flo# 15562 9Iaaiidag 14 ovember. A0. 1910. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van £pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Leidsehe Schouwburg. Kunst, letteren, enz. Geveilde pereeelen. PRUS DER ADYERTENTIENi Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer /0.17J. Orootere letter» naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoaeeeeren wordt f 0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 1,30. Franco per post1.66. op Donderdag 17 Nov. 1910, des namiddags te twee tren. Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de Jongensschool le klasse. (327) 2. Benoeming van een onderwijzer aan de school der 3e klasse No. 5 (vacature-Zuid- hoff) (326) 3. Benoeming van een onderwijzer aan de school der 3de klasse No. 5 (vacature-Wa- nink). (326) 4. Benoeming van een onderwijzer aan de school der 3e klasse No. 7. (326) 5. Benoeming van een onderwijzer aan de school der 3e klasse No. 1. (326.) 6. Benoeming van een onderwijzer-plaats vervangend hoofd der school der 3e klasse No. 9. (335) 7. Benoeming van een leeraar in de wis kunde aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens. (325) 8. Verzoek van Mej. L. W. Pronk om eer vol ontslag als onderwijzeres aan de school der 3de klasse No. 7. (323) 9. Verzoek van Mej. N. Klaassen om eer vol ontslag als leerarea aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (331) 10. Begrooting, dienst 1911, van het Col lege van Vrouwen-Kraammoeders. (330) IT. Verzoek van de Hoogere Burgerscho- lierenvereeniging ,,Emt6géës" om restitutie van zaalhuur voor het gebruik van het gym nastieklokaal aan die Pieterskerk-gracht. (336) 12. Voorstel tot ondershandsohe opdracht van d© levering van de gewapend beton- overdekking voor de nieuwe Blauwpoorts- brug aan de N. V. Werninkfs Betonfabriek te Oegstgeest. (329) 13 Verordening, houdende wijziging van de verordening van 7 Januari 1896 (Gemeen teblad No. 1), houdende bepalingen omtrent het gebruik van gas door particulieren. (332) 14. Voorstel tot wijziging van de gemeen te-begrooting, dienst 1911, als gevolg van het geven van een andere bestemming aan de door do fabrieken van gas en electriciteit afgeloste kapitalen. (333) 15. Verzoek van het Bestuur van het ge nootschap Mathesis Scientiarum Genitrix" om het aan het genootschap toegekend sub sidie alsnog met f 150 te verhoogen. (337) Voorstel: a. tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Voorhout betreffende de levering van electrisohen stroom in die ge meente; b. tot vaststelling van den suppletoiren begrootingsstaat, groot f 5000, ten behoeve van de kosten van aanleg van het eleetri- Bohe kabelnet; c. tot aanvulling van het uitbreidings- en vernieuwingsfonds der Electriciteitsfabriek, met een bedrag van f 5000. (338) 17. Voorsfcel tot het verleenen van af schrijving van plaatselijke directe belasting, dienst 1910. (334) Verkiezing Kanier van Koophandel en Fabrieken. Burgemeester en "Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat ingevolge artikel 10 .van het Koninklijk besluit van 4 Mei 1896 (Staatsblad No. 76) tot vaststelling van can algeracen reglement voor de Kamers van Koophandel en Fabrie ken, op Dinsdag 15 November 1910, des namiddags van twee tot vier uren, ten Raadhuize, een verkiezing zal plaats hebben van vier leden van de K a- ïnor van Koophandel en Fabrie ken in deze gemeente, ter vervulling deï [vacatures, die op 1 Januari 1911 zullen feutstaan, ten gevolg» van de periodieke af treding van de hoeren B. J. H. HAOTNK J. HARTEVELT Azn., mr. E. L. Th. HOO- GENSTRAATEN en M. H. VAN WAVE BEN, die echter allen verkiesbaar zijn, en van één lid ter vervulling voor de vaca- ture, ontstaan door de ontslagname van den beer H. J. VAN NOUHÜIJS, dia op 1 Jan. 1913 aan de beurt van aftreding zoude zijn geweest. