vrouwen der toekomst zullen zijn- En vertrouwende dat n de billijkheid van ons verzoek zult inzien en begrijpen, maar met het oog op het geestelijk ©n tijdelijk wel zijn van uwe kinderen, tevens ook de nood zakelijkheid, dan hopen wij dat ge u, als straits de gelegenheid daarvoor zal worden gege ven, in grooten getale zult opgeven als lid. der liier te stichten St.-Anna.Vereeniging. Haar rede pakte en werd met de meest mogelijke aandacht gevolgd, tot liet einde toe. Bij monde van den zeer eer waarden heer Klekamp werd spreekster namens het be stuur der Maria-Vereeniging dank gebracht voor do duidelijke uiteen zet tang. Een har telijk applaus was de dank der vergadering. Hierna werd de gelegenheid om zich als lid op te geven opengesteld, waarvan velen gebruik maakten. Als een bijzonderheid kunnen wij nog vermelden, dat mej. Arntz de eerste vrouw is, die hier ter plaatse als spreekster op trad. RIJNZATERW OUDE. Na een bestaan van acht jaar is do Chr. zangverecniging „Excelsior," alhier, wegens gebrek aan le den ontbonden verklaard. VALKENBURG. De heer C. P. Jansz, vroeger onderwijzer alhier, doch die vóór ruim een jaar het onderwijs tijdelijk ver liet, is nu weer als zoodanig benoemd aan de openbare lagere school te Dril. WASSENAAR. Het schijnt, dat dc Za terdagavond dienst moet doen om bij de R.-K. Kerk zijn slag te slaan. Onlangs werd oan rijtuig nagesnuffeld niet zonder een leegte achter te laten. Zaterdagavond werd van een kerkganger het rijwiel ontvreemd. Het blijkt steeds meer en meer dat het gevaarlijk is rijtuigen en rijwielen onbeheerd achter te laten. ZEGWAARD—ZOETERMEER. In de Geref. Kerk wordt ook gasverlichting aan gebracht. De aansluiting met de gasfabriek is reeds tot stand gebracht. Een buiten gewone collecte, voor dat doel gehouden,1 heeft opgebracht f 180. Tot ouderlingen bij de Geref. Kerk alhier zijn gekozen de heeren J. Kalisvaarty en C. J. Veldhuizen en tot diakenen de liert. ren P. van der Spek en J. D. de Wilde ZOETERWOUDE. Hedenmorgen is d© melkboer De II. uit Leiden, tegenover het gesticht „De Goede Herder," zoodanig ge vallen dat hij bewusteloos op den grond bleef liggen. Bij onderzoek bleek dat hij een ernstige hoofdwonde had bekomen en uit den mond bloedde. Door omstanders werd hij echter wear spoedig bijgebracht; toen kon hij, door eerst een eindje op pad te zijn geholpen, door den intusschen geroepen veldwachter, zijn reis vervolgen. Daar de straatweg glad was, werd dit aanvankoliik als oorzaak genoemd, maar bij oan nad»^ ingesteld onderzoek door dan veldwachter is gebleken, dat de man aan toevallen Lij dende is. De sinds Woensdag 1.1. vermiste roeii boot van den tuinder W. v. Oeffelen te weer terecht. Zaterdagavond waren tweei onbekend gebleven personen or mede in den, Zijlsingol te Leiden bij de Grofsmederij (ver moedelijk ook wel weer om niet voel goe'a! uit te voeren) aan 'b varen. Toen- zij doa de politie werden aangeroepen, zijn zij oi de vlucht gegaan en lieten ze dc boo^ drijven. Bouwmeeste rh' u 1 d i g i n g. Het plan bestaat Louis Bouwmeester na afloop van zijn jubileumsvoorstelling in den Stadsschouwburg te Amsterdam op Woens dag 23 November een serenade te brengen-, In overleg met het plaatselijke comité voor het nationaal huldeblijk hebben studenten, leden van Let Amst. Studentenkorps, zich met de organisatie daarvan belast. Van den burgemeester is bij het aanvrat gen der vergunning de toezegging ontval gen, dat hij 't zijne zal doen om de plannen te helpen verwezenlijken. Ook namens do K. V. „Het Nederlandsch Tooneel" weid bereidwillig volledige medewerking toege zegd. Volgens den opzet zou de heer Bouw meester staande op het balkon boven d' peristyle voor den hoofdingang van de schouwburg de huldiging in ontvangst d men. De heer Nöggerath van het Bioscoop* Theater zal voor een projectd©licht zorgen, zoodat de held van den avond go. .1 is zien. Met