N°. 15532 Maajidag XO October. A0- 1910. $eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, LEIDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1—0 regels ƒ1.06. Iedere regel meer /,0.17J. Grootere letten naar plaatsrnimte. - Kleine edvertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het Incaeseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. op Donderdag 13 Oct. 1910, cUs namiddag» te twee uren. iTe behandelen onderwerpen: Benoeming van een onderwijzer met Ver plichte hoofdakte aan de school der 3de klasse No. 5. (289) 2. Verzoek van dr. B. M. van Dalfscn om eervol ontslag als leeraor aan de Hoo- 'gere Burgerschool voor jongens. (303) 3. Praeadvios op het verzoek van de St.- Jozef-GezellenveToeniging om liet gebruik van het gymnastieklokaal aan de Pieters- kerkgracht en van een der lokalen van de school der 3de klasse No. 4. (306). 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van relden ter yoldoening van de kosten van het onderzoek naar de oorzaken van het te kort op de exploitatie van het Openbaar Slachthuis. (290) 5. Voorstel tot verhooging van volgnr. 97 der begrooting, dienst 1910, „Uitkeering aan het Rijk van het aandeel in de kwade posten, wegens de directe belastingen." (291) 6. Voorstel tot bestendiging van de huur van perceel I van het Raam land aan den Hoogan Rijndijk, aan de vereeniging „Volks- gpeeltuinen." (299) 7. Voorstel tot verpachting van de per ceelen weiland, kad. bekend gemeente Lei den, sectie L Nos. 563 en 537, aan W. Jv Zwetsloot. (293) 8. Voorstel a. tot aankoop van het perceel Lan- gegracht Sectie B No. 535 en tot beschikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden; b. tot aanvulling van het uitbreid in ge en vernieuwingsfonds dér stedelijke fabrieken van gas en electriciteit, ten behoeve van de koopsom van hot sub a bedoelde perceel. (288) 9. Voorstel a. tot aankoop van de perceelen Lan- gegraoht en Speksteeg, Sectie B Nis 534, 533, 532 en 531 en tot beschik baarstelling van de voor dien aan koop benoodigde gelden b. tot aanvulling van het uitbroidinge- en vernieuwingsfonds der stedelijke fabrieken van gas en electriciteit, ten behoeve van de koopsommen der sub a bedoelde perceelen. (304) 10. Voorstel in zake het verbod van het gebruik van loodwit bij de uitvoering van gemeentewerken. (294) 11. Verordening, houdende regeling van do bezoldiging der politie-beambten in de ge meente Leiden. (265 en 305) 12. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van do perceelen Paradijssteeg Nis 18, 20, 22, 22a, 56 cn 62, Wernershof Nis 4a, 4f en 12a, Willem Matthijspoort Nis 1, 2, 3, 4 en 5 en Koningspoort Nis 1, 2, 3, 4, 6 en G. (267). 13. Verzoek van de afd. Leiden der Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhou dende dranken, o.a., om verhooging van het voor drankbestrijding uitgetrokken bedrag op do begrooting van 1911. (292) 14. Bezwaarschriften tegen aanslagen in het Vergunningsrecht, dienst 19101911. (297) 15. Verzoek van de afd. Leiden van den 'Alg. Nccl. Typografenbond om aanvulling van de voorwaarden van aanbesteding van het gemeentelijk drukwerk. (295) 16. Voorstel tot hernieuwing van het con tract met de firma J. J. Groen en Zn. be treffende de levering van de Ingekomen Stukken en van het gedrukt stenografisch verslag van de Handelingen van den Ge- ïneenteraad. (301) 17. Voorstel a. tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Rijnsburg in zake de levering van gas in die gemeente; b. tot aanvulling van het uitbreid! ngs- en vernieuwingsfonds der stedelijke gasfabriek, met een bedrag van f52.500. c. tot vaststelling van den desbetreffen- 1 den begrootingsstaat. (296) Onveiligheid der open bare wegen. Het aantal