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. t -j ^AN HEYST, Secretaris. Leiden, 11 October 1910. Leiden, 14 November. - Den gemeenteraad leggen B. en Ws. OVK V een lijst van aangeslagenen op het ko- Kie.- der plaatselijke directe belasting naar het inkomen over 1910, die de gemeente robben verlaten of overleden zijn. Zij stellen voor op hun aanslagen afschrij ving te verleenen tot de bedragen als op die lijst vermeld Bij beschikking van den minister van oorlog zijn de volgende tot het 4de reg. inf. behoorende reserve-sergeanten benoemd tot vaandrig: H. H. J. Ruijten, G. H. Lambert, J. C. Thonus, W. H. Ouwerkerk, M. H. de Boer, W. H. van Helsdingen, W. A. Kop, H. J. Mathiener Loderus, A. H. Goldberg, B. J. de Jongh on H. W. Stehouwer. Men verzoekt ons mede te deelen -dat het Volkshuisconcerfc van Zondag 27 No vember is versteld op Zondag 20 November, een week vroeger dus. Voor het examen voor apothekers assistente is te Zwolle geslaagd mej. E. A. v.d. Reyden. van Leiden, opgeleid door den heer M. Bookwijt, apotheker, Vischmarkt, alhier. Door de commissie van toezicht en be heer over ;s Rijks kweekschool voor vroed vrouwen, te A mister dam, we(cd Zaterdag aanbesteed de levering van pl. m. 500 kg. boter gedurende het jaar 1911. Ingekomen 2 biljetten. Laagste inschrij ver de heer P. van der Most van Spijk, te Leiden, voor f 1.25i per Kg. Aangenomen is 't beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Haarlem door ds. G. W. C. Yunderink, te Amersfoort. Ds. R. P. A. Rutgere, te Warmond, komt voor op het drietal voor predikant bij de Ned.-Öerv. Gem. te Vlaardingen. Dr. Bronsveld, deelt in de „Stemmen voor Waarheid en Vrede" mede, dat hij herstellende is. HILLEGOM. De heer G. Klap alhier ia benoemd tot gemeente-veldwachter te Twisk (N.-H.) Zaterdagochtend had aan de kunst- zandsteenfabriek „Arnoud" alhier een droe vig ongeluk plaats. De werkman A. Touw n.l. werd door twee kamraderen van een transportband voor kalk gegrepen. Op het hulpgeroep schoot de werkman Lagendijk toe en had de tegenwoordigheid van geest de machine dadelijk stop te zetten. De on gelukkige, die tusschen de kamraderen was blijven hangen, kon met zeer veel moeite worden losgesneden. Van zijn arm, die één bloederige massa was, moest men geheele reepen vleesch afsnijden, om hem uit zijn benarde .positie te verlossen, terwijl ook de heup gedeeltelijk ontvleesd was. Na door dr. v. d. Kwast geneeskundig te zijn be handeld, is hij per tram naar het Acade mie-ziekenhuis te Leiden vervoerd. Reedt vroeger had dezelfde werkman een ongeval met één der machines, terwijl ook dit onge luk vermoedelijk aan onvoorzichtigheid is te wijten. KATWIJK-AAN-ZEE. De afgeloopen week kwamen hier vier partijen pekelha ring in afslag: Volle haring bracht op f 13.85f 15. IJle f 11.50. Steuxharing f 13.20 tot f 14.20. Makreel f 1012. Alles p. kantje. De collecte voor noodlijdende kerken en personen in de Ned.-Herv, Kerk alhier heeft ruim f 33 opgebracht. NIEUWVEEN. Aan het herhalingsonder- wijs aan de gemeenteschool, alhier, wordt door 5 jongens deelgenomen. Door meisjes wordt dit onderwijs dit jaar niet gevolgd. Door het college van notabelen van de Ned.