N°. 15538 Maandag 17 October. A0. 1910. Qeze (Courant wordt dagelijks, met uitsondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". Ingezonden. LEIDSCH PRIJS DEB ADVERTENTIEN: Van 10 regels ƒ1.06. Iedere regel meer ƒ0.17}. Qrootere letter» naar plaatsruimte. Kleine edrertentiën van 80 woorden 40 Oentsoontanc; elk tiental woorden meer 10 Oonts. Voor het incasseeren wordt 0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents i per 3 maanden i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gorestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Leiden, 17 October. Blijkens achterstaand advertentie be gint Dr. Gorter a.8. Vrijdag opnieuw een volkshuiscursus over zuigelingonveraorging voor jonge vrouwen en moeders. De vrou wen, die den eensten cursus^ in het vorige jaar bijwoonden, zullen wel zorgen dat ook deze cursus goed bezocht wordt. Want door menigeen werd met ophef verteld hoezeer aan hare kinderende de toepassing van het gehoorde en geziene ten goede kwam. Dr. Gorter's cursussen zijn een zeer gewenschte aanvulling ©n uitbreiding van de zuigelin genkliniek. De dansclub „Mignon", opgericht 10 Mei 1908, gaf gisteren in „De Graanbouw" een soirée dansante. De zaal was zoo niet geheel, dan toch goed bezet, en had een feestelijk aanzien door «die versiering van plantengroepen naast het tooneel en langs de wanden aangebrachte vlaggen en wim peltjes. Voor die goede opkomst, niettegenstaan de de beperkte introductie, betuigde de voorzitter, de heer P. I. A. Wijnbeek, in zijn welkomstwoord zijn dank en hij hoopte dat onder de gezichten van vroeger er zou den zijn. die zich nu als lid zouden aanmel den, waarvoor een inteekenlijst gereed lag. Den beer De la Rie, een der oprichters der dub, wensohte hij toe dat hij de ijverige pen ningmeester zou blijven zoo lang zij bestaab. Evenals de vorige malen zou het tweede gedeelte van het programma gewijd zijn aan den dans en het eerste gedeelte wor den ingenomen door een paar tooneelstuk- jes: 't blijspel „Het verloren minnebriefje" en de klucht „De artisten-revue", elk in één bedrijf, benevens eenige voordrachten voor een of meer personen. Omdat de vereeniging meer een dans- dan een tooneelclub is, verzoekt hij geen te scherpe critiek toe te passen. Het Heek dan ook dat de aanwezigen niet waren gekomen om kunst te genieten, maar om zich te amu- seeren: dat deden ze en alzoo was het doel bereikt. Heel veel gang in de opvolging der ver schillende nummers bestond er echter niet, zoodat, ofschoon nog het komische duet „De Marskramers" was vervallen, het mid dernachtelijk uur reeds verstreken was ali vorens met het bai begonnen kon worden. Bij het vanwege de Afdeeling 'o-Gra- venhage der Hoilandeche Maatschappij van Landbouw, gehouden toelatingsexamen voor den elfden provincialen hoefsmidcur sus, zijn o.a. de volgende personen go- slaagd: L. Eldeshorst, te Nootdorp; P. Francken, te Hazerswoude; A. Hoogeveen, te Zoetermeer; R. van Mulligen, te Voor schoten; W. H. Post, te Leiden; A. J. Slangen, te Gouda-; P. Tanust te Berkel en Rodenrijs en O. Vis, Moereapelle. De achttiende lijst van de 32ste jaar collecte voor de Scholen met den Bijbel ver meldt o. m.Voorschoten met f 89.14£. In den ouderdom van 45 jaar is over leden de heer W. Swaan, in leven burge meester van Boskoop. Met 15 Octobor is als algemeen Voor zitter der Maatschappij tot Nut van het Al gemeen opgetreden de heer D. H. de Vrie3 en als onder-Voorzitster mej Meta A. Hu- genholtz. Naar men aan de „N. R. O." meldt, zal de burgemeester van Haarlem in Maart geen herbenoeming aannemen, omdat hij een reis wil doen naar de nieuwe wereld en zijn poging, om een verlof te erlangen van eenige maanden, niet is gelukt. De heer Ernst H. Krelago, die 1 Ja nuari a.s. periodiek aftreedt als voorzitter van de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur, stelt zich