K°. 15531 Zatenlag S October. A0. 1910. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Uit de „Staatscourant". Leidsehe Schouwburg. Agenda van de week: Faillissementen. PEL'S DEB ADVERTENTIEN: Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17}. - Grootera letter» naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/O.OS berekend. PBIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents j per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd B^Jn 1.30. Franco per post 1.65. 52E Leiden, 8 Ociotoes*. Hedenmorgen vertrokken van. hier de heeren prof Chontepio de la Saussaye en P. J. Blok ten einde resp. do Kon. Acad. van Wetenschappen en de Leidsoho Univer siteit te vertegenwoordigen bij het honderd jarig f&et der Universiteit te Berlijn. Het rectoraat alhier wordt deze week waarge nomen door prof. Van der Ylugt. Het kiescollege der Ned.-Herv\ Gem. alhier heeft in zijn vergadering van gister avond ter vervulling van de vacature, ont staan door het vertrek van dr. G. Oorthuys naar Amsterdam, het volgende drietal pre dikanten samengesteld: ds. P. "Veen, to Zut- fen; ds. J. O. H. Scholten, te Dieren, en ds. W. J. Bost ~.m Abbing, te Oversöhie. A.s. Donderdag (13 October) zal, ge lijk aangekondigd is, Hugo Verriest in de Kleine Stadszaal spreken over „Streu vels' Vlasschaard.Wie mooht denken: „Ik heb dat boek van Streuvels niet gele zen, en heb dus weinig aan een spreker over dat boek," kent Verriest niet Dezelfde voordracht heeft Verriest verlo den jaar gehouden voor de Vereeniging van Oud-leerlingen der H.B.S. voor meisjes, en uit het verslag bleek weer hoe groot kunste naar Yerriest is. Hij gaf een overzicht van hot boek, een overzicht dat op ziohzelf een kunstwerk is, na eerst in zijn zoet West- Ylaamsch verteld te hebben hoe in Vlaand e- ren een letterkunde is gegroeid, wars van alle boeken-wijsheid uit de schoone, vrucht bare moederaarde. Zij is zichzelf en be- heerscht zichzelf. Zóó schrijft zei bij1 0.a. Stijn Streuvels; hij loopt door zijn heerlijk "Vlaanderen, met open oogen en open hart en al het gebeuren in het wijde land tusschen Leie en Schelde verklaart hij tot machtig levend proza, vol rhythme en beweging. Hij is geen studieman en V. verhaalde geestig van de dorre loer-me- fchoden op de Ylaamsche scholen Streu vels loert van de natuur, hij vat den he mel en draagt hem mee in zijn groote, Ware, blauwe oogen. Zooals Gezello alle eigenaardige, kernachtige, in het volk le vende gezegden opschreef en uitgaf in zijn „Loquela", zoo bergt Streuvels ze in zijn helderen kop. Alles is groot in zijn oogen de lucht, de aarde, het water en hot volk is sterk en krachtig. Uit fenkele blad- zijdenwork van Streuvels toonde spreker den rijkdom en het beeldend vermogen van de volksspraak. En toen schetste hij ,,de Vlassohaard" het beste van Streuvels' werken. Dat men hier dien beminn el ijken, geest- driftigen, ouden man nog eens mag hoo- ren, is een groot voorrecht. Op de vijftiende lijst der 32ste jaar- oollecte voor de Scholen met den Bijbel ko men o.a. voor: Gouda met Broek, met f204.30. Z. K. H. ff rins Hendrik is gisteren per Duitschen trein, met zijn adjudant ka pitein jhr. C. L. van Sucbtelen van de Haare, uit Duitsckland teruggekeerd. Gisteren middagmaalden ten Hove op Het Loo baron H. W. J. van Tuyll van Serooskerken, kamerheer i. b. d. en mevr. kapitein ter zee F. Bauduin, baron E. L. van Hardenbrook van Boekhorst, kamerheer 1. b. d., en mevrouw M. J. Th. van de Poll. Te Amsterdam is op 65-jarigen leeftijd overleden de heer J. C. A. Hol, directeur van het Blauwboedenveem. De Kerkeraad der Geref. Kerk van Amsterdam besloot, na verdeeling der stad in tien in