A0. 1910, Courant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Ofiieieele Kennisgeving. Kunst, Ietteren, enz. N°. 'T5543 Zateïvlag 33 October. PRIJS DEB ADVERTENTIEN: Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere lettere naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents, - Voor het inoasseeren wordt ƒ0.05 berekend. P1UJS DEZEB COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door ANNA JASPERSE, vrouw van J. O. VAN LEEUWEN, wonende te Leiden een ver zoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het benedenlokaal van heb perceel Claren- steeg 34. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 22 Oct. 1910. DRAIVKWSüT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door G. VAN WOERKOM, bankwerker wonende te Leiden een verzoekschrift ifl ingediend, om verlof voor den verkoop van alooholhou- denden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de voor- en achterkamer van het perceel Haven 16. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN BEIJST, Secretaris. Leiden, 22 Oct. 1910. Leiden, 22 October. In een der zalen van het Nutsgobouw hield gisteravond de af deeling Leiden van Iden Ned. Protestantenbond onder presidium van prof. cir. L. Ana-ppert naar JaarUjlcsohe algemeene vergadering. Uit hot verslag van de werkzaamheden over het afgeloopen jaar van de afdeeling zelf en van haar onderafdeelingen, uitge bracht door de secretaresse mej. J. A. Si mon Thomas, sprak een opgewekte geest. Hot ledental bleef met ongeveer 300 sta biel. Er werden twee lezingen gehouden «dloor prof. dr. Eerdmans, die groote belang stelling wekten, en een avond van gewijde muziek in de Remonetrantsohe kerk door mej. Harry van der Harst en twee harer beste leerlingen. Dez© bijeenkomst was zeer druk bszooht. Aan de leeszaal Reuvens werd een exem plaar der Nieuwe Vertaling van het Oude Testament en andere boekwerken ten ge schenke gegeven en zoowel door de afdee ling als door sommige harer leden werden periodieken aan de zaal afgestaan. Het aantal leerlingen dor Zondagsschool fcam toe; men heeft er echter behoefte aan onderwijskrachten. Jonge dames die zich daartoe geroepen gevoelen, zijn hartelijk belkom Van do leerlingen werden, een tweetal naar de vacantie kolonie te Lunteren gezon den. Het Kerstfeest werd met een Kerst boom tot middelpunt in de Stadsgehoorzaal gevierd, waarbij o. a. ds. Van der Wissel bet woord voerde. In het Wijkgebouw gaan de werkzaamhe den vooruit. De avondgodsdienstoefeningen trokken weer meer bezoek. Het aantal leer lingen voor do verschillende lessen neemt gestadig toe, doch ook hier is gebrek aan goede werkkrachten. De Wijkverpleging blijft voortdurend zoowel door polikliniek als door bezoeken aan huis met haar nuttigen arbeid in de fabriekswijk voortgaan. In de polikliniek hadden 17185 behandelingen plaats en 8500 bezoeken aan huis werden dioor de zusters gebracht. r Uit het verslag van den penningmeester, den heer M. Joustra, bleek dat de inkom sten met inbegrip van 'n subsidie van f 1000 Voor de wijkverpleging en f 150 voor de tee- kcnschool van de gemeente hadden bedra gen f 1862 en het subsidie, dat het vorig jaar f 90 bedroeg, was nu f 144. De afdeeling ontving een legaat van f 100 van mej. Van der Mark. Het directeurfonds bedroeg f 2164 met een batig *aldo van D70. Tot bestuursleden werden herbenoemd de beer A. J. Binnendijk en dr. W. Lente, terwijl voor de vacature mej. Van Dam, die wegens andere drukke bezigheden niet we der voor een herbenoeming in aanmerking wilde komen, werd benoemd dr. Boonacker arts, alhier. De voorzitter bracht aan mej. Van Dam die vooral veel in het belang van het direc teurfonds deed, dank voor hetgeen zij voor de afdeeling is geweest. