Faillissementen. De Zwaarlij vigliefd en haar Behandeling. Burgerlijke Stand. Uit ds Rechtzaal. Gemeenteraad vast Noord wijk. Gistel-namiddag om halfdrie kwam de /Laad in openbare 7/tting bijeen. Voorzitterjhr. W. 0. van •Fanhuys. Afwezig met kennisgeving de heeren dr. 'A. Kervel en wethouder 0. Aik»?made Sr. Een vacature. Onder de ingekomen stukken komen voor: Schrijven van Ged. Staten, waarbij medo- godeeld wordt, clat op 24 Oct. a.s. verslag zal worden uitgebracht Omtrent het verzoek van L. Graaf van L mburg Stirum, om den Halfwcgschen Schulpweg af te voeren van den legger van wegen en voetpaden. Nadat dc Voorzitter er aan herinnerd had, dat er door het Gemeentebestuur ëen schrif telijk advies naar Ged. Staten was gezon den omtrent bedoelde aanvrage Van Lim burg Stirum, besloot de Raad zonder hoof delijke stemming, dat er vanwege het ge meentebestuur geen afgevaardigden naar do bijeenkomst van 24 Oct. zullen gezon- worden. Verzoek van Gasthuisïneesters van het Gasthuis te Noordwijk-aan-Zee, om de bijna 80-jar ge Marijtjo Balkenende, wedu we van D. G. de Bruin, te mogen opnemen. 'Be Raad besloot zonder hoofdelijke stem ming, het verzoek in te willigen. Adres van W. Tappenbeck, P. Wülfing- hoff c-n nog 125 anderen, waarin zij berich ten, ten zeerste te betreuren de houding van •wethouder C. J. L. van d?r Meer, in de verge Raadsvergadering tegenover den .Voorzitter aangenomen; dat zij het betreu- ;ycn, dat geen enkel Raadslid zich geroepen ..gevoeld heeft, den Voorzitter in bescherming 'te nemen tegen de aanvallen van wethou der Van der Meer; dat zij het noodig ach ten, dat een groep burgers, die allen veel belang stellen in den bloei der gemeente, haar afkeur ng over de houding van meer- genoemden wethouder te kennen geeft. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt dit adres voor kennisge ving aangenomen. Daarna was aan dc orde een voorstel van B. en Ws., den Raad uitnoodigend, dat deze B. en Ws. zou machtigen, een veror dening samen te stellen, regelendo den aan leg van nieuwe straten met betrekking tot plaveisel, verlichting en rioleering. De Voorzitter gaf eerst een paar toelich tingen. Vooral te Noordwijk-aan-Zee wordt jnogal veel gebouwd. Er liggen nu h er en daar zandwoestijnen tussehen nieuwge bouwde huizen. Alles ontbreekt daar. Er is geen plaveisel, geen rioleering, geen ver lichting. Een en ander ook en vooral voor de toekomst nader te regelen, be doelen B. on Ws. met dr"e verorden ng, Na dat de heeren J. de Groot en A. v. d. Berg Gzn., nog een paar inlichtingen gevraagd hadden, besloot men zonder hoofdelijke stemming overeenkomstig den wensch van B. en Ws. Daarna werd behandeld het reeds vroe ger ingekomen adres van Job Duivenvoor den e a. om een gedeelte van den Noord- wjjkschen Duinweg verhard te krijgen. Adressanten waren genegen, hun medewer king te verleenen. Zij zijn namelijk genegen, puin en heislag van de Noordwijkerhoutsche losplaats naar den te verharden weg te vervoeren op eigen kosten, als het Gemeentebestuur bedoelde ingrediënten naar bedoelde losplaats laat brengen. B. en Ws. hadden berekend, dat het de Gemeente op hoogstens f 400 kan komen te staan. Zonder hoofdelijke stemming wordt con form het voorstel van B. en Ws. besloten. Punt 6 der agenda betrof het adres, dat 16 Aug. j.l. was