N°. 1554-1 H>or»<ïerdaa; 2C> Octot>ei*. A°. 1S10. <§eze dCourant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. FEUILLETON. De erfenis fier Hadrians. IDSCH PRIJS DISR ABYERTENTIEN: Van 18 regels AIO5. Iedere regel meer A0.17J. Grootere lettere naar plaatsruimte. Kleine adyertentiën ran 80 woorden 40 Oents oontant j elk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het inoaseeeren wordt ƒ0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 1.30. Franco per post 1.68. Leiden, 20 October. Door hot Provinciaal Bee tuur van Noord-Holland is heden te Haarlem, aanbe steed de inrichting tot woning van den Ingenieur en de inrichting der lokalen in de voormalige timmerfabriek te IJmuiden. Raming f 3000. Laagste inschrijver waa de heer P. Brayer, te Leiden, voor f 2940. Thans worden de uitvoerige lijsten der bekroningen o-p do Brusselsche tentoonstel ling purbliek gemaakt. De daarop voorko mende gehikkigen uit Leiden en omstreken hebben we vroeger achtereenvolgens bij het' bekend worden reeds meegedeeld. Blijkens de rekening en verantwoording idex penningmeesters van de feestcommissie bij gelegenheid van liet Koninklijk bszoek aan Amsterdam in 1910, is er in het ge- hoel ontvangen f 42,285, waarvan f41,847 op 1367 inschrijvïngs bil jetten. Uitgegeven ■werd: aan de Idnderaubade f 5634, aan het waterfeest f 7058, aan de versiering van de Hoogesluis f 7481 (de omwonenden droe gen hiervan f 34S0 hij), aan den histocri- schen optocht f 20,100, enz. De trekening sluit dus met een klein vooxdeslig saldo. Naar men aan de „N. R. O." meldt, heeft de vioe-admiraal I. van den Bosch, directeur on commandant der marine te ."Willemsoord, met ingang van 16 November an. ontslag aangevraagd. Na langdurig lijden is te Middelburg op den leeftijd van 55 jaar overleden, dr. L. H. Wagen aar, predikant der Gereformeerde Kerk aldaar en historicus van naam. Door het Classicaal Bestuur van Fro- neker is in een Maandag j.l. gehouden ver gadering onderzocht het bezwaarschrift met toelichting, dat door een 10-tal leden der Ned.-Herv. Gemeente te Dordrecht was ingebracht tegen ds. J. L. Zillinger Molenaar, die het beroep naar de gemeen te te Dordrecht heeft aangenomen Dit be zwaarschrift werd indertijd door den Ker- keraad te Dordrecht doorgezonden naar het Classicaal Bestuur van Dordrecht, dat h'et ter afhandeling stuurde naar de clas- eiB Franeker. Deze heeft het bezwaarschrift nu ongegrond verklaard en van haar be vindingen een gewaarmerkt afschrift, ge zonden aan het- Classicaal Bestuur van Dordrecht. Het resultaat is nu, dat ds. Zillinger Mo lenaar a.8. Zondag, 23 October, afscheid predikt te Bolsward en Zondag 30 Ocfco bar zijn intrede in de Ned. Herv. Gemeente te Dordrecht hoopt te doen. De vereeniging „Godsdienst en Leven" heeft besloten, in het kerkgebouw der Waalsohe Gemeente deze gemeente dank te betuigen voor de groote welwillendheid jegens genoemde vereeniging betoond, door haar gedurende langen tijd dit gebouw af te staan voor het houden van godsdienst oefeningen voor de vrijzinnige leden der Ned. Herv. gemeente te Dordrecht. Bij deze gelegenheid zal het woord wor den gevoerd door dr. W. Haverkamp, pre dikant bij de Ned. Herv. gemeente te Nij megen, terwijl ook een zangkoor de plech tigheid zal opluisteren. Deze bijeenkomst zal Zondagavond a.a. worden gehouden. Reuter seint uit Brussel, dat Z. K. H. Prins Hendrik Woensdagmiddag te vier uren 54 min, uit Laeken is vertrokken, tot dfen trein uitgeleid door koning Albert. Da hoer J. Th. Etmans heeft tegen 1 Januari eervol ontslag aangevraagd als ge- meente-arebitect te Heemstede. Bij de