-Herv. Gem. alhier, ia tot kerkvoogd gekozen de heer B. Nout, artB, alhier. NIEUWEWETERING. De cursus voor herhalingsonderwijs, verbonden aan do Ohr. School, heeft een aanvang genomen. Er wordt aan deelgenomen door negen leerlingen. NOORDWIJKERHOUT. Een paard, ge spannen voor een boerenwagen, bleef Zater dagmiddag plotseling dood op het erf van de Wed. O. waar het een lading etiroo moest brengón. Voor den eigenaar is dit een gxoote schadepost. Afwijzend is door Ged. Staten van Zuid-Holland beschikt, op een daartoe in gediend verzoek tot afvoer van den Schelp- weg, loopende van den Ruygenhoek naar zee, van den legger van wegen en voet paden. OEGSTGEEST. Voor 't herbalingsonderwiis' aan de openbare lagere school aian de Morsch hebben zich aangemeld 3 jongens en 7 meis jes. Aan de openbare school in de Ledd- eche Buurt zal dit onderwijs wegens ge brek aan deelneming niet gegeven worden. Het verbod van het berijden der Groe- nesteeg met rijwielen is opgeheven vaju ai 19 dezer voor zoover betreft het gedeelte van af de Pastoorswoning tot den Leiderweg. Het aandeel dezer gemeente in de Mi litie lichting 1911 bedraagt 9 voor vol ledige en 4 voor korte oefening. RIJNSBURG. De heer A. Mieog, onder wijzer aan de Ned.-Herv. School, alhier, hoofd de heer J. G. Vreeswijk, is benoemd tot hoofd eener Bijzondere School te Sitr tard. ZEVENHOVEN. Het aantal te leveren manschappen voor deze gemeente voor de Nationale Militie 1911 zal bedragen 4, waar van 3 voor volledige en 1 voor korte oefe ningen zullen opgeroepen worden. „Hot Heilige Woud." Neen, met kunst heeft dit alles niets uit te staan, al gaat het in. hei stuk dan al lemaal omde kunst. Hot Heilige .Woud nl. is de benaming voor het Departement van Schoone Kun sten te Parijs. - j- departement; te. do*. lichtcirkel, welke de begearigen naar eea lintje tot zich trekt. Mevrouw Margerie is schrijfster. Neen, .'van een lintje-houdt zij üiet Zij geeft een lange peroratie ten beste om dit eens te vertellen aan ons, aan twee vriendinnen bo vendien, die aan haar lippen hangen „Laat dat kleine lintje aan de mannen," zegt zij o. a., „de vrouwen hebben immers al het andere lint." Zij wordt welsprekend in haar betoog, zij spreekt met gloed van Napoleon, die het legioen van eer zijn krijgsmakkers, zijn generaals en soldaten op de borst spel del op 't slagveldaan oen vrouw heeft Na poleon toen nooit gedacht, anders had men 't lintje wel eens gevonden in 't muiltje van een vriendin. Neenneen: een vrouw hoort geen lintje te dragen. Mevrouw Margerio is daar ze ker van Tot? Tot blijkt dat een schrijfster-concurrente waarlijk kans loopt oen lintje te krijgen. Dit is te erg. Lucy Die of Die (de naam ontschoot me) wèl de officieel© erkenning voor haar geschrijf en zij niet II En hoor me hoé zij schrijft Mevrouw M argon e leest een eindje voor aan haar bete sukkel van een echtgenoot. Maar deze kan maar niet opgewonden ra ken over 't gevalhij is vól van 't uitstapje dat hij gaat maken samen 1 met zijn vrouw. „Laat dat lintje rusten" zegt hij gemoedelijk. „Dat lintje?" roept zijp vrouw. „Maar het gaat niet om dat lintje, het gaat om het voorbijzien van mijhot gaat om de be- leediging, die dat pass ©eren voor jou in houdt." „Voor jnjj vraagt mijnheer Margerio ver baasd. „Ja, want natuurlijk zeggen de menschen, daar is iets met die vrouw niet in den haak •omdat ze is gepasseerd, jij als de bedro gen echtgenoot wordt beklaagd, zulk ont- eorend medelijden heb je te dulden Ja, nu wordt het mijnheer Margexie dui delijk, dat het wel niet om het lintje gaat, maar .dat zijn vrouw het toch moet hebben in plaats van do bovengenoemde Luoy. 