ingezonden door „Maat schappij Huis ter Duin", Duinexploitat'o- maatschappij ,,De Toekomst," N. den Hol lander, W. van Beelen, firma Erven W. II. Konijnenburg, H. Hoek Jr. en H. Lieffe- rink, en waarin den Raad werd verzocht, de strandpa-cht met P. Vink te ontbinden, wijl deze zich, naar het beweren van adressan ten, niet aan de bepalingen der desbetref fende verordening hield B. en Ws. brach ten hieromtrent het volgend prae-advics uit Bij Uw besluit van den 18den Augustus j.l. werd om bericht en raad in onze handen gesteld een verzoek van dc Erven W. H. van Konijnenburg en anderen, om P. Vink krachtens de artikelen 3' en 15 der voor waarden te ontslaan als pachter van het recht tot het plaatsen van stoelen, badkoet sen, enz. op eenigo perceelen strand, vol gens overeenkomst dd. 2-1 Mei 1910. Op onze uitnoodiging hebben adressanten schriftelijk hun klacht, waarop zij hun ver zoek om ontslag van Vink gronden, toege licht. Die toelichting, bestaande uit brieven van: de Duinexploitatie Maatschappij ,,De Toekomst", H. Hoek Jr., Erven W. H. van Konijnenburg, W. van Beelen en N. den Hollander, hebben wij dc eer aan Uwe ver gadering over te leggen. Nadat dit eerste gedeelte van het prae- advies gelezen was, werden do nadere toe lichtingen, verklaringen en een heele serie klachten tegen pachter Vink voorgelezen, alle ingezonden door genoemde adressanten Alle klachten kwamen in hoofdzaak hier op neer, dat pachter Vink op de meest bruta- jle wijze dc rechten van derden schond, dat hij op brutale wijze zijn badkoetsen, strand stoelen en tentjes plaatste op terreinen, waarop hij hoegenaamd geen rechten kon laten gelden. Zelfs de tusschenkomst der politic mocht slechts in een paar gevallen en dan nog maar gedeeltelijk helpen. Adres santen, die bevreesd waren, dat in het vol gend seizoen de misère met pachter Vink opnieuw zal beginnen, vroegen ontbinding der pacht met P. Vink. Nadat al deze klachten waren gelezen, werd het vervolg van het prae-advie^ van B. en Ws. gelezen, luidende als volgt: Wij zijn van gevoelen, dat, zoolang geen volstrekte zekerheid bestaat omtrent de hoogwaterlijn en dus evenmin omtrent de gTenzen van het. door de gemeente van den Staat gehuurde strandgedcelte er nog geen aanleiding bestaat, om op de door adres-* santen aangevoerde gronden, tot ontslag^ van den pachter Vink over te gaan. Wij stellen u daarom voor op dien grond op het verzoek 'afwijzend te beschikken. In liet volgend badseizoen zal dezerzijds op de nauwkeurige in-aeht-neming van dc bepalingen der paohtvoorwaarden worden gelet. Zonder eenigo discussie en zonder hoofde lijke stemming vereenigdé do Itaad z.ch met het praeadvies van het Dag. Bestuur. Aan de orde was thans: aankoop van een strookje grond van W. P. de Vroede, om inc-t clat stronk-je don weg te vorbreeclen bij den Hoek van den Koepelwog en den Los- plaatsWeg. Dat reepje grond zou f l per vierk. M. en in hot geheel ongeveer f 125 kosten. Overtuigd als de Raadsleden blijkbaar wa ren van het nut dezer wegveroreeding, ging ook dit voorstel van B. en Ws er zonder slag of stoot door. Omtrent die ondershandsohe aanbesteding van het rijloon 1911 aan A. van Rijn werd er nogal heftig gediscussieerd door den heer J. P. Barnhcorn, die van meening was, dat do ondershandscne aanbesteding een onbillijkheid