SliiliMIli li., in lüecten, Dinsdag 18 October 1910, STOOMTRAM Leiden—'s-Gravenhage. Openbare Verknoping G. J. EGOIÜ JAG.zn., Hooigracht 30". Jenever 85 85 I Cognac 90 Bezoekt de Melksalon De Nieuwe Reparatie- Inrichting, F. v. d. HORST, No. 15538. LE1BBOH DAGBLAD, Maandag: 1*7 October. Tweede Blad. Anno 19IO. Vervolg Advertentiën. Strljkinrichiin^ HANDEL In J. KOOREMAN, LAN GESTRA. AT BOLGEWASSEN en PLANTEN, Timmerman, Beveelt zich beleefd aan. Brandewijn 90. Verkooplaig, Boerhaavestr. 11, lste Kwaliteit Consumptie, Heerengracht 11, n/b. N. Rijn. Keersn, fiepareeren en Ver make ti. Prijscourant verkrij baar. Uitvoering van aan- en Verkooporders op Binnen- Buitenlandsche Beurzen. :- BREESTRAAT 105. Tel, Intei-e. 1032. JACÖ3A MAIIA WOiUELBOER N. HUSrrELMAN BOELHUIS. llku..«a^W»..« ....«".J 'saYOiids 8 uur, 394ho Ti mmerfabriek J. K. VAN DE8 WAALS, Loonzagerij en Schaver ij, Van Lelden (Noordeindsplein) naar 's-Gravenhagevan 8 uur v.m tot 10 uur n.m. en van 's-Gcavenhage (Schenkweg) naar Leiden: van 7.35 v.m. tot 8.35 n.m. om het uur. 4072 30 Yoor jiet wasschen van nafuurwoïlen Ondergoederen, Blouses, fifn ge tieurde Japonstoffen, Kanten enz. wordt bijzonder aanbevolen AMMOillAkZ£EI>, voorkomt tevens het geel worden der goederen. Verkrijgbaar a tits, per stuk, bij UrJauajfcis. OEUFIIS Jjrogisten, Hoogewoerd 3, Teiet S99, üit de Rechtzaal. Faillissementen. Uit de „Staatscourant". HOOQEWOERD 173. Beveelt rich beleefd Aan voor alle voorkomende fijne Goederen, ■peciaal adres voor geheele stuk-was- echen. Biliyke prils. 2827 9 Moj. C. GDLDE3IOND. Lompen, Beenderen en Metalen, Boeken, Couranten, Flesschen, Blik, enx. 6406 10 hoek NIEUWE BIJN 107. INKOOP Gond, Zilver, Bank van Lee- ningbriefjes en onde Gebitten tegen de hoogste waarde. Adres H. J. v. AMERONGEN, Haarlemmerstraat 233. 134 6 Com contnnt geld), op Donderdag SSO October 19IO, des Toormiddags te ÏO uren, ten overitaan van den Deui waarder J. F. TEHN1S, onder Directie van O. WASSENAAR Jr., op den tnin van 1>. F. ROEREE, nabij St. Nicolaasbrog, onder VOORSCHOTEN, van: een groole partij te veld slaande waarby diverse part yen Lilium Lanc Rubrum, Spirea's, Phloxinia's, Dicly- tria, Paconia's, voorts: Gladiolus, party Narcissenongeveer 120 Rynl. roeden te veld staande Roode- en Savoyekool, verder Kruiwagen, Riet matten, Gereedschappen en hetgeen meer ten verkoop zal worden aan geboden. De Planten zijn degelijke te bezichtigen. Notitie van af Dinsdag bij den Deurwaarder verkrijg baar. Alles belioorende tot het Faillissement van D. F. BOE KEE, Bloemist te Zoeter- wonde. 4045 35 WERKPLAATS: 717 12 Q3 4061 10 (WEGENS STERFGEVAL). Donderdag as., zullon in het Notarishuis te Leiden publiek worden verkocht: diverse ilfenbi laire en andere Goederea, waarby: Mah. en Eikenh. Linnen kast, Mah. Bnifot, dito Secre taires, diverse Stoelen, Tatels, Speeldoos, eenig Limtengoed, Bedden, Ledikasitee, solide Brandkast, Gaskronen, Kachels, eenig Goead- en Zilver werk enx. enz. 4051 19 Kykdag: Woensdag van ÏO - 3 uren. Goederen kunnen worden byge bracht of op verzoek afgehaald. hoek Kruisstraat. zeer billijke prijzen. 4070 9 Oppersen als nieuw. Keeren als nlenw. Alsmede Oppersen, Schoon maken, Stoomen en Verven van alle raogeiyke Meeren- en Dameskleeding. Oudste vakkundige Inrich ting in Leiden. 