voor een eventueele herkiezing niet beschikbaar. Het thans verschenen Gemeenteblad van Amsterdam bevat het reeds aangekon digde voorstel van B. en Ws.4 om den heer H. C. J. Gritters, te Rotterdam, te benoe men tot directeur der gemeente-electrici- teitswerken te Amsterdam, op een jaarwed de van f 10,000, en onder bepaling, dat voor de toepassing van de pensioen verorde ning als datum van indiensttreding zal worden aangenomen 15 December 1899. Naar men meldt., heeft de Regeering geen termen gevonden gevolg te geven aan de tot haar gerichte uitnoodiging om zich te laten vertegenwoordigen op het congres, dat door de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel tegen 23 Octo ber a. s. te Utrecht is belegd, ter bespre king van de pensioenregeling voor het per soneel der Maat-schappy tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. Uit Zeist wordt aan het „U. D." ge mald: Door wijlen prof. Purser lid van de Moravische Broedergemeente en onlangs in Engeland overleden^ is aan de Broeder gemeente gelegateerd de som van f 300,000. Van dit bedrag moet f 120,000 gestort worden in do Zendingskas der gemeente, terwijl Ket overige voor verschillende doel einden is bestemd. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Gouda ds. J. O. H. Scholte, te Dieren. De aanbeveling voor gemeente-secre taris en ontvanger te DoorwertJh. luidt als volgt: D. J. van de Garde, Doorwerth, J. van Scheers, Voorschoten. De gewone audiëntie van den min. van Landbouw zal Woensdag 19 Oot., die van den min, van Oorlog Donderdag 20 Oct. niet plaatg hebben. ALKEMADE. De Gemeenteraad zal ver gaderen op Woensdag 19 Oct. a.s. des voor- middags te 10 uren. Op de agenda komt o.a. voor: Beëediging nieuwe Raadsleden Brookhuyzen en De Jong. Gemeente-begroo ting voor 1911. Behandeling Verordeningen begrafe nisrechten, leges en schoolgelden. Onder zoek geloofsbrieven gekozen Raadslid S. Strijk. Eervol ontslag onderwijzer te Kaag. BOSKOOP. Tot tijdelijk gemeente-bouw kundig© is benoemd de heer J. H. van Os- nabrugge, alhier. GOUDA. De Raad benoemde tot adjunct- directeur der gemeente-liahtfabrieken den heer F. B. Granpré Molière, te Dordrecht. Het gemeente-subsidie aan de Vereeni ging „De ambachtsschool voor Gouda en Omstreken" werd voor 1910 vastgesteld op f 4000, terwijl aangenomen werden de voor stellen van B. en Ws. tot reorganisatie van het Herhalingsonderwijs. Bij hun voorstellen tot instelling van schoolvergaderingen ontspon ziqh. een prin cipieel debat tussoben de heeren IJsselstijn en Kolijn. Laatstgenoemde stelde als amen dement voor: dat de besluiten eener school vergadering voor het hoofd der school niet verbindend zijn. Door B. en Ws. was voorga steld die besluiten wel bindend voor het hoofd te doen zijn, tenzij deze er rich In de vergadering onder opgaaf van redenen tegen verklaart. Met 11 tegen 6 stemmen werd het amendement-Kólijn aangenomen. Onder de ingekomen stukken was een voorstel van B. en Ws. tot voltooiing van het tweede gedeelte van he-t Van Bergen IJzeudoornpark (raming f 10,000). Goedgekeurd werd de rekening van .het voormalig armbestuur van Stein met een batig saldo van f 951.83, waarvan 1/5 ge deelte in de gemeentekas vloeit. HAZERSWOUDE De Raad zal vergade ren Woensdag a.s., des voormiddags te tien uren. Agenda: Ingekomen stukken: Af- en overschrijving begrooting 1910; in structie gemeente-geneesheer Dorpven- zoeken om schoollokalen te gebruiken. HAARLEMMERMEER. Het ijzeren scneepje, dat nabij Aalsmeer gezonken is, is gelicht: Met een sleepboot is de schuit naar Halfweg gebracht. De lading is groo- tendeels verloren gegaan. Als oorzaak van het zinken .wordt beschouwd Ket te diep laden van het scheepje. Bij B. en Ws. dezer gemeente is een aanvraag ingekomen van het kerkbestuur van den H. Franciscus van Sales, aan de Lijnden, alhier, om toestemming tot het bouwen van een o. 1. school met onderwij zerswoning, aan den Spaarnwouderweg, nabij de R.