klachten over onveiligheid der openbare wegen vooral in de nabijheid der groote steden, in -het bijzonder in den om trek van Den Haag, en veroorzaakt door het brutaal optreden van een bent jonge brutale kerels, wordt met den dag menig- vuldiger. Deze mannen van rijwielen voor zien, waarmede ze bijzonder goed terecht kunnen, houden de reizigers, die er t© voet of per rijwiel passeeren aan, noodigen hen uit tot kaartspel en gebruiken daarbij al lereerst allerlei trucs om de argelooze voorbijgangers er in te laten loopen. Als het echter daarbij maar bleef. De bladen be vatten sinds jaar en dag over deze trucs van de z.g. kwartjesvinders zooveel waar schuwingen, dat eigenlijk niemand meer ge heel onwetend er in loopt. En wie zoo naïf is dat hij zich door deze straatheeren met een mooi praatjo laat verlokken, zijn rijks daalders naast de hunne te leggen, in de hoop dat hij ze van hen zal winnen, moet dan maar door schade en sohancle wijs wor den. Maar het blijft niet meer bij uitnoodigcn. De heeren treden offensief op. Zij dwingen u om.er op in te gaan. Wij deelden Zater dag een geval mee van een Leidsoh student, die ten slotte een schuldbekentenis toekende van niet minder dan f 100 en dit bedrag wel dra met spelen had verloren. En deze man deed dit niet uit vrijen wil, maar onder pres sie van niet minder dan 8 gevaarlijke ke rels, spelers en handlangers. Even te voren was nog een Leidsohe dame door dit acht tal gemolesteerd en wat er met haar ge beurd zou zijn indien niet spoedig Lei-dache kennissen waren opgedaagd, is niet te zeggen. Het is zoo ver dat men niet slechts bij avond, maar ook zelfs overdag1 niet alleen den 'straatweg van Leiden naar Den Haag durft passeeren. Hoe brutaal deze menschen zijn, blijkt wel uit het geval van Zaterdag toen zij even nadat zij den Leidschen student had den uitgeschud, zich aan zijn woning ver toonden en de schuldbekentenis aanboden om daarvoor de f 100 te ontvangen. De politie kan tegen dezo mannen weinig doen zoolang zij ze niet op heeterdaad be trapt op geweldpleging. De rechter heeft het kaartspel zoogenaamd drie klaveraas voor een behendigheidsspel verklaard en niet als hazardspel beschouwd. Nu kunnen alleen plaatselijke verordeningen gelden, waarbij het kaartspelen om geld wordt ver boden. Maar och, wat doen een paar ge meente- en een paar rijksveldwachters te gen deze benden, die zich op hun rijwielen ieder oogenbhk verplaatsen en door hun gemeenschappelijk brutaal optreden ook nog een gevaar zijn voor een enkelen politie man, die niet tegen hen is opgewassen. Inderdaad hier moet van hooger hand worden opgetreden en met kracht ingegre pen. Indien naar bestaande wetten daartoe aan de justitie de macht ontbreekt, laat men dan fluks bepalingen in het leven roepen, waarmede het kwaad met den wortel wordt uitgeroeid. Het is nu al erg, maar het kan nog er ger en het zal nog erger worden als men even slap blijft optreden. Wij bevelen dezo ernstige aangelegenheid aan de ernstige overweging van onze rechterlijke macht en onze regeering aan. Zoo mag de toestand niet langer bestcu- digd blijven. Leiden, 13 October. Reeds dikwijls viel het muziekliefhebbers op, dat hier ter stede, in tegen stelliug met andere plaatsen, bv. ook Utrecht, geen gelegenheid werd gegeven, op Zondagmid dag een enkele maal goede muziek, hetzij orkest- of kamermuziek, te hoor en. Een poging, om hierin verandering te brengen, zal nu, op aandringen van eenige ingezetenen, worden aangewendvoor ver- wezelijking van dit plan is eohter tijdige steun van het publiek onmisbaar. Deze steun zal zich moeten uiten in voldoende inteokening, daar er, in verband met de wet op de Zondagsrust, geen afzonder lijke entrées