4064 35 Speciaal ingericht voor het vermaken der fijnste Mantelkostuums. JPSg"" Voor omliggende plaatsen geen prijsverhooging. Aanbevelend, Heereii- en Dame-kleedermaker. 4073 80 ijT voor Uwe gezondheid de KRUIDEN van By alle Drogisten en Winkeliers verkrijgbaar a 30 Cts. per pakje. 4Ö62 10 De Administratie van het „Leidsch Dagblad" belast zich met het plaatsen van Advertentiën in alle Bladen. geeft het meext voor alle zaken Van waarde* Oude Rijn 52. 586 5 Notari. SCHOOR te Vooreohoten, zal op Vrijdag 21 October 19LO, morgens 10 uren te Veur, op den tuin .Oostboech" van den heer A. BOSMAN, naast den Tol, om contnnt geld, publiek verkoopen: ruim 200 Ramen (meest éénruitsn), Rietmatten, Broeiplanken en -palen, Ribben, Mestgoot, Vaarstokken, Krui wagen, Boonstaken, zoo goed ale nieuwe (Jseren Groentenachnit, Tuingereedschap, eeuig Meubilair, be nepens eene party te veld staande Boerenkool. 4000 17 Twee uren vóór den verkoop te zien Lange Scheis$raat, vestigt ln het byzonder de aandacht op den handel in Lijstwerk, Architraven, Koplatten, Neas- en Waterlijst, Trollatten, enz., welke geleverd worden uit voorraad en volgens verstrekte teekening. 4032 26 8926 40 De Leidsche kermis. De heeren S. Buijs en G. Hillenaar, resp. Voorz. en Secr. der afdeeling Lei den van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Sociëteit-, Restauranthouders en Slijters „Vergunning," heeft zich met een adres tot de gemeenteraad gewend naar aanleiding van het voorstel der heeren mi. P. E. Briët, A. Mulder, J. Bosch en J. J. van Hoeken, tot afschaffing van de Leidsche Kermis, daarbij vermeldende de grieven, die de Kermis veroorzaakt. In genoemd adres wordt gezegd dat deze grieven naar de meening van adressan-: ten zeer overdreven zijn, want dat dron kenschap, onzedelijkheid en dergelijke toe standen ook bij andere feesten en daarbui ten plaats hebben, getuige de vonnissen over het geheele jaar, dat de dronken schap afneemt, dat door de Kermis een aanmerkelijk gedeelte van de Koffiehuis houders hun bestaan Behouden, daar door afschaffing er zeker zullen zijn. die hun be drijf niet meer zouden kunnen voortzetten daar de lasten van jaar tot jaar hooger worden, dat ook door afschaffing de ge meente een geldelijk nadeel zal treffen en dit tekort op de belastingschuldigen zal moeten worden verhaald en mocht voor de Kermis een vo'ksfeest in de plaats komen, de daaraan verbonden kosten voor een deel ten laste van de gemeente komen; dat ook door afschaffing in andere plaatsen is ge bleken, dat er van die z.g. vermomde Ker missen verrijzen, zoodat adressanten het heil van afschaffing niet Inzien. Ten slotte wijzen zij nog op gunstige rapporten uitgebracht door de enquête commissie aan den Raad ten gunste voor het behoud der Kermis te Rotterdam in het jaar 1896, en eindelijk op een verslag, eenige jaren geleden uitgebracht door den controleur der Stadsbank van Leening al hier, waaruit men kon opmaken, dat het beleenen van panden met Kermis niet grooter is dan op andere tijden. Adressanten vleien zich, dat de hierbo ven aangehaalde gronden voldoende mo gen zijn, niet tot afschaffing der Kermis over te gaan. Onder het hoofd Kruideniers-eoonomie" schrijft „De Controleur" To Leiden is door anti-revolutionaire raads leden een voorstel gedaan otn da kermis af te schaffen. Een minderheid in 't ooi lege van B. en Ws. is er tegen, op grond, dat de kermis jaarlijks ongeveer f 7000 in de gemeentekas brengt aan plaatsgelden. Daar dit argument ook eventueel eld-ars dienst kan doen, is 't wel de moeite waard, er eens op te wijzen, dat 't ear 'n argu ment vóór afschaffing van de kermis is dan daartegen. Immers, de carousselhouders en speülebazen, die 't hooge staangeld betalen, wetsn wel wat ze doen. Voor 't pleizier van de gemeen tekas werken ze niet. Buiten 't staangeld gaat er 'n aardig surplus in hun beurs, dat komt voor verreweg 't grootste deel uit de smalle beurzen der gemeentenaren, die meer pleizier van hun centen konden heb ben. Ook 't magische #lverkeer"-argument is niet van pas. Wel trekt de kermis om haar onzin veel vreemdelingen naar een stad, die dan ook weer „verteren" bij handelaars in vast en vloedbaar consumabelmaar daar staat tegenover, dat 't gros der weinig koop krachtige bevolking in zulke dagen, onder den drang van traditie en conventies juist aanideimproductieve dingen zooveel besteedt, dat tot nut van henzelven en van de alge meen© circulatie beter ware besteed aan voedsel, kleederen en andere levensbehoeften. We laten nu aanleiding, motief en her komst van anti-kermisadreïsen buiten be schouwing; maar dat een bate van 7000 gul den staangeld voor een gemeente van bijna 60,000 inwoners doorslag zou mogen geven in oen zaak van volksbelang, dat is niet wel aan te nemen." Uitspraken van het Kantongerecht te Leiden. De Leidsche Kantonrechter veroordeelde heden: W egens straatschender ij: Pieter J. te Leiden tot f 2 of 2 d., J. R., H. R. en H. G. G. te Leiderdorp tot f 10 of 2 d. Wegens dronkenschap en orde verstoring: Huib. L., te Noordwijk tot f 3 of 2 d. Wegens burengerucht Jac. D. L. en Izak de O., te Leiden tot f5 of 2 cL A. de V., G. J. M. en I. A. y. K. te War mond tot f2 of 2 d.; Pieter Joh. M. te Den Haag tot f 5 of 2 d. Wegens loopen op verboden grond. Allen tot f 5 of 2 dagen. Hendrik van H., Pieter E., M. L., te Leiden; Joh. P. T. te Noordwijk Petrus v. d. B. Pzm,. N. D., J. D. Azn., A. v. d. B. Jzn., Jan P., Joh. D. Azn., A. v. d. B. Jzn., Wilhelmus v. <L Z. en Pieter v. d. B. Pzn.4 allen te Noordwijkerhout, Petr. Joh. v. d. A. en Leendert P., te Hillegom. Wegens jagen zonder vergun ning tot f 0.50 of 1 d. iPliet H., te Zoeter- woude en Jan Leendert B. te Leiden. Wegens visschen zonder aote en vergunning tot 2 maal f 5 of 2 maal 2 d., Joh. St. en Barend F.; tot 9 maal f 10 of 2 maal 2 d. Jan P.tot 4 maal f 3 of 4 maal 2 d. Joh. St.tot 2 maal f 3 of 2 maal 2 d. D. J. v. d. B., Joh. St. en J. v. S.tot f 2 of 2 d. Hendrik van H. allen te Leiden. Vrijgesproken voor dieae overtreding R. J. van L.