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Zwolle werden benoemd de heeren prof. dr. L. Knappert en dr. W. Lente, waarna de beschrijvingsbrief dezer vergadering werd behandeld. Nog werd medegedeeld dat twee winter- bijeenkomsten zullen worden gehouden, de eerste in November a.s. Het kiescollege der Ned.-Her7. Qem. alhier, heeft gisteravond uit het vroeger ver- molde drietal benoemd ds. W. J. Roscam Abbing (candidaat der ki«sv®reenfging „Geloof on Belijdenis"), sedert 1908 predikant te Over- 8chie, die daarna door den Algemoenen Kerke- raad is beroepen tot herder en leeraar der Gemeente. De Predikanten P Veen, te Zutfen, en J. C. H. Scholten, to Dioren, die als can- didaten van de Kiesvoreeniging „De Ned.- Herv. Kerk" op het drietal voorkwamen, waren inmiddels beroepen te Rotterdam en te Gouda. Voorts heeft het Kiescollege al« ouderlingen herkozen de heeren; 8. Smit, A. O. Kloots, J.. M. Los, B. J. van der Nat en N Stouten, en gekozen de heeren: prof. dr. ii. M. vun Nes, G. Seydel en G. Splinter Sr. Als diakenen werden herkozen de heeren J. la Rivière. H Gystnan, A. L. de Vlieger, D. Pander en A. D. Hakkenberg on gekozen werd do hoer J. P. Mulder. Als inzet van de winterpropaganda hield de afdeeling Leiden van den Alg. Ned. Bond van Textielarbeiders „De Eendracht" een openbare vergadering in de zaal van don heer Van Manen, Oude Heerengiacht 6a, die goed bezocht was en waar de hoofdbestuur der De Bruin, uit Den Haag, het woord voerde. Spr. schetste de ontwikkeling der vakbewe ging in ons land en toonde aan de hand van verschillende voorbeelden aan, welk nut en voordeel er door de aiboidersorganis^tie al r6ed« veroverd was. Komende tot de Leidsche textielarbeiders, wier lot hy beklagenswaardig vond en slech ter dan overal elders, trachtte h\J met cyfera duideiyk te maken aan welk tekort zy ïydon. ny moende hun den weg tot verbotering te kunnen aanwyzen, die ook voor hen tot een betere samenleving kon voeren, en wekte daarom de aanwezigen op om lid van hun vakbond te worden. In Leiden-Tn®t syn oirca sooo t^xMAtArbol- ders moet een. abieelmg gioelen, waarmede ook vaa patroonszyde lekenmg zal wordon gehouden. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemankt. Er traden ten 6lotte 25 personen toe. De Kriesche Vereeniging „Pier feu Htis" hield g.'3teravond onder voorzitterschap van dsen lieer S. H. Koster haar eerste gearkomste van dit winterseizoen in de bo venzaal van „In den Vergulden Turk". Hoe wel deze vergadering uit den aard der zaak meest aan huishoudelijke zaken was gewijd, waren de oude getrouwen wederom, op een enkele uitzondering na, allen present- In h<et verslag van den secretaris, den heer P. Peenstra werd met voldoening her innerd aan de zeer afwisselende, goed ge slaagde en gezellige avonden in het afg^e- loopen winterseizoen doorgebracht. Nadat we der eenige nieuwe leden waren aangenomen, werd de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer S. P. Minnema, na gezien en aceoord bevonden; zij sloot met een batig saldo van f 14.40. Ook de rekening van het zangkoor, dat zich onder de leiding van den heer P. de Rook zeer verdienste lijk maakte, leverde een batig slot op van f 15. Deze uitkomsten mogen, in acht geno nomen het vele dat de Vereeniging in den vorigen winter haar leden ©n gasten aan bood, alleszins bevredigend genoemd worden. De vier aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Daarna had de jaarlijksche uitloting van twee aandeelen in de Tooneel-leening plaats. Verschillende vrije voordrachten werden gehouden, een tweetal .dames v-irplichtte het gezelschap ten zeerste door hst zingen van eenige liedaren, en wat wal liet voor naamste was, uit de gehouden basprekin- gen bleek ten duidelijkste, dat bij allen da ernstige wil voorzit, het gezelschap