het secretariaat voor het huld/ebe-* toon belastte zich de lieer H. J. A. J. Nie* Hun roeping getrouw. ui Er zijn andere dingen en andere klanken, die de mensohen van nu bezielen en meesleepen; wie dat op jeugdigen leef tijd begrijpt, zal het veTSt komen. Maar ik .wil niet over mezelf spreken, want het kan rijn, dat ik uit traagheid en gewoonte nog te veel aan het oude hang. Ik wilde maar zeggen, dat het ideaal van onzen tijd even goed is als dat van een vroegeren." Camillo wachtte het antwoord van den president niet af. Hij had om zich heen ge zien en gemerkt, dat weer alleen op von Herthers gelaat ontevredenheid over zijn woorden te lezen was. Mevrouw Selden en knar dochter hadden den spreker in den be ginne wel even toegeknikt, maar de borsa- glieri-officier en zijn zuster kenden niet vol doende Duitsch, om hem te begrijpen. Maar de president en zijn dochter en ook Erich Francken waren door zijn woorden onaan genaam getroffen en de laatste scheen al ©cn antwoord op de lippen te hebben. Maar de musicus stond op en zeide »,Ik moet u verzoeken mij voor een kwar tiertje te excuseeren; daar is gravin Platoff, HHjn hooge beschermster. Zet niet zoo'n boos jP®oht, mijnheer de architect. Ik geef u ojj voorbaat toe, dat u niet alles, wat oud is, over boord moet gooien; 'fc is er u alleen om te doen het den menschen in hun huizen ge makkelijk te maken. Maar met ons is dat anders. Wij moeten droomen en fanta- ®eèn hebben; ons bloed moet soms gejaagd tioor onze aderen kloppen." Met een beleefden groet en trotseh opge heven hoofd ging hij naar de veranda. Me vrouw Selden volgde hem met een bewon- derenden blik en zeide: „Een kranig mensch; hij spreekt b.jna evengoed als hij speelt. Zelfs wanneer men er geen waarde aan moet hechten, klinkt het tooh nog goed." „Ik zou hem wel hebben willen antwoor den," zeide Erich. „Het is niet netjes ons zijn meening voor de voeten te werpen en dan ieder verder gesprek te vermijden. Men mag veilig aan nemen, dat alles, wat Arsakoff vertelt, een her.nnering is aan gesprekken uit voorna me gezelschapskringen en allerhande lite ratuur; maar het is tooh ergerlijk, dat een kunstenaar dergelijke dingen als zijn mee ning verkondigt." „En waarom zou het niet zijn volle over tuiging, de waarheid zijn?" vroeg von Herther met een bitter lachje. „Mij dunkt, hij heeft de rol, die de kunst in onze dagen speelt, zeer nauwkeurig aangegeven de dienares van lusten eu luimen. Hij be grijpt alleen niet, dat hij daarmee over zichzelf en anderen het vonnis velt." Erich kreeg een kleur bij deze woorden, en Felicitas, die dicht genoeg bij hem zat om het trekken van zijn mond te zien, wierp 'n smeekenden blik op hem en zeide „Laat Arsakoff u dezen mooien avond toch niet bedervenwanneer hij op derge lijke wijze voor zijn verrukkelijk spelen be taald moet worden, wil ik hem liever met meer hooren En nu dames, helpt mij de "nee ren weer in de rechte stemming brengen De lucht was nooit zachter en milder dan nu en toch is er strijd in de lucht. Zelfs op ons boottochtje hadden Arsakoff en Fran cken al bijna ruzie gekregen over do beste boot en de beste zeilen, waarvan geen van beiden eenig verstand heeft." Erich had dadelijk de bedoeling begrepen, om geen onaangenaamheden tusschen hem en haar vader te krijgen. Verrast door haar optreden, wendde hij zich dadelijk met een schertsend woord tot de dames. Maar had Felicitas hem al van het onderwerp afge bracht, met haar vader, wien de woorden van Camillo opgewonden hadden, was dat niet het geval. Hij maakte een ongedul dige beweging, om aan te duiden, dat hij niet van zijn onderwerp afgebracht wilde worden, en vervolgde toen „Neen, neen, jonge vriend; hoezeer uw il lusies en uw jeugd daartegen zioh ook ver zetten mogen, het is een goddelooze tijd, waarin wij leven Arsakoff sprak met groote lichtzinnigheid een meening uit, waardoor wij, ernstige