't Geïntrigeer vangt aan. Verschillende diners gaat mevrouw Marge- rie geven, van welke we evenwel niets zien. Mevrouw Margerie gaat op audiëntie bij den directeur van Schoone Kunsten en dit zien wij wel. De Apollo van deze instelling zit, in een statige omgeving, achter een stapel paperas sen, gesecundeerd door twee assistenten, het decorum van een livrei-knecht om zich heen, op grootsche wijze te-niets.doen. Men komt daar op het Departement van Schoone Kun. sten piet verder dan tot het repeteeren der negen Muze-namen, en men brengt het met deze niet vórder dan tot de eerste drie. De .L&rousse wordt nogal eens uitgeleend. Is dat het geval, dan is de geleerdheid van het departement tegelijkertijd uitgeleend. Mevrouw Margerie wil door flirt de gun sten van den kaalhoofd!gen Apollo van 't Heilige Woud naderen. Maar de natuur is bij haar sterker dan da. leer. Zij houdt te veel van haar goeien man. Als zij Zijn Excel lentie's kus beantwoordt m'et een klap, is Zijn Excellentie hevig ge beten. Mevrouw Margerie af. Mevrouw Lucy treedt binnen*. Z.Exo. wrijft zich in de han den een nieuwe solliciteerende dame 1 De "Lucy-naam blijkt echter de pseudoniem van een chétif mannetje. En de directeur van Schoone Kunsten, raast, hem voor deze teleur stelling de kamer uit. Dank zij allerlei in triges, komt mevr. Margerie, aan haar lintje. Het echtpaar is ten slotte uitgeput van den strijd, die zóóver ging, dat de heer Margerie, tegen wil en dank, een liai son is ingedreven. D© goeierd heeft etr betrouw over, dat het zóóver met hem kwam. Ook van zijn echtgenoot© moeten we nog aan ..edele opwellingen gelooven, na al wat we van haar zagen. Een verzoening mevr. Margerie hecht haar lintje op de brave borst van haar braven man, en ze verscheurt zelfs haar laatste manuscript. Maar, daar had ze nog een copio van, Dan ij 't uit. Hob ik goed gedaan die intrige te ver tellen Ik weet het niet. Het gaïtsche malle stuk, dat te veel klucht weird otm' nóg gees telijk als ironie te kunnen worden genoten, heeft, voor ons begrip nog dit tegen van uit zijn Franache atmosfeer tie zijn gehaald. Het is een klucht waarover món niet ern stig praten moet. Welke men zien moet, en daarmee uit. Gevaarlijk dan ook, de quasi-moraal, welke uit het van taal, telkens zeer grap pige, soms geestige stuk, naar voren komt m welke ta korte gezegden, als spreuken van waarheid, werden gelanceerd. Zóó dit: „fatsoenlijke vrouwen zijn vrouwen die 't goed getroffen hebben." Voor mevrouw Van Eysden-Vink was de rol van mevrouw Margerie uitnemend ge schikt. Poolman was de ja-broer van een echtgenoot. Noemen we nog Vrolik als Z.Exc. dé directeur van Schoone Kunsten, Nico de Jong, als oen onverbeterlijke nïais. De heer Mcrriën on mej. Duymaor van Twist waren in hun rollen „uitstekend." Zij beiden hebben tot het succes van den avond, 't welk bestond uit daverend hand geklap, een groot gedeelte bijgedragen. De zaal was zeer goed bezet. De H. De soirees musicalea van den heer Jan G. Striening zullen plaats hebben: de eer ste jn December a.s. „Om de eare Goda" door Anna de Sa- vornin Lohman. Het voorwoord van dezen roman begint met een citaat uit „Het Volk," naar aanleiding van de Lintjes-ge- sóhiedonis. Het volgend deel van dit voorwoord is een aanteekoning van jonkvrouw Anna de Savornin Lobman, welke bekrachtiging on versterking van de woorden uit „Het Volk" geven wil. Men weet dus wat men krijgt. Een ro man, welke illustreert de volgens „Het Volk" en volgens da schrijfster „schijn-vToomheid" der aanzienlijkste Haagsche klasse. Anna de S. L. zegt te vertellen wat zij gezien heeft, wat zij nóg ziet. „Geen wer kelijke personen, geen