te doen groeien en bloeien. Geen wonder, dat na het dansen van de Skots een luid gejuich op ging voor het Selskip en den Voorzitter. De kolonel intendant C. F. Ouwerling, werkzaam in de Nieuwe Hollandsche Waterlinie, zal in het a.s. voorjaar den dienst met pen sioen verlaten. Gistermiddag te vier uren had in het gebouw Breestraat 27 een ledenvergadering plaats van de afd. Leiden der Nederlandsche Gustaaf Adolf-Vereeniging. Besloten werd een reglement, waarvan concept ter vergadering gelezen, besproken en goedgekeurd werd, te doen drukken en aan de leden tor hand te stellen. Het bestuur der afdeeling zal voor het jaar 1910- 11 zyn samengesteld uit de heeren H. J. P. Suringar, vooriitter; dr W. J Lente, secretaris penningmeester (Hooge Ryndyk 18b), H. J. Binnendyk, d9. S. Cler, M. Joustra. Jhr. Mr. N. C. de Gyaelaar, burgemeester dezer gemeente, heeft het hem aangeboden eere-voorzitter8chap van do Commissie voor de Landbouwtentoonstelling, die vanwege de Holl. Maatechappy van Landbouw in 1911 zal worden gehouden, aanvaard. By de door beatuurderen der Stedelyke Werkinrichting gehouden aanbesteding voor de levering van voedingsmiddelen over het tydvak November 1910 October 1911 zyn als leveranciers aangewezen: M. van Klinken, aardappelen voor 4.34 ot. B. Ouwerkerk, gort 9.99 ct.; ronde bruine boonen 25 ct. Verkouw en Stokhuyzon, capucyners 22.5 ct.; groone erwten 22.5 ct.ryst 11.75 ct.;peper 50 ct.; stroop 13 ct.; cichorei 22 ct. J. P. Fontein Zn., koffie 90 ct. N. Bruin mei kamp, kropbrood 9.2 ct.; rogge brood 7.9 ct. J. Beulink, rundvleesch 65 ct. Wed N. v. Wlngen, rundvet 65 ct. (alles per K.G.). P. Duindam, zoetemelk 7.75 ct.; karnemelk 8 ct. (per liter). De gezant van Portugal, de heer Lampreia, eenige maanden geleien by het Nederlandsche hof geaccrediteerd, is sedert een week bier to lande afwozig en bevindt; zich t® Paiystot het ondergaau van een operatie. Kort na de jongste gebeurtouisssn in r.yn vaderland, verzekerde men, dat de gezant zyn diplomatieke functie onder de ropubliek niet verlang te voort te zetten. Voorts moldt men, dat Nederland inzake de quaeslie vAn erkenning van de nieuwe repu bliek de beslissing van andere mogendheden, ten deze to nemen, zou afwachten. Dezer dagen weird in sommige bladen medegedeeld, dat de directeur van het Kon. Huisarchief belast is mot het toezicht op het plaatsen van naamplaten op de lijkkisten der vorstelijke personen in. den grafkelder te Delft. Men verzoekt thans mede te dee- len, dat het bericht op de een of andere vergissing moet steunen, in elk geval allen grond mist. De vernieuwing of aanbrenging der platen geschiedt in overleg met den bur gemeester van Delft* onder leiding der Hof- commissie. De EngeUche gezant, Sir George Buchanan, en zyn echtgenoote, zfjn gister- namiddag te 4 u. 53 mia. te Apeldoorn aan gekomen. Por hofrytuig begaven zy zioh naar Da gezant kwam aan H. M. do Koningin zyn torugiuopidgobrieven overhan" dig-en. Mede was overgekomen Baron Sir tema van Grovesuns, grootmeester van het huls van H. M de Koningin. De heer Buchanan is te 8 uren weer ver trokken. Te Haarlem ie by de Ned.-Herv. Gem. boroepon ds. G. W. C. Vunderink, te Amers foort. Hr. Ms. gezant te Parys, ridder Do Stuers, blyft tot a. 8. Haan lag in do Residentie. Men maldt uit Roermond aan de f Maas bode": Alhier ia een telegram ontvangen, meldende dat onze vroegere stadgenoot de heer D. Reuten in Iniiö door een inlander werd vermoord, waarschyniyk uit wraak. De verslagono was werkzaam als scheikundige op een suikerfabriek te Pradjahan (Java) en had den jeugdigen leeftyi van slechts 21 jaar. Reuter saint d.d. 21 dezer uit Beriyn* In de heden gehouden vergadering van den Bondsraad is het ontwerp van de overeen komst met Nederland, over den handel in brandewyn aan de Dnitsch Nederlandsche grens, aangenomen. By resolutie van den minister van kolo niën zyn do dames L. W. ProDk, I. de Jongh, II. M. Vermaas en M. J. Stock ter beschik king gesteld van den gouverneur-generaal van Ned.