aanbesteding van de installatie voor de oomplete eleotrische straat ver lulu ting van het villapark te Wassenaar is het werk opgedragen voor de som van 11,259 aan de firma Groeneveid Ruempol Oo. te Amsterdam. Den heer M. Noordtzij, hoogleeraar aan de Theologische School te Kampen-, werd gistermorgen, bij gelegenheid van het herdenken van zijn 70sten geboortedag en zijn 35-jarige ambtsvervulling, een. treffende ovatie gebracht door de kinderen der ver schillende Christelijke soholen aldaar, als hulde aan den eere-voorzitter van het be stuur dier scholen. Bij deze gelegenheid werd bij door het oudste schoolhoofd, den heer J. A. G. de Waal, hartelijk toegespro ken, en zongen de kinderen hem eenige toepasselijke geestelijke liederen toe. Daar na werden deze op de scholen onthaal!. Uit zijn kringen mocht hij vele blijken van belangstelling on/tvangen, terwijl de oostu ren van de Christelijke vereenigingen, die zooveel aan professor Noordtzdj te dankon hebben, zich mede niet onbetuigd lieten. Naar vernomen wordt-, zullen nog meer huldebetuigingen deze week volgen. De „Tijd" deelt mede, dht dr. J. Nouwene te Heeswijk bij het Yatioaan be noemd ia tot procureur-generaal van de Norbertijner Orde en tevens rectOT aan de Hoogeschool dier orde, te Rome. Voorts verneemt bet blad, dat dr. Nouwens spoedig ons land zal verlaten en zich te Rome za-1 vestigen. Naar „Het Vad." verneemt, heeft de luitenant-kolonel-kwartiermeester O. J. O. van Goor, belast met de mandateering, bet voornemen, met 1 Februari den dienst met pensioen te verlaten. Do divisie, bestaande uit Hr. Ms. pant- sersohepen „De Ruyter", „Hertog Hen drik" en „Koningfn-Regentee", onder bevel van den kapitein ter zee W. van Voss is 19 dezer van Hobart vertrokken. ALPHEN Bh den gisteren gehouden afslag In het hotel „Toor", alhier, ten overstaan van notaris C. Korteweg, van Hazerswoude, is de stoom-dakpannen- en tegelfabriek met burger- woonhuis. aanboorige gebouwen en machine- rieön, hetgeen in bod stond op f 9100 en tweemaal verhoogd Is met /"1500, afgemijnd op f 400. Kooper is de heer Joh. van Leeuwen, van Alphen, voor f 12.500. Dinsdag hei dacht de beer P. Maazen, hoofd der 0 L. S. alhier, zjjn 25 jarig jubileum. Ter gelegenheid van dien merkwaardigen dag werden den goachten jubilaris door de kinderen der schooi een vulpenhouder aangeboden en een plant. Dat hot voor de kinderen een groote feestdag was, laat zich denken. De hoer H. Blok, onderwijzer aan de openbare school alhier is benoemd tob hoofd aan de openbare school te Egene, gemeente Hellen doorn. BOSKOOP. Alhier werd aan den schoot der aarde toevertrouwd hot stoffelijk over schot van wijlen den hoer W. Swaan, bur gemeester dezer gemeente. Op de begraafplaats was een zeer groote schare "bijeengekomen om den overledene do laatst» öer te bewijzen. Onder baar verschil lende ambtgenooten v.an djen overledene yan naburige gemeenten. Aan de groeve werd allereerst gesproken namens /ijn vrienden door dr. H. van der Tak, daarna namens den Raad door den heer P. A. Ottolander, terwijl voorts een woord gesproken werd door de hoeren F. J. Grootendonst, mr. H. W. Hovy, van Loosduinen, en ds. B. Bennink Bolt, van Zwannnerdam. Algemeen werd zijn heengaan beschouwd te zijn een gevoelig verlies voor Boskoop. Ds. Bolt mocht getuigen, dat, hoewel er reden tot droefheid was, voor allen, die het heengaan van den overledene betreurden, er ook overvloedig stof tot dankbaarheid ten blijdschap was, omdat de heer W. Swaan was heengegaan, vrede gevonden hebbende door het bloed van Jezus Christus. KATWIJK-AAN-ZEE. In badhotel „De Zwaan.' werd gisteravond de