tegenover andere voerlieden is. Spr. zou publieke inschrijving wensohen. De Voorzitter antwoordt, dat publieke aan besteding niet in het voordeel der gemeente is, terwijl liet aantal deelnemers gering is. De heer J. P. Barnhoorn beweert, dat er de laatste 3 of 4 jaren geen publieke in schrijving plaats had. Dc Voorzitter herhaalt, dat ondershand- sche aanbesteding in het voordeel der ge meente is, daar publieke inschrijving altijd op teleurstellingen uitliep. Do heer Barnhoorn zegt: „Ik zeg, dat het onbillijk is." Spr. stelt voor, publieke in schrijving te houden. De'heer J. de Groot wijst er op, dat Van. Rijn geen particuliere klanten meer heeft, daar hij deze in den loop der jaren, dat hij voor de Gemeente reed, heeft moeten laten loop en-. Van Rijn is nu eenmaal met het gemeentewerk bekend en er goed voor in gericht. De heer Barnhoorn beweert, dat Van Rijn nooit vaste klanten heeft gehad ook vroeger niet. Dat het gemeentewerk al den tijd van Van Rijn in beslag zou nemen, weet spr. wél beter; geen mensoh toch te Noordwijk-aan-Zee baggert meer schelpen dan juist A. v. Rijn, die geen tijd meer zou hebben., om particuliere klanten te bedie nen De heer Al Balkenende meent, dat er van de beweiïngen van den heer Barnhoorn wel iets waar kon zijn. Spr. heeft wel eens klachten vernomen omtrent de manier, waarop Van Rijn de gemeente bedient. Spr. kan die klachten niet beoordeelen, waarom hij ze niet voor zijn rekening wil nemen, maar een en ander doet bij hem dc ge dachte veld winnen, of het misschien geen overweging zou verdienen, dit jaar eens proef te nemen met publieke inschrijving. Do Voorzitter zegt, dat liet juist de> ma- nier is, waarop het weirk wordt uitgevoerd, waarop hst aankomt. Het - Dag. Bestuur is tevreden 'over Van Rijn. De heer Barnhoorn -interroni poert: „Er benne der zat, die zoo goed. als Van Rijn dat werk kunnen' dóen. Ik ben óók voerman 1 Maar als do oogen dicht gedaan worden dan wordt er van Van Rijn' niéts' gez.cn! Do heer A. v. d. Berg is in beginsel óók voor publieke inschrijving. Thans ech ter stelt hij voor, dit punt aan te houden tot do volgende vergadering, waartoe ten slotte wordt besloten, nadat de beer Barn hoorn schoorvoetend zijn voorstel voorloo- pig had ingetrokken. Daarna was aan de orde de „Begroeting voor 1911'. Voor bijzonderheden hierom trent verwijzen wij naar onzen twaalfden „Noordwijicsehe Brief," voorkomende in ons nummer van 8 Oct. j.l. Algemeen© beraad slagingen werden er niet gehouden. Bij de artikelsgewijze behandeling lokte op de eer ste plaats post 157 discussie uit tussehen den Voorzitter en den heer J. de Groot. Dezo post betreft, ëen uitgave van f 2600 voor het leggen van klinkers (in plaats van de keien) in de Hoofdstraat te Noordwijk-aan- Zee, en wel van af de School met den Bijbel tot aan den Boulevard, ongerekend natuurlijk hét gedeelte, dat nu reeds al dus geplaveid is. De heer De Groot was van meening, dat het gedeelte Hoofdstraat tussehen School met den Bijbel en openbare school wel kon blij ven, zooals het thans is. Do Voorzitter merkt op, dat de arrondis sementsschoolopziener geklaagd heeft-, dat het drukke rijden der zware karren en wa gens zeer hinderlijk is voor het onderwijs in de School met den Bijbel. De heer De Groot meent, dat de open- hare school en de