-Indlë, om te worden benoemd tot hulponderwyzeres by het openbaar Euro- pee8ch lager onderwys daar te lande, en is G Dalenoord Jzn. tor beschikking gesteld, ten einde voor den tyd van twee jaren te worden belast met het geven van onderwys in het weven by hot gevangeniswezen daar te lande. NOORDWIJKERHOUT. Aangemoedigd door het buitenkansje, dat enkele weken geledon ton deel viel aan eenige inwoners van de Zilk, werd gisteravond alhlor opgericht een lotery-club met aanvankeiyk 85 leden. Reeds is oen reglement vastgesteld en een bestuur gekozen, dat als volgt is samengesteldvoor zitter S. Pardon; penningmeester L. Hens- borgen; secretaris K. Yink; commissaris G. van Dam Jr. VOORSCHOTEN. By de in „Het Wapen van Voorschoten" door notaris D. K. J. Schoor gehouden verkooping, werden afgeslagen 1. buigerwoonhuis met tuin, A 354, in bod op 1 1975; verhoogd met f 100; niet gemynd. Kooper de heer H Mens; 2. koffiehuis met woonhuis, enz., in bod op f 4000, opgehouden; 3. bouwgrond, daarachter, in bod f 1500, opgehouden; 4. winkelhuis, barbiers affaire, in bod op f 1400; verhoogd met f 800, niet gemynd. Kooper de heer A. J. TJurlon, voor f 1700. 5. arbeiderswoning A 216, In bod op f 800; verhoogd met f 100; nader met/" 26; niet gemynd Kooper de heer A. J. Turion voor f 425. 6. idem A 215 en 7. idem A. 214, kooper de heer A. J. Turion voor f 425. 8. arbeiderswoning A 213, in bod f 860; verhoogd met ƒ60; nader met f 25; niet gemynd. Kooper de heer A. J. Turion voor f 425. 9. buis en erf A 212, in bod op f 1200; verhoogd met 100; niet gemynd. Kooper de heer G. van Zeideren voorf 1300. AARLANDERVEEN. Vanwege de Provincie worden sinds geruimen tyd opmetingen go- daan langs de boorden van het Aarkanaal. Men brengt dit in verband met do belangryke verbeteringen van het Aarkanaal on van do wegen langs dit kanaal. ALPHEN. De vergadering van „Het Groent Kruis", afdeeling Alphen Oudshoorn en Aar- landerveen 1. i., was door 28 leden bezocht. De vooizitter, de heer Bes, opendo de ver gadering. Over den beschryvingsbrief Alge meene Vergadering volgde een breede bespre king aan het eind waarvan besloten we^d, dat de afgeyaardige by evontueele stemming over het punt: „behandeling dor door de commissie, bedoeld in art. 83 dor Statuten, ontworpen Concept Statuten en Huishoudolyk Roglement", zou tegen stemmen, daar do brief te laat ontvangen is om in deze af- dooling er vorder over te raadplegen. Tevens werd besloten te stemmen tegen het voorstel, om, voor de bedragen aan de Algemeene kas, het quotum te bepalen op 14°/o- Tot Afgevaardigde ter Algem. Vergadering werd gekozen de heer C. v. d. Linden on tot plaats vervanger do heer Kerkhoven. Tot bestuurs leden werden herkozen de heeren J. A. Tolk, die nog tydsiyk zyn functie zal waarnemen, en de heer J. tJ. Eikenier Stokmans. Benoemd werden tot commissieleden tot Inspectie van het materiaal de heeren burg. Visser, Marks en Snel. De kosten voor een te bouwen ziekenhuis zouden f 20.000, buiten den grond, bedragen, alzoo luidde het verslag der com missie, die met het onderzoek hierna belast was. Wilde men één der kamers van het nu bewoonde huis daartoe inrichten, dan zouden de kosten f 760 bodragon. Veol werd over dit punt gesproken, met het slot, dat de commissie eens nader onderzoek zal doen in plaatsen waar kloine ziekenhuizen bestaan. ALKEMADE. Binnen enkele dagen gaat onze gemeente verlaten de heer Petter, Ryks- ontvanger, benoemd to Ruvestein. Zoer velen zullen dezen ambtenaar met leedwezen