jaarvergade ring gehouden van de afdeeling „Katwijk" der Zuidhollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis". De vergadering was zeer matig bezocht, hetgeen niemand behoeft te verwonderen-, want het weer was zeer buiig. De waarnemende voorzitter opende de samenkomst en verzocht den secretaris de notulen dier vorige vergadering te lezen. Deze werden onveranderd goedgekeurd. Daarna deed de penningmeester verslag van zijn gehouden beheer. De inkomsten oveT het jaar 1909 bedroegen f 347.45, de uitgaven f 353.73, zoodat er een nadeelig saldo van f 6.28 was. De begrooting over het jaar 1910 luidde: geraamde inkomsten f 383.50, dito uitgaven f 346.28. hetgeen oen batig saldo zou ge ven. groot f 37,22 Naar aanleiding van deze begroeting 'vroeg een der leden of het be stuur ook boven de geraamde uitgaven mocht gaan en antwoordde het bestuur bij monde van den Voorzitter, hierep, dat men niet aan d© begrooting was gebonden. Punt één van de agenda: Reglementswij ziging, kwam nu aan de orde. Artikel 7 van het reglement bepaalde, dat ieder jaar het geheel© bestuur en bloc aftreedt, doch her kiesbaar is. Voorgesteld werd nu, dit artikel zóó te wijzigen dat het eerste jaar twee, het tweede jaar twee, het derde jaar drie leden zouden aftreden, volgens rooster, door het bestuur op te maken. Dit voorstel werd aan genomen. Tevens werd bij stemming aange nomen, dat de aftredenden herkiesbaar zou den zijn. Punt twee der agenda was spoedig afge handeld'; alle zittende bestuursleden weid den herkozen* t.w. de hoeren J. Hueting, H. J. Bokhorst, J. Burgerhout, J. A. de Best, G. L. Walter, D. L. van Elk en H. E, de Ruyter Zijlker De aanwezige hoeren verklaarden hun herbenoeming te aanvaarden. Als afgevaardigden ter Algemeene Ver gadering, op 28 October te Rotterdam te houden, werden benoemd de hoeren J. Hue ting en H. Meyeringtot plaatsvervangend lid de heer R. Ouwehand. Door den secretaris der afdeeling was in dertijd een verzoek tot het Hoofdbestuur ge richt om subsidie, ten einde de subsidie aan de wijkverpleging alhier te kunnen vorhoo- gen. Tot nog toe was hierop geen antwoord ontvangen; wel hoopt men, dat het verzoek eerstdaags door het Hoofdbestuur in behan deling zal worden genomen. Naar aanleiding van een vraag van één dej. leden naar het aantal voorradige ledikan ten, klaagde de magazijnihouder er over, dat vele artikelen uit het magazijn veel lan ger door de verbruikers gehouden worden dan noodig is, zoodat er vaak gebrek ont staat. Om dit kwaad zooveel mogelijk te be strijden, zal voortaan door den behandelen- den geneesheer de magazijnhoudor op de hoogte gehouden worden, wanneer een pa tiënt het een of ander artikel uit het maga zijn niet meer behoeft. De vergadering werd nu na rondvraag door den Voorzitter ge sloten. LIS SE. De Raad vergadert Zaterdag 22 October, 's morgens te tien uren. Agenda: I. Ingekomen stukken; 2. wijziging bedrijfe verordening; 3. kohier schoolgeld 4de kwar taal; 4. af- en overschrijving, dienst 1910 5. aanbieding gemeentebegrooting dienst 1911. Het gisteravond in publieke veiling ge woest zijnde woonhuis van den heer S. van Waveren in de Kanaalstraat Keeft op gebracht f2425. Kooper was de heer L. Boot, steenhouwer alhier. NOORDWIJK-BINNEN. Bij de gisteren plaats gehad hebbende verkiezing van een lid voor het Kiescollege der Ned.-Herv. Gom. alhier werd gekozen de heer J. D. Marbus, die met den heer C. Elsgeest in herstemming kwam. Naar wij vernemen, zal weldra in het kerkgebouw der Ned.-Herv. Gem. optreden ds. I. van der Linden, Gereformeerd pre dikant in Den Haag, om te spreken over zijn reis naar het Heilige Land. RIJNSBURG. 