N°. 15546 "Woensdag 26 October. A0. 1910. feze {Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. PKIJS DEK ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsrnimte. - Kleine edvertentiën yan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt 005 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents j per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post 1.65. IDSCÏÏ I ii koui s te n b© 1 a h t i 11 Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat den 31 sten Oct. e.k. de 5de termijn vervalt van de Plaat selijke Inkomstenbelasting, diénst 1910, en dat alzóo op den lsten November minstens vijf zevende gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij n'oodigen mitsdien belanghebbenden uit, om, ter voorkoming van vervölgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde tón kantoro van den Gemeente-Out- yanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJ SELA AR. Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 25 October 1910. IlflJAMKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door MARIA VAN DElt LINDEN, cchtgcnoo- te van W. de Wit£ wonende te Leiden, eén' verzoeksclirift is ingediend, om verlof voor, den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor .gebruik ter plaatse van ver koop, in den winkel van het perceel Ooster kerksteeg No. 3. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 26 October 1910. Leiden, 26 October. Bij koninklijk besluit is benoemd tot .tijdelijlt-rdiredleiiF^ óver het tijdelijk rijks opvoedingsgesticht te Leiden: cte heer G. v. Breda Kolff, thans tijdelijk hoofdcommies ter directie aan het rijksopvoedingsgesticht te Doetinchem. De firma Gobrs. Boot, die de welbe kende scheepswerf aan de Spanjaardsbrug bezit, heeft aan belanghebbenden een fraai en degelijk uitgevoerd reclame-boekje ge zonden, .waarin photo's van de scheeps werf en van. verscheidene schepen, met en zonder motor reeds door haar afgeleverd. Het zfil zeer zeker aan hen, die er zich voor interesseeren, op verzoek wel worden toegezonden. Een keuze kan men dan ze ker doen. Het bestuur der vereeniging Kind er- zorg" te 's-Gravenhage, bij de uitbreiding zijner werkzaamheid en verantwoordelijk heid, de. behoefte gevoelend1 aan de mede werking van een bevoegd .en ervaren man, die zioli geheel aan het werk der kinderbe scherming zou kunnen wijden, heeft ds. J. M. Jalink, Ned. Herv. Predikant te Gen- rlriDigen, uitgencodigd tot adjunct-secreta ris der vereeniging op te treden. Het werk van den adjunct-secretaris zal ?n hoofdzaak omvatten het huisbezoek bij de gezinnen, waarvoor do hulp van ,,'Km- derzorg" wordt ingeroepen, het schrifte lijk en mondeling overleg met de leden van den Voogdijraad en andere belangstellen den, en i et toezicht over in gezinnen verpleegde kinderen Ds. Jalink heeft de uitnoodiging aange komen en zal tegen 1 Dec. a. 8. zijn bedie ning to Gendringen neerleggen, om met 'denzelfden datum zijn nieuw ambt te aan vaarden. Op de aanbeveling ter benoeming van een gemeentesecretaris te Cortgene zijn ge plaatst de heeren J. Schuil werd, ambtenaar ter secretarie te Boskoop, en P. A. Yroegop klerk ter secretarie te Temeuzen. Burgemeester Sweerts wordt 8 Novem ber in de residentie terugver wacht en zal waarschijnlijk eénige dagen daarna zijn ambtsbezigheden horvatten. De heeren mrs. W. Snellen en C. C. ■Dekema, beiden te 's-Gravenhage, zijn be stemd vcor den dienst in Ned.Indië, om te •tvorden geplaatst in rechterlijke betrekkin gen daar to lande. Na een langdurige ongesteldheid is te "Velp, bij Arnhem, in den ouderdom van 70 ij aar, overleden de lieer W. A. Arriëns, gepensionneerd schout-bij-nacht titulair. 