Zustersschool te Noord wij k-Binnen dan óók wel met die klacht kunnen komen. De Voorzitter betwijfelt het, of de ver gelijking van den heer De Groot wel op gaat, doch, als bedoelde klachten te eeniger tijd mochten inkomen, zouden B. en Ws. voorziening moeten overwegen. De Voorzitter vond in deze discussie nog gelegenheid, mede te dealen, dat nog een ander motief hij B. en Ws., hoeft voorge zeten, om zooveel werken te Noordwijk-aan- Zco op de begrooting te brengen. Het geld namelijk, dat door do badplaats wordt op gebracht (de Voorzitter zal ongetwijfeld meer speciaal dc opbrengst van Je strand- verpachting bedoeld hebben) meenden B. en Ws. ook te moeten aanwenden voor verbe teringen op de badplaats. Nadat do lieer De Groot nog wat tegen- gesparteld had, legde hij zich len slotte hij den jpost neer „ter wille van het belang, dat hpt onderwijs in de School met den Bijbel" er bij heeft. Zonder hoofd, stemming wordt post- 157 daarop aangenomen. Bij post 158, verbreeding van den Noord- boulevard, kwam de verbreiding van den Ouden Zeeweg ter sprake. De heer De Groot had het bevreemd, dat waar de geheels Hoofdstraat met klinkers belegd zal wor den de. keien vóór den winkel en de smederij van Jan van Kan, en die tussehen de oude huizen van Jan van Kan en den stal van S. van Ruiten blijven liggen". De Voorzitter antwoordt (terwijl kaarten teokeningen op de tafel worden gelegd en door de Raadsleden bekeken)* dat de yer- breeding van den Ouden Zeeweg bij afzon derlijke begrooting aan den Raad. zal wer den voorgestelJ, zooals de heer Dc Groot op een bijlage der bügrb'jting heeft kunnen zién. Post 158 .wordt zonder hoofd, stemming aangenomen. Pest 159 betrof het vóetpad, dat men .door demping en rioleering der bestaande sloot ua.ii de Zuidzijde van den Pické- weg wil mm leggen. Do hear W. N. Alkcmade wees er op, dat hij het bedoelde voetpad liever aan de Noordzijde van den weg zou wenschen aan gelegd te zien. Spr. geeft toe, dat liet dan wei wat duurder zal worden, daar er grond aangekocht moet worden, doch dan kan men do gevaarlijke bochteu uit den Pické-weg doen verdwijnen, terwijl de gevaarlijke.afrit bij „den MajooP' verbreed en daardoor ge vaarloos kan worden. De Voorziter geeft gaar roe toe, dat het voetpad, zooals de heer W. N. Alkemade het bedoelt, meer en beter aan de eischen zou voldoende lioog-ere kosten (die, zooals wethouder Van der Meer berekend bad, globaal f3000 zouden bedragen) hadden B. en Ws. er van terug te houden. Besloten werd zonder hoofd, stennniug, dat de f 1000 die voor het voetpad stonden uitgetrokken, zouden blijven staan, doch dat men nog niet zou beslissen, aan welke zijde van den weg hc-t pad zou worden aangelegd. B. en. Ws. zullen onderhandelingen openen, met de aangrenzende eigenaars, en daarna met een plan annex begrooting bij den Raad komen. Post 160, f 600 voor khnkerbestrating van dat gedeelte Pické-straat, dat tussehen de woningen van Jan Marbus en Jan Jan son ligt, vong nogal bestrijding bij den heer De Groot, die daarentegen khnkerbestrating be pleitte, van het zandpaadje, dla.t ter plaatse langs de straat ligt. De Voorzitter zeiüe, dat het paadje toch wel beklinkerd zal wor den. Post. 160 werd daarna zonder hoofdei, stemming aangenomen. Post" 105, een memorie-post voor een klok in den gevel van