't Is den laatsten tijd niet raadzaam des naqhts zaken onbeheerd of niet goed afgesloten buiten te laten, waar aan men eenige waarde hecht. Reeds is weer van ocnige ingezetenen de geheele wasch gestolenook voldvruohton, zooHo aardappelen, enz., bij hen opgeborgen, zijn niet veilig, 't Is te wenscban, dat de da ders spoedig worden gesnapt en aan deze diefstallen een einde wordt gemaakt. Een politiehond zou hier zeker goede diensten bewijzen. VOORSCHOTEN. Tot gemachtigden voor het kiescollege van de Ned.-Herv. gem, zijn. herkozen de heeren iF. de Bruin, Y. /an der Marei, H. K. Overdiep, J. P. Sckmal en D. P. Yperlaan en is gekozen de heer P. J. Bakker. De gekozenen zijn allen can didate n van de kiesvereeniging „Het Evan gelie." ZOETERWOUDE. De heer J. G. Lek- kerkerker, candidaat tot den H. D., h'eeft de toezegging van beroep naar Garderon aangenomen. Bij Kon. besluit ie jhr. mr. E. A van Beresteyn benoemd tot burgemeester der gemeente \eendam; benoemd tot ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Rotterdam, voor de kan tons Rotterdam 1, 2, en 3, Gouda en Schoon hoven, teT standplaats Rotterdam mr. J. 0. Koderi-tsoh, advocaat en procureur te Rot terdam aan 0. M. van der Burgh, op zijn ver zoek, met ingang van den len Januari 1911, een eervol ontslag verleend uit zijn betrek king van commies hij het departement van Financiën; goedgekeurd, dat aan J. W. C. Kroon, burgemeester der gemeente Z ui d-Schar- woude, op zijn verzoek, met ingang van l October 1910, eervol ontslag is verleend all secretaris dier gemeente. Mevrouw Curie te Leiden. Mevrouw prof. Curie zaj, waarschijnlijk in het begin van 1911, leenigen tijd to Leiden, verblijf houden, ten einde in hot cryogeen- laboratorium bij prof. Kamerlingh Onnca proeven te doen met radium bij zieer huge temperaturen. Het Haag-sche Oonocrt- cn Theater-Bureau De Haan zal in Januari in ons land Ta* mini introduceer-en, den tenor, ontdekt dooi Lely Lehmann. Tamini zingt in Italië, Duitschland en Engeland met zulk een succes, als slechts zeer weinig kunsten a-ars oogstten. Ta Mann heim was het publiek na afloop van zijn concert zoo enthusiast dat men d,e paaiden van zijn rijtuig spande. DeOarusowoede te Berlijn. Gisterochtend om zes uren zoo sohrü-ft het „Berl. Tagebl." bood Unter den Linden vóór den Operaaclrouwburg een aan blik, alsof er ecu revolutie was uitgebroken. Ruim duizend menschen maakten zich ge reed tot den aanval op het loket, waar plaatsen konden worden besproken voor do drie voorstellingen, waarin Caruso zal me dewerken. De politie had natuurlijk de han* den vol, om de orde te handhaven. En eerst om kwart over elven werd de kas geopendl Om één uor was er voor de drie voor stellingen geen enkele plaats meer te krij* gen. Het nieuwe Concertgebouw te VenloO zal Zondag 6 November e.k. ingewijd wor den met een uitvoering van „La Domna* tion de Faust" door de Venloo*»ch!e Con* certvereeniging, onder leiding van Karei Hamm en met medewerking van Maroella' Pregi Messchaert, Karei Pinks en het Utrechtsohe Orkest. In „Neerlandia" een photographie vai\ de groep deelnemers aan den zesden va- cantieleergang te Leiden. De rede van den heer J. 0. Overvoorde handelend over srijni a.s. reis naar Indië, welke deze op 't Maas- trichtsche congres gehouden heeft, werd gedeeltelijk in „Neerlandia" opgenomen. Het Maandblad van de „Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht bespreekt in hetl kort de Troonrede. Mevrouw van Balen* Klaar besluit haar artikeltje. „Waarlijk, te juichen valt er voor ons niot over de zo Troonrede, noch t© hopenc maar waar