zullen kunnen worden geheven Een inteekeninglijst zal dezer dagen cir- culeeren, terwijl voor het nemen, van kaar ten ook gelegenheid bestaat bij de firma Eggers, Botermarkt, alhier. Het plan is, 3 Zondagmatinées te doen plaats hebben op de volgende data en met ds volgende medewerking; 20 N o v. de dames Roll, Amsterdam, (nummers voor 2 piano's) en de heer Orobio de Castro, violist, concertmeester der Rott. orkestvereeniging; 8 Januari Mevr. Kunst, pianiste, Leiden, mej. H. Seholten, altzangeres, Haarlem, en de heer Ch. van Isterdaël, cellist, 's Hage19 Februari de H. H. Yan Groningen, pianist, Leiden, en G. Zalsman, bariton, Rotterdam. Laten de muziekliefhebbers zioh nu niet onbetuigd laten I In geval van slagen zou in een volgend seizoen uitbreiding kunnen voL gen. B. en Ws. leggen den Raad over het uitvoerige rapport van de uit zijn midden benoemde commissie van onderzoek in zake de tegen den aanslag in het vergurmings- reoht ingekomen reclames Over het geheel kunnen zij zich met den inhoud van dat rapport zeer wel vereenigen. Aan het einde van haar rapport komt de commisie tot de slotslom, dat de aanslag van recleman/t A. C. M. van Noort, Leven daal behoort te worden gehandhaafd, ter wijl de aanslagen van de reclamanten W. T. Prins, Kijfgracht en J. H. Wedekind, Oude Rijn, beide zouden moeten worden terug gebracht van 50 tot f 37.50. Tegen het eerste hebben B. en Ws. na tuurlijk geen bezwaar en ook de verminde ring van den aanslag van reclamant Prins ontmoet bij hen geen bedenking. Téreoht toch wordt door d© oommissie aangevoerd dat bij een juiste toepassing van den steeds door B. en Ws. gevolgden regel de huur waarde van adressant's vergunningslocali- teit in verband met den omvang van zijn bedrijf behoort te worden bepaald op f 150 in plaats van op f 160. Op grond van het door hen daaromtrent aangebodene geven B. en Ws. dus, en dit gedeeltelijk in afwijking van het advies der commissie ad hoc, in overweging af te wij zen de reclames van de reclamanten Yan Noort en Wedekind en den aanslag van W. T. Prins terug te brengen van E50 tot f 37.50. Door den Ontvanger der Directe Be lastingen alhier is B. en Ws. medegedeeld dat het aandeel dezer gemeente in de kwade posten der grondbelasting, dienst 1907 en dat in de kwade posten der personeels be lasting, dienst 1907, aan het Rijk verschul digd, respectievelijk bedragen f 383.49 en f 2872.59, te zamen f 3256.08. Aangezien op den desbetreffenden begroo- tingspost van dit jaar een bedrag van f 3250 is uitgetrokken2 zal deze pest met f 6.08 moeten worden verhoogd. Dit bedrag kan worden gevonden door afschrijving van den post voor Onvoorziene Uitgaven, waar op nog f 771.62£ beschikbaar zijn. B. en Ws. stellen voor de levering van het gedrukt stenographisoh verslag van de handelingen van den Raad en de Ingeko men stukken ondershands aan de firma Groen op te dragen tegen een kleine ver boo ging van het daarvoor vroeger betaalde be drag. Nu de plannen voor den bouw van aieuwe kantoren ten behoeve van de fabrie ken van, gas en electriciteit nader worden uitgewerkt, blijkt dat met de daarvoor be stemde terreinen, aangekocht krachtens Raadsbesluiten van 29 April en 11 November 1909, niet kan worden volstaan. Inzonder heid is noodig dat over grootere gevel breedte aan de zijde van de Langegracht kan worden beschikt. Ten einde hierin, te voorzien hebben B. en Ws. gemeend gebruik te moc-rcn maken van dc geboden gelegenheid om het aan grenzend perceel, kad. bekend onder Sectie B, no. 535, voor de gemeente aan ie kno pen voor de som van f 2300. Deze prijs kaa, in verband met het doel, dat met den aan koop beoogd wordt, niet te hoog worden ge acht. Het perceel heeft een oppervlakte