-K. kerk alhier. Volgens de overgelegde teekeningen, be loofd het een prachtig gebouw te zullen worden. Het zal bestaan uit vier klasseloka- lcn, benevens een lokaal, waarin overblij vende kinderen, des namiddags tusschen twaalf en één uur kunnen verblijven, alsme de een woning voor den hoofdonderwijzer. Het ontwerp is gemaakt door den beken den scholen-architect Tonnaer, te 's-Gra- venhage. In een vergadering, gehouden door de Districts-organisatie van „Patrimonium", te Haarlemmermeer en Omstreken, is h'et navolgende besloten ter konnisso van de aangesloten afdeelingen en die in de om geving liggen, te brengen. In verband met de balddadigheden, die tegenwoordig telkens in de Haarlemmer meer voorkomen, keurt zij die openbaring van revolutie ten sterkste af en wijst de arbeiders op het verkeerde en onwaardige van zulke handelingen, hoewel hot ten zeer ste wordt betreurd, dat sommige landbou wers, door het passeeren van inwoners en het gebruiken van vreemde arbeidskraoh- ten, enkele arbeiders daardoor in verzoe king brengen tot verkeerde handelingen over te gaan. HILLEGOM. Door den eigenaar J. B. alhier is de onlangs aan de Leidscho straat gevonden fiets aan 't politi ©bureel afgehaald De aanwijzingen waren zoodanig, dat de fiets aa.n hem kon worden meegegeven. Het vermoeden, dat de fiets ontvreemd was, bleek onjuist. Bij den Raad dezer gemeente is door de afdeeling Zuid-Hollands Noordhoek van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, een adres ingediend, inhoudende aanvrage, om de salarisregeling van bet onderwijzend personeel der openbare lagere sak ooi te herzien. Zij zet de motieven voor haar aan vrage uiteen in een memorie van toelich ting, bekoorende bij het adres, en grondt deze op het nadeel der vele mutaties, de stij ging der levensmiddelen, en de in vergelij king van andere gemeenten langzame op klimming der salarissen. De heeren G. Veldhuizen van Zanten Sr. en K. v. Bourgondien zijn benoemd tot zetters van 's Rijks directe belastingen. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de O. L. school alhier zijn geplaatst: 1. Th. W. Vis, onderwijzer te Arnhem; 2. J. Torensma, onderwijzer te Diemerbrug; 3. J. de Boer, onderwijzer te Aalsmeer. KATWIJK AAN DEN RIJN". Met don bouw der nieuwe R.-K. Kerk alhier is men reeds, in zooverre gevorderd, dat morgen te elf uren de eerste steenlegging zal plaats hebben, wat zal geschieden door den zeer- eerw. heer deken van Leiden, KATWIJK-AAN-ZEE. Door ds. O. Plug, den oudsten predikant bij de Ned.-Herv. Gemeente alhier, ia om gezondheidsredenen tegen 1 Februari 1911 emeritaat aan gevraagd. Zijn eèrw. stond hier reeds twintig jaar zijn eerste standplaats was Oost-Kapelle, waar zijneerw. drie jaren predikant was. Tot diaken bij de G-eref. Kerk alhier is verkozen de heer L. Guyt Jr. Zaterdag kwamen Jiior zes partijen pe kelharing in afslag. Volle haring braoat op f 12.20 tot f 12.40; ijle f 9.10 tot f 9.40; steur f 10.30 tot f 11.50; makreel f 10 tot f 11.55. Alles per kantje. NIEUWERBRUG. Tot hoofd der Chr. school te Muiden, is benoemd d heer G. Blanken alhier. ZEGVELD. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer Veenstra, onderwijzer aan die openbare school te Nij ehaske (F rieslandD ZOETERWOUDE. Gistermorgen werd al hier do woleerw. hear J. Hengevrid, camdi- daat tot den H. D., door ds. J. Nauta, van Paxrega, bevestigd tot herder en leeraar der Ned.