zij slechte reden geeft tot protest, laten wij dan dit protest lateif klinken van alle kanten en telkens weder,; 84) Zij hadden op de bovenverdieping der restauratie een tafeltje gevonden, dat dichü bij bet raam stond. Het was hetzelfde plek je als voor een halfjaar. Loni begon haar confidenties met hem op haar grappige manier het een en amder van haar zelve mee te deelen, opdat hij zich ook omtrent haar leeftijd geen illusies zou ma ken. Het kwam daarbij ter sprake, dat zij te Bogendorf, in den Harz, was geboren, dus geen Oostenrijksche was. „Ja, em hoe mijn moedertje te W-.enen is gekomen? Ik was toen nog een heel klein ding. Bogendorf ons landgoed, kan ik mij slechts nog vaag herinneren. Het is later onder den hamer gekomen en ik heb het nooit weer gezien. Moeder ook niet. Ik heb vele jaren niet anders geweten, dan dat wij altijd t« Wee- nen hadden geleefd. En zoo lang ik op fiohool giiig, dacht ik ook, dat vader dood !was. Maar mijn ouders waren sleonts ge ilheiden." „Gescheiden? Arme lieveling 1" Loni trok haar schouders op. „Ik heb een ^ader nooit gemist. Mijn moedertje was al les, allee voor me. Mijn vader moet een zon derling man zijn geweest, een man van de wereld; moeder zeide eens: knap en rid derlijk voor het uiterlijk, maar innerlijk "een koude egoïst Moeder was zijn tweede yrouw. Uit zijn eerste huwelijk had hij een Boon. Dien nam hij ook weer mede, toen hij moeder verliet. En later heeft hij een derde huwelijk aangegaan met een schatrijke Ber- lijnsche dame." „Leeft hij nog, Loni?'' vroeg Köberle na een kort stilzwijgen. „Ongeveer twee jaren geleden is hij bij een boottocht om het leven gekomen, te za- men met zijn zoon. In Scheveningen is dat gebeurd. Het stond indertijd in de couran ten. Anders zou ik er niets van vernomen hebben. Ik las het heel toevallig in een ou le courant. Gij kunt je voorstellen, hoe mij dat trof." „Hebt gij anders nooit iets van hem ge hoord?" „Nooit. Hij heeft jegens mijn moeder grenzenloos slecht gehandeld. En ook jegens mij. Hij speelde grof, bracht er moeders vermogen, al hetgeen zij bezat, door. En moeder had in het eerst zulk een onbe grensd vertrouwen in h'em gesteld I Einde lijk moesten zij zelfs de bezitting verlaten, waarop moeder, grootvader en overgrootva der waren geboren. Hij moet wel heel slecht -zijn geweest. Moedertje trok naar Weenen en begon een nieuw leven zij maakte prachthandwerken, ach, zij was zoo handig met haar lieve, vlijtige vingers en toen eindelijk de scheiding was uitgesproken, nam zij haar meisjesnaam weer aan. Hij bekommerde zich niet meer om ons. En er zijn tijden geweest, dat zij van zorgen geen raad wist. Al haar geluk bestond daarin, dat ik haar zoo heb verafgood." Loni'8 oogen stonden vol tranen. Maar rij glimlachte bij de herinnering. „Ik denk nog zoo dikwijls aan mijn be vestiging. Moeder h'ad mij 's morgens alles verteld, vóórdat wij naar de kerk gingen, van vader, van haar treurig huwelijksleven. En 'g avonds neen, 'a nachts sloop ik naar haar bed, drukte haar tegen mij aan en kuste haar. „Ik dank u moedertje 1" zeide ik. En zij dacht voor Kót kruis en de japon en de handschoenen. Maar ik zeide: „Neen, moedertje, voor het leven, dat gij mij hebt geschonken Dat heeft zij nooit vergeten. Ach, dien nacht hebben wij beiden zoo in de kussens gesnikt, van louter geluk, dat wij elkaar hadden. En aldus is zij mijn lieve, eenige vriendin op Gods groote wereld geweest, totdat ik haar trouwe, lieve oogen heb ge sloten. En nu weet ik dat zij geen schuld heeft gehad aan haar ongelukkig huwelijk; zij niet." Zij waren nu alleen in de zaal. Elk woord