van 46 vierk. M. en brengt jaarlijks f 20S huur op. Het komt B. en Ws. dan ook met com missarissen der genoemde fabrieken voor, dat zonder bezwaar tot dezen aankoop kon worden overgegaan. B. en Ws. deel en mede, dat de gemeente thans ook in de gelegenheid is om de on middellijk aan het perceeltje grenzende huisjes aan de Langegracht en de Spek steeg aan te koopen. Terwijl eohter de aan koop van het perceeltje Sectie B. no. 535 volstrekt noodzakelijk was om tot een be hoorlijke inrichting van de nieuwe kantoor lokalen te kunnen geraken, is de aankoop van do vier huisjes, waarover de gemeente zich thans ook de beschikking kan verzeke ren, alleen hoogst raadzaam te achten. Men zal dientengevolge over meer ruimte, en wat vooral ook ter verkrijging van goed licht in verschillende lokalen zeer wensche- lijk is, over meer buitenmuren kunnen be schikken. Daarbij, vroeger of later zou toch ook tot den aankoop van deze huisjes moe ten worde-n overgegaan en het is daarom maar beter om van de gelegenheid gebruik te maken nu deze zich aanbiedt. Door den aankoop zal een behoorlijk afgerond com plex op den hoek van de Langegracht en de Speksteeg worden verkregen. De gevraagde koopsommen bedragen: voor het perceeltje Seotie B. no. 534, aan do Langebracht f 3450; voor no. 533, in de Speksteeg f 1700; voor no. 532, in de Spek steeg f 1600voor no. 531, in de Speksteeg f 1500, te zamen f 8250. Naar aanleiding van het verzoek van dr. B. M. van Dalfsen, om tegen 1 Dee. eervol ontslag uit zijn betrekking van 1 eer- aar in de wiskunde aan de Hoogere Burger school voor jongens alhier, wegens zijn be noeming aan de H. B.-S. te Den Helder, doelen B. en Ws. mede, dat tegen de inwil liging van dat verzoek geen bedenkingen bestaan. Bij adres verzoekt de president der Sti-Jozef-Gezellen-Vereeniging, kapelaan Th. J. van de Laar, om gebruik te mogen maken, lo. van het gymnastieklokaal aan de Pie- terskerkgracht, des Dinsdags avonds van 8 tot 10 uren, voor het houden van gyrnnas- tiek-oefoningen door leden dier Vereeni ging; en 2o. van een der lokalen van de openbare school aan de Langebrug, des Donderdags avonds van half acht tot halftien, voor het geven van herhalingsonderwijs. Ten aanzien van het sub. 1 bedoelde ver zoek deelen B. en Ws. mede, dat het gym nastieklokaal aan de Pieterskerkgraoht op Dinsdagavond van 8 tot 10 uren niet be schikbaar is. Nu ia hun evenwel gebleken, dat, indien de Vereeniging geen gebruik kon maken van het lokaal aan de Pieters kerkgraoht, zij gaarn© de beschikking zou hebben over het gymnastieklokaal aan de Garenmarkt en wel op Woensdagavond van 8 tot 10 uren. Hiertegen bestaat bij B. en Ws. geen be zwaar. En wat het sub. 2 bedoelde verzoek betreft Hierop zal afwijzend moeten worden beschikt aangezien op Donderdagavond reeds door de ecgen leerlingen van de school daarvan wordt gebruik gemaakt. Alleen op Woens dag en Zaterdagavond is dit niet het geval, doch die avonden behooren beschik baai* te blijven voor het schoonmaken van het ge bouw. De afdeeling „Leiden" van den Bond van Ned. Onderwijzers hield j.l. Zaterdag avond voor leden en introducés een feest- vergadering in „Zomerzorg" ter herdenking van Laar 29-jaig bestaan. Met bloemen en sahilden had de feestcom missie de zaal een feestelijk aanzien weten te geven. De heer J. M. Vos, voorzitter van de af deeling, hield een feestrede, waarin hij o. m. de oprichting en de resultaten van 20 jaar werken der vakvereeniging memoreer de. Ook herdacht Lij den heer L. van Oeveren, die jarenlang als voorzitter de af deeling leidde en tot haar bloei veel heeft bijgedragen. Onder hartelijk applaus ver- eenigde de vergadering zich met zijn voor stel om den oud-voorzitter, nu