-Heiw. Gom., terwijl de jonge pre dikant des middags z#n .intrede deed. Bij beide diensten vulde een groote schare van belangstellenden het kerkgebouw. Ds. Nauta had des morgens als tekst ge kozen 1 Kor. 41.. Hij wees zijn gehoor achtereenvolgens op de tjaak van den leeraar en op de roeping der gemeente. Aan handoplegging werd deelgenomen, be halve door den bevestiger, door ds. J. van do Pol, yan Bcntkiiizsn, en ds. H. G. van Endt, van Woerden. Gedurende desa plech tigheid werd gezongen Ps. 143 vers 1, 2 en 3. Vervolgens worden nog hartelijke woor den gericht tot den leeraar en do Gemeente van Zoeterwoude, welke nog altoos in liefde door den van haar vertrokken predikant Nauta werd gedacht. Des middags deed de nieuwe l-eoraar, ds. J. Hengeveld, zijn intrede. Hij sprak naar aanleiding van Handelin gen 4:12, meor in 't bijzonder over: Waar wordt van nature de zaligheid gezocht, in wien wordt zij aangeboden; hoe krijgen wij daaraan deel Na do predikatie hadden de gebruikelijke toespraken plaats tot den burgemeester, den Kerkoraad, den consulent, den bevestiger, de kerkvoogden en notabelen, den hoofdonder wijzer, den voorlezer, den organist en den koster. Ook richtte ds. Hengeveld nog een woord tot familieleden en vrienden, een woord aan de nagedachtenis van zijn geliefde ouders, die niet meer zijn en aan wie hij naast-God zooveel te danken had. Ds. Van Endt, zijn oud-leermeester, werd toegespro ken mot een hartelijk woord van waar deering, om wat hij als leeraar en vriend voor spreker en familie geweest was. Uit den Ring, was uitgenomen de consu lent, niemand aanwezig. Wel was tegenwoor dig ds. Van Ameide, van Hilegom. Ds. Van de Pol hield nog een hartelijke toespraak tot ds. Hengeveld en tot de ge meente en liet den nieuwen leeraar pn de Gemeente elkaar toezingenPs. 1211. Zaterdagavond maakten drie heeren uit Leiden op een rijtoortje veel rumoer op den Hoogen Rijndijk. Zij sloegen op de deu ren der R.-K. kerk en daarbij schreeuw den zij danig. Toen de tuinknecht van den pastoor zich vertoonde, wilden zij doorrij den; maar dit werd hun belet door eenige jonge Heden, die uit het Patronaatsgebouw kwamen, tot veldwachter D. Kwam, die de namen der heeren noteerde. Vermoedelijk zal prooes-verbaal volgen op grond van straat schenderij. Het gebeurde te JBlaricum. „De Tel." verneemt, dat verl. week de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, mr. G. van Tienhoven, met burgemeester Hosang een onderhoud had over het gebeurde te Blaricum, verl. Zon dagavond toen het daar kermis was. Na tienen kwam toen, acoais men weet, de burgemeester ook ia het hotel Verver, tevens wachtlokaal van de Gooiscrie stoomtram. Ofschoon «cle heer Verver vergunning had om tot 11 uur open te blijven, moesten de bezoekers rich oogen- blikkelijk uit de lokaliteit verwijderen. Onder die bezoekers was ook Jan van Stokkum, smidsknecht. De>ze jongeman ging van het café Verver naar dat van Tak, was niet beschonken ©n drinkt sedert Februari van dit jaar geen sterken drank. Bij Tak vandaan gekomen, ontmoette hij den burge meester, die hem min vriendelijk tot naar huis gaan aanmaande. Toen de burgorvader hem later weer op straat ontmoette, gaf hij den veldwachter Slagveld lastj hem te ar resteeren. Onder heb meeloopen naar het gemeentehuis rukte de arrestant rich los en zette het op een loopen. De burgemeester riep hem achterna: „Sta, of ik schietI" Hij voegde de daad bij het woord, en los te werkelijk een revolverschot, gelukkig zonder ernstige gevolgen. Een groot aantal ingezetenen heeft zr.ch per request tot den minister van binnen- landsche zaken gewend met het verzoek, den burgemeester Hosang uit zijn ambt te ontzetten. De Hilversumsch'o correspondent van „De Tel." schrijft nader: Het geheelo Gooi werd gisteren in op schudding gebracht door de tijding, dat Zaterdagavond laat de Blaricumsche burge meester, de heer A. A. H. Hosang, gearres teerd was: Niemand, die de verschillende mededee- lingen, welke de laatste dagen in de bladen omtrent den burgemeester gepubliceerd wer den, met belangstelling volgde, zal gedacht hebben, dat de zaak een zoodanige wending zou nemen. Wij hadden allerminst een zoo- danigen afloop vermoed. En hoe kon dat ook? De arrestatie toch heeft met