het Raadhuis, lokte nog een kleine discussie uit. Toen de Voorzitter echter gezegd had, dat B. en Ws. met na dere plannen bij den Raad zouden komen, vond de memorie-post genade in de oogen der Raadsledem Daarna werd de geheel e begrooting, in ontvangsten en uitgaven sluitende met een som van f 13,573.11 zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Bij de behandeling der begrooting 1911 van de gemeentelijko gasfabriek merkte de Voorzitter op, dat men bij de ontvangsten gerekend had op 2 p.Ct. vermeerdering van gasverbruik, wat alleszins gemotiveerd mag heeten, als men weet, dat in do maand Augustus van dit jaar het gasverbruik be duidend grooter was dan in Augustus 1909, on dat, niettegenstaande het gebruik van eleetiiciteit De bcgrootmg van do gasfabriek vermeld de aan geraamde ontvangsten f 42,525.41, aan geraamde uitgaven f 37*305.25, zoodat het vermoedelijk batig saldo f 5220.16 be draagt. Zonder hoofdelijke stemming ging ook deze- bogrooting onder den hamer door. 't Ging alles als van eén leien dakje! Bjj de rondvraag wees de heer Balken ende op afkaveling aan den oprit bij de W esteinderbrug. De Voorzitter zegde onderzoek en voor ziening toe. De heer J. Barnhoorn werd gerust gesteld omtrent den Nicolaas-Bamhoorn-weg, dien men verder met keien zal bestraten, als de benoodegde keien uit andere straten ziju vrijgekomen. Ook wees de heer J. Barnhoorn op de „onfatsoenlijke" keien van den Duinweg. De Voorzitter belooft, over deze onfat soenlijke keien in d© vergadering van B. en Ws. te zullen spreken. De heer A. v. d. Berg Gz., brengt den Bronsgeesterweg ter sprake. Een paar ja ren geleden zegden e enigen dei* aan dezen weg grenzende landeigenaars een smal reepje van hun land toe ter verbreeding van den weg. Anderen echter waren hiertoe niet te bewegen. Spr. vroeg, hoe het nu met de indertijd afgebroken onderhandelin gen staat. De Voorzitter beloofde, ook dit in de ver gadering van B. en Ws. te bespreken. Daarna gaat de openbare vergadering over in een met gesloten deuren. Tentoonstelling Brussel. Het „Hbl. van Antwerpen" schrijft: „Er is naar het schijnt een incident met de deco raties naar aanleiding van de tentoonstelling van Brussel. De Koning zou de Leopoldsorde willen ver vangen door het kruis van Leopold II, maar de vreemdo natiën weigeren hun nationale orde te ruilen mot een Belgische orde Yan tweeden rang." J. J. de Kleuver, schoenmaker en winke lier, te Geldersch-Veenendaal. E. Nieuwenhuis, vissoherman en winke lier, te Franeker. De veilingsvereeniging „De Linkermaas oever", gevestigd te Blerick, gemeente Maasbree. J. Dorleyn, zonder beroep, te Oost- en West-Souburg. J. Zeeuwen, weduwe van P. Schelle, te Vlijmen. II. Lijnbaoh, horlogemaker, en D. Sander, agent van een levensverzekeringsmaatschap pij, beiden te Alkmaar. R. van der Veen Hzn., bode en koopman, te Finsterwolde. B. Gerritsen, landbouwer, te Hengelo (G.) H. O. R. H. Kohierx laatstelijk in Ne derland gewoond hebbende te Amsterdam, thans wonende te Brussel. P. van Vliet, koopman en winkelier, te Amsterdam. M. Piller, koopman in fruit, te Amster dam. RECLAME», h 40 Cent# per legel. VÜÓUWjSM beboovem niet ü8ilaj<3. lijdende te zijn. Wanneer gij steeds last hebt van pijn :n uw rug, verschrikkelijke hoofdpijn, duizelig heid en schemeringen voor de