rustend on derwijzer in Den Haag, een telegram van dank te zenden voor het vele, dat hij voor de afdeeling heeft gedaan. Ook wees de voorzitter er op hoe nog steeds de salarissen dringend verbetering behoeven en een zelfstandige positie in de school nog niet is gewaarborgd. Hij* spoorde daarom ten slotte tot onverzwakten strijd en propaganda aan. Na den voorzitter bracht de heer J. van Zadelhoff, van Dordrecht, de felicitaties van het Hoofdbestuur over, en de lieer J. de Wit, van Rotterdam, die van de Gewes telijke propagandarcommissie. Toen kon met het afwerken van het eigenlijk programma begonnen worden. De vergadering betoonde zich zeer ingenomen met hetgeen door speelsters en spelers ten beste werd gegeven. Een gezellig bal besloot den avond. Aanbesteed is door den architect A. J. Hekker Czn. (bij ondershandsche inschrij ving namens de N. V. „Het Roomhuis Boschhek") bet afbreken en weder opbou wen van Café Restaurant Boschhek. Laag ste inschrijver was de heer G. F. Yerboog, te Wassenaar bij Don Haag, voor f 38,900. De Zweedsche gezant te Brussel en 's-Gravenhage, graaf Ehrensvard, is tot ge zant te Washington benoemd. De raad der Ger. Kerk te Suawoude heeft hij de classis Leeuwarden een voor stel ingediend, waarin aangedrongen wordt, instemming te betuigen met die classis of vergaderingen, die bij de Overheid zullen aandringen op wederinvoering van de dood straf op opzettelijken doodslag of moord. B. en Ws. van Rotterdam doen het voorstel tot den bouw van een school voor lager onderwijs op een binnenterrein aan de Yierambaohtsstraat, zoomede tot bij bouw van een gymnastiekschool aan de openbare lagere school aan de Persoonsha ven, voorts tot het toestaan en regelen van de daaraan verbonden kosten, gezamenlijk groot f 100.900. De resolutie van den minister van koloniën, waarbij de heer J. van Buren ter besohikking van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië is gesteld om te worden benoemd tot onderwijzer der derde klasse bij het openbaar Europeesch lager onderwijs daar te lande, is op zijn verzoek ingetrokken- De zonnige, druk bevlagde straten hiel den Zaterdag de herinnering levendig aan Alkmaar's victorie. De Vereeniging tot vie ring van den gedenkdag van het ontzet in 1573 tc Alkmaar heeft wederom de leiding gehad. Het feestprogramma was thans wat beperkt, omdat het volgend jaar het 50-jarig bestaan der vereeniging luisterlijk gevierd zal worden. Tegen drie uren 's namiddags heeft o. a. bij liet victoriebeeld in het park, een koor van 400 kinderen liederen gezongen. Daarbij heeft de heer Ringers een rede gehouden en een krans aan het beeld gehangen. Te Haarlem is op 47-jarigen leeftijd overleden de heer W. P. H. Kroes, kapi tein bij het 10de regiment infanterie. Drietal bij de Ned.-Herv. Gem. te Haarlem vacature-ds. Knottenbelt)ds. G. Posthumes Meyes, te Zandvoort; ds. A. de Visser, te Groningen, en ds. G. W. C. Vunderink, te Amersfoort. Op de zestiende lijst van de 32ste jaar- collecte voor de Scholen met den Bijbel ko men o.m. voor: Bodegraven met de Meye, met f310,82; Waddingsveen, met f 155,10. In laa-tstgemelde plaats is behalve do „Unie-"collecte nog verzameld ruim 700 gij. voor het Chr. onderwijs aan minvermogen den. Het Voorl. Comité tot voorbereiding eener Vereen, van gemeenten en gemeente besturen, dat ten doel heeft het samen gaan om gemeentebelangen te bevorderen, is te Amsterdam bijeengekomen. Het ontwerp der statuten onderging eenige wijziging. Het Comité zal opnieuw bijeenkomen ten einde omtrent de oprichting der Vereeniging nader te overleggen. Koningin Emma is van Reinhardsbrunn naar Jena vertrokken voor een bezoek aan een hofdame van het Hof van Waldeck- Pyrmont, Baronesse