de plaat© gehad hebbende gebeurtenissen niets te mar ken, daar do gevangenneming geschiedde wegens valschheid in geschrifte. Toen wij Donderdagmiddag den heer Hosang in zijn villa bezochten, om. zijn lezing over de voorvallen te hooren, was zijn houding nog zóó zelfbewust en deed hij ons op uiterst kalme wijze een zóó om standig verhaal van hetgeeu was voorgeval len, dat wij den indruk kregen: „Deze zaait zal best met een sisser afloopen". En toch is het ons nu duidelijk geworden, dat de heer Hosang reods wist, wat er eigenlijk tegen hem gaande was. Want in den loop van het gesprek liet hij zich! ont vallen: „Ja, nu heb ik ook nog een kwestie met den officier van justitie maar ik acht h'et maar beter, om daar nog niets van te zeggen". Wij meenden, dat de heer Hosang de han gende kwestie bedoelde en concludeerden, dat de heer Hosang, die nogal prikkelbaar is, tegen den officier van justitie driftig was uitgevaren en daarom een reprimande had ontvangen. Temeer werden wij in doze meening verstei kt door de wetenschap, dat de heer Hosang bij een vroegere gelegenheid, den officier eens heeft toegevoegd: „Ik ^heb met u niets te maken cn erken aJleen den minister van Binnenlandscho Zaken als mijn chef". Verder verneemt het blad nog: Donder dagmiddag was door den gemeente-veld wachter Brandsma en den tweeden wethou der J. Rigter Tzn. een aanklacht ingediend tegen burgemeester Hosang wogens valsch heid in geschrifte. Zaterdagmiddag vier uren verscjheen de officier van justitie, mr. C. Baart de la Faillo, en steldo ten raad- huize een langdurig onderzoek in. Het ge volg was, dat de burgemeester, als verdacht van valschheid in geschrifte, 's avonds circa 10 uren naar het huis van bewaring te Am sterdam werd gebracht. Naar wij uit goede bron vernemen, betreft het 't volgende feit: Er was in den loop van de maand Juli een mandaat geschreven en geteekond ten bedrage van f5, uit te betalen als werk loon aan zekeren Krijnen. In tegenwoordig, heid van den gemeente-veldwachter Brands ma voegde de burgemeester achter de 5 een nul en achter vijf tig zoodat alle schijn be staat van wederrechtelijke toeëigening. Men verneemt echter, dat het den beschul digde, die voortdurend kleine voorschotten deed aan de gemeente, niet moeilijk zal val len, zich te rechtvaardigen. Bij Kon. besluit zijn benoemdm. ing. v. 1 Nov., bij den grooten staf, tot gen.-ma- joor, koL A. Hoogeboom, insp. van het mi- lit. ond.bij den gen. staf, tot kolonel, luit.- koL W. H. van Terwisga, belast met de waarn. van de functie van sous-chef van den gen. staf; tot luit.-kol. maj. R. Du- four, chef van den staf der 4e divisie; bij de inf., bij den staf van het wapen, tot gen.-majoor, kol. jhr. L. Chr. van den Brandeler, gouv. der Kon. Mil Academie; bij den staf der 2e div., tot gen.-majoor, oomm. van dio divisie, de adj. i. b. d. van H. M. de Koning^ kol. F. Tonnet oomm. van het r eg. gr en. en jagers; bij ae gren en jagers, tot luit.-kol., mej. J. Burger, van het korps; bij het le reg. tot kapt., de le- luits. B. Ja-sink en M. Tijdeman, resp. van het 5e reg. en van de gren. en jagers; bij het 2e reg., tot kapt., de le-luit. A. A. van der F ol, van het 7e reg.bij hot 3e reg., tot kapt., de le-luit. T. O. van Erp, van het 6e reg.bij het 7e reg., tot kol. comm. van het korps, luit.-koL M. W. de Vries, van den staf der inf., toegevoegd aan den insp. van het wapen; bij het 8e reg., tot kol., oomm. van het korps, luit.-kol. P. J., Geill, van den staf der inf., toegevoegd aan den insp. van het wapen; tot luit.-kol, maj. jhr. H. M. van der Goes, van het korps; bij 't De reg., tot majoor, kapt. K. A. En- klaar, van het 7e règ.bij het 10e reg., tot maj., kapt. W. O. Schönstedt, adj. van het korps; bij do artillerie, bij net 2e reg. veld^art., tot luit.-kolmaj. O. L. G. F. Aberson, van het korps; bij de genie, bij den staf van het wapen, tot kol, comm. in het 2e genie-comm., luit.