'De overledene was ridder in de orde van den Ned. Leeuw en van de Militaire Wil lemsorde. De Raad der gemeente Egmond-Bin- nen heeft den gemeente-secretaris, den lieer P, Pranger, ontslagen. Naar „De Ned." meldt, vertrekt H. M. de Koningin-Moeder heden van Sinaia, waar Zij de gast is van Carmen- Sylva, naar (Boedapestden 29sten dezer vertrekt H. M. naar Weenen, waar Zij tot en met 3 Nov. vertoeven zal. Niettegenstaande de Koningin-Moeder in het buitenland vertoeft, heeft H. M. toch belangrijke inkoopen laten doen op de ten toonstelling van de vereeniging „Arbeid Adelt" te 's-Gravenhage. De leden van de Eerste Kamer der Staten-Gener-aal zijn thans ter vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 2 Nov. a.s., •des avonds half negen. Bij Kon. besluit is, als blijk van goed keuring en tevredenheid, de bronzen eere penning voor mensoblievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan S. Geertsma, te Koudekerk, wegens de door hem met levensgevaar verrichte red ding van een drenkeling uit het water van den Rijn aldaar, op 13 Sept. 1910. De gewone audiënties van. de ministers van landbouw, nijverheid en handel, van ko loniën en van marine zullen deze week niet plaats hebben. Hr. Ms. pantserdekschip „Friesland", onder .bevel van den kapitein'"ter zee S. Woldringh, is 23 dezer Catherine-point ge passeerd. De luit.-kolonel-intendant W. A. H. Doorman,.directeur der centrale magazijnen van militaire kleeding en uitrusting te Am sterdam, wordt tegen Februari bevorderd tot kolonel-intendant. ALPHEN. J)e bouwlust alhier schijnt nog niet tot staan gekomen. - Een stuk weiland in de nabijheid van de Spoorlnan is dezer dagen in. andere banden overgegaan en op dit weiland zal een straat worden aange legd. Voor een gTOote menigte gaf gister avond hot kinderzangkoor der ,Chr. zang- vorecniging „Halleluja" haar eerste open bare uitvoering. In de ruime zaai van. héb Nutsgebouw was geen plaahsje onbezet; ieder wild-o gaarne de jeugdige zangers en zangereéöcn ïtoofen. Precies om zeven men wercl met gebod en gezang de bij inkomst geopend. De heer Lokhorst heette alten wel kom on doelde mode, dat do Vereeniging nog jong is; zij is in Maart opgericht, zoo dat niemand te hooge verwachtingen van haar móest' koesteren: Op de tribune zaten de loden, een zeventig in git-al, met hun directeur, den heer L. Keemink. Do leden waren in twee groepen verdodd, die van 10 tot 11 jaar en die van 14 tot 16 jaar. Om beurten werd door de twee partijen gezongen. Ps. 105:1 en 5 werd door allen gezongendaarna volgde „Hollandsch, de Leliën," enz. Er werd aardig gozongien. Het stukje „Stuurlui" vond zoo'n algcmeenen bij val dat de twee laatste coupletten nog ems herhaald werden. De jeugdige soliste van „Onze Vader" heeft flink haar best gedaan, ovepais de beide meisjes in „Zucht naar Boven." Ook het stukje „O heb toch lief," door eon vijftal gezongen, was mooi. Heb jprogramma was zeer uitgebreid, zoodat, zeer tot genoegen van alle aanwezigen, vele lie deren werden ten gehoore. gebracht. Als blijk van erkentelijkheid voor .zijn ijver en goede zorgen, werd den directeur in de pauze, een mooie dirigeerstok overhandigd door een der jeden. To ongeveer tteu uren werd met gebed geëindigd on gingen allen opgewekt en voldaan huiswaarts. BODEGRAVEN. Den 2den November a.s. zal de Prinses-Wilhelmina-Bewaarsobool, hoofd mej. M. C. A. Karg, haar 25-jarig jubileum herdenken. Bij gelegenheid van het honderdjarig bestaan van bet Departe ment Bodegraven der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is deze school opgericht. Het getal leerlingen ne.emt steeds toe, zoo dat zij zich dan ook kan rekenen tot een der nuttige en onmisbare instellingen in onze gemeente. Den leerlingen der