plaats van in negen wijken, thans over te gaan tot het beroepen van een lOden predikant. Tegen Maandag 24 Oct. zullen de manslidmaten bijeen worden ge roepen tot het vormen van een zestal. De begrafenis gisteren van prof. M. Treub te St. -Rafaël (Riviera) heeft, tenge volge van den verren afstand van ons land, een besloten karakter gedragen. Behalve familieleden waren aan de groeve aanwezig prof. Max Wober. uit Amsterdam, en de heer Poireault, directeur van den planten tuin te Antibes. Er waren veel bloemen, ook van afwezige vrienden. Prof. Weber heeft namens het Genoot schap van Natuurwetenschappen van Indië en namens de vrienden van den overlede ne het woord gevoerd. Hij heeft Treub's groote wetenschappelijke bet-eekenis en zijn hoedanigheden als vriend in het licht ge steld. De heer Poireault, sprekende als verte genwoordiger der Fransche plantkundigen heeft op het wetenschappelijke karakter van den beroemden en eenigen planten tuin te Buitenzorg gewezen, welke, dank zij de werkkracht en de wetenschappelijke beteekenis van den overledene, zoo gewor den was. Een der broeders van wijlen prof. Treub heeft vervolgens, namens de weduwe en de familie, een woord van dank gesproken. HAARLEMMERMEER. Te Lisserbroek is het vogelschuttersfeest gehouden, dat door 32 schutters werd bijgewoond. Over het alge meen werd er dien dag kranig geschoten, terwijl vele belangstellenden den wedstrijd bijwoonden. Er werden vijf vogels geschoten en wel door P. Brama, J. Oostdam en P'. Kemp, te Noordwijkerhout; J. Soetendaal, te Noord wijk en L. Bakker, te BloemendaaL KATWIJK-AAN-ZEE. De heer J. R. van Duyn opent hedenavond op een der beste standen zijn nieuwe zaak in naai machines, rijwielen, en onderdeelen, voor electrisohen aanleg, elootrisohe klein-ver- liohting, waschmachines, barometers, enz. Waar zich eertijds op den hoek van Yoorstraat en Louwestraat een laag, on aanzienlijk huisje bevond, is thans eep ge bouw geplaatst, dat beiden, eigenaar en bouwmeester, eer aandoet. Door het aan brengen van stofdichte winkelkasten ais anderszins is de meeste zorg, besteed om het geheel in overeenstemming te brengen met do eischen des tijds. De Joodgieter J. R. Bloot had, terwijl hij werkzaam was op heb dak van het stoomgemaal, het ongeluk uit te glijden. Gelukkig had hij nog de tegenwoordigheid van geest om onder het vallen de beide handen uit te steken, waardoor voorkomen werd, dat hij op zijn borst of op zijn hoofd terecht kwam. Nu liep hijeenige verwon dingen op aan de armen. De rechter-elle boog o.a. was geheel ontwricht. Onder hevi ge pijnen werd hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. KOUDEKERK. Twee kinderen van den heer G. D. Azn., ongeveer 3 en 7 jaren oud, reden met den bokkenwagen. Het heele ge span geraakte te water, hetwelk gelukirig spoedig werd opgemerkt. Heb oudste kipd wist ziohzelf te helpen, doch het jongste, dat reeds in zinkenden staat verkeerde, werd door den veldwachter gered, die zich daartoe te water begaf. Ten Raadhuize werd aanbesteed, het bouwen van een steenen schuurtje bij de dokterswoning. Ingeschreven was door J- Heersman voor f 255, door D. Leenheer voor f 239 en door J. R. van Jieverden voor f 180,25. Yrouw S., die woorden had met haar buurvrouw, greep een buurjongen, die aan den twist part noch deel had, en sloeg hem zeer gevoelig op den rug.De mishandelde beeft van dit geval aangifte gedaan bij de politie. LISSE. Uit louter balddadigheid zijn op den avond van den harddraverijdag door onbekenden een tweetal fietsen weggeno men, die achter een café op den stations weg waren neergozet. Eén hiervan had men neergeworpen in den tuin van genoemd café en de andere, van R., te Hillegom, had men in de sloot geworpen langs de Yuursteeg; do laatste weid gisteren eerst terug gevonden. Doordat men dacht aa-n diefstal, was hiervan aangifte gedaan bij de politie. NOORDWIJK. Gisteravond zou de eerw. heer Gerius Hishmeh in het koor der Ned.