weergalmde, ofschoon Loni's stem steeds zachter was geworden. Zij verlieten dus de restauratie en begaven zich arm in arm naar het water. „Arme lieveling I" zeide Köberle nog een^ en drukte haar arm vast tegen zich aan. Zij hief echter met een ietwat hooghar tige beweging haar hoofd op. „Ik ben im mers ook zonder mijn vader door de wereld gekomen 1 En moeder was zoo trotsch, dat zij ook in de grootste ellende niets van hem zou hebben aangenomen. Want later is hij weer een vermogend man geworden. Maar ik ben toch tegen zijn erfgenamen in verzet gekomen. Want waarom moeten wildvreem den voordeel trekken van Bogendorf, dat toch mijn moeders eigendom was?" „Bogendorf, is dat je geboorteplaats?" „Zeker, de bezitting is immers indertijd verkocht door vaders sohuld. Dooh later, toen zij reeds gescheiden waren, heeft hij het dooT allerlei speculaties weer kunnen terugkoop en. Ik heb dat pas verleden na jaar hier te Berlijn vernomen. En ook, dat zij in den bodem van Bogendorf de kali zoutlaag hebben gevonden." „Bogendorf, Bogendorfherhaalde Kö berle nadenkend, „het dwarrelt mij door 't hoofd. Loni... De kalizoutlaag van Bo gendorf... Mijn vriend Schauffert, dio is toch nu de man van de millioenenweduwe van Wannsee geworden. Hoe was de fami lienaam van je moeder?" „Zij heette Stiglmair ala meisje". „En je vaders naam, Loni?" „Vader heette Rodrian". „Rodrian? Wat zeg je, Loni! Dat is de naam van de vrouw van Rudi I En die woont hier in Wannsee 1 En do boot ginds behoort haar toe." „Ja, dat weet ik". „Haar man heette Leo Rodrian. Dat is dus... is dat je stiefbroeder geweest?" Loni knikte. „Ja, dat was hij. Bij een uit stapje verleden jaar in Augustus heb ik de beide villa's in Wannsee gezien. Toen ik voor het hek stond en den naam las: Ro drian, vond ik het toch zoo zonderling te moeten denken, dat al die rijkdom aan moe ders grond en bodem is te danken. Volgens recht en billijkheid komt dat alles dien vreemden menschen toch niet toe 1" „Wat praat je toch, Loni! Wilt ge bewe ren, dat gij de rechtmatige eigenares van Bogendorf zijt?" „Ten minste voor het grootste gedeelte." „Dan, dan, dan denkt ge dus, dat de miUioenen van h'et kalizout jou toebehoo- ren? „Het grootste erfdeel behoort mij zeer zeker toe." „Loni! Ha, en gij bleeft zoo doodbedaard En gij hebt er nooit een woordje van ge zegd Ha, wanneer ik zoo iets had geweten." Zij keek hem glimlachend aan. „Nu, wat dan?" „Dan, dan, dan zou ik nooit de courage gehad hebben, je ten huwelijk te vragen." „Berouwt het je?" „Gij, kleine, zijt heimelijk een millionnaire en zegt niets 1 Ha, en Schauffert, weet dit er nog niets van?" „Zij zullen het nog vroeg genoeg te we* ten komen. Wel is waar, de advocaat meen de indertijd, dat het een langdurig proce' zou worden." „Wanneer zijt gij bij hem geweest?" „In September, vóór mijn vertrek. Ilty wilde zich op de hoogte stellen van de zaak. Dat zal intusschen wel gebeurd zijn. Nu g1' ik dezer dagen weer naar hem toe." „En hebt ge je al dien tijd om niets be. kommerd „Neen. Waarom ook? Weet ge, indertijd» toen ik opeens dat groote honorarium vooï mijn boek met caricaturen kreeg, was ik niet meer te houden. Carducci h'ad mij ge* schrevenCarducci wilde mij onderricht ge-, ven; door Carducci opende zich voor mij een nieuw leven. Wat was voor mij toen do erfe nis der Rodrians, vergeleken bij het voe^ uitzicht, bij Carducci te mogen leeren, om hoog te stijgen, beroemd te worden I" „Gij zijt toch een eenig meisje!" Zij knikte vastberaden. „Maar de droom is nu uitgedroomd. En nu wordt er ernst met de zaak gemaakt." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1