school zal op genoemden datum een feest- aange boden worden in hotel Van Kaa-ften. Een vader ging met zijn zoontje van hier per spoor naar Utrecht. De hand van het jongetje werd bij het dichtdoen van het portier zoodanig gekneld, dat vader en zoon te Woerden reeds uit den trein gingen om aldaar geneeskundige hulp in te roepen. Voor het herhalingsonderwijs aan de openbare school A, alhier hebben zich 32 leerlingen doen inschrijven. HAZERSWOUDE Ten huize van den postbode D. Sonneveld, aan den Rijndijk, is een geval va-n besmettelijke ziekte (rood vonk) geconstateerd. De beambte is dienten gevolge voorloopig buiten dienst gesteld. HAARLEMMERMEER. Ten gevolge van den bouw ecner R.-K. school aan de Lijn den zal het aantal onderwijzers, dat werk zaam is aan de openbare school aldaar, ge- brachb worden van vijf op drie. Thans is de Ringdijk hij Oudewetering weer voor het publiek verkeer geopend. Hij was, in verband met den spooraanJeg, gedurende een viertal weken afgesloten ge weest. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onze vroe gere plaatsgenoot, de heer J. Bokhorst, thans dienende als 2de officier bij de Pa- ket-Maatschappij, is in Indië geslaagd voor het examen voor eersten stuurman. LISSE. Gisteravond werd de politie ont boden voor een beschonken landloop er, die langs den Stationsweg in de sloot was ge raakt, maar door voorbijgangers hieruit was getrokken en onder een hoopje riet was gelegd. Doordat de man niét meer kon loopen, werd hij op een handwagen geladen en zoo naar het arrëstaiLtenlokaal vervoerd. Na hier den nacht te hebben doorgebracht word hij voorzien van droge kleeding en voedsel. De man had nog een half flescbje spiritus in den zak. KATWIJK. De voordracht ter benoeming van een lid voor d-e plaatselijke Schoolcom missie bestaat uit de heeren J. Scnff en Th. Haasnoot, heiden te Katwijk-aan.Zes. NIEUWKOOP. Voor het herhalingsonder wijs aan de openbare school, dat op 1 Novem ber a.s. een aanvang neemt, hebben zich 6 jongens aangemeld. Voor een w intercursus in het bouwkundig teekenen, dte dezen winter in die school gehouden zal worden, hebben zich S jonge lieden aangemeld. NOORDWIJKERHOUT- Gisteravond ver- gadardo in café „De Zwaan" do afdaling Noord wij kerliout van de Algemeene Venom i- .ging van Bloombollëh-Oultuur. Do voorzit ter, do hoer B. C. Vos^ opende met oon har telijk wolk omstweórd, waarna do hou? L. M. van Noort de notulen las, die onveran derd worden goedgekeurd. Aan de orde Wa3 het,stellen van candi date voor hot Hoofdbestuur. Hoewel do heer E. II. Ivrelago in het ../Weekblad voor Bloembollencultuur" hooft meegedeeld, dat hij niet'moer in aanmerking 'wenseht te ko men als voorzitter van Het hoofdbestuur, is do hoer B. C. Vós van niesning, dat alles in het werk gestéld moét worden om den heer Ivrelago als voorzitter té behoud in. De heer -Vos wijst op dé groote werkkracht van den hoer K rel age en diens buitengewone ca paciteiten, en is yan meening-, dat zulk een krachtige persoonlijkheid voor de veil omvattende Vcréoniging noodzakelijk moït behouden blijven. Do heer Vos stelt voor don hear Krelage met algemoeno 'stemmen candidaat te stellen als voorzitter van het Hoofdbestuur. Na gèliouden stemming bleek, dat alle stemmen zich vereenLgd hadden op den liocr Krelage. Hierna was aan de ordé de verkiezing- van tweë loden van het Hoofdbestuur. Met algemeene stemmen werden gekozen: de hoe ren C. Roözen voor O verveen en G. J. Meeuwen voor Haarlem. Voorts was ingekomen een schrijven van de afd. Lisse, waarbij verzocht wordt, dat de afd. Noordwijkerhout eveneens pogingen in 't werk zal stellen, tot verkrijging van een kantongerecht te Lisse. De vmgactaring besloot hiervoor haar