- Hervorrade kerk alhier zijn mededeelingen doen betreffende leven, zeden en gewoonten in het H. Land (Palestina). De weleerw. heer ds. Verhoeff stelde met een kort woord den spreker aan zijn gehoor voor, om hem daarna het woord te verlee- nen. Deze, geboren Arabier, hield zijn causerieën in het Engelscb, wat vertaald werd door mej. A. T. Knuttel. Spreker deelde het oen en ander mede over de kleeding, in Palestina nog gebrui kelijk. Deze is op bet platteland nog de zelfde als hi den tijd van Christus; ja zelfs van nog oudere tijden. Hij vertelde ons van het opperkleed, waartoe het gebruikt werd; van het bruiloftskleed en de eigenaardige gebruiken, welke bij de Oostersche volken bij huwelijksplechtigheden in zwang waren. Ook vertoonde hij het voor ieder meer ontwikkelde, voorwerp, den inktkoker. De zen droegen zij steeds bij zich in den gordel. Overal, waar mogelijk, bracht spreker verband tusschen de heerschende gebruiken en spreekwijzen, enz., in den Bijbel, daar mede willende aantoonen, dat de Bijbel is een Heilig boek, geschreven door mannen, door God geïnspireerd, maar die hun ge dachten inkleedden in hun eigenaardigen, karakteristieken vorm. Ook braeht hij de kleed'ng der vrouw en de eenvoudige inrichting der woningen ter sprak©. Veel, zeer veel is er geleerd van den eerw. spreker, die onvermoeid hier en daar een greep deed uit het leven der Oostersche volken. Gedurende de pauze zong mej. Appel doorn, op waarlijk verdienstelijke wijze, het lied van de H. stad Jeruzalem. Ten slotte zij nog. medegedeeld, dat ds. Yerhoeff den spreker, en ook de vertaalster van harte dank zeid-e. De eerw. heer Hishmeh vertrekt morgen reeds naar Enge land en vandaar naar Amerika, om dan weder naar het H. Land terug te keeren. Moge hij, zoo zeide spr., zulke goede indruk ken uit Holland hebben meegenomen, dat hij Holland, speciaal Noordwijk, wederom met een bezoek moge vereeren. Daarop noodigde hij de aanwezigen uit den eerw. heer Hishmeh toe te zingen„Dat 's Hee- ren zegen op u daal 1'' Vervolgens sloot ds. Verhoeff deze druk bezochte bijeenkomst, terwijl hij de aanwe zigen uitnoodigde in de consistoriekamer eenige voorwerpen, afkomstig uit het «L Land, te bezichtigen. NOORDWIJKERHOUT. Een bediende van den heer R. had met paard en brik boodschappen weggebracht naar Langeveld. Daar aangekomen ging de spoorstok los, het paard sloeg op hol en ging er in woeste vaart van door. Op een halfuur afstands werd het dier midden in het dorp tot staan gebracht. De werkzaamheden Aan de Schippers- sloot zijn geëindigd en de zoogenaamde sloot heeft zulk een verandering ondergaan, dat zij voortaan met recht aanspraak kan maken op den naam van „Haven." Voor de schippers is dez© verbetering van het druk bezochte vaarwater een groote vooruitgang. Allen zijn dan ook zeer tevredente meer, daar het gebleken is, dat niet alleen kleine vaartuigen, maar ook grootere schepen het dorp thans gemakkelijk kunnen bereiken. Zoo kon Vrijdag een schuit met een inhoud van veertig ton zonder eenige moeite de ha ven binnenloopen. Een woord van lof komt voorzeker toe aan den aannemer Bax, al hier woonachtig, wien het gemeentebestuur dit belangrijk werk toevertrouwde en die dit met zeer gunstig resultaat verrichtte. Voor verschillende gezinnen, wonende in de Zilk, onder deze gemeente, was het gisteren een blijde dag. De hoofdprijs der Staatsloterij viel daar ten deel aan twintig personen (meest bloemist-werklieden). Ieder kreeg een zeshonderd gulden uitbe taald. Het werk op de Zanderij der firma Guldemond, dat ger'uimen tijd etïL lag, wordt weer voortgezet. Een nieuw gedeelte zal wederom worden afgezand onder lei ding van den heer J. Verlaat, aannemer te Hardingsveld. NOORDWIJK-BINNEN. Vanwege de Chr. Jongel.