# Den Haag. Wegens op den spoorwegloop en tot f2 Oif 2 d.G. J. B. en I. v. d. H. te Leiden. Wegens overtreding der arbeids wet J. T. en J. 0. v. .d W. tot f2 of 1 d; Ch. C. en W. Th. B., tot f 2 of 2 d; H. J. R., tot f 4 of 4 d. Joh. S. tot f 1 of 1 d. allen te Leiden en Gebrs. den H., te Katwijk tot 4 maal f 3 of 4 maal 2 d., Wegens schoolverzuim tot f 0,50 of 1 d. Willem de W tot f 1 of 1 d: D. M., Loci, v, d. D., J. v. R.. wed. v d R, al-lcn te Leiden; J. H., Cornelia Joha. v. L., Jaooba S., vrouw v. d. P., en Willem van D., allen, te Katwijk-aan-Zee. Wegens rijden met een voertuig zonder licht tot f 3 of 2 d.f Alb. T. te Voorschoten, Jac. v. D., Floris G., J. v. d. M. Mzn., en J. O., allen te Katwijk. Wegens berijden van een rijwiel zonder licht tot f 2 of 1 d: J. F. te Haarlem; J. S. te Katwijk-aan-Zee; Lod. S., te Rijnsburg; C. van V, te Leiderdorp; Piet R., te Zoe- terwoude; Leopold T. te Amsterdam; A. M. van D.. te Veur; Joh. v. d. M., te Lisse; Simon S. teSassenheim, Corn. S, te Volen- dam; TLeod. L., te Voorhout; Gerrit O., te ZoetcTmeerA. W. v. d. PHugo R te Lei den; Theod. H. te Veur. Wegens auto rijden zonder rijbewijs tot f 3 of 2 d., A. A. de O., te Leiden en we gens te snel rijden tot f 2 of 2 d.. G. D., te Amsterdam. Wegens -zonder vergunning in R ij n - landsboezemwater varen tot f 2 of 1 d., Willem de B. en Jan M., te Rotter dam tot f 1 of 1 d. J. N., te Rijswijk en A. K., te Sassenheim. Wegens te snel varen tot f 3 of 2 d. L. Q. M. te Leiderdorp. Wegens varen met een vaartuig zonder nummer: Willem D., te Amsterdam, tot f3 of 2 dagen. Wegens duinveraielen en strikken zetten tot f9 of 3d., Th. N. te Noordwijk. Wegens op met helm beplanten grond loopen, tot f 5 of 2 d., Jaoob S., te Leiden. Wegens helmsndjden in Rijnl. duinen, tot f 5 of 2 d., N. van M. te Noordwijk. Wegens de Jbarde korst der duinen ver nielen. tot f 5 of 2 d. P. van D. Az. en Jao. V. Tzn., te Noordwijk. Wegens baggeren in Rijnt boezemwater: tot 3 of 2 cL W. van R., te Leiden, tot f 2 of 2 d. J. de H., te Leiderdorp. Wegens te Leiden iemand nascholden D. A. L. H., aldaar, tot f8 of 1 d. Wegens orvertreding van een verord. op het Openbaar Slachthuis: H. M. W. B. te Leiden, Wegens verschillende politi©overtredingen te Leiden i tot fl of 1 dagt G. E. v. D., J. P. M., J. J. W., J. v. d. M. J. M. J, D., G. B. en P. C. B., en tot f 0.50 of 1 d.1 H. K., Joh. v. d. M. en S. R. Wegens aangespannen hond niet muilkor ven, tot f 2 of 2 d.K. M. P., te Leiden. Wegens rijden met een kar ronder steun- sels, tot f2 of 1 w. tuchtschool: D. H., te Leiden. Wegens rijden met een kar zondier letter: L. G. M.. te Leiderdorp, tot f 3 of 2 d. Wegens te snel rijden met een auto, tot f 10 of 2 d.H. P. M. van de A., te Hil versum en B. J. M. van O., te Velzen. Kantongerecht te Delft. De kantonrechter te Delft veroordeelde o.a. H. J. V., J. S. on J. V., te Stompwijk, wegens baggeren in een boezemwater van Rijnland, ieder tot f 2.50 of 2 dagen. D. T., te Zegwaard en J. S., te Zoetor- woude, wegens rijden met rijwiel na zons ondergang zonder liqht, ieder tot f 1 of 1 dag. G. v. L., te Zoetermeer, tot f 1 of 1 dag, wegens een straat van verboden richting te berijden. Zondagssluitinjg der apothe ken. Kennelijk om een beslissing ten princi pale uit te lokken, is de ambtenaar van het openbaar ministerie bij het kantonge recht te Amersfoort in hooger beroep ge gaan van het vonnis, waarbij twee der vijf apothekers te Amersfoort zijn veroordeeld tot een gulden boete of een dag hechtenis, wegens het op Zondag 5 Juni j.l. niet ge opend hebben hunner apotheek. M. L. H. Brüning, handelend in dames- handwerken onder de firma Brüning en