medewerking te zul len vorleenen. Nog werden als nteuw-e le den aangenomen: G. Zonneveld en S. Vold- huyzcn, heiden alhier. RIJNSBURG. De Vereeniging Veiling ,Tuinboiuwproducten" alhier, is in haar pogingen, om in deze gemeente ook een Tuinbouw-winteroursus te krijgen, geslaagd. Woensdag 2 November a.s. wordt deze cursus geopend met.23 leerlingen. VOORSCHOTEN. Gisteravond vergader de in hotel Deurlóo de afdeeling „Voor schoten" van de Vereeniging „Het Groene Kruis." De voorzatter, de heer E. Veraède, verwelkomde allereerst de talrijk opgeko men leden en gaf daarna een overzicht van de werkzaamheden van het bestuur sinds de laatsto ledenvergadering. In de eerste plaats i3 een rentelooze leening geplaatst van f 400, in aandeèlen van f10. Het deed den voorzitter genoegen mee te kunnen deelen, dat de leening b:nnen en kels dagen volteekend was. ;fc Is een bewijs, dat do jeugdige afdeeling zich mag verheu gen in aller sympathie. Tot magazijnmees ter heeft het bestuur benoemd de heer C. van Meurs, die op bijzonder verdienstelijke wijze propaganda beeft gemaakt voor de Vereenigfng. Waren er in Maart 80, thans telt de afdeeling 428 leden. Den magazijn meester komt daarvoor een woord van hui- do toeDe bovengenoemde leening is uitge schreven, om een magazijn van verplegings- artikelen te kunnen aanleggen. De voorzitter legde ex nogmaals den na druk op, dat elk lid, in geval van ziekte en op advies van zijn geneesheer, artikelen kan bekomen uit dat magazijn. De artike len zijn nog niet compleet. Gaandeweg wor den zij vermeerderd. Aanwezig zijn o.a. koorts thermometers, inhaleerapparaat, windkusscn, ijszakken, ledikanten, cou veuse, elastieken kousen, enz. Wat perma nente ziekenverpleging aangaat, dit is ééns voorgekomen; andere gevallen zijn thans in onderzoek. Het laagste tarief voor een ver pleegster is f 2. Hiervan betaalt het hoofd bestuur 75 cents, de afdeeling minstens 50 cents, terwijl de oversohietende 75 cents door de familie zelf kan betaald worden of andere door één van de armbesturen. Met de drie armbesturen is reeds in overleg ge treden. Het Gereformeerd Armbestuur heeft zijn volle sympathie met dit plan be tuigd en treedt als lid toe van de afdeeling voor een contributie van f 10. Het Nedevl. Herv. Armbestuur heeft onder eenig voor behoud zijn medewerking toegezegd, terwijl van het R.-K. Ambestuur nog geen ant woord inkwam. Na deze mededeelingen wordt overgegaan tot de benoeming van twee bestuursleden. De beide artsen, dr. R. Birkhoff en dr. G. F. Hellema^ hebben als zoodanig bedankt. De voorzitter stelt voor, één Katholiek tot bestuurslid te benoemen. De heer S. de Groen stelt candidaat den heer rector Beukers. Gekozen worden rector Beukers en de heer J. M. van Kempen Sr. De voorzitter deelt vervolgens mee, dat mej. Lily van Kol, bereed is gevonden, zich voor zes maanden beschikbaar te stel len voor de afd. Voorschoten van „Het Groene Kruis." De voorzitter gelooft, dat mej. Van Kol hier een arbeidsveld zal vinden en dat men haar hulp op hoogen prijs zal stellen. De heer Fransen herinnert aan het stand punt van de beide doctoren tegenover een wijkverpleegster. Hiertegen wordt opge merkt, dat het slechts een proefneming geldt; dat mej. Van Kol geen wijkverpleeg ster wordt, maar zich alleen beschikbaar stelt voor i,Het Groene Kruis." Vooral op het gebied van hygiëne kan haar werkkring veelomvattend worden. De beide artsen zullen niet tegenwerken. Op de begrooting voor het volgend jaar is uitgetrokken een post van f 50, om te voorzien in de kosten, die een tentoonstel ling van heb Tuberculose-Museum met zich aal meebrengen. Het bestuur is n.l. van plan een gedeelte van dat Museum bij het hoofd bestuur aan