-Ver. „O. R. is Chr." hoopt als tweede spreker op te treden de Amsterdam- sche predikant de. J. D. J. Idenburg, met het onderwerp„Het opnemen van ons Kruis." NIEUWKOOP. De 22-jarige dienstbode van den landbouwer B., in de afdoeling De Meije, is in het wa' er geraakt en heeft dien tengevolge zooveel modder binnen gekregen, dat zij er door is overleden. RIJZATERWOUDE. Vanwege de afdee- ling Rijnzaterwoude der Holl. Maatschappij van Landbouw zal op 13 Oot. a.s. een keu ring worden gehouden van stier- en kuiskal veren op het terrein van den hoer P. de Rijk, te Rijnzaterwoude. SASSENHEIM. Een zoontje van K., al hier, bleef met het kopjebuitelen over een paal achter een hek hangen, met het onge lukkig gevolg, dat het zijn been brak. Bij mej. De Boer in "Ruis godragen, is de knaap later door den nachtwacht W. naar dr. Quant gebracht, die hulp verleende. TER-AAR. Bij het naar-huis-gaan van sohoolkinderen naa.r Korteraar hadden eenigo jongens dó aardigheid achter jonge paarden te jagen, die liepen langs het pad van de Hoekscbe Aar. Een der jongens, een zoontje van H. H., aldaar, had het ongeluk getroffen te wor den door een slag van een der paarden aan de onderkaak en werd bewusteloos ingedra gen bij Ten V. De onmiddellijk ingeroepen geneeskundige beval dadelijk overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De zeo tuinbouwvereenigingen Roelof- arensveen-Ter-Aar hebben besloten het vol gend jaar de tuinbouwvruchten weder con tant te verkoopen of een solide borgstel ling te doen overleggen. WARMOND. Door arbeid elders zijn al sedert ongeveer twee weken de werkzaam heden aan. de gasleiding gestaakt. Vóór 25 Dec. a.s. moet echter het gas branden. Bij Kon. besluit tot gedelegeerde der Nederlandsche Regeering bij het te Brussel in October 1910 te houden IVe Interna tionaal Congres gewijd aan de bespreking van vragen nopens de Kunst als publieke zaak, buiten bezwaar van 's Rijks schatkist, oenoemd: dr. P. J. H. Cuypers, architect der Rijksmuseumgebouwen te Amsterdam; aan den ontvanger der directe belastingen B. C. Charbon te Utrecht op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari I9n, eervol ont slag uit 's rijks dienst verleend benoemd tot griffier bij het kantonge recht te Brielle mr. J. Goeman Borgesius, thans commies ter gemeente-secretarie van Amsterdam, wonende aldaar; benoemdmet tijdelijke afwijking in zoo verre van de bestaande organisatie, bij het wapen der artillerie, tot kapitein, de 1&- luit. op non-activiteit J. A. Snijders, van dat wapen; bij het le regiment vesting-artillerietot kapitein de le luit. J. Eysten, van 't korps; bij het 2e regiment vesting-artillerie: tot ka.pit&in de 1ste luit. F. G. de Klerekj ad judant bij het korps; bij het 4e regiment vesting-artillerie: tot kapitein de le-luit. G. N. van Affelen van Saemsfoort, van de Instructie-compagnie. Examen Duitsohm. o. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken zijn benoemd in de oommissie, in 1910 belast met het afnemen der akte-examens in de Hoogduitsche taal, waarvan het programma is vastgesteld bij Kon. besluit van 14 October 1684 voor de in November en December, ©n, zoo noodig, in de tweede helft van October dezes jaars, voor zooveel het mondeling gedeelte be treft te Groningen, en voor zoover het schriftelijk gedeelte aangaat te Utrecht, te houden examen voor middelbaar onderwijs: tot leden: H. H. Breuning, leeraar aan het gymnasium te Leiden dr. J. J. A. A. Frantzen, hoogleeraar aan de Rijks-univer siteit te Utrecht; H. Pol, lector aan de Rijksuniversiteit te Groningen en leeraar aan het openbaar gymnasium aldaar; J. G. Talen, leraar aan de Rijks- hoogere burger school en aan het gymnasium te Zwolle; tot plaatsvervangend lid, dr. E. F. Koss- mann, lector aan de Rijksuniversiteit te Leiden en leeraar aan het openbaar gym nasium te 's-Gravenhage, wonende te 's-Gravenhage. Tot lid en voorzitter dier commissie is bij beschikking van 31 Mei benoemd dr. B. Symone, hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit te Groningen. Examen kommies. De minister van financiën brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat op 4 April 1911 en volgende dagen te Arnhem het ter- gelijkend examen voor kommies der iireote belastingen, invoerrechten en aeeijozen zal worden gehouden, ter vervulling van U5 plaatsen, welke in 1911 of later mochten openvallen. (Voor bijzonderheden zie men do „St.-Ct." no. 234). Hst Klesn-TGoneeL LeidingJ. ii. SPEKNIIOFF. Ecu avond vól afwisseling. Ieder nummer besloeg weinig tijd, som mige waren zeer kort; de afwisseling voor onze oogen was den ganscken avond door, zeer groot een weinig te veel een weinig vermoeiend. Met oen inkrimping zou het geheel, lijkt mij toe, winnen. Ik denk nu aan het pa rodieën-spel waaruit gevoeglijk eenige num mers zouden kunnen worden gelicht. Hot begon uitstekend met Caruso; "Willem Roy- aards en Albert Vogel waren eveneons als parodieën uitstekend. We liepen nu maar voor de betrokkenen dat zij tegen dit pla gen kunnen. Al dit spel opende- met het door cn door ondeugende maar men erkenne, Oven geestige „Kiekeboe." Hoe bekoorlijk heeft mevrouw Spéenlioff de rol van 't jonge vrouwtje ver vuld. Overtuigend„Dc Voet" heb ik inder tijd van v. d. Lugt Melsert en mej. Duymaer van Twist gezien. Het was toen anders. Het was toon aandoenlijkeen doodstille spanning heerschte er in de zaal. Hier wrcrd gelachenEn begrijpelijk Het sublieme dat een oogenblik in ons ge wekt wil wordenbrengt het zoover niet, want we stuiten op hot ridicule. Was niet dit toilet van Meino Irwen een voor stelling uit een Wit-zblatt, d. w. z. een ka rikatuur? En nietwaar, de woorden van den afgewezen danseur: „dat is eenvoudig dege neratie, dat is sadisme", indien de jonge vrouw den kreupelen balgast boven hem ver kiest, mogen wij vooral niet als waarheid voelen. Bij een vrouw, aldus toegetakeld, gaat men onderfcusschen aan natuurlijkheid van gevoel twijfelen. Het derde één-bedrijfs-stukje was: „De Kroeg". Of het apachen-milieu lijkt zullen we wel geen van allen wetenhet vrij tamme neerzitten, de lange solo's doen wat twij felen. Indien hier tusschen lawaai en be weeglijkheid ineens die apachendans ware te voorschijn gekomen 1die gruwbre dans waar hot mótier in is gcstyleerddeze dans met moord-gebaren als van wilden, maar komend uit de lichtvlek van de wereldbeschavingParijs. De liedjes welke Speenhoff zong, waren een prachtig nummer van den avond. Het zeer aangrijpende: „Moeder" brengen we in herinnering. Waren niet het allermooist nog de simpele kinderliedjes, welke mevr. Speen hoff en luoè eenvoudig voordroeg? Kobben zich aan het Kollewijnscli spotlied jgoen ^c^oord^ra geücger4 geestig dï vorm ook hier weer was, de inhoud gë* leek mij wat kortzichtig. Met dat al óen avond van velerlei vernuftt Wat minder alleen een volgend maal, mijn* heer Speenhoff, dat we na dit mooie Moe- der-liedje, pen oogenblik, de droefheid vaj$ 't geval mogen voelen. De zaal was vrij goed bezet. Er werdj in den beginne ontzettend geklapt-, tenslottel worden id e handen er moe van. Do H. i At*ti et Religion!. Gisteravond had in de St.