oogen, rheu- matische pijnen, hartkloppingen, en gij u afgemat gevoelt, hoewel gij nauwelijks met uw bezigheden begonnen zijt, denkt gij er dan wel aan wat de oorzaak van uw kwaal is? Vele vrouwen zijn er toe geneigd om der gelijke verschijnselen toe te schrijven aan haar vrouwelijk gestel, niet wetend welk een gewichtig werk de nieren te vervullen heb ben en niet wetend hoe vaak deze belang rijke organen juist bij de vrouw aangedaan worden. De nieren zijn de zuiveraars van het bloed en verschijnselen als de bovenstaande too- nen aan, dat zij haar werk niet behoorlijk verrichten. Velen verwaarloozen deze eerste verschijnselen en zonder twijfel doen zich daarna ernstige ongesteldheden voor, die een totale verwoesting der nieren ten gevolge hebben. Ver-draagt daarom de eerste verschijnselen niet met gelatenheid, doch begint onmid dellijk met het genezen uwer nieren, de bron van uw zich ontwikkelende ziekte, Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uit sluitend voor de nieren er blaas. Zij ver sterken de nieren en maken haar volkomen geschikt voor haar belangrijk werk. Ze komen de blaas te hulp en voeren de onzuiverheden af, die de bovenstaande ver schijnselen veroorzaakten en waaruit tevens waterzucht, rheumatiek, lenden jicht, urinestoormssen, enz. ontspruiten. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op de juiste spelling van den naam) ziju te Leiden verkrijgbaar bij de bieeren D. W. E. F. de "Waal, Mare 56; D. M. Kruisinga, Nieuwe Rijn 33; en Reijst Krak, Steenstraat. 41. Toezending geschiedt Banco na ontvangst van postwissel a f L75 voor één, of f 20 voor zes doozen*. 4412 47 Het is volstrekt niet noodig de zwaarlij vigheid te beschrijven, want niemand zal ontkennon dat het om ziekte is. In lichte gevallen bedekt men haar met verschoonmde uitdrukkingen; zoo zegt men b.v., dat iemand „sterk" is „goed in 'tvleasch zit," of wel dat men „oen overvloedige gratia bezit", „een weelderige schoonheid", maar* wanneer de zwaarlijvigheid buitengewoon wordt, wordt iemand oen gedrochtelijkheid. Do patiënt wordt kortademig, lijdt aan het hart, de nieren, de lever, storingen der spijs vertering en wordt zichzelf tot een last. Het grootste ongeluk is nog, dat onder de ontelbare .inwendige pf iiitwendige opgehe melde geneesmiddelen men niet weet welk te kiezen, om deze aandoening krachtdadig te bestrijden. Het is echter geheel andere met de „Marmol a T a b 1 e 11 e n", waar van de volstrekte onschadelijkheid gelijk staat met do natuurlijke, physiologischo en snelle werking. Terwijl do dikte verdwijnt, verbetert de al gemeeno t oestand Deze merkwaardige wijze van-werking, dio overi gens geen leefipgel, noch lichaamsoefening, noch onthouding van wat ook vereischt, maakt van dit geneesmiddel do ideale be handeling tegen do zwaarlijvigheid. Verkrijgbaar in alle Apotheken. Prijs f 1.75 per flacon met gebruiksaanwijzing. Agenten: GEBR. C H RISTIA AN SE, 11 oo gewoerd 3, J. ELZINGA, Hoogstraat 5, Leiden, of franco zending tegen inzending van postwissel of postzegels aan HENRI SANDERS, Apotheker, Rokin 8, Amster dam. 4411 39 NOORD WIJK. Geboren: Dijk, Z. van H. Plug en J. J. van Duin.Johanoe3, Z. van J. Vegt en C Leeflang. Pieter Dirk, Z. van D. P. Lindhout en P. Hos. Ondertrouwd: Pie'er Ho.vymans, 67 j. te Veur, weduwnaar