zien vertrekken. De heer Petter was altyd de voor komendheid en beleefdheid in persoon. Hoe wel wy hem noode zien vertrekken, wen- «Ghen wij hem ia zijn nieuwe standplaats eon aangenamen werkkring en oen goede gezond beid Hy kan er zich van verzekerd houden, dat zyn optreden hier in aangename herin nering zal biyven. HAZERSWOUDE. Aan het herha'ingson- derwys wordt op het Dorp deelgenomen djor 19 leerlingen dor Chr. school, door 9 op de R. K. school en door 4 op de Openbare school. KATWiJK-AAN-ZEE. Het buitenwerk aan het nieuwe politie bureau alhier is thans zoo goed als geëindigd. Het is een keurig gebouw. Inmiddels ia men reeds begonnen met het afbreken der oude politie post. Toen dezer dagen de logger K. W. 166 „Noordster", van den heer Joh Parlevliet, alhier, binnenkwam, rapporteerde de schipper D. Duindam aan den reeder, dat hy dertig netten verloren had. De reeder kon nu hierop antwoorden, dat hy van het politie-vaartuig „De Zeehond" een radio-telegram had ont vangen, dat door „De Zeohond" reeds zestien van de dertig netten waren opgeviecht. LISSE. De Tooneelvoreenfging „Nut en Gr noegen" zal in de tweede helft van Novem ber de eerste uitvoering goven voor kunst lievende leden en donateurs. Opgevoerd zal worden; Wolfang de Zigeuner", drama in drie bed-yven, gevolgd door „Knok", de Zuidpooluitvmder te Koppendam, biyspel in twee bedryven. NOORDWIJK. Maandag n. s. worden de circulaire», annex inteekenbiljetten, vorspreid, betrekking hebbende op het plan der bloe misten werkliedonbond „Door Eendracht Ver bonden", om alhier te komen tot oprichting eener coöperatieve bakkery. De circulaires, welke aan duidoiykheid niets te wenschan overlaten, vertellen aan belangstallenden, op welke voorwaarden men aandeelhouder der coöperatieve broodbakkery kan worden. Wy zullen nu maar afwachten, of er veel lief hebbers zyn. Van het aantal dergenenen, die zich voor het lidmaatschap aangeven, zal hot afhangen, of de bakkery begonnen wordt of niet. Hoe mon ook over zoo'n onderlinge bakkery denken mag, respect moet men heb ben voor het ondernemen Ie bestuur van „D. E. V.", dat het initiatief nam. OUDE WETERING. Gisteravond waren de leden der Boerenleenbank in buitengewone vergadering byeen. Het convocatiebiJjet ver meldde alleen: Bespreking boetestelsel. Besloten werd de boete van 60 coots te handhaven voor hem, die de ledenvergadering niet bywoont, en van 16 cents voor hem, die n a hot sluiten der presentielijst ter ver gadering komt. Vrygesteld zullen zya: lo. vrouweiyke leden; 2o. ryksambtenaren3o. militairen in werkeiyken dienst; 4o. zy, die in dienstbetrekking zyn en van huD patroon geen verlof kunnen krygen; 5o. zy, die ernstig ongesteld zyn; 6o. zy, in wier gezin een ernstige zieke is; 7o. zy, die meer dan twee uur van de plaats der vergadering afwonen. Door den heer J. van Itenon werd nog voorgesteld om ook 16 cent boete te heffen van hem, die vóór het pfhandelen der agenda de vergadering verlaat, welk voorstel werd aangenomen. TER AAR. De Raad komt Donderdagmorgen om elf uur byeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. aangaan geMleening; 8. ver hooging jaarwedde Wethouders; 4. vaststel ling begrooting 1911; 5. wyziging en toe voeging begrooting 1910; 6. vaststelling Suppletoir Kohier HOvffdelyken Omslag sup pletoir 1910; 7. vaststelling Kohier Honden belasting suppletoir 1910; 8. ontheffing aan slagen Hoofdeiilken Omslag; 9. ontheffing aanslagen Hondenbelasting; 10. reclame Hoof- delyken Omslag. WARMOND. Alhier ls aangevangen met den aanvoer van zand voor de te vergrooten R.