-Josephs-zaal al hier de reorganisatie-vergadering plaats van de R.-K. Gemengde Zangvereeniging „Arti et Religioni". Nadat de voorzitter, de heer W. Bongo* naar, de vergadering geopend en in het kort de lotgevallen van „Arti's" 6-jarigen leef tijd besproken had, werden door den secre taris, den heer J. P. v. Brussel, de notulen en het jaarverslag voorgelezen, welke bei de onveranderd werden goedgekeurd. Hierna was het woord aan den penning meester, den heer J. A. Huibers, uit wiens financieel verslag bleek, dat er slechts een zeer klein nadeelig saldo was. Een voorstel werd aangenomen om voort aan de contributie per week te innen en wel k 10 ets. Vervolgens had de verkiezing van een ge heel nieuw bestuur plaats met het resultaat, dat gekozen werden de heer entot voorzit* ter: J. H. J. Sinnige; vice-voorzitterOh., W. Driessen; lsten secretaris: J. P. van Brussel; 2den seoretaris: A. Gastelein; lsten penningmeester: E. A. Bogaart, 2den pen ningmeester: J. A. Huibers; bibliothecaris: S. J. M. van Helvert. De heer Bongenaar, die zich niet meer herkiesbaar had geBteld, droeg zijn functie nu aan den niouwen voorzitter over, die zijn betrekking voorloopig had aangenomen, en hoopte, dat het nieuwe bestuur er in mocht slagen „Arti et Religiotnd" op die hoogte van ontwikkeling te brengen, welke het rechtens in onze stad behoort in te nemen. Da vereendging telt op het oogenblik 59 werkende leden. De repetities zullen te be ginnen a.s. Vrijdagavond weder geregeld wekelijks worden gehouden in „De Graan- bours". Hopen wij, dat do tijd vanj tegenspoed nu voor „Arti" voorbij' is en dat ze onder het nieuwe bestuur een tijdperk van ongekenden bloei tegemoet moge gaan. En dat is zeer goed mogelijk als het vooroordeel van velen wijkt en plaats maakt voor een sympathie, welko zich uit in een jaarlijksohe donatie. Bij don seoretaris, Haarlemmerstraat 267,- bestaat gelegenheid zich als werkend lid of donateur aan te melden. Zaterdag: Bioscope-Theater. Voorstelling. 8 uur. Zondag: Leidsehe Schouwburg. „Het Vrije Tooneel", Directie Nap de la Mar. 8 u u r. Bioscope-Theater. Voorstelling. 8 uur. Melksalon Stationsweg 19. Openb. Dobntver- gader'Dg Federatieve en Moderne Kleermakors- bond. 's M o r g. h a 1 f e 1 f Du Nord. Bal. 't Po'-thof Lucien, Humorist. S u u r. Maandag: Leidsehe Volkshuis. Voordiacht met lichtbeelden door don heer G. RooboJ(Lochem) Halfnegen. Crtfé Zoraerlusl. Vergadering Algem. Schuiten ver huurde» sbond „Eigendomsbel&ng". 7 u u r. Dinsdag: Gebouw St.-Jozefgezellen-vereeniging, Rapen burg 52, Buitengew. Vergadering Vereeuiging „Geloof en Wetenschip". Spreker: Hugo Verriest. Woensdag: Bioscope-Theater. 2 en 8 uur. Donderdag: Kleiae zaal Stadszaal. Voordracht van Hugo Verriest (van Ingóyghoin). 8 u u r. Noordwijk-WinueD. Ned.-Herv. Kerk. NederL Jongel.-Verbond Afd. „O. R. is Chr." Spreker: Ds. J. D. J. ldanburg (Amsterdam). 7 u u r. Vrijdag: Leidsehe Schouwburg Concert Prof. Joh» Messchaert (Zang) en Jul. Röntgen (Piano). 8 uur- Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 8 Oct, Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.8 te Breslaujj laagste 751.8 te Christiansund. Verwachting tot den avond van 9 Oct, t Zwakke veranderlijke wind. Meest lichtboo wolkte lucht. Droog weer. Mogelijk nacht* vorst. Overdag dezelfde temperatuur. A. Joppe, handelsagent, Singel 133, t-3 Schiedam. B. Buma, huisschilder, te Franeker. C. A. Borstlap, winkelier in damesconfeo* tie, te Amsterdam. H. Dijns, te Hilversum.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1