-kol. P. C. J. Noor- duyn, van dien staf, hoofd der Vde afd. van het Dep. van Oorlog; tot comm. in het 3e genie-oomm., luit.-kol. W. G. L. Versteeg, van dien staf; tot luit..-kol, maj. A. E. von Brueken Fock, van dien staf; tot kapt., de le luits. C. E. Biaauw, H. Heetjans en A. M. de Blauw, allen van dien 6taf, de in de tweede plaats genoemde werkz. bij de Kon. Mil. Ac.; bij het reg. genietroepen tot kol, comm. van het koips. luit. kol J. P. Koolemans Bej-nen, van clen staf der genie, oomm. in het 3e genie-comm.t>ot luit.-kol., maj. R. Scheffer, van 't korps; tot lsten luit. de 2e luit. H. J. H. van Tarel van het korps; bij het res.-pers. der landm., bij zijn tegenw. korps tot res.-maj., de rcs.- kapt. P. Huffnagel, van het reg. genie troepen met ing. v. Nov., bij den geneesk dienst der landm., tot off. v. goz. le kl. de id. 2e kl. dr. E. J. Denekamp. Bestemd tot hoofd der Ve afd. van het Dep. van Oorlog, m. ing. v. 1 Nov., luifc.- kol. J. Z. Stuten, van den staf der geuiev Overgeplaatst in zijn rang, m. ing. v., 1 Nov., bij het reg. gren. en jagers, kol. R. Froger, oomm. v. h. 7e reg. inf. Eervol ontslag verleenduit den zee dienst, op verzoek, m. ing. v. 15 Oct., aan d©n luit. t. z. 2e kl O. A. Borren; uit den mil. dienst met ingang van 1 Nov.r op aanvrage, aan den gcneraal-maj. 0. P de Veer, oomm. der 2e divisie (onder toe konning van Hr. Ms. dank voor de veelja rige en belangrijke diensten, aan den Linde bewezen)aan kol L. O. Vervooren, comm. van het 8e reg. inf., aan den kapt. der inf. L. W Taalet adm. van het garnizoens- kleedingmagarijn te Breda, en aan kapt. F. O. L. Ovink, van het 3e reg inf., .d'en ter zake van langdurigon dienst, benevens aan den kapt. der inf. J. F. L. Niesten, comm. in heb 34ste landweerdistr. en aan den le-luit.-kwartierm. F. Dekker, van heb 10e reg. inf., beiden met de verplichting nog gedurende eenige jaren ter beschikking te blijven, onder toekenning van pensioen en wel voor gen.-maj. Do Veer van f 2700, kol. Vervooren van f 2100, voor de kapts. Taaie en Ovink van f 1560, voor kapt. Niesten van f 1808 en voor le-luit.-kwar tierm. Dekker van f 644 's jaars, en met be noeming met ing. van genoemden datum, bij het personeel der landm.bij de inf. der landw., tot res.-majoor, comm. in befc 34ste landweerdistr., kapt. Niesten voor noemd en tot ros.-le-luit.-kwartierm. in hot 2de landweerdistr., de le luit.-kwartierm. Dekker. Pensioen verleend fan: J. J. Herokenrath kommies 1ste kl bij 's Rijks bel, f 620 en E. J. Offerhaus, hoofdverificateur inv. en aco., f 1836. Mijnheer do Redacteur! In uw geacht Dagblad van Zaterdag 15 October word ik door den lieer H. Neute boom uitgenoodigd om te bewijzen, dat de afd. Leiden van den Typogmfen-Bond can slechten invloed heeft en nirt ten gunstd van do werkHedon werkzaam is. Tot mijn genoegen kan ik u melden, M. do R.dat ik deze beschuldiging niet heb to bewijzen, omdat zij niet. door mij ge daan is. Misschien is de hoer N. tot de veron derstelling van deze beschuldiging gekomen door wat het verslag van do gemeenteraads zitting Vrijdagavond to lezen gaf. Ik stel mij echter nooit verantwoordelijk voor wat een verslaggever in oen enkel geval door verschrijving of vergissing (wegens do snel heid waarmee liet verslag moet worden saam- gesteld, t© verschoon en) mij in den mond logh- "Wat ik woordelijk gezegd heb moet blij! ken uit het officieel verslag, doch in hoofd zaak heb ik verklaard, dat ik in dubio ver keerde omtrent do houding die ik hiwr had aan te nemen, dat ik de afd. Leidm van den Typografen-Bond niet zoo kende, dat ik haar verdediging op mij kon nemen en liet bij slot van zaken het voorzichtigst/: oordeelde om met hot voorstel van B. en !Ws. mee te gaan. Vierder verlangt de heet N. van mij

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1