menschen, gedrukt worden». Waar is nog een licht, dat geen dwaallicht is waar zijn nog toestanden on instellingen, die den enkeling, die eerlijk en oprecht wil blijven, kan steunen? Waar is nog een hoop, die mag doen verwaohten, dat uit het kleine het inderdaad groote voorkomt?" „Neem, me niet kwalijk, mijnheer von Herther," zeide Erich, „ik ben zooveel jon ger dan u, dat een weerlegging van uw bewering mij vermetel lijkt. Maar mij dunkt, dat geen enkele maatschappelijke orde ge ven kan wat u wilt: het uiterlijke gevoel, dat ons opheft, dat ons niet laat rusten vóór wij het eens zijn met ons geweten. Het mag moeilijk zijn dat gevoel te bewaren, maar onmogelijk toch voor niemand, die aan zich zelf en aan de wereld nog gelooft. Ik hoop..." „Waarde he>er Francken, behoud die ver wachting Het zou verkeerd zijn u alles te zeggen wat ik tegen uw jeugdige opvatting heb in te brengen en ik kan het u n'^c kwalijk nemen, wanneer ik mij 'n zwartgal- ligen, edgenzinnigen, ouden man noemt. Ik hoop voor u, dat u nooit ervaren zult hoe ook de beste bedoelingen in den strijd van het leven teloorgaan. Maar Felicitas heeft gelijk; dit is geen gesprek voor een a^ond als deze. Kom, kind, we zullen nog een wan deling over het terras maken en dan 1 vens de belofte afleggen morgen over andere dingen te zullen denken en spreken. Hij stond op, gaf zijn dochter een arm en verliet de veranda met een buiging, die niet duidelijk liet bemerken of hij nog terug zou keeren of niet Mevrouw Selden had moeite hem een oogenblik met de oo^en te volgen, zonder te zeggen: „Lieve hemel, wat is dat een opgewonden standje. Als die mijnheer Arsakoff, die daar., gravin Brlatoff zoo ijverig 't hof staat te ma ken, wist hoe hij met zijn praatjes ons ge zellig samenzijn verstoord had. Neem je in acht, mijnheer Francken, en kijk die juf frouw Herther niet te diep in haar blauwe oogen; het is een gevaarlijke familie met zoo'n vat buskruit." Erich antwoordde met een schertsend woord, waaruit mevrouw Selden bemerkte, dat hij haar waarschuwing niet begrepen had. Hij volgde vader en dochter met de oogen, maar hij durfde toch niet opstaan, en hen vergezellen. Telkens, wanneer zij in do nabijheid kwamen, luisterde hij scherp. Het kwam hem voor, dat Felicitas weer gaarne wilde gaan zitten. En toen hij hen beiden aan het einde van het terras zag staan, had hij een visioen als kwam het geluk hem nu eens te gemoet, om zioh even daarna wees te verwijderen. Zijn oogen probeerden tevergeefs de bei* de gestalten in de duisternis to zien; hij zag slechts de flauwe grenzen van de groe pen menschen en de lichten van de vec-in- da, waar de menschen rondom hem oven! onversohillige dingen spraken. En het kw^a over hem als een bevrijding, toen von Her* t-her plotseling op hem toetrad en hem zeide: „Tot morgenochtend zeven uur dus". Felicitas stond toen achter haar vader. Haar „goeden nacht" klonk zeer gedrukt en schuchter en toch klonk het Erich zachter en welluidender dan vorige avonden. Hij keek vader en dochter na tot zij in het hotel verdwenen waren. Toen stond ook hij op, om alleen te zijn met zijn gedachten, die hem vooral in het laatste uur bestormd had* den. V. Vader en doohter hadden hun kamers* waarin het licht reeds was opgc-stoken, be reikt en Felicitas wilde met een zoen haar vader goeden, nacht wenschcn, toen deze haar een oogenblik terughield. Hij had we! gemerkt, dat zijn sombere stemming, zijn uitingen tijdens het gesprek onder de ver anda en zijn stilzwijgen bij hun wandeling over het terras, zijn dochter pijnlijk waren geweest, en bij begreep wel, dat zij uit kin derlijken eerbied gezwegen had. Hij kuste haar op het voorhoofd en zeide: „Blijf nog een. oogenblik bij mij, kind; jé hebt me vandaag zeker wel vreemd gevon den?" Felicitas schudde het hoofd, maar gaf geen antwoord. (Wordt vervolvd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1