bepaalde menschen, noch mannen, noch vrouwen, zijn hier be doeld bij wijze van hatelijkheid aan eon of ander adres," zegt de schr. nadrukkelijk. Wel schilder ik naar 't leven, en „dat ik mij daarbij aan de waarheid houd, aan zelf- beleefde fed ten en niet zoo maar er op los verzin, dit juist maakt mijn roman tot een aanklacht, waar KijV indien" ik er maar wat op los verzon, niets zou zijn, dau< ijdelo "beschuldiging zonder gtrond." Er is tegen deze zinsnede, indien zij op feiten in den roman voorkomend, betrek king heeft, niets in to brengen. Wel natuurlijk, ligt er naast de exactheid van feiten, oen groot gebied, waar heb min of meer donker kijken van de schr. onver mijdelijk donkere indrukken, sombere levens beelden, ziet. Afgezien van de tendentieuze verwerking van het geheel, is do roman naar den yotrm boeiend geschreven. Eén opmerking moet ons nog van 'thart. Voor geijkte zeden en gebruiken, heeft de schr. al* zoodanig geen eerbied; maar plots stuit men onverwacht op «een stukje pure conventie. Dat doet dan heel wonderlijk aan. Uitgave: L. Veen, Amsterdam. In „Morks' Magazijn" voert de heer Van Hulzen een mooie critiek over letterkunde. Telken male treft ons de ernst, waar mee v. Hulzen de hem ter beoordeeling ge zonden boeken behandelt. Dezen keer prijst hij Eline Mare, Frans Verschoren en Maurits Sabbe. Van Verscheren zegt Van Hulzen: Deze Vlaming heeft ongetwijfeld invloed onder gaan, niet enkel van Streuvels en Teir- linok, doch ook van vele Hollanders. Doch zijn talent hebbe zich te verbceeden en te verdiepen. Van Eline Mare's „Lieveke" zegt v. Hul zen: ,,Men zou Lieveke ook een Katholiek beek kunnen noemen, niet als de verheerlij king van dit geloof, maar als schildering van Katholiek gebeuren, van Katholiek mi lieu. En als grootste verdienste zou dan moeten woerden gestold de volkomen objeo- tivitedt. „We zien in dit boek een volledige Katho lieke omgeving in Rooinsch Vlaanderonland, met Moeder Overste, de Nonnen van liet Kloosterpansionnaat, mijnheer den Pastoor, den koster, enz; cr wordt in elk hoofdstuk haast gebeden, zelfs lange rijen paternosters, er komt een processie in voor, een aanneem- dag, geen enkel Katholiek detail blijft ons vreemd en toch gelooven we, dat an dersdenkenden dit boek met genoegen zullen lezen en in deze Katholieke omgeving hun eigen zelf terugvinden." T O 1 8 t Tolstoï heeft zich eindelijk losgerukt uit den onzuiveren toestand van profeten-* theorie en levenB-practijk. Hij heeft zij a vorstelijk© woning verlaten en heeft zioh begeven naar het vrouwenklooster te Schamerdinsky in het gouvernement Kaloe- Zijn vrouw, die zijn levensinzichten niet heeft willen deelen, heeft nu naar da ,,Etoile beige" verneemt, tot tweemaal too getracht zioh te verdrinken, uit angst en ■verdriet over het verdwijnen van haar echt genoot. Alex. Gut to ling, t Te Driebergen is op 26-jarigen leeftijd overleden de letterkundige Alex. Gutteling Sinds de oprichting behoordo de overledene tot do vaste medewerkers van het tijdschrift ,,De Beweging," terwijl van zijn hand eeni- ge bundels gedichten zijn verschenen. Ja renlang was deze veelbelovende jongeman lijdende aan een ongeneeslijke ziekte. („N. R. Ct.") Benoemingen bij liet leger. Bij Kon. besluit zijn benoemd: a. tot militie-tweoden luitenant: bij het wapen der inf.bij het reg. grena diers en jagers, de vaandrig V. E. G. De- laohaux, van het korps; bij het 2de reg. de vaandrig M. J. A Comaux, van het korpsbij het 5de reg., de vaandrigs H., van der Veen en E. A. B. Leohner beiden van hot korps; bij het 6de reg., de