te vragen. In een paar lokalen van de O. S. zou die tentoonstelling kun nen ondergebracht worden. Na behandeling van den beschrijvingsbrief voor de. Algemeene Vergadering te Rotter dam worden tot afgevaardigden naar die vergadering benoemd de heeren H. H. van Kol en E. Vemède. Bij de rondvraag vestigt do heer Ovordiep de aandacht op de ontsmetting van tie hia~» gazijn-artikelen en vraagt of deskundige leiding hierbij niet noodzakelijk is, vooral in gevallen, dat lijders aan besmettelijke ziekte die artikelen gobruikt hebben. De voorzitter erkent het groot belang van deze zaak en zegt, dat dr. Hillema. de noodige instructies bij ontsmetting zal ge ven. VOORHOUT. De besturen van ecnige vereenigingen hebben op 2 October een ge combineerde vergadering gehouden om het nut eener Coöperatieve Bouwvereeniging te bespreken. Als vervolg daarop worden nu de besturen van alle hier bestaande ver eenigingen opgeroepen om in heb Stations koffiehuis op 27 Oct. gezamenlijk te verga deren en de middelen te bespreken om met staatsgelden gezonde arbeiderswoningen te bekomen. WADDINGS VEEN. Op een terrein naast villa „Nuova" van den heer V. d. Torren zal de nieuwe pastorie der Ned.-Herv. Gem. worden gebouwd. De oude pastorie die door de onmiddellijke nabijheid eener fabriek feitelijk onbewoonbaar was, is in handen der firma Kempkes overgegaan, die zoodoende haar fabriek nog meer kan uitbreiden. Onze gemeente zal weldra de aange wezen plaats worden van meubelfabrieken. Want naast de acht bestaande komen er weer twee bij en alle hebben het even druk. Elke week gaan. groote bestellingen naar alle oorden des lands. De onmiskenbare wel- vaaji-t, die onze gemeente op dit oogenblik geniet, mag zeker wel voor een groot ge deelte toegeschreven worden aan die fabrie ken welke aan tal van personen werk ver schaffen. Geen wonder, dat bij den toevloed van werklieden soms woningnood heerscht, zoodiat we aan alle kanten nieuwe huizen zien verrijzen. WARMOND. Van de twoc melsj-is, die het herhalingsonderwijs alhier volgden, zal er één. wegens vertrek uit de gemeente, dit onderwijs verlaten, zoodat er nu één overblijft, waaraan onderwijs moet worden gegeven. Gisteravond gaf c!e R.-K. zang- muziek- en toonoelvereeniging „St.-Caecilia", alhier, .onder directie van den heer J. Vink (muziek) to Leiden, in het lokaal „Dé Zon" haai' eer ste uitvoering voor haar leden. In het eerste gedeelte van 't programma (de muziek) wer den oen vijftal nummers flink ten gehoore gebracht. Hierna was de beurt aan de afdeeling zang, onder directie van den heer Corn. A. Bonten, van Leiden. Niet minder dan negen nummers werden gezongen. Soli en koren waren goed; er werd uitstekend gezongïn en veel bijval geoogst. In de derde afd, kwam liet toonocl aan de beurt. Opgevoerd werd: „De gierigi Erf oom," blijspel in drie bedrijven. Allen kwe ten zich uitstekend van hun taak; de rollen waren goed verdeeld, en goed ingestudeerd; het ging als van ee<n leien dakje. Ook de gri meering was best, dank zij den heer Oeen- dagj) .De za^l was goed bezet. WOUBRUGGE. Tot gemachtigden va.n kiescollege der Ned.-Herv. Gem. alhier zijn. herkozen de heeren II. Luyt en L. van,' dor Boon, en gekozen da heerm N. Bout hoorn en W. A. Boot, oie allen de ba- noeming hebben aangenomen. In de vergadering van de Znidholland- sehe Vereeniging „Hefc Groene Kruis," af deeling Woubrugge, dealde de voorzitter mo de, dat een kind rut de afdeeling naar om vacantiekolonio is gezonden voor vier we ken; dat de ouders hun dank daarvoor had den kenbaar gemaakt, zoomede dat wTas in gekomen een dankbetuiging van een lid voor de verstrekking van verptegingsmateriaal' aan zijn overleden cchtgenootc. De hoeren C. Ivammeraat en A. D. H. Heenlc werden als bast uursleden herkozen, zoomede gekozen als afgevaardigde naar de algemoeno vergadering de lieer T. P. Kleyn en tot diens plaatsvervanger de heer C. Kam- meraat. Uit de verslagen blijkt, dat de Vereeni ging in goeden doen is. Uit het verslag van den secretaris bleek echter, dat de afd-cö- ling in ledental achteruit ging. Het mate riaal bewees in het nfgeloopen jaar goede» diensten. 