-K. begraafplaats. Hec geeft velen handou werk. Ook al met het oog op d® a. s gas- veflichting alhier zal in oen letaal van „De Stad Rome" in den loop der volgende week een tentoonstelling worden gehouden van alle mogeiyke daarvoor noodige artikelen, lampen, kookstellen, ornamenten, enz. De gashouder is in zooverre gereed, dat de volgende week de proefpersing zal plaats hebben. WASSENAAR. Behoudens goedkeuring van den Raad zal de he9r J. A. van Ryswyk in den loop van dezen winter oen cursus geven in de Engelsche taal. Daar de Raad Donder dag a. s. vergadert, zu'len belanghebbenden goed doen zich vóór dien tyd aan te meidon, ZOETERMEER. By do door notaris Van Hamers velt alhier geluuden v&ikooping vaa het huie met steenen schuur, ert en tuin naby de Vlamingstraat en aan den Broek weg is dit geveild door B. Brmkers, te Zegwaard, voor f 4000 en daarna door dozen veihoogd mot f 200. By den afslag is het poroeel niet gemynd. ZOETERWOUDE. De gemeenteraad, die, zooals gemeld is, DmsJag a.s. om halftien vergadert, hö9ft de volgende punten te behan delen: 1. Ingekomen stukkon; 2. Vast stelling suppletoir kohier hondonbelasting; 3. Vaststel ling kohier Sch>olgelden 3de kwartaal 1910; 4. Af- en overschryving der begrooting 1910; 5. Vaststelling gemeentebegrootiug 1911; 6. Reclame Hoofdeiyke Omslag. Vereenijing „Sclioolkindcr- vopidiirj:" te Leiden. Buitengewone leden voxgaffermg. Deze vergadering was nc-odig, daar er -i vacatures in het bostuur waxen. Wel waa het bestuur in de vorige vargadering mach tiging verleend zich met twee led©n aan te vullen, maar daar dit in strijd zou zijn met het reglement en van den liser De Kier bovendien bericht was ingekomen, dat ook hij meende te moeten bedanken als be stuurslid wegens omstandigheden in zijn zaken, was het bestuur van oor doel, dat hier een algemeene ledenvergadering beslist noodzakelijk was. Nadat de notulen gelezen waren en da secretaris had medegedeeld, dat het ook onzen burgemeester behaagd had lid van „S.K.V. te worden, had de bestuursverkiezing plaats. „SchooLkindervoeding" heeft gemeend nu drie dames als bestuursleden te moeten verkie zen, hetgeen zeker voor de V'^reeniging em groot voordeel moet zyn. De dames M. van Driel, J. Mayer en N. Weyenbergh werden met algemeene stemmen gokozen. Nadat de Voorzitter in eonig© hartelijke woorden nog eens naging wat de heer H. de Kier gedurende 12 jaren voor „S.K.V." is geweest, v/erd de vergadering gvxlurendo eenige oogenhlikken geschorst. Bij heropening waren de drie dames be stuursleden aanwezig en werden zij doocr den Voorzitter geïnstalleerd. Om den dames verder eenige inlichtingen te verstrekken van de taak, die zij dezen winter te vervullen zullen hebben, werd de ledenvergadering ge sleten en bleef het bestuur vorder nog eenige oogenblikken bijeen. Gaarne maken wij onze lozers attent op een uiting van wat da heer Brouwer noemt Keramische keramiek, d. w. z. een werkeiyke Vakuiting op bet gebied van aardewerk. Wy zagen nog nimmer eon dergelijke proeve van 2yn hand, doch kunnen ons nu verlus tigen in een heraldisch bord, hotwolk bU by de firma d'Hersigny heeft tentoongesteld. Het wil ons voorkomen «lat deze uiting zich by- zonder ontplooit bU heraldische opgaven. De Nobelprys voor geneeskunde De Nobelprys voor geneeskunde is dit jaar door het Karolinische Institut te Stocklnlm, toegekend aan dr. Albrecbt Kossel, professor in de fysiologie te Heidelberg Het bedrag van elk der Nobelpryzen is in 1910 193,360 franks. De Minister van binnanlandsche zaken brengt ter algemeene konnis, dat het Museum Hondrik Willem Mesdag, te 'sGravonhage van 1 tot on met 15 November voor het pubitek zal zyn gesloten. (8l -Cc In een te Rotterdam gehouden vergade ring is besloten tot opnohting van een ge mengd koor. Als bectuur zijn gekozen de heeren Jos. Huyser, voorzitter; A. Maas,- secretaris. De heer Bart Verhallen heeft

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1