vaan drigs A. K. van Riemsdijk, en J. J. L. van Heest, beiden van het korpsbij het 8st© reg., de vaandrig K. van Bronkborst, van het korps; bij het 10de reg., de vaan drigs J. F. A Leesberg en J. Sohwantje, beiden van het korps. b. tot reserve-tweeden luitenant, bij bet reserve-personeel der landmacht: I. bij het wapen der inf.bij het reg grenadiers en jagers, de vaandrigs A J. J., M. van der Korput, D. M. Bolkestein, D. Jansen, J. J. Dalmeijer. C. A. L Jacobse Boudewijnso, L. Garsten ©n H. K. Ver steeg, allen van het korps; bij het 1ste reg de vaandiigs W. Faber, S. N. Wals, M. R. Brouwer en B. Rosoh, allen van het korps; bij het 2do reg., do vaandrigs B. Muller, P. L. Kcngen en Th. J. Post, allen van het korps; bij het 3de reg., de vaan drigs A. W. Tapper, K. J. Boeijinga, J. M. Zanino en H. J. van Gruting, allen van bet korps; bij het 4de reg., de vaandrigs D. van Mullem en P. A. Kouwenhoven, beiden van het korps; bij het 6de reg., do vaan drigs G. M. Eügelbregt, J. Brevet en H. A., van der Steenstraten, allen van het korps; bij het 7de reg., de vaandrigs R. Th. Elshof, O. A. Müller em J. van den Ho- nert-, allen van het korps; bij het 8ste reg., de vaandrig R. J. F. van Zeben, van' het korps; bij het 9de reg., de vaandrig! J. A. de Wolf en U. van der Zee, beiden van het korps; bij het 10de reg., de vaandrigs F. Heldor, H. G. A. Götz en W. J. Gkrber, allen van het korps; bij het 11de reg., de vaandrigs A. A Schilleman, J. Schip pers en M. Oosters, allen van het korps. II. bij het wapen der cavalerie, bij het 4de rog. huzaren, do kornetten L. H. Daem; dels, W. F. Tromp Meesters, J. Lohman^ A C. Lagerwey on jhr. P. P. de Beaufort, allen van het korps; III. bij het wapen der artillerie, bij het 1ste reg. vesting-art., de vaandrig D. J- Hamoen, van het korps. Van-Gogh tentoonstelling; in het Volkshuis. Het Volkshuis heeft deze weck een zee1" bijzondere tentoonstelling. In de groote zaal vindt men een twintig schilderijen en twaalf teekeningen van Van Gogh. Er '3 voornamelijk werk uit zijn Franschen, doch ook uit zijn Brabantscken tijd. Vele bezoe kers zuilen er geliefde oude bekenden terug vinden: zóó de oude afgedragen schoenen die wel een levend stuk lijken van die ze gedragen heeft, zoó den Pastorietuin en de boomen waarmee de storm speelt, en een boomgaard en een van zijn weefstoelen. Het lijkt wel of men hief stalen vindt van wat den geweldige in verschillende levensperioden gekenmerkt heeft. Maar do wilde felheid van do laatste jaren mist men Uit do diamant-Industrie. Men meldt ons uit Amsterdam: Zaterdag had in het Paleis van Justitie, alhier, do verificatievergadering plaats in zake het; faillissement van den heer J. Lopes de Leas Laguna, koopman in diamanten te Water graafsmeer. Aangenomen werd het voorge stelde acooord van 17£ pCt; de homologatie' daarvan heeft 25 dezer plaats. Een der vorderingen, die van den heer Lopes Cardozo, werd betwist. Do renvoy- procedure daarover heeft Woensdag 23 de-* zer plaats. Gehouden verkooping in het Notarishuis aan Den Burcht te Leiden op Zaterdag 19 November 1910, ten overstaan van: lo. Mr. C. H. P. Klaverwijden, Notaris te Leiden. Het huis 4de Groenesteeg 78, in bod f 1520, kooper de heer W. Verhoog q.q.* voor f 1550. De beide overige huizen zijf> niet gegund. 2o. J. J. ter Laag C.zn., Notaris te Leiden* Het heerenhui8 met tuin, Rapenburg 77^ in bod f 5600, kooper do heer C. P. Hooge- veen q.q., voor f 5975. Het huis Koddesteeg 11, in bod f 490, kooper de heer Pb. Tuin*, hof de Moed,.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1