112 verschillende artikelen zijn in bruikleen gegeven, in 77 verschillende ge zinnen, terwijl het materiaal door aankoopen wederom is uitgebreid. Hefc doen maken van eenderde ligtentje werd in uitzicht gesteld. Bij de behandeling van den beschrijvings brief werd besloten dat de afgevaardigde zich te verstaan zou hebben met andeiwi afgevaardigden, met het opg op de wensche- lijkheid tót verlaging van het quotum. Aan hefc hinde der vergadering herinnerde! do voorzitter aan de klacht, dat het leden tal achteruitgaande is, waarna de leden wer den aangespoord, ieder in zijn omgeving, het ledental te vermeerderen door op de groote voordeelen, die „Hefc Groene Kruis" ople vert te wijzen. Het voorstel van een lid om hefc leden tal te vermeerdéren door een oommissie met do werving belast, zou in oen bestuurevei> gade.ring overwogen worden. Bij Kon. besluit is, met 16 November are.* aan mr. J. J. E. Bosehloo, op zijn vereoek eervol ontslag verleend als 6ohoolopziener in het arr. Heerenveen; met 16 Nov. 1910 benoemd tofc «directeur van het post- en telegraafkantoor te Delfzijl, J. L. Storml thans commies der telegra phic ie klasse; met 16 November 1910, benoemd, tot di recteur van het postkantoor "te Abcoude, J., A. Rijsor, thans in gelijke betrekking tö Futten; benoemd, met 16 Nov. 1910, tot directeur van het Rijksopvoedingsgesticht te Amers foort J. Visser, thans directeur vaji de Tuchtschool te Velzen; tot directeur van de Tuchtschool to re.L zen, P. Scholten, thans directeur var: d6 Tuchtschool te Ginneken. De minister van koloniën heeft mrs* O. R Reaujon, R. M. J. M. Beguinj, J. A. J. Meddens, G. A. van Schouwen en J. J, de Vries ter beschikking van den Gouver neur-Generaal van Ned.-Indië gesteld ten einde daar te lande te wórden geplaatst bij den bureaudienet, waaronder begrepen de dienst ter griffie van het Hooggerechts hof en van Europeesche of inlandsche rechtbanken. Het Strijkorkest „Euterpo" 7.al zijn 12do Invitatie-concert geven op Dinsdag 29 Nov. a.s. in „De Graanbeurs" alhier. Alg solist zal daarbij optreden de heer F. M. Trijtel, lste violist bij het Concertgobouw-orkest to Amsterdam, terwijl het orkest onder lei ding yan den heer J. Vink als hoofdnum mers Beethovens Symphonie No. 11 C-dur en L'Arlésienne 1, Suite d'orchestre van Bi- zet, zal ten gehoore bren^n. Dit concert belooft dus wel een van de mooiste te zulten worden welke „Euterpo" tot nu toe gegeven heeft. Onzo vroegere stadgenoote mej. Gonda van Dam ig benoemd tot leerareg aan het conservatorium te Flensburg Op 30 October e.k. debuteert zij op een van de conservatorium-concerten aldaar. Bouwmeesters afscheid. Uit „De Java-Bode" van 24 September f Zcoals Israels den Zoon van het Oude Volk penseelde te midden van zijn oü-kleederij, zijn negotie, gebogen zittend met een we reld van gedachten in zijn donkere, strak- kijkende oogen en den trek van lijden om den fijnen, wreeden mond zoo schildert Bouwmeester in óénen avond een Jood Shylock, den semi-ph'ilosoof, die zijn harts tochten uitleeft in felle bewogenheid levert ook Bouwmeester een schilderij, dafl echter slechts leeft Moor éénen avond eü alleen in herinnering een .voortbestaan! beeft. En zóó, schilderend dien Zoon van het

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1