van C. de Vrede, eu Johanna van Egmood, 63 j., te Noordwijk, weduwe van J. Vink. Henrioua Johannes Mariens, 28 j., te Winterswijk, en Marie van Schio, 26 j"te Noord- wjjk.Petros Cornelia de Groot, 39 j., te Noord- wijk, weduwnaar van A. Duivenvoorde, en Geer- trudi Vonk, 39 j., te Zegwaard. Overleden: Adrianus Antonius Ruiarok, 2 m., Z. van J. Kuigiok en M. A. van Eeden. Levenloos aangegeven kind van het vr gesl. van J. Hermans en J. W. Waasdorp. J-dianua Ja- coba Schrendvr, 3 weken D. van F. J.Sckrender, en 8. J. Heersma. NOORD WIJ li ERH0UT. Geboren: Hendriku* Pancia'ius, Z. van J. A. v. Denzen en M, C. Kapteyn. Jobanne3 Jacobus, van H. v. Kampen en M. b'chenk. Wilhs- Hendrikus, Z. van E. Brooki;of en J. Hoogenboom. O verledeo: Willem Heemskerk, echtgen. van Maria van Mowsel, 65 j. Gehuwd: Jan van 't W out, 35 j., te Noordwijk, en Pietertje Dcornbos '29 j. Haagsche Rechtbank. Deze rechtbank heeft J. D. W. v. d. G-, te 's-Gravenhage, tot 5 jaren gevan genisstraf veroordeeld wegens berooving van een jongen man in den avond van de maand Februari in 't Achterom, en wegens ■berooving en mishandeling van een kleer maker op een Zaterdagnacht op het Spoi aldaar, C. H. en J. W. T. ieder tot 1 jaar wegens medeplichtigheid aan laatstgenoem de feiten; J. C. S.. die voor hetzelfde feit terechtstond, is vrijgesproken Een lagestrcek of een vergissing. Twee jongelieden uit Wassenaar ontmoet ten elkaar op den Leidschen Straatweg, beiden gezeten in een wagentje, bespannen met een paard. Eén hunner, A. J. R., oit Wassenaar, klimt van den wagen en begint don ander, zekeren J. S,, met de 'zweep te bewerken, „van je welste". .Volgens getuigen sloeg hij hem bijkans blind- Do ander, on zoo'n aanval niet bedacht, kon liet lijf niet borgen en moest zich tot bloedens too laten ranselen. Een en ander gebeurde op 12 Augustus. De mishandelde beweerde nog nooit iets met R. to hebben gehad, en kon geen an dere vork bring van het geval geven dan dat R. zich vergiste, die meende, dat hij, S., kwaad van hem gesproken had, wat niet waar was. De heet aangebrande R. beweerde, dat S. hom was aangevallen, wat niet aannemelijk schoon. Hij zal nu misschien een maand de g»s- vangenis in moeten, althans het O. M. vroeg déze straf voor hem. Uitspraak over acht dagen. In de zaak van II, G. O., koopman te 's-Gravenhage,.; door de rechtbank aldaar veroordeeld wegens diefstal van seringen op de buitenplaats „Perseyn", onder Was senaar, tot 1 maand gevangenisstraf, heeft het O. M. gisteren vermindering van straf tot 14 dagen geëischt. Beklaagde had ver andering van de gevangenisstraf in een geldboete gevraagd. Centrale Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering). Hooger beroep van I. J. B. te H'llegom te gen de uitspraak van den Raad van Beroep te 's-Gravenhage, houdend© handhaving der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij hem van 11 tot en met 12 Novem ber 1909 een rente is toegekend van f 1.304 per werkdag, zijnde 70 pCt. van zijn dag loon, ter zako van een ongeyal daarin be staande dat hij bij het dragen van een baal meel door bet breken van een traptrede is gevallen, waardoor bij heeft geleden aan pijn in den rug. De Centrale Raad bevest g- do de uitspraak met deze aanvulling dat eischer niet ontvankelijk is in zijn vordering tot