Van Riedel, die ern stig ziek is. De Koningin-Moeder vertoeft van 11 tot 12 October te Weencn en zal den 14den te Sinaia arriveeren. Het buitenlandsch verblijf der Koningin- Moeder zal 5 weken duren. Prof. Middendorp deelt ons mede, dat als een bewijs, dat zijn meening betreffende de onjuistheid van wijlen prof. Robert Koch's leer omtrent de oorzaak der tuber culose en het onnutte en gevaarlijke van diens geneesmethode, ondanks alle misken ning van diens aanhangers zoowel hier te lande als daar buiten, in sommige gezagheb bende geneeskundige kringen in den laat- sten tijd meer waardeering vindt, dienen kan, dat deze vanwege de redactie van de „Ga<zzetta Medioa di Roma", eeiu van de hoofdorganen der medische pers in Italië, waarin o.a. een tiental van de meest beken de professoren in de geneeskunde van dat land zitting hebben, het verzoek ontving onder de vaste medewerkers van dit blad to willen optreden. De detachementen van bezetting-batal jons van het regiment grenadiers en jagers en van het 1ste, 2de, 3de, 4de en 5do reg. infanterie, dié Bedert 16 Aug. bij het reg. genietroepen waren gedetacheerd om theo retisch cn practisch te worden geoefend in de versterkingskunst, welke worden ver- eischt tot het in staat van verdediging bren gen van forten en liniën, zijn naar hun garnizoenen teruggekeerd. ALPHEN. De heer H. Blok, onderwijzer aan de openbare school alhier, staat hel eerste op de voordracht als hoofd eener openbare school te Hellendoorn. BOSKOOP. Wegens ernstige ongesteld heid van den burgemeester is als tijdelijke derde wethouder benoemd de beer P. A. Ottolander. Door den Raad is met 1 October j.l. de heer W. K reling, wegens gepleegde fraude, ontslagen als gemeente bouwkundige, en als directeur der gemeente-gasfabriek en bron- waterleiding, alhier. HAARLEMMERMEER. Bij een onders handsche inschrijving is het bouwen van een wagenhuis, stalling, enz., voor rekening van den burgemeester dezer gemeente, op gedragen aan den timmerman en aannemer L. Barendrecht, te Hoofddorp. HAZERSWOUDE. Donderdag a. s. zal de Commissaris der Koningin deze ge meente bezoeken en om 3 u. 50 m. des na middags audiëntie verleenen op het gemeen tehuis. Den 20sten October zal prof. dr. L. Knappert, van Leiden, een lezing houden voor de afdeeling „HazerswoudeKoude kerk" van het Nut van 't algemeen. KATWIJK-AAN-ZEE. Tot regent van het Ned.-Herv. Gasthuis is in de plaats van den hoer F. E. Meerburg benoemd, de heer O. Ouwehand Cz., die deze benoeming heeft aangenomen. Zaterdag j.l. kwamen hier 5 partijen ha ring in afslag. Volle haring bracht op f 12 tot f 12.55, maatjes f 10.15, ijle f 9.25 to*"- f 9.GO, steur f 10.35 tot f 12.50, makree! f 10.55 tot f 14.50. Alles per kantje. WOUBRUGGE. J. T., nachtagent, enz., alhier, die voor een tiental dagen, terwijl hij een boom snoeiende was, daaruit viel, een arm cn een been brak, en ter behandeling naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden word vervoerd, is gistermiddag overleden, ten gevolge van een hersenontsteking. Het perceel B 49, bewoond door P. K. alhier is voorzien van het kenmerk, dat de besmettelijke ziekte „roodvonk" er in voor komt. Donderdagavond a.s., des avonds te halfzeven hoopt ds. Van Ingen de winter avondgodsdiensten te beginnen, en vervol gens iederen Donderdagavond. NOORD WIJKERHOUT. In den nacht van heden Maandag op Dinsdag zullen in de duinen alhier militaire oefeningen ge houden worden. In haar laatste vergadering besloot „De Echo der Duinen" bij haar uitvoerin gen gedurende het winter-seizoen de afdee ling tooneel op 'en voorgrond te laten treden. De bedoeling is bij de eerst volgen-.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1