Lex, to Uitrecht. De boedel van H. van der Meiden, ge woond hebbende en overleden te Ede. H. H. Peetere,, landbouwer te Pey-Echt. J. Ruyten, koopman in manufacturen, te Roermond. H. Mulder, timmerman en aannemer, to Haarlem. Nationale betooging tegen nacht arbeid Tan bakkers. Zondag is in de Dierentuin-zaal te 's-Gravenhage gehouden een groote natio nale betooging voor afschaffing van den nachtarbeid en voor den wettelijken 10-uren- dag voor bakkers. De betoogers, een paar duizend in aantal, en behoor en de tot ver schillende vakorganisaties, trokken in op tocht met muziek en ontplooide banieren naar de vergaderzaal. Medegedeeld werd, dat vertegenwoordigd waren bijna 90,000 arbeiders. Als spreker traden op de heeren dr. Van den Brink, uit Breda, Goudsmit, secreta ris van den Bakkeregezellenbond, en Van den Tempel, seoretaris van het N. V. V. Allen traden in weerlegging van de bezwa ren, tegen de Bakkerswet aangevoerd en drongen teven.3 aan op invoering van den 10-uren-dag voor bakkers. Ten slotte werd een motie aangenomen, ongeveer gelijkluidend aan die, welke in de op verschillende plaatsen gehouden verga deringen op 2 Oct., werd aangenomen. De Koran tij n expeditie. Blijkens een van den gouverneur van Su riname, in aansluiting aan het telegrafische bericht behelzende de bevestiging van het overlijden van den ledder der Korantijn- ©xpeditie, ontvangen telegram, zijn de ove rige leden van die expeditie, de luit. ter zee 2de kl. C. C. Kayser en de off. van gez. 2de kl. bij de Koninklijke marine J. F. Hulk gezond, dooh is omtrent de verdere plannen der expeditie nog niets bekend. Bij Kon. besluit is bij den militieraad in het lste müitiedistrict in de provincie Zuid- Holland, voor de liohting der nationale mi litie van 1911, benoemd tot plaatsvervan gend voorzitter, mr. W. Dolk, lid der Pro vinciale Staten; lo. ingetrokken de bij Kon. besluit van 30 Augustus gedane benoeming van B. J. Gerretson tot plaatsvervangend voorzitter van den militieraad in het 2de militie-dis trict van Zuid-Holland, voor de lichtiDg der nationale militie van 1911, en 2o. als zoodanig benoemd, H. Bos Kzn., lid der Provinciale Staten van Zuid-IIol land. Benoemd: bij het wapen der inf., bij het 5de reg. tot militie-lsten luit., de militie- 2de luit. H. Bos, van het korps de gepensionneerdo kapitein der inf. van het leger in Ned.-Indië C. H. Hoedt, ter zake van zijn gedrag bij dë krijgsverrichtin gen in Celebes in 1905, alsnog benoemd tot ridder 4de kl. dor Militaire Willemsorde; met 1 Nov. a.s. benoemd: bij de landweer, tot landweerdistrictscom mandant in 't YlIIste landweerdistrict, de kapitein A. B. F. Feiokens, van het lste reg. inf., thans belast met het bevel over dat district; met 1 Nov. 1910, voor den tijd van één jaar, bestendigd als Rijks-keurmeester in bijzonderen dienst te Eindhoven, de Rijks keurmeester H. H. Nyssen, aldaar. Bij resolutie van den minister van Ko loniën zijn B. Eijsenburger, te 's-Graven hage H. D. Sentius, te Utrecht; en H. Ch.. de Waal, te Putten o/d. Yeluwe, ter be schikking van den gonv.-generaal van Ned.- Indië gesteld om te worden benoemd tot veearts bij den burgerlijken veeartsenijkun- digen dienst daar te lande.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 5