toekenning van verdere geneeskundige behandeling. Blaarlemsche Rechtbank. Deze rechtbank veroordeelde om.: C. Th. G zonder beroep, te IIaar 1 emmerin©irwe gens mishandeling tot 15 gld. boete of 14 dagen tuchtschool; C. M., arbeider te Haar lemmermeer, wegens mishandeling, tot 8 gld. boete of 8 dagen hechtenis; P. v. d. Meer, arbeider to Lisse, wegens diefstal, tot 5 gld. boeto of 5 dagen hechtenis. C. K., die een partij leeg© fBsschen had gestolen van baron Van Tuyll van Serooe- kerken te Yelsen, werd veroordeeld tot 5 weken gevangenisstraf, met aflrek dor preventieve hechtenis. Diefstal van zakken. E. S. is reeds recidivist, hoewel hij pas luttel jaren telt. Nu'hoeft hij weer zakken gestolen cn aard appelen to Hillegom. De eisch was 6 maanden. Mr. dr. Vis beval zijn client in de cle mentie van de rechtbank aan en ie'oogde hoe eigenlijk de maatschappij van 'j-ongens als deze roéidivisten maakt, door 22 na eer ste veroordeel ing geen kans tc geven, weer eerlijk aan brood to komen. Amsterdamscbe Rechtbank. De öde Kamer heeft gisteren veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens valsöhheid in geschriftej don 29-jarigen uit gever, die in April 1908 een borgstelling valschelijk had ondertcekend met den naam van zijn st'efmoeder, ter dekking van hem door de vrouw van een drukker geleende f 2000. De 6e Kamer heeft conform den eisch van het O.M. veroordeeld tot 2 maanden gevan genisstraf wegens wedorspannigheid een 23- jarigen inwoner van Laren, die op 15 Aug. j.l. zich hevig had verzet tegen twee veld wachters, die hem wegens dronkenschap hadden „aangehouden", d. w. z. n.et anders hadden gedaan dan hem naar zijn huis ge bracht. Mr. L. W. van Gigh had in zijn pleidooi betwist, dat onder naar huis brengen „aan houding" kan worden verstaan. Poging tot doodslag. De Am8terdRm8che rechtbank 4e Kamer deed tevens uitspraak in de zaak tegen den 21 jarigen kellner Ch. H., tegen wien 2 jaar gevangenisstraf b\| verslek geöischt is, wegens poging tot doodslag tegen den 18-jarigen kellner P. Jansen, in den nacht van 1 op 2 Nov. 1908 In de Bakkerstraat, door op hom een revolverschot te lossen, welk schot echter miste doordien Jansen tijdig uitweek. De oorzaak van deze wandaad was dat J. 85 ets., welke hij van H. geleend had, niet kon terug geven. De rechtbank veroordeelde hem tot 6 maanden. Het gerechtshof te Arnhem heeft de ge vangenisstraf van 2-\ jaar, den metselaar P. D., te Gronau, wegens diefstal met braak opgelegd, tot 3 jaar verhoogd. Voor de rechtbank te Winschoten is g'ste. ren behandeld de zaak begon Tijtje J., 46 jaren, weduwe Johannes van der W spooi'wegwachteres te Westerlee, gemeente Scheemda, bij wachtpost 97, aan wie ten laste is gelegd, dat 12 September j.l. door dien zij verzuimd had de boomen te sluiten, door haar schuld de landbouwer Jan Oos terhuis bij dien wachtpost met zijn met twee paarden bespannen wageü, door den tre.n is aangereden, ten gevolge waarvan Oosterhuis is gedood. Beklaagde bekende. Zij mocht niet op het -wekkersein vertrouwen en was elders bezig, toen het misschien heeft geluid. De ambtenaar van het O. M. achtto niet bewezen, dat het wekkersein had gewerkt, doch volgens de instructie- was dat ook geen vereischt-e. Eisch: zes weken hechtenis.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 10